Setari Cookie-uri

Sunt Disperata...

Imi pare sincer rau pentru tine, mai ales acum cand ti-ai gasit fericirea... Noi oamenii avem un dar de a striga totul, doar pentru simplu fapt ca "ne-am ars" candva. Daca o femeie inseala atunci barbatul se razbuna pe toate celelalte si vs. Nu este ok si trebuie sa intelegem ca fiecare om este diferit si ca nimic nu poate sa inceapa fara incredere, din pacate.
Eu te inteleg, dar si tu trebuie sa fii constienta de ceea ce ai facut, nu ai procedat bn..oricine si-ar pierde cumpatul. Daca el are o personalitate puternica, foarte bine definita este normal sa reactioneze asa si nu poti spune ca nu ti-a acordat timp pentru ati reviziu comportamentul.
Eu zic sa il mai lasi o saptamana sa se calmeze spiritele si apoi trimite-i iar un mesaj sau chiar o scrisoare acasa (mi s-ar parea mai indicat, cateodata metoda veche este cea mai apreciata) in care sa ii spui cat de mult regreti tot ceea ce ai facut si sa ii spui cat de mult il iubesti, cum tecompleteaza el pe tine, ce ai realizat alaturi de el si cat de fericita te facea, apoi multumeste-i pentru toata clipele petrecute alaturi de el si fii gata sa renunti la iubirea ta (in scrisoare) dar niciodata la ceea ce simti pentru el, ureaza-i tot ce e mai bun pe lume si spune-i ca este tot ceea ce ti-ai dorit si ca il vei purta mereu in suflet chiar daca nu iti va mai acorda o sansa.
Eu zic ca totul va fi bn si veti fii din nou impreuna, apoi
verraa
Postat pe 22 Aprilie 2011 10:35
te inteleg perfect...imi are rau pentru ce ti se intampla ...nu mi se pare asta motiv de despartire daca te iubeste ,insa din cate ai scris e foarte orgolios ...orgoliul asta se reduce considerabil cand iubesti cu tot sufletul...o spun din experienta.asa e si prietenul meu puternik si trece f usor peste tot..de asemeni e si f orgolios si la toate certurile eu trebuie sa cedez indiferent daca am avut drepate sau nu ..e frustrant pentru ca asa eram si eu inainte de el acum nu pot ramane ceratata cu el indiferent daca eu trebuie sa imi cer scuze ...deci daca a renuntat asa usor gandeste te daca poti trai asa cu orgoliul prezent in relatia voastra ca o a 3a pers..mofturi dupa parerea mea.
3liza
Postat pe 7 Mai 2011 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o problema cam mare 17 De la: stem_29 6 August 2010 11:28
barbat dependent de ma-sa 45 De la: kudika229638 1 August 2010 04:21
Nu stiu... 37 De la: kudika_942942 13 Ianuarie 2014 19:07
oare este mai important sa iubesti si sa nu fii iubit sau sa nu iubesti si sa fii iubit? 18 De la: alyn27 10 Iulie 2010 09:07
sunt disperat va rog ajutati-ma 333 De la: kudika355503 24 Mai 2011 23:29