Setari Cookie-uri

Cum trebuie sa te comporti intr-o relatie?

De la: geo_refinantat, la data 2011-06-07 22:20:49
De la: Ame_ly, la data 2011-06-07 22:07:56
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 22:00:59
De la: Ame_ly, la data 2011-06-07 21:47:00
da,cred ca are importanta ,imi pare rau sa spun asta,dar daca intr-o relatie barbatul este mult inferior femeii de langa el ,cu siguranta se va simtii frustrat si de aici apar o multime de probleme in cuplu
asta-i cruda realitate


depinde de relatie
pentru una obisnuita, e nevoie ca el sa aibe jobul mai bun pentru a fi cel "dominant"


tu nu rade bre ca eu vorbesc serios aici
intr-un cuplu,cei doi trebuie sa aiba relativ acelasi nivel ,sa aibe preocupari comune si sa vorbeasca aceeasi limba
daca el spala masini si ea e manager,de ex.,el o sa turbe de gelozie cand ea merge la o intalnire de afaceri


uite ca nu-i general valabila.
ea, jurista principala in cadrul unui consiliu judetean.
el, portar. nu de fotbal.
dupa 25 de ani sunt inca impreuna si se iubesc.
Geo...aceasta relatie admirabila este a unor persoane ce au o varsta respectabila........piti mici ,nu pot intelege
cristinxxx
Postat pe 7 Iunie 2011 22:39
De la: Yharr, la data 2011-06-07 19:44:32
De la: Valy90, la data 2011-06-07 19:40:53

Stii tu ca urma sa si-o traga?
Nu va nimic iesit din comun daca, o CUNOSTINTA te invita la o cafea.
Cati ani ai ti Vali scumpo? Asculta putin de la nenea Yharr ca-i mai batran...daca iesi cu altul doar voi 2 ca doi porumbei scartaie soro relatia in care te aflii ,poti sa te minti pe tine insuti cat vrei

Eh, Yarr mosule, asculta tu la baba ca-i la fel de batrana ca si tine. O femeie poate iesi cu un barbat la o cafea fara sa-si doreasca mai mult. Pentru un barbat insa, n-as garanta asta niciodata.


On topic. Eu cred ca oricare dintre noi stim foarte bine ce iertam si ce nu intr-o relatie, pana unde suntem dispusi sa mergem. Ori daca am spus: "ok, te-am iertat, sa nu mai faci cutare lucru!" apoi normal ar fi sa imi continui viata in mod normal. O relatie ca asta oboseste al dracului de mult. Sa ma justific in fiecare minut pentru o boacana de care am fost absolvita? La ce bun?!

Cred ca in asemenea situatii, daca ne-am pune in locul victimei (desigur avand constiinta curata) ne-am da seama ca niciunul dintre noi nu ar rezista unei asemenea presiuni. Eu una am spus: l-as trimite la pascut. Ori m-ai iertat si-mi acorzi, cel putin in aparenta, increderea pierduta, ori ma lasi in pace de tot. Asta nu mai e relatie si nici viata linistita pentru nicio parte implicata.

ps. Chiar se poate bea cafea cu un barbat fara a te gandi vreo secunda ca-i mai frumos ca ce ai acasa. Greseala cea mare este ca ascunzi asta, dandu-i din start o nota adulterina.
Dar cum cinci ani conteaza mai mult decat inca 20 - 30 - 40 cati mai are de trait si cum tine foarte mult la el, ce conteaza parerea altora?!
rashela
Postat pe 7 Iunie 2011 23:36
As spune ca niciunul din voi nu e sanatos la cap si ca ``relatia`` asta e pe duca. Increderea intr-o relatie e esentiala si daca el nu mai are incredere in tine, sa fii sigura ca, desi te-a iertat acum, iti va da papucii la prima abatere de a ta sau la prima lui suspiciune ca il inseli iar.
Eva32
Postat pe 2 Iulie 2011 03:14
As spune ca niciunul din voi nu e sanatos la cap si ca ``relatia`` asta e pe duca. Increderea intr-o relatie e esentiala si daca el nu mai are incredere in tine, sa fii sigura ca, desi te-a iertat acum, iti va da papucii la prima abatere de a ta sau la prima lui suspiciune ca il inseli iar.
Eva32
Postat pe 2 Iulie 2011 03:14
Pai in primul rand e grav daca se ajunge la asa ceva intr-o relatie, adica mai bine spus aceasta nu se mai numeste reletie.Iarta-ma daca sunt mai dura dar asa e. Oricine face greseli care uneori acestea trebuie iertate.Iar daca acum te iarta mai tarziu iti va reprosa amumite lucruri pe care le-ai facut...si eu nu cred ca i-ar conveni cuiva...Eu una zic sa-l trimiti acolo de unde vine si sa incheiati totul. mai bine o faci tu decat el.
kudika_24597
Postat pe 1 Ianuarie 2013 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea pt o alta femeie... 114 De la: leo_ 4 Mai 2011 23:12
Sf Mihail si Gavril 1 De la: mihapic73 5 Noiembrie 2009 22:56
Poti fi prietena cu fosta lui iubita? 49 De la: gratuit89 20 Decembrie 2009 04:19
Oare chiar s-a indragostit de mine? 24 De la: verraa 23 Aprilie 2011 22:56
Hey all 9 De la: zoredia 13 Februarie 2009 16:18