Setari Cookie-uri

Ne-am despartit si o vreau inapoi

De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:26:17Te cred dar e frica aceea sa nu o pierd definitiv, asa daca mai iesim mai vb vede ca m-am schimbat si nah.. ochii care nu se vad se uita nu?

frica este doar o scuza...trebuie doar sa fii tu...liber nu dependent de o persoana care isi bate joc de tn
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:38
De la: Valy90, la data 2011-04-02 19:36:03...faci ce vrei,dar vezi ca mai tarziu sa nu regreti.


ce te oftici asa ...parca ai regreta tu
lasa omu sa-si traiasca "iubirea"
battleofwits
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:38
De la: Valy90, la data 2011-04-02 19:37:31
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:32:56poate pentru ca o iubesc :(


poate?????
nuesti sigur de ceeia ce simti??

valy...sti ma gandeam eu unii baietii chiar isi merita soarta, na ca nu m-am putut abtine sa nu fiu rea
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:39
nu adica de aia stau dupa ea pt ca o iubesc, o sa incerc sa ma detasez de ea :( ma chinui sper sa si reusesc
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:44
ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 19:57
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:57:58ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...


Vezi? Stii exact cum sta treaba. Sa stii ca eu te inteleg cand spui ca ti-e teama sa nu o pierzi. Traieste-ti durerea si incearca sa mergi mai departe!
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:04
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 20:04:46
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:57:58ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...


Vezi? Stii exact cum sta treaba. Sa stii ca eu te inteleg cand spui ca ti-e teama sa nu o pierzi. Traieste-ti durerea si incearca sa mergi mai departe!

mimi..dar faza e ca deja a pierdut-o cand cineva iti zice ca nu te iubeste....dupa atata timp
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:06
intrebarea mea ar fi ce as mai putea face ca sa o aduc inapoi la mine in conditiile astea, sa ma mai vad cu ea sa o mai caut?
sbgeorge
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:06
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-04-02 20:06:17
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 20:04:46
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:57:58ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...


Vezi? Stii exact cum sta treaba. Sa stii ca eu te inteleg cand spui ca ti-e teama sa nu o pierzi. Traieste-ti durerea si incearca sa mergi mai departe!

mimi..dar faza e ca deja a pierdut-o cand cineva iti zice ca nu te iubeste....dupa atata timp


I-am spus deja ca a pierdut=o!
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:08
sincer..nu situ de ce vrei sa o mai aduci inapoi in conditiile in care ti-a spus ca nu te mai iubeste...clar daca era una care iti zicea ca te iubeste o expediai repede
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:09
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 20:08:37
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-04-02 20:06:17
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 20:04:46
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:57:58ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...


Vezi? Stii exact cum sta treaba. Sa stii ca eu te inteleg cand spui ca ti-e teama sa nu o pierzi. Traieste-ti durerea si incearca sa mergi mai departe!

mimi..dar faza e ca deja a pierdut-o cand cineva iti zice ca nu te iubeste....dupa atata timp


I-am spus deja ca a pierdut=o!

ii mai raman doua variante: ori asteapta sa treaca timpul sa vada ce si cum ori se resemneaza
ipahebirowtnod
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:11
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 20:06:19intrebarea mea ar fi ce as mai putea face ca sa o aduc inapoi la mine in conditiile astea, sa ma mai vad cu ea sa o mai caut?


Las-o in pace. Exact in acest punct , tu trebuie sa ai demnitate. Nu e potrivita pt tine, cel putin asa mi se pare mie. Nu, nu o mai cauta. Nu ii fa jocul, accepta realitatea si poate dupa un timp, ea va realiza cat de imatura a fost. Mergi mai departe FARA EA, dragutule!
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:14
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:57:58ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...
cum adica din mila///
denis_roxana
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:15
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:57:58ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...


Asta cu s-o fac sa ma iubeasca din nou,e
frectie la piciorul broastei.Firul sa rupt odata,cu un nod nu cred ca va pezista prea mult.
Te foloseste si te va folosi in continuare,
tu, vei sta precum catelul in spatele ei,
poate,poate se va impaca cu tine.
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:17
De la: Valy90, la data 2011-04-02 20:17:05
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:57:58ea mi-a zis acum ca nu ma mai iubeste si nu vreau sa stea din mila cu mine, dar ma gandesc ca poate o sa o fac sa ma iubeasca din nou, mai bine zis sunt convins ca as putea face asta dar nu ma lasa, sau nu stie ce vrea, sau ma tine doar ca sa aibe cu cine iesii cand nu are cu cine...


Asta cu s-o fac sa ma iubeasca din nou,e
frectie la piciorul broastei.Firul sa rupt odata,cu un nod nu cred ca va pezista prea mult.
Te foloseste si te va folosi in continuare,
tu, vei sta precum catelul in spatele ei,
poate,poate se va impaca cu tine.


rezista*
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:17
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 20:06:19intrebarea mea ar fi ce as mai putea face ca sa o aduc inapoi la mine in conditiile astea, sa ma mai vad cu ea sa o mai caut?


Mai omule,tu nu intelegi romaneste???N-ai ce sa mai faci,asta depinde doar de ea,daca se mai intoarce sau nu.Tu ai zis ca ai incercat sa faci ceva(adica te-ai schimbat),dar te-a refuzat.Deci,trebuie sa astepti,sa vezi daca printesa ,,ratacita" se va mai intoarce sau nu la castel.Daca nu,inseamna ca a ales broscoiul cel raios.Atunci iti vezi de ale tale si basta.
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:22
nu te lasa omule si lupta pentru iubirea ta
femeile astea sunt geloase pe ea, din cauza asta vor sa te descurajeze
battleofwits
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:36
De la: battleofwits, la data 2011-04-02 20:36:33nu te lasa omule si lupta pentru iubirea ta
femeile astea sunt geloase pe ea, din cauza asta vor sa te descurajeze



Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:39
De la: Valy90, la data 2011-04-02 20:39:05
De la: battleofwits, la data 2011-04-02 20:36:33nu te lasa omule si lupta pentru iubirea ta
femeile astea sunt geloase pe ea, din cauza asta vor sa te descurajeze





ea e una din ele
battleofwits
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:47
De la: battleofwits, la data 2011-04-02 20:47:07
De la: Valy90, la data 2011-04-02 20:39:05
De la: battleofwits, la data 2011-04-02 20:36:33nu te lasa omule si lupta pentru iubirea ta
femeile astea sunt geloase pe ea, din cauza asta vor sa te descurajeze





ea e una din ele

minti
Valy90
Postat pe 2 Aprilie 2011 20:50
E greu sa te desparti dupa cinci ani de relatie dar asta e viata... Sunt unii care divorteaza dupa 10 ani, si mai au si copii in grija. Tu esti liber, nu esti casatorit cu ea, nu aveti copii, prin urmare poti sa-ti refaci usor viata. De ce nu incerci, in loc sa te gandesti la ea toata ziulica, sa iti cauti pe altcineva. Daca nu-ti plac discotecile si cluburile, intra pe un site de dating. Majoritatea femeilor de acolo sunt in cautare de aventuri, dar mai exista si persoane serioase la fel ca tine. Ce a fost a fost! Tu singur ai spus ca va certati, deci lucrurile nu erau prea roz in relatia voastra de mai multa vreme. Ia-o ca pe o experienta de viata menita sa te faca mai bun and MOVE ON.
Micaell
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:43
dai un pic te timp la ea ca o sa deie ea seama ca te iubeste f mult......dk dupa o perioada nu este efx
anceapa sa trimit flori ciocalazi invita la o plmbare si asa mai depaarte dupa o saptamana verzi rezultatu.;mult sicces
kerezsi
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:49
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:26:17Te cred dar e frica aceea sa nu o pierd definitiv, asa daca mai iesim mai vb vede ca m-am schimbat si nah.. ochii care nu se vad se uita nu?

Din pacate acum este prea tarziu. Nu vreau sa te superi dar si eu cred ca mai vorbeste cu tine din mila si apoi ca nici nu vrea sa te vada fericit cu alta. Si da, ai dreptate nu stiu ce vrea! Dar clar nu te mai iubeste.
Nu vreau sa iti faci sperante, dar daca ii place cum esti acum ar putea exista o sansa, dar asculta-ma bine, o sansa infima ca ea sa se intoarca la tine, asta in cazul in care nu se pune bine cu cel care a lasat-o sau nu va gasi pe altcineva mai bun.
Despre faptul ca nu o satisfaci in pat exista rezolvare, totul este sa comunici cu ea si sa ai multa rabdare. Trateaz-o cu mangaieri, alint si un preludiu (este foarte important) de macar 10-15 minute. Poti deveni un barbat romantic daca vrei. Ce te costa sa ii cumperi o floare sau sa o astepti cu o cina si niste lumanarele?
Mai exista si posibilitatea sa nu va potriviti in pat orice ai face, dar tind sa cred ca nu ai experienta si de aceea nu ai reusit sa ii smulgi macar un orgasm
Daca cu ea nu ai reusit poate o sa ai mai mult noroc cu urmatoarea. Nu dispera, las-o in pace , daca te vrea va veni singurica la tine
verraa
Postat pe 17 Aprilie 2011 06:52
De la: verraa, la data 2011-04-17 06:52:22
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:26:17Te cred dar e frica aceea sa nu o pierd definitiv, asa daca mai iesim mai vb vede ca m-am schimbat si nah.. ochii care nu se vad se uita nu?

Si daca a venit la tine urmatorul pas este sa o faci sa se simta bine cu tine IN PAT ca altfel iar pleaca cu altul! Din pacate nu veti rezista daca nu va intelegeti bine sub asternuturi
verraa
Postat pe 17 Aprilie 2011 07:01
doamnee ai gonito din casa ??? si eu stau cu prietenul meu in apartamentul lui ,dar daca mi ar spune sa plek ,as pleka pentru ca m as simtii umilita si ranita.iar faptul ca nu ii arati ce simti...daca ea nu simte ca o iubesti
degaba ii spui u ce inseamna pentru tine si ca o iubesti enorm..multi barbati au problema asta si iubitul meu are un deficit la capitolul asta cu toate ca stiu ca ma iubeste enorm si e deranjant cate o data.pentru femei este destul de importanta afectiunea in cuplu.si problemele din dormitor ar fi trebuit discutate din timp nu lasate sa ¨¨coaca¨¨pt ca se aduna frustrarile si se sparge paharul.noroc
3liza
Postat pe 17 Aprilie 2011 11:58
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 19:21:37din pacate 1. eu o vreau pe ea 2. nu am prietene fete 3. prietenii mei au toti relatii serioase deci nu au timp de mine 3. nu cred in gasirea persoanei in club sau agatata pe strada. 4. sunt un tip conservator


dar nu te supara ca iti spun, de ce o vrei pe ea daca sunteti asa de diferiti si vreti lucruri atat de diferite?
tu stii ce vrea ea? poti sa ii oferi?
daca tu esti un tip conservator care vine numai seara acasa si nu face nimic prin casa, si se asteapta de la ea sa faca tot, si nu e afectuos si nici nu o satisface in pat...probabil nu asta vrea ea de la un tip...de ce nu cauti o tipa pe masura, mai consevatoare, poate mai apropiata de varsta/conceptiile tale sau care nu pune pret asa mult pe partea fizica.
mie mi se pare ca ea e genul la care ii place viata, sa iese, sa se simta bine, nu sa slugareasca pe acasa un prieten absent....si la anii ei e si normal, bine eu zic ca e normal la orice varsta
sunteti diferiti, sau ca si conceptzii de viatza sau ca si varsta nu stiu...asta e...
DayC
Postat pe 17 Aprilie 2011 20:14
si eu sunt casatorita cu un barbat mai mare ca mine,i am gresit o data,m a iertat,ne am impacat,dar nu mai e ca la inceput.surpriza!avem si un copil acum dar suntem doi straini uniti de copil.deci uit o,va fi greu dar nu uita ciorba reincalzita nu e la fel ca cea proaspata....
kamykamy
Postat pe 17 Aprilie 2011 22:21
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 16:59:06Buna ziua, am si eu o problema cam greu de rezolvat...
Am stat impreuna cu o fata 5 ani, iar dupa 2 ani ne-am mutat impreuna la mine. Au existat certuri in acesti 5 ani pe diferite motive, dar problema ei majora era ca nu ii acord destula atentie, ca nu eram afectuos, ca nu faceam dragoste mai des, etc. Acum 2 luni ne-am certat pentru ca nu mi-a raspuns la telefon, nu mi-a dat nici o explicatie, m-am enervat si i-am zis cum i-am mai zis de atatea ori cand ne certam sa se intoarca la ea acasa. Asta a facut a plecat acasa la ea si a doua zi am intrebat-o cand vine sa isi ia restul de lucruri. A venit dupa 3 zile a luat tot de la mine, si am banuit ca are pe cineva , chiar daca evita un raspuns. Am aflat dupa ca e cu cineva si deja apareau pe net ca se iubesc mult, mesaje, poze etc. Ne-am vazut o data la o cafea mi-a zis ca e fericita cu el si am lasat-o in pace chiar daca eu o doream inapoi.. Dupa 1 luna jumate am inceput sa vb pe mess prin sms-uri la telefon, ba chiar sa ne intalnim. Tipul cu care se cuplase dupa mine a fost atent si perfect cu ea o luna jumate dupa care au inceput sa se vada mai rar, sa zica ca are treaba, ca e obosit. Eu am inceput sa ma vad cu fosta si sa ii arat ca m-am schimbat si ca as face orice sa o am inapoi si sa o tin langa mine, dar ea zice ca vrea sa fim amici ca nu ma mai iubeste ca il iubeste pe ala, dar de ala s-a despartit acum 4 zile si tot nu a vrut sa se impace cu mine spunandu-mi ca sa o las o perioada sa nu o mai tachinez sa isi dea seama ce vrea, dar tipul a inceput de ieri sa o sune iar si sa vb cu ea. Am intrebato daca se impaca cu el si a zis ca nu stie ca vrea sa se vada cu el sa discute.... Nu stiu ce sa mai fac.......si sufar enorm....eu nu vreau altceva o vreau pe ea. Nu inteleg cum s-a indragostit de el dupa 5 zile, sau poate din cauza ca cu el a avut orgasm si cu mine in 5 ani nu???? help pls.....Ms


mai dar buni mai sunteti unii. hai sa luam simplu treaba...e greu sa fii un pic mai afectuos? fa-ti agenda, scrie in ea cateva chestii gen "te iubesc", " alaturi de tine ma simt implinit" etc. in alta ordine de idei caut de mult timp femeia care sa imi spuna si mie ca nu fac dragoste mai des cu ea. fa un calendar si tu si pune acolo in fiecare zi ca trebuie sa faceti dragoste si te tii de calendar. acum nu stiu cum dracu traiesti cu o femeie in casa si nu iti dai seama ca te inseala. mai deschide si tu ochii.
altceva, tipul joaca bine tu joci ca un idiot. ala cand o periaza cand o lasa si o tine angrenata in dileme care o fac sa se gandeasca tot la el. tu ai luat-o razna cu ideea ca trebuie sa te schimbi si ti s-a pus pancarda mare ca sa fiti doar prieteni (traducere: "nu facem sex, dar daca ai chef poti sa ma scoti in oras"). nu cumva tu ai atras-o cand erai neschimbat? nu crezi ca nu dorea varianta schimbata a ta? prietene, eu i-as da ultimatum, ori, ori... desi in cazul tau i-as da papucii pentru ca va urma altul dupa asta daca vei ierta. e problema ta insa. solutiile sunt: 1) ultimatum 1a) risti sa ramai fara ea 1b) poate sa te accepte si o castigi cel putin temporar (eu i-as da papucii dupa ce m-as mai culca de cateva ori cu ea si i-as trimite tipului pozele) 2) poti sa faci in continuare pe amicul ei in timp ce altul o f...
leo_
Postat pe 17 Aprilie 2011 22:34
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 17:26:09Nu ma purtam rau cu ea, pur si simplu cu eram tandru si afectuos, dar ii aratam altfel ca o iubesc. la greu i-am fost intotdeauna aproape


unei femei ii trebuie mereu afectioune si atentie. spre exemplu chiar daca nu a schimbat nimic la ea, poti sa o intrebi din cand in cand "te-ai tuns? te-ai vopsit? parca arati mai bine decat de obicei". nimicurile astea o fac sa creada ca esti atent cu ea, la ea, o fac sa se simta frumoasa, importanta. e de apreciat ca i-ai fost alaturi mereu. orgasmul e supraevaluat. pentru o femeie e mereu importanta placerea partenerului. ca sa o recuceresti, arata-i ca suferi si ca lupti pentru ea. arata-i ca poti sa mergi pana in panzele albe. i-ar placea sa vada ca este atat de importanta pentru tine. fa gesturi surprinzatoare. nimic dramatic, doar romantic.
jerk_ghicice_bubencap
Postat pe 19 Aprilie 2011 12:07

Oare cum poti iubi o persoana si in acelasi timp sa o tratezi rau? De ce o neglijai? Credeai ca va fi a ta forever sau erai plictisit de relatie? Cand o alungai, nu o iubeai? Din pacate, cred ca ai pierdut-o, dar pe viitor, tine minte ca , iubirea e ca o munca ce trebuie facuta in fiecare zi, fara concedii si zile libere. [/quote]

""iubirea e ca o munca ce trebuie facuta in fiecare zi, fara concedii si zile libere."" bravo!
ianacosanziana
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de idei...sugestii.... 18 De la: chalon 17 Iulie 2012 00:43
Mamici singure 81 De la: dia1373 23 Iunie 2011 13:03
vreau sa ma impac cu ea...... 13 De la: pickard 30 Martie 2011 20:37
mi-am batut joc singura de tineretea mea! 29 De la: ioana_cristina 4 Mai 2009 16:18
M-a parasit pentru fostul prieten! 8 De la: rodicapisica 23 Februarie 2010 10:30