Setari Cookie-uri

Ne-am despartit si o vreau inapoi

Am impresia ca la voi se confunda rau sentimentele de iubire cu orgasmele si cu frecventa orelor de sex!
E bine ca fata vrea sa -si limpezeasca gandurile... Sper sa faca alegerea buna pentru ea.
ianacosanziana
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:12
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 17:13:02
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 16:59:06Buna ziua, am si eu o problema cam greu de rezolvat...
Am stat impreuna cu o fata 5 ani, iar dupa 2 ani ne-am mutat impreuna la mine. Au existat certuri in acesti 5 ani pe diferite motive, dar problema ei majora era ca nu ii acord destula atentie, ca nu eram afectuos, ca nu faceam dragoste mai des, etc. Acum 2 luni ne-am certat pentru ca nu mi-a raspuns la telefon, nu mi-a dat nici o explicatie, m-am enervat si i-am zis cum i-am mai zis de atatea ori cand ne certam sa se intoarca la ea acasa. Asta a facut a plecat acasa la ea si a doua zi am intrebat-o cand vine sa isi ia restul de lucruri. A venit dupa 3 zile a luat tot de la mine, si am banuit ca are pe cineva , chiar daca evita un raspuns. Am aflat dupa ca e cu cineva si deja apareau pe net ca se iubesc mult, mesaje, poze etc. Ne-am vazut o data la o cafea mi-a zis ca e fericita cu el si am lasat-o in pace chiar daca eu o doream inapoi.. Dupa 1 luna jumate am inceput sa vb pe mess prin sms-uri la telefon, ba chiar sa ne intalnim. Tipul cu care se cuplase dupa mine a fost atent si perfect cu ea o luna jumate dupa care au inceput sa se vada mai rar, sa zica ca are treaba, ca e obosit. Eu am inceput sa ma vad cu fosta si sa ii arat ca m-am schimbat si ca as face orice sa o am inapoi si sa o tin langa mine, dar ea zice ca vrea sa fim amici ca nu ma mai iubeste ca il iubeste pe ala, dar de ala s-a despartit acum 4 zile si tot nu a vrut sa se impace cu mine spunandu-mi ca sa o las o perioada sa nu o mai tachinez sa isi dea seama ce vrea, dar tipul a inceput de ieri sa o sune iar si sa vb cu ea. Am intrebato daca se impaca cu el si a zis ca nu stie ca vrea sa se vada cu el sa discute.... Nu stiu ce sa mai fac.......si sufar enorm....eu nu vreau altceva o vreau pe ea. Nu inteleg cum s-a indragostit de el dupa 5 zile, sau poate din cauza ca cu el a avut orgasm si cu mine in 5 ani nu???? help pls.....Ms





Oare cum poti iubi o persoana si in acelasi timp sa o tratezi rau? De ce o neglijai? Credeai ca va fi a ta forever sau erai plictisit de relatie? Cand o alungai, nu o iubeai? Din pacate, cred ca ai pierdut-o, dar pe viitor, tine minte ca , iubirea e ca o munca ce trebuie facuta in fiecare zi, fara concedii si zile libere.





Am impresia ca la voi se confunda rau sentimentele de iubire cu orgasmele si cu frecventa orelor de sex!
E bine ca fata vrea sa -si limpezeasca gandurile... Sper sa faca alegerea buna pentru ea.
ianacosanziana
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:15
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 16:59:06Buna ziua, am si eu o problema cam greu de rezolvat...
Am stat impreuna cu o fata 5 ani, iar dupa 2 ani ne-am mutat impreuna la mine. Au existat certuri in acesti 5 ani pe diferite motive, dar problema ei majora era ca nu ii acord destula atentie, ca nu eram afectuos, ca nu faceam dragoste mai des, etc. Acum 2 luni ne-am certat pentru ca nu mi-a raspuns la telefon, nu mi-a dat nici o explicatie, m-am enervat si i-am zis cum i-am mai zis de atatea ori cand ne certam sa se intoarca la ea acasa. Asta a facut a plecat acasa la ea si a doua zi am intrebat-o cand vine sa isi ia restul de lucruri. A venit dupa 3 zile a luat tot de la mine, si am banuit ca are pe cineva , chiar daca evita un raspuns. Am aflat dupa ca e cu cineva si deja apareau pe net ca se iubesc mult, mesaje, poze etc. Ne-am vazut o data la o cafea mi-a zis ca e fericita cu el si am lasat-o in pace chiar daca eu o doream inapoi.. Dupa 1 luna jumate am inceput sa vb pe mess prin sms-uri la telefon, ba chiar sa ne intalnim. Tipul cu care se cuplase dupa mine a fost atent si perfect cu ea o luna jumate dupa care au inceput sa se vada mai rar, sa zica ca are treaba, ca e obosit. Eu am inceput sa ma vad cu fosta si sa ii arat ca m-am schimbat si ca as face orice sa o am inapoi si sa o tin langa mine, dar ea zice ca vrea sa fim amici ca nu ma mai iubeste ca il iubeste pe ala, dar de ala s-a despartit acum 4 zile si tot nu a vrut sa se impace cu mine spunandu-mi ca sa o las o perioada sa nu o mai tachinez sa isi dea seama ce vrea, dar tipul a inceput de ieri sa o sune iar si sa vb cu ea. Am intrebato daca se impaca cu el si a zis ca nu stie ca vrea sa se vada cu el sa discute.... Nu stiu ce sa mai fac.......si sufar enorm....eu nu vreau altceva o vreau pe ea. Nu inteleg cum s-a indragostit de el dupa 5 zile, sau poate din cauza ca cu el a avut orgasm si cu mine in 5 ani nu???? help pls.....Ms
Mai omule , tu chiar esti fraier???? A plecat cu altul?Duca-se .... la faze din astea tre sa-ti zici ..... cea mai faina tipa e urmatoarea...
Si cu sexul nasol zici dar cu alta era ok?ca poate nu erati compatibili...eu stiu ce sa zic......
The_Exile
Postat pe 19 Aprilie 2011 18:27
De la: kudika369946, la data 2011-04-17 22:21:22si eu sunt casatorita cu un barbat mai mare ca mine,i am gresit o data,m a iertat,ne am impacat,dar nu mai e ca la inceput.surpriza!avem si un copil acum dar suntem doi straini uniti de copil.deci uit o,va fi greu dar nu uita ciorba reincalzita nu e la fel ca cea proaspata....


...da, nici pe Pamant nu va fii ca in Rai niciodata...poate vrei ca urmatoarea ta vizita sa fie Iadul ...mai copii...inaintasii nostrii ne-au lasat un morman de informatie degeaba...tot de nou ne agatam
kudika195501
Postat pe 19 Aprilie 2011 19:26
daca te iubeste o sa te caute....incearca sa nu o mai cauti ,fi indiferent cu ea si o sa vezi k pana la urma o sa vada k ii simti lipsa...iti doresc multa bafta si sa va impacati...
kudika140273
Postat pe 23 Aprilie 2011 10:01
De la: kudika140273, la data 2011-04-23 10:01:48daca te iubeste o sa te caute....incearca sa nu o mai cauti ,fi indiferent cu ea si o sa vezi k pana la urma o sa vada k ii simti lipsa...iti doresc multa bafta si sa va impacati...


cine te-a lasata sa te urci pe scuterul lui?
battleofwits
Postat pe 23 Aprilie 2011 12:16
Si eu am o relatie de 3 ani.Suntem immpreuna de cand aveam eu 16 ani jumatate.Acum cateva luni la fel ne-am despartit din aceleasi motive si cam aceeasi situatie ca a ta(cu dragostea,cu neatentia).Eu am iesit cu un baiat pe care il stiam, dinainte sa il cunosc pe baiatul cu care sunt de 3 ani ,si de care imi placea inca de cand l-am cunoscut.Am aflat ca si lui ii placea de mine dar nu a avut curajul atunci sa imi spuna.Toate bune si frumoase pana,timp de 2 saptamani in care baiatul cu care sunt de 3 ani, a inceput sa ma caute sa-mi spuna ca a gesit ca ma iubeste si ca va face orice sa ne impacam.Sincera sa fiu nu mai aveam puterea sa il cred si am continuat relatia cu acel baiat.Bineinteles ca ntre timp baiatul cu care am stat 3 ani imi cerea sa ne intalnim, sa-i dau o sansa dar n am facut asta.Dupa o luna insa am realizat ca il fac sa sufere si pe baiatul cu care am stta 3 ani si pe cel cu care am stat o luna.Singura rezolvare a fost sa ma despart de ultimul si sa-i acord dupa o saptamana de negocieri sansa pe care a cerut-o baiatul cu care am stat 3 ani.Sincer nu regret decat ca l-am facut sa sufere si l-am implicat in asta pe baiatul cu care am stat o luna,pentru ca stiu ca a tinut foarte mult la mine.Eu am inca un respect foarte mare fata de acel baiat dar dupa luna aceea nu am mai vrut sa vorbec cu el desi m-a mai cautat i-am respins apelurile si nu i-am raspuns nici la mesaje.Asa mi s-a parut cel mai bine,sa nu ii creez sperante false daca tot m-am despartit de el.Sper saiti foloseasca la ceva experienta mea.Dar daca dupa o luna nu te mai vrea ,desi o iubesti sau te-ai obisnuit cu ea ,iti spun sincer sa o lasi in pace chiar daca iti este foarte greu si sa incerci sa cauti o alta fata.Nu trebuie neaparat sa cauti prin cluburi sau pe strada,asta pentru ca ai specificat ca iti cauti o fata serioasa.Roaga-i pe prietenii tai, care au deja relatii stabile,dupa cum ai spus ,sa-ti faca cunostinta cu prietene de-ale prietenelor lor.Sunt inca fete care sunt serioase.Nu dispera.
ella_angelina
Postat pe 24 Aprilie 2011 21:55
Deci vreau sa spun ca am trecut prin ceva asemanator si am ajuns la concluzia ca o persoana nu se schimba niciodata oricat de mult ai incerca sa o schimbi sau ar vrea ea sa se schimbe, pur si simplu asa e ea si asa va fi mereu. Daca vrea sa se schimbe si promite se va schimba insa doar pentru o scurta perioada de timp dupa care lucrurile vor fi exact la fel ca inainte. Am avut si eu o relatie careia i-am pus capat dupa 4 ani de zile, dupa care i-am dat o a doua sansa crezand ca totul va fi diferit de aceasta data, intr-adevar a fost insa doar pt scurt timp dupa care totul a inceput sa fie cu timpul chiar si mai rau decat inainte.
Daca fata de care zici n-a avut orgasm cu tine timp de 5 ani,este pentru ca nu s-a simtit bine cu tine dpdv psihic, nu s-a simtit dorita, iubita, in sigurata, lucrurile astea sunt foarte importante pt o femeie pt a se putea lasa in voia simturilor in pat. Si mai cred ca pur si simplu nu va potriviti si e mai bine ca v-ati despartit, tu te-ai schimbat acum pt ca ai simtit ca o pierzi dar daca o sa o ai din nou vei fi acelasi ca dinainte, crede-ma!
kudika058136
Postat pe 25 Aprilie 2011 23:30
Daca fata asta face greseala de a se intoarce la tine precum am facut eu cu fostul meu prieten, o sa se repete scenariul descris de tine, n-o sa-i acorzi afectiune, atentie, o sa vi din nou tarziu acasa, o sa va certati intruna si o sa-i spui din nou sa se mute de la tine daca nu te accepta asa cum esti si o sa fi si mai dur pentru ca o sa ai certitudinea ca se va intoarce, ca doar prima oara s-a intors, de ce nu ar face-o si a doua si a treia oara. Daca mi-ai da mai multe detalii despre voi precum zodia ta si a ei, sau chiar data nasterii ti-ash putea da o descriere mai in detaliu a relatiei voastre.
kudika058136
Postat pe 25 Aprilie 2011 23:49
Spui ca avea 17 ani cand v-ati cunoscut si ca ati fost impreuna 5 ani, deci fata are 22 de ani. A petrecut 5 ani cu tine, ani care ar fi trebuit sa fie cei mai frumosi din viata ei (17-22). Si tu ce i-ai oferit? Singur recunosti ca nu erai afectuos, nu ieseati. Si las-o balta cu o vacanta pe an, ca nu inseamna prea mult. Si faptul ca atunci cand va certati o trimiteai acasa e o mare mizerie, in locul ei nu m-as mai fi intors de prima data. Cum sa faci asa ceva?
Soui ca nu faceati dragoste, pai daca acum tanar nu faci, cand vrei? La 60 de ani? Intimitatea e importanta intr-un cuplu. Dar macar asa, rar, te preocupa si cum se simtea ea?
Spui ca stii unde ai gresit, dar eu cred ca e cazul sa te mai gandesti putin. Nu stiu cat de adevarat e tot ce ai scris despre ea, dar daca ea a stat 5 ani cu tine, e clar ca nu a renuntat usor.
chili85
Postat pe 28 Aprilie 2011 11:03
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 17:31:13
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 17:26:09Nu ma purtam rau cu ea, pur si simplu cu eram tandru si afectuos, dar ii aratam altfel ca o iubesc. la greu i-am fost intotdeauna aproape


Pai de ce nu erai tandru cu ea? De ce nu faceati dragoste mai des? Seara ce faceati? Tu stii ca atunci cand iubesti, esti foarte afectuos cu pers respectiva? Ti-e atat de draga, incat ai vrea sa o tii in brate mereu, sa o pupicesti, sa-i simti caldura...

mai scuteste-ma soro ; am fost tandru cu ea si i-am oferit tot, fara sa ii cer sa imi ofere ceva ; am lasat-o pe ea sa ofere ; si ghici ce mi-a oferit : si-a tras-o cu altul, s-a combinat c el si acum locuiesc deja impreuna ; iar asta in mai putin de 1 luna ; deci faza cu ce ai zis tu mai devreme e valabila di punctul tau de vedere ; si nu exista doar o singura jumatate in viata ; prietene, daca o iubesti si o vrei spunei-o, aratai-o dar nu uita un singur lucru : FEMEILE SIMT IN FUNCTIE DE ACTIUNE, BARBATII ACTIONEAZA IN FUNCTIE DE CE SIMT.
blackmagic84
Postat pe 7 Mai 2011 20:13
De la: blackmagic84, la data 2011-05-07 20:13:05
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-02 17:31:13
De la: sbgeorge, la data 2011-04-02 17:26:09Nu ma purtam rau cu ea, pur si simplu cu eram tandru si afectuos, dar ii aratam altfel ca o iubesc. la greu i-am fost intotdeauna aproape


Pai de ce nu erai tandru cu ea? De ce nu faceati dragoste mai des? Seara ce faceati? Tu stii ca atunci cand iubesti, esti foarte afectuos cu pers respectiva? Ti-e atat de draga, incat ai vrea sa o tii in brate mereu, sa o pupicesti, sa-i simti caldura...

mai scuteste-ma soro ; am fost tandru cu ea si i-am oferit tot, fara sa ii cer sa imi ofere ceva ; am lasat-o pe ea sa ofere ; si ghici ce mi-a oferit : si-a tras-o cu altul, s-a combinat c el si acum locuiesc deja impreuna ; iar asta in mai putin de 1 luna ; deci faza cu ce ai zis tu mai devreme e valabila di punctul tau de vedere ; si nu exista doar o singura jumatate in viata ; prietene, daca o iubesti si o vrei spunei-o, aratai-o dar nu uita un singur lucru : FEMEILE SIMT IN FUNCTIE DE ACTIUNE, BARBATII ACTIONEAZA IN FUNCTIE DE CE SIMT.
DE CE EA E PREMIUL. DE CE NU AI PUTEA FI TU PREMIUL ?
blackmagic84
Postat pe 7 Mai 2011 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spune ca atunci cand este alaturi de mine prefera orice altceva decat sa mai faca dragoste 177 De la: nikolas_09 1 Decembrie 2011 16:14
e normal? 4 De la: tanusa 7 Mai 2010 11:23
platfus si pitiriazis tratament 1 De la: kudika004836 8 Iulie 2009 16:14
Vreau sa divortez! 95 De la: sabi_36 20 Octombrie 2010 09:09
Ar fi bune niste pareri sincere 11 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 21:58