Setari Cookie-uri

M-a parasit...

Buna! Sunt noua pe-aici si nu credeam ca o sa ajung sa scriu despre ceva atat de intim. Am 20 de ani, am fost intr-o relatie timp de un an si ceva cu un baiat de 25. A mers totul bine, cel putin in opinia mea, desi existau certuri, dar nu majore. Se stingeau in cateva ore, ne sunam si ne impacam fara sa fie nevoie de mai mult, treceau de la sine. In noaptea de revelion ne-am certat destul de tare si atunci a hotarat sa ne despartim, mi-a spus ca mi-am batut joc de el si ca mereu trebuie sa stea sa se roage de mine, ceea ce nu e real. Am incercat sa aplanez lucrurile, dar vazand ca e nervos, am zis sa-l las sa se linisteasca.
L-am cautat dupa 2 zile si fiind convinsa ca ma iubeste, m-am umilit in fata lui, l-am rugat sa treaca peste tot si sa mai incercam, dar n-a stat la discutii cu mine...
Dupa o sapt l-am sunat...tot eu si i-am zis sa iesim la un suc. Ne-am vazut, deja se mai calmase, mi-a zis ca e preamulta tensiune intre noi si nu mai poate si ca daca a apucat sa zica ceva asa ramane, adica daca a zis ca ne despartim nu da inapoi, asa cum am facut eu o data cand l-am iertat.
Chiar si atunci in situatia aia, am insistat pe langa el petru ca ma gandeam ca 2oameni normali nu se pot desparti din banalitai daca se iubesc, el imi spusese ca ma iubeste si in ziua in care ne-am despartit, de Craciun imi zisese sa vin cu toata familia la el, ma striga numai "sotoa mea", ne facuseram planuri de viitor,inclusiv ce nume ar trebui sa aiba copiii nostri. Si dintr-o data...L-am iubit si il iubesc inca, desi m-a tratat cum m-a tratat. A fost primul meu iubit si speram sa fie si singurul. Mi-e tare greu sa ma rup, desi m-am umilit degeaba in fata lui, nu l-a interesat nimic
Acum am ajuns la concluzia ca probabil si-a batut mereu joc de mine, un om nu renunta la cineva pe care iubeste fara niciun regret. Voi ce credeti? Au trecut 4 zile de la ultima discutie, din ziua cand ne-am vazut. Nu l-am mai cautat. Banuiesc ca ar trebui sa-mi vad de viata mea si sa nu mai astept un om caruia nu i-a pasat de mine. Sper totusi sa regrete, chiar daca nu ne impacam.
Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc!
kudika353852
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:01
lasa timpul sa treaca , asteapta sa dea el un semn !
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:06
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-16 18:06:39lasa timpul sa treaca , asteapta sa dea el un semn !


Crezi ca mai e cazul, avand in vedere cat a fost de radical si cum s-a purtat? Inca incerc sa inteleg de ce ne-am despartit...desi eram sigura, acum ma indoiesc foarte serios ca m-ar fi iubit vreodata...
Ms de raspuns!
kudika353852
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:10
oamenii au multe pasarici la capul timpul isi spune cuvantul in majoritatea cazurilor
ipahebirowtnod
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:13
cauta pe altu
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:21
De la: kudika353852, la data 2011-01-16 18:10:27
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-16 18:06:39lasa timpul sa treaca , asteapta sa dea el un semn !


Crezi ca mai e cazul, avand in vedere cat a fost de radical si cum s-a purtat? Inca incerc sa inteleg de ce ne-am despartit...desi eram sigura, acum ma indoiesc foarte serios ca m-ar fi iubit vreodata...
Ms de raspuns!


E probabil, un tip mai orgolios! Exista o mare posiblitate sa-l fi pierdut pentru totdeauna! Ii vei simti lipsa dar dupa un timp, va fi mai bine!
mimi_ca29
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:32
Stiu ca trebuie sa trec peste, sa ma obisnuiesc, dar sunt inca foarte confuza. Nu inteleg ce s-a intamplat, nici motivele care pot face pe cineva sa renunte la tot peste noapte. Stiu sigur ca nu e vorba de altcineva. Cred ca daca as putea sa identific cauza care a dus la rezultatul asta as accepta mai usor. Ideea ca nu m-a iubit niciodata si ca s-a prefacut intotdeauna ma innebuneste...
kudika353852
Postat pe 17 Ianuarie 2011 01:11
De la: kudika353852, la data 2011-01-17 01:11:35Stiu ca trebuie sa trec peste, sa ma obisnuiesc, dar sunt inca foarte confuza. Nu inteleg ce s-a intamplat, nici motivele care pot face pe cineva sa renunte la tot peste noapte. Stiu sigur ca nu e vorba de altcineva. Cred ca daca as putea sa identific cauza care a dus la rezultatul asta as accepta mai usor. Ideea ca nu m-a iubit niciodata si ca s-a prefacut intotdeauna ma innebuneste...


Adevarul uneori poate sa fie extrem de dureros asa ca ai grija ce-ti doresti.
Barbie30_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:15
Eu cred ca reactia lui e rezultatul a ceva acumulat in timp , poate s-a saturat si acum are motivul perfect sa puna capat . Nu te mai framanta , acordai cateva zile sa vezi totusi cat a tinut la tine , daca nu da nici un semn nu te mia umili si treci mai departe .
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:22
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:22:47Eu cred ca reactia lui e rezultatul a ceva acumulat in timp , poate s-a saturat si acum are motivul perfect sa puna capat . Nu te mai framanta , acordai cateva zile sa vezi totusi cat a tinut la tine , daca nu da nici un semn nu te mia umili si treci mai departe .


Alex,a fost primul ei iubit.Iti dai seama ce o sa faca si ce nu...
Barbie30_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:26
Ce avet voi femeile cu primul iubit ? de fapt nu shtiu cum dar am dat peste destule fete care erau virgine si au venit la mine s-au implicat in rtelatie si vroiau sa nu mai fie , vroiau doar sa scape de virginitate , dupa care ne-am despartit , am ramas socat atunci ca asa stiamsi eu ca e un lucru cu o incarcatura emotionala ca intradevar tipul respectiv trebuie sa fie deosebit si ca se implica si sentimente extraordinare in toata treaba asta , dar in ce am intalnit eu nu era asa .
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:32
Ma refer la faptul ca veneau cu planul pus la punct , baietii de obicei o iau la goana cand aud cao fata e virgina ptr ca poate deveni o situatie complicata , pe undeva e o responsabilitate sa o treci peste acest prag , ele auzeau de la prietenele lor ce am facut si cum si ma alegeau ptr scopul asta fara sa imi spuna nimic lasandu-ma sa ma implic sa depun sentimente si tandrete in tot . Asa ca nu prea inteleg acum cum e faza cu primul iubit .
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:36
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:32:30Ce avet voi femeile cu primul iubit ? de fapt nu shtiu cum dar am dat peste destule fete care erau virgine si au venit la mine s-au implicat in rtelatie si vroiau sa nu mai fie , vroiau doar sa scape de virginitate , dupa care ne-am despartit , am ramas socat atunci ca asa stiamsi eu ca e un lucru cu o incarcatura emotionala ca intradevar tipul respectiv trebuie sa fie deosebit si ca se implica si sentimente extraordinare in toata treaba asta , dar in ce am intalnit eu nu era asa .


Eu la faza asta nu ma simt femeie asa ca nu pot sa-ti raspund Eu sincera sa fiu ma bucur nespus de mult ca primul iubit a ramas doar o amintire
Barbie30_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:38
Sincer Barbi speram sa dai cateva cometuri la topicul deschis de mine ... de al tine ma asteptam la cate lovituri de maestra nu de la amatorii aceia si in legatura cu subiectul asta de aici , nuimi dau seama ce o safaca chair daca a fost primul ei iubit ptr ca dupa vezi fetele reactioneaza diferit la subiectul asta si ea nu stiu cat evalueaza acel eveniment .
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:44
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:36:28Ma refer la faptul ca veneau cu planul pus la punct , baietii de obicei o iau la goana cand aud cao fata e virgina ptr ca poate deveni o situatie complicata , pe undeva e o responsabilitate sa o treci peste acest prag , ele auzeau de la prietenele lor ce am facut si cum si ma alegeau ptr scopul asta fara sa imi spuna nimic lasandu-ma sa ma implic sa depun sentimente si tandrete in tot . Asa ca nu prea inteleg acum cum e faza cu primul iubit .


Primul iubit:
-il iubeste la nebunie,nici nu cunoaste sentimentul da il iubeste maxim.
-daca i-a oferit virginitatea crede ca o sa ramana forever alaturi de ea,nici nu vrea sa conceapa ca nu o sa fie asa,prin urmare indura orice numai ca el sa stea acolo langa ea.
-daca nu o mai vrea altu` ca nu mai e virgina?(mai sunt si specimene de genu`)
-daca nu o sa se mai uite altu` la ea???
In concluzie:primul iubit=sufletul pereche(asa cred ele)
Barbie30_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:48
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:44:20Sincer Barbi speram sa dai cateva cometuri la topicul deschis de mine ... de al tine ma asteptam la cate lovituri de maestra nu de la amatorii aceia si in legatura cu subiectul asta de aici , nuimi dau seama ce o safaca chair daca a fost primul ei iubit ptr ca dupa vezi fetele reactioneaza diferit la subiectul asta si ea nu stiu cat evalueaza acel eveniment .


Nu stiu despre ce topic vorbesti Da-mi link si poate o sa comentez daca am ce
Barbie30_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:50
Ceva de genul credeam si eu candva dar dupa cum vezi am dat peste specimene rare in fiecare sezon al vieti mele . Cum le gasesc numa eu nu stiu .
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:51
aici sau prin mesaj privat ? sa dau lincul ?
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:53
Si credema la cum te cunosc oooooooooooooooooooooooo sa ai ce comenta !!!!!!!!!!!
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:54
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:53:25aici sau prin mesaj privat ? sa dau lincul ?


Cum vrei tu
Barbie30_
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:54
ok ptr ca accepti mesaje doar de la prieteni si noi nu suntem :P http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/47104/Aplic-tot-ce-stiu-si-tot-degeaba.html
Alex_Bodea
Postat pe 17 Ianuarie 2011 02:56
De la: kudika353852, la data 2011-01-16 18:10:27
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-16 18:06:39lasa timpul sa treaca , asteapta sa dea el un semn !


Crezi ca mai e cazul, avand in vedere cat a fost de radical si cum s-a purtat? Inca incerc sa inteleg de ce ne-am despartit...desi eram sigura, acum ma indoiesc foarte serios ca m-ar fi iubit vreodata...
Ms de raspuns!

Daca ti-as spune ca nici tu nu-l iubesti, m-ai crede? Acum nu, dar cand vei iubi cu adevarat, vei intelege.
Niciunul dintre voi nu iubeste. Tu nu ai alternativa, a fost primul, de fapt.. singurul si atunci te gati precum inecatul de un pai.
Oricat ati blama si ati privi cu indoiala sfaturile celor mai in varsta, ar fi bine sa intelegi ca ceea ce traiesti tu e doar modul de a creste, de a capata experienta, de a te forma ca femeie. Si el ca barbat. Nu-i iubire. E nevoia de a fi femeie (primul pas), apoi nevoia de a te simti iubita si de a iubi si tot ce implica asta.
Cand oamenii iubesc, asemenea certuri nu exista, despartirea de azi pe maine, nu exista. Cand un om iubeste nu isi declara azi sentimentele si maine se desparte.

Ai 20 de ani? Eheee, cate or sa mai treaca peste tine.

Si renunta la umilire. Nici acum, nici peste 20 de ani sa nu te mai umileste pentru atentie, pentru a sta cineva cu tine. Si nici tu sa nu permiti nimanui sa faca asta.
rashela
Postat pe 17 Ianuarie 2011 05:29
De la: rashela, la data 2011-01-17 05:29:39
De la: kudika353852, la data 2011-01-16 18:10:27
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-16 18:06:39lasa timpul sa treaca , asteapta sa dea el un semn !


Crezi ca mai e cazul, avand in vedere cat a fost de radical si cum s-a purtat? Inca incerc sa inteleg de ce ne-am despartit...desi eram sigura, acum ma indoiesc foarte serios ca m-ar fi iubit vreodata...
Ms de raspuns!

Daca ti-as spune ca nici tu nu-l iubesti, m-ai crede? Acum nu, dar cand vei iubi cu adevarat, vei intelege.
Niciunul dintre voi nu iubeste. Tu nu ai alternativa, a fost primul, de fapt.. singurul si atunci te gati precum inecatul de un pai.
Oricat ati blama si ati privi cu indoiala sfaturile celor mai in varsta, ar fi bine sa intelegi ca ceea ce traiesti tu e doar modul de a creste, de a capata experienta, de a te forma ca femeie. Si el ca barbat. Nu-i iubire. E nevoia de a fi femeie (primul pas), apoi nevoia de a te simti iubita si de a iubi si tot ce implica asta.
Cand oamenii iubesc, asemenea certuri nu exista, despartirea de azi pe maine, nu exista. Cand un om iubeste nu isi declara azi sentimentele si maine se desparte.

Ai 20 de ani? Eheee, cate or sa mai treaca peste tine.

Si renunta la umilire. Nici acum, nici peste 20 de ani sa nu te mai umileste pentru atentie, pentru a sta cineva cu tine. Si nici tu sa nu permiti nimanui sa faca asta.



Nu stiu daca lucrurile stau asa sau nu. Eu chiar imi vedeam viitorul langa el, parea ca si el la fel.
Daca am mers dupa el, am facut-o pentru ca ma gandeam sa nu las orgoliul sa fie mai important decat relatia noastra, am crezut ca daca vede ca imi pasa, gandindu-ma ca ii pasa si lui, lucrurile se vor rezolva. Daca ar fi simtit ceva pentru mine si acum ne-am fi impacat, n-as mai fi crezut ca m-am umilit, dar in situatia de fata, cand simt ca decat s-a jucat, ma apasa teribil tot ce-am facut...Cat despre a ma mai umili, la cate remuscari am acum, cred ca mi-a fost invatatura de minte.
Acum am ajuns in alt moment, ma simt furioasa si as vrea sa stiu ca intr-un fel sau altul va regreta comportamentul lui, ca nu a fost sincer, ca nu a fost corect. Am tot auzit ca roata se intorce, sper sa fie asa.
Multumesc pentru tot!
kudika353852
Postat pe 17 Ianuarie 2011 14:33
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:44:20Sincer Barbi speram sa dai cateva cometuri la topicul deschis de mine ... de al tine ma asteptam la cate lovituri de maestra nu de la amatorii aceia si in legatura cu subiectul asta de aici , nuimi dau seama ce o safaca chair daca a fost primul ei iubit ptr ca dupa vezi fetele reactioneaza diferit la subiectul asta si ea nu stiu cat evalueaza acel eveniment .
Te simti amator?
Valy90
Postat pe 17 Ianuarie 2011 14:56

GURA LUMII
Era odata un cuplu cu un baiat de 12 ani si un magar.Au hotarit sa mearga , sa calatoreasca si sa cunoasca lumea.
Astfel , plecara toti trei ,cu magarul lor.Trecind prin primul sat, lumea comenta:
-“Priveste copilul asta prost crescut , el sus pe magar si bietii parinti , in virsta,tragindu-l de friu.”
Atunci femeia ii spuse sotului:
Nu vom permite ca lumea sa vorbeasca urit despre copil.
Sotul cobori copilul si se urca el.Ajungind la urmatorul sat , lumea murmura :
-“ Priveste acest tip nerusinat ; lasa copilulsi sarmana femeie sa traga magarul , in timp ce el merge foarte comod pe magar . “
Atunci , luara hotarirea sa o urce pe ea pe magar, in timp ce tatal si fiul trageau de friu.
Trecind prin al doilea sat , lumea comenta :
-“Sarmanul om . Dupa ce ca munceste toata ziua , trebuie sa duca femeia pe magar!...Si bietul copil , ce sa astepte de la o astfel de mama!”
S-au pus de acord si au hotarit sa suie toti trei pe magar , pentru a incepe din nou pelerinajul lor.Ajungind in satul urmator au auzit locuitorii zicind :
-“Sunt niste bestii , mai bestii decit magarul care ii cara , ii vor distruge coloana”
Pina la urma , hotarira sa coboare toti trei si sa mearga alaturi de magar. Dar trecind prin
satul urmator nu puteau sa creada ceea ce vocile spuneau surizind :
-“ Priviti idiotii astia trei ; merg pe jos , cind au un magarcare ar putea sa-i duca “

Morala :
Intotdeauna te vor critica si vor vorbi rau despre tine ... v-a fi greu sa intilnesti pe cineva care sa fiede acord cu actiunile tale.
Atunci :
Traieste cum crezi !
Fa ceea ce iti dicteaza inima !
Fa ceea ce simti!
Viata este o piesa de teatru care nu permite repetitii...Pentru asta :
Cinta, rizi, danseaza, iubeste...Sa traiesti intens fiecare moment al vietii tale inainte sa coboare cortina si piesa sa se termine fara aplauze !
BEL_AMY1
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:00
Eu inteleg de ce v-ati despartit.
Omu' vorbeste si vorbeste, dar tu nu stii sa asculti:
De la: kudika353852, la data 2011-01-16 18:01:48mi-a zis ca e preamulta tensiune intre noi si nu mai poate


Mi se pare un motiv foarte bun si real de a te desparti de cineva, arata incompatibilitate.
kudika_pudika
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:04
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:44:20Sincer Barbi speram sa dai cateva cometuri la topicul deschis de mine ... de al tine ma asteptam la cate lovituri de maestra nu de la amatorii aceia si in legatura cu subiectul asta de aici , nuimi dau seama ce o safaca chair daca a fost primul ei iubit ptr ca dupa vezi fetele reactioneaza diferit la subiectul asta si ea nu stiu cat evalueaza acel eveniment .


Auzi Alexandrule,da de ce nu ne spui in fata ca suntem amatori,daca te consideri asa BARBAT,ããã?
Vezi ca lasi urme de frustrare pe toate topicurile ce le bantui,la fel ca melcii...
AdrianaR
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-17 15:04:09Eu inteleg de ce v-ati despartit.
Omu' vorbeste si vorbeste, dar tu nu stii sa asculti:
De la: kudika353852, la data 2011-01-16 18:01:48mi-a zis ca e preamulta tensiune intre noi si nu mai poate


Mi se pare un motiv foarte bun si real de a te desparti de cineva, arata incompatibilitate.

As putea fi de acord cu tine, dar a fost o decizie luata peste noapte, in sensul ca niciodata nu am discutat ceva in acest sens. Daca tii la cineva, daca e o problema, daca simti ca te apasa ceva la un moment dat, vorbesti, incerci sa lamuresti, sa schimbi ceva, nu iti iei jucariile si pleci...
kudika353852
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:32
prin acelasi lucru trec si eu! exact ca tine:)
si eu m'am umilit ..si pt mine a fost primul si eu il iubesc de mor!:(
:(
kudika353777
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:39
De la: kudika353852, la data 2011-01-17 15:32:04
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-17 15:04:09Eu inteleg de ce v-ati despartit.
Omu' vorbeste si vorbeste, dar tu nu stii sa asculti:
De la: kudika353852, la data 2011-01-16 18:01:48mi-a zis ca e preamulta tensiune intre noi si nu mai poate


Mi se pare un motiv foarte bun si real de a te desparti de cineva, arata incompatibilitate.

As putea fi de acord cu tine, dar a fost o decizie luata peste noapte, in sensul ca niciodata nu am discutat ceva in acest sens. Daca tii la cineva, daca e o problema, daca simti ca te apasa ceva la un moment dat, vorbesti, incerci sa lamuresti, sa schimbi ceva, nu iti iei jucariile si pleci...


OK,atunci ti-ai raspuns singura: NU TINE LA TINE!
AdrianaR
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ramai insarcinata fara relatii sexuale? 47 De la: kudika_9935 23 Iunie 2012 02:35
Despartire, impacare.. 10 De la: Anna_Maria_26 3 Aprilie 2015 21:31
mi-e frica sa ma despart de el si mult timp m-am obisnuit cu ideea dar acum..a mai intervenit altcineva..ce sa fac? 25 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 20:58
CARE ESTE DIFERENTA DINTRE O CARPA SI O CAPRA ? 72 De la: INVIZIBILUL2011 9 Mai 2012 16:44
vreau si eu un sfat..... 6 De la: alexa923 18 Noiembrie 2009 19:01