Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa mai cred..oare chiar ma iubea?

buna...ma numesc cristina si am 19 ani...recent am incheiat o relatie`...il iubeam foarte mult insa lipsa lui de respect m-a facut sa renunt la el...ma injura si ma jignea...cand i-am spus sa ne despartim si-a cerut iertare , spunea ca nu poate trai fara mine, a plans in fata mea si in fata prietenilor sustinand ca e un prost si ca ma vrea inapoi, ca a facut gresala vietii lui, si sa ii mai dau o sansa. nu am putut deoarece am mai avut in trecut cateva tentative de a ne desparti din acelasi motiv si mi-a promis ca se schimba si ca nu se va mai repeta, insa nu a fost asa. a continuat cateva zile sa imi planga si sa ma implore sa il iert, si sa puna si pe alte persoane sa ma comvinga sa il iert insa nu am putut..mi-a zis ca nu mai vrea nici o fata decat pe mine si ca fara mine e un nimeni..insa ultima oara cand am vorbit cu el a icercat sa imi spuna dinou sa il iert, eu nu am vrut, si apoi, probabil pentru ca s-a simtit calcat pe orgoliu prea tare ma jicnit iar si mi-a inchis telefonul . a2a zi s-a cuplat cu o alta fata. ce spuneti ?:|
kudika355690
Postat pe 20 Ianuarie 2011 15:45
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 15:45:55buna...ma numesc cristina si am 19 ani...recent am incheiat o relatie`...il iubeam foarte mult insa lipsa lui de respect m-a facut sa renunt la el...ma injura si ma jignea...cand i-am spus sa ne despartim si-a cerut iertare , spunea ca nu poate trai fara mine, a plans in fata mea si in fata prietenilor sustinand ca e un prost si ca ma vrea inapoi, ca a facut gresala vietii lui, si sa ii mai dau o sansa. nu am putut deoarece am mai avut in trecut cateva tentative de a ne desparti din acelasi motiv si mi-a promis ca se schimba si ca nu se va mai repeta, insa nu a fost asa. a continuat cateva zile sa imi planga si sa ma implore sa il iert, si sa puna si pe alte persoane sa ma comvinga sa il iert insa nu am putut..mi-a zis ca nu mai vrea nici o fata decat pe mine si ca fara mine e un nimeni..insa ultima oara cand am vorbit cu el a icercat sa imi spuna dinou sa il iert, eu nu am vrut, si apoi, probabil pentru ca s-a simtit calcat pe orgoliu prea tare ma jicnit iar si mi-a inchis telefonul . a2a zi s-a cuplat cu o alta fata. ce spuneti ?:|
Ce duri sunt barbatii astia(nu toti) Cand se vad ,,loviti" fac tot ce le sta in putinta doar ca sa ,,loveasca" si ei,macar un pic. Poate chiar te iubeste sau poate nu.
Valy90
Postat pe 20 Ianuarie 2011 15:50
Si daca te iubea....ce?La 19 ani e laudabil ca ai coloana vertebrala si c-ai iesit din porcaria respectiva.Am auzit de unii care se-njunghiau "din dragoste" _duca-se!
Poate c-a tinut la tine si cuplandu-se imediat vrea sa te oftice...se pare ca i-a iesit.Revenind la intrebarea ta,nu cred ca te-a iubit;la fel de mult cred ca nu s-ar fi schimbat niciodata.
nicossia
Postat pe 20 Ianuarie 2011 15:53
daca te iubea sau nu conteaza mai putin acum, cel mai important este ca ai scapat de el, nu poti sta alaturi de un om care nu te respecta si pt care tu esti un fel de carpa pe care isi sterge pantofii
visan_georgiana
Postat pe 20 Ianuarie 2011 15:57
nu trebuie sa ma simt vinovata pentru ca l-am facut sa planga si sa sufere (asa cum sustinea el)..?
kudika355690
Postat pe 20 Ianuarie 2011 16:07
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 16:07:44nu trebuie sa ma simt vinovata pentru ca l-am facut sa planga si sa sufere (asa cum sustinea el)..?



a plans un pic si a primit o alta bomboana
anastasia_m
Postat pe 20 Ianuarie 2011 16:09
te injura te jignea te santaja da adevarul e ca te iubea
arimjimjim
Postat pe 20 Ianuarie 2011 16:16
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 16:07:44nu trebuie sa ma simt vinovata


In sfarsit o reactie normala din partea unei persoane care nu este tratata asa cum trebuie. NU, nu trebuie sa te simti vinovata de nimic. Probabil c-o sa-l lase si fata aia, si alta si alta si tot nu va invata ceva. Sau isi va gasi sacul de box si asta e.

Bravo, sa nu dai inapoi pentru nimic in lume!
rashela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 17:11
De la: nicossia, la data 2011-01-20 15:53:49Si daca te iubea....ce?La 19 ani e laudabil ca ai coloana vertebrala si c-ai iesit din porcaria respectiva.Am auzit de unii care se-njunghiau "din dragoste" _duca-se!
Poate c-a tinut la tine si cuplandu-se imediat vrea sa te oftice...se pare ca i-a iesit.Revenind la intrebarea ta,nu cred ca te-a iubit;la fel de mult cred ca nu s-ar fi schimbat niciodata.


Sunt de acord cu tine!
mimi_ca29
Postat pe 20 Ianuarie 2011 17:19
spun asta pentru ca foarte multe persoane mi-au reprosat ca DACA IL IUBEAM IL IERTAM..insa eu am crezut ca este mai bine asa...
kudika355690
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:02
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 20:02:09spun asta pentru ca foarte multe persoane mi-au reprosat ca DACA IL IUBEAM IL IERTAM..insa eu am crezut ca este mai bine asa...


...ce sa-i ierti? daca te iubea...nu facea asa
_oktober_
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:36
da asta asa e...sau poate ma iubit dar nu suficient...altfel nu se mai umilea in fata tuturor plngand dupa mine...nu am idee
kudika355690
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:54
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 20:02:09spun asta pentru ca foarte multe persoane mi-au reprosat ca DACA IL IUBEAM IL IERTAM..insa eu am crezut ca este mai bine asa...

e o prostie!
eu sunt barbat de 43 de ani si nu cred ca am jignit intentionat vreo femeie cu toate ca mintea o am inca tanara(cred)
babuinii astia plini de emfaza ar trebui lasati pe mana mea vreo doua luni ca sa fac instructie cu ei
cred ca cea mai mare prostie a fost desfiintarea armatei obligatorii chiar daca multe mame ma vor injura
nortoc ca prietenele mele au fete!
pickard
Postat pe 20 Ianuarie 2011 20:54
De la: pickard, la data 2011-01-20 20:54:59
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 20:02:09spun asta pentru ca foarte multe persoane mi-au reprosat ca DACA IL IUBEAM IL IERTAM..insa eu am crezut ca este mai bine asa...

e o prostie!
eu sunt barbat de 43 de ani si nu cred ca am jignit intentionat vreo femeie cu toate ca mintea o am inca tanara(cred)
babuinii astia plini de emfaza ar trebui lasati pe mana mea vreo doua luni ca sa fac instructie cu ei
cred ca cea mai mare prostie a fost desfiintarea armatei obligatorii chiar daca multe mame ma vor injura
nortoc ca prietenele mele au fete!


Eu am baiat!
mimi_ca29
Postat pe 20 Ianuarie 2011 21:00
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 15:45:55buna...ma numesc cristina si am 19 ani...recent am incheiat o relatie`...il iubeam foarte mult...ma injura si ma jignea...


bad boys lover

vino si la mine sa-ti dau cateva palme cu iubire
battleofwits
Postat pe 20 Ianuarie 2011 21:07
sincer...esti de laudat....ai facut cel mai boon lucru din viata ta ca nu l-ai acceptat iar langa tine chiar daca sufletul te doare...nicio fata nu trebuie sa se lase calcata in picioare de baieti dar cand iubesti nebuneste e cam imposibil si o spun din propria experienta.Si prietenul meu m-a jignit si injurat si de fiecare data l-am iertat deoarece nu voiam sa ne certam nu voiam sa il pierd si ma simteam marioneta lui dar nu puteam spune "adio" incat iubirea mea fata de el e mai presus de orice...asa sunt eu...

nu stiu serios te apreciez as vrea sa fiu ca tine
sau prietenul meu sa fie ca al tau sa isi ceara scuze dar al meu nu face nimic dar nici nu se combina cu alta ;)
ceea ce pot spune despre prietenul tau este ca e un nenorocit...razbunarea-arma prostului...
stii candva isi va da seama ce a avut si ce a pierdut...toate la timpul lor

adina1990
Postat pe 6 Februarie 2011 01:21
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 15:45:55....ce spuneti ?:|


cu siguranta te iubeste...
mai acordai cel putin o sansa
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 09:27
Ai procedat corect, posibil sa mai incerce sa te abureasca cu filosofiile lui sa va impacati, sa uiti ce a fost, ca tipa nu a insemnat nimic pt el, bla bla'uri din astea. Acum tot ce trebuie sa faci e sa nu cedezi, probabil ca nu va fi usor, dar nu cadea in plasa lui. Incearca sa te refaci, treci peste, orice, numai nu te intoarce la el, crede-ma stiu ce spun.. si mi-as dori sa aduc timpul inapoi, sa pot spune nu pt totdeauna.
kudika019734
Postat pe 6 Februarie 2011 11:02
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 20:02:09spun asta pentru ca foarte multe persoane mi-au reprosat ca DACA IL IUBEAM IL IERTAM..insa eu am crezut ca este mai bine asa...



din cate am inteles din prima postare l-ai mai iertat si nu s-a schimbat...deci chiar nu mai merita o alt5a sansa...daca te iubea, se schimba...de fapt daca te iubea,nu se comporta asa cu tine...


sa nu-ti para rau...baieti mai sunt...capul sus
AmyLee92
Postat pe 6 Februarie 2011 13:44
De la: kudika355690, la data 2011-01-20 15:45:55buna...ma numesc cristina si am 19 ani...recent am incheiat o relatie`...il iubeam foarte mult insa lipsa lui de respect m-a facut sa renunt la el...ma injura si ma jignea...cand i-am spus sa ne despartim si-a cerut iertare , spunea ca nu poate trai fara mine, a plans in fata mea si in fata prietenilor sustinand ca e un prost si ca ma vrea inapoi, ca a facut gresala vietii lui, si sa ii mai dau o sansa. nu am putut deoarece am mai avut in trecut cateva tentative de a ne desparti din acelasi motiv si mi-a promis ca se schimba si ca nu se va mai repeta, insa nu a fost asa. a continuat cateva zile sa imi planga si sa ma implore sa il iert, si sa puna si pe alte persoane sa ma comvinga sa il iert insa nu am putut..mi-a zis ca nu mai vrea nici o fata decat pe mine si ca fara mine e un nimeni..insa ultima oara cand am vorbit cu el a icercat sa imi spuna dinou sa il iert, eu nu am vrut, si apoi, probabil pentru ca s-a simtit calcat pe orgoliu prea tare ma jicnit iar si mi-a inchis telefonul . a2a zi s-a cuplat cu o alta fata. ce spuneti ?:|


Fii serioasa .... daca te iubea cu adevarat nu te jignea si nu se cupla cu o alta fata asa de repede. Ai facut foarte bine ca te-ai despartit de el. Capu' sus ! Sunt destui baieti cu adevarat seriosi pe lumea asta. O zi cat mai buna !
florinbfc
Postat pe 6 Februarie 2011 14:00
Sa-l uiti si sa spui bogdaproste ca ai scapt de el si ca acum face zile fripte alteia...how about that?
AncaCostyna
Postat pe 6 Februarie 2011 14:07
chiar nu merita..refuza sa mai vb cu el..nu ii mai raspunde la telefon,mesaj..nimic..si cladeste-ti propria ta viata pe respect...asta este tot ce conteaza..daca regreta atat de mult,iti arata acest lucru..poate o sansa da..oricine merita a doua sansa..dar sa dovedeasca ca merita acel lucru;)...asa ca,capul sus si mergi inante:)
kudika227207
Postat pe 6 Februarie 2011 16:24
BRAVO!!!! pt ce ai facut...
io am facut la fel ca tn...am iertat dar nu ma jignea... ma inselat...si cred ca asta e mai rau...
tot asa am trecut peste si nu dupa mult timp a facut din nou....
se pare ca pt el nu conta ca aveam 1 an jumatate de cand eram impreuna....de fapt niki nu stiu dc ma mir...sunt altii care traiesc o viata si tot nu le pare rau cand inseala...

valentyna_ella
Postat pe 7 Februarie 2011 14:11
In primul rand vreau sa te felicit ca i-ai dat papucii, ca ai inteles faptul ca nu merita si probabil ca niciodata nu se va schimba. Nu trebuie sa ai regrete, nu ai de ce. Nu tu l-ai jignit, umilit si altea alea. Te-ai gandit ca poate joaca teatru foarte bine? Iar lacrimile alea erau o joaca pentru el? Dragostea nu e mandra, nu face rau, nu calca in picioare, nu raneste... Ar trebui sa te gandesti la altceva. La scoala, de exemplu, sau la orice alta activitate productiva, pentru ca respectivul ar trebui sa devina doar o amintire (urata, frumoasa, cum doresti tu). Sa nu cazi in plasa si sa-l ierti pentru ca mai mult ca sigur o sa incerce sa se razbune pe tine pentru ca l-ai tinut atata in "suspans". Daca i-ar pasa de tine, ti-ar fi zis doar tie, nu facand circ in fata lumii.
Slava Domnului sunt o multime de baieti pe lume. Trebuie doar sa vrei sa-i cunosti.
xoxo
ynna1310
Postat pe 7 Februarie 2011 16:04
cum adik s-a cuplat ?
lou_lou
Postat pe 7 Februarie 2011 16:30
De la: lou_lou, la data 2011-02-07 16:30:32 cum adik s-a cuplat ?

ca la telefoane...sau ca la avioane cind se alimenteaza in zbor...ce nu stii ?
BEL_AMY1
Postat pe 7 Februarie 2011 16:35
Fata sa nu iti para rau , jigodii de-astea gasesti pe tot drumul ! Esti tanara si viata abia acum incepepe . O sa gasesti si baiatul care te merita si care te respecta ! Mult succes !!!
kudika103803
Postat pe 7 Februarie 2011 18:08
Mai bine ca ai pus punct . Am o intrebare de ce te jignea, care era motivul concret ? Era gelos ? si inca ceva ati facut dragoste sau nu ? Orice ar fi nu trebuie sa mai ai nici un fel de legatura cu acest om are probleme psihice clar , posibil sa-si revina odata cu varsta dar ma indoiesc are similitudinile unui sociopat =parerea mea .
kudika327894
Postat pe 7 Februarie 2011 18:14
sigur
kudika183384
Postat pe 7 Februarie 2011 20:48
De la: kudika183384, la data 2011-02-07 20:48:43 sigur


L-ai gasit fata pe Alex?
Barbie30_
Postat pe 7 Februarie 2011 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-l recuceresc!!! 63 De la: kudika193913 29 Noiembrie 2010 17:08
foarte trista 19 De la: alina23ro 2 Septembrie 2014 18:28
iubire ciudata 9 De la: kudika_7347 14 Mai 2012 13:12
cine a gresit? 10 De la: 13 Ianuarie 2014 21:45
il iubesc dar vreau sa l parsesc 76 De la: alexandra0788 18 Decembrie 2012 10:18