Setari Cookie-uri

BUNA TUTUROR! VA ROG MULT SFATUITI-MA!!!

poate e dureros, dar trebuie spus. atunci cand un barbat iubeste o femeie, adica pe tine, nu te lasa asa. face orice sa fie cu tine. eu cred ca el nu e serios cu niciuna. pana la urma o sa va piara pe amandoua.
nu-ti mai pierde timpul gandindu-te la el. nu merita, pentru ca de iubit nu te-a iubit. poate doar te-a placut
clandestine
Postat pe 10 Aprilie 2011 07:45
Sipmlu, te tine rezerava pt viitoarea despartire, daca nu s-a culcat cu tine, inseamna ca acest lucru ii pastreaza anumite interese fata de tine, daca vrei sa i-o intorci fi-i infiferenta fata de el, vb cu el ,dar nu-ti mai arata sentimentele. Iti recomand sa-ti gasesti pe cineva, care sa te iubeasca si sa nu iei rebuturile altora
kudika356809
Postat pe 10 Aprilie 2011 10:40
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:41:10Va rog, nu va ia mai mult de 2 minute sa cititi si povestioara mea, e foarte important pentru mine :(( dc sunteti asa rai???


esti asade prostuta, scz, dar asa pari, incat chiar nu avem ce sa iti raspundem...nu de alta dar nu cred ca ai intelege...
delicacy
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:15
De la: delicacy, la data 2011-04-10 16:15:51
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:41:10Va rog, nu va ia mai mult de 2 minute sa cititi si povestioara mea, e foarte important pentru mine :(( dc sunteti asa rai???


esti asade prostuta, scz, dar asa pari, incat chiar nu avem ce sa iti raspundem...nu de alta dar nu cred ca ai intelege...


si ziceai ca iti spune Delicacy??
mitura
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:19
Parerea mea este ca nu s-a despartit niciodata de fata aceea, cel putin nu in mod definitiv, sigur. Probabil ca una facea si alta gandea. Stii, in general cand cineva iese dintr-o relatie nu aprecieaza sa i se aduce aminte de ea. Si e normal, tu nu gandesti la fel? Si pentru ca el inca mai tinea la fosta cuvintele astea l-au deranjat si probabil a gandit ca ori cu tine, ori cu ea e acelasi lucru. Nu mai trebuia sa il cauti, e clar ca nu te mai vrea si pur si simplu nu are rost pentru ca este deja intr-o relatie. Daca anumite lucruri pe care le-ati facut amandoi, cadouri sau mai stiu eu ce, el nu le-a recunoscut fata de ea, e clar ca ai fost trecatoare in viata lui. Ce alte dovezi mai vrei? Trebuie sa te iei cu aia la paruit ca sa intelegi?NU, mai bine accepta, fii demna, mandra de tine si mergi mai departe. Viata nu incepe si nici nu se termina cu primul baiat venit si plecat.
MonikStefn
Postat pe 10 Aprilie 2011 19:16
Am citit povestioara ta.... ce sa zic? Se intampla tuturor.... probabil ca esti inca foarte tanara...
Daca vrei cateva sfaturi: in general este bine sa nu te bagi in asemenea povesti imediat, ci sa-l lasi pe celalalt sa afle ce vrea, pentru ca daca a fost iubire adevarata nu se stinge asa de usor...; probabil ca o sa ti se mai intample asemenea povestioare... lasa-le sa se duca, dar invata cate ceva.... din fiecare experienta invata ca sa te maturizezi...
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 19 Aprilie 2011 12:59
Buna,
urmarind toate problemele voastre ma gandesc ca este bine sa mai imbatranesti si va spun ca este boala care se ia, caci imi vine sa rad de toate aceste asa zise probleme,pe care le-am avut si eu la varsta voastra bineinteles,dar veti vedea ca mai tarziu veti rade de toate aceste lucruri,dar sigur ca asa este firesc sa treci prin problemele varstei; si acum un sfat,daca imi permiti: nu mai incerca sa barfesti niciodata pe fosta iubita a actualului tau prieten pentru ca vei pati la fel,asta in cazul in care este vorba de un baiat de cailtate;nici un baiat sau fata de calitate nu permite si bine face pentru ca asa este frumos sa ii barfesti fosta iubire; bravo lor; sunt si din cei care permit dar sa stii ca aceia vor face la fel si despre tine cu urmatoarea,deci aceia sunt niste hahalere si este bine sa te pazesti de ei,sa nu ai de a face; in cazul tau nu stiu daca baiatul respectiv asa procedeaza in general,adica nu permite barfe sau nu ti-a permis numai pentru ca de fapt inca se gandea la fosta iubita; din moment ce acum sunt impreuna,uita-l si nu va mai sicanati cu bagatul si scosul de pe messenger ca astea sunt tampenii; daca te placea ramanea cu tine; este posibil sa nu o placa nici pe cealalta suficient de mult incat sa nu treaca in curand la o alta; asa ca stai deoparte si vezi de viata ta cu un alt baiat si altul si altul s.a.m.d.,pana va veni alesul; si nu uita cu cat te cramponezi mai mult de un om cu atat va fugi mai mult de tine; lasa-i libertate,macar la inceput ca daca il sufoci,fuge!
Mult noroc!
kudika105867
Postat pe 19 Aprilie 2011 17:13
In primul rand, daca te-a mintit de ce te mai intereseaza persoana lui? Il iubesti?
In al doilea rand, el s-a folosit de tine...adica tu ai fost "alinarea" lui cat timp a fost prietena plecata, din pacate... De aici incolo nu cred ca ar trebui sa te mai intereseze ceea ce crede sau face el cu fost sau actuala iubita, decat daca nu cumva esti masochista.
Ce importanta are ce a vrut el sa faca si ce vrea sa faca, daca nu il intereseaza persoana ta? Pentru ca asta rezulta. Nu-ti mai face iluzii ca nu i-a pasat de tine si nu cred ca ii pasa nici de fosta sau actuala.
In al treilea rand, eu te sfatuiesc sa intrerupi orice comunicare cu el, chiar daca dai nas in nas cu el nu cred ca te obliga cineva sa ii vorbesti. Il ignori!
Hai ca se poate! Si lasa prostiile ca sunt lucruri mai importante de facut, cum ar fi sa ai grija de tine si sa te respecti!
verraa
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:23
De la: Maaad, la data 2011-03-27 13:21:39
De la: kudika362745, la data 2011-03-27 13:01:09 nu ar trebiu sa te mai intereseze de el dn momentul in care ai inceput sa o barfesti pe fosta si el a strigat pe tine.treci peste sunt barbati la tot coltu si mai multi la un colt comportate cu el ca si cum nu sar fi intamplat nimic absolut nimic si dupa ce iti gasesti un prieten dul la servici la tine aranjeazate fi intodeauna fff bine imbracata si tot timpul bine dispusa ADICA CA SI CUM NU AI AVUT NICIODATA NIMIC CU EL pt ca el un si el o sa regrete


De ce credeti voi ca toti oamenii regreta ce au pierdut doar cand vad fostul-fosta super bine aranjata, imbracata sau mai rau cu altul la brat? Cunosc barbati care zic "traaaamp" [t***a] la o femeie super aranjata si cocheta cu fusta de o palma si decolteu pana la buric, cunosc barbati care prefera femeile in blugi cu bluza de trening in defavoarea celor cu fusta de o palma si tricou mulat sa se vada toate cele..daca si asta al actualei-fostei sau ce-o fi, e acel gen de barbat iti spun eu ca-l va durea fix in partea dorsala de tinuta si eleganta ei (de noua cucerire nu mai zic) e o mare tapenie.. CLAR!!! Doar se va uita ca de aia are ochi, ca toti de altfel, dar atat

Aranjata nu inseamna cu fusta de o palma si tricou mulat, dragutza! Poate asa intelegi tu cuvantul aranjat! Si ea ii dadea un sfat bun, pentru ca o femeie care are grija de aspectul ei nu inseamna ca este vulgara, ci inseaman ca se respecta pe sine si astfel o vor respecta si o vor admira si cei din jur!
Ps: daca nu stiai, substantivul aranjat nu este egal cu substantivul vulgar!
verraa
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:29
De la: mitura, la data 2011-04-10 16:19:14
De la: delicacy, la data 2011-04-10 16:15:51
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:41:10Va rog, nu va ia mai mult de 2 minute sa cititi si povestioara mea, e foarte important pentru mine :(( dc sunteti asa rai???


esti asade prostuta, scz, dar asa pari, incat chiar nu avem ce sa iti raspundem...nu de alta dar nu cred ca ai intelege...


si ziceai ca iti spune Delicacy??

Daaa, dupa ce ca sufera mai o si jigneste..de asta are nevoie.. Ce buni suntem
verraa
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:37
De la: delicacy, la data 2011-04-10 16:15:51
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:41:10Va rog, nu va ia mai mult de 2 minute sa cititi si povestioara mea, e foarte important pentru mine :(( dc sunteti asa rai???


esti asade prostuta, scz, dar asa pari, incat chiar nu avem ce sa iti raspundem...nu de alta dar nu cred ca ai intelege...

Daca nu aveai ca sa-i comunici de ce te-ai mai ostenit?
Voi explodati de intelepciune
verraa
Postat pe 24 Aprilie 2011 16:39
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15
Din relatarea ta, se pare ca nu ai insemnat nimic. De ce te mai gandesti la el? Vezi-ti de viata ta. Esti tanara si ar fi pacat sa te plafonezi de o astfel de ``relatie``.
Eva32
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie de 8 luni 9 De la: katwoman 11 Mai 2009 16:34
il iubesc pe fostul meu iubit... 51 De la: kudika320047 6 Septembrie 2010 14:44
Eu romanca el francez de culoare(negru)....ne iubim...dar parintii mei nici nu vor sa auda 56 De la: andrada_larisa2005 28 Mai 2012 22:07
Cadoul perfect pentru iubit 24 De la: Pufuletica 29 Mai 2013 13:32
de ce ne lasam influentati de parerile altora ? 31 De la: Aphrodite 26 Decembrie 2009 17:36