Setari Cookie-uri

Eu romanca,el tigan.....

ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?
kudika189980
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:39
O are rosie?
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 12:40
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:40:47O are rosie?

Ce gingia?
Mai in gluma mai in serios auzisem o gluma ca rromii au gingiile vinete.
The_Exile
Postat pe 3 Aprilie 2011 13:22
De la: Tharr, la data 2011-04-03 13:22:04
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-03 12:40:47O are rosie?

Ce gingia?
Mai in gluma mai in serios auzisem o gluma ca rromii au gingiile vinete.


Cineva pe aici se lauda ca rromi si musulmani o au rosie. Jucaria!
Eram doar curios sa aflu daca e asa.
geo_refinantat
Postat pe 3 Aprilie 2011 13:26
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?


Tre` sa cetim in glob sa vedem ce spune el....
Barbie30_
Postat pe 4 Aprilie 2011 01:11
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?


He,he..sa vezi ce bine o ,,functiona", cand tu vei sta cu poalele pana-n pamant,
invartind de zor, in oala din mijlocul curtii,facand mancare pt toata satra.El sta la soare cu paiul in gura,(ca un bulibas ce e)uitandu-se intr-un ochii la puradei lihniti de foamei, care abia bate mingea prin curte.
Il auzi zicand, ,,hai fa muiere e gata mancare?imi ghiorie matele de foame".
Ce sa zic,frumoasa viata o sa ai, daca ai ,,norocul" sa stai la satra.
Valy90
Postat pe 4 Aprilie 2011 01:49
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?



MA VOI MARITA CU UNUL SI DUPA ITI VOI ZICE
Cobra09
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:05
Chiar daca te iubeste el, familia lui nu va fi de acord cu casatoria voastra...doar prin cine stie ce minune. Asa este traditia lor si o ...cam respecta cu sfintenie...nu ca romanii. Stii ce nu inteleg eu...au disparut romanii din tara? CAND DRAGOSTEA E OARBA...ce mai conteaza?
rubyn
Postat pe 11 Aprilie 2011 14:41
depinde de la om la om,de caracter.nu toti tiganii sunt la fel cum nici totii romanii nu seamana....si ptr cultura celor de mai sus o au normala ca toti oamenii.
yoluskyoyo
Postat pe 12 Aprilie 2011 12:02
De la: yoluskyoyo, la data 2011-04-12 12:02:20depinde de la om la om,de caracter.nu toti tiganii sunt la fel cum nici totii romanii nu seamana....si ptr cultura celor de mai sus o au normala ca toti oamenii.

ma bucur ca am mai aflat si eu o noutate...da...tot nu m-ai convins mai spune si alte detalii, doar daca ai experienta in domeniu!
rubyn
Postat pe 12 Aprilie 2011 12:56
eu cunosc un caz...ea o frumusete de fata,el un tigan cu bani dar ocupatii indoielnice.a iubit-o foarte mult si si-a infruntat familia pt ea.familia lui i-a cumparat nevasta in aur,cum e traditia la ei,si l-au insurat fortat.Tiganul dormea la picioarele ei,k s-o poata duce virgina inapoi, sa poata scapa de ea.A fost o intraga telenovela....pana la urma au fugit in franta.Parintii,si ai lui si ai ei, nu au avut de ales,si i-au lasat in pace pana la urma.acum sunt de aproximativ 10 ani impreuna si au doi copii.Dar asta e un caz deosebit....dar la tine....n-ai dat prea multe detalii
pusha2
Postat pe 13 Aprilie 2011 19:19
De la: Valy90, la data 2011-04-04 01:49:50
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?


He,he..sa vezi ce bine o ,,functiona", cand tu vei sta cu poalele pana-n pamant,
invartind de zor, in oala din mijlocul curtii,facand mancare pt toata satra.El sta la soare cu paiul in gura,(ca un bulibas ce e)uitandu-se intr-un ochii la puradei lihniti de foamei, care abia bate mingea prin curte.
Il auzi zicand, ,,hai fa muiere e gata mancare?imi ghiorie matele de foame".
Ce sa zic,frumoasa viata o sa ai, daca ai ,,norocul" sa stai la satra.


He he, ce-ar fi sa pui mana pe o carte de gramatica
cosminutza_21
Postat pe 14 Aprilie 2011 11:27
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?
Cum sa nu functioneze ?! Si uite asa se nasc adevaratii INDO-EUROPENI (metisii Romaniei) ! ASA S-A INCEPUT "TIGANIZAREA ROMANIEI",iar tiganilor le-a fost rusine sa mai recunoasca ca sunt tigani , dandu-se astfel romani get-beget(romi)!.. ADEVARATII CETATENI CE SE SIMT CA SUNT de sorginte "LATINA" si cu educatie "europeana ", NICI MACAR CU UMBRA TIGANILOR NU VOR SA AIBA DE-A FACE !
crysis
Postat pe 14 Aprilie 2011 17:31
depinde de personalitatea ta tigani sunt foarte familisti dar au un defect sunt prea mamosi
mada43
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:02
depinde din ce familie face parte ..si ce educatie a primit .tu il cunosti mai bine (cred)ar trebuii sa sti daca va merge sau nu.nu am nik cu tiganii nici nu ii iubesc nici nu ii urasc..
3liza
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:11
-Haules, baules, de bahtali, de morocau, fe! Ce avem azi la cina fe Pirando?
-Mamaliga cu branza, bre bulibaso.
-Hai, fe, da-te in sange d-acilea, ca io vreau hicre negre! Du-te la piata, ia un kil de hamsie, si pan' deseara sa-mi faci hicre negre!
-Haoleo, mancami-ai pi*zda! De cand face, mo, hamsia hicre negre!
-Taci, fe! Ca de proasta ce te-a facut mata, nimica nu stii! Du-te, ia hamsie, scoate-i ochii si fa hicre, ca te sparg, sa mor io! :)
Ionyssa
Postat pe 16 Aprilie 2011 16:25
Draga mea sa sti ca ar putea fi bine, crede-ma ei, tziganii sunt foarte afectuosi dar au o priblema cu traditzia
si cu familia care prin legea nescrisa ii obliga sa se casatoreasca cu cineva de rangul lor ales de familie.
Insa asta nu e un lucru bun pentru ca ei ajung sa tina doar la copii pe cand la nevestele lor absolut deloc.
Crede-ma ca stiu, eu sunt amanta unui tzigan q bani q faima, de 2 ani si ceva, (e renumit in bucuresti, nu mai conteaza numele). Si pt k a fost obligat sa se insoare din adolescenta, nu tine deloc la sotia lui, nu vede in ea nimic mai mult decat o sora...
insa dupa copiii lui e topit, si chiar mai mult....mi-a spus ca ar vrea si cu mine unul cand voi fi pregatita, crede-ma
ca iti va fi tare bine cu el, iti va oferi tot ce vei dori, vei avea bani, haine, bijuterii, mashini scumpe absolut totul.
Dar pentru asta va trebui ca tu sa nu iesi din cuvantul lui, pt k la ei asa e femeia nu are voie sa iasa din vorba barbatului. De asta multe tiganci care gresesc fatza de barbatul lor sunt supuse la stabor, asta e judecata tiganeasca...si depinde cat de grava considera bulibasha k e greseala ei ii va da un nr de bice pe spate sau mai grav chiar o omoara daca considera k a facut ceva foarte grav, pt k doar asa "spala onoarea barbatului si a familiei in care aceasta e nora" asa spun ei asa e traditia.....
Bine, acum conteaza foarte mult si din ce familie vine el....
Nu vreau sa te sperii, tocmai de aceea imi poti lasa id tau de mess sau adresa de mail si orice nelamurire ai ma poti intreba si iti voi raspunde.
kudika152745
Postat pe 16 Aprilie 2011 19:53
De la: Barbie30_, la data 2011-04-04 01:11:49
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?


Tre` sa cetim in glob sa vedem ce spune el....
silvia_iordache
Postat pe 16 Aprilie 2011 22:13
De la: silvia_iordache, la data 2011-04-16 22:13:58
De la: Barbie30_, la data 2011-04-04 01:11:49
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?


Tre` sa cetim in glob sa vedem ce spune el....
silvia_iordache
Postat pe 16 Aprilie 2011 22:19
De la: kudika152745, la data 2011-04-16 19:53:04Draga mea sa sti ca ar putea fi bine, crede-ma ei, tziganii sunt foarte afectuosi dar au o priblema cu traditzia
si cu familia care prin legea nescrisa ii obliga sa se casatoreasca cu cineva de rangul lor ales de familie.
Insa asta nu e un lucru bun pentru ca ei ajung sa tina doar la copii pe cand la nevestele lor absolut deloc.
Crede-ma ca stiu, eu sunt amanta unui tzigan q bani q faima, de 2 ani si ceva, (e renumit in bucuresti, nu mai conteaza numele). Si pt k a fost obligat sa se insoare din adolescenta, nu tine deloc la sotia lui, nu vede in ea nimic mai mult decat o sora...
insa dupa copiii lui e topit, si chiar mai mult....mi-a spus ca ar vrea si cu mine unul cand voi fi pregatita, crede-ma
ca iti va fi tare bine cu el, iti va oferi tot ce vei dori, vei avea bani, haine, bijuterii, mashini scumpe absolut totul.
Dar pentru asta va trebui ca tu sa nu iesi din cuvantul lui, pt k la ei asa e femeia nu are voie sa iasa din vorba barbatului. De asta multe tiganci care gresesc fatza de barbatul lor sunt supuse la stabor, asta e judecata tiganeasca...si depinde cat de grava considera bulibasha k e greseala ei ii va da un nr de bice pe spate sau mai grav chiar o omoara daca considera k a facut ceva foarte grav, pt k doar asa "spala onoarea barbatului si a familiei in care aceasta e nora" asa spun ei asa e traditia.....
Bine, acum conteaza foarte mult si din ce familie vine el....
Nu vreau sa te sperii, tocmai de aceea imi poti lasa id tau de mess sau adresa de mail si orice nelamurire ai ma poti intreba si iti voi raspunde.

Doamne fereste, mai oameni buni voi cind ziceti =tigani= nu va ginditi decit la satra, judecata tiganeasca, etc, etc??? Dar de tigani absolventi de facultate ati auzit?? Oameni normali, care traiesc normal, in secolul 21, nu in secolul 19... Fata nu precizeaza ce fel de tigan e, daca e satrar sau bisnitar sau un om obisnuit ca toti oamenii, cu slujba si familie normala... Exista si asa ceva, desi se pare ca nu ati mai intilnit... Dar ce sa-i faci, asa-i romanul, plin de idei preconcepute: daca esti diferit, indiferent ca e vorba de etnie, rasa, religie sau daca ai depasit numarul standard de copii (unu, maxim doi!) pe care cei din jur considera ca e normal sa-i ai, esti automat considerat ciudat, pus la colt si exclus. Nu stiu daca topicul a fost deschis la misto sau pe bune, dar am observat ca toate care cer asemenea =sfaturi= (daca sa se marite sau nu cu un baiat care nu e roman ortodox), primesc automat acelasi raspuns: "da' ce, un roman n-ai gasit???"
Alina_Ml
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:16
si eu am gingia vanata si sunt romanca,asa ca las-o balta cu ce-ai auzit
kudika189980
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:20
De la: Ionyssa, la data 2011-04-16 16:25:51-Haules, baules, de bahtali, de morocau, fe! Ce avem azi la cina fe Pirando?
-Mamaliga cu branza, bre bulibaso.
-Hai, fe, da-te in sange d-acilea, ca io vreau hicre negre! Du-te la piata, ia un kil de hamsie, si pan' deseara sa-mi faci hicre negre!
-Haoleo, mancami-ai pi*zda! De cand face, mo, hamsia hicre negre!
-Taci, fe! Ca de proasta ce te-a facut mata, nimica nu stii! Du-te, ia hamsie, scoate-i ochii si fa hicre, ca te sparg, sa mor io! :)

foarte tare bancul
kudika189980
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:22
asa este nu toti tiganii sunt la fel................
el are o educatie destul de buna,si in familia lui nu mai sunt valabile traditiile pe care le stim cu totii.........respectul a ramas care din punctul meu de vedere este foarte important
este mai in varsta decat mine cu 13 ani,pentru mine este un om deosebit..................
insa vream un sfat,sa stiu cam ce crede si ce spune lumea in general,iar cat despre ceea ce voi face stiu doar eu si el
referitor la faptul ca nu trebuie sa ies din cuvantul lui,nu este chiar asa,comunicam,luam decizii impreuna si multe altele................
vroiam doar un sfat si sa stiu cam ce ganditi.......................
kudika189980
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:29
De la: silvia_iordache, la data 2011-04-16 22:19:37
De la: silvia_iordache, la data 2011-04-16 22:13:58
De la: Barbie30_, la data 2011-04-04 01:11:49
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?


Tre` sa cetim in glob sa vedem ce spune el....



nu trebuie sa cetesti in glob manca-t-as................las ca-ti spuie si cartile,ca doar tarotul e in floare
mai termina-ti cu mistourile....................................................sau cel putin abtineti-va
kudika189980
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:32
Draga fata ,dar tu nu vezi cum e baiatul ala cu care zici ca esti ?nu poti sa -ti dai singura seama de carcterul lui ,numai tu poti sa spui cum e acel baiat daca i-ai cunoscut familia ,asa ca nu mai cere parerea la toata lumea ca nu stie nimeni cum este acea persoana numai tyu poti sa vezi asta
Si sa sti ca sint romani mult mai respingatori decit tiganii ,sint moldovenii care ti-e sila de ei
taranii in general sint libidinosi dar nu ii poti baga pe toti intr-o oala la fel si tiganii sint ca si ramini intr-un cv toti oamenii sant diferiti chiar foarte diferiti
kudika138259
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:34
e cam aiurea ! nu sunt bine primiti pe niciunde deoarece toti trag pacatele etniei tiganesti care in proportie de 97/98 % se ocupa cu cele rele !daca si-a depasit conditia si te incurci fata cu el gandeste-te ca are neamuri care nu si-au depasit nimic si te vei simti ca dracu ! mai bine incearca cu albi unul, doi , trei de cati este nevoie pana cand reusesti !
healthy011137
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:44
De la: kudika138259, la data 2011-04-17 09:34:44
taranii in general sint libidinosi dar nu ii poti baga pe toti intr-o oala la fel si tiganii sint ca si ramini intr-un cv toti oamenii sant diferiti chiar foarte diferiti



ramini astia..........sunt veri cu romulani ? sau rude indepartate de klingonieni?
geo_refinantat
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:51
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?

faci cel mai mare prostie din viata ta daca te casatoresti cu el ! gandestete si pe viitori nu numai pe prezent ,
ciganul cigan ramane pe veci vecilor
kudika080641
Postat pe 17 Aprilie 2011 10:56
De la: kudika080641, la data 2011-04-17 10:56:50
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?

faci cel mai mare prostie din viata ta daca te casatoresti cu el ! gandestete si pe viitori nu numai pe prezent ,
ciganul cigan ramane pe veci vecilor
uuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ,,rasistooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo,,,ai vreun merit tu ca te ai nascut dumnezeu romanca,,,minte de rasisti notorii
thadoogback
Postat pe 17 Aprilie 2011 11:09
De la: kudika189980, la data 2011-04-03 12:39:02ce parere aveti?credeti ca va functiona relatia sau ca va avea vreu viitor?
din moment ce intrebi asa cva ,,deja esti stampilata,,ca rasista,,daca nu va functiona va fi din cauza piticilor tai dp creer
thadoogback
Postat pe 17 Aprilie 2011 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul pesti 52 De la: Pysyk 16 Iulie 2009 16:57
Sagetatorul cu scorpian sau mai bine taur? 24 De la: emanuell18 29 Iunie 2009 00:35
buna 5 De la: kudika_20235 27 Noiembrie 2012 09:11
Eu rac, el varsator 12 De la: criSSta 28 Octombrie 2009 14:14
virginitatea...cu cat inaintezi in varsta..cu atat renunti mai greu la ea 92 De la: marco918 7 Februarie 2011 00:22