Setari Cookie-uri

Carduri de sanatate in sistemul privat

De la: leo_, la data 2011-01-24 23:28:34
De la: 4Life, la data 2011-01-24 10:27:34
De la: leo_, la data 2011-01-23 23:54:09
De la: stem_29, la data 2011-01-22 19:30:19
leo, nemtii ( acum deviez un pic de la subiectul topicului si-mi cer scuze de la initiator:))....) sunt cei mai privilegiati pensionari din europa.( asa zic statisticile)
Acum ceva vreme, am citit ca au facut niste statistici si au zis ca peste 50 de ani, vor pica din " top" si deja se gandesc cum sa duca forta de munca din europa de est, pt. a-si " completa" banutii la contributia pensiilor.....deja " viseaza" la strategii, si nu oricum........nu doresc decat pe productie, adica putini intelectuali, multi muncitori.( vezi ca la ei nu s-a emigrat chiar usor, ca-s spania, italia..de exemplu.)
Asta inseamna sa-ti pese de societate in care traiesti, in care-ti dezvolti urmasii sa fie sanatosi mintal si sa-ti duca " neamul" mai departe........( asta nu e posibil decat atunci cand omul are ce manca, cu ce-si plati facturi ....trai decent, nu griji)
Despre cum va arata Romania peste 50 de ani, aici ma refer ca populatie, gandire.....nici nu vreau sa comentez:)).....imi inchipui, cam stiu, dar nu comentez, pentru ca-i posibil sa " deranjez" pe cineva de pe aici.



am citit si eu lucrurile astea, pentru ca incerc sa obtin un loc de munca in germania si nu ca muncitor. cred ca pot sa fiu deasupra intelectualilor lor prin pregatire. stiu situatia germaniei si imi pare rau ca nu urmam exemplul lor si noi. cat despre romania, eu ma mir daca va mai fi intreaga ca teritoriu in 6-7 ani.
de ce neaparat vrei un loc de munca ???? de ce nu vrei propria afacere ???? nu ar fi mai rentabil sa muncesti pentru tine decat pentru un angajator ??? unde tu faci munca si angajatorul face banii ???

de ce nu te gandesti ca este mai rentabil ca decat sa muncesti tu pentru bani, sa pui cumva banii sa munceasca pentru tine ???

nu crezi ca este mai profitabil sa castigi 1% din efortul a 1000 de persoane, decat 100% din efortul propriu ???


imi vreau propria afacere si totodata un loc de munca. ce te face sa crezi ca nu am deja o afacere, dar muncesc la fel de sarguincios pentru altii? stii ce ma face sa vreau un loc de munca? faptul ca afacerea pe care mi-o doresc eu arata a multinationala si nu stiu daca am capacitatea si talentul sa o duc acolo. imi place sa lucrez in unitati cu mii de oameni, un simplu loc de munca sau o afacere mica, asa cum am in prezent nu ma satisfac chiar daca imi asigura un venit ok la o varsta destul de tanara. mi-ar fi placut sa lucrez intr-un combinat cu 10 mii de oameni, ca simplu contabil nu sa ma chinuiesc sa fac bani din postura de salariat in alt domeniu sau vanzand produse si/sau servicii. in plus la mine munca e un stil de viata, nu caut bani pentru ca ma descurc, iar daca vreau sa plec din tara banii sunt ultimul lucru pentru care as face-o. intre noi fie vorba, nu mai suport oamenii, mi se pare ca merg spre conditia de animale si nu spre cea de fiinte superioare.



subscriu:)
stem_29
Postat pe 27 Ianuarie 2011 01:35
Stem...de ce nu dormi ...mami?
kudika195501
Postat pe 27 Ianuarie 2011 01:40
servus!
pentru colici la bebelusi,ce mi puteti sugera?astept opinii,va multumesc!
danna_love
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:39
pentru colici la bebelusi se face o cataplasma cu varza, cartofi, ceapa, peste care se toarna vin rosu si alb si un paharel de tuica. Se aseaza toate astea intr-un tifon si se pun pe burta micutului. Nu radeti ca functioneaza.
calutul
Postat pe 27 Ianuarie 2011 22:54
De la: danna_love, la data 2011-01-27 18:39:16servus!
pentru colici la bebelusi,ce mi puteti sugera?astept opinii,va multumesc!

...ceai de chimion (regulat)
kudika195501
Postat pe 27 Ianuarie 2011 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani? 149 De la: bruneagra25 10 August 2009 08:27
nu am incredere in mine.ajutati-ma!:(( 69 De la: stefanant 19 Octombrie 2009 07:31
barbati vs femei 22 De la: yssa2010 16 Noiembrie 2011 07:40
Intalnirea mea cu un Iranian 51 De la: kudika_981982 25 Aprilie 2015 20:00
De ce ma iubeste femeile, in sfarsit am aflat 12 De la: Ame_ly 11 Ianuarie 2011 12:04