Setari Cookie-uri

Mama singura

De la: pickard, la data 2011-01-31 11:42:15
De la: vitamina_c, la data 2011-01-31 11:23:47
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 11:21:02
De la: vitamina_c, la data 2011-01-31 11:19:09
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 11:17:54
De la: pickard, la data 2011-01-31 11:14:11 fetele le vreau ca bonus! eu la tine ma refer


Vezi sa nu-ti dea barba-su vreo doua...dupa cap


ar fi frumos sa scape asa de usor!


N-am specificat unealta cu care ar putea sa-l pocneasca


sau tipul de masina cu care o sa-l "calce"!
pickul ce pasiti? ti-ai inghitit subit "limbocul"?


ce limboc! ca ai zis ca am tot mic inclusiv limba
nu merge nettul sau kudika si mai si muncesc pe aici


da, da! da vina repede pi net!
vitamina_c
Postat pe 31 Ianuarie 2011 11:43
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 10:37:36Helou!
Mai deschid si eu topice din cand in cand.
O prietena de-a mea a avut pana de curand o relatie de vreo 2 ani cu un tip cu care nu s-a mai inteles si s-au despartit. In urma acestei relatii a iesit un bebe. Un bebe care nu este nascut inca dar se va naste pentru ca prietena mea insiste ca vrea sa-l pastreze si sustine ca se va descurca si singura in cresterea acestuia. Mentionez faptul ca tipa provine dintr-o familie instarita si nu se pune problema ca nu va avea cu ce sa-l creasca. Parintii ei sunt foarte incantati de ideea ca vor avea in nepotel si prin urmare, ea are tot sprijinul din partea lor.
Eu...nu am sfatuit-o nici sa-l pastreze si nici sa nu. I-am spus sa faca cum crede ea ca e mai bine iar eu o voi sustine in continuare asa cum am facut-o si pana acum.

Astept parerile voastre pro si contra ideii de a avea un copil singura


Eu sunt o mama singura....ne/am dorit f mult un copil, am reusit...dar casatoria s-a destramat.O cresc singura decand avea 1 luna....acum are un an si o luna....am avut noroc de o fetita foarte cuminte si asa ca nu pot sa spun ca mi-a fost greu din punctul asta de vedere....sau poate o iubesc prea mult si atunci nimic nu pare greu......dar viata evident ca se complica pt mine ca om, ca femeie cu un copil.
In primul rand te doare enorm faptul ca tatal nu prezinta interes fata de copil, daca nu mai iubesti mama, probabil ca nu mai iubesti nici copilul daca nu apuca sa traisca cu el, sa se ajunga la oarecare relatie intre ei. apare un sentiment de super responsabilitate, deciziile pe care le iei nu te mai privesc doar pe tine ci si pe copil asa ca libertatea de alegere e clar ingradita..in ceea ce priveste un alt partener....daca din 10 barbati care te-ar place ca si persona ca si aspect..doar unul se incumeta sa aiba o rel cu tine...si ala
o fi cum o fi.....sau cine stie poate ai noroc..deci subliniez noroc.din pacate pentru unii, cu o minte mai ingusta, pare un handicap ( ce urattt suna) dar asa vad altii lucrurile....barbatii se vor teme de remarci ge" numai atat ai putut, una cu un copil" il vad ca un minus ....urat....minunile noastre de copii vazute ca minusuri cand noi inebunim de dragoste pt ei...dar din pacate asa este.
...eu personal intr-o oarecare masura m-am bucurat ca nu a trebuit sa-mi impart atentia si energia intre un sot si copil...copilul a avut parte de toata iubirea si atentia mea...se formeaza o legatura foarte stransa..am savurat fiecare moment din viata ei pe deplin...Daca as fi stiut ca, casatoria o sa mi se destrame...nu as fi conceput totusi un copil...dar ea e acum in aceasta lume, e viata mea, si o sa- mi sacrific viata personala cu zambetul pe buze pt ea , daca in felul asta ii va fi mai bine.
Majoritatea din noi femeile ii iubim din secunda doi dupa aparitia celei de a 2 liniute pe testul de sarcina....daca asa a simtit si prietena ta....nu si-o va ierta probabil niciodata daca va alege calea mai simpla.
evelyne15
Postat pe 31 Ianuarie 2011 12:10
De la: evelyne15, la data 2011-01-31 12:10:16 din pacate pentru unii, cu o minte mai ingusta, pare un handicap ( ce urattt suna) dar asa vad altii lucrurile....barbatii se vor teme de remarci ge" numai atat ai putut, una cu un copil" il vad ca un minus ....urat....minunile noastre de copii vazute ca minusuri cand noi inebunim de dragoste pt ei...dar din pacate asa este.


Buna evelyne
Multumesc pentru raspuns. Este foarte trist ca trebuie sa treci prin asta si ma bucur pentru tine ca ti-ai pastrat taria de caracter si forta de a merge mai departe singura. Este trist ca barbatul care a fost langa tine atunci cand te-ai decis ca trebuie sa ai acest copil s-a dat inlaturi de la responsabilitati.

Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?
_Cryssa_
Postat pe 31 Ianuarie 2011 12:47
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 12:47:31
De la: evelyne15, la data 2011-01-31 12:10:16 din pacate pentru unii, cu o minte mai ingusta, pare un handicap ( ce urattt suna) dar asa vad altii lucrurile....barbatii se vor teme de remarci ge" numai atat ai putut, una cu un copil" il vad ca un minus ....urat....minunile noastre de copii vazute ca minusuri cand noi inebunim de dragoste pt ei...dar din pacate asa este.


Buna evelyne
Multumesc pentru raspuns. Este foarte trist ca trebuie sa treci prin asta si ma bucur pentru tine ca ti-ai pastrat taria de caracter si forta de a merge mai departe singura. Este trist ca barbatul care a fost langa tine atunci cand te-ai decis ca trebuie sa ai acest copil s-a dat inlaturi de la responsabilitati.

Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?


pentru mine a avea un copil intr-o asfel de situatie este un plus
dar poate eu nu sunt prea barbat
eu sunt de la tara si mi se pare un plus (fac o comparatie mai taraneasca) sa cumpar o vaca cu vitel langa ea! sau o purcea cu purcei in burta!
sa nu intelegeti gresit! chiar simpatizez in plus o femeie cu o fetitza langa ea
dar v-am zis , eu sunt taran
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:05
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:05:50 pentru mine a avea un copil intr-o asfel de situatie este un plus
dar poate eu nu sunt prea barbat
eu sunt de la tara si mi se pare un plus (fac o comparatie mai taraneasca) sa cumpar o vaca cu vitel langa ea! sau o purcea cu purcei in burta!
sa nu intelegeti gresit! chiar simpatizez in plus o femeie cu o fetitza langa ea
dar v-am zis , eu sunt taran


Adica pe tine nu te-ar deranja sa te casatoresti cu o tipa care era deja un copil, nu?
_Cryssa_
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:13
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 12:47:31
Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?

defapt raspunsul este f simplu...atunci cand ai copii, numai poti sa fii 100% alaturi de ei...ai mult mai multe responsabilitati, iar ei (unii nu toti sunt atat de egoisti) te vor a lor si numai a lor
miss_darine
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:20
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 12:47:31
De la: evelyne15, la data 2011-01-31 12:10:16 din pacate pentru unii, cu o minte mai ingusta, pare un handicap ( ce urattt suna) dar asa vad altii lucrurile....barbatii se vor teme de remarci ge" numai atat ai putut, una cu un copil" il vad ca un minus ....urat....minunile noastre de copii vazute ca minusuri cand noi inebunim de dragoste pt ei...dar din pacate asa este.


Buna evelyne
Multumesc pentru raspuns. Este foarte trist ca trebuie sa treci prin asta si ma bucur pentru tine ca ti-ai pastrat taria de caracter si forta de a merge mai departe singura. Este trist ca barbatul care a fost langa tine atunci cand te-ai decis ca trebuie sa ai acest copil s-a dat inlaturi de la responsabilitati.

Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?


Presupune o responsabilitate..cu o femeie libera, te duci unde vrei cand vrei, faci ce vrei apropae cand vrei...una cu un copil, este nevoita sa spuna, acum nu pot, copilul e bolnav, sau trebuie sa doarma, s-au s-a trezit....trebuie sa ma ocup de el....nu pot sa merg in club sau la o cabana sau in concediu. bine la mine a fost vorba si de faptul ca fetita mea era mica ....si eu nu am vrut sa stau departe de ea.....lucrurile se mai simplifica probabil....cand mai creste....Discutiile dintre mine si partenerul meu si fetita mea sunt cam asa: Iubita nu pune mana acolo, nu trage de televizor, iti prinzi mana, hai sa ne jucam, prepara-i laptele ca eu o tin in timp ce urla de foame:) etcccc. ce ar prefera majoritatea?? sa stea bot in bot cu iubita lor nu cele expuse mai sus.:)
evelyne15
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:22
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 13:20:03 ..atunci cand ai copii, numai poti sa fii 100% alaturi de ei...ai mult mai multe responsabilitati, iar ei (unii nu toti sunt atat de egoisti) te vor a lor si numai a lor


si e ceva rau in asta?
fiecare isi alege sa traiasca viata asa cum vrea
eu unu nu as putea sa stau cu o femeie care are copil ... poate sunt eu mai egoist, dar este alegerea mea asa cum si acea femeie a ales sa fac un copil cu un "altu" (bine, subiectul asta al copiilor ma depaseste )
battleofwits
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:28
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 13:20:03
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 12:47:31
Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?

defapt raspunsul este f simplu...atunci cand ai copii, numai poti sa fii 100% alaturi de ei...ai mult mai multe responsabilitati, iar ei (unii nu toti sunt atat de egoisti) te vor a lor si numai a lor

...eu cred ca e ceva mult mai primitiv...mai ancestral...ceva legat de perpetuarea genelor(priviti comportamentul leilor vizavi de puii altor masculi)
kudika195501
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:29
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:13:16
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:05:50 pentru mine a avea un copil intr-o asfel de situatie este un plus
dar poate eu nu sunt prea barbat
eu sunt de la tara si mi se pare un plus (fac o comparatie mai taraneasca) sa cumpar o vaca cu vitel langa ea! sau o purcea cu purcei in burta!
sa nu intelegeti gresit! chiar simpatizez in plus o femeie cu o fetitza langa ea
dar v-am zis , eu sunt taran


Adica pe tine nu te-ar deranja sa te casatoresti cu o tipa care era deja un copil, nu?

NU! la varstza mea chiar ar trebui sa aiba ceva ani!
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:41
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:41:15
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:13:16
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:05:50 pentru mine a avea un copil intr-o asfel de situatie este un plus
dar poate eu nu sunt prea barbat
eu sunt de la tara si mi se pare un plus (fac o comparatie mai taraneasca) sa cumpar o vaca cu vitel langa ea! sau o purcea cu purcei in burta!
sa nu intelegeti gresit! chiar simpatizez in plus o femeie cu o fetitza langa ea
dar v-am zis , eu sunt taran


Adica pe tine nu te-ar deranja sa te casatoresti cu o tipa care era deja un copil, nu?

NU! la varstza mea chiar ar trebui sa aiba ceva ani!


Adica sa fie domnisoara?
_Cryssa_
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:57
De la: battleofwits, la data 2011-01-31 13:28:59
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 13:20:03 ..atunci cand ai copii, numai poti sa fii 100% alaturi de ei...ai mult mai multe responsabilitati, iar ei (unii nu toti sunt atat de egoisti) te vor a lor si numai a lor


si e ceva rau in asta?
fiecare isi alege sa traiasca viata asa cum vrea
eu unu nu as putea sa stau cu o femeie care are copil ... poate sunt eu mai egoist, dar este alegerea mea asa cum si acea femeie a ales sa fac un copil cu un "altu" (bine, subiectul asta al copiilor ma depaseste )


dar daca ar ramane o femeie insracinata cu tine si nu ar fi sotia ta, cum ai proceda?
_Cryssa_
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:58
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:57:18
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:41:15
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:13:16
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:05:50 pentru mine a avea un copil intr-o asfel de situatie este un plus
dar poate eu nu sunt prea barbat
eu sunt de la tara si mi se pare un plus (fac o comparatie mai taraneasca) sa cumpar o vaca cu vitel langa ea! sau o purcea cu purcei in burta!
sa nu intelegeti gresit! chiar simpatizez in plus o femeie cu o fetitza langa ea
dar v-am zis , eu sunt taran


Adica pe tine nu te-ar deranja sa te casatoresti cu o tipa care era deja un copil, nu?

NU! la varstza mea chiar ar trebui sa aiba ceva ani!


Adica sa fie domnisoara?


da da ! mama fetei sa fie domnisoara!
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 14:04
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:58:14
De la: battleofwits, la data 2011-01-31 13:28:59
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 13:20:03 ..atunci cand ai copii, numai poti sa fii 100% alaturi de ei...ai mult mai multe responsabilitati, iar ei (unii nu toti sunt atat de egoisti) te vor a lor si numai a lor


si e ceva rau in asta?
fiecare isi alege sa traiasca viata asa cum vrea
eu unu nu as putea sa stau cu o femeie care are copil ... poate sunt eu mai egoist, dar este alegerea mea asa cum si acea femeie a ales sa fac un copil cu un "altu" (bine, subiectul asta al copiilor ma depaseste )


dar daca ar ramane o femeie insracinata cu tine si nu ar fi sotia ta, cum ai proceda?



raspund eu! EU EU!
ar fi minunat! as divorta si as lua-o eu de nevasta daca ar vrea sau as face ce ar vrea ea
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 14:07
De la: pickard, la data 2011-01-31 14:04:02
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:57:18
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:41:15
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:13:16
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:05:50 pentru mine a avea un copil intr-o asfel de situatie este un plus
dar poate eu nu sunt prea barbat
eu sunt de la tara si mi se pare un plus (fac o comparatie mai taraneasca) sa cumpar o vaca cu vitel langa ea! sau o purcea cu purcei in burta!
sa nu intelegeti gresit! chiar simpatizez in plus o femeie cu o fetitza langa ea
dar v-am zis , eu sunt taran


Adica pe tine nu te-ar deranja sa te casatoresti cu o tipa care era deja un copil, nu?

NU! la varstza mea chiar ar trebui sa aiba ceva ani!


Adica sa fie domnisoara?


da da ! mama fetei sa fie domnisoara!


pickule mama tu o-i vrea sa fie si fata mare?!!
vitamina_c
Postat pe 31 Ianuarie 2011 14:10
De la: battleofwits, la data 2011-01-31 13:28:59
fiecare isi alege sa traiasca viata asa cum vrea
eu unu nu as putea sa stau cu o femeie care are copil ... poate sunt eu mai egoist, dar este alegerea mea asa cum si acea femeie a ales sa fac un copil cu un "altu" (bine, subiectul asta al copiilor ma depaseste )

lasa dragule...ca sunt tati care numai vor sa stie nimic de progeniturile lor...ex-ul meu este cel mai bun exemplu si ca el o multitudine ...voi oricum sunteti de pe alta planeta decat noi, punct
miss_darine
Postat pe 31 Ianuarie 2011 15:37
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 15:37:44 ...voi oricum sunteti de pe alta planeta decat noi, punct


daca o spui in sens de "femei vs barbati" e cam extremista afirmatia, stiu o multi de tati care isi cresc copiii singuri, deci ...
battleofwits
Postat pe 31 Ianuarie 2011 15:56
De la: battleofwits, la data 2011-01-31 10:43:41
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 10:37:36Astept parerile voastre pro si contra ideii de a avea un copil singura


chiar nu vad ce poti avea contra cuiva care vrea sa aibe un copil singura,
mai ales daca situatia financiara ii permite sa-l creasca

doar pentru faptul ca acel copilul va creste fara tata (figura unui barbat)?


Cine spune ca v-a creste fara figura unui barbat?
Acum 5 ani am ramas insarcinata si am decis sa pastrez copilul. Chiar daca m-am despartit de tatal sau am avut (si am) sprijinul familiei si al prietenilor. Sa nu crezi ca nu are figuri masculine in viata lui! Bunic, unchi si de vreo 2 ani prietenul meu, care este ca un tata pentru el. Chiar daca nu l-a conceput i-a fost mai tata in acesti ani decat cel biologic care de cand s-a nascut nu s-a interesat de el.
Kamitzu_15
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:39
De la: kudika195501, la data 2011-01-31 13:29:04
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 13:20:03
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 12:47:31
Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?


...eu cred ca e ceva mult mai primitiv...mai ancestral...ceva legat de perpetuarea genelor(priviti comportamentul leilor vizavi de puii altor masculi)


Copilul nu schimba nimic. Cum spune si 501, e vorba de instinctul de conservare al speciei. Foarte putini barbati accepta sa creasca puii altui barbat. Nu stiu pe aceia ce anume ii motiveaza.
Youky
Postat pe 1 Februarie 2011 11:09
De la: vitamina_c, la data 2011-01-31 14:10:51
De la: pickard, la data 2011-01-31 14:04:02
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:57:18
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:41:15
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 13:13:16
De la: pickard, la data 2011-01-31 13:05:50 pentru mine a avea un copil intr-o asfel de situatie este un plus
dar poate eu nu sunt prea barbat
eu sunt de la tara si mi se pare un plus (fac o comparatie mai taraneasca) sa cumpar o vaca cu vitel langa ea! sau o purcea cu purcei in burta!
sa nu intelegeti gresit! chiar simpatizez in plus o femeie cu o fetitza langa ea
dar v-am zis , eu sunt taran


Adica pe tine nu te-ar deranja sa te casatoresti cu o tipa care era deja un copil, nu?

NU! la varstza mea chiar ar trebui sa aiba ceva ani!


Adica sa fie domnisoara?


da da ! mama fetei sa fie domnisoara!


pickule mama tu o-i vrea sa fie si fata mare?!!

da!
DA!
pickard
Postat pe 1 Februarie 2011 11:11
De la: Youky, la data 2011-02-01 11:09:45
De la: kudika195501, la data 2011-01-31 13:29:04
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 13:20:03
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 12:47:31
Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?


...eu cred ca e ceva mult mai primitiv...mai ancestral...ceva legat de perpetuarea genelor(priviti comportamentul leilor vizavi de puii altor masculi)


Copilul nu schimba nimic. Cum spune si 501, e vorba de instinctul de conservare al speciei. Foarte putini barbati accepta sa creasca puii altui barbat. Nu stiu pe aceia ce anume ii motiveaza.


pe mine m-ar putea motiva dragostea pentru mama lui!
pickard
Postat pe 1 Februarie 2011 11:12
Ce agitatie aici!
Neata pupaciosilor!
Barbie30_
Postat pe 1 Februarie 2011 11:19
Un copil e cea mai mare realizare a unei femei (ti-o spune cineva care nu a nascut). Daca as putea da timpul inapoi, ar fi singurul lucru pe care l-as schimba in viata mea si nu ar mai conta ca sunt singura, ca n-are tata, nu m-as mai gandi cu ce-l cresc, ce-i dau sa manance, etc.
Nimic nu e intamplator pe lumea asta. Daca Dumnezeu a ales-o sa ´´gazduiasca´´ un suflet, va avea grija de ea si de copil, ii va proteja.
Cat despre tatal copilului, daca nu-si va reconsidera atitudinea atunci cand il va vedea, cu siguranta va fi unul dintre aceia care, peste 20 ani vor apela la Mircea Radu...
Ii urez prietenei tale sa fie sanatoasa, sa aiba o sarcina usoara si sa aiba incredere in Dumnezeu, ca stie EL ce face!
Youky
Postat pe 1 Februarie 2011 11:24
De la: vitamina_c, la data 2011-01-31 10:48:31 nu prea imi place sa-mi "expun" rufele murdare aici pe forum dar de data asta fac o exceptie! am o nepotica ce a rezultat dintr-o altfel de relatie aici inculpatul a fost fratele meu! insa ce pot spune este ca o apreciez pe mama fetitei pentru ca a vut curajul sa fac acest lucru, sa pastreze sarcina si s-o duca pana la capat! este o minunatie de copil(copie identica a fiicei mele) dar de care nu ma pot bucura!
insa pentru mine un mare semn de intrebare este atitudinea tatalui(daca-l pot numi asa) desi este fratele meu nu-l pot intelege in veci de ce nu vrea sa stie de acest copilas!


Eu il inteleg si pe el. Probabil ca intelegerile lor in casa au fost unele si ea a facut pe dos.
Sigur, judecand ca o mama, zic la fel ca si tine, insa vezi tu, in intimitati......nu ne putem baga, adevarul e dincolo de noi.
Iar daca acum fratele tau nu vrea sa stie de copil, poate ca nu-i doar vina lui.
Poate ca el ar vrea, insa-s altele la mijloc.......el poate ca sa nu rascoleasca nimic, lasa sa se creada ca-i el vinovat.
Pana la urma o sa fie bine.
stem_29
Postat pe 1 Februarie 2011 11:31
De la: stem_29, la data 2011-02-01 11:31:01
De la: vitamina_c, la data 2011-01-31 10:48:31 nu prea imi place sa-mi "expun" rufele murdare aici pe forum dar de data asta fac o exceptie! am o nepotica ce a rezultat dintr-o altfel de relatie aici inculpatul a fost fratele meu! insa ce pot spune este ca o apreciez pe mama fetitei pentru ca a vut curajul sa fac acest lucru, sa pastreze sarcina si s-o duca pana la capat! este o minunatie de copil(copie identica a fiicei mele) dar de care nu ma pot bucura!
insa pentru mine un mare semn de intrebare este atitudinea tatalui(daca-l pot numi asa) desi este fratele meu nu-l pot intelege in veci de ce nu vrea sa stie de acest copilas!


Eu il inteleg si pe el. Probabil ca intelegerile lor in casa au fost unele si ea a facut pe dos.
Sigur, judecand ca o mama, zic la fel ca si tine, insa vezi tu, in intimitati......nu ne putem baga, adevarul e dincolo de noi.
Iar daca acum fratele tau nu vrea sa stie de copil, poate ca nu-i doar vina lui.
Poate ca el ar vrea, insa-s altele la mijloc.......el poate ca sa nu rascoleasca nimic, lasa sa se creada ca-i el vinovat.
Pana la urma o sa fie bine.


mi-ar placea sa cred ca va fi asa! insa raul facut este iremediabil!
vitamina_c
Postat pe 1 Februarie 2011 11:39
De la: battleofwits, la data 2011-01-31 15:56:25
De la: miss_darine, la data 2011-01-31 15:37:44 ...voi oricum sunteti de pe alta planeta decat noi, punct


daca o spui in sens de "femei vs barbati" e cam extremista afirmatia, stiu o multi de tati care isi cresc copiii singuri, deci ...

nope...daca ar fi asa cum spui tu as fi in plin razboi...cum eu sunt pasnica...concluzia o tragi singur ...cat despre tati care-si cresc singuri progeniturile...recunosc ca n-am vazut decat in filmele americane
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2011 12:23
De la: vitamina_c, la data 2011-02-01 11:39:34

mi-ar placea sa cred ca va fi asa! insa raul facut este iremediabil!

mda...si asta va fi vizibil, atunci cand copilul va fi major si nu-l va mai interesa ca are si-un tata pe lumea asta
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2011 12:24
De la: miss_darine, la data 2011-02-01 12:24:51
De la: vitamina_c, la data 2011-02-01 11:39:34

mi-ar placea sa cred ca va fi asa! insa raul facut este iremediabil!

mda...si asta va fi vizibil, atunci cand copilul va fi major si nu-l va mai interesa ca are si-un tata pe lumea asta


apropo de asta! eu am un frate vitreg! a fost crescut de mama mea si a primit acelasi tratament ca si noi copiii ei! abea acum inteleg ce vrea sa spuna el cand afirma" parinte este cel care te creste, nu cel care te face"!
vitamina_c
Postat pe 1 Februarie 2011 12:36
De la: vitamina_c, la data 2011-02-01 12:36:19
De la: miss_darine, la data 2011-02-01 12:24:51
De la: vitamina_c, la data 2011-02-01 11:39:34

mi-ar placea sa cred ca va fi asa! insa raul facut este iremediabil!

mda...si asta va fi vizibil, atunci cand copilul va fi major si nu-l va mai interesa ca are si-un tata pe lumea asta


apropo de asta! eu am un frate vitreg! a fost crescut de mama mea si a primit acelasi tratament ca si noi copiii ei! abea acum inteleg ce vrea sa spuna el cand afirma" parinte este cel care te creste, nu cel care te face"!

mda! asa e! educatia si putin din caracter preia de la cei ce-l cresc dar genetic copilul e al celui ce-l concepe.asta nu scuza pe cei care trateaza copii vitregi cu alta moneda decat pe cei propri
dar aici e vorba de o mama ce se vrea singura pentru ca nu-l sufera pe tatal copilului
la fel de usor justitia l-ar putea acorda tatalui daca mama nu e competenta
pickard
Postat pe 1 Februarie 2011 13:36
De la: Kamitzu_15, la data 2011-01-31 20:39:17
Cine spune ca v-a creste fara figura unui barbat?
Acum 5 ani am ramas insarcinata si am decis sa pastrez copilul. Chiar daca m-am despartit de tatal sau am avut (si am) sprijinul familiei si al prietenilor. Sa nu crezi ca nu are figuri masculine in viata lui! Bunic, unchi si de vreo 2 ani prietenul meu, care este ca un tata pentru el. Chiar daca nu l-a conceput i-a fost mai tata in acesti ani decat cel biologic care de cand s-a nascut nu s-a interesat de el.


"figura unui barbat" presupune mai mult decat un mascul in preajma copilului, daca tu ca si femeie ii oferi ceea ce se cheama iubire materna, barbatul il va "modela" pentru a se descurca in lume ... stiu, o sa spui ca si o femeie poate sa faca asta, insa eu iti spun ca nu e nevoie decat sa te uiti la acei "barbati" pe care ii consideri "pampalai" si sa-i intrebi de tata, si o sa observi ca raspunsul e clasic ...adica lipsa

De la: miss_darine, la data 2011-02-01 12:23:07...recunosc ca n-am vazut decat in filmele americane

dehh, avem cercuri diferite de prieteni
battleofwits
Postat pe 1 Februarie 2011 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi place de foarte mult timp de ea. 1 De la: kudika_1038244 10 August 2019 18:45
HAIR GROW... 2 De la: uitarea_aducerii_aminte 27 Martie 2009 15:28
CLUBUL FEMEILOR 16 De la: felixcat 8 Decembrie 2009 00:42
dc sunt femeile asa ofticoase unele pe celelalte? 10 De la: razz 12 Februarie 2011 14:56
Ce sa aleg? 26 De la: kudika052625 13 Noiembrie 2009 09:12