Setari Cookie-uri

M-a parasit...

De la: kudika353852, la data 2011-01-17 15:32:04
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-17 15:04:09Eu inteleg de ce v-ati despartit.
Omu' vorbeste si vorbeste, dar tu nu stii sa asculti:
De la: kudika353852, la data 2011-01-16 18:01:48mi-a zis ca e preamulta tensiune intre noi si nu mai poate


Mi se pare un motiv foarte bun si real de a te desparti de cineva, arata incompatibilitate.

As putea fi de acord cu tine, dar a fost o decizie luata peste noapte, in sensul ca niciodata nu am discutat ceva in acest sens. Daca tii la cineva, daca e o problema, daca simti ca te apasa ceva la un moment dat, vorbesti, incerci sa lamuresti, sa schimbi ceva, nu iti iei jucariile si pleci...

Poate este genul care tine in el si tine in el si spera ca prin telepatie rezolva ceva si apoi rabufneste la un moment dat, socand pe toti cei din jur. Sunt multi oameni asa.

Oricum, eu sunt de acord cu Rashela, daca era vorba de iubire, nu va certati din toate nimicurile, ci erati mai dispusi sa lasati de la voi, sa ajungeti la un numitor comun. Erati mai blanzi unul cu celalalt si mai deschisi sa va intelegeti unul pe altul.

Dar asta e varsta, dupa cum spunea Rashela, face parte din procesul de maturizare. Nu sunt de acord cu aratatul cu degetul, mai ales in cazuri de genu' in care e clar ca nu va potriviti. Dragoste cu de-a sila nu se poate. Fii suparata, daca asta simti, dar trage invatamintele mai apoi. Ia ce a fost bun in relatia asta cu tine si invata din ce a fost rau.
kudika_pudika
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:54
Sunt constienta ca toate trec. Si imi rezerv dreptul de a fi revoltata pentru ca mi se pare ca a fost ipocrit. Discutiile cand erau, se calmau imediat, n-am stat mai mult de-o ora suparati. Si nu inteleg, daca esti apasat de tensiuni, cum imi spui ca vrei sa fii cu mine toata viata si altele asemenea si la cateva ore te hotarasti ca, gata, sa ne despartim. Ma simt nedreptatita oarecum si d-aia imi permit sa arat cu degtul. Probabil dupa ce lucrurile se vor calma, deja nu ma va mai interesa ce-a fost si voi pastra totul ca pe-o experienta. Inca nu pot...
kudika353852
Postat pe 17 Ianuarie 2011 16:38
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-17 02:44:20Sincer Barbi speram sa dai cateva cometuri la topicul deschis de mine ... de al tine ma asteptam la cate lovituri de maestra nu de la amatorii aceia si in legatura cu subiectul asta de aici , nuimi dau seama ce o safaca chair daca a fost primul ei iubit ptr ca dupa vezi fetele reactioneaza diferit la subiectul asta si ea nu stiu cat evalueaza acel eveniment .

de ce crezi ca ai postat tu este mai interesant sau mai captivant?!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Ianuarie 2011 20:57
Eu cred ca amandoi sunteti mult prea imaturi ca sa puteti gestiona cum trebuie o relatie. Ai abia 20 de ani, peste cativa ani o sa gandesti cu totul altfel, ai sa vezi. La varsta asta, sentimentele se schimba precum vremea... Azi iubesti, maine nu...Iar barbatilor le vine mintea la cap abia cand trec de 30 de ani.
Micael
Postat pe 20 Ianuarie 2011 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
comportament ciudat 29 De la: cleoafrica 25 Iunie 2009 16:21
:D 53 De la: polin 7 Decembrie 2011 22:13
sufar... 8 De la: kudika_28289 18 Aprilie 2013 11:23
Buna fetelor 20 De la: kudika_960579 25 August 2014 19:29
Fostul...in prezent! 6 De la: kudika_16855 11 Octombrie 2013 07:12