Setari Cookie-uri

Eu sau distractia in Club

Cluburile, fetele proaspete pt el si invechite pt altzii, asta e calea spre sfarsitul fericirii ... este evident si pt tine nu ? ... Esti cumva fericita ??? NU ??? hmmm ce surpriza ... si pana cind ai de gand sa stai in acest intuneric al suferintzei ???????????????????????????????????????????????????????

Cand ai de gand sa te intorci inapoi in lumina zambetelor ? Cand vrei sa fi din nou fericita ? Cand vrei sa fi din nou respectata ? Admirata ? Iubita ?

Cand ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Vorbeste cu el si spune-i asa: uite dragule, am cunoscut si eu un alt baiat, care este interesat de mine. Avand in vedere ca tu esti prea ocupat si interesat de alte fete din cluburi, m-am gandit sa-ti dau aceasta libertate de finitiv si sa incep sa-mi traiesc si eu viatza langa cineva interesat de fericirea mea.

Asteapta sa-i vezi reactia. Daca incearca sa repare ceva si sa previna ca sa nu ajungi in bratele altui barbat, vei putea sa continui relatia cu el. Iar daca se arata indiferent, nu plange, ci zambeste-i si spune-i drum bun.
Bucurate sa te scapi de un monstru care-ti tortureaza sufletul...

Tu-i dai de ales, lucru pe care el nu l-a facut cu tine, el te-a pus in fatza unui fapt gata implinit, fara sa tina cont de parerea ta, de sufletul tau ...

Tu-i dai de ales si pri asta-i esti superioara pt totdeauna...
succes
denis_3d25
Postat pe 28 Iulie 2011 16:15
Si eu ma aflu in divortz cu sotia din aceleasi motive. Ea nu mai poate sa iese din "Cluburi"

La inceput au fost doar iesiri in cluburi, apoi de la cluburi, au trecut la hoteluri

Asa functioneaza treaba

Si e perfect asa. E bine sa-i dai toata libertatea partenerului tau de viatza, ca sa vezi ce alege in viatza lui si astfel sa sti cu cine stai de vorba

Partea grea in aceasta lume, tine de anii multi in care partenerul de viatza ti-e fidel si apoi dupa 10 sau 20 de ani, incepe cu tampeniile...

Dracul , are si el rabdarea lui si asteapta sa te prinda pe piciorul slab. Sint relatzii care se destrama si dupa 20 de ani si mai rau este daca sint si copi la mijloc.

Primeste cu bucurie acest semn de alarma de la dumnezeu si deschide-ti bine ochii, inainte ca suferintza ta sa primeasca o marime si mai exemplara

Se poate si mult mai rau de asa, sper sa nu ai parte sa vezi cum e mai rau de asa, dar e alegerea ta ...

Succes
denis_3d25
Postat pe 28 Iulie 2011 16:31
De la: denis_3d25, la data 2011-07-28 16:31:02Si eu ma aflu in divortz cu sotia din aceleasi motive. Ea nu mai poate sa iese din "Cluburi"

La inceput au fost doar iesiri in cluburi, apoi de la cluburi, au trecut la hoteluri

Asa functioneaza treaba

Si e perfect asa. E bine sa-i dai toata libertatea partenerului tau de viatza, ca sa vezi ce alege in viatza lui si astfel sa sti cu cine stai de vorba

Partea grea in aceasta lume, tine de anii multi in care partenerul de viatza ti-e fidel si apoi dupa 10 sau 20 de ani, incepe cu tampeniile...

Dracul , are si el rabdarea lui si asteapta sa te prinda pe piciorul slab. Sint relatzii care se destrama si dupa 20 de ani si mai rau este daca sint si copi la mijloc.

Primeste cu bucurie acest semn de alarma de la dumnezeu si deschide-ti bine ochii, inainte ca suferintza ta sa primeasca o marime si mai exemplara

Se poate si mult mai rau de asa, sper sa nu ai parte sa vezi cum e mai rau de asa, dar e alegerea ta ...

Succes










... amice ... cauti cam multe scuze ... degeaba ... TI-A PLACUT SI TIE ... plimbatul prin cluburi ... asa ca lasa vrajeala ... doar nu sarea pe fereastra cind tu dormeai ... sa fim seriosi ... acu daca a pus altul mina pe ea e doar vina ta ... ce sa iti fac ...


marco918
Postat pe 28 Iulie 2011 16:36
Marco , tu esti forte demn de mila... Ma cunosti tu pe mine ? Ai verificat tu personal in cite cluburi am fost eu ?
Tu ai tras niste concluzi gresite, asa cum o faci mereu si de asta-ti spun ca esti demn de mila..

Daca eu nu am agresat libertatea celor interesati de swing, asta nu inseamna ca mi-ai tinut tu mie lumanarea ca sa-mi cunosti curatenia intima.
Eu raman mai departe pe pozitie si le dau in continuare dreptate si libertate celor interesati de swing sau de alte placeri ... Nu i-am interzis nici sotiei mele sa-si faca de cap, ci din contra, am incurajato sa faca tot ceea ce-si doreste.
Iar eu stau , observ deciziile pamantenilor si merg mai departe. Nu ma catzar in spatele nimanui asa cum o faci tu Marco.
Eu dau libertate...
Eu sint un calator pe acest pamant, vin observ si plec...
Tu insa, cu mila-ti spun, ca vei mai ramane mult timp aicea jos, pana cand vei intelege, ca toate sint trecatoare...

Calatorim impreuna o peioada de timp si apoi ne despartim. Ne despartim de copilarie, ne despartim de scoala si colegi, ne despartim de parintzi, ne despartim de sot sau sotie, de prieteni si in final de aceasta lume in care am fost vizitatori...

Nu este nimic grav in a te despartii si a merge mai departe . Se numeste dezvoltare personala.
Lucru care la tine nu functioneaza, tocmai dein acest motiv.
Tu nu reusesti sa te desparti de prostia din capul tau si nici de suferintza din sufletul tau...

Vor mai trece multi sfintzi pe langa tine prin aceasta lume, dar tu nu vei fi capabil sa-i recunosti pt ca esti orb la suflet si la creier...
denis_3d25
Postat pe 28 Iulie 2011 17:09
De la: denis_3d25, la data 2011-07-28 17:09:23Marco , tu esti forte demn de mila... Ma cunosti tu pe mine ? Ai verificat tu personal in cite cluburi am fost eu ?
Tu ai tras niste concluzi gresite, asa cum o faci mereu si de asta-ti spun ca esti demn de mila..

Daca eu nu am agresat libertatea celor interesati de swing, asta nu inseamna ca mi-ai tinut tu mie lumanarea ca sa-mi cunosti curatenia intima.
Eu raman mai departe pe pozitie si le dau in continuare dreptate si libertate celor interesati de swing sau de alte placeri ... Nu i-am interzis nici sotiei mele sa-si faca de cap, ci din contra, am incurajato sa faca tot ceea ce-si doreste.
Iar eu stau , observ deciziile pamantenilor si merg mai departe. Nu ma catzar in spatele nimanui asa cum o faci tu Marco.
Eu dau libertate...
Eu sint un calator pe acest pamant, vin observ si plec...
Tu insa, cu mila-ti spun, ca vei mai ramane mult timp aicea jos, pana cand vei intelege, ca toate sint trecatoare...

Calatorim impreuna o peioada de timp si apoi ne despartim. Ne despartim de copilarie, ne despartim de scoala si colegi, ne despartim de parintzi, ne despartim de sot sau sotie, de prieteni si in final de aceasta lume in care am fost vizitatori...

Nu este nimic grav in a te despartii si a merge mai departe . Se numeste dezvoltare personala.
Lucru care la tine nu functioneaza, tocmai dein acest motiv.
Tu nu reusesti sa te desparti de prostia din capul tau si nici de suferintza din sufletul tau...

Vor mai trece multi sfintzi pe langa tine prin aceasta lume, dar tu nu vei fi capabil sa-i recunosti pt ca esti orb la suflet si la creier...









... baiete ... ESTI PLECAT CU SORCOVA !!! ... nu ma mir ca nevasta-ta a luat-o razna ... it recomand sa vorbesti cu ceva oameni mai cu scaun la cap poate te vr ajuta sa iti revii si sa intelegi ca esti plecat cu capul ... o vizita la psihiatru nu ar strica ... dar inseamna bani aruncati pe geam ... in fine ... pacat ....




marco918
Postat pe 28 Iulie 2011 17:20
De la: denis_3d25, la data 2011-07-28 17:09:23..............Daca eu nu am agresat libertatea celor interesati de swing, asta nu inseamna ca mi-ai tinut tu mie lumanarea ca sa-mi cunosti curatenia intima.
Eu raman mai departe pe pozitie si le dau in continuare dreptate si libertate celor interesati de swing sau de alte placeri ... Nu i-am interzis nici sotiei mele sa-si faca de cap, ci din contra, am incurajato sa faca tot ceea ce-si doreste. ....................






... adica daca nevasta-ta se dadea cu capul de pereti ... si spunea ca asta ii face placere ... tu o ''incuraja-i'' ... scuza-ma ... numai PROSTII pot vorbi ca tine ... nebun nu esti dar in mod categoric esti PROST de putzi ...

marco918
Postat pe 28 Iulie 2011 17:24
De la: marco918, la data 2011-07-28 17:24:08
De la: denis_3d25, la data 2011-07-28 17:09:23..............Daca eu nu am agresat libertatea celor interesati de swing, asta nu inseamna ca mi-ai tinut tu mie lumanarea ca sa-mi cunosti curatenia intima.
Eu raman mai departe pe pozitie si le dau in continuare dreptate si libertate celor interesati de swing sau de alte placeri ... Nu i-am interzis nici sotiei mele sa-si faca de cap, ci din contra, am incurajato sa faca tot ceea ce-si doreste. ....................






... adica daca nevasta-ta se dadea cu capul de pereti ... si spunea ca asta ii face placere ... tu o ''incuraja-i'' ... scuza-ma ... numai PROSTII pot vorbi ca tine ... nebun ''nu esti'' dar in mod categoric esti PROST de putzi ...





... ''nu esti'' ... am uitat sa adaug ... INCA ... nu m-ar mira ca miine sa spui ca ti-au crescut aripi ... nu as vrea sa stiu ce faci la divortz ...

marco918
Postat pe 28 Iulie 2011 17:26
slobozimas pa tine de papagal
animallover
Postat pe 29 Iulie 2011 14:06
De la: animallover, la data 2011-07-29 14:06:05slobozimas pa tine de papagal






... alooooo, aloooo ... ONANEL ... MATA e acasa ... degeaba o cauti pe aici ... dai la buba sa te mai descarci ... handicapatule ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2011 14:34
De la: ego71, la data 2011-07-03 16:02:25
De la: Micaell, la data 2011-07-03 13:00:58
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 12:34:05daca il las liber crezi ca v-a fi mai bine?de dus se duce oricand vrea el,nu l-am putut opri niciodata


Va se scrie intr-un cuvant, ca folosesti timpul viitor. V liniuta a, se foloseste in urmatorul context: v-a spus, v-a trimis iar "v" inlocuieste un pronume (voua in acest caz). Ma scuzi dar am simtit nevoia sa fac aceasta paranteza pt ca greseala ma cam deranja..."la ochi". Lasand gramatica la o parte, de ce nu te duci si tu in club cu el, daca ti-e teama ca o sa te insele sau mai stiu eu ce? Poate o sa-ti placa Intr-adevar, e urat din partea lui ca nu doreste sa iti faca pe plac si continua sa se duca, cu toate ca stie ca tie nu-ti convine asta. Pe de alta parte, poate ca asa stie el sa se distreze. Daca tie iti place sa citesti sau sa mergi la film, lui ii place sa mearga in club. Ce e rau in asta? Daca e genul care umbla cu altele, te va insela orice-ai face... Din pacate, asta numai in timp o poti afla...

iti bati gura degeaba,draga mea...nu poti invata gramatica pe cei ce nu stiu cele mai elementare reguli.


oooh.....ce va place sa va dati mari.....profesoare! PARTZ
kudika132368
Postat pe 29 Iulie 2011 14:35
De la: kudika052198, la data 2011-07-27 12:51:21
De la: alexa89_grace, la data 2011-07-03 09:43:55Buna fetelor,am si eu o mare durere in suflet...am 22 de ani si sufar cum nu am mai facut o niciodata,simt ca nu am pt ce trai,ma simt singura,fara nici o putere.....acum 1 an am inceput o frumoasa poveste de dragoste cu un baiat in varsta de 27 de ani,la inceput era totul superb,nu mi venea sa cred ce barbat am gasit,se comporta atat de frumos....dar dupa jumatate de an s-a schimbat ,a realizat ca inca vrea sa se mai distreze,ii place sa mearga in fiecare saptamana la club,dar fara mine....zice ca asa se simte el bn,eu nu stiu ce sa mai fac,am incercat toate posibilitatile .l-am lasat,am stat de vb cu el,dar nimic,zice ca ma iubeste dar vrea sa se mai distreze.....ce crede-ti va putea fi ceva in ritmul asta?crede-ti ca se va linisti?ce sfat imi da-ti ???ca nu mai pottt!!!!va rog


In caz ca nu ti-ai dat seama , te tine in stand -by cu promisiuni de iubire cat se "distreaza" el , ca sa aiba cu cine sa iasa in caz ca nu agata nimic prin cluburi .
ce sfat iti dam ?
1 invata gramatica de baza a limbii romane si afla cate greseli jenante ai facut doar in ultimul rand " crede-ti va putea fi ceva in ritmul asta?crede-ti ca se va linisti?ce sfat imi da-ti ???ca nu mai pottt!!!!
2. il lasi pe baietas cu distractia lui in cluburi si iti vezi de scoala si de educatie , ca dupa ce inveti gramatica ai mai multe sanse sa intalnesti baieti mai inteligenti si responsabili .




da'ce aveti fratilor cu gramatica asta??? ce va tot legati atata de asta??? santeti profesori(profesoare) toti?? de ce nu predati in alte parti (scoli ,licee ,universitati) nu pe kudika?? daca vroia sa invete o facea pina acum,nicidecum ptr. ca ...o corectati voi pe aici !!

o dati in ala bala portocala...si subiectul topicului ..la urma si pe scurt......

Complet neinteresant si plictisitor !! de aia a devenit kudika demna de lasat in pace!
kudika132368
Postat pe 29 Iulie 2011 14:52
Buna dragut-o,oricine orice ar scrie o relatie la 22 de ani nu este sfarsitul lumii,barbatii nu se coc la 27 de ani poate tu simti nevoia unui camin si a familiei ,dar el normal ca inca nu.
Daca doresti sa fii alaturi de el mult timp lasa-l prin cluburi sau unde ar dori el ,in schimb poti si tu iesi cu prietenele tale la club ,discoteca,si poti face multe lucruri fara el,cand santeti doar voi profitati de moment atunci,si nu a vaitati ce face unul si celalalt in timpul in care santeti separat.
Nu il poti tine langa tine nu este un obiect,oferai libertatea de care are nevoie acum cat e tanar,sa nu inceapa sa mearga prin cluburi fara tine dupa ce va veti casatori de ex.

Cam asta ar fi sfatul meu pentru tine la varsta ta nu ai de ce sa te legi de cineva asa,zau ai toata viata inainte.
kudika379564
Postat pe 29 Iulie 2011 17:48
De la: kudika379564, la data 2011-07-29 17:48:41Buna dragut-o,oricine orice ar scrie o relatie la 22 de ani nu este sfarsitul lumii,barbatii nu se coc la 27 de ani poate tu simti nevoia unui camin si a familiei ,dar el normal ca inca nu.
Daca doresti sa fii alaturi de el mult timp lasa-l prin cluburi sau unde ar dori el ,in schimb poti si tu iesi cu prietenele tale la club ,discoteca,si poti face multe lucruri fara el,cand santeti doar voi profitati de moment atunci,si nu a vaitati ce face unul si celalalt in timpul in care santeti separat.
Nu il poti tine langa tine nu este un obiect,oferai libertatea de care are nevoie acum cat e tanar,sa nu inceapa sa mearga prin cluburi fara tine dupa ce va veti casatori de ex.

Cam asta ar fi sfatul meu pentru tine la varsta ta nu ai de ce sa te legi de cineva asa,zau ai toata viata inainte.



Ce sfat frumos si bun Mi ai dat si mai mlta incredere in mine...eu trec printr-o despartire..si am tot 22 de ani aproape ...Nu este sfarsitul lumii!!!Distrati-va mai copiilor ...Fetelor nu mai gasiti fericirea intr un baiat...ne putem descurca si singure!!!Si sunt atatia baieti care ar vrea sa aibe o relatie cu voi ...Nu va legati la cap de la varsta aceasta,este pacat, anii tineretii nu se mai intorc :(....
Deeliaaaa
Postat pe 29 Iulie 2011 18:06
De la: Deeliaaaa, la data 2011-07-29 18:06:40
De la: kudika379564, la data 2011-07-29 17:48:41Buna dragut-o,oricine orice ar scrie o relatie la 22 de ani nu este sfarsitul lumii,barbatii nu se coc la 27 de ani poate tu simti nevoia unui camin si a familiei ,dar el normal ca inca nu.
Daca doresti sa fii alaturi de el mult timp lasa-l prin cluburi sau unde ar dori el ,in schimb poti si tu iesi cu prietenele tale la club ,discoteca,si poti face multe lucruri fara el,cand santeti doar voi profitati de moment atunci,si nu a vaitati ce face unul si celalalt in timpul in care santeti separat.
Nu il poti tine langa tine nu este un obiect,oferai libertatea de care are nevoie acum cat e tanar,sa nu inceapa sa mearga prin cluburi fara tine dupa ce va veti casatori de ex.

Cam asta ar fi sfatul meu pentru tine la varsta ta nu ai de ce sa te legi de cineva asa,zau ai toata viata inainte.



Ce sfat frumos si bun Mi ai dat si mai mlta incredere in mine...eu trec printr-o despartire..si am tot 22 de ani aproape ...Nu este sfarsitul lumii!!!Distrati-va mai copiilor ...Fetelor nu mai gasiti fericirea intr un baiat...ne putem descurca si singure!!!Si sunt atatia baieti care ar vrea sa aibe o relatie cu voi ...Nu va legati la cap de la varsta aceasta,este pacat, anii tineretii nu se mai intorc :(....

mancuti eu ochii aia caprui....bravo...frumos spus dar aplici in practica...daca da esti tare ...
PRALEA_
Postat pe 29 Iulie 2011 20:10
De la: Elyaa, la data 2011-07-08 10:25:34Urat comportament,si la 40 de ani va vrea sa mearga in club?


Nop atunci o sa descopere ca-i gay .. de aia prefera sa se distreze cu baietii
The_Exile
Postat pe 29 Iulie 2011 20:58
Pealea daca la mine te referi sa stii k da am pus in practica ce am scris...ssi imi este f bn momentan...parca vad altfel viata acum...ma oprisem intr-un punct unde nu era locul meu (in fosta relatie) ..am suferit inca am o rana pe sufletel dar viata merge mai departe si e frumoasa ...
Deeliaaaa
Postat pe 1 August 2011 15:09
De la: Deeliaaaa, la data 2011-08-01 15:09:15Pealea daca la mine te referi sa stii k da am pus in practica ce am scris...ssi imi este f bn momentan...parca vad altfel viata acum...ma oprisem intr-un punct unde nu era locul meu (in fosta relatie) ..am suferit inca am o rana pe sufletel dar viata merge mai departe si e frumoasa ...

normal ca la tine ma refer din moment ce te citez...pacat ca ai invatat dintr-o experienta trista...dar e bine ca ai invatat ceva...altii/altele nu invata nimic o viata ...
PRALEA_
Postat pe 1 August 2011 15:17
De la: PRALEA_, la data 2011-08-01 15:17:14
De la: Deeliaaaa, la data 2011-08-01 15:09:15Pealea daca la mine te referi sa stii k da am pus in practica ce am scris...ssi imi este f bn momentan...parca vad altfel viata acum...ma oprisem intr-un punct unde nu era locul meu (in fosta relatie) ..am suferit inca am o rana pe sufletel dar viata merge mai departe si e frumoasa ...

normal ca la tine ma refer din moment ce te citez...pacat ca ai invatat dintr-o experienta trista...dar e bine ca ai invatat ceva...altii/altele nu invata nimic o viata ...


E pacat ca trebuie sa trecem fiecare printr-o experienta de genul.....Da pana la urma in viata treci prin multe ,multe experiente placute neplacute din care trebuie sa inveti ceva....Si mai este o vorba:Din greseli invatam ...sa nu le repetam !
Deeliaaaa
Postat pe 1 August 2011 15:20
Din pacate invatam din greseala noastra adesea si nu din greselile altora Dar partea buna este ca cei care doresc cu adevarat sa-si traiasca viata,cer sfaturi de la altii ,niciodata sa nu va fie rusine sa cereti ajutor sau un sfat nu veti regreta!!! Poate ca va scapa de o durere imensa.
Pentru multe alte sfaturi va stau la dispozitie si pe e-mail: tuzsonkinga@gmail.com
Va ajut cu drag
kudika379564
Postat pe 1 August 2011 16:57
Si eu mi-am pus mult timp aceasi intrebare, am fost intr-o relatie timp de 2 ani si am auzit exact aceasi poveste" vreau sa ies doar cu baietii, sa bem ceva", "cu ei ma distrez altfel" si tot asa(iesea si cu mine in club dar foarte rar), am zis sa nu fiu absurda in vre-un fell sa aiba libertatea lui, ca daca vrea sa ma insele ma inseala oricum, in rest totul era perfect, ne petreceam timpul impreuna, excursii si vacante in doi,imi spunea tot timpul ca ma iubeste, ca nu a mai fost asa indragostit pana acum de cineva...pana cand am aflat ca ma inseala, evident cu o tipa ce frecventeaza aceleasi cluburi ca si el(din ce stiu eu a durat cateva saptamani). Ne-am despartit de aproape o luna si el continua sa ma caute, sa ma roage sa ne impacam, ca a fost o greseala, un accident, ca ma iubeste...Parerea mea: unii joaca teatru 24/7, dar daca cineva mi-ar mai spune ca se simte mai bine in club cu "baietii" decat cu mine...I would smack him in the head, doar pentru obraznicia de a imi spune asa ceva. Oricum sper sa nu ai aceasi experienta care am avut-o eu...dar nu mai accepta asa ceva, ca doar ce poate face cu baietii si nu poate face cu tine...sa fim sincere
cristina_c84
Postat pe 6 August 2011 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire... impacare? 6 De la: geo_reincarcat_iara 11 August 2010 20:38
A mintit privindu-ma in ochi 11 De la: 2 Mai 2014 22:42
intre dragoste si iubire!!! 105 De la: kudika_34663 27 Mai 2013 09:58
Vreau sa-l uit...dar cum??? 27 De la: kudika_1005014 8 Aprilie 2016 16:36
Buna fetelor 20 De la: kudika_960579 25 August 2014 19:29