Setari Cookie-uri

cum sa`i mai diminuez iesirile la o bere...doua, trei..?

De la: Nicoleta_n, la data 2011-05-28 10:04:23Ce ai acum vei avea toata viata, si poate ceva mai rau.. Trasaturile rele evolueaza mai usor decat cele bune


Foarte adevarat ce spune Nicoleta!
Si la intrebarea ta cum sa diminuezi iesirile la bere am un raspuns, in niciun fel si in timp se vor inmulti, daca acum cand va vedeti atat de rar nu-i e dor de tine, cand sau daca o sa se ajunga sa locuiti impreuna o sa caute refugiul de tine si mai des, iti spun din proprie experienta ca am avut un astfel de specimen, la inceput era o iesire pe sapt cu colegii ca dupa ce ne-am mutat impreuna sa devina 2, 3 si tot mai lungi, s-a intamplat sa vina dimineata la 2 sau 3 acasa, iar eu eram total exclusa de la astfel de intalniri si nici pt mine nu-si mai facea timp sa iesim impreuna caci el isi satisfacuse pofta de iesit. Finalul povestii : I-am dat papuciii!!!
kudika058136
Postat pe 29 Mai 2011 20:01
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)



in sfarsit cineva care intelege totul...sincer...nici nu`mi venea sa citesc comentariile, dupa ce leam vazut pe primele...nu ma asteptam la asa rautati si mai ales ca majoritatea m`au cam luat de fraiera...o sa incerc si eu sa vb deschis cu el...nu am de pierdut

si apropo...nam zis nicaieri ca bea de rupe sau ca se sprijina de garduri...cum au inteles unele/unii...
ms pt sfat
kudika393757
Postat pe 29 Mai 2011 21:30
De la: kudika046656, la data 2011-05-28 06:54:53Si daca il iubesti asa cum e atunci pt ce incerci sa il schimbi ? Get some friends si iesi si tu cu fetele. Mare branza. Bine, se opreste la o bere dar asta nu inseamna ca nici nu iti demonstreaza ca te iubeste si nu ma refer la momentul cand tu te superi si el iti zice " vai bomboana mea diabetica stii ca te iubesc" ci gesturi si comportament in general. Logic, trebuie SPATIU,MULT SPATIU pt ca daca sunteti impreuna nu inseamna ca tre sa stati bot in bot toata ziua. Si mai lasa si tu un pic manelele alea ca se cunoaste din vocabular.


nu ti`am cerut sami judeci vocabularul...nu vad ce parte cin mesajul meu ti s`a parut ca suna "manelar"...am cerut doar o parere referitoare la cazul mei...daca tu te consideri probabil una de genul "pitzi" cu un limbaj foarte aparte, scuzama pt ce am scris eu...probabil difera mult accentele... su nam zis ca vreau sa stam bot in bot toata ziua...pt k nu e timp nici din partea mea...am zis ca programul de lucru difera si ca petrecem mai putin impreuna
kudika393757
Postat pe 29 Mai 2011 21:36
De la: kudika393757, la data 2011-05-29 21:36:52
De la: kudika046656, la data 2011-05-28 06:54:53Si daca il iubesti asa cum e atunci pt ce incerci sa il schimbi ? Get some friends si iesi si tu cu fetele. Mare branza. Bine, se opreste la o bere dar asta nu inseamna ca nici nu iti demonstreaza ca te iubeste si nu ma refer la momentul cand tu te superi si el iti zice " vai bomboana mea diabetica stii ca te iubesc" ci gesturi si comportament in general. Logic, trebuie SPATIU,MULT SPATIU pt ca daca sunteti impreuna nu inseamna ca tre sa stati bot in bot toata ziua. Si mai lasa si tu un pic manelele alea ca se cunoaste din vocabular.


nu ti`am cerut sami judeci vocabularul...nu vad ce parte cin mesajul meu ti s`a parut ca suna "manelar"...am cerut doar o parere referitoare la cazul mei...daca tu te consideri probabil una de genul "pitzi" cu un limbaj foarte aparte, scuzama pt ce am scris eu...probabil difera mult accentele... su nam zis ca vreau sa stam bot in bot toata ziua...pt k nu e timp nici din partea mea...am zis ca programul de lucru difera si ca petrecem mai putin impreuna



scuze pt cateva litere lipsa...difera putin tastatura
kudika393757
Postat pe 29 Mai 2011 21:38
De la: kudika393757, la data 2011-05-29 21:30:01
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)



in sfarsit cineva care intelege totul...sincer...nici nu`mi venea sa citesc comentariile, dupa ce leam vazut pe primele...nu ma asteptam la asa rautati si mai ales ca majoritatea m`au cam luat de fraiera...o sa incerc si eu sa vb deschis cu el...nu am de pierdut

si apropo...nam zis nicaieri ca bea de rupe sau ca se sprijina de garduri...cum au inteles unele/unii...
ms pt sfat



Poti citi povestea mea mai sus sau din alte comentarii scrise de mine. Sa stii ca nici fostul meu nu a baut pe rupte sau sa nu se poata tine pe picioare, dar faptul ca prefera sa petreaca timpul liber cu prietenii si nu cu mine a devenit cu timpul o problema tot mai grava, si faptul ca nu vroia sa ma integreze in grupul lui de prieteni m-a deranjat, nu era un om de familie, ma si imaginam stand acasa cu copii in timp ce el era pe la terase sau prin baruri si n-am putut accepta asa ceva...
kudika058136
Postat pe 29 Mai 2011 21:42
De la: kudika393757, la data 2011-05-29 21:30:01
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)



in sfarsit cineva care intelege totul...sincer...nici nu`mi venea sa citesc comentariile, dupa ce leam vazut pe primele...nu ma asteptam la asa rautati si mai ales ca majoritatea m`au cam luat de fraiera...o sa incerc si eu sa vb deschis cu el...nu am de pierdut

si apropo...nam zis nicaieri ca bea de rupe sau ca se sprijina de garduri...cum au inteles unele/unii...
ms pt sfat


" marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii"

Nu te-ai limitat sa spui ca iese cu prietenii,ai specificat "la bere".Pai daca iese prea mult la bere,nu bea de rupe?Ti-a zis ca bea decat o berica in cateva ore cat sta acolo,nu? Sa ti-l stapanesti sanatoasa,va meritati unu pe celalalt.
Barbie30_
Postat pe 30 Mai 2011 02:25
buna...uite am fost sau cel putin asa cred in aceeasi situatie...Numai ca la mine situatie difera un pic ...e sotul meu....dar l.am linistit...am vrut sa il testez asa cum mi.a testat si l nervii....cat de mult tine la mine..l/am amenintat ca il las...de fapt jumatate din situatie era implinita.....si a functionat...Binehhh ca nu abuzez de libertatea lui....dar...ideea e ...supune.l la un test....SI VORBESTE FEMEIE CU EL!!! impune.ti punctul de vedere:)
!!!!!!! numai bine iti doresc!!!!!!!!
celu_grace
Postat pe 30 Mai 2011 08:34
buna...uite am fost sau cel putin asa cred in aceeasi situatie...Numai ca la mine situatie difera un pic ...e sotul meu....dar l.am linistit...am vrut sa il testez asa cum mi.a testat si l nervii....cat de mult tine la mine..l/am amenintat ca il las...de fapt jumatate din situatie era implinita.....si a functionat...Binehhh ca nu abuzez de libertatea lui....dar...ideea e ...supune.l la un test....SI VORBESTE FEMEIE CU EL!!! impune.ti punctul de vedere:)
!!!!!!! numai bine iti doresc!!!!!!!!
celu_grace
Postat pe 30 Mai 2011 08:34
De la: Barbie30_, la data 2011-05-30 02:25:06
De la: kudika393757, la data 2011-05-29 21:30:01
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)



in sfarsit cineva care intelege totul...sincer...nici nu`mi venea sa citesc comentariile, dupa ce leam vazut pe primele...nu ma asteptam la asa rautati si mai ales ca majoritatea m`au cam luat de fraiera...o sa incerc si eu sa vb deschis cu el...nu am de pierdut

si apropo...nam zis nicaieri ca bea de rupe sau ca se sprijina de garduri...cum au inteles unele/unii...
ms pt sfat


" marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii"

Nu te-ai limitat sa spui ca iese cu prietenii,ai specificat "la bere".Pai daca iese prea mult la bere,nu bea de rupe?Ti-a zis ca bea decat o berica in cateva ore cat sta acolo,nu? Sa ti-l stapanesti sanatoasa,va meritati unu pe celalalt.


femeie...nu stiu al tau cum face...dar daca se imbata de la 2-3 beri e cam nasol...
si inca ceva...berea nu se bea ca apa...
kudika393757
Postat pe 30 Mai 2011 18:04
De la: kudika393757, la data 2011-05-30 18:04:18

femeie...nu stiu al tau cum face...dar daca se imbata de la 2-3 beri e cam nasol...
si inca ceva...berea nu se bea ca apa...


Dar cum se bea berea? ca pe whisky?

Acum serios vorbind...ti-l dau exemplu pe sotul meu: nu merge la bere cu prietenii. Circula cu masina si bea bere cand vine acasa. Ar fi culmea ca persoana iubita sa-si doreasca sa petreaca timpul cu altii si nu cu mine.
mimi_ca29
Postat pe 30 Mai 2011 18:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-30 18:26:39

Acum serios vorbind...ti-l dau exemplu pe sotul meu: nu merge la bere cu prietenii. Circula cu masina si bea bere cand vine acasa. Ar fi culmea ca persoana iubita sa-si doreasca sa petreaca timpul cu altii si nu cu mine.

si eu care il trimit cu forta sa se intalneasca cu prietenii...adevarul e ca il si stiu mare bautor...dar asa cum imi doresc momentele mele de "destrabalare" , mi se pare corect sa i le acord si lui ...iar tu ca varsatoare ar trebui sa stii cel mai bine cum e cu freedom-ul
tzuc mimisorule
miss_darine
Postat pe 30 Mai 2011 19:03
De la: miss_darine, la data 2011-05-30 19:03:02
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-30 18:26:39

Acum serios vorbind...ti-l dau exemplu pe sotul meu: nu merge la bere cu prietenii. Circula cu masina si bea bere cand vine acasa. Ar fi culmea ca persoana iubita sa-si doreasca sa petreaca timpul cu altii si nu cu mine.

si eu care il trimit cu forta sa se intalneasca cu prietenii...adevarul e ca il si stiu mare bautor...dar asa cum imi doresc momentele mele de "destrabalare" , mi se pare corect sa i le acord si lui ...iar tu ca varsatoare ar trebui sa stii cel mai bine cum e cu freedom-ul
tzuc mimisorule


Buna, Dari

In primul rand sotul e destul de ocupat ca sa mai aiba si timp pt iesit cu prietenii. In al 2 lea rand, nu prea are prieteni. II scanez eu pe toti si ii spun ca sunt niste prefacuti( chiar asa si sunt). In al 3 lea rand, eu sunt un varsator mai special; nu am nevoie de libertate. Nu ma "destrabalez" cu fetele niciodata. Ma mai intalnesc cu ele la o cafea pt a se juca copiii, iar asta o fac cand nu e el acasa; in general, seara de la 18.00 pana la 20.00 max.

Chiar nu am nevoie de libertate, si nici el pt ca as fi observat daca ceva nu-i convenea.

Eu nu ies in oras cu fetele pt ca atrag belelele ca un magnet. Se leaga golanii de mine
mimi_ca29
Postat pe 30 Mai 2011 19:54
De la: kudika393757, la data 2011-05-30 18:04:18
De la: Barbie30_, la data 2011-05-30 02:25:06
De la: kudika393757, la data 2011-05-29 21:30:01
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)



in sfarsit cineva care intelege totul...sincer...nici nu`mi venea sa citesc comentariile, dupa ce leam vazut pe primele...nu ma asteptam la asa rautati si mai ales ca majoritatea m`au cam luat de fraiera...o sa incerc si eu sa vb deschis cu el...nu am de pierdut

si apropo...nam zis nicaieri ca bea de rupe sau ca se sprijina de garduri...cum au inteles unele/unii...
ms pt sfat


" marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii"

Nu te-ai limitat sa spui ca iese cu prietenii,ai specificat "la bere".Pai daca iese prea mult la bere,nu bea de rupe?Ti-a zis ca bea decat o berica in cateva ore cat sta acolo,nu? Sa ti-l stapanesti sanatoasa,va meritati unu pe celalalt.


femeie...nu stiu al tau cum face...dar daca se imbata de la 2-3 beri e cam nasol...
si inca ceva...berea nu se bea ca apa...


Mai fata,tu esti si putin cu capu`!Am zis eu ca se imbata iubitul tau din 2-3 beri? Ai zis ca iese prea mult la bere si asta inseamna ca bea multa bere.Ce parte nu o intelegi? Tu ai spus ca iese prea mult la bere,nu eu! N-ar fi mai bine sa faci ceva sa-ti rezolvi problema si sa nu te mai smiorcai pe forumuri?
Barbie30_
Postat pe 30 Mai 2011 20:25
De la: Barbie30_, la data 2011-05-30 20:25:36
De la: kudika393757, la data 2011-05-30 18:04:18
De la: Barbie30_, la data 2011-05-30 02:25:06
De la: kudika393757, la data 2011-05-29 21:30:01
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. .... sincer eu am inteles ce ai vrut sa zici: tipu mai iasa cu baietii in oras si uita sa-ti mai dea cate un mesaj sau un telefon. si prietenul meu, tot de 3 ani, mai iasa din cand in cand cu colegii de servici. si eu sunt suparata cand mai vreau sa vb cu el si el nu poate. asta e.. trebuie sa intelegem ca mai au si ei nevoie de cate o iesire. nici eu nu am inteles pana nu am discutat fff pe larg cu el si mi-a explicat cum sta treaba si mi-a zis ca nu am nici un motiv de ingrijorare. cel mai bine e sa discuti cu el... si mai iasa si tu din cand in cand. crede-ma ca nici atata stat bot in bot nu face bine :)



in sfarsit cineva care intelege totul...sincer...nici nu`mi venea sa citesc comentariile, dupa ce leam vazut pe primele...nu ma asteptam la asa rautati si mai ales ca majoritatea m`au cam luat de fraiera...o sa incerc si eu sa vb deschis cu el...nu am de pierdut

si apropo...nam zis nicaieri ca bea de rupe sau ca se sprijina de garduri...cum au inteles unele/unii...
ms pt sfat


" marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii"

Nu te-ai limitat sa spui ca iese cu prietenii,ai specificat "la bere".Pai daca iese prea mult la bere,nu bea de rupe?Ti-a zis ca bea decat o berica in cateva ore cat sta acolo,nu? Sa ti-l stapanesti sanatoasa,va meritati unu pe celalalt.


femeie...nu stiu al tau cum face...dar daca se imbata de la 2-3 beri e cam nasol...
si inca ceva...berea nu se bea ca apa...


Mai fata,tu esti si putin cu capu`!Am zis eu ca se imbata iubitul tau din 2-3 beri? Ai zis ca iese prea mult la bere si asta inseamna ca bea multa bere.Ce parte nu o intelegi? Tu ai spus ca iese prea mult la bere,nu eu! N-ar fi mai bine sa faci ceva sa-ti rezolvi problema si sa nu te mai smiorcai pe forumuri?



tu cand spui "bea de rupe" cam la ce te referi?
nu ti se pare ca suna a betie?
tu ai scris cu mainile tale...nu eu am zis asta...
si daca am scris chestia asta pe forum, si tu teai apucat sa aprofundezi..(cam aiurea) care e problema?
abtinete daca nu iti place ce citesti...
si nu, nu ma smiorcai...dar nu inteleg de ce vi cu aiureli dinastea inapoi
kudika393757
Postat pe 30 Mai 2011 23:26
Hai ca m-ai plictisit
Barbie30_
Postat pe 30 Mai 2011 23:39
De la: kudika393757, la data 2011-05-26 22:27:55am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos...uneori mai avem parte si de cateva copilarii asa, dar marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii...ma rog...sta la 7 km de orasul in care stau eu si se mai opreste cand o ia catre casa...dar uneori si uita sa mearga mai departe...ma deranjeaza k oricat as insista sa iesim impreuna, zice k sunt doar ei baietii...si normal stand acolo....mijlocul de transport ar fi o problema uneori pt mine....neavand masina...orele de trezire putin difera...sfarsitul programului la fel...nu petrecem foarte mult impreuna...mai doarme el la mine, dar eu la el nu prea pot pt k imparte camera cu frateso...pana acum ceva timp avea 2 cei mai buni prieteni care la sfarsitul anului au plecat din tara la lucru si o perioada dupa plecarea lor na mai avut iesirile/opririle astea, dar acum si`a gasit un alt amic care il suna mereu..."nu vi la o bere?"...inteleg k e normal la un barbat, dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?


Hmmmm....unii chiar nu au ce face si stau pe forum-uri doar sa posteze mesaje rautacioase. Uite, eu nu am avut situatia asta pana acum insa ce am observat eu e ca daca partenerul tau te iubeste si vrea sa petreaca cat mai mult timp cu tine mai ales ca nu prea aveti posibilitatea sa va intalniti foarte des atunci renunta la iesirile cu baietii sau orice alte preocupari de natura sa-l indeparteze de tine. Nu in totatlitate, bineinteles, fiecare are nevoie sa mai fie si singur insa daca pe tine te deranjeaza acest aspect cel mai bine e sa discuti cu el despre asta, eu asa as face, si daca nu intelege, cum zicea cineva mai sus, ameninta-l ca-l lasi. Si nu o lungi cu asta, sa fii stapana si sigura pe tine pt ca altfel nu rezolvi nimic, situatia o sa continue la fel, si de ce sa suporti ceva ce nu-ti convine? Succes :)
MihaelaCC
Postat pe 2 Iunie 2011 11:01
De la: kudika393757, la data 2011-05-26 22:27:55am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos... dar marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii...ma rog...sta la 7 km de orasul in care stau eu si se mai opreste cand o ia catre casa...dar uneori si uita sa mearga mai departe...ma deranjeaza k oricat as insista sa iesim impreuna, zice k sunt doar ei baietii..., dar acum si`a gasit un alt amic care il suna mereu..."nu vi la o bere?"...inteleg k e normal la un barbat, dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?


pritena ea a patit la fel ca tine si a incercat urmatoarele metode cu urmatoarele rezultate
1. spusul cu frumosul ca ei nu i place ca el merge la mere asa des- el a zis ca nu merge asa des la bere cum i se pare ei

2. spusul mai certat ce iar iese la bere, desi a mai fost de curand - el a gasit motive ca e ziua cuiva , e meci, a venit Giga din italia si alte motive pt care trebuia sa mearga la bere

3. spusul frumos sa mearga amndoi la bere - el nu a vrut pt ca ceilalti nu si aduc prietenele . --

4. ea a intrebat daca vorbesc despre fete de nu vrea sa o ia si pe ea - el a zis ca ea e geloasa fara motiv

4. s a certat cu el de fiecare data cand se ducea el la bere - el prima data s-a aparat si a stat la discutii vreo ora, etc.. pe urma alta data a plecat direct cand incepeau primele semne de cearta ; pe urma pleca pe ascuns la bere .

5. ea + stat fara chef cand venea el de la bere, certat cand pleca iar - el acuzatii de gelozie , ca din cauza comportamentului ei el e nevoit sa iasa la bere , ca acasa ovede pe ea doar suparata .

6 nevi mari, amenintari cu despartirea, etc, plecat din casa etc.. el s a potolit vreo 2 sapt , dupa care a icneput iar , putin mai rar la inceput dar pe urma la fel .

7. alt incident iar plecat de acasa, dar de data asta, certuri si ca o finalizare clara, a promis ca nu se mai duce decat o data pe sapt . planul se strica la aniversarea unui amic care pica miercuri , la care el merge pe ascuns si fata afla ca a fost acolo .

8. tipa s-a despartit de el pt ca a mintit-o si ca oricum nu-l mai crede si nu mai are energie sa -l pazeasca pe el cand iese si cu cine si unde se duce si cat bea .

Concluzia e ca +
discutiiile astea nu duc nicaieri si ca daca el vrea sa iasa la bere in loc sa stea cu tine , poti sa comunici si discuti cat vrei si cat vrei sa analizezi toate detaliile, el va gasi scuze sau va merge pe ascuns sau va face scandal si tot va merge .

singurul rezultat a fost cand tipa in loc sa stea in casa si sa -si planga iubirea destramata si -a gasit un nou hobby , dans modern si mergea acolo fericita , slabise si era in forma si mai avea posibilitatea sa cunaosca alti baieti si sa fie ocupata cu hobiurile ei si cu prietenele ei si cu un nou prieten si fostul venea in genunchi dupa ea sa -i ceara iertare si etc. dar nu mai vroia ea , pentru ca avazut ca se paote si mai bine fara el .

Sper sa -ti foloseasca la ceva chestia asta !


kudika052198
Postat pe 3 Iunie 2011 13:15
Nu stiu cati ani aveti, dar nu cred ca sunteti trecuti de 25 de ani. Ideea e ca tu pentru el esti pe locul 2 si prietenii pe primul in frunte cu bericica, de care nu se poate lepada neam! El acum este in perioada in care isi se bucura din plin de burlacie si in fata prietenilor nu se cade sa te afiseze, cand se duc ei la bericica, deoarece se va face bascalie pe seama lui apoi, ceea ce denota ca el nu vrea ceva de viitor cu tine si este foarte imatur. Nu zice nimeni ca trb sa stea legat de tine, dar asa in fiecare zi bericica e cam nasol... Cu timpul se apuca si de alte lichiori mai spirtoase
Ar trebui sa ii spui tot ce te deranjeaza, sa discutati deschis orice si daca nu vezi nici o ameliorare inseamna ca nu da doi bani pe tine si oricand vei vrea sa petreaca timp cu tine va alege bericica in locul tau...ceea ce e trist!
verraa
Postat pe 3 Iunie 2011 13:35
De la: verraa, la data 2011-06-03 13:35:02 El acum este in perioada in care isi se bucura din plin de burlacie


Iar ea este in perioada cand dragostea-i oarba si orice i s-ar spune, toti ii sunt dusmani. Exceptie iubi, fireste.
Las-o, asa invata. Sau nu. Altfel n-ar mai fi femei batute, maritate cu betivi, inselate, alungate, alea alea ca doar le citim zilnic pe aici.
rashela
Postat pe 3 Iunie 2011 14:04
Si noi ce am mai vedea daca nu s-ar mai intampla nimic?
O sa vada ea apoi si va dischide un nou topic in care totul nu va mai fii asa de " frumos".
Ia in considerare doar mesajele care ii convin, pentru ca adevarul doare si cum totul este roz si dragostea e oarba...
verraa
Postat pe 3 Iunie 2011 15:07
De la: kudika393757, la data 2011-05-26 22:27:55am o relatie de 3 ani cu prietenul meu. totul e bine si frumos...uneori mai avem parte si de cateva copilarii asa, dar marea mea dilema e k iese prea mult la bere cu prietenii...ma rog...sta la 7 km de orasul in care stau eu si se mai opreste cand o ia catre casa...dar uneori si uita sa mearga mai departe...ma deranjeaza k oricat as insista sa iesim impreuna, zice k sunt doar ei baietii...si normal stand acolo....mijlocul de transport ar fi o problema uneori pt mine....neavand masina...orele de trezire putin difera...sfarsitul programului la fel...nu petrecem foarte mult impreuna...mai doarme el la mine, dar eu la el nu prea pot pt k imparte camera cu frateso...pana acum ceva timp avea 2 cei mai buni prieteni care la sfarsitul anului au plecat din tara la lucru si o perioada dupa plecarea lor na mai avut iesirile/opririle astea, dar acum si`a gasit un alt amic care il suna mereu..."nu vi la o bere?"...inteleg k e normal la un barbat, dar parca as vrea si eu atentia lui mai des... sunt eu stresata oare de acest gand...sau poate putin geloasa...sau oi avea si eu dreptate si ar trebui sa fac ceva?


Cine ti-a zis ca-i normal ca un barbat sa intre des in carciumi?
Fii serioasa...n-ai ce-i face, il accepti asa, sau altul la rand, de schimbat un om nu-l schimbi.
Oricum se pare ca nu amicii il tin in birt, el la bere vad ca daca nu-s vechii amici, repede gaseste altii.....asa ca..pace buna, ala ajunge un om al carciumilor.
Un barbat normal la cap si care vrea o relatie, tine de ea, iese 1,2 ori / saptamna la un sport cu amicii si bea o bere, joaca fotbal.....etc, maxim 3 ore.
Fa ce vrei, asta-i ratat de tanar....
stem_29
Postat pe 3 Iunie 2011 16:27
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-30 19:54:32
De la: miss_darine, la data 2011-05-30 19:03:02
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-30 18:26:39

Acum serios vorbind...ti-l dau exemplu pe sotul meu: nu merge la bere cu prietenii. Circula cu masina si bea bere cand vine acasa. Ar fi culmea ca persoana iubita sa-si doreasca sa petreaca timpul cu altii si nu cu mine.

si eu care il trimit cu forta sa se intalneasca cu prietenii...adevarul e ca il si stiu mare bautor...dar asa cum imi doresc momentele mele de "destrabalare" , mi se pare corect sa i le acord si lui ...iar tu ca varsatoare ar trebui sa stii cel mai bine cum e cu freedom-ul
tzuc mimisorule


Buna, Dari

In primul rand sotul e destul de ocupat ca sa mai aiba si timp pt iesit cu prietenii. In al 2 lea rand, nu prea are prieteni. II scanez eu pe toti si ii spun ca sunt niste prefacuti( chiar asa si sunt). In al 3 lea rand, eu sunt un varsator mai special; nu am nevoie de libertate. Nu ma "destrabalez" cu fetele niciodata. Ma mai intalnesc cu ele la o cafea pt a se juca copiii, iar asta o fac cand nu e el acasa; in general, seara de la 18.00 pana la 20.00 max.

Chiar nu am nevoie de libertate, si nici el pt ca as fi observat daca ceva nu-i convenea.

Eu nu ies in oras cu fetele pt ca atrag belelele ca un magnet. Se leaga golanii de mine


Asa mimilic, exact asa e si la mine, sotul meu nu lasa masina pt. un rahat de bere)))
nici la nunti, daca-s la N km, el mai bine nu bea sa poata veni acasa cand doreste.
Iese acum ca-i " mos":))) cu baietii de la munca la fotbal, au inchiriat un teren artificial pt. vinerea dupamasa si sta maxim 3 ore.
Sunt de 20 de ani cu el dar io putind a alcool ca o crasma nu l-am vazut.
Dar nici el nu m-a strans pe mine de pe la prietene.......plecata cu zecile de ore de pe acasa.
stem_29
Postat pe 3 Iunie 2011 16:35
De la: rashela, la data 2011-06-03 14:04:57
De la: verraa, la data 2011-06-03 13:35:02 El acum este in perioada in care isi se bucura din plin de burlacie


Iar ea este in perioada cand dragostea-i oarba si orice i s-ar spune, toti ii sunt dusmani. Exceptie iubi, fireste.
Las-o, asa invata. Sau nu. Altfel n-ar mai fi femei batute, maritate cu betivi, inselate, alungate, alea alea ca doar le citim zilnic pe aici.


asa se intampla.eu si dupa un an de la insuratoare inca mai ieseam cu prietenii sau cu colegii de serviciu.pana cand am gasit-o pe nevasta-mea cu bagajul in usa cu gand de plecare
fraier cum sunt m-am lipsit de prieteni si am ramas cu ea acasa acum incerc sa ma reinventez
pickard
Postat pe 3 Iunie 2011 16:49
De la: verraa, la data 2011-06-03 13:35:02Nu stiu cati ani aveti, dar nu cred ca sunteti trecuti de 25 de ani. Ideea e ca tu pentru el esti pe locul 2 si prietenii pe primul in frunte cu bericica, de care nu se poate lepada neam! El acum este in perioada in care isi se bucura din plin de burlacie si in fata prietenilor nu se cade sa te afiseze, cand se duc ei la bericica, deoarece se va face bascalie pe seama lui apoi, ceea ce denota ca el nu vrea ceva de viitor cu tine si este foarte imatur. Nu zice nimeni ca trb sa stea legat de tine, dar asa in fiecare zi bericica e cam nasol... Cu timpul se apuca si de alte lichiori mai spirtoase
Ar trebui sa ii spui tot ce te deranjeaza, sa discutati deschis orice si daca nu vezi nici o ameliorare inseamna ca nu da doi bani pe tine si oricand vei vrea sa petreaca timp cu tine va alege bericica in locul tau...ceea ce e trist!


al meu avea 29 si tot comportamentul acesta il afisa si mai si zicea ca vai ce ma mai iubeste si m-a cerut de nevasta si bla bla, asa sunt unii barbati, nu sunt facuti pt casnicie, responsabilitai
kudika058136
Postat pe 3 Iunie 2011 16:50
De la: pickard, la data 2011-06-03 16:49:14
De la: rashela, la data 2011-06-03 14:04:57
De la: verraa, la data 2011-06-03 13:35:02 El acum este in perioada in care isi se bucura din plin de burlacie


Iar ea este in perioada cand dragostea-i oarba si orice i s-ar spune, toti ii sunt dusmani. Exceptie iubi, fireste.
Las-o, asa invata. Sau nu. Altfel n-ar mai fi femei batute, maritate cu betivi, inselate, alungate, alea alea ca doar le citim zilnic pe aici.


asa se intampla.eu si dupa un an de la insuratoare inca mai ieseam cu prietenii sau cu colegii de serviciu.pana cand am gasit-o pe nevasta-mea cu bagajul in usa cu gand de plecare
fraier cum sunt m-am lipsit de prieteni si am ramas cu ea acasa acum incerc sa ma reinventez


Cand ai 20 - 30 de ani de casnicie in spate, o casnicie frumoasa, iti mai poti permite glume din astea. Daca un barbat vine si spune dupa 20 de ani ca vrea gagici, ca vrea bautura si femei si toate la modul serios, degetul pe tragaci si duca-se.

Cu alte cuvinte, daca te reinventezi in gluma, fa-o. Daca vorbesti serios, funie si sapun.
rashela
Postat pe 3 Iunie 2011 16:54
De la: rashela, la data 2011-06-03 16:54:30
De la: pickard, la data 2011-06-03 16:49:14
De la: rashela, la data 2011-06-03 14:04:57
De la: verraa, la data 2011-06-03 13:35:02 El acum este in perioada in care isi se bucura din plin de burlacie


Iar ea este in perioada cand dragostea-i oarba si orice i s-ar spune, toti ii sunt dusmani. Exceptie iubi, fireste.
Las-o, asa invata. Sau nu. Altfel n-ar mai fi femei batute, maritate cu betivi, inselate, alungate, alea alea ca doar le citim zilnic pe aici.


asa se intampla.eu si dupa un an de la insuratoare inca mai ieseam cu prietenii sau cu colegii de serviciu.pana cand am gasit-o pe nevasta-mea cu bagajul in usa cu gand de plecare
fraier cum sunt m-am lipsit de prieteni si am ramas cu ea acasa acum incerc sa ma reinventez


Cand ai 20 - 30 de ani de casnicie in spate, o casnicie frumoasa, iti mai poti permite glume din astea. Daca un barbat vine si spune dupa 20 de ani ca vrea gagici, ca vrea bautura si femei si toate la modul serios, degetul pe tragaci si duca-se.

Cu alte cuvinte, daca te reinventezi in gluma, fa-o. Daca vorbesti serios, funie si sapun.

ma refeream mai mult la iesiri cu prieteni vechi si noi dar de cand am masina si carnet nu mai beau nici la nunti sau alte petreceri(prea mult )
pickard
Postat pe 3 Iunie 2011 17:09
De la: stem_29, la data 2011-06-03 16:35:17.... el nu m-a strans pe mine de pe la prietene.......plecata cu zecile de ore de pe acasa.


bisexuale?
battleofwits
Postat pe 3 Iunie 2011 17:29
daca tu crezi ca te iubeste,te inseli.
el te vede ca pe un refugiu,nu ca pe o jumatate,asa ca acest viciu e greu sa l debarasezi.compania acelor amici e mai importanta decit tine,nu vezi?asa ca ..........vezi ti de drum si cautati jumatatea ta,nu te merita
josefine_oo
Postat pe 4 Iunie 2011 08:22
De la: miruna_avon, la data 2011-05-29 18:54:19ce copii sunteti.. a zis fata undeva ca bea de rupe tipu? repede ati interpretat ca ii betiv de nu se poate tine pe picioare. ....


Din punctul meu de vedere un barbat care "iese" la bere de mai mult de doua ori pe saptamana se numeste betiv. Problema e ca daca acum iese de 2-3 , n ! ori dupa casatorie si odata cu inaintarea in varsta va iesi tot mai des, adica... zilnic si numai bine nu te vad.
In primul rand sa iesi la bere costa, deci va bea o mare parte din banii pe care ii va castiga, apoi ii poate fi rau iar tu ii vei face ceaiul si-i vei suporta indispozitia si mahmureala, se poate imbolnavi si va trebui sa tina cine stie ce regim, poate deveni vioelnt, etc, etc, etc...Bautura nu e buna - cu cat mai putin (spre deloc) cu atat mai bine.
Da-l incolo de betivan.
ocs
Postat pe 4 Iunie 2011 13:21
De la: stem_29, la data 2011-06-03 16:35:17
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-30 19:54:32
De la: miss_darine, la data 2011-05-30 19:03:02
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-30 18:26:39

Acum serios vorbind...ti-l dau exemplu pe sotul meu: nu merge la bere cu prietenii. Circula cu masina si bea bere cand vine acasa. Ar fi culmea ca persoana iubita sa-si doreasca sa petreaca timpul cu altii si nu cu mine.

si eu care il trimit cu forta sa se intalneasca cu prietenii...adevarul e ca il si stiu mare bautor...dar asa cum imi doresc momentele mele de "destrabalare" , mi se pare corect sa i le acord si lui ...iar tu ca varsatoare ar trebui sa stii cel mai bine cum e cu freedom-ul
tzuc mimisorule


Buna, Dari

In primul rand sotul e destul de ocupat ca sa mai aiba si timp pt iesit cu prietenii. In al 2 lea rand, nu prea are prieteni. II scanez eu pe toti si ii spun ca sunt niste prefacuti( chiar asa si sunt). In al 3 lea rand, eu sunt un varsator mai special; nu am nevoie de libertate. Nu ma "destrabalez" cu fetele niciodata. Ma mai intalnesc cu ele la o cafea pt a se juca copiii, iar asta o fac cand nu e el acasa; in general, seara de la 18.00 pana la 20.00 max.

Chiar nu am nevoie de libertate, si nici el pt ca as fi observat daca ceva nu-i convenea.

Eu nu ies in oras cu fetele pt ca atrag belelele ca un magnet. Se leaga golanii de mine


Asa mimilic, exact asa e si la mine, sotul meu nu lasa masina pt. un rahat de bere)))
nici la nunti, daca-s la N km, el mai bine nu bea sa poata veni acasa cand doreste.
Iese acum ca-i " mos":))) cu baietii de la munca la fotbal, au inchiriat un teren artificial pt. vinerea dupamasa si sta maxim 3 ore.
Sunt de 20 de ani cu el dar io putind a alcool ca o crasma nu l-am vazut.
Dar nici el nu m-a strans pe mine de pe la prietene.......plecata cu zecile de ore de pe acasa.

intotdeauna am stiut ca's atipica...deh, leoaica cu ascendent in varsator ...dar niciodata nu mi-am dorit ca barbatul meu sa fie legat 24 din 24 de ore de mine ...acu' voi imi vb de extreme si nu la ele m-am referit...una e sa stai cu prietenii/prietenele la o cafea cca 2 ore si alta e sa te uite d-zeu in fata tzapilor de bere...ce e drept, eu acum imi si permit, nemaiavand copii mici
te tzuc stem...nu te-am mai vazut pe aici, de ceva vreme...drept e ca nici io nu prea mai am timp de kudi
miss_darine
Postat pe 4 Iunie 2011 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau parerea voastra 16 De la: kudika_12486 21 Iulie 2012 20:31
nu stiu ce sa fac 13 De la: Roco 17 Noiembrie 2008 05:04
remediu pt ciclu "preamtur" 12 De la: nicoleta4856 10 Iunie 2009 21:35
Despartire... 49 De la: Andrei21 7 Iulie 2015 07:03
Sunt Disperata... 32 De la: 3liza 7 Mai 2011 12:01