Setari Cookie-uri

Sunt Disperata...

Salut, am mare nevoie sa ma "asculte" cineva si sa-mi dea un sfat! Sunt pur si simplu disperata.. nu stiu daca mai pot sa mai rezist . Povestea noastra a inceput cu patru luni in urma, dupa citeva saptamini de discutii pe internet... Eram intr-o stare extrem de dificila pentru mine la acel moment, ieseam dintr-o relatie de 4.6 ani (relatie plina cu de toate:certuri, lovituri si inselari), cind l-am cunoscut pe acest baiat minunat, zic minunat pt ka a reusit sa ma scoata din depresia de dupa despartirea de fostul iubit... Si uite ca a inceput totul, era perfect, eram fericita, vesela si implinita si asta pina akum kiteva zile de cind a reinceput cosmarul de acum 5 luni... In tot acesta timp in kare am fost impreuna, am primit doar cuvinte de lauda, caldura, atentie... ma simteam cu adevarat apreciata... El era cel care-mi scria mai mereu mesaje (la inceput), apoi ma suna in fiecare zi de 'n' ori pe zi, iar eu evitam sa-i dau prea multa atentie si anume nu il sunam, nu-i scriam, asteptam doar din partea lui sa primesc atentie, imi povestea mereu ce face, cum face, ce are in gindurile sale... mereu vb despre viitor, despre o familie pe care sa o formam impreuna, cu copii si armonie... imi zicea mereu ca-l atrag nespus de mult si ka rar i s-a intimplat asa ceva.. si nu doar imi spunea ci si simteam de fapt ca spune adevarul... insa exista in mintea mea frika de a nu ma insela cu altcineva (ceea ce am trait in fosta relatie).. si asta i-o ziceam si lui... mereu il suspectam de inselare si minciuna... Mi-a zis de nenumarate ori ca nu are pe nimeni altcineva si ca doar eu sunt cea de care are nevoie dar sa fiu intelegatoare si sa nu-l mai cicalesc cu asemenea idei (legate de inselare). Si cu toate astea, am continuat sa-l tachinez pina akum doua zile cind mi-a zis ''Adio''... Totul s-a intimplat atit de repede si neasteptat... Am mers impreuna la un meci de fotbal, unde a jukat si el. Inainte de meci mi-a dat sa-i tin telefonul. El a mers pe teren dupa care am observat faptul ca telefonul era deconectat. M-am mirat si am hotarit sa-l conectez, ceea ce am si facut. Indata dupa, vine un sms de pe web (fara a fi indicat expeditorul) pe care desigur l-am si citit ... Cineva ii urase succes la meci. Momentan nu stiam cum sa reactionez, am avut senzatie ca iata am gasit si dovada ca ma inseala. Greseala mea a fost ca am sters sms-ul si ka nu i l-am aratat lui sa-mi explice cine poate sa-i scrie si nici nu l-am ascultat cind a incercat sa-mi lamureasca cine ar fi putut sa-i scrie.. dar mai rau am facut ka m-am intors si am plecat, urindu-i Succes! Ajunsa acasa, nu i-am scris nimik si nici nu i-am sunat. Am asteptat ca el s-o faca. Si uite ca a doua zi, primesc mesaj pe o retea de socializare in care comunikam la inceput in care mi-a lamurit cine i-a scris si s-a jurat ca nu m-a inselat niciodata! iar la final mi-a scris Adio motivind ka nu poate sta linga cineva care nu are incredere in el si care mereu il suspecteaza de ceea ce nu face si mai mult, cineva care l-a lasat in drum si i-a si urat si succese.. si mai mult decit atit m-a implorat sa nu-i mai scriu nimik si sa nu-l kaut. Abia atunci am realizat ce se intimpla si ca de fapt ramin fara omul de care am nevoie pt ka simt ka il Iubesc cu adevarat! L-am sunat si nu mi-a raspuns dupa care i-am scris sms in kare mi-am cerut scuze si am recunoscut greseala mea. Si uite ca am primit raspuns la sms-ul meu in care mi-a scris ca Gata, s-a terminat si kale de intoarcere nu exista. I-am cerut apoi sa ne vedem, sa discutam insa tot in zadar, a refuzat categorik s-o faca desi zice ka visa la mine si zi si noapte si ka isi dorea sa-si continuie viata linga mine. Am mai incercat sa-l mai contactez prin mesaje insa tot in zadar a fost, vrea sa renunte la relatie pt ca zice el: toata viata o sa-l terorizez cu neincrederea mea si n-o sa-l cred niciodata iar el nu vrea sa traiasca in certuri si scandaluri din astfel de motive ci are nevoie de o relatie bazata pe dragoste, incredere, respect si intelegere, si ka daca tineam cu adevarat la el nu aveam sa ma intorc si sa plek si sa-i urez Succes... Si uite ca au trecut deja doua zile de atunci, sunt disperata, nu ma pot opri din plins, ma doare sufletul pt cele intimplate... Nu stiu ce sa fac, cum sa mai procedez, ma gindeam sa-l las citeva zile dupa care sa-l sun si sa-l mai invit o data sa iesim sa vorbim.. sau sa las totul asa cum este si daca tine la mine, o sa ma kaute el pe mine desi e greu de crezut pt ca este o fire foarte puternika si trece peste orice. Mi-e insuportabil de greu, scenariul se repeta iar disperarea ma copleseste din nou...
kudika386228
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:46
wawwwwwwww, da un rezumat ceva nu se poate??
vitamina_c
Postat pe 20 Aprilie 2011 21:55
Doar pt o chestie deasta sa renunte asa usor la relatie??
Ar fi stat suparat vreo doua zile,dupa care se intorcea,eu nu vad motiv de despartire din asta.
Orcine ar fi fost in locul tau l-ar fi suspectat,tinand cont ca si-a deconectat telefonul.
Daca e asa de inocent,de ce si l-a deconectat?L-ai intrebat asta?Ai primit vreun rasp.
E ceva putred la mijloc.
Valy90
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:06
Cu siguranta l-am intrebat si mi-a jurat ca-l deconecteaza mereu cind intra pe teren...
kudika386228
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:10
De la: kudika386228, la data 2011-04-20 22:10:06Cu siguranta l-am intrebat si mi-a jurat ca-l deconecteaza mereu cind intra pe teren...


De ce?Din ce motiv il deconecteaza?Cu ce-l deranjeaza pe el daca are telef. conectat sau nu?
Nu stiu ce sa zic,eu una nu l-as crede,tu faci ce vrei,il cunosti cel cìmai bine.
E ciudat, sa pui punct la o relatie cu atata usurinta din nimica toata.
Fara foc nu iese fum.(parca asa,nu?)
Valy90
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:14
De la: kudika386228, la data 2011-04-20 22:10:06Cu siguranta l-am intrebat si mi-a jurat ca-l deconecteaza mereu cind intra pe teren...


poate lucreaza unplugged
geo_refinantat
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:28
Valy,se poate un rezumat?Eu am ochii in divort acu`...
Barbie30_
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:30
De la: Barbie30_, la data 2011-04-20 22:30:01 Valy,se poate un rezumat?Eu am ochii in divort acu`...


vrei sa-i impac?
geo_refinantat
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:31
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-20 22:31:06
De la: Barbie30_, la data 2011-04-20 22:30:01 Valy,se poate un rezumat?Eu am ochii in divort acu`...


vrei sa-i impac?


Poti sa-mi dai un tzuc daca asta vrei si nu indraznesti
Barbie30_
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:35
De la: Barbie30_, la data 2011-04-20 22:30:01 Valy,se poate un rezumat?Eu am ochii in divort acu`...


el a parasit-o ca,ea nu a avut incredere in el.Multumita??
Valy90
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:37
De la: Valy90, la data 2011-04-20 22:37:59
De la: Barbie30_, la data 2011-04-20 22:30:01 Valy,se poate un rezumat?Eu am ochii in divort acu`...


el a parasit-o ca,ea nu a avut incredere in el.Multumita??


Nu! Ma duc inapoi la tractoru`kudika
Barbie30_
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:40
De la: Valy90, la data 2011-04-20 22:14:23
De la: kudika386228, la data 2011-04-20 22:10:06Cu siguranta l-am intrebat si mi-a jurat ca-l deconecteaza mereu cind intra pe teren...


De ce?Din ce motiv il deconecteaza?Cu ce-l deranjeaza pe el daca are telef. conectat sau nu?
Nu stiu ce sa zic,eu una nu l-as crede,tu faci ce vrei,il cunosti cel cìmai bine.
E ciudat, sa pui punct la o relatie cu atata usurinta din nimica toata.
Fara foc nu iese fum.(parca asa,nu?)
kudika386228
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:50
De la: kudika386228, la data 2011-04-20 22:50:27
De la: Valy90, la data 2011-04-20 22:14:23
De la: kudika386228, la data 2011-04-20 22:10:06Cu siguranta l-am intrebat si mi-a jurat ca-l deconecteaza mereu cind intra pe teren...


De ce?Din ce motiv il deconecteaza?Cu ce-l deranjeaza pe el daca are telef. conectat sau nu?
Nu stiu ce sa zic,eu una nu l-as crede,tu faci ce vrei,il cunosti cel cìmai bine.
E ciudat, sa pui punct la o relatie cu atata usurinta din nimica toata.
Fara foc nu iese fum.(parca asa,nu?)

Pt k asa face el mereu, este doar un obicei... asta a fost explikatia.
kudika386228
Postat pe 20 Aprilie 2011 22:53
ce de rautati... mai astia norocosi in relatii ,nu e totul asa rozaliu peste tot,nu??

fata mea,draga mea..spune-mi tu.. a fost primul meci de fotbal la care el a jucat?
In tot timpul acela cand voi erati impreuna el se ducea la fotbal sa joace? la fel isi dec tel? chiar daca nu erai cu el?
obisnuieste sa isi dec tel in mom cand este f ocupat sau ..stiu eu..cand este cu tine...
tu trebuie sa stii mai bine daca ti-a dat motive sa crezi ca te inseala,dar sa pleci asa aiurea si sa-i mai spui si Succes ... e clar si eu imi scoteam orgoliul de la naftalina. e suparator. si inca ceva,sunt femeie si sunt geloasa cu sau fara motive dar am limite daca vad ca exagerez ... orice om se satura de cineva care il banuieste,il controleaza etc etc... la inceputul rel este ok.."buuun..e geloasa ma iubeste" dar nu trebuie sa crezi ca asa va reactiona mereu..

si acum despre el... poate sa fie ceva "murdar" la mijloc sau poate nu..tu trebuie sa stii mai bine. cum se purta cu tn in ultimele zile,daca iti raspundea mereu la tel,daca avea chef de tine cand erati impreuna,daca ,daca,etc...
daca te-a inselat sau daca avea ceva in plan si acum deja AIA l-a castigat complet ..scumpa mea, nu stiu ce mai poti schimba..

ce te-as sfatuii eu? sa il lasi o perioada,cauta-ti ceva de lucru, stiu cum e sa vrei sa trim mesaje,sa suni etc etc dar trebuie sa inveti sa te abtii...disperarea il poate dezgusta curand.
ori trimite-i un "ultim" mail in care iti ceri miliarde de scuze , ca ai gresit ,ca iti pare rau la la la la la la la la la..sa fie un mail rece,fara "te ador,te iubesc,mi-e dor de tine ,de noi etc... fa-l sa inteleaga ca asta a fost..ai incercat destul dar ai obosit.. vezi reactia lui si trage concluzii... fii altfel decat l-ai obisnuit pana acum.

mai sus spuneai ca asteptai sa o faca el,sa te sune ,sa te caute disperat dupa ce ai plecat,mi-ai dat de inteles ca asa te-a obisnuit el pe tine si asta te-a facut sa pleci sa il faci pe el sa se umileasca INCA O DATA sa vina dupa tine... si eu facusem candva asta,el venea mereu dar cand nu mai venea intrasem in panica , fara rezerve ,fara planul B !!!
totul trece,vei vedea,mult succes si nu te consuma aiurea ca nimic nu intoarce timpul ...
Brunette_25
Postat pe 21 Aprilie 2011 00:18
Calm, usor cu tata, ca-s doar 4 luni, nu o viata de om.
4 luni este foarte putin sa te apuci sa-ti faci planuri gen copii si casatorie cu un om. Ceea ce vezi tu in alea 4 luni sunt lucrurile frumoase, sunt hormoni, minciunele si de-o parte si de alta. Stai sa ajungi la lucrurile mai nasoale sa vezi daca mai vrei sa fii cu respectivul, abia apoi sa te gandesti la astfel de viitor.
Asta ca sfat general.

Revenind la problema ta, tu nu-l iubesti pe el, n-ai cum ca nu-l cunosti (reiese din paragraful de mai sus de ce). Poate doar esti indragostita de ideea de a iubi si de a fi intr-o relatie, ceea ce e normal la o varsta mai frageda (si eu m-am tot lovit de "defectul" asta pana la o anumita varsta si n-am fost prea fericita). Calm, nu grabi. Vine si ea relatia aia superba. Mai incolo, cand vei fi pregatita. Si vei fi pregatita cand nu vei mai cauta o relatie doar de dragul relatiei.
Cat despre el, ti-a spus ce vroiai sa auzi. Promisiuni de-astea sunt usor de zis, multi le zic, ca stiu ca le face placere fetelor sa le auda. Iar tu le-ai crezut atat de tare ca acum crezi ca e toata viata ta. Mai ales ca a aparut intr-un moment vulnerabil. Daca te-a inselat sa nu cred ca e irelevant, important e faptul ca nu tine la tine asa cum ai crezut, daca renunta la o relatie asa usor. Relatia e moarta, fuse si se duse. Mai bine ia un moment de respiro si nu mai crede toate aburerile pe care ti le spune un pusti din spatele PCului; ce mai, nu mai vorbi cu ei pana nu ti-ai lins ranile. Ca mai mult rau iti faci.
kudika_pudika
Postat pe 21 Aprilie 2011 01:12
De la: Brunette_25, la data 2011-04-21 00:18:50 ce de rautati... mai astia norocosi in relatii ,nu e totul asa rozaliu peste tot,nu??

fata mea,draga mea..spune-mi tu.. a fost primul meci de fotbal la care el a jucat?
In tot timpul acela cand voi erati impreuna el se ducea la fotbal sa joace? la fel isi dec tel? chiar daca nu erai cu el?
obisnuieste sa isi dec tel in mom cand este f ocupat sau ..stiu eu..cand este cu tine...
tu trebuie sa stii mai bine daca ti-a dat motive sa crezi ca te inseala,dar sa pleci asa aiurea si sa-i mai spui si Succes ... e clar si eu imi scoteam orgoliul de la naftalina. e suparator. si inca ceva,sunt femeie si sunt geloasa cu sau fara motive dar am limite daca vad ca exagerez ... orice om se satura de cineva care il banuieste,il controleaza etc etc... la inceputul rel este ok.."buuun..e geloasa ma iubeste" dar nu trebuie sa crezi ca asa va reactiona mereu..

si acum despre el... poate sa fie ceva "murdar" la mijloc sau poate nu..tu trebuie sa stii mai bine. cum se purta cu tn in ultimele zile,daca iti raspundea mereu la tel,daca avea chef de tine cand erati impreuna,daca ,daca,etc...
daca te-a inselat sau daca avea ceva in plan si acum deja AIA l-a castigat complet ..scumpa mea, nu stiu ce mai poti schimba..

ce te-as sfatuii eu? sa il lasi o perioada,cauta-ti ceva de lucru, stiu cum e sa vrei sa trim mesaje,sa suni etc etc dar trebuie sa inveti sa te abtii...disperarea il poate dezgusta curand.
ori trimite-i un "ultim" mail in care iti ceri miliarde de scuze , ca ai gresit ,ca iti pare rau la la la la la la la la la..sa fie un mail rece,fara "te ador,te iubesc,mi-e dor de tine ,de noi etc... fa-l sa inteleaga ca asta a fost..ai incercat destul dar ai obosit.. vezi reactia lui si trage concluzii... fii altfel decat l-ai obisnuit pana acum.

mai sus spuneai ca asteptai sa o faca el,sa te sune ,sa te caute disperat dupa ce ai plecat,mi-ai dat de inteles ca asa te-a obisnuit el pe tine si asta te-a facut sa pleci sa il faci pe el sa se umileasca INCA O DATA sa vina dupa tine... si eu facusem candva asta,el venea mereu dar cand nu mai venea intrasem in panica , fara rezerve ,fara planul B !!!
totul trece,vei vedea,mult succes si nu te consuma aiurea ca nimic nu intoarce timpul ...

Ms foarte mult pt sfat!
nu a fost primul meci de fotbal la care el a jucat, insa nu l-am telefonat niciodata in timpul altor meciuri ca sa vad daca-l are conectat sau deconectat... de obicei nu-l deconecteaza sau cel putin nu am observat eu pt ka nu-l sunam aproape delok, dar sunt foarte sigura ca imi spune adevarul. In ultimele zile s-a purtat foarte ok, la fel mi-a oferit multa atentie si il simteam foarte sincer cind imi vorbea de sentimentele lui. Sunt constienta ca timpul inapoi nu-l pot intoarce dar tare-as mai vrea sa pot repara ceva ((.
I-am scris si un mail, in ultima zi cind am vb cu el... am recunoscut k am gresit enorm, k a fost un gest necugetat si mi-am cerut scuze dar totul a fost in zadar, mi-a zis ca pt moment zic asa insa peste scurt timp o sa fiu la fel si o sa-l terorizez cu temerile mele legate de inselare iar el nu poate trai asa, el vrea sa fie crezut atunci cind spune ceva si k daka tineam atit de mult la el, nu aveam sa-l abandonez in drum si sa-i urez succes si nici sa las doua zile fara sa-l contactez cumva...
kudika386228
Postat pe 21 Aprilie 2011 08:32
De la: kudika_pudika, la data 2011-04-21 01:12:48Calm, usor cu tata, ca-s doar 4 luni, nu o viata de om.
4 luni este foarte putin sa te apuci sa-ti faci planuri gen copii si casatorie cu un om. Ceea ce vezi tu in alea 4 luni sunt lucrurile frumoase, sunt hormoni, minciunele si de-o parte si de alta. Stai sa ajungi la lucrurile mai nasoale sa vezi daca mai vrei sa fii cu respectivul, abia apoi sa te gandesti la astfel de viitor.
Asta ca sfat general.

Revenind la problema ta, tu nu-l iubesti pe el, n-ai cum ca nu-l cunosti (reiese din paragraful de mai sus de ce). Poate doar esti indragostita de ideea de a iubi si de a fi intr-o relatie, ceea ce e normal la o varsta mai frageda (si eu m-am tot lovit de "defectul" asta pana la o anumita varsta si n-am fost prea fericita). Calm, nu grabi. Vine si ea relatia aia superba. Mai incolo, cand vei fi pregatita. Si vei fi pregatita cand nu vei mai cauta o relatie doar de dragul relatiei.
Cat despre el, ti-a spus ce vroiai sa auzi. Promisiuni de-astea sunt usor de zis, multi le zic, ca stiu ca le face placere fetelor sa le auda. Iar tu le-ai crezut atat de tare ca acum crezi ca e toata viata ta. Mai ales ca a aparut intr-un moment vulnerabil. Daca te-a inselat sa nu cred ca e irelevant, important e faptul ca nu tine la tine asa cum ai crezut, daca renunta la o relatie asa usor. Relatia e moarta, fuse si se duse. Mai bine ia un moment de respiro si nu mai crede toate aburerile pe care ti le spune un pusti din spatele PCului; ce mai, nu mai vorbi cu ei pana nu ti-ai lins ranile. Ca mai mult rau iti faci.


da, sunt doar 4 luni insa ma doare mai mult decit m-a durut dupa cei 4.6 ani de relatie. Este adevarat, poate e prea putin pt a face planuri de viitor, dar kiar am simtit ca este cel cu care vreau sa am o famile, copii ( desi in tot acest timp intre noi nu a fost nimik mai mult decit saruturi si imbratisari )... kiar daca nu are o stare financiara stralucita, este inka student, lokuieste cu parintii etc.
Am incercat sa evit a crede ceea ce-mi spunea el insa in subconstient s-a produl inevitabilul. Pina in acest moment, am crezut si eu ka sunt doar indragostita si k n-o sa ma doara dar se pare ca-i altceva. Cu siguranta nu sunt la o virsta frageda, am 23 de ani si nu stiu daca se poate numi pusti un baiat de 25 ani...
kudika386228
Postat pe 21 Aprilie 2011 08:50
" imi povestea mereu ce face, cum face, ce are in gindurile sale... mereu vb despre viitor, despre o familie pe care sa o formam impreuna, cu copii si armonie"

Asta dupa 2-3 luni impreuna? Nu stiu daca te-a inselat sau nu insa un lucru e cert,trebuie sa incerci sa te controlezi si sa nu-i mai bagi pe toti in oala cu fostul.Spui ca ai realizat ca ai gresit dar probabil daca va impacati o sa faci la fel dupa 1-2 saptamani si cui crezi ca-i place sa fie suspectat si urmarit la tot pasul?
Barbie30_
Postat pe 21 Aprilie 2011 08:54
De la: kudika386228, la data 2011-04-20 22:10:06Cu siguranta l-am intrebat si mi-a jurat ca-l deconecteaza mereu cind intra pe teren...


1.mie mi se pare ca jura cam mult
2. nu era un motiv sa va despartitit...ok..esti geloasa...e un defect al tau...daca te iubeste face orice sa iti capeti increderea in el..parerea mea
3. parerea mea...este ca ar trebui sa il lasi in pace, sa nu mai fi asa disperata ...da-i timp, daca te iubeste si vrea sa fie cu tine, o sa te caute...daca nu te va cauta inseamna ca nu mai vrea sa fie cu tine...asa ca oricat de mult il vei cauta si il vei dispera tu, nu o sa se intoarca la tine
_Cryssa_
Postat pe 21 Aprilie 2011 09:53
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-21 09:53:46
De la: kudika386228, la data 2011-04-20 22:10:06Cu siguranta l-am intrebat si mi-a jurat ca-l deconecteaza mereu cind intra pe teren...


1.mie mi se pare ca jura cam mult
2. nu era un motiv sa va despartitit...ok..esti geloasa...e un defect al tau...daca te iubeste face orice sa iti capeti increderea in el..parerea mea
3. parerea mea...este ca ar trebui sa il lasi in pace, sa nu mai fi asa disperata ...da-i timp, daca te iubeste si vrea sa fie cu tine, o sa te caute...daca nu te va cauta inseamna ca nu mai vrea sa fie cu tine...asa ca oricat de mult il vei cauta si il vei dispera tu, nu o sa se intoarca la tine


neata, Crysule!! stii ce nu inteleg eu cand a parasit-o nu s-a opus acum ce mai vrea?!
vitamina_c
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:00
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:00:21 neata, Crysule!! stii ce nu inteleg eu cand a parasit-o nu s-a opus acum ce mai vrea?!


Neatza C-ule Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea asta insa sunt sigura ca si tipul are varianta lui de poveste
_Cryssa_
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:04
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-21 10:04:47
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:00:21 neata, Crysule!! stii ce nu inteleg eu cand a parasit-o nu s-a opus acum ce mai vrea?!


Neatza C-ule Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea asta insa sunt sigura ca si tipul are varianta lui de poveste


din ce am citit am inteles ca ea i-a urat "Succes" in momentul despartirii!! pai cand faci asta o faci cu tot cu "covorul rosu" si cu un singur sens deci unde-i disperarea?!
vitamina_c
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:07
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:07:24 deci unde-i disperarea?!


Eu oricum nu inteleg disperarile si suferintele astea
_Cryssa_
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:13
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-21 10:13:05
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:07:24 deci unde-i disperarea?!


Eu oricum nu inteleg disperarile si suferintele astea


.............eu nici atat! am ajuns la concluzia ca niciun barbat nu merita sa suferi pentru el!! dar cine stie poate sunt eu prea radicala!
vitamina_c
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:16
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:07:24
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-21 10:04:47
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:00:21 neata, Crysule!! stii ce nu inteleg eu cand a parasit-o nu s-a opus acum ce mai vrea?!


Neatza C-ule Nu stiu sa-ti raspund la intrebarea asta insa sunt sigura ca si tipul are varianta lui de poveste


din ce am citit am inteles ca ea i-a urat "Succes" in momentul despartirii!! pai cand faci asta o faci cu tot cu "covorul rosu" si cu un singur sens deci unde-i disperarea?!

I-am urat succes pt ka m-am enervat si am plekat in speranta ca o sa ma ajunga din urma si o sa ma opreasca :( dar nu a fost sa fie...
kudika386228
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:23
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:16:34
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-21 10:13:05
De la: vitamina_c, la data 2011-04-21 10:07:24 deci unde-i disperarea?!


Eu oricum nu inteleg disperarile si suferintele astea


.............eu nici atat! am ajuns la concluzia ca niciun barbat nu merita sa suferi pentru el!! dar cine stie poate sunt eu prea radicala!


Nu cred ca esti radicala.. Nu merita sa suferi pentru absolut nimic. Viata asta e asa de scurta...sunt oameni cu probleme reale care au toate motivele sa sufere insa merg mai departe si isi traiesc viata asa cum stiu si cum pot ei mai bine. E trist sa te complici intr-o situatie cand stii ca nu poate duce la nimic bun. Acum vorbeam la modul general. In ceea ce priveste barbatii...inteleg faptul ca ne dorim unu langa noi, este clar ca singuratatea este oribila insa...o relatie trebuie sa-ti aduca iubire, liniste sufleteasca, buna-dispozitie...stari de bine. In momentul in care te face sa suferi atunci nu mai merita traita. Insa...femeilor le place in general sa sufere, sa se victimizeze, sa se implice in relatii de doi lei cu barbati de doi lei. Ar fi multe de spus aici insa nu vreau sa plictisesc si nici nu vreau sa-mi impun un punct de vedere.
_Cryssa_
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:23
De la: kudika386228, la data 2011-04-21 10:23:06...I-am urat succes pt ka m-am enervat si am plekat in speranta ca o sa ma ajunga din urma si o sa ma opreasca :( dar nu a fost sa fie...


adica te-a muscat de fund "jocul ce-a iubirea"
battleofwits
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:24
De la: kudika386228, la data 2011-04-21 10:23:06I-am urat succes pt ka m-am enervat si am plekat in speranta ca o sa ma ajunga din urma si o sa ma opreasca :( dar nu a fost sa fie...


Bravo..nu a fost sa fie. Nu zic sa nu lupti pentru el insa nu lupta impotriva lui. Ai incercat, ti-ai dat interesul...acum lasa-l pe el sa faca urmatorul pas. daca-l face, daca nu...asta e ...viata merge mai departe. Poti mai mult de atat, nu?
_Cryssa_
Postat pe 21 Aprilie 2011 10:26
De la: kudika386228, la data 2011-04-21 08:50:12si nu stiu daca se poate numi pusti un baiat de 25 ani...

oh ba da, nici n-ai tu idee!
kudika_pudika
Postat pe 21 Aprilie 2011 14:52
Plus de asta, am sa te rog sa nu o iei ca pe o jignire, caci nu este, si tu esti tot pustoaica inca. Esti inca verde, inocenta daca vrei. Cu timpul si cu experienta, se vor schimba lucrurile.
Eu m-am debarasat de defectul ala de care iti spuneam pe la vreo 25 de ani, asa, deci cand am zis varsta frageda nu m-am referit neaparat la 18 ani Eh asa e, cand ai vreo 22-23 de ani te crezi matur si crescut, cand treci de 30 iti dai seama cat de copil erai inca la varsta aia O sa vezi tu mai incolo, nu trebuie sa ma crezi pe cuvant.

Si inca ceva, in legatura cu el; mie mi se pare ca motivul lui de despartire nu este decat un pretext. Mai devreme sau mai tarziu tot v-ati fi despartit, tocmai pentru ca el a spus minciunele si nu a tinut la tine atat de mult cat te-a lasat sa crezi. Nu-i bai, NEXT!
kudika_pudika
Postat pe 21 Aprilie 2011 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!! 2127 De la: raisa11 22 Februarie 2013 16:27
???Ce sa fac??? 46 De la: Anna29 19 Martie 2010 14:44
Un sfat m-ar ajuta f mult!!!! 19 De la: kudika_nikole 25 Ianuarie 2012 16:12
Buna seara! 4 De la: Ancu_Anca_9 6 Iunie 2013 20:10
poti sa te indragostesti de pe internen 33 De la: fanamylee 3 Octombrie 2011 00:06