Setari Cookie-uri

iubesc o persoana ..imposibila de iubit!:(

E viata ta,tu sti ce vrei de la ea.

Piscolinoo
Postat pe 3 Iulie 2012 13:25
Pareti a fi indragostiti, unul de celalalt!Cum doresti ca-l peastrezi, sau mai bine zis...cum vezi tu evoluand aceasta "relatie" ?! Este si el familist, sau este single? Din dialogurile avute cu el, ti-a propus ceva, din ceea ce sigur ti-ai fi dorit sa auzi?!
rondina
Postat pe 3 Iulie 2012 13:27
evident, iti afecteaza viata de familie
mai ales ca nu e totul roz
nu poti incepe altceva pana nu clarifici relatia acuala
mai ales ca esti fff vulnerabila
nevoia de afectiune te impinge in bratele atcuiva
in alte conditii, poate nu tenta un prieten de-al sotului
maria-ioana
Postat pe 3 Iulie 2012 13:27
ce m-am balbait in postarea asta
numai prostii am scris
maria-ioana
Postat pe 3 Iulie 2012 13:28
De la: caisa, la data 2012-07-03 13:28:59ce m-am balbait in postarea asta
numai prostii am scris


Se intelege foarte bine ce ai scris si nu te-ai balbait deloc!
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 13:41
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 13:41:26
De la: caisa, la data 2012-07-03 13:28:59ce m-am balbait in postarea asta
numai prostii am scris


Se intelege foarte bine ce ai scris si nu te-ai balbait deloc!

am repetet "mai ales"
acuala...actuala
atcuiva....altcuiva
tenta....te tenta
maria-ioana
Postat pe 3 Iulie 2012 13:44
esti foarte foaaaaaaaaaaaaaaaaaarte tanara!in timp ce alte femei de varsta ta zboaraa din floare in floare,discoteci,cluburi nebunii tu esti sotie si mama
Inteleg ca din cauza primului copil te-ai legat de actualul sot la o varsta frageda-eu o consider oarecum o grseala,dar nu atat de mare precm conceperea celui de-al doilea copil..draga mea,o casnicie nu se salveaza asa...iar acum toate deciziile pe care le iei ii vor influenta si pe copii si va trebui tot timpul sa te gandesti si la ei cand vei lua o decizie
insa totusi,consider ca ai dreptul sa fii fericita alaturi de cel care te face sa te simti fericita...dar ai mare grija,sotul tau poate reactiona urat daca afla ca vb cu respectivul
cel mai bine clarifica lucrurile cu acualul sot si apoi vei sti ce sa faci
Locuri_Munca_1
Postat pe 3 Iulie 2012 13:46
De la: caisa, la data 2012-07-03 13:44:46
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 13:41:26
De la: caisa, la data 2012-07-03 13:28:59ce m-am balbait in postarea asta
numai prostii am scris


Se intelege foarte bine ce ai scris si nu te-ai balbait deloc!

am repetet "mai ales"
acuala...actuala
atcuiva....altcuiva
tenta....te tenta


Cine vrea sa inteleaga mesajul cuiva, o sa-l inteleaga indiferent de greselile facute fara intentie. :)
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 13:53
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 13:53:01
De la: caisa, la data 2012-07-03 13:44:46
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 13:41:26
De la: caisa, la data 2012-07-03 13:28:59ce m-am balbait in postarea asta
numai prostii am scris


Se intelege foarte bine ce ai scris si nu te-ai balbait deloc!

am repetet "mai ales"
acuala...actuala
atcuiva....altcuiva
tenta....te tenta


Cine vrea sa inteleaga mesajul cuiva, o sa-l inteleaga indiferent de greselile facute fara intentie. :)

esti tu o draguta
maria-ioana
Postat pe 3 Iulie 2012 14:08
De la: kudika_11155, la data 2012-07-03 13:20:20deci am 23 de ani sunt casatorita de 7 am doi copii,fiecare a veit pe lume..cu un motiv..primul fara sa vreau ..al doilea intr-un impas pentru a salva casnicia!problema este ca sotul meu este plecat mult itmp de acasa..si ne vedem rar..din greseala sau nu am cunoscut pe unul din prietenii lui pe internet..vb. de mai bine de 5 ;uni zilnic..ne-am vazut de 3 ori odata impreuna cu sotul si prietenii..a doua oara doar noi doi..el spune ca ii sunt foarte draga..ca tine la mine si eu la el..dar ca evident nu putem fi impreuna si eleste plecat in alta tara vine acasa de 3 ori pe an..dar ne vedem virtual in fiecare zi..nu stiu ce sa fac..parca nu ma pot dezlipi de el..este ca un magnet..mi-e drag poate mai mult de atat..cu sotul meu stiu ca nu a fos iubire pura ne-a legat mai mult un copil..pe urma altul..este bun..imi ofera de toate dar nu din ce vreau eu..:(..eu cred ca daca acest om ma face fericita pot sa il pastrez..ce ziceti ..atata timp cat ma face fericita si nu imi afecteaza viata familiala?..as dori pareri nu critici va rog!


Daca n-ai sa-ti pierzi copii in proces sau vreun picior go for it
DefineDefiance
Postat pe 3 Iulie 2012 15:06
deci sa nu ma intelegeti gresit sotul meu vine odata la 2 luni acasa dar..copii auparte de dragoste si iubire neconditionata din partea mea mai ales..si din cea a tatalui atunci cand el este acasa..eu de atatia ani am facut in asa fel incat si sotul si restul familiei sa vada relatia mea cu sotul ca pe ceva perfect nimeni nu stie de fapt ce simt..suntem ok in familie datorita compromisurilor mele..si eu sunt de fel o familista ...si o persoana foarte afectiva..numai ca o decizie gresita mi-a schimbat viata!..in plus de asta prietenul..sotului ..nu am vb.doar pe internet ne-am si vazut..ne-am si iubit..:) am si discutat..el spune ca m-ar lua oricand dar..nu si-ar dori sa ma desparata de sotul meu si sa faca rau celor mici! deci el nu este casatorit..a fost dar a divortat..este un om serios muncitor cu foarte multe calitati ..cele care le caut eu mai ales!
deci..nu vreau sa imi destram familia pentru copii evident..dar as vrea sa il pot pastra si pe el ..in oarecare masura!
kudika_11155
Postat pe 3 Iulie 2012 17:52
De la: kudika_11155, la data 2012-07-03 17:52:28deci sa nu ma intelegeti gresit sotul meu vine odata la 2 luni acasa dar..copii auparte de dragoste si iubire neconditionata din partea mea mai ales..si din cea a tatalui atunci cand el este acasa..eu de atatia ani am facut in asa fel incat si sotul si restul familiei sa vada relatia mea cu sotul ca pe ceva perfect nimeni nu stie de fapt ce simt..suntem ok in familie datorita compromisurilor mele..si eu sunt de fel o familista ...si o persoana foarte afectiva..numai ca o decizie gresita mi-a schimbat viata!..in plus de asta prietenul..sotului ..nu am vb.doar pe internet ne-am si vazut..ne-am si iubit..:) am si discutat..el spune ca m-ar lua oricand dar..nu si-ar dori sa ma desparata de sotul meu si sa faca rau celor mici! deci el nu este casatorit..a fost dar a divortat..este un om serios muncitor cu foarte multe calitati ..cele care le caut eu mai ales!
deci..nu vreau sa imi destram familia pentru copii evident..dar as vrea sa il pot pastra si pe el ..in oarecare masura!

nu te intelegem gresit si nici nu te judecam ca nu suntem in masura
zicem doar ca viata ta nu e simpla, insa e pe cale sa se complice si mai tare
maria-ioana
Postat pe 3 Iulie 2012 18:14
draga mea..in primul rand nu stau acas degeaba..fac bani..si am bani ..nu asta ii problema..sotul meu este mancat si ingrijit cum multi barbati si-ar dori..deci nu vad o problema in asta! nu am timp nu-s odihnita si nici plictisita pentru ca nu am vreme de asa ceva! ...nu-s femeia care sa stea si sa astepte 2 lei de la barbat..am 17 ani de studii asa ca nu cred ca poti tu sa imi spui ca stau eu degeaba!
kudika_11155
Postat pe 3 Iulie 2012 18:45
De la: kudika_11155, la data 2012-07-03 18:45:45draga mea..in primul rand nu stau acas degeaba..fac bani..si am bani ..nu asta ii problema..sotul meu este mancat si ingrijit cum multi barbati si-ar dori..deci nu vad o problema in asta! nu am timp nu-s odihnita si nici plictisita pentru ca nu am vreme de asa ceva! ...nu-s femeia care sa stea si sa astepte 2 lei de la barbat..am 17 ani de studii asa ca nu cred ca poti tu sa imi spui ca stau eu degeaba!


Raspunde-mi,te rog ,la urmatoarele doua intrebari:
1.Iti plac compromisurile?
2.Iti place minciuna?
MissRainbow
Postat pe 3 Iulie 2012 18:49
nu imi plac nici una..sunt de obicei un om corect. dar dragostea nu are rationalitati!nu?
kudika_11155
Postat pe 3 Iulie 2012 18:54
De la: kudika_11155, la data 2012-07-03 18:54:25nu imi plac nici una..sunt de obicei un om corect. dar dragostea nu are rationalitati!nu?



Rationalitati????Poate rationament vrei sa spui!!!!
Te inteleg,doar dintr-un singur punct de vedere ,si acela este legat de semnificatia iubirii,ca sentiment puternic si neconventional!!!

Ce sfat pot sa-ti mai dau??Presimt ca ,tu,esti deja hotarata sa mergi pe drumul ales in conditiile date!!!

Draga mea,da-mi voie sa nu fiu de acord cu afirmatia ta,conform careia spui ca esti corecta!!Nu,nu esti astfel!!!Imi pare rau!!
MissRainbow
Postat pe 3 Iulie 2012 18:59
De la: kudika_11155, la data 2012-07-03 18:54:25nu imi plac nici una..sunt de obicei un om corect. dar dragostea nu are rationalitati!nu?


Daca mergi pe modul de a gandi si a actiona ca-n dragoste si razboi e permis orice, atunci e corect ceea ce spui tu, insa o relatie de iubire ca sa se dezvolte armonios are nevoie de incredere si nu de complicitate si false aparente, parerea mea.

In fine, tu stii ce-i mai bine pentru tine, si dupa cum iti mai scriam, deja ai decis sa-ti traiesti viata in umbra, iubind in secret un alt barbat, ca sa pastrezi aparentele casniciei tale de dragul copiilor.

Probabil ca e totul foarte complicat in viata ta, tu stii mai bine motivele pentru care te-ai hotarat sa te porti asa, de aceea nu vreau sa te judec, ci fac niste simple constatari ca observator din afara a povestii tale de dragoste.

Eu zic ca ar fi pacat sa-ti traiesti povestea de dragostea din umbra si sa nu lupti pentru mai mult.
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 19:55
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 19:55:15
Daca mergi pe modul de a gandi si a actiona ca-n dragoste si razboi e permis orice, atunci e corect ceea ce spui tu, insa o relatie de iubire ca sa se dezvolte armonios are nevoie de incredere si nu de complicitate si false aparente, parerea mea.

In fine, tu stii ce-i mai bine pentru tine, si dupa cum iti mai scriam, deja ai decis sa-ti traiesti viata in umbra, iubind in secret un alt barbat, ca sa pastrezi aparentele casniciei tale de dragul copiilor.

Probabil ca e totul foarte complicat in viata ta, tu stii mai bine motivele pentru care te-ai hotarat sa te porti asa, de aceea nu vreau sa te judec, ci fac niste simple constatari ca observator din afara a povestii tale de dragoste.

Eu zic ca ar fi pacat sa-ti traiesti povestea de dragostea din umbra si sa nu lupti pentru mai mult.



Ader la cele spuse de tine,Kokeshi,ce-i drept,este faptul ca doamna noastra se afla intr-o situatie ingrata,dar nu intr-atat incat sa nu constientizeze ambiguitatea evenimentelor!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Iulie 2012 20:01
De la: MissRainbow, la data 2012-07-03 20:01:00
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 19:55:15
Daca mergi pe modul de a gandi si a actiona ca-n dragoste si razboi e permis orice, atunci e corect ceea ce spui tu, insa o relatie de iubire ca sa se dezvolte armonios are nevoie de incredere si nu de complicitate si false aparente, parerea mea.

In fine, tu stii ce-i mai bine pentru tine, si dupa cum iti mai scriam, deja ai decis sa-ti traiesti viata in umbra, iubind in secret un alt barbat, ca sa pastrezi aparentele casniciei tale de dragul copiilor.

Probabil ca e totul foarte complicat in viata ta, tu stii mai bine motivele pentru care te-ai hotarat sa te porti asa, de aceea nu vreau sa te judec, ci fac niste simple constatari ca observator din afara a povestii tale de dragoste.

Eu zic ca ar fi pacat sa-ti traiesti povestea de dragostea din umbra si sa nu lupti pentru mai mult.



Ader la cele spuse de tine,Kokeshi,ce-i drept,este faptul ca doamna noastra se afla intr-o situatie ingrata,dar nu intr-atat incat sa nu constientizeze ambiguitatea evenimentelor!!!


Sunt convinsa ca-si da seama de intreaga situatie, dar se teme de decizii radicale.
kudika_10817
Postat pe 3 Iulie 2012 20:09
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 20:09:36
Sunt convinsa ca-si da seama de intreaga situatie, dar se teme de decizii radicale.



Indecizia ei o va costa in timp,nu acum!!Ca o parere personala,prefer sa fiu fericita,si cu asta am spus tot!
MissRainbow
Postat pe 3 Iulie 2012 20:11
De la: kudika_11155, la data 2012-07-03 18:54:25nu imi plac nici una..sunt de obicei un om corect. dar dragostea nu are rationalitati!nu?



Crezi tu ca poti trai in minciuna ca sa menti dragostea.Ma repet ,tu vrei sa fi numai tu cea care sa aibe ce-si doreste,dar copii tai,dar sotul tau?Nu crezi ca-i vor durea daca-i desparti?Te-ai gandit la urmari?Divort,impartirea copiilor,ceea ce lasi in urma,durere suspin in familie,cine stie ce fel de pers este cel ales pana cand isi va arata adevarata fata....poate mai tarziu va vrea si el un copil al lui,de ce nu,doar esti tanara.
Doamne nu mai zic nimic....fa cum te taie capu mai fata si poate o sa ne dai dreptate mai tarziu,tu oricum ti-ai facut temele si sti ce vrei sa faci.Te-ai gandit ce va zice mama ta cand va afla?Caci eu iti vorbesc in calitate da mama!Si aici ma opresc!Sant doar curioasa ce o sa ne mai spui!
Titanika
Postat pe 3 Iulie 2012 20:19
De la: Titanika, la data 2012-07-03 20:19:58
De la: kudika_11155, la data 2012-07-03 18:54:25nu imi plac nici una..sunt de obicei un om corect. dar dragostea nu are rationalitati!nu?



Crezi tu ca poti trai in minciuna ca sa menti dragostea.Ma repet ,tu vrei sa fi numai tu cea care sa aibe ce-si doreste,dar copii tai,dar sotul tau?Nu crezi ca-i vor durea daca-i desparti?Te-ai gandit la urmari?Divort,impartirea copiilor,ceea ce lasi in urma,durere suspin in familie,cine stie ce fel de pers este cel ales pana cand isi va arata adevarata fata....poate mai tarziu va vrea si el un copil al lui,de ce nu,doar esti tanara.
Doamne nu mai zic nimic....fa cum te taie capu mai fata si poate o sa ne dai dreptate mai tarziu,tu oricum ti-ai facut temele si sti ce vrei sa faci.Te-ai gandit ce va zice mama ta cand va afla?Caci eu iti vorbesc in calitate da mama!Si aici ma opresc!Sant doar curioasa ce o sa ne mai spui!



Titanika,,,,opreste-te putin din furia exprimarii,,intelege aceasta femeie nefericita,,este clar din punctul meu de vedere faptul ca nu este fericita cu barbatul ei,tatal copiilor!!Da-mi voie ,ca aici,sa nu te aprob in totalitate!!Si dezastrul adus de aceasta neimplinire,poate duce la un asemenea comportament!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Iulie 2012 20:23
De la: MissRainbow, la data 2012-07-03 20:11:45
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 20:09:36
Sunt convinsa ca-si da seama de intreaga situatie, dar se teme de decizii radicale.



Indecizia ei o va costa in timp,nu acum!!Ca o parere personala,prefer sa fiu fericita,si cu asta am spus tot!

Daca mama este fericita, in mod sigur vor fi copiii ei! Fericirea este un dar nepretuit, pe care nu toti il gasesc sau traiesc !
Subscriu Miss, la ceea ai scris acum! Viata este unica!
rondina
Postat pe 3 Iulie 2012 20:28
De la: rondina, la data 2012-07-03 20:28:09
De la: MissRainbow, la data 2012-07-03 20:11:45
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 20:09:36
Sunt convinsa ca-si da seama de intreaga situatie, dar se teme de decizii radicale.



Indecizia ei o va costa in timp,nu acum!!Ca o parere personala,prefer sa fiu fericita,si cu asta am spus tot!

Daca mama este fericita, in mod sigur vor fi copiii ei! Fericirea este un dar nepretuit, pe care nu toti il gasesc sau traiesc !
Subscriu Miss, la ceea ai scris acum! Viata este unica!



Exact,starea mamei se reflecta pe chipurile copiilor si invers,este o comuniune a sentimentelor ,perfecta, intre mama si prunci!Cel putin,,la mine ,astfel se desfasoara lucrurile!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Iulie 2012 20:31
De la: rondina, la data 2012-07-03 20:28:09
De la: MissRainbow, la data 2012-07-03 20:11:45
De la: kudika_10817, la data 2012-07-03 20:09:36
Sunt convinsa ca-si da seama de intreaga situatie, dar se teme de decizii radicale.



Indecizia ei o va costa in timp,nu acum!!Ca o parere personala,prefer sa fiu fericita,si cu asta am spus tot!

Daca mama este fericita, in mod sigur vor fi copiii ei! Fericirea este un dar nepretuit, pe care nu toti il gasesc sau traiesc !
Subscriu Miss, la ceea ai scris acum! Viata este unica!

*si copiii ei
rondina
Postat pe 3 Iulie 2012 20:32
Pacat ca, femei inteligente si scolite, inca se mai sacrifica pe altarul casniciei, in numele copiilor pe care-i au impreuna, gandind ca acestia vor suferi mai tarziu! Este trist !
rondina
Postat pe 3 Iulie 2012 20:40
De la: rondina, la data 2012-07-03 20:40:59Pacat ca, femei inteligente si scolite, inca se mai sacrifica pe altarul casniciei, in numele copiilor pe care-i au impreuna, gandind ca acestia vor suferi mai tarziu! Este trist !



Si falsa iluzie,Rondina!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Iulie 2012 20:42
De la: MissRainbow, la data 2012-07-03 20:42:51
De la: rondina, la data 2012-07-03 20:40:59Pacat ca, femei inteligente si scolite, inca se mai sacrifica pe altarul casniciei, in numele copiilor pe care-i au impreuna, gandind ca acestia vor suferi mai tarziu! Este trist !



Si falsa iluzie,Rondina!!!

Da
rondina
Postat pe 3 Iulie 2012 20:46
normal ca ma gandesc la copii..la parinti..la sot..la toti cei dragi mie..ii iubesc pe toti.in mai mare sau mica masura de aceea cred ca nu am dreptul sa fiu fericita langa cine imi doresc pentru a nu-i rani pe cei din jur...copii sunt fericiti ..eu sunt fericita ca am dus atatia ani casnicia in spate cum s-ar spune..dar pur si simplu nu iubesc cum se iubeste..altfel credeti ca as fi in situatia de fata?in fine ..nu stiu cat va tine realtia cu actualul iubit..un lucru stiu sigur familia..o voi cara in spate mereu si o voi tne in picioare de dragul celor din jur..pana la urma mai conteaza cat iubesc eu?nimeni nu stie ce este in sufletul meu..plus de asta ca iubitul meu cum i-as putea spune ..ma vede de 3 -4 ori pe an life.si in rest zilnic cand am timp virtual!deci zic eu nu fac o gaura in cer ca ma simt fericita ..din 365 de zile macar 5-6...nu?normal ca mama mea sau sotul meu ar fi socati..de aceea ii voi pastra mereu anga mine in liniste si pace! ..iar cu iubitul meu ma descurc eu cand am timp !
kudika_11155
Postat pe 4 Iulie 2012 00:56
De la: kudika_11155, la data 2012-07-04 00:56:40normal ca ma gandesc la copii..la parinti..la sot..la toti cei dragi mie..ii iubesc pe toti.in mai mare sau mica masura de aceea cred ca nu am dreptul sa fiu fericita langa cine imi doresc pentru a nu-i rani pe cei din jur...copii sunt fericiti ..eu sunt fericita ca am dus atatia ani casnicia in spate cum s-ar spune..dar pur si simplu nu iubesc cum se iubeste..altfel credeti ca as fi in situatia de fata?in fine ..nu stiu cat va tine realtia cu actualul iubit..un lucru stiu sigur familia..o voi cara in spate mereu si o voi tne in picioare de dragul celor din jur..pana la urma mai conteaza cat iubesc eu?nimeni nu stie ce este in sufletul meu..plus de asta ca iubitul meu cum i-as putea spune ..ma vede de 3 -4 ori pe an life.si in rest zilnic cand am timp virtual!deci zic eu nu fac o gaura in cer ca ma simt fericita ..din 365 de zile macar 5-6...nu?normal ca mama mea sau sotul meu ar fi socati..de aceea ii voi pastra mereu anga mine in liniste si pace! ..iar cu iubitul meu ma descurc eu cand am timp !



Asa sa faci !!!O sa vezi ca s-a meritat sacrificiul!
Titanika
Postat pe 4 Iulie 2012 07:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa lupt sau sa renunt la el? 23 De la: wildcat19 27 Noiembrie 2013 17:29
vrea sa se omoare. ce fac? 78 De la: daniella_s 28 Septembrie 2009 18:02
Va rog mult ajutati-ma cu un sfat ...il iubesc enorm si nu stiu ce sa fac 16 De la: Maybe_Tomorow 11 August 2009 15:09
iubesc un barbat care s-a insurat intre timp din ambitie si nu fac si nici nu am facut nimic... 21 De la: denyse15 6 Septembrie 2009 20:36
Pot rezista impreuna doi oameni diferiti? 24 De la: ltlmonkey 26 Mai 2009 17:39