Setari Cookie-uri

Iubesc ce nu-i al meu

De la: kudika387236, la data 2011-04-26 02:41:13>
Si faptul ca suntem colegi de birou imi ingreuneaza situatia....Imi e atata de greu, sa-l vad la 2 pasi de mine, 8 ore pe zi si sa-l privesc ca pe ceva interzis desi mi-l doresc din tot sufletul...SI DOARE ATATA DE TARE....numai eu stiu prin ce trec zi de zi, cum inghit in sec de fiecare data cand ii suna telefonul si ma gandesc ca e ea si ma fortez sa ma controlez sa nu plang..... SI PENTRU CE?? MERITA OARE?? IMI VINE SA-MI DAU UN PUMN SA REVIN LA REALITATE..


Intoarce situatia in favoarea ta, profita de faptul ca sunteti colegi. Mergi la birou eleganta, parfumata, fii sigura pe tine, incearca sa pari fericita... chiar daca ti se rupe sufletul. Femeile indragostite si fericite radiaza , sunt mai frumoase
Trateaza-l si priveste-l ca pe un prieten, nu ca pe barbatul iubit. Joaca-te si tu cu el , asa cum a facut-o si el.
Nu este neaparat sa schimbi ceva in situatia voasta, este posibil ca si lui sa-i fie greu...cine stie? Ei nu sunt la fel ca noi...nu se pierd si nu renunta la fel de usor la trecut. Se indragostesc, dar le trece "focul" mult mai repede...
_vio_
Postat pe 26 Aprilie 2011 10:13
Parerea mea, fiind un forum public, este ca ai facut niste greseli foarte mari. In primul rand ai mintit, atat pe tine cat si pe fostul partener de viata.
Daca nu-l mai iubeai de cativa ani, de ce nu ai pus capat relatiei si ai taraganat-o ?
Probabil el te iubeste si avea planuri si vise alimentate constant de minciuni din partea ta.

Acum urmeaza reversul medaliei. Iti spun cum vede colegul tau situatia si probabil 80% din barbatii cu capul pe umeri.
Tu, aflata intr-o relatie de 9 ani cu o persoana pe care nu o mai iubeai de cativa ani, ti-ai pierdut capul si ai lasat totul in urma urmand , cum a zis cineva mai devreme, o himera.
El , probabil, mai lucid, a constientizat faptul ca incepand o relatie cu tine isi asuma un risc mare de la bun inceput. Riscul de a fi mintit si de a ajunge intr-o situatie similara cu cea a fostulului tau partener de viata, mai devreme sau mai tarziu .

NeverSayNever
Postat pe 26 Aprilie 2011 12:20
De la: NeverSayNever, la data 2011-04-26 12:20:23...Tu, aflata intr-o relatie de 9 ani cu o persoana pe care nu o mai iubeai de cativa ani, ti-ai pierdut capul si ai lasat totul in urma urmand , cum a zis cineva mai devreme, o himera.
El , probabil, mai lucid, a constientizat faptul ca incepand o relatie cu tine isi asuma un risc mare de la bun inceput. Riscul de a fi mintit si de a ajunge intr-o situatie similara cu cea a fostulului tau partener de viata, mai devreme sau mai tarziu .


ai zis-o bine

oricum ... karma is a bitch
battleofwits
Postat pe 26 Aprilie 2011 12:23
mereu exista un punct...de unde decizi sa te opresti sau sa continui cu apropierea de ceva ce e interzis. ai ales sa continui si te ai ars, stiai ca are pe alta si ai acceptat, acum suporta consecintele.. daca nu o iubea ii dadea papucii de mult. pt ca eu asa stiu cand iubesti pe cineva vrei sa i fi aproape, daca te iubea clar te vroia indiferent ca o ranea pe aceea fata, asa a ales sa te reneasca pe tine. sincer daca eu eram in locul celui pe care il iubesti m as fi gandit de 100 de ori daca sa te iau in serios...ca maine poimaine asa ii poti face si lui ca fostului. daca te ai bagat in relatia altora o data, o mai poti face de 100 de ori.
sofia_maria
Postat pe 26 Aprilie 2011 19:16
De la: battleofwits, la data 2011-04-26 12:23:17
De la: NeverSayNever, la data 2011-04-26 12:20:23...Tu, aflata intr-o relatie de 9 ani cu o persoana pe care nu o mai iubeai de cativa ani, ti-ai pierdut capul si ai lasat totul in urma urmand , cum a zis cineva mai devreme, o himera.
El , probabil, mai lucid, a constientizat faptul ca incepand o relatie cu tine isi asuma un risc mare de la bun inceput. Riscul de a fi mintit si de a ajunge intr-o situatie similara cu cea a fostulului tau partener de viata, mai devreme sau mai tarziu .


ai zis-o bine

oricum ... karma is a bitch
[/quot


chiar asa este
sofia_maria
Postat pe 26 Aprilie 2011 19:18
Trebuie sa cantaresti foarte bine situatia si deciziile ce urmeaza sa le iei, tinand cont de multe lucruri care poate le-ai trecut cu vederea.
Discutam atat de decizii pe plan sentimental si, in functie de cat de mult conteaza pentru tine, pe plan profesional. Daca ceilalti colegi stiau de relatia ta de 9 ani si au mirosit-o si pe cea cu colegul de birou, cu toate ca nu au nici un drept, te vor judeca, indiferent cum evolueaza relatia dintre tine si fostul partner/colegul actual.
Va fi foarte greu, indiferent de colectiv, chiar daca veti fi impreuna sau nu. Veti fi subiecte de barfe, de glume rautacioase samd. Atat timp cat nu va deranjeaza si nu puneti la suflet, nu-i nici o problema. In caz contrar, poate ar trebui sa te orientezi in alta parte in ceea ce priveste jobul .
Evident, toate astea ar fi trebuit luate in considerare de la bun inceput si puse in balanta.

Recomand o discutie cat se poate de serioasa cu "el" pentru a clarifica toata situatia. Sunteti doi adulti, banuiesc, si trebuie sa fiti responsabili si vertebrali atat in decizii cat si in actiuni.


Tine-ne la curent!
NeverSayNever
Postat pe 27 Aprilie 2011 14:16
Avand in vedere ca si el si-a inselat iubita, pot sa spun ca nici eu nu-mi vedeam viitorul prea sigur cu el. Si culmea , ca desi nu am deloc incredere in el si constienta de faptul ca as putea sa patesc si eu ce a patit prietena lui, din tot sufletul m-as fi riscat sa am o relatie serioasa cu el....In ultima vreme insa am incercat sa privesc mai din afara toata situatia si incet mi-am dat seama ca tot ce traiam era doar o iluzie.
Astazi am purtat o discutie cu el si i-am spus cum gandesc. Ca stiu foarte bine ca n-o sa-si paraseasca prietena si ma credeti sau nu i-am zis ca nici nu mai vreau sa faca asta. I-am zis ca fata aia nu are nici o vina, de ce sa plateasca ea pt greselile noastre... da, a fost o greseala, cel putin in viata mea ..pentru ca eu am avut si am cel mai mult de suferit...dar sunt responsabila de faptele mele si n-am sa plec capul. I-am cerut lui sa inceapa sa ma priveasca ca pe o colega sau amica si nimic mai mult....Nu stiu ce a fost in mintea lui, prea multe nu mi-a spus, s-a vazut ca nu i-a picat prea bine insa mi-a promis ca o sa incerce sa faca asta deci in timpul ala ma strangea in brate si ma pupa...STIU SI SIMPT CA-I PASA DE MINE DAR NU INTELEG CE SE PETRECE TOTUSI IN SUFLETUL LUI. AS FI VRUT SA STIU CARE SUNT ADEVARATELE MOTIVE PENTRU CARE NU A RENUNTAT LA EA.
Incerc sa fiu tare si sa-mi impun sa cred ca NU AR FI MERS ORICUM. CA NU-MI DOREAM UN ASTFEL DE OM LANGA MINE....IMI E ATATA DE GREU, NU STIU DE UNDE SA MAI ADUN PUTERE SA MERG MAI DEPARTE, SA MA CONCENTREZ PE VIITORUL MEU, SA O IAU DE LA ZERO FIINDCA CE CLADISEM AM DARAMAT.
In ceea ce-i priveste pe colegi, am putut sa discut cu partea feminina aproape totul, stiau ce se intampla intre noi si nimeni nu a judecat pe nimeni...cel putin in fata. Iar de partea masculina nu m-a interesat atata de tare...Se citea pe fata noastra cat ne iubim si n-a avut nimeni ce comenta...Probabil in spate m-or considera naiva si fraiera...dar nu-mi mai pasa...In momentul asta nu-mi mai pasa de nimic.
VA MULTUMESC PENTRU TOT! MI-A FACUT ATATA DE BINE SI MA BUCUR CA MAI EXISTA TIMP IN VIATA VOASTRA SA INTINDETI CATE O MANA DE AJUTOR UNOR PERSOANE CA MINE.
kudika387236
Postat pe 27 Aprilie 2011 19:06
Daca nu se desparte de actuala de dragul tau, inseamna ca nu te iubeste si vrea doar o aventura cu tine. Si insista pentru ca el crede ca vei cadea in patul lui. Lasa-l, barbati sunt peste tot.
Eva32
Postat pe 27 Aprilie 2011 23:52
De la: Eva32, la data 2011-04-27 23:52:08Daca nu se desparte de actuala de dragul tau, inseamna ca nu te iubeste si vrea doar o aventura cu tine. Si insista pentru ca el crede ca vei cadea in patul lui. Lasa-l, barbati sunt peste tot.


dar patuturi!?
pickard
Postat pe 27 Aprilie 2011 23:55
De la: Eva32, la data 2011-04-27 23:52:08........ Si insista pentru ca el crede ca vei cadea in patul lui. Lasa-l, barbati sunt peste tot.


Cred ca aventura si caderea in pat s-au consumat deja. Colegul si-a vazut interesul si acum merge mai departe.
NeverSayNever
Postat pe 28 Aprilie 2011 10:20
De la: kudika387236, la data 2011-04-27 19:06:23Avand in vedere ca si el si-a inselat iubita, pot sa spun ca nici eu nu-mi vedeam viitorul prea sigur cu el. Si culmea , ca desi nu am deloc incredere in el si constienta de faptul ca as putea sa patesc si eu ce a patit prietena lui, din tot sufletul m-as fi riscat sa am o relatie serioasa cu el....>


Da...La asta ma gandeam si eu. Si el era in aceeasi situatie, numai ca nu te-a iubit suficient cat sa renunte la ea. Amandoi ati intrat in asta, din exact aceeasi situatie. Amandoi aveati o alta relatie...
Faptul ca nu il mai iubeai pe fostul si ca l-ai parasit inseamna ca nu ai mai vrut sa-l minti si sa-l inseli... din punctul meu de vedere. Si pana la urma cine si ce ne obliga sa stam langa cineva numai ptr. ca avem "vechime" ?

De la: kudika387236, la data 2011-04-27 19:06:23VA MULTUMESC PENTRU TOT! MI-A FACUT ATATA DE BINE SI MA BUCUR CA MAI EXISTA TIMP IN VIATA VOASTRA SA INTINDETI CATE O MANA DE AJUTOR UNOR PERSOANE CA MINE.

Nu trebuie sa te consideri intr-un anumit fel , in virtual este usor sa tragi de urechi si sa judeci. In real altfel sta treaba...

_vio_
Postat pe 28 Aprilie 2011 10:42
Ce decizii ai luat in final si care este situatia in momentul de fata ?
NeverSayNever
Postat pe 13 Mai 2011 23:16
De la: kudika387236, la data 2011-04-27 19:06:23Avand in vedere ca si el si-a inselat iubita, pot sa spun ca nici eu nu-mi vedeam viitorul prea sigur cu el. Si culmea , ca desi nu am deloc incredere in el si constienta de faptul ca as putea sa patesc si eu ce a patit prietena lui, din tot sufletul m-as fi riscat sa am o relatie serioasa cu el....In ultima vreme insa am incercat sa privesc mai din afara toata situatia si incet mi-am dat seama ca tot ce traiam era doar o iluzie.
Astazi am purtat o discutie cu el si i-am spus cum gandesc. Ca stiu foarte bine ca n-o sa-si paraseasca prietena si ma credeti sau nu i-am zis ca nici nu mai vreau sa faca asta. I-am zis ca fata aia nu are nici o vina, de ce sa plateasca ea pt greselile noastre... da, a fost o greseala, cel putin in viata mea ..pentru ca eu am avut si am cel mai mult de suferit...dar sunt responsabila de faptele mele si n-am sa plec capul. I-am cerut lui sa inceapa sa ma priveasca ca pe o colega sau amica si nimic mai mult....Nu stiu ce a fost in mintea lui, prea multe nu mi-a spus, s-a vazut ca nu i-a picat prea bine insa mi-a promis ca o sa incerce sa faca asta deci in timpul ala ma strangea in brate si ma pupa...STIU SI SIMPT CA-I PASA DE MINE DAR NU INTELEG CE SE PETRECE TOTUSI IN SUFLETUL LUI. AS FI VRUT SA STIU CARE SUNT ADEVARATELE MOTIVE PENTRU CARE NU A RENUNTAT LA EA.
Incerc sa fiu tare si sa-mi impun sa cred ca NU AR FI MERS ORICUM. CA NU-MI DOREAM UN ASTFEL DE OM LANGA MINE....IMI E ATATA DE GREU, NU STIU DE UNDE SA MAI ADUN PUTERE SA MERG MAI DEPARTE, SA MA CONCENTREZ PE VIITORUL MEU, SA O IAU DE LA ZERO FIINDCA CE CLADISEM AM DARAMAT.
In ceea ce-i priveste pe colegi, am putut sa discut cu partea feminina aproape totul, stiau ce se intampla intre noi si nimeni nu a judecat pe nimeni...cel putin in fata. Iar de partea masculina nu m-a interesat atata de tare...Se citea pe fata noastra cat ne iubim si n-a avut nimeni ce comenta...Probabil in spate m-or considera naiva si fraiera...dar nu-mi mai pasa...In momentul asta nu-mi mai pasa de nimic.
VA MULTUMESC PENTRU TOT! MI-A FACUT ATATA DE BINE SI MA BUCUR CA MAI EXISTA TIMP IN VIATA VOASTRA SA INTINDETI CATE O MANA DE AJUTOR UNOR PERSOANE CA MINE.


Se pare ca iti dai seama ca tu si sentimentele tale nu sunt apreciate cum ar trebui.
De ce mergi pe mana lui si nu iei decizia cea buna de a termina cu el? De ce mai amani?
Lui ii convine , e mielul care suge de la 2 oi.are dragoste si sex variat , visul barbatilor.
Astepti ce? Sa vina vreo minune de la sine care sa-l ia de langa cealalta si sa-l aduca latine cu totul?
Eu cred ca astepti degeaba.

Postat pe 14 Mai 2011 09:41
Daca iti era bine cu celalalt nu aveai cum sa te atasezi de acesta.Insa acestuia ii convenea cand aveai o relatie.Cand esti libera nu mai este interesat.El nici nu avea de gand sa o lase pe tipa.Daca te iubea cu adevarat o lasa pana acum.Vorbele lui iti dau doar impresia ca te iubeste.El vede ca esti indragostita de el si profita.E un profitor.Cand sunt copii la mijloc mai treaca mearga.Daca nu a luat o hotarare vorbele lui sunt doar iluzii desarte.In plus ai incredere oarba in el.De unde stii ca tot ce iti spune despre ea e adevarat?Cum a procedat cu ea va proceda si cu tine.Cu timpul o sa-ti treaca.Cauta -ti pe altcineva. Daca iti e inca coleg ,incearca sa -ti schimbi serviciul.
Succes!
elena28t
Postat pe 14 Mai 2011 12:41
... ce de sfaturi ... ce revarsare de ''empatie'' ... cita suferintza pentru un ''semen'' in dificultate ... ... lasati, mai fratilor, baragladina in pace ca si-a facut-o cu mina ei ... orice om, se presupune ca are creier, are valori, are discernamint ... ar fi vrut sa isi umple si gogosarul cu doi si sa pozeze si in fata serioasa numai buna de adus in casa ... sa fim seriosi ... ... astora nu ai ce sa le faci ... nici ce sa le mai zici ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 12:49
foarte bine ai facut ca i-ai spus toate astea, felicitari si fii in continuare la fel de tare. faptul ca nu a incercat sa te opreasca iti demonstreaza ca nu te iubeste si ca ai facut ce trebuia. pacat insa si de asa-zisa lui prietena, ar trebui sa scape si ea de el spre binele ei....
DayC
Postat pe 14 Mai 2011 12:50
De la: marco918, la data 2011-05-14 12:49:15... ce de sfaturi ... ce revarsare de ''empatie'' ... cita suferintza pentru un ''semen'' in dificultate ... ... lasati, mai fratilor, baragladina in pace ca si-a facut-o cu mina ei ... orice om, se presupune ca are creier, are valori, are discernamint ... ar fi vrut sa isi umple si gogosarul cu doi si sa pozeze si in fata serioasa numai buna de adus in casa ... sa fim seriosi ... ... astora nu ai ce sa le faci ... nici ce sa le mai zici ...


Dac stau stramb si gandesc drept , asa e.
Cand esti constient ca ti-o faci cu mana ta n-ar trebui compatimita.
Dar poate ca un mic impuls i-a lipsit ca sa faca ce trebuie si sa speram ca cineva a reusit sa il dea.

Postat pe 14 Mai 2011 12:58
Sincer cred ca trebuie sa stai o perioada singura.Pana se lamureste problema cu el.Daca are ganduri de viitor cu tine.Am inteles ca relatia de 9 ani cam scartaia.Ai facut bine ca ai pus punct.Nu puteai merge pe doua fronturi.Deja e greu si asa.Acum analizeaza si asteapta sa vezi pasul facut de el mai incolo.Daca te iubeste va fi cu tine.Daca nu va cere o relatie ascunsa ceea ce nu ati recomand.
camy66
Postat pe 14 Mai 2011 22:53
Cauta-ti alt job. Pleaca, fugi...Altfel nu vei scapa...
mireladoncut
Postat pe 15 Mai 2011 07:03
Sunt unele ce au asteptat chiar si 12 ani......Nimic nu s-a schimbat.....El a reusit, are copii, ii merge bine, mie mi-a trecut tineretea, si inca il mai astept , fara a avea un partener pe langa el.........
morcosborzos
Postat pe 15 Mai 2011 09:39
si eu cred ca despartirea de cel cu care ai stat 9 ani e corecta din moment ce nu il mai iubeai.chiar daca nu era din cauza relatiei care s-a infiripat tot se ivea ceva care sa va aduca la despartire.si mai cred ca din cauza faptului ca relatia voastra deja scartaia ai ajuns sa il inseli,multi poate nu inteleg dar o femeie chiar are nevoie de atentie ,respect si multa iubire,e ca o floare si chiar mai gingasa uneori.iar "aventurierul"daca e barbat cinstit in primul rand nu trebuia sa iti dea sperante si apoisa te lase incet incet...gandeste-te la faptul ca daca ai ajunge sa fi cu el fara existenta unei alte persoane ,cum este actuala,peste un timp poate ai pati si tu la fel,adica sa te lase pentru alta.
pentru o femeie poate nu e atat de dureros cat e de umilitor sa fie parasita pentru o alta femeie,si cand ai zis ca nu se desparte de ea si nu sti de ce,probabil e genul de femeie santajista care ar face orice daca il paraseste,sau poate il are cu ceva la mana,sau,imi pare rau sa spun,dar pentru el esti doar o aventura in care,fara sa vrea,s-a implicat ceva mai mult si incearca sa dea inapoi.
inca o data imi pare rau pentru tine,desi nu te stiu plus ca si modul tau de a privi si accepta lucrurile este putin cam infantil,daca pot zice asa.
sper sa scapi de suferinta si cu sau fara el sa fi fericita
kudika390214
Postat pe 15 Mai 2011 10:33
eu nu cred ca e o solutie
eu m-as comporta in asa fel incat sa plece el....as afisa un aer de femeie fericita....as fi foarte atenta cu mine si foarte indiferenta cu el;nu merita NIMENI sa suferi iti spun asta din proprie experienta, din pacate noi femeile ne imaginam ca nu putem trai fara EI, insa lucrurile stau cu totul altfel, ei sant cei slabi, cei lasi...asa ca intoarce-i spatele...si fa orice iti place tie, ai grija de tine, invata sa te iubesti mai mult pe tine...capul sus, totul trece.....
m_clau
Postat pe 15 Mai 2011 10:55
Nu mai visa !Viata mai departe.Nu esti pentru el decat o optiune ,stiu ca doare ce ti spun dar asta e realitatea plus ca nu merita sa ti cladesti fericirea pe nefericirea altei femei.O sa fie bine ai sa vezi in curand vei zambi.Cu drag G.
kudika226608
Postat pe 15 Mai 2011 13:58
ooofff cel are altul /alta este mai bun...
roz5blue6lila7
Postat pe 15 Mai 2011 19:22
E ok ca ai rupt relatia anterioara daca nu o mai simtei adecvata. Dar ce faci tu acum nu va merge. El n u are de gand sa se desparta de cealalta, ii convine asa cum e. Aia cu banii, tu cu....restul. Nu o sa fie niciodata alaturi de tine in totalitate. Deci.... mai bine intoarce-i spatele, oricat de mult te-ar durea si incearca sa-ti deschizi ochii in jur. Sunt destui "liberi" care te-ar iubi cu adevarat. Relatia asta oricum nu are nici un viitor.
Iti doresc numai bine si sa-ti gasesti jumatatea adevarata.
kijutza
Postat pe 17 Mai 2011 10:58
Parerea mea ca ar trebui sa iesi din povestea asta si sa-ti gasesti ceva al tau. Pare dureros, dar nu-ti cladi fericirea pe nefericirea altuia. Acum esti singura si poti gasi pe cineva singur pt care sa fii totul. Pe cineva pe care sa-l iubesti cu adevarat, pe care nu l-ai schimba si insela cu altul. Parerea mea ca nu ti-ai gasit inca marea iubire. Nici nu o vi gasi daca stai blocata in relatia asta duplicitara.
reinvent
Postat pe 18 Mai 2011 18:18
Ma iubeste!! Tot ce mi-a zis pana acum n-au fost doar vorbe...Nu stiu daca eu l-am determinat sa-mi si demonstreze asta, cert e ca a inregistrat multe convorbiri intre el si prietena lui, discutii in care i-a recunoscut ceea ce simte pt mine, discutii in care erau expuse problemele lor inainte sa apar eu si multe alte neintelegeri. Momentan sunt in procesul de partaj, inca locuiesc impreuna dar numai pana la sfarsitul lunii.
Imi pare enorm de rau pentru ea...am incercat sa ma dau la o parte, sa-l las sa incerce sa fie fericit cu ea...se pare ca nu a mers insa. Sper sa ma pot revansa vreodata in viata asta pentru raul pricinuit de existenta mea.
Acum ne-am facut planuri de viitor si sper ca totul sa fie bine si sa nu se stinga niciodata iubirea asta mare ce o simtim.
Va multumesc pentru interes!
kudika387236
Postat pe 19 Mai 2011 17:05
De la: kudika387236, la data 2011-05-19 17:05:04Ma iubeste!! Tot ce mi-a zis pana acum n-au fost doar vorbe...Nu stiu daca eu l-am determinat sa-mi si demonstreze asta, cert e ca a inregistrat multe convorbiri intre el si prietena lui, discutii in care i-a recunoscut ceea ce simte pt mine, discutii in care erau expuse problemele lor inainte sa apar eu si multe alte neintelegeri. Momentan sunt in procesul de partaj, inca locuiesc impreuna dar numai pana la sfarsitul lunii.
Imi pare enorm de rau pentru ea...am incercat sa ma dau la o parte, sa-l las sa incerce sa fie fericit cu ea...se pare ca nu a mers insa. Sper sa ma pot revansa vreodata in viata asta pentru raul pricinuit de existenta mea.
Acum ne-am facut planuri de viitor si sper ca totul sa fie bine si sa nu se stinga niciodata iubirea asta mare ce o simtim.
Va multumesc pentru interes!


Ei asta e o veste interesanta!!
bea79
Postat pe 19 Mai 2011 22:43
Nu vrei sa stii cati pumni mi-as da eu:)
numai cine trece prin aceasta sit intelege..am av o rel cu un barbat tanar frumos dar insurat cu 2 copii..sa ma condamne cine vrea,ca asta fac si eu zi de zi..mai rau e ca ma pedepseste Dumnezeu prin suferinta pe care mi-o da..
Am intrat in rel asta constienta dar dragostea lui,atentia m-au facut sa nu mai gandesc rational.avea exact ce imi lipsea in rel mea.si am luat..dar acum platesc..la greu..fiecare clipa frumoasa petrecuta in bratele lui o platesc cu lacrimi..nu regret nimic si daca aceasta rel te-a facut fericita te sfatuiesc sa nu regreti nici tu.
imi pare rau doar ca nu am stiut sa-mi pun frana la sentimente,k m-am atasat..dar dragostea nu te intreaba..la inceput el a fost cel care simtea ceva..m-a facut sa il iubesc iar acum cand a vazut k tin si eu la el a fugit..ce pot sa fac?sa il urasc?sa ma razbun?nu..prefer sa sufar eu iar el sa fie fericit.si acest lucru ma face sa cred ca l-am iubit cu adevarat.dar nu a fost sa fie al meu..
gandeste-te bine,daca il iubesti lupta pentru el..eu am luptat..daca intr-adevar s-a sfarsit voi fii linistita ca am facut tot ce mi-a stat in putere pentru iubire..din pacate e nevoie de 2 ..daca el nu e dispus sa faca aceleasi sacrificii ca tine,daca da dovada de lasitate NU MERITA!vei pierde timp,si cred ca ai pierdut deja destul..o relatie.stiu ca e greu,eu iti doresc sa nu ai un final ca al meu..
kudika407635
Postat pe 11 Iunie 2011 11:16
Grozav - iubirea ta acum are nevoie de putina relaxare, dupa tensiunea care a insotit ruperea de trecut. Invata din experienta anterioara si acordati-va timp suficient ... nu luati decizii manati de pasiune si de placerea de a va vedea fara stressul vinovatiei. Acum aveti timp si conditii sa dati iubirii voastre sanse , iar proiectele comune au timp si ele sa devina fapte. Imagineaza-ti cum ar fi fost sa fie iimplicati copii in poveste...atunci ai fi avut cu adevarat motive sa ai remuscari si indoieli privind viitorul. Cand doi adulti nu se mai iubesc , pnu este vina vreunui al treilea ci doar a vietii, ca nu i-a mai tinut de mana ca la-nceput... Pretuieste-ti norocul si nu grabi lucrurile, nu le incorseta intr-un menaj comun, e prea curand pentru amanoi. Lasati iubirea sa prinda aripi, acum exprimati-va pasiunea ... e timp pentru alte decizii.
maimai_no1
Postat pe 14 Iunie 2011 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credetzi in farmece sau vraji 8 De la: kudika_933562 23 Septembrie 2013 10:43
casatoria facuta prea devreme!! 18 De la: cantafabule 9 Octombrie 2009 18:43
Nasi de cununie 1 De la: kudika_19944 14 Noiembrie 2012 17:49
"Inchinati-va" lui EMINESCU... 19 De la: greierash_is_back 15 Ianuarie 2010 19:09
HELP! Sunt femeie, ma consideram hetero, dar m-am indragostit de o alta femeie 90 De la: kudika_5823 8 Mai 2012 20:47