Setari Cookie-uri

Cum recuceresti un BERBEC ?

De la: sima_vio, la data 2011-06-06 12:07:19Sunt o berbeaca nu prea tinerica,cu ceva ani de casnicie,chestia cu plictiseala este relativa,de obicei un berbec daca isi gaseste omul portivit nu prea ii mai trebuie altul si daca isi canalizeaza energia in mod constructiv este ok,zicea cineva ca sunt mincinosi,o idee falsa,se pare ca din cauza sinceritatii excesive mai dau cu bata in balta.
bogd67
Postat pe 8 Iunie 2011 20:16
De la: pickard, la data 2011-05-26 22:14:43
De la: kudika358018, la data 2011-05-26 21:55:14Multumesc mult pentru sfaturi....
Problema este ca el e foarte incapatanat...si desi am incercat,de mai multe ori, pana de curand sa am discutii sincere cu el,am observat ca nu vrea sa mi cedeze si sa renunte la orgoliu , cu toate ca poate mai simte ceva pentru mine...de asta de o perioada am zis ca e mai bine sa l ignor ca poate face el ceva ( si cat l am ignorat mi a intrat el o data in vorba, dar nimic mai mult).
De asta ma gandesc ca sunt slabe sansele ca el sa revina din proprie initiativa :(...
Ma sfatuiesti ca cel mai bine ar fi tot eu sa il caut ? :-s

mie ca berbec mi-ar place sa fiu cautat
si mie
denis_roxana
Postat pe 8 Iunie 2011 20:19
De la: bogd67, la data 2011-06-08 20:16:19
De la: sima_vio, la data 2011-06-06 12:07:19Sunt o berbeaca nu prea tinerica,cu ceva ani de casnicie,chestia cu plictiseala este relativa,de obicei un berbec daca isi gaseste omul portivit nu prea ii mai trebuie altul si daca isi canalizeaza energia in mod constructiv este ok,zicea cineva ca sunt mincinosi,o idee falsa,se pare ca din cauza sinceritatii excesive mai dau cu bata in balta.


ai dreptate ,dar topicul se cheama daca poti recuceri un berbec! mai bine ma gandesc la berbec ca la un prieten daca i-am pierdut dragostea,mai mult nu se poate.NU?
bogd67
Postat pe 8 Iunie 2011 20:20
Depinde..de tine. Cineva aici a raspuns perfect la intrebare. Trebuie sa nu se vada ca vrei sa il recuceresti. Sa fii omniprezenta in viata lui dar sa nu il stresezi. Sa fii super ingrijita si mult mai aratoasa ca o floricica. Sa te porti cu toti din jurul lui cu multa atentie, cu el un pic mai rezervat, ca si cum nu il bagi prea mult in seama. Asta nu inseamna ca nu esti amabila cu el.Nu il stresa, nu il cauta, totul sa vina de la el.
O singura greseala si te va costa o indiferenta totala de la el. Trebuie sa fii foarte atenta.Dar daca nu a tinut la tine nici in trecut, ci doar ai fost o aventura, muta-ti gandul ca o va face acum.
Bafta!
bea79
Postat pe 9 Iunie 2011 10:31
Bunã!Fostul meu iubit este nãscut pe 22 martie...Se vede cã e berbec....are un caracter foarte puternic,este foarte încãpãþnat.Trece de la o stare la alta,se contrazice el pe el.Eu sunt balanþã,este foarte dificilã ºi aceastã zodie,dar oricât de orgolioasã aº fi de dragul lui m-aº întoarce la el oricând.Iubitele ºi le schimbã ca pe ''ºosete''.Nimeni nu e bun,doar el e perfect(în viziunea lui).
Sincer nu ºtiu cum sã mai procedez...
Mariposyta
Postat pe 9 Iunie 2011 14:30
De la: Mariposyta, la data 2011-06-09 14:30:25Bunã!Fostul meu iubit este nãscut pe 22 martie...Se vede cã e berbec....are un caracter foarte puternic,este foarte încãpãþnat.Trece de la o stare la alta,se contrazice el pe el.Eu sunt balanþã,este foarte dificilã ºi aceastã zodie,dar oricât de orgolioasã aº fi de dragul lui m-aº întoarce la el oricând.Iubitele ºi le schimbã ca pe ''ºosete''.Nimeni nu e bun,doar el e perfect(în viziunea lui).
Sincer nu ºtiu cum sã mai procedez...


mda...multi berbecuti au impresia ca sunt perfecti sa stii :))..si sunt intr o continua cautare a perfectiunii
kudika358018
Postat pe 9 Iunie 2011 16:27
De la: battleofwits, la data 2011-05-28 22:50:04
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:44:38
De la: battleofwits, la data 2011-05-28 22:39:36
De la: kudika358018, la data 2011-05-28 22:35:51...Depinde cum privesti situatia...castigati ca aveti ultimul cuvant sau ca pierdeti o relatie frumoasa ?! :)


oamenii incapatanati mereu pierd, desia au iluzia ca vor castiga
am intalnit situatia asta de atatea ori incat e chiar caraghios sa intalnesti un om incapatanat si sa-l urmaresti cum incearca sa "castige" - o spun pentru ca si eu sunt destul de incapatanat, dar ma tratez


bravo...bine puncatat ... asa ar tb sa gandeasca si barbatii berbeci care au impresia ca prin incapatanarea lor excesiva detin mereu controlul :)


eu sunt leu


leul nu are treaba cu incapatanarea ci cu orgoliul;) si de ala nu ai cum sa te tratezi....revenind la berbeci, sunt foarte intransigenti cand le gresesti si mai presus de toate ( chiar daca te iubeste) daca isi pierde odata increderea in cineva drag, nu va avea niciodata deplina incredere in acea persoana veci. Ba mai rau, cu fiecare zi ii creste neincrederea, dupa ce zice ca A IERTAT, pana intr-o zi, cand te trezesti doar ca a plecat....si nu stii de ce. Deci: nu te va ierta niciodata daca i-ai gresit ....

Patita pe pielea mea: eu berbec si el leu ( relatie de 14 ani, in care el mi-a gresit mult si eu am crezut ca l-am iertat si am dat a doua sansa....nu exista asaceva in ochii unui berbec)
iffiuanamaria
Postat pe 9 Iunie 2011 17:42
Eu sunt nascuta pe 9 Aprilie si sunt extrem de incapatanata si directa. Sunt de acord cu faptul ca un berbec odata cucerit asa ramane toata viata, cand este vorba de sexul opus. Este adevarat si faptul ca trebuie sa ai foarte multa rabdare cu un berbec, ca el sa se poata deschide fata de tine si, atunci cand o va face, in mod sigur va fi la modul absolut.

Un berbec poate fi si cel mai bun prieten pe care l-ai putea avea vreodata datorita faptului ca este sincer si direct; in mod sigur isi va da si haina de pe el pentru persoana pe care o considera prietena sa, insa, daca ai gresit fata de el, va trebui sa insisti foarte mult ca sa te considere din nou prietena lui. Este bine de stiut ca insistenta nu trebuie sa fie totuna cu asfixierea/sufocarea Berbecului. Fii in preajma lui si incearca aceasta apropriere, fara a presa foarte mult. Daca el va ajunge la concluzia ca o anumita propunere de-a ta este ok, ii va da curs chiar daca intial poate te-a refuzat. Trebuie sa stii ca daca-l tratezi cu foarte multa indiferenta, va crede ca nu mai esti interesata de el si se va reorienta, iar daca ai gresit si nu ai rabdare sa-l "recuceresti" atunci sa fii sigura ca te da la capitolul "uitare". "Uitarea" la berbec este similara cu a inchide un capitol despre ceva ori cineva si a trata problema ca si cum acea persoana ori lucru nu a existat vreodata in viata Berbecului.

Poate sfaturile mele nu sunt cele mai grozave, insa eu m-am raportat la persoana mea, unde ele au fost aplicate cu succes!
kudika407509
Postat pe 10 Iunie 2011 11:22
Sunt o berbeaca ...nascuta pe 4 aprilie....!!daca vrei sa l recuceresti ...cauta l...dar nu-i cere nimic....fii prietena lui ...nu iubita lui...nu fii geloasa...nu incerca sa i impui ceva...!!Mult suces!
Angi38
Postat pe 10 Iunie 2011 11:43
De la: pickard, la data 2011-05-27 22:55:01
De la: kudika358018, la data 2011-05-27 20:25:11
De la: bogd67, la data 2011-05-27 16:40:32eu am cunoscut o doamna deosebita nascuta pe 4 aprilie care atunci cand a inchis usa ,inchisa a ramas.tare ciudati berbecii astia!



stiuuuu...cei mai ciudati :))) moare inima in ei si nu dau inapoi 8-|

nu numai ei nu depinde tocmai de zodie ci si de educatie sau preconceptii
Fostul meu prieten este berbec si suntem despartiti de aproape un an.Mult timp n-am vorbit dar recent mi-a zis ca inca ma mai iubeste si ca ar vrea sa fim din nou impreuna nue chiar asa radical ,se pare Succes!
yupz_
Postat pe 25 Iunie 2011 18:18
De la: yupz_, la data 2011-06-25 18:18:23
De la: pickard, la data 2011-05-27 22:55:01
De la: kudika358018, la data 2011-05-27 20:25:11
De la: bogd67, la data 2011-05-27 16:40:32eu am cunoscut o doamna deosebita nascuta pe 4 aprilie care atunci cand a inchis usa ,inchisa a ramas.tare ciudati berbecii astia!



stiuuuu...cei mai ciudati :))) moare inima in ei si nu dau inapoi 8-|

nu numai ei nu depinde tocmai de zodie ci si de educatie sau preconceptii
Fostul meu prieten este berbec si suntem despartiti de aproape un an.Mult timp n-am vorbit dar recent mi-a zis ca inca ma mai iubeste si ca ar vrea sa fim din nou impreuna nue chiar asa radical ,se pare Succes!


Pai l-ai parasit tu sau el? Ca daca e de la tine e de inteles ca inca te mai vrea.Daca e invers e chiar ciudat!
bea79
Postat pe 26 Iunie 2011 19:37
Sunt cei mai incapatinati. Se potrivea mai bine spus zodia catarului. Dar cu multa rabdare si de ce nu - linguseala ( ca asa le place) il recuceresti. Dar totul e sa nu-l fi inselat, peste asta nu prea trece. El poate sa calce strimb, asta nu se pune, dar tu sa nu o faci. Succes!
kudika410557
Postat pe 29 Iunie 2011 13:42
Am si eu un berbec...am fost 5 ani impreuna dar nu au fost usori...Cand l-am cunoscut el se despartisera de fosta prietena si totusi a fost deschis catre o relatie cu mine.La un an jumatate cam asa ma lasat pe mine si sa intors la ea dar nu dupa mult timp a venit din nou la mine si ne-am impacat.Au fost multe despartiri dar tot impreuna am ramas.Ultima data am stat despartiti 3 luni (cel mai mult) dupa care sa intors ca nu poate trai fara mine si l-am acceptat din nou.Niciodata nu am avut motive serioase de despartire erau doar banalitati.Suntem despartit de 4 luni.Acum 3saptamani sa bagat el in seama cu mine pe mss si dupa o saptamana l-am cautat eu pe el si ne-am intalnit.A fost o saptamana frumoasa in care ma facut sa cred ca ne vom impaca dar pana la urma mi-a spus plangand ca ma iubeste dar nu mai putem fi impreuna.Ca nici lui nu ii este usor ca doar el stie cum ii este cand ajunge acasa si eu nu sunt.Are totusi o alta fata cu care se vede de ceva timp incoace.De cand am vb ultima data cu el eu nu am mai dat nici un semn dar nici el...stiu cat este de mandru,incapatanat,gelos,foarte posesiv si orgolios dar mai cred si ca este influentat...As vrea o parere pt ca nu stiu daca mai are vreun rost sa-l mai caut si sa incerc sa-l aduc inapoi sau nu...
kudika083516
Postat pe 26 Iulie 2011 00:57
un "berbec" nu poate fi recucerit doar in cazul in care a iesit dintr-o relatie in care nu a fost prea implicat sufleteste! eu sunt nascuta in aceasta zodie si am multe cunostinte "berbeci" deci.. iau in considerare si modul lor de gandire. am ajuns la concluzia aceasta: daca il ranesti foarte tare, l-ai pierdut! il poti implora in genunchi, sa plangi, sa ameninti ca daca pleaca tu te omori.. nu il va induiosa nimic! totusi.. daca "berbecul" inca iubeste foarte mult persoana care l-a ranit (el crede in iubirea ce dureaza o viata intreaga), nu iti va arata asta. in acest caz, e bine sa il lasi in pace o vreme ca sa ii mai treaca supararea, tristetea..etc. intre timp, nu incerca sa-l faci gelos, iesind cu altcineva! isi va dezvolta complexe inutile, va suferi si mai mult si intr-un tarziu va renunta sa se gandeasca la o impacare. deci.. in aceasta pauza ar fi indicat sa ii arati ca lipsa lui este simtita, dar nu prea des si trebuie evitate cuvintele de iubire. incearca sa-i fii doar prieten, ajutandu-l cand are nevoie de ceva. daca aveti prieteni comuni, fa in asa fel ca el sa afle de la ei ce parere buna ai tu despre el. ii va crede! si adauga ceva nou, incitant.. la infatisarea ta. va fi placut surprins la vederea ta. dupa ce isi va da seama ca timpul i-a mai vindecat din rani si stie ca tu esti inca interesat/ a de el, se va intoarce. mai iubitor decat la inceput. dar.. atentie! un "berbec" crede ca e bine sa acorzi doar o a doua sansa celui care a gresit, nu mai multe! nu isi va pierde timpul cu cineva care nu stie sa invete din greselile anterioare. si atunci.. nu va mai ierta nimic!
DirtyDianna
Postat pe 26 Iulie 2011 02:08
Iti multumesc de sfat.De cand ne-am despartit adica de 4 luni eu nu am mai iesit cu nimeni si nici macar in oras,spre deosebire de el care are deja pe altcineva si iese destul de des in oras cu ea...eu i-am spus in fata ca eu nu pot sa-l vb de rau pentru ca nu am de ce si din contra i-am spus ca inca il mai iubesc si ca sunt dispusa sa ne impacam dar se pare ca nu a avut nici un rezultat nici macar nu mi-a mai dat un semn de cand am vb ultima data...:( toate nelamuririle pe care le-a avut pe toate i le-am lamurit si am fost foarte sincera cu el si i-am vb doar cu adevar pentru ca niciodata nu mi-a placut sa-l mint mai ales stiind ca am mai mult de castigat daca sunt sincera cu el...
kudika083516
Postat pe 26 Iulie 2011 22:25
De la: kudika083516, la data 2011-07-26 22:25:19Iti multumesc de sfat.De cand ne-am despartit adica de 4 luni eu nu am mai iesit cu nimeni si nici macar in oras,spre deosebire de el care are deja pe altcineva si iese destul de des in oras cu ea...eu i-am spus in fata ca eu nu pot sa-l vb de rau pentru ca nu am de ce si din contra i-am spus ca inca il mai iubesc si ca sunt dispusa sa ne impacam dar se pare ca nu a avut nici un rezultat nici macar nu mi-a mai dat un semn de cand am vb ultima data...:( toate nelamuririle pe care le-a avut pe toate i le-am lamurit si am fost foarte sincera cu el si i-am vb doar cu adevar pentru ca niciodata nu mi-a placut sa-l mint mai ales stiind ca am mai mult de castigat daca sunt sincera cu el...


Pai cred ca deja a ales. Pentru berbeci noile cuceriri sunt importante.Daca i-ai spus ca il iubesti pentru el numai reprezinti o provocare. Sunt niste vesnici cuceritori...sau cuceriti depinde cum o iei. Pentru ei viata bate filmul.
bea79
Postat pe 27 Iulie 2011 15:50
Mi-a mai spus cineva ca in astea 4 luni a avut destul timp sa se gandeasca si probabil a ales...Mersi pentru tot
kudika083516
Postat pe 27 Iulie 2011 22:22
chiar crezi???? eu nu
eu sunt berbec si i-am mai dat o sansa iubitului meu . exact,conteaza foarte mult daca sunt si sentimente. asa ca....unde dragoste nu e, nimic nu e!!!!
diady
Postat pe 29 Iulie 2011 15:51
El spune ca inca ma mai iubeste...si totusi nu reusesc sa il inteleg deloc...urma ca la anul sau peste 2 ani sa facem o nunta si pana si la un copil se gandise...eu am mai fost odata insarcinata si am pierdut,atunci am suferit amandoi groaznic si totusi cum am mai spus nu pot sa-l inteleg de ce renunta...
kudika083516
Postat pe 30 Iulie 2011 01:44
Greu mai poti recuceri un berbec,pt ca orgoliul lui, nu are limita Uita pt un timp ca l-ai ranit, dar de iertat, niciodata I-I place in general sa plateasca cu aceeasi moneda dupa principiul talionului si chiar daca din fericire ai reusit sa-l recuceresti, acest fapt nu este pt totdeauna pt ca-ti va reprosa cand ti-e lumea mai draga cu ce l-ai ranit candva Un berbec, odata ce-a inchis usa, nu se mai intoarce si trece, din spiritul de aventura, la alta persoana de la care cere totul sau nimic Asta-i deviza berbecului Nu incerca sa-l recuceresti (de vreme ce l-ai pierdut ) pt ca nu va mai fi niciodata ce a fost la inceput Iti jur ca asa este....eu sunt femeie berbec, iar ginerele meu este tot berbec In plus, am avut o multime de colegi barbati berbeci si le-am studiat comportamentul ...Tu ce zodie esti ?...
florivizireanu
Postat pe 5 August 2011 07:40
Gemeni:D
kudika083516
Postat pe 5 August 2011 18:50
Heiii ! Am revenit cu vesti noi... :)

Pana la urma mi-a zis el sa ne vedem pt ca ii este dor de mine...asta dupa ce,timp de 5 luni i-am mai intrat eu de cateva ori in vorba,fara insa sa-i fac vreo invitatie...si ne-am vazut si am reluat relatia...
El insa a evitat sa deschidem subiectul din cauza caruia ne-am despartit,mi-a spus ca i-a fost dor de mine si m-a intrebat ce am facut in acele 5 luni...
kudika358018
Postat pe 8 August 2011 18:05
unui berbec...ii place sa fie-laudat...in tot ceea ce face...si intradevar ..relatia scorpion-berbec e o invalmaseala de sentimente care face viata sa nu treaca in monotonie...
bebe1969
Postat pe 10 August 2011 12:51
Traiesc cu un berbec de mai mult de 6 ani. Eu sunt scorpion. Dar cate batai de cap si provocari imi da omul asta... Imi vine sa il omor cateodata iar altadata imi vine sa il mananc de drag ce imi e. E incapatanat peste masura, dar nici eu nu sunt mai prejos . E orgolios de mama focului, el are mereu dreptate si ce e mai interesant el chiar crede tot ce spune, deci nici nu il pot condamna ca minte sau ca inventeaza. Nimic din ceea ce fac nu e indeajuns de bine facut pe el. Poate fi foarte dulce, dar pt perioade scurte. Poate fi si rece de imi vine sa ii trantesc masa in cap. Se crede stapanul si desteptul universului... dar tre sa recunosc ca e destul de istet. Relatia scorpion-berbec e intr-adevar o invalmaseala de sentimente. Imi trebuie multa rabdare cu el... lucrez inca la capitolul asta. Pt el totul tre sa fie logic, altfel nu are importanta sau nu merita facut.
Si DOAMNE FERESTE sa ma leg de muschii lui sau de forma corpului lui. Inca tre sa mai invat sa nu bag in seama tot ce zice. Ne intelegem bine cand nu ne sfadim . Nu exista zi in care sa nu ne contrazicem sau nu exista problema rezolvata linistit. Dar ne iubim mult... asta ne spunem in fiecare zi inainte sa ne despartim ca tre sa ajungem la munca fiecare.
Cam asta ar fi descrierea berbecului meu, acuma tu decizi daca merita sa stai cu unul sau nu.
Ar mai fi multe de spus dar nu prea mai am chef de scris.
Crinutu
Postat pe 10 August 2011 19:23
Scumpa,acum am vazut ca mi-ai raspuns la mesajul ce ti l-am lasat. Referitor la intrebarea: "ma sfatuiesti sa-l caut tot eu" - sau ceva de genul; ce pot sa-ti spun?eu te sfatuiesc sa-i oferi un ragaz,sa-l lasi un timp liber (poate se simte sufocat daca insisti) si dupa aceea sa revii usor-usor in viata lui; in calitate de prietena,daca mai mult de-atat n-o sa fie; si cu timpul,crede-ma,dac-ajungeti sa va-ntelegi bine din nou, o sa infloreasca relatia si chiar o sa fie mai frumoasa decat a fost,desigur,daca ai capacitatea de-a rezista.E greu sa rezisti unui berbec.

Si pentru cei care spun ca zodia nu conteaza,se inseala; amarnic! Conteaza foarte mult. nu atat de mult zodia in sine,cat conjuncturile astrale! (si credeti-ma,nimic nu-i facut doar asa,sa fie facut; caci dac-ar fi asa la fel am putea spune ca nu conteaza nici faptul c-avem furculite si cutite - doar ce?pe vremuri se manca cu mana; deci nu mai aberati sa spuneti chestii de genu' ca nu conteaza-caci conteaza).Multe persoane intr-o anumita zodie pot sa creasca si sa se dezvolte putin mai diferit fata de generalitatile zodiei,dar pentru asta inseamna ca zodia nu conteaza?E foarte important si ascendentul. degeaba esti berbec daca ai ascendent in peste - caci peste varsta de30de ani va predomina ascendentul. Deci inainte de-a spune doar sa fie spus,documentati-va!


Astept vesti de la tine, sa stiu cum avanseaza relatia cu berbecutul.
adde18
Postat pe 11 August 2011 19:11
sunt berbec iar el e rac. intradevar suntem f.incapatanati,reci iar dak cineva ne supara,indiferent din ce motiv,rabdam f.mult. cealalta persoana poate crede ca am uitat sau k nu am auzit bine........ei bine aceasta tacere ,,coace,,ceva chiar si peste 5-10ani ii vom aduce aminte.dak tu insisti sa-l recuceresti MULTA RABDARE SI INTELIGENtA.trebuie sa-i arati k il iubesti dar in acelasi timp sa il tii in suspans pentru k dak insisti prea mult isi pierde interesu.eu am plecat de la el fiindca m-a suparat f.rau si am indurat multe de el timp de ceva timp..el s-a tinut de capu meu iar eu ,desi ma enerva cu insistentele lui de impacare,imi placea ca ma cauta in fiecare zi ......INCEARCA SI TU SA FACI LA FEL CA RACU MEU!!!pana la urma ne-am impacat si este totul mult mai bine acum!!!!!!!!!!
kudika_936500
Postat pe 1 Octombrie 2013 21:47
De la: kudika_936500, la data 2013-10-01 21:47:47sunt berbec iar el e rac. intradevar suntem f.incapatanati,reci iar dak cineva ne supara,indiferent din ce motiv,rabdam f.mult. cealalta persoana poate crede ca am uitat sau k nu am auzit bine........ei bine aceasta tacere ,,coace,,ceva chiar si peste 5-10ani ii vom aduce aminte.dak tu insisti sa-l recuceresti MULTA RABDARE SI INTELIGENtA.trebuie sa-i arati k il iubesti dar in acelasi timp sa il tii in suspans pentru k dak insisti prea mult isi pierde interesu.eu am plecat de la el fiindca m-a suparat f.rau si am indurat multe de el timp de ceva timp..el s-a tinut de capu meu iar eu ,desi ma enerva cu insistentele lui de impacare,imi placea ca ma cauta in fiecare zi ......INCEARCA SI TU SA FACI LA FEL CA RACU MEU!!!pana la urma ne-am impacat si este totul mult mai bine acum!!!!!!!!!!


Si asta pana cand ...pana intr-o zi

Orice inceput are si un sfarsit.
criszoe
Postat pe 1 Octombrie 2013 22:23
Si daca nui greșești cu nimik si tot hotãrãște cai mai bine sa nu mai fie nimik intre noi pt binele meu. Si eu sunt berbec si el da eu sincer nu il înțeleg mai ales ca mia zis ca ii este dor de mine.
kudika_959418
Postat pe 31 Martie 2014 11:33
De la: kudika_959418, la data 2014-03-31 11:33:59Si daca nui greșești cu nimik si tot hotãrãște cai mai bine sa nu mai fie nimik intre noi pt binele meu. Si eu sunt berbec si el da eu sincer nu il înțeleg mai ales ca mia zis ca ii este dor de mine.
beeee,beeeee
NEGRUTTTT
Postat pe 1 Aprilie 2014 21:47
da asa e sunt foarte ciudati, cand crezi ca totul e bine se trezesc ei sa strice totul, sunt imprevizibili
divacris
Postat pe 24 Aprilie 2014 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu RAC el LEU 1 De la: FilipAna 20 Noiembrie 2009 11:19
compatibilitate pesti-berbec 2 De la: Lesea_m 22 Decembrie 2009 19:50
eu geaman ,el scorpion 11 De la: stardancer 22 Noiembrie 2009 23:02
femeia rac barbatul leu 4 De la: ladyblue 16 Iunie 2010 11:45
eu peste , el leu 25 De la: hoppe 19 Februarie 2010 16:57