Setari Cookie-uri

Fata lui ....

sa rezolvat . am ajuns la concluzia ca nu tre sa ne certam pt un copil si toate sant bune acum
crifeli
Postat pe 16 Ianuarie 2011 15:52
De la: crifeli, la data 2011-01-15 18:43:40el e o fire mai linistita ca sa zic asa f greu isi iese din pepeni .............are un calm ... si multe nu le baga in seama nici pretenii care veneau ..... el pleca la servici si doamna ramanea la una mica cu altu ' a zis las ....ca e un copil si asta e //////// si ce sa invete o fata de la asa mama nu??? pana intr-o zii ... cand nu sa mai putut dar ma rog asta e alta mancare de peste .......... eu vreau sa ma sfatuiti cum sa fac sa ma inteleaga si sotul ca nu o fac cu rautate eu nu am copii si mie draga fata mas putea lipi de ea dar nu e sincera deloc si merge doar pe profit...............


la dumneata, "doamna", si un copil nu e sincer si merge pe profit...
franziska_eu
Postat pe 27 Ianuarie 2012 21:42
De la: crifeli, la data 2011-01-16 15:52:35sa rezolvat . am ajuns la concluzia ca nu tre sa ne certam pt un copil si toate sant bune acum


nu vreti sa va certati din cauza unui copil, dar ii bagi prostii in cap tatalui acelui copil...

esti doar geloasa pe acea fetita si, nu numai atat, dar incerci sa-i interzici si tatalui sa-si rasfete copilul sau sa-l vada prea des.

ar trebui, cucoana, sa te intrebi de ce esti atat de geloasa pe fetita sotului tau, simti ca ea primeste mai multa atentie si iubire decat ai primi tu? stii care-i problema dumitale: iti lipseste din vocabular cuvantul "suficient".

daca ai avea mai multa incredere in tine si in sotul tau, n-ai mai gelozi acel copil, din contra, ai sti cum sa-l apropii de tine si cum sa-i oferi afectiune si respect, pentru ca un copil are nevoie si de afectiune, si de respect, dar nu are nevoie de o mama vitrega ca dumneata care sa-i saboteze relatia cu tatal.
franziska_eu
Postat pe 27 Ianuarie 2012 21:49
De la: crifeli, la data 2011-01-15 18:25:16cred ca nu trebe sa ma cobor la mintea ei si a masi care e pretena cu sticla lucra pe la o crama ..........


da fosta lui sotie si mama ei ce ti-au facut de vorbesti asa de ele???? esti geloasa pe fosta sotie a sotului tau asa-i??????? fata barbatc-tu e acum cu tine nu mai ai de ce s-o gelozesti pe fosta lui nevasta!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Ianuarie 2012 07:18
De la: crifeli, la data 2011-01-16 15:52:35sa rezolvat . am ajuns la concluzia ca nu tre sa ne certam pt un copil si toate sant bune acum


Din postarile tale se vede clar ca nu esti mama, caci iti lipseste exprimarea afectuoasa, toleranta chiar si in ingrijorare...
Si altceva, sa stii ca parintii unui copil in prag de pubertate si adolescenta, daca nu sunt ei insisi prea limitati sa faca din educatia copilului lor un subiect de discutie, se mai si cearta, in sens constructiv - caci barbatii sunt mai superficiali cand e vorba de fete...natural si inconstient transfera polul de greutate a formarii fetei spre mama. Femeia care este sotia tatalui unei fete, daca este sincer ingrijorata de educatia fetei, discuta cu barbatul ei si il indeamna sa fie activ si ferm in educatia fetei, tocmai pentru ca incepe perioada grea a rebeliunii adolescentine.
Tu nu poti interveni direct, dar invata-l pe sotul tau sa nu fie indiferent, informati-va despre psihologia specifica varstei si situatiei specifice, in care adolescentul traieste cu un singur parinte - nu e simplu deloc, daca realmente iti pasa de copil, nu doar de confortul tau matrimonial. Copilul acela are nevoie de autoritatea tatalui, afectuos, intelept si constant exprimata, mai mult ca oricand, crede-ma, iti spun ca mama, in ideea ca iti pasa, for real.
maimai_no1
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
5 ani 40 De la: one_size 2 Noiembrie 2009 16:30
buna 9 De la: fante_de_dorobanti 22 Iunie 2010 14:43
am nevoie de un sfat 22 De la: kudika442318 19 Octombrie 2011 21:05
Sunt singura,fericita dar in acelasi timp foarte nefericita. 58 De la: catalin27 8 Mai 2011 00:21
nu ma mai vrea in viata lui...de ce?va rog ajutati-ma!!:( 47 De la: alyn27 6 Iunie 2010 12:38