Setari Cookie-uri

Ne-am despartit si o vreau inapoi

Buna ziua, am si eu o problema cam greu de rezolvat...
Am stat impreuna cu o fata 5 ani, iar dupa 2 ani ne-am mutat impreuna la mine. Au existat certuri in acesti 5 ani pe diferite motive, dar problema ei majora era ca nu ii acord destula atentie, ca nu eram afectuos, ca nu faceam dragoste mai des, etc. Acum 2 luni ne-am certat pentru ca nu mi-a raspuns la telefon, nu mi-a dat nici o explicatie, m-am enervat si i-am zis cum i-am mai zis de atatea ori cand ne certam sa se intoarca la ea acasa. Asta a facut a plecat acasa la ea si a doua zi am intrebat-o cand vine sa isi ia restul de lucruri. A venit dupa 3 zile a luat tot de la mine, si am banuit ca are pe cineva , chiar daca evita un raspuns. Am aflat dupa ca e cu cineva si deja apareau pe net ca se iubesc mult, mesaje, poze etc. Ne-am vazut o data la o cafea mi-a zis ca e fericita cu el si am lasat-o in pace chiar daca eu o doream inapoi.. Dupa 1 luna jumate am inceput sa vb pe mess prin sms-uri la telefon, ba chiar sa ne intalnim. Tipul cu care se cuplase dupa mine a fost atent si perfect cu ea o luna jumate dupa care au inceput sa se vada mai rar, sa zica ca are treaba, ca e obosit. Eu am inceput sa ma vad cu fosta si sa ii arat ca m-am schimbat si ca as face orice sa o am inapoi si sa o tin langa mine, dar ea zice ca vrea sa fim amici ca nu ma mai iubeste ca il iubeste pe ala, dar de ala s-a despartit acum 4 zile si tot nu a vrut sa se impace cu mine spunandu-mi ca sa o las o perioada sa nu o mai tachinez sa isi dea seama ce vrea, dar tipul a inceput de ieri sa o sune iar si sa vb cu ea. Am intrebato daca se impaca cu el si a zis ca nu stie ca vrea sa se vada cu el sa discute.... Nu stiu ce sa mai fac.......si sufar enorm....eu nu vreau altceva o vreau pe ea. Nu inteleg cum s-a indragostit de el dupa 5 zile, sau poate din cauza ca cu el a avut orgasm si cu mine in 5 ani nu???? help pls.....Ms
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 16:59
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 16:59:06Buna ziua, am si eu o problema cam greu de rezolvat...
Am stat impreuna cu o fata 5 ani, iar dupa 2 ani ne-am mutat impreuna la mine. Au existat certuri in acesti 5 ani pe diferite motive, dar problema ei majora era ca nu ii acord destula atentie, ca nu eram afectuos, ca nu faceam dragoste mai des, etc. Acum 2 luni ne-am certat pentru ca nu mi-a raspuns la telefon, nu mi-a dat nici o explicatie, m-am enervat si i-am zis cum i-am mai zis de atatea ori cand ne certam sa se intoarca la ea acasa. Asta a facut a plecat acasa la ea si a doua zi am intrebat-o cand vine sa isi ia restul de lucruri. A venit dupa 3 zile a luat tot de la mine, si am banuit ca are pe cineva , chiar daca evita un raspuns. Am aflat dupa ca e cu cineva si deja apareau pe net ca se iubesc mult, mesaje, poze etc. Ne-am vazut o data la o cafea mi-a zis ca e fericita cu el si am lasat-o in pace chiar daca eu o doream inapoi.. Dupa 1 luna jumate am inceput sa vb pe mess prin sms-uri la telefon, ba chiar sa ne intalnim. Tipul cu care se cuplase dupa mine a fost atent si perfect cu ea o luna jumate dupa care au inceput sa se vada mai rar, sa zica ca are treaba, ca e obosit. Eu am inceput sa ma vad cu fosta si sa ii arat ca m-am schimbat si ca as face orice sa o am inapoi si sa o tin langa mine, dar ea zice ca vrea sa fim amici ca nu ma mai iubeste ca il iubeste pe ala, dar de ala s-a despartit acum 4 zile si tot nu a vrut sa se impace cu mine spunandu-mi ca sa o las o perioada sa nu o mai tachinez sa isi dea seama ce vrea, dar tipul a inceput de ieri sa o sune iar si sa vb cu ea. Am intrebato daca se impaca cu el si a zis ca nu stie ca vrea sa se vada cu el sa discute.... Nu stiu ce sa mai fac.......si sufar enorm....eu nu vreau altceva o vreau pe ea. Nu inteleg cum s-a indragostit de el dupa 5 zile, sau poate din cauza ca cu el a avut orgasm si cu mine in 5 ani nu???? help pls.....Ms





Oare cum poti iubi o persoana si in acelasi timp sa o tratezi rau? De ce o neglijai? Credeai ca va fi a ta forever sau erai plictisit de relatie? Cand o alungai, nu o iubeai? Din pacate, cred ca ai pierdut-o, dar pe viitor, tine minte ca , iubirea e ca o munca ce trebuie facuta in fiecare zi, fara concedii si zile libere.
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:13
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 16:59:06 Nu inteleg cum s-a indragostit de el dupa 5 zile, sau poate din cauza ca cu el a avut orgasm si cu mine in 5 ani nu????

tu te-ai chinuit 5 ani s-o satisfaci si "the enemy" n-a avut nevoie decat de 5 zile
miss_darine
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:21
Nu ma purtam rau cu ea, pur si simplu cu eram tandru si afectuos, dar ii aratam altfel ca o iubesc. la greu i-am fost intotdeauna aproape
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:26
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 17:26:09Nu ma purtam rau cu ea, pur si simplu cu eram tandru si afectuos, dar ii aratam altfel ca o iubesc. la greu i-am fost intotdeauna aproape


Pai de ce nu erai tandru cu ea? De ce nu faceati dragoste mai des? Seara ce faceati? Tu stii ca atunci cand iubesti, esti foarte afectuos cu pers respectiva? Ti-e atat de draga, incat ai vrea sa o tii in brate mereu, sa o pupicesti, sa-i simti caldura...
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:31
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 17:26:09Nu ma purtam rau cu ea, pur si simplu cu eram tandru si afectuos, dar ii aratam altfel ca o iubesc. la greu i-am fost intotdeauna aproape

nimeni nu pleaca de prea mult bine...fi sincer cu tine si inceacra sa-ti vizualizezi greselile...macar vei sti de la ce sa te abtii, intr-o noua relatie
ps. gelozia este una dintre bolile care macina multe cupluri
miss_darine
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:32
Pai mi-am dat seama unde am gresit, in perioada asta de 1 luna jumate am stat si eu cu o fata si mi-am dat seama ce sa repar adica ce greseli facusem in fosta relatie, chiar daca dupa 1 luna nu a mers din punctul ei de vedere, ca vrea sa stea cu prietenele, ca nu stie daca e pregatita pentru o relatie serioasa si ne-am despartit.Chiar m-am schimbat, relatia care am avuto cu fata A a fost prima mea relatie serioasa, nah nu prea aveam experienta, am crescut impreuna, cand ne-am cunoscut avea 17 ani.Ne certam nu din gelozie neaparat ci pt ca vroia sa iesim tot timpul, nu facea niciodata nimik in casa, imi reprosa ca vin seara acasa etc.Ideea e ca ea mai imi scria pe mess si nu prea vb cu ea ca eram cu tipa B, dar cand am ramas singur am inceput sa ne vedem, sa vina pe la mine, sa petrecem 5-6 ore pe zi, dar ca amici zice ea... Am intrebat-o daca aasa face cu toti amicii si mi-a zis ca nu ca eu sunt un amic mai special. Adica da sms-uri de buna dimineata, de noapte buna, unde esti cu cine esti, a dormit la mine intr-o seara, ma lasa sa o mangai , nu mai inteleg nimik... Prietena ei mi-a zis ca nu ma mai iubeste, ca il iubeste pe asta ca vrea sa se impace cu el, ca ii e mila de mine Si ea imi zice ca nu stie ce vrea ca sa o las se se linisteasca ca deocamdata nu vrea pe nimeni ca a dezamagit-o asta, si ca toti promitem la inceput pana ne vedem cu sacii in caruta dupa care uitam.......Eu chiar nu o sa mai fiu asa
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:49
N-o fi nici ea poama buna,daca a fugit asa repede in bratele altuia.
Un amic mai specia,l auzi!!
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:05
De la: Valy90, la data 2011-04-02 18:05:55N-o fi nici ea poama buna,daca a fugit asa repede in bratele altuia.
Un amic mai specia,l auzi!!


special*
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:06
De la: Valy90, la data 2011-04-02 18:05:55N-o fi nici ea poama buna,daca a fugit asa repede in bratele altuia.
Un amic mai specia,l auzi!!


Eii, e tinerica fata. Doar nu o sa se puna sa spele de pe acum chiloti si vase, cand orgasmul e mai placut.
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:10
De la: miss_darine, la data 2011-04-02 17:21:49
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 16:59:06 Nu inteleg cum s-a indragostit de el dupa 5 zile, sau poate din cauza ca cu el a avut orgasm si cu mine in 5 ani nu????

tu te-ai chinuit 5 ani s-o satisfaci si "the enemy" n-a avut nevoie decat de 5 zile


iar altii 5 ore
battleofwits
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:27
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 17:49:45....


esti mai confuz decat nepotelul meu de 9 ani
battleofwits
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:30
Ideea e ca nu inteleg ce vrea ca mie i-mi zice ca sa o las o perioada sa se hotarasca sa nu o mai intreb de relatie sau de ala, iar o prietena de a ei imi zice ca il iubeste pe ala si ca ii e mila de mine...
Credeti-ma ca nu am fost eu balaur si ea printesa, am gresit amandoi nu stau sa cantaresc care mai mult, ideea e ca eu stiu unde am gresit si nu vreau sa repet greselile facute, dar se pare ca nu mai pot sa demonstrez acest lucru....chiar daca ea imi zice ca ii place f mult cum ma port acum, ca o mai atrag fizic, iar cand vb pe mess timp in urma si ii faceam vreun compliment ma certa ca de ce nu ii ziceam lucrurile astea in urma cu 2 luni adica inainte de a se duce la asta.... Nu o inteleg, sincer
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:31
Da ianinte nu ii luam flori, nu o luam in brate seara pentru ca deobicei cand ajungeam acasa ne certam, nu aruncam cu banii prin oras cum si-ar fi dorit ea, dar plateam vacantele in strainatate in fiecare vara, iarna la munte, am platit jumatate din pretul masinii pe care o are etc.
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:34
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 18:31:26...Credeti-ma ca nu am fost eu balaur si ea printesa, am gresit amandoi nu stau sa cantaresc care mai mult...


eee?

hai fi cinstit si spune ... eu fac pariu ca ea a gresit mai mult
battleofwits
Postat pe 2 Aprilie 2011 18:38
Un lucru e clar aici( cel putin d. p. m.d.v) Tu esti un tip matur, iar ea e usor infantila. Ea vrea cluburi, iesiri si risipa; tu vrei liniste, stabilitate, mancare, curatenie... Eu in locul tau, i-as da un ultimatum; ori te hotarasti acum, ori nu te mai caut niciodata. De ce sa pierzi tu timp pretios?
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:04
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 19:04:56Un lucru e clar aici( cel putin d. p. m.d.v) Tu esti un tip matur, iar ea e usor infantila. Ea vrea cluburi, iesiri si risipa; tu vrei liniste, stabilitate, mancare, curatenie... Eu in locul tau, i-as da un ultimatum; ori te hotarasti acum, ori nu te mai caut niciodata. De ce sa pierzi tu timp pretios?

mimi poate omul vrea sa piarda timp cu ea decat singur...
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:07
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-04-02 19:07:46
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 19:04:56Un lucru e clar aici( cel putin d. p. m.d.v) Tu esti un tip matur, iar ea e usor infantila. Ea vrea cluburi, iesiri si risipa; tu vrei liniste, stabilitate, mancare, curatenie... Eu in locul tau, i-as da un ultimatum; ori te hotarasti acum, ori nu te mai caut niciodata. De ce sa pierzi tu timp pretios?

mimi poate omul vrea sa piarda timp cu ea decat singur...


Unele fete au nevoie uneori de cate un dus rece. Ce repede ai revenit, ti-e foame?
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:11
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 18:34:08Da ianinte nu ii luam flori, nu o luam in brate seara pentru ca deobicei cand ajungeam acasa ne certam, nu aruncam cu banii prin oras cum si-ar fi dorit ea, dar plateam vacantele in strainatate in fiecare vara, iarna la munte, am platit jumatate din pretul masinii pe care o are etc.


Aha,ea e ceva de genul ,,fiul risipitor"
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 19:11:04
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-04-02 19:07:46
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 19:04:56Un lucru e clar aici( cel putin d. p. m.d.v) Tu esti un tip matur, iar ea e usor infantila. Ea vrea cluburi, iesiri si risipa; tu vrei liniste, stabilitate, mancare, curatenie... Eu in locul tau, i-as da un ultimatum; ori te hotarasti acum, ori nu te mai caut niciodata. De ce sa pierzi tu timp pretios?

mimi poate omul vrea sa piarda timp cu ea decat singur...


Unele fete au nevoie uneori de cate un dus rece. Ce repede ai revenit, ti-e foame?

nu mai mi-e foame am mancat ciorbita de fasole
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:12
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-04-02 19:12:36
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 19:11:04
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-04-02 19:07:46
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 19:04:56Un lucru e clar aici( cel putin d. p. m.d.v) Tu esti un tip matur, iar ea e usor infantila. Ea vrea cluburi, iesiri si risipa; tu vrei liniste, stabilitate, mancare, curatenie... Eu in locul tau, i-as da un ultimatum; ori te hotarasti acum, ori nu te mai caut niciodata. De ce sa pierzi tu timp pretios?

mimi poate omul vrea sa piarda timp cu ea decat singur...


Unele fete au nevoie uneori de cate un dus rece. Ce repede ai revenit, ti-e foame?

nu mai mi-e foame am mancat ciorbita de fasole


Vrei sa ma omori? Ce n-as da sa mananc si eu acum o ciorbita de fasole cu praz; deja imi curg balele.
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:15
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 19:15:44
Vrei sa ma omori? Ce n-as da sa mananc si eu acum o ciorbita de fasole cu praz; deja imi curg balele.

te invit la mn sa mananci e tare buna
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:17
i-am dat odata ultimatumul inainte sa stau eu cu fata aia si mi-a zis ca ramane cu ala, joi cand a vazut ca ma apuca bazdacii iar si ca sufar mi-a zis ca e mai bine sa nu ne mai vedem pana se hotaraste, si am zis ok astept sa ma cauti tu nu te mai caut eu, iar vineri m-a tot cautat cu sms-uri unde sunt ce fac etc..Vineri seara am vb cu ea la telefon aflasem ca se cam impaca cu asta ca a vb cu el la tel si i-am zis sa nu ma mai caute pana nu stie ce vrea si mi-a zis ok.....dar nu am rezistat si am sunato sambata dimineata..
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:18
din pacate 1. eu o vreau pe ea 2. nu am prietene fete 3. prietenii mei au toti relatii serioase deci nu au timp de mine 3. nu cred in gasirea persoanei in club sau agatata pe strada. 4. sunt un tip conservator
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:21
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:18:43i-am dat odata ultimatumul inainte sa stau eu cu fata aia si mi-a zis ca ramane cu ala, joi cand a vazut ca ma apuca bazdacii iar si ca sufar mi-a zis ca e mai bine sa nu ne mai vedem pana se hotaraste, si am zis ok astept sa ma cauti tu nu te mai caut eu, iar vineri m-a tot cautat cu sms-uri unde sunt ce fac etc..Vineri seara am vb cu ea la telefon aflasem ca se cam impaca cu asta ca a vb cu el la tel si i-am zis sa nu ma mai caute pana nu stie ce vrea si mi-a zis ok.....dar nu am rezistat si am sunato sambata dimineata..


Te manipuleaza. Ai gresit cand i-ai spus sa te caute cand va avea un raspuns. Un ultimatum, e un ultimatum. E acum sau niciodata! NICIODATA! EU sunt femeie si nu imi place sa vad alte femei umilindu-se dar nu-mi place sa vad nici barbati facand asta. Nu te mai umili!
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:24
Te cred dar e frica aceea sa nu o pierd definitiv, asa daca mai iesim mai vb vede ca m-am schimbat si nah.. ochii care nu se vad se uita nu?
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:26
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:21:37din pacate 1. eu o vreau pe ea 2. nu am prietene fete 3. prietenii mei au toti relatii serioase deci nu au timp de mine 3. nu cred in gasirea persoanei in club sau agatata pe strada. 4. sunt un tip conservator


Vezi-ti mai de viata si nu mai plange dupa fundul ei...
Daca nu te mai vrea,care e problema,s-au terminat fetele??
Ete fleoshc,ea umbla cu unu si cu altul isi bate joc de tine,
si tu stai si plangi ca o fetita.
Cobra09
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:27
poate pentru ca o iubesc :(
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:32
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:26:17Te cred dar e frica aceea sa nu o pierd definitiv, asa daca mai iesim mai vb vede ca m-am schimbat si nah.. ochii care nu se vad se uita nu?


Si daca o perzi ce???Nu e mai bine asa?Decat sa se impace cu tine din mila,
si mai tarziu sa te lase iar cu botul pe labe?
Parerea mea e ca,aceasta don'soara,nu merita lacrimile tale,cat timp ea sa dus sa-si ,,planga amarul" in bratele altuia(imediat dupa despartire).Nu te iubeste,daca te iubea,nu facea asa ceva.Deci,se merita sa plangi dupa o persoana care nu da doi bani pe tine??Eu zic ca nu,parerea mea Tu faci ce vrei,dar vezi ca mai tarziu sa nu regreti.
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:36
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:32:56poate pentru ca o iubesc :(


poate?????
nuesti sigur de ceeia ce simti??
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dezamagire 40 De la: yssa2010 19 Decembrie 2011 08:28
Ce sa mai inteleg din reactiile lui? 1 De la: kudika_1033721 13 August 2018 15:35
frustrare 9 De la: Sabrina_Nede 13 Septembrie 2008 00:07
:( 6 De la: kudika414141 11 August 2011 13:52
cum sa trec peste durerea din suflet????? 18 De la: Just_M3_bv 16 Mai 2009 23:55