Setari Cookie-uri

E ciudat el, sau doar modul meu de-a gandi ??

Hello tuturor.Nu sunt absolut deloc genul care sa-si impartaseasca viata cu altii, insa am ajuns intr-un punct in care nu mai stiu ce sa fac. Am sa incerc sa fiu cat mai scurta si la obiect. Am o relatie de 2 ani cu un tip care e cu un an mai mic decat mine (eu am 24). De la inceput a fost o relatie ..sa-i zicem grea. L-am inselat de 3 ori cu fostul meu iubit pentru ca-mi era greu sa dau vrabia din mana pe cioara de pe gard si mi-a luat destul de mult timp sa realizez ca pe el il iubesc si sa accept lucrul asta. Pana aici, recunosc, greseala mea. Din momentul in care m-am hotarat sa fiu doar cu el m-am tinut de cuvant, m-a iertat si acum locuim impreuna in alta tara, unde a insistat sa vin ca sa fim doar noi 2. Toate bune si frumoase.... insa e o fire care ma depaseste. Nu reusesc sa-l inteleg. NU VORBESTE CU MINE!! Efectiv tace 90% din timp, nu face decat sa stea pe net si sa mearga la munca, singurele momente in care stam impreuna sunt in pat, dar si atunci uita sa ma ia in brate sau sa ma atinga. Eu sunt o persoana care are nevoie constant de afectiune, de iubire, de tandrete, de cuvinte frumoase... iar el tace. Cand ii reprosez ajungem sa ne certam si imi zice ca nu gandesc normal. Desi tind sa cred ca sunt o persoana cu picioarele pe pamant, el ma face sa cred ca-s nebuna. Nu mai stiu ce sa fac... Sfaturi ? :)
dany007
Postat pe 22 Mai 2011 05:02
"Nu mai stiu ce sa fac"
Tace 90% din timp,sta mult pe net si cand nu e acolo e la munca,va intalniti doar in pat si atunci nu te baga in seama.Te mai intrebi ce sa faci?
Mie imi vine sa-ti raspund ca Adi Despot...
Barbie30_
Postat pe 22 Mai 2011 10:11
cu alte cuvinte...tu te-ai indragostit de mutenia lui?...pt ca refuz sa cred ca s-a transformat peste noapte
miss_darine
Postat pe 22 Mai 2011 10:14
De la: miss_darine, la data 2011-05-22 10:14:56 cu alte cuvinte...tu te-ai indragostit de mutenia lui?...pt ca refuz sa cred ca s-a transformat peste noapte


Neata Darineee

Oare de ce ma astept eu ca toate femeile sa mai si gandeasca? Oare de ce sunt unele atat de ... slabe?Oare de ce le place sa pozeze in victime fara sa faca nici cel mai mic lucru care sa le scoata din rahat?
Cam multe intrebari si nici nu mi-am terminat cafeluta
Barbie30_
Postat pe 22 Mai 2011 10:19
De la: Barbie30_, la data 2011-05-22 10:19:36
De la: miss_darine, la data 2011-05-22 10:14:56 cu alte cuvinte...tu te-ai indragostit de mutenia lui?...pt ca refuz sa cred ca s-a transformat peste noapte


Neata Darineee

Oare de ce ma astept eu ca toate femeile sa mai si gandeasca? Oare de ce sunt unele atat de ... slabe?Oare de ce le place sa pozeze in victime fara sa faca nici cel mai mic lucru care sa le scoata din rahat?
Cam multe intrebari si nici nu mi-am terminat cafeluta
bravoo papusika mea bravo,,e bn ca gandesti tu,,,gai in parc,,mergi
thadoogback
Postat pe 22 Mai 2011 10:22
De la: thadoogback, la data 2011-05-22 10:22:44
De la: Barbie30_, la data 2011-05-22 10:19:36
De la: miss_darine, la data 2011-05-22 10:14:56 cu alte cuvinte...tu te-ai indragostit de mutenia lui?...pt ca refuz sa cred ca s-a transformat peste noapte


Neata Darineee

Oare de ce ma astept eu ca toate femeile sa mai si gandeasca? Oare de ce sunt unele atat de ... slabe?Oare de ce le place sa pozeze in victime fara sa faca nici cel mai mic lucru care sa le scoata din rahat?
Cam multe intrebari si nici nu mi-am terminat cafeluta
bravoo papusika mea bravo,,e bn ca gandesti tu,,,gai in parc,,mergi


Nu merg in parc azi,unii mai si muncesc Doog
Barbie30_
Postat pe 22 Mai 2011 10:31
De la: Barbie30_, la data 2011-05-22 10:31:45
De la: thadoogback, la data 2011-05-22 10:22:44
De la: Barbie30_, la data 2011-05-22 10:19:36
De la: miss_darine, la data 2011-05-22 10:14:56 cu alte cuvinte...tu te-ai indragostit de mutenia lui?...pt ca refuz sa cred ca s-a transformat peste noapte


Neata Darineee

Oare de ce ma astept eu ca toate femeile sa mai si gandeasca? Oare de ce sunt unele atat de ... slabe?Oare de ce le place sa pozeze in victime fara sa faca nici cel mai mic lucru care sa le scoata din rahat?
Cam multe intrebari si nici nu mi-am terminat cafeluta
bravoo papusika mea bravo,,e bn ca gandesti tu,,,gai in parc,,mergi


Nu merg in parc azi,unii mai si muncesc Doog
aoleeee,,,muncesti intruna si nu te ajungi delok,,cn te subjuga asa
thadoogback
Postat pe 22 Mai 2011 10:37
Presupun ca ne-ai spus de faza cu inselatul pentru ca ti se pare relevanta. Poate ai dreptate! E posibil sa-l macine mereu gandurile si de aceea e distant (ca e cu mintea in alta parte) si prefera sa stea pe net (si eu ma refugiez pe net cand am ceva de disecat cu mine insami). Poate nu are a face cu relatia voastra, poate sunt probleme la serviciu.
oricum, nu-l obliga sa-ti spuna ce are pe suflet, spune-i doar ca daca vrea sa se destainuie tu esti acolo sa-l asculti fara sa-l judeci si lasa-l in pace apoi.
Dar daca trece mult timp ai el tot nu se destainuie, aveti o problema. De incredere, zic eu, si de-abia apoi de comunicare.
kudika_pudika
Postat pe 22 Mai 2011 12:01
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 05:02:55Hello tuturor.Nu sunt absolut deloc genul care sa-si impartaseasca viata cu altii, insa am ajuns intr-un punct in care nu mai stiu ce sa fac. Am sa incerc sa fiu cat mai scurta si la obiect. Am o relatie de 2 ani cu un tip care e cu un an mai mic decat mine (eu am 24). De la inceput a fost o relatie ..sa-i zicem grea. L-am inselat de 3 ori cu fostul meu iubit pentru ca-mi era greu sa dau vrabia din mana pe cioara de pe gard si mi-a luat destul de mult timp sa realizez ca pe el il iubesc si sa accept lucrul asta. Pana aici, recunosc, greseala mea. Din momentul in care m-am hotarat sa fiu doar cu el m-am tinut de cuvant, m-a iertat si acum locuim impreuna in alta tara, unde a insistat sa vin ca sa fim doar noi 2. Toate bune si frumoase.... insa e o fire care ma depaseste. Nu reusesc sa-l inteleg. NU VORBESTE CU MINE!! Efectiv tace 90% din timp, nu face decat sa stea pe net si sa mearga la munca, singurele momente in care stam impreuna sunt in pat, dar si atunci uita sa ma ia in brate sau sa ma atinga. Eu sunt o persoana care are nevoie constant de afectiune, de iubire, de tandrete, de cuvinte frumoase... iar el tace. Cand ii reprosez ajungem sa ne certam si imi zice ca nu gandesc normal. Desi tind sa cred ca sunt o persoana cu picioarele pe pamant, el ma face sa cred ca-s nebuna. Nu mai stiu ce sa fac... Sfaturi ? :)


Lasa-l fara limba, macar asa stii de ce e mut.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 12:28
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 05:02:55 NU VORBESTE CU MINE!! Efectiv tace 90% din timp,)


tu ce faci in cei 90% din timp? nu cumva vorbesti?
geo_refinantat
Postat pe 22 Mai 2011 14:40
Stai putin, dar pana acum nu l-ai vazut cum e? Sau asa, dintr-o data te-a lovit: ba, asta e mut Ce naiba, ca nu-nteleg... Pana in mom actual nu te-a deranjat? Daca la inceputul relatiei nu era asa, inseamna ca tipul nu a reusit sa se impace cu faptul ca l-ai inselat si s-a indepartat de tine. Daca asa a fost mereu...de ce te mira comportamentul lui? Si ca raspuns: nu toti barbatii sunt afectuosi, romantici etc. el se poate sa fie o fire mai rece si sa nu-i placa sa-si arate deschis sentimentele.
Micaell
Postat pe 22 Mai 2011 15:29
Fata a zis de la bun inceput c-au avut o relatie "grea" din prima zi. Probabil ca si atunci era asa, trecand peste povestea cu fostul.
Eu de o singura chestie nu-mi pot da seama din tot ce povesteste: cum si de unde a dedus ea ca tipul ar iubi-o?
Doar pentru ca a iertat-o? Nici asta nu stiu de unde a scos-o.
Doar pentru ca a chemat-o intr-o alta tara sa fie impreuna? Din cate vad ii este doar menajera si-i tine patul cald.

Deci, unde-i iubirea reciproca? Eu n-o vad.

Cat despre intrebarea ta, esti o femeie normala care gandeste normal. Simti nevoia sa vorbesti cu cel de langa tine, sa auzi vorbe fumoase, alea alea.
Spunea Micaell mai sus ca, unii barbati nu-si exprima cu vorbe sentimentele. Apoi, al tau nici cu vorba, nici cu fapta, de unde trag eu concluzia ca iubirea lipseste cu desavarsire.
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 16:10
Wow, sunt ani intregi de cand stau si citesc diverse topicuri de pe forumul asta si mereu eu eram cea care se gandea ca uite...cat de slabe sunt unele femei. E destul de urat ca, citind tot ce ati zis voi aici, sa constientizez ca sunt una dintre acele femei. Da, poate ca e in natura lui sa fie mai tacut, dar inainte era altfel...m-am indragostit de acel altfel, de faptul ca m-a facut sa fiu o persoana mai buna si sa iubesc sincer. In mod sigur n-a trecut peste momentele in care l-am inselat, pt ca mi-a zis clar ca n-are incredere in mine si s-a inselat cand a crezut ca eu am sa-l fac fericit. La mine singura problema e obisnuinta... si nu numai la mine. Ca sa nu mai lungim lucrurile, mi-este extrem de greu sa-im fac bagajul si sa plec...cand noi vorbisem sa ramanem impreuna o viata... dar pana la urma .. o sa trebuiasca s-o fac si pe asta.
dany007
Postat pe 22 Mai 2011 20:44
Eu nu vreau sa-mi faci mie analiza , vroiam doar sa aflu si alte puncte de vedere. Nu sunt genul care se lamenteaza, insa imi asun greselile din trecut si ma gandesc ca poate ele sunt problema.
dany007
Postat pe 22 Mai 2011 20:47
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 05:02:55... L-am inselat de 3 ori ... m-a iertat si acum locuim impreuna ... sunt o persoana care are nevoie constant de afectiune, de iubire, de tandrete, de cuvinte frumoase... cred ca-s nebuna...




imi place atat de mult "povestea" ta, inca nu ma pot abtine sa nu rad
battleofwits
Postat pe 22 Mai 2011 20:59
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 20:59:05
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 05:02:55... L-am inselat de 3 ori ... m-a iertat si acum locuim impreuna ... sunt o persoana care are nevoie constant de afectiune, de iubire, de tandrete, de cuvinte frumoase... cred ca-s nebuna...




imi place atat de mult "povestea" ta, inca nu ma pot abtine sa nu rad


ma pot alatura tie?
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 21:18
De la: Valy90, la data 2011-05-22 21:18:12
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 20:59:05
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 05:02:55... L-am inselat de 3 ori ... m-a iertat si acum locuim impreuna ... sunt o persoana care are nevoie constant de afectiune, de iubire, de tandrete, de cuvinte frumoase... cred ca-s nebuna...




imi place atat de mult "povestea" ta, inca nu ma pot abtine sa nu rad


ma pot alatura tie?


hop si eu
Ame_ly
Postat pe 22 Mai 2011 21:20
De la: Ame_ly, la data 2011-05-22 21:20:08
De la: Valy90, la data 2011-05-22 21:18:12
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 20:59:05
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 05:02:55... L-am inselat de 3 ori ... m-a iertat si acum locuim impreuna ... sunt o persoana care are nevoie constant de afectiune, de iubire, de tandrete, de cuvinte frumoase... cred ca-s nebuna...




imi place atat de mult "povestea" ta, inca nu ma pot abtine sa nu rad


ma pot alatura tie?


hop si eu


ce bine ne sta la toti trei

razand ma refer
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 21:26
De la: Valy90, la data 2011-05-22 21:26:07
De la: Ame_ly, la data 2011-05-22 21:20:08
De la: Valy90, la data 2011-05-22 21:18:12
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 20:59:05
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 05:02:55... L-am inselat de 3 ori ... m-a iertat si acum locuim impreuna ... sunt o persoana care are nevoie constant de afectiune, de iubire, de tandrete, de cuvinte frumoase... cred ca-s nebuna...




imi place atat de mult "povestea" ta, inca nu ma pot abtine sa nu rad


ma pot alatura tie?


hop si eu


ce bine ne sta la toti trei

razand ma refer


aham
Ame_ly
Postat pe 22 Mai 2011 21:28
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 20:47:36Eu nu vreau sa-mi faci mie analiza , vroiam doar sa aflu si alte puncte de vedere. Nu sunt genul care se lamenteaza, insa imi asun greselile din trecut si ma gandesc ca poate ele sunt problema.


Cu siguranta pot exista in trecutul fiecaruia dintre noi, fapte (uneori vorbe) care se vor rasfrange intr-un mod neplacut, mult mai tarziu in viata noastra. Daca tot spunem ca ne asumam greselile trecutului, eu inteleg prin asta ca imi vad, totusi, de viata mea fara a lasa trecutul sa ma afecteze. Faptul ca permiti unui tip care, cu ceva timp in urma a afirmat ca trece / sterge cu buretele / uita anumite fapte, sa-ti controleze viata, inseamna ca nu ai reusit sa treci cu adevarat peste acea perioada.
Nu esti datoare nimanui cu nimic. Si atunci si acum iti traiesti propria-ti viata. Uita-te in jurul tau si vezi daca-ti place ce traiesti, vezi daca ai vreun motiv sa continui asa. Daca nu, mai da-o'ncolo de obisnuinta. Oric einvat are si dezvat.
DACA vei continua asa, atunci orice ajutor cere-l doar de la Cel de sus. In opinia mea, nimeni nu poate fi ajutat de cei din jurul lui, daca arunca si fuge.

Ca o concluzie, esti o femeie normala prin ceea ce iti doresti. Nu stiu cat esti de normala acceptand sa traiesti asa.
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 21:28
De la: rashela, la data 2011-05-22 21:28:50Ca o concluzie, esti o femeie normala prin ceea ce iti doresti. Nu stiu cat esti de normala acceptand sa traiesti asa.


Daca normalitatea e data de majoritate, ai dreptate e o femeie normala
battleofwits
Postat pe 22 Mai 2011 22:29
De la: anutzajolie, la data 2011-05-22 20:47:36Eu nu vreau sa-mi faci mie analiza , vroiam doar sa aflu si alte puncte de vedere. Nu sunt genul care se lamenteaza, insa imi asun greselile din trecut si ma gandesc ca poate ele sunt problema.


„Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus” citeste si invata sa vorbest pe intelesul lui...invata sa astepti cand nu are chef sa vorbeasca cu tine, invata sa asculti si sa nu critici, invata sa spui ce-ti doresti pe un ton mai domol...
daca merita persoana de langa tine nu cred ca ar treb sa renunti...orice relatie e complicata, complexa dar e frumos cand iubesti...un martian :)
2read
Postat pe 22 Mai 2011 23:13
.... adica petrece-ti viata asteptand sa aiba chef cel de langa tine sa ti se adreseze, sa te vada, sa te recunoasca, sa te mangaie, sa-ti spuna o vorba buna.

- Drepti! Culcat! Taras!

- Toate in acelasi timp, stapane?
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 23:16
De la: rashela, la data 2011-05-22 23:16:09.... adica petrece-ti viata asteptand sa aiba chef cel de langa tine sa ti se adreseze, sa te vada, sa te recunoasca, sa te mangaie, sa-ti spuna o vorba buna.

- Drepti! Culcat! Taras!

- Toate in acelasi timp, stapane?


Merita sau nu merita persoana lui?
si nu este o chestiune de timp...doar de atitudine...
2read
Postat pe 22 Mai 2011 23:20
mai inseala-l si poate devine mai comunicativ
pickard
Postat pe 22 Mai 2011 23:22
De la: pickard, la data 2011-05-22 23:22:23 mai inseala-l si poate devine mai comunicativ


cu siguranta o va iubi mai mult
battleofwits
Postat pe 22 Mai 2011 23:32
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 23:32:11
De la: pickard, la data 2011-05-22 23:22:23 mai inseala-l si poate devine mai comunicativ


cu siguranta o va iubi mai mult


cu cureaua pe c*r o va iubi daca are vreun interes ca altfel s-ar duce la ma-sa sa se planga
pickard
Postat pe 22 Mai 2011 23:37
De la: 2read, la data 2011-05-22 23:20:40
De la: rashela, la data 2011-05-22 23:16:09.... adica petrece-ti viata asteptand sa aiba chef cel de langa tine sa ti se adreseze, sa te vada, sa te recunoasca, sa te mangaie, sa-ti spuna o vorba buna.

- Drepti! Culcat! Taras!

- Toate in acelasi timp, stapane?


Merita sau nu merita persoana lui?
si nu este o chestiune de timp...doar de atitudine...


CINE merita toate cele enumerate de mine mai sus?
Daca ar exista un om care sa te merite (pe fiecare dintre noi, evident) atunci lucrurile ar decurge firesc, fara sacrificii majore. Dar ca sa ajung sa reinvat la 20 - 30 - 40 de ani sa fiu femeie pentru x-ulescu, asa cum ii place doar lui, mie una mi se pare ciudat. Ma merita si il merit asa cum suntem, nu ne reinventam pentru nimeni. Mai ales de genul "ciocu' mic si mers pe burta sa nu-l spueri pe domnu'".
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 23:41
De la: pickard, la data 2011-05-22 23:37:47
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 23:32:11
De la: pickard, la data 2011-05-22 23:22:23 mai inseala-l si poate devine mai comunicativ


cu siguranta o va iubi mai mult


cu cureaua pe c*r o va iubi daca are vreun interes ca altfel s-ar duce la ma-sa sa se planga


Dragii de voi! Cum v-ati oprit voi din toata povestea asta doar la partea cu inselatul.
Sfintilor!


ps. am vrut sa spun "eunucilor", dar pe urma va isterizati precum femeile :))
rashela
Postat pe 22 Mai 2011 23:43
De la: rashela, la data 2011-05-22 23:43:34
De la: pickard, la data 2011-05-22 23:37:47
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 23:32:11
De la: pickard, la data 2011-05-22 23:22:23 mai inseala-l si poate devine mai comunicativ


cu siguranta o va iubi mai mult


cu cureaua pe c*r o va iubi daca are vreun interes ca altfel s-ar duce la ma-sa sa se planga


Dragii de voi! Cum v-ati oprit voi din toata povestea asta doar la partea cu inselatul.
Sfintilor!


ps. am vrut sa spun "eunucilor", dar pe urma va isterizati precum femeile :))


eu vreau sa fac cand voi fi mare Lesbian rashela!
pickard
Postat pe 22 Mai 2011 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii mai inclinati spre insuratoare sunt... 22 De la: oana_pohoata 13 Octombrie 2009 19:09
Nu reusesc sa il inteleg 9 De la: Madamadalina69 22 Decembrie 2009 18:07
zodia rac 12 De la: pisicuta_trista 14 Octombrie 2009 20:54
Scorpion - Pesti 10 De la: cherry_pie 26 Iulie 2009 16:12
CE VREA? 59 De la: andra_05 8 Mai 2009 09:11