Setari Cookie-uri

Eu romanca,el tigan.....

Fiecare cum isi asterne, asa doarme
elefantu
Postat pe 23 Aprilie 2011 19:32
De la: elefantu, la data 2011-04-23 19:32:55Fiecare cum isi asterne, asa doarme
bravo ma asternut
thadoogback
Postat pe 23 Aprilie 2011 19:49
cumparati si tu un tigan si dai pantaloni jos sa vezi daca e rosie=))
ionut_razvan60
Postat pe 24 Aprilie 2011 09:02
ms la fel...:))
esti tigan?:d:))
kudika014182
Postat pe 24 Aprilie 2011 09:59
In revistele din sec. XVIII tiganii sunt descrisi ca napasta pentru fiecare localitate. Romii nu se chinuiesc cu notiuni religioase si obiceiuri. Ei sunt crestini in tarile crestine si musulmani in cele islamice. Atitudinea fata de tigani este istorica: In anul 1609 parlamentul scotian le ordoneaza cu decret sa paraseasca tara. Legi asemanatoare sunt date pe pamanturi nemtesti si cehe; la fel in Franta. Actiunile juridice din toata Marea Britanie, in timpul sec 19. arata ca tiganii sunt legati exclusiv de furturi si talharii. In timpul anului 1924 o primarie slovaca se plangea: "Pedeapsa cu inchisoarea nu are nici un efect asupra tiganilor. Statul lor in inchisoare doar le imbunatateste conditiile de viata". Discriminare: Discriminare fata de tigani se face pana si in America, stat care discrimineaza cel mai putin minoritatile.Tiganul nu cunoaste rusinarea si are ramasite din originea paleolitica-lipsa interesului fata de proprietate si adevar.
veneta
Postat pe 25 Aprilie 2011 13:49
Intrebarea ta nu tine de etnie....sa nu uitam ca , pana la urma , suntem cu totii oameni.....si nu vei gasi raspunsul cel mai potrivit aici....ci acolo , in inima ta....daca 10 persoane iti spun sa il lasi pentru ca e de alta etnie....il vei lasa?.....il vei iubi mai putin?....il vei uita mai repede?....ce conteaza ca e tigan , asiatic , mulatru....ti-a oferit ce un roman nu a putut sa iti dea....nu-i asa?
Alexa_nec
Postat pe 27 Aprilie 2011 23:34
Hahahaha! Tare asta.Mi-a placut.
Cammy_tigra
Postat pe 28 Aprilie 2011 09:58
"Haules, baules, de bahtali, de morocau, fe! Ce avem azi la cina fe Pirando?
-Mamaliga cu branza, bre bulibaso.
-Hai, fe, da-te in sange d-acilea, ca io vreau hicre negre! Du-te la piata, ia un kil de hamsie, si pan' deseara sa-mi faci hicre negre!
-Haoleo, mancami-ai pi*zda! De cand face, mo, hamsia hicre negre!
-Taci, fe! Ca de proasta ce te-a facut mata, nimica nu stii! Du-te, ia hamsie, scoate-i ochii si fa hicre, ca te sparg, sa mor io! :) "

La asta ma refeream cand am zis ca mi-a placut
Cammy_tigra
Postat pe 28 Aprilie 2011 10:01
De la: veneta, la data 2011-04-25 13:49:48In revistele din sec. XVIII tiganii sunt descrisi ca napasta pentru fiecare localitate. Romii nu se chinuiesc cu notiuni religioase si obiceiuri. Ei sunt crestini in tarile crestine si musulmani in cele islamice. Atitudinea fata de tigani este istorica: In anul 1609 parlamentul scotian le ordoneaza cu decret sa paraseasca tara. Legi asemanatoare sunt date pe pamanturi nemtesti si cehe; la fel in Franta. Actiunile juridice din toata Marea Britanie, in timpul sec 19. arata ca tiganii sunt legati exclusiv de furturi si talharii. In timpul anului 1924 o primarie slovaca se plangea: "Pedeapsa cu inchisoarea nu are nici un efect asupra tiganilor. Statul lor in inchisoare doar le imbunatateste conditiile de viata". Discriminare: Discriminare fata de tigani se face pana si in America, stat care discrimineaza cel mai putin minoritatile.Tiganul nu cunoaste rusinarea si are ramasite din originea paleolitica-lipsa interesului fata de proprietate si adevar.
are ramasite din rasismul tau
thadoogback
Postat pe 28 Aprilie 2011 18:41
Disperare mare. Fata vrea sa se marite cu un tigan. Parintii fetei nu vor acest lucru. Pana la urma s-au casatorit, au facut o fetita, si au hotarat sa plece in Portugalia la lucru. Mama fetei a insistat sa lase fetita la ea ca ei sa se descurce mai usor. Copila a crescut in Romania pana la 8 ani, o fetita frumoasa, cocheta. Tinerii au muncit, si-au facut casa in Romania, mai au un baietel , dar inca stau toti in Portugalia impreuna cu fetita care acum are 12 ani. Alt caz... amundoi romani, nunta mare, bucurie din partea ambilor socri. Dupa 3 ani, el baut mereu, ea pumni in gura, 2 copii ...putin stresati din cauza certurilor. Concluzie trageti-o singuri. Nu se poate caracteriza omul dupa rasa, religie, sau culoare ci dupa caracter, educatie si nu in ultimullucru dar cel mai important dupa sufletul bun sau rau pe care in are. Am prieteni de toate natiile, romani, tigani, pocaiti, ortodoxi.
valy_gaby94
Postat pe 30 Aprilie 2011 12:17
daca va iubiti natia si religia nu conteaza! daca tu simti ca nu poti trai fara el(acum) casatoreste-te cu el,iar daca peste citiva ani constati ca nu merge ...asta e,mai bine sa regreti ce ai facut decit ceea ce nu ai facut!
utad
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:49
da cred ca v a functiona relatia ...
selena2426
Postat pe 3 Mai 2011 09:39
da eu cred ca v-a functiona relatia ...de ce nu?daca se iubesc ?
selena2426
Postat pe 3 Mai 2011 09:42
Draga mea, mai demult si eu am avut un prieten tigan asa dupa nume a spus lumea, din experienta mea in anii petrecuti cu El ,pot sa ti scriu ca era un om minunat,destept,si cu calitati inalte de a rezolva probleme sau ma rog confruntarile de zi cu zi,cand m-a cerut in casatorie eu ica nu doream acest lucru intre noi erau 12 ani diferenta El avea nevoie de o familie pe care eu nu i l-am putut oferi si uite asa ne-am despartit.Si pana in ziua de azi suspinam unul dupa celalat,desi acuma fiecare are familia lui ,fiecare dintre noi traieste in minciuna si durere.Eu ti-as recomanda sa incerci macar sa ti traiesti viata alaturi de el.
Si nu te lua dupa altii nu sant mai colorati decat noi si nu au gingiile vinete sant niste oameni absolut normali.

Te pup cu drag si bafta!!!
kudika379564
Postat pe 4 Mai 2011 10:45
ssuperrrrr..cat ce-o priveshte pe fata care vrea sa devina piranda...STAI IN BANCA TA FATOOO,GANDESHTETE LA VIITORUL COPIILOR PE CARE II VEI AVEA...CU TOATA PASIUNEA ,AFECTIUNEA SI DRAGOSTEA DE FAMILIE EL ARE O MOSHTENIRE CARE NU FACE BINE LA VIITORR
alma20
Postat pe 4 Mai 2011 20:40
.....draga mea ai facut ce-a mai mare gresala a vieti tale.

Tiganul este nascut Pensionar
Tiganu pana nu insheala sau talhareste nu se simte bn.
Tiganu este un alt gen de specie .....dar nu-i ceva uman
Incearca sa te debarasezi de El si tine cat pe cat poti ....distanta de El
Ori ce Capitol din viata ta cu El Inchide...............(daca poti)
kudika119137
Postat pe 4 Mai 2011 21:36
DA DA DA......fff urat vorbiti despre tigani.....si romani cum sunt ,,,,foarte buni ...nu?
selena2426
Postat pe 5 Mai 2011 17:14
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?

daca va intelegeti bine chiar nu conteaza etnia....de multe ori tiganii pot fi mult mai oameni decat noi romanii.
am avut si eu prieten tigan si cred ca era cel mai atent si grijuliu dintre toti.unii oameni pur si simplu isi fac pareri despre ei din povesti spuse de altii
tina_de_la_augustina
Postat pe 5 Mai 2011 19:35
daca nivelul vostru e acelasi nu vad care i problema.
valentina_ianula
Postat pe 6 Mai 2011 10:51
Daca-l iubesti,restul nu conteaza.Curaj,lasa lumea sa vorbeasca...
chiar nu inteleg de ce ar fi o problema ca omul iubit apartine unei etnii,pana cand discriminare?
Re_becca
Postat pe 6 Mai 2011 20:57
ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele
yoluskyoyo
Postat pe 7 Mai 2011 16:34
De la: yoluskyoyo, la data 2011-05-07 16:34:51ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele

Re_becca
Postat pe 8 Mai 2011 20:36
Deci Tiganii ,credeti ca sant condamnati la pensie si asa mai departe??? santeti prost informati unii dintre voi, multi dintre ei au familie normala ca si domnul despre care v-am scris, El lucreaza la o firma prestigioasa de termopane si este responsabilul firmei din bucuresti,sotia lui este si ea angajata la un hotel de pregtigiu si au doi copiii frumosi, si-au facut casa ca si oricare dintre voi pe bani lucrati cu greu,2 camere bucatarie ,baie,etc. Nu vad unde e problema???
au salar ,platesc utilitatile,nu fac fite, au si ei cate o masina cu care se invart prin tara cu treaba ,amandoi au scoala,si copiii frecventeaza gradinita particulara nu orice.

Deci domnisoara ascultati inima si casatorestete cu el ,sansa asta nu ti se ofera de 2 ori in viata!!!
decat sa doar visezi la el mai bine visati impreuna.
kudika379564
Postat pe 9 Mai 2011 21:45
De la: alma20, la data 2011-05-04 20:40:44 ssuperrrrr..cat ce-o priveshte pe fata care vrea sa devina piranda...STAI IN BANCA TA FATOOO,GANDESHTETE LA VIITORUL COPIILOR PE CARE II VEI AVEA...CU TOATA PASIUNEA ,AFECTIUNEA SI DRAGOSTEA DE FAMILIE EL ARE O MOSHTENIRE CARE NU FACE BINE LA VIITORR
rasista notorie
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 10:04
De la: kudika119137, la data 2011-05-04 21:36:31.....draga mea ai facut ce-a mai mare gresala a vieti tale.

Tiganul este nascut Pensionar
Tiganu pana nu insheala sau talhareste nu se simte bn.
Tiganu este un alt gen de specie .....dar nu-i ceva uman
Incearca sa te debarasezi de El si tine cat pe cat poti ....distanta de El
Ori ce Capitol din viata ta cu El Inchide...............(daca poti)
rasista notorie
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 10:05
De la: Re_becca, la data 2011-05-06 20:57:15Daca-l iubesti,restul nu conteaza.Curaj,lasa lumea sa vorbeasca...
chiar nu inteleg de ce ar fi o problema ca omul iubit apartine unei etnii,pana cand discriminare?
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 10:06
De la: yoluskyoyo, la data 2011-05-07 16:34:51ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 10:07
suntem egaliiii din nastereeeeeeeee
thadoogback
Postat pe 23 Mai 2011 10:12
De la: thadoogback, la data 2011-05-23 10:12:09suntem egaliiii din nastereeeeeeeee


s-o crezi tu!
geo_refinantat
Postat pe 23 Mai 2011 10:42
De la: yoluskyoyo, la data 2011-05-07 16:34:51ptr toti cei care au ceva impotriva tiganilor am decat o intrebare:daca era de alta etnie,avea cea mai noua masina si un cont gras in banca era mai bun???? lasati tiganii in pace si vedeti si calitatile oamenilor nu numai defectele


ad__83
Postat pe 23 Mai 2011 10:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum vedeti voi o relatie intre o femeie varsator si un barbat berbec? 18 De la: Kornel_xD 12 Iunie 2010 18:44
o intrebare? 13 De la: Iubytzy_k 1 Aprilie 2009 13:25
sal 1 De la: kudika275734 9 August 2010 11:48
ghicit in carti 8 De la: kudika_946420 22 Decembrie 2013 19:54
CEL MAI TARE ZODIAC-CAPRICORN 38 De la: marlena21 17 Septembrie 2009 11:08