Setari Cookie-uri

Eu romanca,el tigan.....

buna, draga mea la mine situatia era mult mai rea pt ca fostul sot era arab asa ca inchipuie-ti ca sansele de a fi acceptati copiii mei de un roman, erau mai mult ca sigur zero! Dar Dumnezeu nu m-a lasat si mi a oferit aceasta sansa, iar pana la urma parinte pt un copil e cel care il creste nu care il face! Iti doresc numai bine!
kudika401019
Postat pe 16 Iunie 2011 11:52
"cum boschetul nu e pom, asa nu-i tiganul om".....spune o varba din batrani; nu sunt rasista dar...am anumite retineri. oricum nici tu nu dai prea multe amanunte.
intelectualitate
Postat pe 23 Iunie 2011 12:24
Nu trebuie sa ne gandim numai la tiganii din satra, exista si tigani emancipati! Eu nu pot sa iti spun decat k au un caracter 'deosebit' si un talent de a te face numai din vorbe! Exista si tigani cu suflet care sunt oameni klumea, dar e o vorba care e f adevarata, "sangele de tigan nu il schimba nimeni". Eu am am stat cu un tigan[emancipat] un an dupa care am aflat k era insurat[adik mai mult concubinaj fara acte] si la fel fata era impusa intr-un fel sau altul de familie. Dar un an a disimulat f bn, asa k ai grija! Chiar dak e tigani si poate nu o sa ai un viitor cu el, bucura`te de clipele cu el pt un tigan te face sa te simti de o mie de ori mai iubita decat un roman!
kudika163647
Postat pe 25 Iunie 2011 09:26
si eu aveam o prietena tiganca si tot timpul ne-am inteles foarte bine, si nu am decat cuvinte de lauda pentru ea, invata bine, era muncitoare isi ajuta parintii la afacerea pe care o aveau, era FOARTE ordonata, te ajuta cand aveai nevoie...n-am nici un cuvant negativ de spus despre ea, acum nu mai suntem asa apropiate ca suntem in orase diferite la facultate, dar cand eram in liceeu foarte bine ne-am inteles...si parintii ei se intelegeau foarte bine, nu mi-au dat niciodata impresia ca ar exista o oarecare 'ierarhie' intre ei..acum da nu toti sunt la fel, dar numai riscand poti afla.Succes!!
andrea_m
Postat pe 26 Iunie 2011 10:30
tiganii tot tigani raman...:-?? dar daca tu vrei si el se comporta frumos cu tine, nu vad de ce nu:-?? :D
Boschetzel96
Postat pe 26 Iunie 2011 13:51
De la: Boschetzel96, la data 2011-06-26 13:51:16tiganii tot tigani raman...:-?? dar daca tu vrei si el se comporta frumos cu tine, nu vad de ce nu:-?? :D
fatuka tu esti dusa de mika
thadoogback
Postat pe 3 Noiembrie 2011 19:00
De la: intelectualitate, la data 2011-06-23 12:24:44"cum boschetul nu e pom, asa nu-i tiganul om".....spune o varba din batrani; nu sunt rasista dar...am anumite retineri. oricum nici tu nu dai prea multe amanunte.
cata intelectualitate
Indiana_Jones
Postat pe 3 Noiembrie 2011 19:02
probabil k deja sa maritat cu el,haideti sa va spun cv voi sunteti mai inapoiati decat tiganii,ati ramas cu satra in cap etc...dc faceti diferente de rasa?eu sunt tiganca am 12 cls si nu stau in satra!!!intradevar sunt unii tiganii pe kre nici eu nu ai suport,la fel cum sunt si romanii,difera cazul de la om la om dar sa nui bagam pe toti in aceeasi oala.Ce ti se pare atat de iesit din comun la legile noastre??femeia trebuie sa fie virgina nu sa o iei deja posta...dar nici asta nu e o lege dak o iubesti o iei oricum,la zavragii si spoitori e mai dificil k la ei se cumpara neveste;)eu nu port fuste lungi din contra ma imbrac in pas cu moda ies cu barbatul meu in club,biliard peste tot ma ia cu el si el este tot tigan,femeia nu e facuta sa stea numai la cratita, si nu trebuie sa fii neaparat negru daka esti tigan barbatul meu are ochii albastrii si crede-ma mor ,,romancele'' dupa el,in general tiganii iubesc,respecta pers. de langa ei(nu toti),un roman traieste intre tigani dar un tigan intre romani e ca pisica intre caini.eu nu am nimic cu romanii sper sa nu se supere nimeni dar cam asa e..sper k am lamurit unele pers care au o impresie aiurea despre toti tiganii nu toti furam,suntem inculti sau analfabeti...la fel cum nici la romani nu toti isi violeaza copii ,bat mame,abandoneaza copii etc...ceea ce la tigani nu prea vezi, parerea mea.. suntem oameni (care sunt)ar trebuii sa traim decent si fara discriminari. Bafta!p.s noi tiganii avem talent:P
bryosa
Postat pe 23 Ianuarie 2012 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna dimineata! 1 De la: Lyvyus 20 Aprilie 2010 10:21
Ce zodie sunt? 3 De la: kudika025094 18 Iulie 2009 21:59
BUNA 3 De la: Gabriela_iubita 16 August 2009 18:55
buna am si eu o parere 9 De la: mitura 15 Noiembrie 2009 21:47
Leu - Varsator, a mai avut cineva, a mai experimentat cineva? 27 De la: Libeloo 12 Septembrie 2013 18:56