Setari Cookie-uri

Mama singura

De la: battleofwits, la data 2011-02-01 14:03:33
"figura unui barbat" presupune mai mult decat un mascul in preajma copilului, daca tu ca si femeie ii oferi ceea ce se cheama iubire materna, barbatul il va "modela" pentru a se descurca in lume ... stiu, o sa spui ca si o femeie poate sa faca asta, insa eu iti spun ca nu e nevoie decat sa te uiti la acei "barbati" pe care ii consideri "pampalai" si sa-i intrebi de tata, si o sa observi ca raspunsul e clasic ...adica lipsa

iar te contrazic...fi-miu drept orice poate fi catalogat, numai pampalau nu...numai zic ca si cordonul ombilical a fost taiat de ceva vreme ...vezi sa nu-mi scrii parabola cu cioara, da?
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2011 14:42
De la: Youky, la data 2011-02-01 11:24:43Un copil e cea mai mare realizare a unei femei (ti-o spune cineva care nu a nascut). Daca as putea da timpul inapoi, ar fi singurul lucru pe care l-as schimba in viata mea si nu ar mai conta ca sunt singura, ca n-are tata, nu m-as mai gandi cu ce-l cresc, ce-i dau sa manance, etc.
Nimic nu e intamplator pe lumea asta. Daca Dumnezeu a ales-o sa ´´gazduiasca´´ un suflet, va avea grija de ea si de copil, ii va proteja.
Cat despre tatal copilului, daca nu-si va reconsidera atitudinea atunci cand il va vedea, cu siguranta va fi unul dintre aceia care, peste 20 ani vor apela la Mircea Radu...
Ii urez prietenei tale sa fie sanatoasa, sa aiba o sarcina usoara si sa aiba incredere in Dumnezeu, ca stie EL ce face!


Multumesc frumos (din partea ei bineimnteles :) ) Pana acum are o sarcina destul de usoaa, nu a avut asa multe greturi si cred ca peste o saptamana ar trebui deja sa miste :)

Sper ca taticul sa-si dea seama ca va avea un bebe si ca o sa-si doreasca sa fie langa el atunci cand se va naste.
_Cryssa_
Postat pe 1 Februarie 2011 14:46
De la: vitamina_c, la data 2011-02-01 11:39:34 mi-ar placea sa cred ca va fi asa! insa raul facut este iremediabil!


Eu cred ca numai moartea este iremediabila. in rest..orice se poate repara, important este sa vrei.
_Cryssa_
Postat pe 1 Februarie 2011 14:48
De la: miss_darine, la data 2011-02-01 12:23:07 ...cat despre tati care-si cresc singuri progeniturile...recunosc ca n-am vazut decat in filmele americane


Noi avem un prieten de familie care si-a crescut copilul singur vreo 10 ani pentru ca mama era foarte bolnava si instanta a hotarat ca baiatul sa ramana in grija tatalui.
_Cryssa_
Postat pe 1 Februarie 2011 14:50
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-01 14:46:49

Multumesc frumos (din partea ei bineimnteles :) ) Pana acum are o sarcina destul de usoaa, nu a avut asa multe greturi si cred ca peste o saptamana ar trebui deja sa miste :)

Sper ca taticul sa-si dea seama ca va avea un bebe si ca o sa-si doreasca sa fie langa el atunci cand se va naste.

daca are prieteni ca tine...care o sustin si ii ridica moralul...inseamna ca este un om deosebit...cu tata sau fara, un copil este o minune si merita toate sacrificiile din lume
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2011 14:51
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-01 14:50:11

Noi avem un prieten de familie care si-a crescut copilul singur vreo 10 ani pentru ca mama era foarte bolnava si instanta a hotarat ca baiatul sa ramana in grija tatalui.

mea culpa ...eu chiar n-am avut asemenea exemple pe langa mine...tot respectul pt acesti tati!
miss_darine
Postat pe 1 Februarie 2011 14:53
De la: miss_darine, la data 2011-02-01 14:51:41
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-01 14:46:49

Multumesc frumos (din partea ei bineimnteles :) ) Pana acum are o sarcina destul de usoaa, nu a avut asa multe greturi si cred ca peste o saptamana ar trebui deja sa miste :)

Sper ca taticul sa-si dea seama ca va avea un bebe si ca o sa-si doreasca sa fie langa el atunci cand se va naste.

daca are prieteni ca tine...care o sustin si ii ridica moralul...inseamna ca este un om deosebit...cu tata sau fara, un copil este o minune si merita toate sacrificiile din lume


multumesc Darine
eu imi doresc tot bine din lume pentru persoanele dragi mie si chiar nu era cazul sa nu o sprijin, tocmai acum cand are cea mai mare nervoie de prieteni si familie, nu?
_Cryssa_
Postat pe 1 Februarie 2011 14:54
De la: miss_darine, la data 2011-02-01 14:53:16
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-01 14:50:11

Noi avem un prieten de familie care si-a crescut copilul singur vreo 10 ani pentru ca mama era foarte bolnava si instanta a hotarat ca baiatul sa ramana in grija tatalui.

mea culpa ...eu chiar n-am avut asemenea exemple pe langa mine...tot respectul pt acesti tati!


Stai linistita ca nici eu n-am mai intalnit si alte cazuri de genu Si si tipul asta, a ramas copilul la el pentru ca mama chiar nu se mai putea ocupa de el.
_Cryssa_
Postat pe 1 Februarie 2011 14:56
De la: miss_darine, la data 2011-02-01 14:42:04
De la: battleofwits, la data 2011-02-01 14:03:33
"figura unui barbat" presupune mai mult decat un mascul in preajma copilului, daca tu ca si femeie ii oferi ceea ce se cheama iubire materna, barbatul il va "modela" pentru a se descurca in lume ... stiu, o sa spui ca si o femeie poate sa faca asta, insa eu iti spun ca nu e nevoie decat sa te uiti la acei "barbati" pe care ii consideri "pampalai" si sa-i intrebi de tata, si o sa observi ca raspunsul e clasic ...adica lipsa

iar te contrazic...fi-miu drept orice poate fi catalogat, numai pampalau nu...numai zic ca si cordonul ombilical a fost taiat de ceva vreme ...vezi sa nu-mi scrii parabola cu cioara, da?


Poate-ti suna cunoscut citatul: "bine, subiectul asta al copiilor ma depaseste" . Ai avut dreptate!
Am vreo 5 "pampalai" in subordine si toti au tati ! Deci raspunsul nu e clasic ...

Kamitzu_15
Postat pe 1 Februarie 2011 21:05
De la: miss_darine, la data 2011-02-01 12:24:51
De la: vitamina_c, la data 2011-02-01 11:39:34

mi-ar placea sa cred ca va fi asa! insa raul facut este iremediabil!

mda...si asta va fi vizibil, atunci cand copilul va fi major si nu-l va mai interesa ca are si-un tata pe lumea asta

...aici gresesti...il va interesa... si chiar foarte mult...cunosc mai multe cazuri...si au fost tati care nici nu le-au dat importanta in timpul copilariei...deci atentie..
kudika195501
Postat pe 1 Februarie 2011 21:27
...si sa-ti ma zic ceva(dovedit experimental)...intre rude de sange exista o foarte mare...nu stiu daca pot sa o numesc empatie...insa este o legatura nevazuta...oricat de rau te-ai intelege cu aceasta in caz de nevoie, va fi prima pe care o vei ajuta...si asta tot de instinctele primare tine...cu atat mai mult ca suntem o specie care convietuieste in comunitati...chiar si spiritul acela de..."erou" daca pot defini, tot un instinct e...s-ar putea multe povesti...un lucru e cert...toate provin din instinctele noastre primare ...de conservare...de perpetuare...etc... si pentru buna functionare a acestora exista legi scrise, dar mai ales nescrise...iar o societate libertina ajunsa la apogeul ei intotdeauna a intrat in declin tocmai din aceste motive...mitul lupului singuratic e doar un mit...el nu e un invingator...este looserul refuzat de societatea lui...din motive foarte determinante...
kudika195501
Postat pe 1 Februarie 2011 21:43
De la: kudika195501, la data 2011-02-01 21:43:45...si sa-ti ma zic ceva(dovedit experimental)...intre rude de sange exista o foarte mare...nu stiu daca pot sa o numesc empatie...insa este o legatura nevazuta...oricat de rau te-ai intelege cu aceasta in caz de nevoie, va fi prima pe care o vei ajuta...si asta tot de instinctele primare tine...cu atat mai mult ca suntem o specie care convietuieste in comunitati...chiar si spiritul acela de..."erou" daca pot defini, tot un instinct e...s-ar putea multe povesti...un lucru e cert...toate provin din instinctele noastre primare ...de conservare...de perpetuare...etc... si pentru buna functionare a acestora exista legi scrise, dar mai ales nescrise...iar o societate libertina ajunsa la apogeul ei intotdeauna a intrat in declin tocmai din aceste motive...mitul lupului singuratic e doar un mit...el nu e un invingator...este looserul refuzat de societatea lui...din motive foarte determinante...

s-o crezi tu...atat timp cat individul care-si spune "tata" uita definitiv de copilul lui...afla ca acelasi lucru se intampla si cu copilul...uita ca are pe undeva un tata...asta s-ar numi legea compensatiei
miss_darine
Postat pe 2 Februarie 2011 21:25
De ce nu? Sunt oricand de acord cu pastrarea copilului decat avortul. Si religia n-are nicio legatura cu ideea mea. Cu atat mai mult cu cat ea are o situatie si bebeului nu-i va lipsi nimic. OK, va fi mai greu sa gaseasca un barbat care sa o accepte cu "remorca". Si e posibil sa dureze ceva timp pana sa-i ofere un tata. Dar daca ea ii ofera suficienta afectiune si atentie si il invata sa comunice indiferent de subiect, nu vad care e problema. Sa-i fie sanatos!
greierash_is_back
Postat pe 2 Februarie 2011 21:53
De la: miss_darine, la data 2011-02-02 21:25:00
De la: kudika195501, la data 2011-02-01 21:43:45...si sa-ti ma zic ceva(dovedit experimental)...intre rude de sange exista o foarte mare...nu stiu daca pot sa o numesc empatie...insa este o legatura nevazuta...oricat de rau te-ai intelege cu aceasta in caz de nevoie, va fi prima pe care o vei ajuta...si asta tot de instinctele primare tine...cu atat mai mult ca suntem o specie care convietuieste in comunitati...chiar si spiritul acela de..."erou" daca pot defini, tot un instinct e...s-ar putea multe povesti...un lucru e cert...toate provin din instinctele noastre primare ...de conservare...de perpetuare...etc... si pentru buna functionare a acestora exista legi scrise, dar mai ales nescrise...iar o societate libertina ajunsa la apogeul ei intotdeauna a intrat in declin tocmai din aceste motive...mitul lupului singuratic e doar un mit...el nu e un invingator...este looserul refuzat de societatea lui...din motive foarte determinante...

s-o crezi tu...atat timp cat individul care-si spune "tata" uita definitiv de copilul lui...afla ca acelasi lucru se intampla si cu copilul...uita ca are pe undeva un tata...asta s-ar numi legea compensatiei


Pe mine asta ma framanta cel mai tare...in ce masura o va afecta pe fetita mea faptul ca tatal ei nu e langa ea, sau ca nu il va interesa viata ei deloc....sau ca poate o va durea, cand el va avea o alta famile, alti copiii, la care el are posibilitatea sa le ofere mult mai mult decat pot eu, ca pe acei copii ii va iubii pe ea nu.....parintii lui o vad de 2 ori pe saptamana , el o data la 1 luna 2 si cu timpul probabil tot mai rar....acum cand vine se vede ca o iubeste sau cel putin ii e draga, se joaca cu ea o pupa, o strange e ok...e mandru ca e frumoasa tare....dar cred ca lucrurile astea vor disparea....
evelyne15
Postat pe 2 Februarie 2011 22:50
De la: evelyne15, la data 2011-02-02 22:50:41

Pe mine asta ma framanta cel mai tare...in ce masura o va afecta pe fetita mea faptul ca tatal ei nu e langa ea, sau ca nu il va interesa viata ei deloc....sau ca poate o va durea, cand el va avea o alta famile, alti copiii, la care el are posibilitatea sa le ofere mult mai mult decat pot eu, ca pe acei copii ii va iubii pe ea nu.....parintii lui o vad de 2 ori pe saptamana , el o data la 1 luna 2 si cu timpul probabil tot mai rar....acum cand vine se vede ca o iubeste sau cel putin ii e draga, se joaca cu ea o pupa, o strange e ok...e mandru ca e frumoasa tare....dar cred ca lucrurile astea vor disparea....

evelyne eu am baiat iar tatal lui nu l-a vizitat nici macar odata pe an de ziua lui, numai vb de craciun sau paste si asta s-a intamplat in fiecare an timp de 20 ani...la inceput ma tot intreba cu lacrimi in ochi de ce tati al lui nu vine...intrebarile s-au rarit pana au disparut si ele...iar la majorat cand s-a trezit cu el la usa i-a trantit-o in fata...si sincer a meritat ...ce vreau eu sa-ti spun este sa nu tragi concluzii pripite...situatiile nu sunt asemanatoare...fetele sunt altfel croite decat baietii
miss_darine
Postat pe 3 Februarie 2011 09:22
De la: miss_darine, la data 2011-02-03 09:22:17
De la: evelyne15, la data 2011-02-02 22:50:41

Pe mine asta ma framanta cel mai tare...in ce masura o va afecta pe fetita mea faptul ca tatal ei nu e langa ea, sau ca nu il va interesa viata ei deloc....sau ca poate o va durea, cand el va avea o alta famile, alti copiii, la care el are posibilitatea sa le ofere mult mai mult decat pot eu, ca pe acei copii ii va iubii pe ea nu.....parintii lui o vad de 2 ori pe saptamana , el o data la 1 luna 2 si cu timpul probabil tot mai rar....acum cand vine se vede ca o iubeste sau cel putin ii e draga, se joaca cu ea o pupa, o strange e ok...e mandru ca e frumoasa tare....dar cred ca lucrurile astea vor disparea....

evelyne eu am baiat iar tatal lui nu l-a vizitat nici macar odata pe an de ziua lui, numai vb de craciun sau paste si asta s-a intamplat in fiecare an timp de 20 ani...la inceput ma tot intreba cu lacrimi in ochi de ce tati al lui nu vine...intrebarile s-au rarit pana au disparut si ele...iar la majorat cand s-a trezit cu el la usa i-a trantit-o in fata...si sincer a meritat ...ce vreau eu sa-ti spun este sa nu tragi concluzii pripite...situatiile nu sunt asemanatoare...fetele sunt altfel croite decat baietii


cred darino ca si tu i-ai insuflat un sentiment de ura fatza de tatal lui nu e prea frumos sa-i trantesti usa tatalui in nasuc
pickard
Postat pe 3 Februarie 2011 09:27
De la: pickard, la data 2011-02-03 09:27:09

cred darino ca si tu i-ai insuflat un sentiment de ura fatza de tatal lui nu e prea frumos sa-i trantesti usa tatalui in nasuc

ca de obicei te pripesti cu concluziile...usa nu i-am trantit-o eu ci fi-su'...cat despre ura, nu mi-am permis niciodata sa-l vorbesc de rau, din contra i-am zis intotdeauna ca este tatal lui cu bune si cu rele ...si te-as ruga sa nu te mai bagi ca musca in lapte intr-un subiect despre care habar n-ai nimic
miss_darine
Postat pe 3 Februarie 2011 09:32
De la: miss_darine, la data 2011-02-03 09:22:17
De la: evelyne15, la data 2011-02-02 22:50:41

Pe mine asta ma framanta cel mai tare...in ce masura o va afecta pe fetita mea faptul ca tatal ei nu e langa ea, sau ca nu il va interesa viata ei deloc....sau ca poate o va durea, cand el va avea o alta famile, alti copiii, la care el are posibilitatea sa le ofere mult mai mult decat pot eu, ca pe acei copii ii va iubii pe ea nu.....parintii lui o vad de 2 ori pe saptamana , el o data la 1 luna 2 si cu timpul probabil tot mai rar....acum cand vine se vede ca o iubeste sau cel putin ii e draga, se joaca cu ea o pupa, o strange e ok...e mandru ca e frumoasa tare....dar cred ca lucrurile astea vor disparea....

evelyne eu am baiat iar tatal lui nu l-a vizitat nici macar odata pe an de ziua lui, numai vb de craciun sau paste si asta s-a intamplat in fiecare an timp de 20 ani...la inceput ma tot intreba cu lacrimi in ochi de ce tati al lui nu vine...intrebarile s-au rarit pana au disparut si ele...iar la majorat cand s-a trezit cu el la usa i-a trantit-o in fata...si sincer a meritat ...ce vreau eu sa-ti spun este sa nu tragi concluzii pripite...situatiile nu sunt asemanatoare...fetele sunt altfel croite decat baietii

eu am o subordonata care a fost parasita de tatal ei cind avea 7 ani...nu a mai dat nici un semn pina cind ea nu a iesit pe serviciu....atunci ea l-a cautat si plingind l-a intrebat doar atit "daca cu mama ai avut ce ai avut cu mine ce ai avut ?"...era in ziua cind se casatorea la biserica...tatal ei fiind in Arabia Saudita...prin fratele lui ia trimis casetele de la nunta...si fratii ei de acolo intrebau cine este fata si de ce plinge cind se uita la acele casete...? el nu a vrut sa le spuna...stiu asta de la fratele lui...ea fata s-a resemnat si a spus ca nu-l va ierta in veci...pentru ca atunci cind a avut cel mai mult nevoie de el nu a fost linga ea macar cu o vorba, cu un sfat ...asa ca trage singura concluzii.
BEL_AMY1
Postat pe 3 Februarie 2011 09:35
De la: miss_darine, la data 2011-02-03 09:22:17 evelyne eu am baiat iar tatal lui nu l-a vizitat nici macar odata pe an de ziua lui, numai vb de craciun sau paste si asta s-a intamplat in fiecare an timp de 20 ani...la inceput ma tot intreba cu lacrimi in ochi de ce tati al lui nu vine...intrebarile s-au rarit pana au disparut si ele...iar la majorat cand s-a trezit cu el la usa i-a trantit-o in fata...si sincer a meritat ...ce vreau eu sa-ti spun este sa nu tragi concluzii pripite...situatiile nu sunt asemanatoare...fetele sunt altfel croite decat baietii


Din pacate si eu cred ca relatiile se racesc in timp chiar daca tatal isi asuma responsabilitatea si incearca sa fie langa copil la inceput. Cazul tau este cel mai bun exemplu. Insa..pot exista situatii in care tatal este alaturi de copil. Am o colega la lucru care a divortat de sotul ei cu care are o fetita si tipul si-a refacut viata, s-a recasatorit insa fetita merge in fiecare week-end la el, ii plateste scoala, hainele, o ia in concedii cu el in fiecare an. Insa cred ca astea sunt situatii rare.
_Cryssa_
Postat pe 3 Februarie 2011 09:40
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 12:47:31
De la: evelyne15, la data 2011-01-31 12:10:16 din pacate pentru unii, cu o minte mai ingusta, pare un handicap ( ce urattt suna) dar asa vad altii lucrurile....barbatii se vor teme de remarci ge" numai atat ai putut, una cu un copil" il vad ca un minus ....urat....minunile noastre de copii vazute ca minusuri cand noi inebunim de dragoste pt ei...dar din pacate asa este.


Buna evelyne
Multumesc pentru raspuns. Este foarte trist ca trebuie sa treci prin asta si ma bucur pentru tine ca ti-ai pastrat taria de caracter si forta de a merge mai departe singura. Este trist ca barbatul care a fost langa tine atunci cand te-ai decis ca trebuie sa ai acest copil s-a dat inlaturi de la responsabilitati.

Am o intrebare: de ce barbatii vad ca un minus copilul unei femei? Ce schimba un copil la o femeie de un barbat nu se mai poate apropia de ea?



cred ca o femeie cu un copil vede altfel lucrurile intr-o relatie.. cu alte cuvinte te include intr-un fel de "familie" deci poate trebuie sa accepti din plecare lucrul asta, diferit de a fi numai cu ea. si mai ales ca o mama cu copil are deja niste principii la care tine f mult si care nu si le-a facut cu tine ... deci.. am auzit si ca mamele singure sint foarte posesive cu copilul si nu vei putea avea o relatie cu copilul ca si cum ai fi cumva tatal.. nu stiu
Histria
Postat pe 3 Februarie 2011 09:57
De la: miss_darine, la data 2011-02-03 09:32:13
De la: pickard, la data 2011-02-03 09:27:09

cred darino ca si tu i-ai insuflat un sentiment de ura fatza de tatal lui nu e prea frumos sa-i trantesti usa tatalui in nasuc

ca de obicei te pripesti cu concluziile...usa nu i-am trantit-o eu ci fi-su'...cat despre ura, nu mi-am permis niciodata sa-l vorbesc de rau, din contra i-am zis intotdeauna ca este tatal lui cu bune si cu rele ...si te-as ruga sa nu te mai bagi ca musca in lapte intr-un subiect despre care habar n-ai nimic


Ce si-a incasat-o Pikard asa..de la prima ora
Pup Darine
_Cryssa_
Postat pe 3 Februarie 2011 09:59
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-03 09:59:52

Ce si-a incasat-o Pikard asa..de la prima ora
Pup Darine

ca deobicei scrie fara sa filtreze putin...si d'aia m-am enervat
tzuc cryssa
miss_darine
Postat pe 3 Februarie 2011 11:49
Revin cu noutati Se pare ca taticul s-a mai gandit putin si a revenit la sentimente mai bune fata de femeia care o sa-l faca tatic S-au impacat si au decis sa aibe impreuna bebele ce urmeaza sa fie nascut in vreo 4 luni
_Cryssa_
Postat pe 8 Februarie 2011 09:30
De la: pickard, la data 2011-01-31 11:05:23
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-31 11:01:35
De la: pickard, la data 2011-01-31 10:58:07 eu vreau fata!


eu zic sa bati din palme sa vezi, poate functioneaza asa


HEI! care aveti fete pe aici !? cine are fata cea mai frumoasa o aleg de prietena preferata!



hehe
ia arunca o privire la beba mea,dar nu visa ca nu ti-o dau
MissRye
Postat pe 8 Februarie 2011 09:39
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-08 09:30:17Revin cu noutati Se pare ca taticul s-a mai gandit putin si a revenit la sentimente mai bune fata de femeia care o sa-l faca tatic S-au impacat si au decis sa aibe impreuna bebele ce urmeaza sa fie nascut in vreo 4 luni


Doamne ajuta sa fie bune

Mult succes
evelyne15
Postat pe 8 Februarie 2011 22:12
De la: miss_darine, la data 2011-02-02 21:25:00
De la: kudika195501, la data 2011-02-01 21:43:45...si sa-ti ma zic ceva(dovedit experimental)...intre rude de sange exista o foarte mare...nu stiu daca pot sa o numesc empatie...insa este o legatura nevazuta...oricat de rau te-ai intelege cu aceasta in caz de nevoie, va fi prima pe care o vei ajuta...si asta tot de instinctele primare tine...cu atat mai mult ca suntem o specie care convietuieste in comunitati...chiar si spiritul acela de..."erou" daca pot defini, tot un instinct e...s-ar putea multe povesti...un lucru e cert...toate provin din instinctele noastre primare ...de conservare...de perpetuare...etc... si pentru buna functionare a acestora exista legi scrise, dar mai ales nescrise...iar o societate libertina ajunsa la apogeul ei intotdeauna a intrat in declin tocmai din aceste motive...mitul lupului singuratic e doar un mit...el nu e un invingator...este looserul refuzat de societatea lui...din motive foarte determinante...

s-o crezi tu...atat timp cat individul care-si spune "tata" uita definitiv de copilul lui...afla ca acelasi lucru se intampla si cu copilul...uita ca are pe undeva un tata...asta s-ar numi legea compensatiei

...nu va uita nici unul nici celalalt niciodata...sunt legi mai presus decat legile matematice.
kudika195501
Postat pe 8 Februarie 2011 22:21
De la: _Cryssa_, la data 2011-02-08 09:30:17Revin cu noutati Se pare ca taticul s-a mai gandit putin si a revenit la sentimente mai bune fata de femeia care o sa-l faca tatic S-au impacat si au decis sa aibe impreuna bebele ce urmeaza sa fie nascut in vreo 4 luni
....... .........

Doamne ajuta!
kudika195501
Postat pe 8 Februarie 2011 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in relatie 40 De la: kudika_1000086 9 Februarie 2016 21:14
prietenii 3 De la: iacinta 12 Aprilie 2010 11:26
Situatie bizara ! 67 De la: kudika432798 12 Mai 2013 12:11
Dilema 7 De la: valy90 7 Februarie 2011 12:44
Omul care te iubește... 42 De la: fantasie 11 Noiembrie 2011 22:53