Setari Cookie-uri

Eu romanca,el tigan.....

De la: yoluskyoyo, la data 2011-05-07 16:34:51ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele


din fericire nici o alta etnie nu reuseste sa intruneasca atatea calitati ca etnia rroma! si defecte in acelasi timp!
si da, am numai cuvinte de lauda pentru cei cinci rromi care au reusit in viata prin forte proprii si calitatilor lor deosebite.
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 10:57
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 10:57:11
De la: yoluskyoyo, la data 2011-05-07 16:34:51ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele


din fericire nici o alta etnie nu reuseste sa intruneasca atatea calitati ca etnia rroma! si defecte in acelasi timp!
si da, am numai cuvinte de lauda pentru cei cinci rromi care au reusit in viata prin forte proprii si calitatilor lor deosebite.
ei da,,esti un ignorant notoriu,,habar nu ai despre ce vb,,,crezi ca ai vreo calitate ca nu te a nascut dumnezeu tigan,,,un ingamfat rasist
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 12:07
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 10:42:49
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 10:12:09suntem egaliiii din nastereeeeeeeee


s-o crezi tu!
nu sa o cred eu,,sa o crezi tu,,ca eu sunt convins,,dumnezeu ne a facut egali din nastereeeee,,depinde de noi cum evoluam,,iar tiganii din cauza unor rasisti notorii ca tn au fost respinsi inca de la inceputuri dumnezeu nu a facut tiganul mai prejos ca tn cu absolut nimik,,iar pe tn nu te a facut cu absolut nimik mai bun ca un tigan,,,dormi la lok
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 12:10
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 12:07:02
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 10:57:11
De la: yoluskyoyo, la data 2011-05-07 16:34:51ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele


din fericire nici o alta etnie nu reuseste sa intruneasca atatea calitati ca etnia rroma! si defecte in acelasi timp!
si da, am numai cuvinte de lauda pentru cei cinci rromi care au reusit in viata prin forte proprii si calitatilor lor deosebite.
ei da,,esti un ignorant notoriu,,habar nu ai despre ce vb,,,crezi ca ai vreo calitate ca nu te a nascut dumnezeu tigan,,,un ingamfat rasist


ti s-a limitat vocabularul la rasist??
vezi ca mai ai, antisemit!
ciucurel bataios, n-am nimic cu etnia rroma, pentru ca nu judeci o natie dupa exemplarele negre.
la fel se spune si despre romani in alte tari, pe acelasi considerent. doi dintre ei au facut potlogarii iar bastinasi au pus in aceiasi oala toti romani.
nu sunt impotriva rromilor, ci impotriva ideii de neom. faptul ca mai mult de 50% dintre tigan fac parte din categoria neom, e doar o concidenta. bizara, zic io!
da' tu poti sa combati in continuare ideile preconcepute.
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 12:29
http://www.youtube.com/watch?v=X9FNSGXJ02g

Valy90
Postat pe 23 Mai 2011 12:44
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:29:31
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 12:07:02
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 10:57:11
De la: yoluskyoyo, la data 2011-05-07 16:34:51ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele


din fericire nici o alta etnie nu reuseste sa intruneasca atatea calitati ca etnia rroma! si defecte in acelasi timp!
si da, am numai cuvinte de lauda pentru cei cinci rromi care au reusit in viata prin forte proprii si calitatilor lor deosebite.
ei da,,esti un ignorant notoriu,,habar nu ai despre ce vb,,,crezi ca ai vreo calitate ca nu te a nascut dumnezeu tigan,,,un ingamfat rasist


ti s-a limitat vocabularul la rasist??
vezi ca mai ai, antisemit!
ciucurel bataios, n-am nimic cu etnia rroma, pentru ca nu judeci o natie dupa exemplarele negre.
la fel se spune si despre romani in alte tari, pe acelasi considerent. doi dintre ei au facut potlogarii iar bastinasi au pus in aceiasi oala toti romani.
nu sunt impotriva rromilor, ci impotriva ideii de neom. faptul ca mai mult de 50% dintre tigan fac parte din categoria neom, e doar o concidenta. bizara, zic io!
da' tu poti sa combati in continuare ideile preconcepute.
m am limitat la prostia din capul tau,,rasist inseamna ignoranttttt,,,ce sa combat,,cretinitatea ta,,cn esti ma tu de ne dai statistici,,datorita oamenilor ca tn negrii au fost sclavi in tara lor,,datorita ingamfarii si ignorantei unora ca tn multi dintre tigani si alte rase au fost marginalizati,,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,suntem egaliii din nastereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 12:45
Doog, Geo, ce D-zeu aveti??

hai sa ne calmam un pic, ok?daca nu incep eu
Valy90
Postat pe 23 Mai 2011 12:49
De la: Valy90, la data 2011-05-23 12:49:09Doog, Geo, ce D-zeu aveti??

hai sa ne calmam un pic, ok?daca nu incep eu
tu cu ce incepi
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 12:50
[quote name='thadoogback' date='2011-05-23 12:45:21',,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,[/quote]

rasist,
Adept al rasismului
rasism
Teorie social-politicã care susține inegalitatea biologicã și intelectualã a raselor umane.
ignorant,
Care vãdește lipsã de cunoștințe sau de practicã într-un anumit domeniu; incompetent, necompetent; neștiutor; ignar. 2) Care nu este cult; lipsit de instruire și de culturã elementarã; incult. /
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 12:54
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:54:18[quote name='thadoogback' date='2011-05-23 12:45:21',,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,

geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 12:55
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 12:50:15
De la: Valy90, la data 2011-05-23 12:49:09Doog, Geo, ce D-zeu aveti??

hai sa ne calmam un pic, ok?daca nu incep eu
tu cu ce incepi


sa va ,,bat" pe amandoi.
Tu ce credeai??
Eu cu ceva timp in urma, parca, ti-am zis parerea mea, nu??

hai ia d'aici suparici
Valy90
Postat pe 23 Mai 2011 12:55
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:55:43
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:54:18[quote name='thadoogback' date='2011-05-23 12:45:21',,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,




quote name='thadoogback' date='2011-05-23 12:45:21',,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,[/quote]

rasist,
Adept al rasismului
rasism
Teorie social-politicã care susține inegalitatea biologicã și intelectualã a raselor umane.
ignorant,
Care vãdește lipsã de cunoștințe sau de practicã într-un anumit domeniu; incompetent, necompetent; neștiutor; ignar. 2) Care nu este cult; lipsit de instruire și de culturã elementarã; incult. /
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 12:57
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:55:43
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:54:18[quote name='thadoogback' date='2011-05-23 12:45:21',,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,




mersi ciucurel bataios!!
tocmai mi-ai servit o lectie de ura de rasa. tu si ala cu mustata doar sub nas!
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 12:59
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:59:07
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:55:43
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:54:18[quote name='thadoogback' date='2011-05-23 12:45:21',,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,




mersi ciucurel bataios!!
tocmai mi-ai servit o lectie de ura de rasa. tu si ala cu mustata doar sub nas!
mda,,copisas,,ce poti sa i zici,,,bravo ba geoo baa esti ft cum trebe
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 13:06
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 13:06:21
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:59:07
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:55:43
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 12:54:18[quote name='thadoogback' date='2011-05-23 12:45:21',,de aici si ura lor impotriva voastra,,,ignorantuleeeeeeee,,




mersi ciucurel bataios!!
tocmai mi-ai servit o lectie de ura de rasa. tu si ala cu mustata doar sub nas!
mda,,copisas,,ce poti sa i zici,,,bravo ba geoo baa esti ft cum trebe


ce-i ciucurel, iar ti-a inghitit pisicuta limba si scrii onomatopee!?
sau asta-i singura ta reactie atunci cand simti ca aluneci?
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 13:10
bayeticaa,,esti dus
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 13:13
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 13:13:41bayeticaa,,esti dus


probabil. da' nu sunt rasist ca tine!
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 13:15
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-23 13:15:25
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 13:13:41bayeticaa,,esti dus


probabil. da' nu sunt rasist ca tine!
brava ma bravoo,,esti ca lumea
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 13:17
buna, si eu iubesc un tigan, si este cel mai deosebit om. intradevar pana sa-l cunosc pe el uram tiganii, credeam ca sunt toti la fel. si al meu este mamos. la inceput nu m-a vrut familia lui, dar acum sunt o fericita pt ca m-au acceptat si chiar tin foarte mult la mine si ma inteleg foarte bine cu ei. este intradevar, vrea sa fie respectat sa nu ies din cuvantul lui(si merita pt ca ma rasfata ca pe o printesa) si m-a luat acasa la el chiar daca am 3 copii, si toti din jurul lui il condamnau el tot m-a iubit si nu a aplecat urechea la nimeni. a renuntat la o relatie de 10 ani cu o fata care o luase de la 15 ani, pt mine. am momente cand ma gandesc si mi-e greu sa cred mi-am gasit fericirea cu un tigan, care imi iubeste si copii si are grija de ei. este foarte milos, are un suflet mare, m-a uimit cand am vazut ca munceste, este corect cu baietii care ii are la munca, nu-i inseala la bani, ii ajuta, se lasa pe el ca sa ajute pe oricine ii cere ajutorul. si nici pe fosta lui nu a lasat.o de izbeliste, are grija de ea, ii plateste scoli si cursuri pt a-si indeplini visul sa fie asistenta, ii plateste cursuri, deci o ajuta in continuare si nu se fereste de mine. inainte sa-l cunoasc pe el aveam o impresie foarte proasta despre tigani, si sincer si acum o am, dar el si familia lui...m-au impresionat mult. in familia lui este foarte mult respect, se ajuta intre ei, nu am cuvinte. sa dea dumnezeu sa fie totul bine pana la sfarsitul vietii, pentru ca am fost casatorita cu roman si era si imputit, si puturos, si tot ce vrei.... pur si simplu ma rugam de el vara sa faca dus, sa se duca la munca cu toate ca aveam copii, si niciodata nu s-a dat pe brazda, dar acest om ¨tigan¨ nu poate sa adoarma pana nu face dus si nu se spala pe dinti, toata ziua alearga cu treaba, este foarte gospodar. si m-a mai uimit prin faptul ca este dragastos, stie sa alinte, si cel mai muñt imi place ca se alinta si el, este ca un copil dimineata cand se trezeste cere sa fie alintat cu o fatza de prostut, si este foarte frumos, si sunt fericita ca in sfarsit am intalnit un om care stie sa ma ocroteasca , sa ma respeste , sa ma iubeasca cu suflet mare si va doresc si voua la fel celor care iubit barbat tigan, sa nu va fie frica sa-i iubiti, sunt si ei oameni, si unii sunt chiar mai oameni decat romanii.
kudika196253
Postat pe 31 Mai 2011 18:22
De la: kudika196253, la data 2011-05-31 18:22:27buna, si eu iubesc un tigan, si este cel mai deosebit om. intradevar pana sa-l cunosc pe el uram tiganii, credeam ca sunt toti la fel. si al meu este mamos. la inceput nu m-a vrut familia lui, dar acum sunt o fericita pt ca m-au acceptat si chiar tin foarte mult la mine si ma inteleg foarte bine cu ei. este intradevar, vrea sa fie respectat sa nu ies din cuvantul lui(si merita pt ca ma rasfata ca pe o printesa) si m-a luat acasa la el chiar daca am 3 copii, si toti din jurul lui il condamnau el tot m-a iubit si nu a aplecat urechea la nimeni. a renuntat la o relatie de 10 ani cu o fata care o luase de la 15 ani, pt mine. am momente cand ma gandesc si mi-e greu sa cred mi-am gasit fericirea cu un tigan, care imi iubeste si copii si are grija de ei. este foarte milos, are un suflet mare, m-a uimit cand am vazut ca munceste, este corect cu baietii care ii are la munca, nu-i inseala la bani, ii ajuta, se lasa pe el ca sa ajute pe oricine ii cere ajutorul. si nici pe fosta lui nu a lasat.o de izbeliste, are grija de ea, ii plateste scoli si cursuri pt a-si indeplini visul sa fie asistenta, ii plateste cursuri, deci o ajuta in continuare si nu se fereste de mine. inainte sa-l cunoasc pe el aveam o impresie foarte proasta despre tigani, si sincer si acum o am, dar el si familia lui...m-au impresionat mult. in familia lui este foarte mult respect, se ajuta intre ei, nu am cuvinte. sa dea dumnezeu sa fie totul bine pana la sfarsitul vietii, pentru ca am fost casatorita cu roman si era si imputit, si puturos, si tot ce vrei.... pur si simplu ma rugam de el vara sa faca dus, sa se duca la munca cu toate ca aveam copii, si niciodata nu s-a dat pe brazda, dar acest om ¨tigan¨ nu poate sa adoarma pana nu face dus si nu se spala pe dinti, toata ziua alearga cu treaba, este foarte gospodar. si m-a mai uimit prin faptul ca este dragastos, stie sa alinte, si cel mai muñt imi place ca se alinta si el, este ca un copil dimineata cand se trezeste cere sa fie alintat cu o fatza de prostut, si este foarte frumos, si sunt fericita ca in sfarsit am intalnit un om care stie sa ma ocroteasca , sa ma respeste , sa ma iubeasca cu suflet mare si va doresc si voua la fel celor care iubit barbat tigan, sa nu va fie frica sa-i iubiti, sunt si ei oameni, si unii sunt chiar mai oameni decat romanii.
inainte sa-l cunoasc pe el aveam o impresie foarte proasta despre tigani, si sincer si acum o am,pai logicc,,educatia care ai primito,,sa imprimat in sangele tau
thadoogback
Postat pe 31 Mai 2011 18:30
De la: ianacosanziana, la data 2011-04-17 19:36:58 Singura problema care te va afecta in timp , este culoarea lui... Copiii tai vor suferi , fiind calificati tigani sau vor fi respinsi de alti copii, care au fost speriati de mici ca daca nu sunt cuminti , vine tiganul sa ii fure cu sacul ! Daca nu e problema de culoare , va fi ok in ce priveste raportul societate si familia ta . Oamneii au idei preconcepute ! Pentru ca un tigan sa razbeasca in societatea romaneasca , trebuie sa recunoastem ca are nevoie de munca dubla pe toate planurile , ca sa demonstreze contrariul a ceea ce i s-a pus in frunte din stramosi .



Nu pot sa inteleg de ce ar avea de suferit copiii lor...
Spre exemplu eu sunt romanca, chiar nu am tigani in familie, nici macar prin alianta, dar sunt bruneta, sau mai bine spus creola si de cand ma stiu chiar nu am avut nici un fel de problema cu cei din jur.Si chiar daca a comentat vreodata cineva la adresa mea, nu m-a afectat in nici un fel pentru ca au fost persoane care vad gunoaia din ochiul altuia dar nu vad ciobul din ochiul lor
Asa ca.....nu vad care ar fi problema
kudika353115
Postat pe 1 Iunie 2011 21:29
De la: kudika196253, la data 2011-05-31 18:22:27buna, si eu iubesc un tigan, si este cel mai deosebit om. intradevar pana sa-l cunosc pe el uram tiganii, credeam ca sunt toti la fel. si al meu este mamos. la inceput nu m-a vrut familia lui, dar acum sunt o fericita pt ca m-au acceptat si chiar tin foarte mult la mine si ma inteleg foarte bine cu ei. este intradevar, vrea sa fie respectat sa nu ies din cuvantul lui(si merita pt ca ma rasfata ca pe o printesa) si m-a luat acasa la el chiar daca am 3 copii, si toti din jurul lui il condamnau el tot m-a iubit si nu a aplecat urechea la nimeni. a renuntat la o relatie de 10 ani cu o fata care o luase de la 15 ani, pt mine. am momente cand ma gandesc si mi-e greu sa cred mi-am gasit fericirea cu un tigan, care imi iubeste si copii si are grija de ei. este foarte milos, are un suflet mare, m-a uimit cand am vazut ca munceste, este corect cu baietii care ii are la munca, nu-i inseala la bani, ii ajuta, se lasa pe el ca sa ajute pe oricine ii cere ajutorul. si nici pe fosta lui nu a lasat.o de izbeliste, are grija de ea, ii plateste scoli si cursuri pt a-si indeplini visul sa fie asistenta, ii plateste cursuri, deci o ajuta in continuare si nu se fereste de mine. inainte sa-l cunoasc pe el aveam o impresie foarte proasta despre tigani, si sincer si acum o am, dar el si familia lui...m-au impresionat mult. in familia lui este foarte mult respect, se ajuta intre ei, nu am cuvinte. sa dea dumnezeu sa fie totul bine pana la sfarsitul vietii, pentru ca am fost casatorita cu roman si era si imputit, si puturos, si tot ce vrei.... pur si simplu ma rugam de el vara sa faca dus, sa se duca la munca cu toate ca aveam copii, si niciodata nu s-a dat pe brazda, dar acest om ¨tigan¨ nu poate sa adoarma pana nu face dus si nu se spala pe dinti, toata ziua alearga cu treaba, este foarte gospodar. si m-a mai uimit prin faptul ca este dragastos, stie sa alinte, si cel mai muñt imi place ca se alinta si el, este ca un copil dimineata cand se trezeste cere sa fie alintat cu o fatza de prostut, si este foarte frumos, si sunt fericita ca in sfarsit am intalnit un om care stie sa ma ocroteasca , sa ma respeste , sa ma iubeasca cu suflet mare si va doresc si voua la fel celor care iubit barbat tigan, sa nu va fie frica sa-i iubiti, sunt si ei oameni, si unii sunt chiar mai oameni decat romanii.
Da mare zdreanta esti de-ai ajuns sa te culeaga tiganii de pe drumuri........si ala'nsurat si-a lasat copii pe drumuri pentru tine.......
cristinxxx
Postat pe 1 Iunie 2011 22:00
buna.eu iubesc la fel un tigan si sunt cea mai fericita femeie.ma iubeste ,ma adora si ma simt ca o regina.nu am fost niciodata asa de fericita.
adryyy
Postat pe 6 Iunie 2011 19:06
De la: adryyy, la data 2011-06-06 19:06:44buna.eu iubesc la fel un tigan si sunt cea mai fericita femeie.


il iubesti la fel...cum? la fel ca pe un roman?
geo_refinantat
Postat pe 6 Iunie 2011 19:44
De la: adryyy, la data 2011-06-06 19:06:44buna.eu iubesc la fel un tigan si sunt cea mai fericita femeie.ma iubeste ,ma adora si ma simt ca o regina.nu am fost niciodata asa de fericita.


ma bucur pentru tine

e greu sa ajungi regina in ziua de azi, insa tu ai reusit
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 19:44
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-06 19:44:16
De la: adryyy, la data 2011-06-06 19:06:44buna.eu iubesc la fel un tigan si sunt cea mai fericita femeie.


il iubesti la fel...cum? la fel ca pe un roman?


ca o regina
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 19:45
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 19:44:53
De la: adryyy, la data 2011-06-06 19:06:44buna.eu iubesc la fel un tigan si sunt cea mai fericita femeie.ma iubeste ,ma adora si ma simt ca o regina.nu am fost niciodata asa de fericita.


ma bucur pentru tine

e greu sa ajungi regina in ziua de azi, insa tu ai reusit


ea si inca vreo shpe mii de pirande, se pot mandrii cu titlu' de regina!
geo_refinantat
Postat pe 6 Iunie 2011 19:46
pun pariu ca nu ai pe cineva langa tine care sa te iubeasca cum iubim noi tiganii, la cat de badaran esti....eu zic sa-ti faci operatie , sa te transformi in tigan ca ai avea mai mult succes in viata
kudika196253
Postat pe 9 Iunie 2011 17:11
Si eu am fost intr-o situatie asemanatoare, eram divortata aveam 2 copii, iar cu el m-am intalnit intamplator in cartier, ne cunosteam de cativa ani ( el lucra in zona). Cand a auzit ca am divortat, m-a rugat sa ne intalnim ca vrea sa stam de vorba. Si am aflat ca ma placea de mult iar faptul ca acum eram libera, il facea sa creada ca putem avea o relatie. Bineinteles ca n-am crezut, mai ales ca nu aveam chef de o alta relatie, dar el a avut rabdare cu mine si cu timpul m-am convins ca merita sa incerc. Acum nu regret nici un moment! Bineinteles ca lumea a comentat: cum tu fata frumoasa, blonda, cu facultate il iei pe tiganul asta? dar nimeni n-a zis ca eu aveam copii pentru care el a fost un adevarat tata, hai spuneti-mi cati romani acceptau asta? Au trecut de atunci 4 ani dar noi ne iubim mai mult ca la inceput, parintii lui nu au comentat niciodata nimc, din contra, soacra mea se mandreste ca are nora romanca, sunt oameni cinstiti care au muncit, curati , cu frica de Dumnezeu, iar eu va spun tuturor ca nu l-as schimba pe sotul meu nici cu 1000 de romani sau ce -or fi. Va doresc la toti sa fiti iubiti si sa aveti o viata frumoasa ca a noastra.
kudika401019
Postat pe 10 Iunie 2011 11:34
ma bucur mult pentru tine, si iti doresc sa fii asa toata viata, fericita. tiganii au suflet. este adevarata vorba aia...un roman intre tigani traieste dar un tigan intre romani nu. asa este. m-am convins de treaba asta.de exemplu un roman nu m-ar fi luat cu 3 copii facuti cu un tigan (ar fi zis ca nu creste el puii de tigani sau mai stiu eu ce...) dar un tigan m-a luat cu copii cu tot si uite ca el se gandeste mereu ce sa le mai cumpere sa nu le lipseasca nimic. deci doamne ajuta sa ne fie asa de bine toata viata
kudika196253
Postat pe 10 Iunie 2011 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OaRe Ma PlAce? 24 De la: marmuzel__x 26 Iunie 2011 00:50
stop!!!!!!!!!!! 17 De la: _oktober_ 20 Noiembrie 2009 20:31
Eu gemeni, el scorpion 14 De la: kudika073321 8 Octombrie 2009 10:38
... 1 De la: kudika004489 10 Aprilie 2009 16:57
eu sunt berbec,ea sagetator 10 De la: Cassey_ 22 Mai 2009 11:04