Setari Cookie-uri

sunt mai importantii prietenii???

am o relatie de un an jumate...la inceput toul a fost frumos..:x chiar daca am trecut prin multe si parintii mei nu au fost de acord noi tot am ramas impreuna..la 1 an i-am cunoscut familia ..m-am atasat enorm de mult de fiecare membru din familie si sentimentul a fost reciproc..de la un timp i-am explicat ca sa racit si k nu-mi mai acorda prea multa importanta..a zis ca mi se pare mie..eu daca il chemam sa ne vedem venea peste 2 -3 ore dar daca prietenii lui il chemau veana in 2-3 min intro seara a venit el cu un prieten si am stat impreuna ..prietenul lui statea cu 2 fete prietene bune de ale mele..si i.am spus sa inceteze sa ramana decat cu una ;) si prietenul lui a zis "daca te apuci sa vorbesti tu ceva ii spun si eu lui gagikatu ceva si ai sa vezi ca nu o sa mai fi cu el" si era si el de fata ..nu a zis absolut nimik.. faza e ca oricand poate sa se bage un prieten de a lui...asa k de ce sa o mai contiunui cand stiu..ca in oriice moment poate sa ma desparta alcineva..ce sa fac:-?
kudika410864
Postat pe 1 Iulie 2011 14:06
De la: kudika410864, la data 2011-07-01 14:06:37am o relatie de un an jumate...la inceput toul a fost frumos..:x chiar daca am trecut prin multe si parintii mei nu au fost de acord noi tot am ramas impreuna..la 1 an i-am cunoscut familia ..m-am atasat enorm de mult de fiecare membru din familie si sentimentul a fost reciproc..de la un timp i-am explicat ca sa racit si k nu-mi mai acorda prea multa importanta..a zis ca mi se pare mie..eu daca il chemam sa ne vedem venea peste 2 -3 ore dar daca prietenii lui il chemau veana in 2-3 min intro seara a venit el cu un prieten si am stat impreuna ..prietenul lui statea cu 2 fete prietene bune de ale mele..si i.am spus sa inceteze sa ramana decat cu una ;) si prietenul lui a zis "daca te apuci sa vorbesti tu ceva ii spun si eu lui gagikatu ceva si ai sa vezi ca nu o sa mai fi cu el" si era si el de fata ..nu a zis absolut nimik.. faza e ca oricand poate sa se bage un prieten de a lui...asa k de ce sa o mai contiunui cand stiu..ca in oriice moment poate sa ma desparta alcineva..ce sa fac:-?


Pai ori va iubiti si aveti ganduri serioase, ori dati cu stangul in dreptul.
always_same
Postat pe 1 Iulie 2011 14:22
De la: kudika410864, la data 2011-07-01 14:06:37nu a zis absolut nimik..

nasol
cam magar prietenul ala al lui, iar el....
kudika_pudika
Postat pe 1 Iulie 2011 20:26
De la: kudika410864, la data 2011-07-01 14:06:37am o relatie de un an jumate...la inceput toul a fost frumos..:x chiar daca am trecut prin multe si parintii mei nu au fost de acord noi tot am ramas impreuna..la 1 an i-am cunoscut familia ..m-am atasat enorm de mult de fiecare membru din familie si sentimentul a fost reciproc..de la un timp i-am explicat ca sa racit si k nu-mi mai acorda prea multa importanta..a zis ca mi se pare mie..eu daca il chemam sa ne vedem venea peste 2 -3 ore dar daca prietenii lui il chemau veana in 2-3 min intro seara a venit el cu un prieten si am stat impreuna ..prietenul lui statea cu 2 fete prietene bune de ale mele..si i.am spus sa inceteze sa ramana decat cu una ;) si prietenul lui a zis "daca te apuci sa vorbesti tu ceva ii spun si eu lui gagikatu ceva si ai sa vezi ca nu o sa mai fi cu el" si era si el de fata ..nu a zis absolut nimik.. faza e ca oricand poate sa se bage un prieten de a lui...asa k de ce sa o mai contiunui cand stiu..ca in oriice moment poate sa ma desparta alcineva..ce sa fac:-?



Ai vre-un trecut "glorios" de te ameninta fraierul ala asa degeaba?
The_Exile
Postat pe 1 Iulie 2011 20:30
De la: kudika410864, la data 2011-07-01 14:06:37am o relatie de un an jumate...la inceput toul a fost frumos..:x chiar daca am trecut prin multe si parintii mei nu au fost de acord noi tot am ramas impreuna..la 1 an i-am cunoscut familia ..m-am atasat enorm de mult de fiecare membru din familie si sentimentul a fost reciproc..de la un timp i-am explicat ca sa racit si k nu-mi mai acorda prea multa importanta..a zis ca mi se pare mie..eu daca il chemam sa ne vedem venea peste 2 -3 ore dar daca prietenii lui il chemau veana in 2-3 min intro seara a venit el cu un prieten si am stat impreuna ..prietenul lui statea cu 2 fete prietene bune de ale mele..si i.am spus sa inceteze sa ramana decat cu una ;) si prietenul lui a zis "daca te apuci sa vorbesti tu ceva ii spun si eu lui gagikatu ceva si ai sa vezi ca nu o sa mai fi cu el" si era si el de fata ..nu a zis absolut nimik.. faza e ca oricand poate sa se bage un prieten de a lui...asa k de ce sa o mai contiunui cand stiu..ca in oriice moment poate sa ma desparta alcineva..ce sa fac:-?


Relatia ta e varza cu carne iar restul abureala de pustani!
Trece cand mai cresti!

Postat pe 1 Iulie 2011 20:38
De la: kudika410864, la data 2011-07-01 14:06:37am o relatie de un an jumate...la inceput toul a fost frumos..:x chiar daca am trecut prin multe si parintii mei nu au fost de acord noi tot am ramas impreuna..la 1 an i-am cunoscut familia ..m-am atasat enorm de mult de fiecare membru din familie si sentimentul a fost reciproc..de la un timp i-am explicat ca sa racit si k nu-mi mai acorda prea multa importanta..a zis ca mi se pare mie..eu daca il chemam sa ne vedem venea peste 2 -3 ore dar daca prietenii lui il chemau veana in 2-3 min intro seara a venit el cu un prieten si am stat impreuna ..prietenul lui statea cu 2 fete prietene bune de ale mele..si i.am spus sa inceteze sa ramana decat cu una ;) si prietenul lui a zis "daca te apuci sa vorbesti tu ceva ii spun si eu lui gagikatu ceva si ai sa vezi ca nu o sa mai fi cu el" si era si el de fata ..nu a zis absolut nimik.. faza e ca oricand poate sa se bage un prieten de a lui...asa k de ce sa o mai contiunui cand stiu..ca in oriice moment poate sa ma desparta alcineva..ce sa fac:-?


Ai o relatie de 1 an jumate si deja "ati trecut prin multe". De-alea rele, desigur. Ma intreb cand ar trebui sa treaca si prin alea bune o pereche? Dupa vreo 20 de ani de stat impreuna?
Iubit care sta mai mult cu prietenii, prieteni care au cate o fata pe cate un picior si una'n carca, relatie la gramada... cati ani ziceai ca aveti cu totii?

"Faza e ca" n-ai nicio relatie.
Si cand ai intrebari de genul "ce sa fac?", imagineaza-ti ca te intreaba cea mai buna prietena a ta. Si vezi ce i-ai raspunde.
rashela
Postat pe 1 Iulie 2011 21:01
De la: kudika410864, la data 2011-07-01 14:06:37am o relatie de un an jumate...la inceput toul a fost frumos..:x chiar daca am trecut prin multe si parintii mei nu au fost de acord noi tot am ramas impreuna..la 1 an i-am cunoscut familia ..m-am atasat enorm de mult de fiecare membru din familie si sentimentul a fost reciproc..de la un timp i-am explicat ca sa racit si k nu-mi mai acorda prea multa importanta..a zis ca mi se pare mie..eu daca il chemam sa ne vedem venea peste 2 -3 ore dar daca prietenii lui il chemau veana in 2-3 min intro seara a venit el cu un prieten si am stat impreuna ..prietenul lui statea cu 2 fete prietene bune de ale mele..si i.am spus sa inceteze sa ramana decat cu una ;) si prietenul lui a zis "daca te apuci sa vorbesti tu ceva ii spun si eu lui gagikatu ceva si ai sa vezi ca nu o sa mai fi cu el" si era si el de fata ..nu a zis absolut nimik.. faza e ca oricand poate sa se bage un prieten de a lui...asa k de ce sa o mai contiunui cand stiu..ca in oriice moment poate sa ma desparta alcineva..ce sa fac:-?


Dupa ce-am citit eu tipul ala nu-i serios.Gandeste-te ca-i foarte posibil,vorba rashelei sa mai aiba vreo una doua pe langa tine,un aperitiv,un fel principal...tu poate esti garnitura. E foare posibil ca el cu prietenul lui sa se gandeasca: hai ca stau cu ea,apoi daca vrei poti sa o iei tu dupa o vreme...Poate asa fac toti in mica lor lume in care ei sunt niste mici printisori care pot avea ce sclava isi doresc. Sincer...ai o relatie de un an jumate,dar de fapt chiar n-o ai.Asta nu-i relatie.Tocmai de-aia esti garnitura,esti un supliment la meniu pe care poate la un moment dat sa il dea la o parte.Si dupa aia...tu ramai cu un an jumatate de relatie,cu inima franta,el cu inca una pe lista suficient de fraiera cat sa stea langa el un an jumate. Poate,doar poate a tinut la tine,dar uita-te...i-ai cunoscut parintii si totul s-a racit,pentru ca n-ai mai fost tentanta.In ochii lui dupa ce i-ai cunoscut parintii relatia o trecut la un nivel serios,unde nici el si nici amicii lui nu pot juca pentru ca nu-i pot face fata.Sincer,nu continua...daca ajunge sa te lase de gura lumii,nu merita sa fie in lumea ta.E o jigodie daca face asta,deci lasa-l acolo in lumea din care face parte si ridica-te mai presus de ei.Gaseste-ti alt baiat mai cuminte ca el si lasa-l pe el sa frece menta (vorba vine) cu cine o vrea el.Daca n-ai nimic pe constiinta infrunta-l pe amicul ala imbecil,daca ai...curata-ti murdariile,si eventual vezi-ti de viata daca adoratul tau iubit nu mai vrea sa fie cu tine. Un baiat te accepta daca te iubeste indiferent de trecutul tau,atata timp cat trecutul tau nu-l murdareste si pe el.
myriam_paradise
Postat pe 3 Iulie 2011 23:38
Daca era un prieten se gandea inainte sa scoata ceva pe gura.Vorbesti cu prietenul tau si ii explici ca ar trebui in tine sa aiba incredere nu in tovarsii lui,pentru ca ei sunt trecatori in viata iar tu ramai.
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se merita ca "din iubire" sa te culci cu EL 70 De la: Trixibell 9 August 2009 16:11
ajutatima va rog sunt foarte confuza 16 De la: kudika_22856 5 Decembrie 2012 21:18
Parasita de Craciun... 7 De la: Sirius 8 Ianuarie 2009 08:43
Eu indragostita de el,el de alta ! 0 De la: 6 Martie 2012 01:12
Ce sa fac?:( 64 De la: love_is_precious 2 August 2010 22:16