Setari Cookie-uri

666- mai reprezinta si PROVOCAREA SCHIMBARII/REVOLUTIA SPIRITUALA

De la: rockk, la data 2011-01-30 05:52:54
De la: kudika195501, la data 2011-01-27 17:33:43...ce credeti despre aceasta" coincidenta" intre credinte vechi si teoriile moderniste vizavi de acesta teorie vizand cip-urile?
...ipoteze...teorii...opinii personale...


e o confuzie.

credinta e una, SUPERSTITIA e alta.

ori 666 e superstitie. chiar daca e semnul diavolului, etc. SI CE?

eu personal, m as bucura sa stiu ca exista diavolul, pt ca daca exista diavolul, exista si Dumnezeu, si atunci, pana una alta, n ar mai fi nevoie de credinta.

ori, asta nu se va intampla niciodata. nu poti Crede in ceva, daca STII deja . ori crezi, ori stii.

si atunci, unde ar fi provocarea...

ori cu superstitia, ma dezgusta la propriu superstiile RELIGIOASE, sa pupi iconitele, sa te rogi la statui, sunt o persoana credincioasa, in sensul in care imi place sa fac un pas inapoi, ca sa pot privi imaginea de ansamblu, sa vad dincolo de aparente, si cateodata totul are sens.

dar din pacate sunt superstitios, vad o pisica neagra...

si mi vine s o impusc.

Abtine-te de la-mpuscat pisica!!!!,cica te bantuie apoi....Fa 3 pasi,o pirueta,apoi tintesti si scuipi (nu mai stiu in ce directie,nu-s asa fanatica ).
nicossia
Postat pe 30 Ianuarie 2011 11:01
De la: kudika195501, la data 2011-01-27 17:37:53...si printre "americani" se vehiculeaza ideea ca Antihristul se va naste undeva in Romania



Daaaaaa !!! Bombardatzi Romania ca-i tara Dracului, a ANTIHRISTULUI !!! Inainte sa ucizi pe cineva, ca sa-i potzi fura teritoriul, trebuie sa-ti gasesti un motiv, nu-i asa ???


Dar Adevarul este in felul urmator:

Hristos este un aspect MORAL ! NU este o forma fizica limitata-n carne, lemn, fier, tablouri, sau alte legaturi ... nu este idolul de lemn in fatza caruia faceti voi genoflexiuni
Hristos inseamna SALVARE !!! "Crucea rosie" !!! Hristos inseamna actiunea de salvare in sine, care se manifesta prin fiecare medic sau persoana ce salveaza , ajuta , face un bine, o multumire cuiva....
Hristos este un aspect MORAL, o Cale, este insasi adevarul/ intzelepciunea care ne lumineaza creierele intunecate si sufletele impietrite cu minciuni...

Iar AntiHristul , evident ca tot un aspect MORAL- CONTRAR , ANTIiii !!! hristului este. Este de asemeni o manifestare spirituala , care se manifesta si aici pe kudika si peste tot in lume, prin fiecare persoana care simte nevoia de a face rau cuiva, de a pune pe cineva in suferintza, de a subjuga popoare. AntiHristul este sentimentul de URA, din care izvoraste dorintza de asuprire, dorintza de a sta peste toti ceilalti...
AntiHristul este o idee contrara adevarului...este minciuna, nonsensul, nebunia, gelozia,egoismul, violul,hotia,crima, asuprirea , prostia...

A te inchina cuiva, nu inseamna sa faci genoflexiuni sau educatie fizica !!! A te inchina cuiva, inseamna sa faci voia acelei persoane/prezentze ...
Ori de cite ori mintzim, ne inchinam Antihristului, facem voia Antihristului sau Antihristul se manifesta prin noi...

Ori de cate ori spunem adevarul sau iubim, ne inchinam Salvatorului, Hristosului, facem voia lui sau mai exact, Hristosul se manifesta prin noi...

Intrebarea este: Cine sintem NOI ???

Noi ? Telefoane mobile, aparate radio de receptionare si de redare, a undelor electromagnetice informatzionale, ce se afla peste tot in tot universul... noi sintem cei limitati prin care vorbesc cei infinitzi...

666 sau 555 sau 777 sint cifre inventate de noi, la fel ca si literele si limbile diverse... si nu sint nici mai periculoase si nici mai nevinovate, decat minciunile si aberatzile morale, cu care vi s-au infectat sufletele si creierele, de-a lungul istoriei ...
denis_3d25
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:46
De la: pickard, la data 2011-01-28 16:53:13Apa sfinþitã nu este numai purificatã, ci ea îºi schimbã ºi structura, devine inofensivã ºi poate sã vindece. Aceasta se poate dovedi cu aparate speciale.

dar daca apa este sfintita de un popa mai putin credincios ca sa nu spun chiar pacatos!? are vreo legatura? sau e de ajuns sa se citeasca evangheliile sau ce se mai citeste si efectul este garantat? [/quote

Si de spovedit te spovedeste tot un "popa", care intamplator e om si e pacatos....Toate se intampla cu voia lui Dumnezeu.Inclusiv sfintirea apei, minunile de la icoane si moaste...Si treptele din rugaciune se ating cu voia si cu darul lui Dumnezeu....Sunt carti care te pot lamuri, daca vrei.
contesina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:34
De la: pickard, la data 2011-01-30 08:13:36
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-28 17:27:49
De la: pickard, la data 2011-01-28 17:18:16
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-28 17:05:36
De la: pickard, la data 2011-01-28 17:02:17
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-28 17:01:24Offfff! MA doare burtica cand citesc. Nu are rost sa comentez asa ca spun doar: salutare, copii!

bine ca nu ti se umfla sinii!


Vezi sa nu te alegi si tu cu un compliment( nu de la mine, binenteles..)..trebuia sa folosesti ghilimelele


daca mie-ra frica de complimente stateam ascuns in anonimat


Hai ca ne-a blestemat fata cu "sinii"... eu am scris "binenteles", tu "mie-ra"..


pfua! sa ne scuipam pe *sinii* unul altuia de la un milimetru ca sa pira blestemu!



mimi_ca29
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:41
De la: nicossia, la data 2011-01-30 11:01:56
De la: rockk, la data 2011-01-30 05:52:54
De la: kudika195501, la data 2011-01-27 17:33:43...ce credeti despre aceasta" coincidenta" intre credinte vechi si teoriile moderniste vizavi de acesta teorie vizand cip-urile?
...ipoteze...teorii...opinii personale...


e o confuzie.

credinta e una, SUPERSTITIA e alta.

ori 666 e superstitie. chiar daca e semnul diavolului, etc. SI CE?

eu personal, m as bucura sa stiu ca exista diavolul, pt ca daca exista diavolul, exista si Dumnezeu, si atunci, pana una alta, n ar mai fi nevoie de credinta.

ori, asta nu se va intampla niciodata. nu poti Crede in ceva, daca STII deja . ori crezi, ori stii.

si atunci, unde ar fi provocarea...

ori cu superstitia, ma dezgusta la propriu superstiile RELIGIOASE, sa pupi iconitele, sa te rogi la statui, sunt o persoana credincioasa, in sensul in care imi place sa fac un pas inapoi, ca sa pot privi imaginea de ansamblu, sa vad dincolo de aparente, si cateodata totul are sens.

dar din pacate sunt superstitios, vad o pisica neagra...

si mi vine s o impusc.

Abtine-te de la-mpuscat pisica!!!!,cica te bantuie apoi....Fa 3 pasi,o pirueta,apoi tintesti si scuipi (nu mai stiu in ce directie,nu-s asa fanatica ).


Apostolii stiau ca Iisus era Fiul lui Dumnezeu, au stat cu El, au primit multe invataturi, au vazut minunile si totusi s-au indoit...Firea omului este usor de ispitit....De aceea e nevoie de credinta, e nevoie de rugaciune.Diavolul, ca si ingerii si ca si noi oamenii sunt creatiile lui Dumnezeu.Negarea diavolului este tot o ispita a acestui "inger negru", ca sa adoarma constiinta omului, constiinta care este lucrarea lui Dumnezeu in om.Si apoi nu ne rugam statuii sau icoanei in sine, acelei bucati de lemn, ci imaginea este un ajutor tot in folosul omului.Prima icoana a fost pictata tot de un apostol sub inspiratia Harului Divin dat tot de Dumnezeu.Informeaza-te, citeste si bucura-te de intelepciune.
contesina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:46
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:28:49
De la: pickard, la data 2011-01-27 22:24:19
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:20:52 " Un filozof japonez se plimba candva intr-o padure.Si precum ii sta bine oricarui filozof,gandea.Tot mergand si gandind el,ii atrage atentia o creanga de copac lipsita de orice podoaba.Se opreste in fata ei si spune:vorbeste-mi despre Dumnezeu!Si atunci creanga pe loc infloreste." .....


japonezul era crestin!?
Reciteste...japonezul..era" filozof" ...si ce facea ,el???....Gandea... si ce facea???? ...Gandea...Reciteste.....


Ce pacat ca filozoful "tau" se rezuma doar la a gandi !!! Oare ce ar fi descoperit daca doar s-ar fi rugat ...
contesina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:52
Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.
mysulica
Postat pe 30 Ianuarie 2011 19:44
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte


eu nu vreau sa renunt la cluburi si cu asta basta... CLAR???
cristi_nne
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:32
De la: contesina, la data 2011-01-30 18:52:31
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:28:49
De la: pickard, la data 2011-01-27 22:24:19
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:20:52 " Un filozof japonez se plimba candva intr-o padure.Si precum ii sta bine oricarui filozof,gandea.Tot mergand si gandind el,ii atrage atentia o creanga de copac lipsita de orice podoaba.Se opreste in fata ei si spune:vorbeste-mi despre Dumnezeu!Si atunci creanga pe loc infloreste." .....


japonezul era crestin!?
Reciteste...japonezul..era" filozof" ...si ce facea ,el???....Gandea... si ce facea???? ...Gandea...Reciteste.....


Ce pacat ca filozoful "tau" se rezuma doar la a gandi !!! Oare ce ar fi descoperit daca doar s-ar fi rugat ...


cristi_nne
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:33
De la: contesina, la data 2011-01-30 18:52:31
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:28:49
De la: pickard, la data 2011-01-27 22:24:19
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:20:52 " Un filozof japonez se plimba candva intr-o padure.Si precum ii sta bine oricarui filozof,gandea.Tot mergand si gandind el,ii atrage atentia o creanga de copac lipsita de orice podoaba.Se opreste in fata ei si spune:vorbeste-mi despre Dumnezeu!Si atunci creanga pe loc infloreste." .....


japonezul era crestin!?
Reciteste...japonezul..era" filozof" ...si ce facea ,el???....Gandea... si ce facea???? ...Gandea...Reciteste.....


Ce pacat ca filozoful "tau" se rezuma doar la a gandi !!! Oare ce ar fi descoperit daca doar s-ar fi rugat ...
.... ..ce" Pacat" ...ca n-ai inteles....Absolut...Nimic...... ....Si nu uita ca, filozoful...tot ,filozof..moare....indiferent..de nationalitate..de credinta....s-au, educatie.... ...sunteti...plina de crdinta...intr-un, cele.".Sfinte"... ...cat de "Pacat"..pentru, dumneavoastra.....
Sibel_16
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:35
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.

concluzia este ca tu esti un fraier daca mai crezi ca o adunatura de popi corupti poate sa ma faca pe mine mai bun decat sunt
esti un naiv ignorant!
imi pare rau pentru tine
pickard
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:38
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:38:46
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.

concluzia este ca tu esti un fraier daca mai crezi ca o adunatura de popi corupti poate sa ma faca pe mine mai bun decat sunt
esti un naiv ignorant!
imi pare rau pentru tine


Acum stiu de ce Piki e prietenul meu
mimi_ca29
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:40
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:40:19
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:38:46
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.

concluzia este ca tu esti un fraier daca mai crezi ca o adunatura de popi corupti poate sa ma faca pe mine mai bun decat sunt
esti un naiv ignorant!
imi pare rau pentru tine


Acum stiu de ce Piki e prietenul meu


de ce!?
ca spun lucrurile direct din burta!?
pickard
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:41
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:41:47
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:40:19
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:38:46
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.

concluzia este ca tu esti un fraier daca mai crezi ca o adunatura de popi corupti poate sa ma faca pe mine mai bun decat sunt
esti un naiv ignorant!
imi pare rau pentru tine


Acum stiu de ce Piki e prietenul meu


de ce!?
ca spun lucrurile direct din burta!?


Nuuu! Nu conteaza de unde le spui...ci ceea ce spui! Am putini prieteni , da buni( mancati-as ) Sunt mandra de tine!
mimi_ca29
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:47
Cinei dracu? (ingerul rau) cine-i ingerasul (ingerul bun). Tot noi... 666? doar minciuna . Nu lasa pe miine ce poti face azi! Cati dintre noi ne aducem aminte ca vrunuia ii e foame sa i putem da o bucata de paine? Cati din noi ne aducem aminte ca vrunuia din semenii nostri nu are cu ce se imbraca? Va aduceti aminte cand vi s a facut mila de careva si i ati intins o mana de ajutor ? Nu? Nici eu. Atunci catre "cazan" cu voi, eu intretin arderea.:P
km1luci
Postat pe 31 Ianuarie 2011 03:39
De la: km1luci, la data 2011-01-31 03:39:43Cinei dracu? (ingerul rau) cine-i ingerasul (ingerul bun). Tot noi... 666? doar minciuna . Nu lasa pe miine ce poti face azi! Cati dintre noi ne aducem aminte ca vrunuia ii e foame sa i putem da o bucata de paine? Cati din noi ne aducem aminte ca vrunuia din semenii nostri nu are cu ce se imbraca? Va aduceti aminte cand vi s a facut mila de careva si i ati intins o mana de ajutor ? Nu? Nici eu. Atunci catre "cazan" cu voi, eu intretin arderea.:P


esti foarte tare !
ai cont din 2008 si abia ai un mesaj scris chiar ca draku gol!
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 06:34
De la: pickard, la data 2011-01-31 06:34:21
De la: km1luci, la data 2011-01-31 03:39:43Cinei dracu? (ingerul rau) cine-i ingerasul (ingerul bun). Tot noi... 666? doar minciuna . Nu lasa pe miine ce poti face azi! Cati dintre noi ne aducem aminte ca vrunuia ii e foame sa i putem da o bucata de paine? Cati din noi ne aducem aminte ca vrunuia din semenii nostri nu are cu ce se imbraca? Va aduceti aminte cand vi s a facut mila de careva si i ati intins o mana de ajutor ? Nu? Nici eu. Atunci catre "cazan" cu voi, eu intretin arderea.:P


esti foarte tare !
ai cont din 2008 si abia ai un mesaj scris chiar ca draku gol!

Pai nu stiti ca la un moment dat ideile rabufnesc? Chiar si dupa doi ani...
R0MW4LD
Postat pe 31 Ianuarie 2011 06:37
De la: R0MW4LD, la data 2011-01-31 06:37:47
De la: pickard, la data 2011-01-31 06:34:21
De la: km1luci, la data 2011-01-31 03:39:43Cinei dracu? (ingerul rau) cine-i ingerasul (ingerul bun). Tot noi... 666? doar minciuna . Nu lasa pe miine ce poti face azi! Cati dintre noi ne aducem aminte ca vrunuia ii e foame sa i putem da o bucata de paine? Cati din noi ne aducem aminte ca vrunuia din semenii nostri nu are cu ce se imbraca? Va aduceti aminte cand vi s a facut mila de careva si i ati intins o mana de ajutor ? Nu? Nici eu. Atunci catre "cazan" cu voi, eu intretin arderea.:P


esti foarte tare !
ai cont din 2008 si abia ai un mesaj scris chiar ca draku gol!

Pai nu stiti ca la un moment dat ideile rabufnesc? Chiar si dupa doi ani...

Sau trei ca sa fiu mai exact matematic...
R0MW4LD
Postat pe 31 Ianuarie 2011 06:38
De la: R0MW4LD, la data 2011-01-31 06:38:47
De la: R0MW4LD, la data 2011-01-31 06:37:47
De la: pickard, la data 2011-01-31 06:34:21
De la: km1luci, la data 2011-01-31 03:39:43Cinei dracu? (ingerul rau) cine-i ingerasul (ingerul bun). Tot noi... 666? doar minciuna . Nu lasa pe miine ce poti face azi! Cati dintre noi ne aducem aminte ca vrunuia ii e foame sa i putem da o bucata de paine? Cati din noi ne aducem aminte ca vrunuia din semenii nostri nu are cu ce se imbraca? Va aduceti aminte cand vi s a facut mila de careva si i ati intins o mana de ajutor ? Nu? Nici eu. Atunci catre "cazan" cu voi, eu intretin arderea.:P


esti foarte tare !
ai cont din 2008 si abia ai un mesaj scris chiar ca draku gol!

Pai nu stiti ca la un moment dat ideile rabufnesc? Chiar si dupa doi ani...

Sau trei ca sa fiu mai exact matematic...


asa iti dai seama cat de inchis in el este un om
are 3 ani dar nu a folosit prima postare la vreu topic de sex, de taiat unghii, de medicina sau la vreo cafenea ci aici unde e vorba de satana, de 666 , vrea sa ne arda pe toti crezandu-se mai breaz
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 06:53
De la: contesina, la data 2011-01-30 18:46:32
De la: nicossia, la data 2011-01-30 11:01:56
De la: rockk, la data 2011-01-30 05:52:54
De la: kudika195501, la data 2011-01-27 17:33:43...ce credeti despre aceasta" coincidenta" intre credinte vechi si teoriile moderniste vizavi de acesta teorie vizand cip-urile?
...ipoteze...teorii...opinii personale...


e o confuzie.

credinta e una, SUPERSTITIA e alta.

ori 666 e superstitie. chiar daca e semnul diavolului, etc. SI CE?

eu personal, m as bucura sa stiu ca exista diavolul, pt ca daca exista diavolul, exista si Dumnezeu, si atunci, pana una alta, n ar mai fi nevoie de credinta.

ori, asta nu se va intampla niciodata. nu poti Crede in ceva, daca STII deja . ori crezi, ori stii.

si atunci, unde ar fi provocarea...

ori cu superstitia, ma dezgusta la propriu superstiile RELIGIOASE, sa pupi iconitele, sa te rogi la statui, sunt o persoana credincioasa, in sensul in care imi place sa fac un pas inapoi, ca sa pot privi imaginea de ansamblu, sa vad dincolo de aparente, si cateodata totul are sens.

dar din pacate sunt superstitios, vad o pisica neagra...

si mi vine s o impusc.

Abtine-te de la-mpuscat pisica!!!!,cica te bantuie apoi....Fa 3 pasi,o pirueta,apoi tintesti si scuipi (nu mai stiu in ce directie,nu-s asa fanatica ).


Apostolii stiau ca Iisus era Fiul lui Dumnezeu, au stat cu El, au primit multe invataturi, au vazut minunile si totusi s-au indoit...Firea omului este usor de ispitit....De aceea e nevoie de credinta, e nevoie de rugaciune.Diavolul, ca si ingerii si ca si noi oamenii sunt creatiile lui Dumnezeu.Negarea diavolului este tot o ispita a acestui "inger negru", ca sa adoarma constiinta omului, constiinta care este lucrarea lui Dumnezeu in om.Si apoi nu ne rugam statuii sau icoanei in sine, acelei bucati de lemn, ci imaginea este un ajutor tot in folosul omului.Prima icoana a fost pictata tot de un apostol sub inspiratia Harului Divin dat tot de Dumnezeu.Informeaza-te, citeste si bucura-te de intelepciune.

Da' pe mine de ce m-ai citat?! Eu am zis doar sa nu-mpuste pisica !
nicossia
Postat pe 31 Ianuarie 2011 09:52
Mari "satanei" mai sunteti mei...! Usor si nu ma speriati, abia acum am inceput sa-mi placa sa postez.
Bun, ia sa mi spuneti ce fapta buna ati facut voi azi....de nu...
ok..akm hai cu commu`
km1luci
Postat pe 31 Ianuarie 2011 19:38
De la: km1luci, la data 2011-01-31 19:38:53Mari "satanei" mai sunteti mei...! Usor si nu ma speriati, abia acum am inceput sa-mi placa sa postez.
Bun, ia sa mi spuneti ce fapta buna ati facut voi azi....de nu...
ok..akm hai cu commu`

...am ...plantat cateva seminte de.........
kudika195501
Postat pe 31 Ianuarie 2011 19:42
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:47:06
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:41:47
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:40:19
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:38:46
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.

concluzia este ca tu esti un fraier daca mai crezi ca o adunatura de popi corupti poate sa ma faca pe mine mai bun decat sunt
esti un naiv ignorant!
imi pare rau pentru tine


Acum stiu de ce Piki e prietenul meu


de ce!?
ca spun lucrurile direct din burta!?


Nuuu! Nu conteaza de unde le spui...ci ceea ce spui! Am putini prieteni , da buni( mancati-as ) Sunt mandra de tine!


poate mi urca la cap!
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:05
Povestea in sine cu filozoful japonez e frumoasa si plina de intelesuri, pentru cine intelege (nu-i cazul meu)....Constatam doar ca multi se multumesc doar sa-l contemple pe Dumnezeu, estetic, nu-i rau nici asta, dar e atat de putin...Ma gandeam la toata filozofia de viata asiatica....Offff, dar ce stiu eu.....
contesina
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:08
De la: pickard, la data 2011-01-31 20:05:38
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:47:06
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:41:47
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:40:19
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:38:46
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.

concluzia este ca tu esti un fraier daca mai crezi ca o adunatura de popi corupti poate sa ma faca pe mine mai bun decat sunt
esti un naiv ignorant!
imi pare rau pentru tine



O "adunatura de popi corupti", nu, dar oare Dumnezeu poate sa te schimbe? Sfantul Ioan Gura de Aur a fost tot corupt? De ce sa ne uitam la cei rai si sa-i judecam, de ce sa nu-i cautam pe cei cu adevarat induhovniciti si de la ei sa invatam...Zic eu...

Acum stiu de ce Piki e prietenul meu


de ce!?
ca spun lucrurile direct din burta!?


Nuuu! Nu conteaza de unde le spui...ci ceea ce spui! Am putini prieteni , da buni( mancati-as ) Sunt mandra de tine!


poate mi urca la cap!
contesina
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:13
De la: pickard, la data 2011-01-31 20:05:38
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:47:06
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:41:47
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-30 21:40:19
De la: pickard, la data 2011-01-30 21:38:46
De la: mysulica, la data 2011-01-30 19:44:11 Fratilor trebuie sa credem in dumnezeu sa cautam mai mult biserica si mai putin cluburile de noapte , sa stiti caci pieirea noastra va ve mai repede daca nu ne vom intoarce la credinta. Referitor la semnul 666 este adevarat este semnul fiarei din apocalipsa lui Ioan cap. 13 veretul 18 .anticristul nu va veni din Romania ci dintro tara araba, deoarece nu poate sa vina din a doua gradina a maici domnului caci prima este muntele athos din grecia. conluzie , sa avem credinta sisa nu ne lipseasca rugaciunea niciodata caci daca toata omenirea sar ruga in acelasi timp va disparea raul de pe pe pamant . astept concluzile voastre.


Este greu de descifrat corect mesajul Apocalipsei...In rest ai dreptate...Nu inteleg agresivitatea cu care esti combatut...Credeam ca aici shimbam pareri si nu ne suparam daca nu suntem de aceiasi parere.In asta consta si frumusetea - in dezbatere si diversitate.

concluzia este ca tu esti un fraier daca mai crezi ca o adunatura de popi corupti poate sa ma faca pe mine mai bun decat sunt
esti un naiv ignorant!
imi pare rau pentru tine


Acum stiu de ce Piki e prietenul meu


de ce!?
ca spun lucrurile direct din burta!?


Nuuu! Nu conteaza de unde le spui...ci ceea ce spui! Am putini prieteni , da buni( mancati-as ) Sunt mandra de tine!


poate mi urca la cap!
contesina
Postat pe 31 Ianuarie 2011 21:02
De la: Sibel_16, la data 2011-01-30 21:35:52
De la: contesina, la data 2011-01-30 18:52:31
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:28:49
De la: pickard, la data 2011-01-27 22:24:19
De la: Sibel_16, la data 2011-01-27 22:20:52 " Un filozof japonez se plimba candva intr-o padure.Si precum ii sta bine oricarui filozof,gandea.Tot mergand si gandind el,ii atrage atentia o creanga de copac lipsita de orice podoaba.Se opreste in fata ei si spune:vorbeste-mi despre Dumnezeu!Si atunci creanga pe loc infloreste." .....


japonezul era crestin!?
Reciteste...japonezul..era" filozof" ...si ce facea ,el???....Gandea... si ce facea???? ...Gandea...Reciteste.....


Ce pacat ca filozoful "tau" se rezuma doar la a gandi !!! Oare ce ar fi descoperit daca doar s-ar fi rugat ...
.... ..ce" Pacat" ...ca n-ai inteles....Absolut...Nimic...... ....Si nu uita ca, filozoful...tot ,filozof..moare....indiferent..de nationalitate..de credinta....s-au, educatie.... ...sunteti...plina de crdinta...intr-un, cele.".Sfinte"... ...cat de "Pacat"..pentru, dumneavoastra.....


Cu voia ta, este maaaaaare diferenta intre filozofi, tocmai nationalitatea, credinta, educatia sunt hotaratoare....Scoala si timpul, epoca(inainte de Hristos sau dupa Hristos) in care a trait filozoful .Cred ca exista diferenta, de exemplu, intre filozofia din Egiptul Antic sau Grecia Antica si filozofia in Epoca Renasterii...Ca sa nu mai spun de curentele filozofice...Daca filozoful din poveste era agnostic??? ...
contesina
Postat pe 1 Februarie 2011 08:52
Pickard iti multumesc pentru concluziile tale darce stii tu despre ce am notificat eu , se vede caci nu le ai cu nici o culoare despre dumnezeu se vede caci esti ateu. Cand m-am referit la acele cluburi de noapte m-am referit cata destrabalare este in el acolo il gasesti numai pe mamora( diavolul ) intruchipat. Deci in consecinta dumnezeu va scurta zilele pe pamant datori necredintei omului .
mysulica
Postat pe 2 Februarie 2011 12:35
De la: mysulica, la data 2011-02-02 12:35:34 Pickard iti multumesc pentru concluziile tale darce stii tu despre ce am notificat eu , se vede caci nu le ai cu nici o culoare despre dumnezeu se vede caci esti ateu. Cand m-am referit la acele cluburi de noapte m-am referit cata destrabalare este in el acolo il gasesti numai pe mamora( diavolul ) intruchipat. Deci in consecinta dumnezeu va scurta zilele pe pamant datorita necredintei omului .
mysulica
Postat pe 2 Februarie 2011 12:37
De la: mysulica, la data 2011-02-02 12:35:34 Pickard iti multumesc pentru concluziile tale darce stii tu despre ce am notificat eu , se vede caci nu le ai cu nici o culoare despre dumnezeu se vede caci esti ateu. Cand m-am referit la acele cluburi de noapte m-am referit cata destrabalare este in el acolo il gasesti numai pe mamora( diavolul ) intruchipat. Deci in consecinta dumnezeu va scurta zilele pe pamant datori necredintei omului .


eu nu sunt ipocrit sa ma bat cu pumnii in piept ca as fi un credincios
sunt prin botez crestin ortodox, respect obiceiurile si ritualurile ortodoxe, sunt roman dar cam atat
DAR! ca si gandire cred ca sunt mult mai la inaltime din punct de vedere spiritual decat multi dintre asazisii credinciosi submediocrii ..
uita-te la tine mysulica: in primul rand ai scris Dumnezeu cu D mic ceea ce la mine n-o sa vezi niciodata.
te vaiti ca D-zeu va scurta zilele pamantului si ce?
ai impresia ca in cluburile de noapte este destrabalare si care e problema!?
te indoiest de credinta mea in D-zeu si de capacitatea mea de a vedea lucucrurile
greseala! eu cred ca exista o putere care ne supravegheaza pe care o putem numi D-zeu dar mai cred si ca avem libertate sa facem ce vrem atat timp cat ne sintim bine fara a face rau altora..
pickard
Postat pe 2 Februarie 2011 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 47 De la: pickard 3 Mai 2011 21:44
singuratate 119 De la: leo_ 10 Decembrie 2010 11:38
Prietena mea a fost inselata si a aflat 9 De la: LOPY_71 18 Aprilie 2010 22:30
Un ajutor pentru un membru nou 13 De la: kudika_992413 18 August 2015 19:42
Sunt tare confuza...HELP! 35 De la: johanita09 22 Octombrie 2010 22:13