Setari Cookie-uri

Cum recuceresti un BERBEC ?

De la: Crinutu, la data 2011-05-28 17:47:58Si eu am o relatie de cativa ani cu un berbec. E adevarat ca este foarte incapatanat, la el totul tre sa fie logic. Nu se poate face nimic cu el daca nu are logica. Imi trebuie multa rabdare cu el, ne contrazicem des. Eu sunt scorpion, deci nici eu nu sunt mai breaza cu privire la incapatanare. Relatia cu el e o adevarata provocare si totodata o mare bataie de cap. Dar cred ca m-as plictisi daca ar fi altfel.
Cred ca nu tine de zodie faptul ca un om poate fi recucerit sau nu. Tine mai ales de cat de mult i-ai gresit si cat de mult poate sa ierte si sa suporte astfel incat sa mai fie vorba de o relatie.
Eu cred ca ar trebui sa lasi lucrurile sa se linisteasca o perioada, apoi poate o sa iti dai si tu seama daca mai merita sau nu sa il recuceresti si la fel va face si el daca va considera ca tu meriti efortul.


si eu sunt scorpion...si relatiile scorpion - berbec sunt pline de adrenalina, tb sa recunosc :))...niciodata nu te plictisesti...dar problema este ca ambele zodii vor sa se impuna si nu prea cedeaza niciuna :-s...e un joc mare de OGOLIU..mai ales la inceputul relatiei...
kudika358018
Postat pe 28 Mai 2011 22:16
De la: kudika152529, la data 2011-05-28 16:20:38Prietenul meu este berbec...nascut pe 4 aprilie...suntem de 2 ani impreuna si intradevar ne am certat des si e ft orgolios si incapatanat dar daca ai rabdare si o explicatie logica la toate din actiunile care nu ti plac la el reusesti sa l faci sa lase mult de la el.

si crezi ca vei rezista la infinit? o femeie are nevoie si de caldura sufleteasca, nu numai de precizie nemteasca
pickard
Postat pe 28 Mai 2011 22:21
De la: yumy, la data 2011-05-28 12:21:44
De la: denis_roxana, la data 2011-05-28 10:35:48
De la: kudika358018, la data 2011-05-27 20:25:11
De la: bogd67, la data 2011-05-27 16:40:32eu am cunoscut o doamna deosebita nascuta pe 4 aprilie care atunci cand a inchis usa ,inchisa a ramas.tare ciudati berbecii astia!



stiuuuu...cei mai ciudati :))) moare inima in ei si nu dau inapoi 8-|
cam asa e...si eu sunt berbec

ciudati sau nu cam mereu castigam


Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)
kudika358018
Postat pe 28 Mai 2011 22:35
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:35:51...Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)


oamenii incapatanati mereu pierd, desia au iluzia ca vor castiga
am intalnit situatia asta de atatea ori incat e chiar caraghios sa intalnesti un om incapatanat si sa-l urmaresti cum incearca sa "castige" - o spun pentru ca si eu sunt destul de incapatanat, dar ma tratez
battleofwits
Postat pe 28 Mai 2011 22:39
De la: battleofwits, la data 2011-05-28 22:39:36
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:35:51...Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)


oamenii incapatanati mereu pierd, desia au iluzia ca vor castiga
am intalnit situatia asta de atatea ori incat e chiar caraghios sa intalnesti un om incapatanat si sa-l urmaresti cum incearca sa "castige" - o spun pentru ca si eu sunt destul de incapatanat, dar ma tratez


bravo...bine puncatat ... asa ar tb sa gandeasca si barbatii berbeci care au impresia ca prin incapatanarea lor excesiva detin mereu controlul :)
kudika358018
Postat pe 28 Mai 2011 22:44
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:44:38
De la: battleofwits, la data 2011-05-28 22:39:36
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:35:51...Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)


oamenii incapatanati mereu pierd, desia au iluzia ca vor castiga
am intalnit situatia asta de atatea ori incat e chiar caraghios sa intalnesti un om incapatanat si sa-l urmaresti cum incearca sa "castige" - o spun pentru ca si eu sunt destul de incapatanat, dar ma tratez


bravo...bine puncatat ... asa ar tb sa gandeasca si barbatii berbeci care au impresia ca prin incapatanarea lor excesiva detin mereu controlul :)


eu sunt leu
battleofwits
Postat pe 28 Mai 2011 22:50
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:44:38
De la: battleofwits, la data 2011-05-28 22:39:36
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:35:51...Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)


oamenii incapatanati mereu pierd, desia au iluzia ca vor castiga
am intalnit situatia asta de atatea ori incat e chiar caraghios sa intalnesti un om incapatanat si sa-l urmaresti cum incearca sa "castige" - o spun pentru ca si eu sunt destul de incapatanat, dar ma tratez


bravo...bine puncatat ... asa ar tb sa gandeasca si barbatii berbeci care au impresia ca prin incapatanarea lor excesiva detin mereu controlul :)

eu sunt taur cu ascendent in scorpion si nu stiu daca vreau controlul dar vreau transparenta si comunicare clara
pickard
Postat pe 28 Mai 2011 22:54
De cele mai multe ori nu citesc astfel de istorii dar de data asta mi-am adus aminte de Berbecul care a fost odata in viata mea.Si raspunsul meu este: daca te mai iubeste poti incerca.Asa cum scria cineva, cu rabdare si muuuult tact.Sa-l cauti tu mereu?Pai nu!Ca daca o faci si-o ia in cap, te trece la capitolul "in limba dupa mine" si te trateaza ca atare.Cauta-l si tu...dar lasa-l sa te caute mai mult el...deh, iti cam trebuie rabdare...incearca pentru inceput sa-l cauti de o maniera neutra pentru vreo informatie oarecare.Undeva scria ca "nu fugi de el si nu fugi dupa el".Ei mint la greu, e starea lor naturala, dar tu e bine sa nu o faci sau macar sa nu se prinda...Sunt asa-zis "copiii zodiacului" dar e naibii de greu cu ei.Trebuie sustinuti, maguliti dar cu masura; chiar daca prestatia lui sexuala e mediocra -in mod obisnuit e asa- e bine sa-i zici ca ce bine a fost...daca l-ai jignit la capitolul asta e jaaaaale!A, si sub masca lor de macho ascund o mare sensibilitate si vulnerabilitate.Sunt incredibil de sensibili...si NU IN SENSUL BUN.Adica ii apuca amocul exact cand nu trebuie.Si daca o trauma sau o jignire se repeta ai sa vezi cu stupoare ca se "defecteaza" pur si simplu.O iau haisa sau o dau pe alcool la modul excesiv.Toate astea conteaza insa cum am spus DACA TE MAI IUBESTE.Daca a aparut cumva o alta pe o iubeste, pe tine te trece pe loc la capitolul IDT(inainte de tine...adica de actuala).Daca-i asa, las-l balta, fugi tare! Ca o sa se intoarca la aia oricand si oricum, nu conteaza cum, unde te lasa...Poti sa fii pe munte, pe coarda, daca o vede pe aia jos, acolo te lasa...fara gluma.Se lasa cu suferinta teribila si nu merita.Daca de aia v-ati despartit, gata, punct si NEXT!
Voyager
Postat pe 29 Mai 2011 10:51
De la: Voyager, la data 2011-05-29 10:51:25 De cele mai multe ori nu citesc astfel de istorii dar de data asta mi-am adus aminte de Berbecul care a fost odata in viata mea.Si raspunsul meu este: daca te mai iubeste poti incerca.Asa cum scria cineva, cu rabdare si muuuult tact.Sa-l cauti tu mereu?Pai nu!Ca daca o faci si-o ia in cap, te trece la capitolul "in limba dupa mine" si te trateaza ca atare.Cauta-l si tu...dar lasa-l sa te caute mai mult el...deh, iti cam trebuie rabdare...incearca pentru inceput sa-l cauti de o maniera neutra pentru vreo informatie oarecare.Undeva scria ca "nu fugi de el si nu fugi dupa el".Ei mint la greu, e starea lor naturala, dar tu e bine sa nu o faci sau macar sa nu se prinda...Sunt asa-zis "copiii zodiacului" dar e naibii de greu cu ei.Trebuie sustinuti, maguliti dar cu masura; chiar daca prestatia lui sexuala e mediocra -in mod obisnuit e asa- e bine sa-i zici ca ce bine a fost...daca l-ai jignit la capitolul asta e jaaaaale!A, si sub masca lor de macho ascund o mare sensibilitate si vulnerabilitate.Sunt incredibil de sensibili...si NU IN SENSUL BUN.Adica ii apuca amocul exact cand nu trebuie.Si daca o trauma sau o jignire se repeta ai sa vezi cu stupoare ca se "defecteaza" pur si simplu.O iau haisa sau o dau pe alcool la modul excesiv.Toate astea conteaza insa cum am spus DACA TE MAI IUBESTE.Daca a aparut cumva o alta pe o iubeste, pe tine te trece pe loc la capitolul IDT(inainte de tine...adica de actuala).Daca-i asa, las-l balta, fugi tare! Ca o sa se intoarca la aia oricand si oricum, nu conteaza cum, unde te lasa...Poti sa fii pe munte, pe coarda, daca o vede pe aia jos, acolo te lasa...fara gluma.Se lasa cu suferinta teribila si nu merita.Daca de aia v-ati despartit, gata, punct si NEXT!


MARE dreptate ai...intradevar cam asa sta treaba cu berbecii 8-| ... eu in relatia cu el am incercat sa fiu independenta si sa nu il ridic in slavi ca alte fete pentru nici nu e genul meu si am vrut sa fiu si diferita fata de restul...:) dar se pare ca avea nevoie de mai multe " incurajari " din partea mea...Nu m-a lasat din cauza alteia ci din cauza ca era f gelos...iar eu am vrut sa i arat ca nu depind de el...si la o petrecere am stat putin cam mult in compania altuia...ceea ce l a deranjat extrem de tare pentru ca s a simtit dat la o parte si a preferat sa puna punct pentru ca i am ranit orgoliul...eu naiva ca am crezul ca il atrag mai mult asa..el orgolios la maxim = despartire :))
kudika358018
Postat pe 29 Mai 2011 14:57
De la: kudika358018, la data 2011-05-29 14:57:05... la o petrecere am stat putin cam mult in compania altuia...ceea ce l a deranjat extrem de tare pentru ca s a simtit dat la o parte si a preferat sa puna punct pentru ca i am ranit orgoliul...eu naiva ca am crezul ca il atrag mai mult asa..el orgolios la maxim = despartire :))


cand te joci de-a iubirea, te musca de fund
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 15:03
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 15:03:10
De la: kudika358018, la data 2011-05-29 14:57:05... la o petrecere am stat putin cam mult in compania altuia...ceea ce l a deranjat extrem de tare pentru ca s a simtit dat la o parte si a preferat sa puna punct pentru ca i am ranit orgoliul...eu naiva ca am crezul ca il atrag mai mult asa..el orgolios la maxim = despartire :))


cand te joci de-a iubirea, te musca de fund



da...clar...nu imi mai trebuie joaca :))
kudika358018
Postat pe 29 Mai 2011 15:19
Am parte si de caldura sufleteasca...e o fire care stie si sa aprecieze persoana de langa el.
kudika152529
Postat pe 29 Mai 2011 16:43
cred ca depinde foarte mult de mediul in care traies si cresc....de lucrurile pe care le vad in familie...cat despre incapatanare si orgoliu,cred ca e o tasatura generala specifica berbecilor...pot sa iti spun insa cu siguranta ca sunt ca niste mielusei daca ii iei cu binisorul,le vorbesti frumos si mai ales daca le aduci argumente solide. multa bafta!
anca_88
Postat pe 29 Mai 2011 21:14
Da...dar avand in vedere ca berbecii se plictisesc si destul de repede,dilema mea era ca daca le faci pe plac mereu,cauta altceva nou pentru ca le dispare interesul...? :-s
kudika358018
Postat pe 29 Mai 2011 23:48
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:35:51
Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)

pierdem relatie frumoasa? in viziunea ta, conteaza doar a noastra nu ne place zicem next
yumy
Postat pe 30 Mai 2011 11:23
De la: anca_88, la data 2011-05-29 21:14:51cred ca depinde foarte mult de mediul in care traies si cresc....de lucrurile pe care le vad in familie...cat despre incapatanare si orgoliu,cred ca e o tasatura generala specifica berbecilor...pot sa iti spun insa cu siguranta ca sunt ca niste mielusei daca ii iei cu binisorul,le vorbesti frumos si mai ales daca le aduci argumente solide. multa bafta!

asa e vrem argumente, suntem prea logici uneori
yumy
Postat pe 30 Mai 2011 11:24
Aha doamna nascuta pe 4 aprilie e ciutata,pe aici imi umbli domnule,te mai plangi si la altii,parca nu ai sti de ce ma port asa...
sima_vio
Postat pe 30 Mai 2011 12:50
De la: sima_vio, la data 2011-05-30 12:50:00Aha doamna nascuta pe 4 aprilie e ciutata,pe aici imi umbli domnule,te mai plangi si la altii,parca nu ai sti de ce ma port asa...



Ti s-a pus o pata pe cerebel?
Valy90
Postat pe 30 Mai 2011 13:33
interesant e faptul ca berbecii nu prea iarta,iar daca ti se pare ca te-a iertat sa stii ca te inseli.aratura li se pare drum drept si ceilalti oameni extraterestrii.
bogd67
Postat pe 30 Mai 2011 19:27
De la: kudika358018, la data 2011-05-26 05:49:04Are idee cineva ? Sau mai bine zis...e posibil asa ceva ? :)) zic asta pentru ca berbecii sunt foarte radicali si orgoliosi....:(




cheama-l pe Gigi Becali ....
contesina
Postat pe 30 Mai 2011 19:29
daca inca te iubeste se va razgindi ,nu foarte usor dar cu insistenta vei reusi,berbecul prefera sa plece daca e jignit sau ofensat sa o ia de la capat departe de tine,se orienteazza repede spre cineva care il poate dirija si supune,dar in acelasi timp il excita refuzul si indiferenta unei persoane pe care el o place,dar totusi nu intinde coarda prea mult,poti avea surprize neplacute
utad
Postat pe 30 Mai 2011 19:32
De la: battleofwits, la data 2011-05-28 22:50:04
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:44:38
De la: battleofwits, la data 2011-05-28 22:39:36
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:35:51...Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)


oamenii incapatanati mereu pierd, desia au iluzia ca vor castiga
am intalnit situatia asta de atatea ori incat e chiar caraghios sa intalnesti un om incapatanat si sa-l urmaresti cum incearca sa "castige" - o spun pentru ca si eu sunt destul de incapatanat, dar ma tratez


bravo...bine puncatat ... asa ar tb sa gandeasca si barbatii berbeci care au impresia ca prin incapatanarea lor excesiva detin mereu controlul :)


eu sunt leu


Mai degraba pui de matza cu aere de leu!

Postat pe 30 Mai 2011 19:48
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 15:03:10
De la: kudika358018, la data 2011-05-29 14:57:05... la o petrecere am stat putin cam mult in compania altuia...ceea ce l a deranjat extrem de tare pentru ca s a simtit dat la o parte si a preferat sa puna punct pentru ca i am ranit orgoliul...eu naiva ca am crezul ca il atrag mai mult asa..el orgolios la maxim = despartire :))


cand te joci de-a iubirea, te musca de fund


Daca te musca pe tine iubirea, turbeaza!

Postat pe 30 Mai 2011 19:50
De la: scorpio67, la data 2011-05-30 19:50:41
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 15:03:10
De la: kudika358018, la data 2011-05-29 14:57:05... la o petrecere am stat putin cam mult in compania altuia...ceea ce l a deranjat extrem de tare pentru ca s a simtit dat la o parte si a preferat sa puna punct pentru ca i am ranit orgoliul...eu naiva ca am crezul ca il atrag mai mult asa..el orgolios la maxim = despartire :))


cand te joci de-a iubirea, te musca de fund


Daca te musca pe tine iubirea, turbeaza!


tot nu ti-a trecut?
battleofwits
Postat pe 30 Mai 2011 23:02
De la: bogd67, la data 2011-05-30 19:27:00interesant e faptul ca berbecii nu prea iarta,iar daca ti se pare ca te-a iertat sa stii ca te inseli.aratura li se pare drum drept si ceilalti oameni extraterestrii.

pickard
Postat pe 30 Mai 2011 23:14
Sunt berbec....Garantez ca indiferenta da roade de ceIe mai multe ori...Incearca..Indiferenta doare cel mai tare....(.Il iubesti pe cel ce te ignora si il ignori pe cel ce te iubeste...)..Cam asa este
kudika333142
Postat pe 31 Mai 2011 16:35
De la: kudika333142, la data 2011-05-31 16:35:02..(.Il iubesti pe cel ce te ignora si il ignori pe cel ce te iubeste...)..Cam asa este


da...cam asa sta treaba ! :))
kudika358018
Postat pe 1 Iunie 2011 00:38
Nu am citit celelalte comenturi, dar iti spun eu ca se poate recucerii... si nu trebuie sa faci nimic.... Mie mi s-a intamplat.... mi-a zis ca nu mai ma iubeste, ne-am despartit si dupa 2 luni a venit cu coada intre picioare sa-mi spuna ca noi 2 trebuie sa fim impreuna... A venit la mine imediat dupa ce a aflat ca eu sunt cu altcineva , cred ca nu a putut suporta ca l-am inlocuit si faptul ca pe el nici nu-l mai bagam in seama , ieseam cu prietenele, imi mergea chiar foarte bine...
Asa i s-a intamplat si unei prietene....Avea o relatie cu un berbec , s-au despartit , ea s-a resemnat, a cunoscut oameni, si-a facut niste poze profi , le-a pus pe facebook si s-a trezit cu fostul la usa :)) I-a zis ca nu poate sa stea fara ea:)) dupa ce zile la rand a respins-o....
Sa fii putin indiferenta , arata-i ca poti si fara el , asta il va durea f tare. :D Bafta
dadaliciu
Postat pe 1 Iunie 2011 18:13
am sa incerc sa spun scurt si la obiect:)))...si femeile berbec sunt incredibil de incapatanate,nu doar barbatii.cum se mai zice ca berbecii sunt "copii zodiacului"....in general ei au ultimul cuvant,sunt ff incapatanati,la ei orice lucru are o explicatie logica,sunt firi nervoase,foarte sincere,poate prea sincere uneori,urasc minciuna si nu tine deloc de educatia de acasa...de cei 7 ani.poti sa fii f educat dar exista o limita pt berbec.cand vine vb de dragoste,berbecii vor sa fie alintati,sa fie intelesi,ascultati,iubesc cu tot sufletul cand iubesc,cum se spune ..se daruiesc trup si suflet.k sa cuceresti un berbec...cred k in primu rand trebuie sa ii dai dreptate mai tot timpu:))),sa cedezi mai des tu k partener al lui....k el greu cedeaza,doar in cazu in care realizeaza si el k a gresit...ceea ce e mai rar:)))...pff...ideea e k berbecii sunt f dificili,reci....si cand au spus gata...si e serios...pai a ramas gata.si se intoarce doar in cazul in care iubeste mult prea mult persoana de langa el.
clemansa
Postat pe 1 Iunie 2011 22:06
Singura varianta ca sa te impaci cu un berbec ar fi sa ii fi dat tu papucii, pentru ca o sa te caute mereu... daca ti-a spus el "pa"... atunci ia-ti gandul de la el.
Suzanna
Postat pe 2 Iunie 2011 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TOPIC PENTRU OBSEDATII DE ZODII !!!!! 54 De la: andreea1976 30 Septembrie 2009 20:29
chiar am innebunit cu totii??? 4 De la: violeta10 11 Mai 2011 10:28
eu rac..el balantza..please heeelp..e sau nu vre-o sansa 18 De la: anigusatu 15 Iulie 2009 16:34
eu TAUR...el SAGETATOR... 3 De la: mimi_ca29 23 Martie 2011 14:10
Pareri 10 De la: yumalai 28 Decembrie 2009 10:02