Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutor!!!

Buna,am incercat de cateva ori sa scriu aici,am sters,iar am scris si azi am reusit sa deschid subiectul asta pt ca am nevoie de sfaturi,poate se gaseste si ceva barbati care sa-mi vada problemele cu alti oki si poate asa sa primesc de la voi niste sfaturi care sa ma ajute sa trec mai usor prin perioada asta neagra.
Am 27 ani,am avut o relatie de 3 ani cu un roman (traim in germania) si avem o frumusete de fata de 2 ani.totul a inceput frumos,pot spune ca El este marea mea dragoste si totodata o mare dezamagire...,ne-am cunoscut,tineri,fericiti si saraci,el avea probleme financiare grave cand ne-am cunoscut si din cauza asta nu ne puteam permite un apartament al nostru,am stat o perioada la mama lui dupa care ne-am facut rost de un apartament mai ieftin si ne-am mutat pt ca acolo era groaznic.a venit fata,el a mai facut ceva scoala,am economisit si ajunsesem sa ne mearga cat de cat bine fianciar,eram fericiti,aveam un copil,incepusem si eu munca si atunci au inceput problemele noastre.
eu m-am imbolnavit de Glanda tiroida si am mai facut si un basedow urat,ochii mei erau asa iesiti in afara ca nu mai puteam inchide ploapele noapte,dormeam cu ochii deschisi si dupa cateva ore ma trezeam cu dureri cumplite,erau iritati,uscati si mai ca-mi ieseau din orbite.a fost cumplit sa ma trezesc dintr-o data cu o asa boala si toti medici erau depasiti,nu reactionam la nici un tratament,m-am izolat din cauza asta de cunostinte,ma rusinam de felul in care m-am transformat,am facut si o depresie si iubirea mea a fost langa mine la inceputul bolii.imi promitea ca reusim sa trecem peste toate impreuna,ma incuraja sa nu mai plang cand ma privesc in oglinda..............ce mai,a fost fff groaznic! asa aratam.
1 an m-am tot chinuit cu tot felul de tratamente si pt ca stateam acasa,vedeam si de copil si de treburile casnice si al meu barbat incet incet a inceput sa se indeparteze de mine.am ajuns sa ma opereze,mi-au scos glanda toata in speranta ca-mi va ajuta si ochii si tot nimic,al meuincepuse sa aiba prietenii dubioase,avea numai prieteni noi de la munca majoritatea musulmani si pretindea ca e invitat acolo si acolo si trebuie sa mearga singur,nu ne mai intelegeam deloc si certurile au devenit frecvente,ne jigneam,nu mai petreceam timp impreuna si de fata noastra pe care o iubea ca pe ochii lui din cap dintr-o data era indiferenta,nu mai avea timp nici pt ea,mereu la sala,mereu cu treaba prin oras,mereu la munca.........
In Mai l-am dat afara,am crezut ca-si da seama de ce-a facut,dar nu,sa mutat la un prieten ciudat si a inceput sa mearga la cazinouri,parca era nebun.am plans,m-am necajit si cand a vazut ca ma despart cu banii la banca si vreau sa termin emotional cu el gata ca vrea sa vina inapoi.ne-am intalnit in oras,am fost la restaurant si dupa o lunga perioada de timp l-am vazut ca-i fericit ca la inceputul relatiei,mi-a si spus asta.a vrut sa vina acasa de buna voie si mi-a promis ca-si vede de treaba,ca-i pare rau pt ce mi-a facut si l-am crezut.recunosc si eu devenisem foarte geloasa si-l urmaream ca un detectiv,n-am gasit niciodata ceva de care sa ma leg si cu toate astea eu ma incapatanam sa-l prin
a venit acasa,am fost fericiti,fata lafel pana intr-o zi cand m-am trezit dimineata la 6 si m-am dus in masina sa caut iar ceva care sa-mi dovedeasca infidelitatea si am gasit sub scaunul soferului adeverinta de salar unde scria ca in Mai inainte sa-l dau prima data afara la sf de saptamana cand el zicea ca merge la munca de noapte,aprea c-a fost liber.Am innebunit,l-am trezit din somn,scandal ca la carte(din partea mea),el a incercat sa-mi spuna ca nu-i adevarat ca-i o greseala,dar cine sa-l creada cand vezi negru pe alb?si iar i-am pus boarfele la usa,mi-a jurat ca-mi dovedeste si merge la birou dar n-am crezu si azi am vazut pe adeverinta de luna asta ca ia pus orele care lipseau acum..........deci,n-a mintit,poate a ascuns hartia de frica c-o sa reactionez exact asa cum am si facut.
deci,l-am dat iar afara..si cu toate astea ne scriem milioane de mesaje,ne certam pe f-book si sms-uri pana ajungem sa ne fie dor de vremurile bune si iar ne spunem ca ne iubim,ca ne este dor de tot ce-am avut si nu intelegem unde e problema noastra?pe 1 luna asta iar ne-am apropiat mai mult si am hotarat sa lasam lucrurile sa maerga incet,am primit mesaje de la el ca ma iubeste,ca si-a dat seama acum cat a gresit,ca nu ma mai respectat,nu ma mai ajutat nici in casa nici in treburile casnice avand in vedere ca eram operata si regreta,ca-mi dovedeste ca vb serios si o sa arate lumii ca ne merita si nu-i un ticalos care trage la mine numai cand da de greu(asa zice fam mea),venea aici,totul perfect mi-a cumparat si un ceas scump pe care nu mi l-am permis niciodata si ma rugat sa nu ma duk la banca in urmatoarele zile ca nu vrea sa vad eu cat a costat.am zis ok si intr-o dimineata,fiind la dr am zis sa fac niste cumparaturi si am vrut sa platesc cu cardul nostru si cand colo,era blocata cartea.m-am dus pusca la banca si am scos hartiile si-am vazut ca el scotea sute de € pe zi si asa cum mi-a explicat dupa mergea mai departe la automate.acum cand mi-a promis ca ma va respecta,ca nu mai face,c-o sa vada de noi si ma iubeste............ma mintea in fata si dupa ce pleca de aici fugea direct la jocuri de noroc.iar a argumentat ca ia fost frica,c-a fost disperat sa puna banii la loc si in loc sa castige a pierdut tot mai mult. binenteles ca iar suntem despartiti,familia mea e cu nervii la pamant,nu stiu ce sa-mi mai faca,cum sa-l mai descrie ca sa-mi dovedeasca ca nu merita,ca nu-i responsabil,ca nu ne iubeste destul.........si eu nu stiu ce sa fac,pe moment sunt furioasa,spun ca-i gata si la primul mesaj sunt terminata dupa el.sa fie doar o faza,poate a fost numai depasit de probleme si-a incercat sa gaseasca linistea in alta parte si acum a cazut in patima asta???nu stiu,dar nu-mi pot imagina viata fara el.
julia25
Postat pe 15 Iulie 2011 19:58

normal ca a intrat greu ditamai mesajul
cat dai sa-l citesc!?
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 20:01
De la: julia25, la data 2011-07-15 19:58:22poate se gaseste si ceva barbati care sa-mi vada problemele cu alti oki

good luck ....dar citind din doi in doi, nu cred ca ai sa gasesti vreunu' normal la cap, care sa-ti spuna....detectiva lu' peshte (mi-a placut filmu', deh), de cand te astept...de-o viata
miss_darine
Postat pe 15 Iulie 2011 20:08
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 20:08:48
De la: julia25, la data 2011-07-15 19:58:22poate se gaseste si ceva barbati care sa-mi vada problemele cu alti oki

good luck ....dar citind din doi in doi, nu cred ca ai sa gasesti vreunu' normal la cap, care sa-ti spuna....detectiva lu' peshte (mi-a placut filmu', deh), de cand te astept...de-o viata

spune-i ca un barbat vrea trei randuri ca sa inteleaga o treaba viata e scurta si nu e timp pentru foiletoane!
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 20:10
De la: pickard, la data 2011-07-15 20:10:21
spune-i ca un barbat vrea trei randuri ca sa inteleaga o treaba viata e scurta si nu e timp pentru foiletoane!

pune mana si citeste "razboi si pace"...ca sa-ti intri'n mana ...saracele femei....ele...care de la 48 incoace....asteapta sfaturi de la voi
miss_darine
Postat pe 15 Iulie 2011 20:14
eu inteleg k nu toti tb sa stam bine cu gramatica limbii romane,insa daca nu toti macar majoritatea ar trebui sa ne purtam un respect aparte....ti se pare cumva k asta e genul de barbat capabil sa se schimbe vreodata? sau macar unul sa merite efortul...asta e,aveti o fetita,stiu k doare,dar decat asa mai bine lipsa...lasa-l ...peste ceva timp nu vei puteatrai fara altul
steffy91
Postat pe 15 Iulie 2011 21:30
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 20:14:03
De la: pickard, la data 2011-07-15 20:10:21
spune-i ca un barbat vrea trei randuri ca sa inteleaga o treaba viata e scurta si nu e timp pentru foiletoane!

pune mana si citeste "razboi si pace"...ca sa-ti intri'n mana ...saracele femei....ele...care de la 48 incoace....asteapta sfaturi de la voi


sunt femei pashoptiste?!
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 21:33
De la: steffy91, la data 2011-07-15 21:30:38eu inteleg k nu toti tb sa stam bine cu gramatica limbii romane,insa daca nu toti macar majoritatea ar trebui sa ne purtam un respect aparte....ti se pare cumva k asta e genul de barbat capabil sa se schimbe vreodata? sau macar unul sa merite efortul...asta e,aveti o fetita,stiu k doare,dar decat asa mai bine lipsa...lasa-l ...peste ceva timp nu vei puteatrai fara altul


cam usuratica gandire rusinica stefi
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 21:34
De la: pickard, la data 2011-07-15 21:34:57
De la: steffy91, la data 2011-07-15 21:30:38eu inteleg k nu toti tb sa stam bine cu gramatica limbii romane,insa daca nu toti macar majoritatea ar trebui sa ne purtam un respect aparte....ti se pare cumva k asta e genul de barbat capabil sa se schimbe vreodata? sau macar unul sa merite efortul...asta e,aveti o fetita,stiu k doare,dar decat asa mai bine lipsa...lasa-l ...peste ceva timp nu vei puteatrai fara altul


cam usuratica gandire rusinica stefi


Dau na na
ilumax_76
Postat pe 15 Iulie 2011 21:37
De la: pickard, la data 2011-07-15 21:34:57
De la: steffy91, la data 2011-07-15 21:30:38eu inteleg k nu toti tb sa stam bine cu gramatica limbii romane,insa daca nu toti macar majoritatea ar trebui sa ne purtam un respect aparte....ti se pare cumva k asta e genul de barbat capabil sa se schimbe vreodata? sau macar unul sa merite efortul...asta e,aveti o fetita,stiu k doare,dar decat asa mai bine lipsa...lasa-l ...peste ceva timp nu vei puteatrai fara altul


cam usuratica gandire rusinica stefi

stiu....doar k uneori ma enervez cand vad oameni din tr astia...insa cum tb sa fim realisti k niki asa nu poate sa o duka
steffy91
Postat pe 15 Iulie 2011 21:37
De la: steffy91, la data 2011-07-15 21:30:38eu inteleg k nu toti tb sa stam bine cu gramatica limbii romane,insa daca nu toti macar majoritatea ar trebui sa ne purtam un respect aparte....ti se pare cumva k asta e genul de barbat capabil sa se schimbe vreodata? sau macar unul sa merite efortul...asta e,aveti o fetita,stiu k doare,dar decat asa mai bine lipsa...lasa-l ...peste ceva timp nu vei puteatrai fara altul

orice sac isi are peticul...atata timp cat ea plange si suspina dupa gigolou...n-ai ce-i face....ea asteapta sa i se confirme faptul ca individul se va schimba peste noapte, o va iubi toata viata si vor fi fericiti pana la adanci batraneti
miss_darine
Postat pe 15 Iulie 2011 21:38
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?
miss_darine
Postat pe 15 Iulie 2011 21:40
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:38:59
De la: steffy91, la data 2011-07-15 21:30:38eu inteleg k nu toti tb sa stam bine cu gramatica limbii romane,insa daca nu toti macar majoritatea ar trebui sa ne purtam un respect aparte....ti se pare cumva k asta e genul de barbat capabil sa se schimbe vreodata? sau macar unul sa merite efortul...asta e,aveti o fetita,stiu k doare,dar decat asa mai bine lipsa...lasa-l ...peste ceva timp nu vei puteatrai fara altul

orice sac isi are peticul...atata timp cat ea plange si suspina dupa gigolou...n-ai ce-i face....ea asteapta sa i se confirme faptul ca individul se va schimba peste noapte, o va iubi toata viata si vor fi fericiti pana la adanci batraneti

steffy91
Postat pe 15 Iulie 2011 21:41
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?

steffy91
Postat pe 15 Iulie 2011 21:41
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?


Tu biciul si eu facaletul
ilumax_76
Postat pe 15 Iulie 2011 21:42
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?

folositi facaletul ! e mai bun
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 21:43
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:42:22
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?


Tu biciul si eu facaletul

asa asa ! tu esti molto muher larga
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 21:44
De la: pickard, la data 2011-07-15 21:44:25
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:42:22
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?


Tu biciul si eu facaletul

asa asa ! tu esti molto muher larga

cu mine sau cu tine vb????
steffy91
Postat pe 15 Iulie 2011 21:46
De la: steffy91, la data 2011-07-15 21:46:22
De la: pickard, la data 2011-07-15 21:44:25
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:42:22
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?


Tu biciul si eu facaletul

asa asa ! tu esti molto muher larga

cu mine sau cu tine vb????

cu ilumax dar e o gluma.nu stiu cum e!
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 21:48
De la: pickard, la data 2011-07-15 21:44:25
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:42:22
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?


Tu biciul si eu facaletul

asa asa ! tu esti molto muher larga


Hahahahahahah! Facaletul e pt tunelul tau, nu al meu
ilumax_76
Postat pe 16 Iulie 2011 07:25
De la: julia25, la data 2011-07-15 19:58:22nu stiu,dar nu-mi pot imagina viata fara el.


In cazul asta, ce crezi ca mai e de facut? O sa "suga" din tine toata energia, o sa-ti manance toti banii, o sa te aduca in strada cu fetita si tu tot dupa el, paduchiosu', paduchiosu'.
Daca ceea ce ai trait langa el, daca tot zbuciumul si sfaturile celor apropiati tie nu te-au clintit, ma intreb ce vrei de la niste oarecare pe un forum? Aprobare? Intelegere?
Apoi, eu una, cand aud o femeie ca nu poate trai fara paduchele de langa ea, desi are si un copilas care-i mai presus decat oricine, nu pot decat sa-ti zic: bafta la autodistrugere!
rashela
Postat pe 16 Iulie 2011 08:26
De la: ilumax_76, la data 2011-07-16 07:25:26
De la: pickard, la data 2011-07-15 21:44:25
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:42:22
De la: miss_darine, la data 2011-07-15 21:40:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-15 21:37:21

Dau na na

te ajut si eu...folosim biciu' sau facaletu' ?


Tu biciul si eu facaletul

asa asa ! tu esti molto muher larga


Hahahahahahah! Facaletul e pt tunelul tau, nu al meu


Facalt , tunele , ce aveti fratilor???
The_Exile
Postat pe 16 Iulie 2011 08:29
de multe ori nu primesti rasunsuri la intrebari pe internet.cred ca sti foarte bine ca jocurile de noroc sunt o boala.un drog pe care il gusti odata si dupa vrei mai mult si mai mult.nu cred ca sunt in masura sa-ti dau sfaturi.problema ti-o rezolvi singura.tu sti ce e mai bine pt tine si fetita ta.singurul lucru pe care ti-l pot spune e ca el a ales deja.a ales cazinourile si minciuna.
kudika102213
Postat pe 16 Iulie 2011 11:48
ieri m-am hotarat sa nu mai raspun la mesajele lui siropoase,imi scrie un amarat de mesaj care se termina cu TI(te iubesc),mi-e scarba de el,sunt dezamagita de el pt ca a ales calea pierzaniei..........trebuie sa pot.nu ma mai recunosc,inainte sa ma imbolnavesc am crezut in puterile mele si nu-mi era frica de nimik,acum langa el am ajuns mica,urata,proasta........
o sa fie foarte greu dar trebuie sa scap de el,e greu pt ca vine zilnic aici pt fata,sta cateva minute cat sa ma bulverseze si pleaca ca are treaba(stim cu toti unde).iti multumesc frumos pt sfat!
julia25
Postat pe 16 Iulie 2011 17:21
foarte adevarat,a ales cazinourile si minciuna..............doamne ce ticalos!
julia25
Postat pe 16 Iulie 2011 17:22
Amanta lui sunt jocurile de noroc. Este atat de usor sa cazi in patima lor! Joci mai intai putin, de amuzament si castigi ceva ici si colo. Apoi, zici ca daca ai castigat o data, se poate si alta data si joci sume mai mari. Insa ceea ce castigi nu acopera asa ca mai joci si mai joci, doar doar ti-ai recupera gaura si fara sa-ti dai seama ti-ai tocat toate salariile pe 3 ani de zile si te-ai bagat si-n datorii; datorii pe care nu ai de unde sa le platesti asa ca joci in continuare doar doar o veni castigul ala mare. Intreaba-l, asta o sa-ti spuna.

Dar de ce e nevoie neaparat de scandaluri si certuri, ce s-a intamplat cu comunicarea calma? Cum vrei sa ti se destainuie, cand esti isterica mereu? Da, e normal sa te enervezi, dar e mai eficient sa spui ca nu se comporta normal sa ca te face sa te gandesti ca-ti ascunde ceva, decat sa tipi la el "unde ai fost? unde te duci?" etc.

Acum ca ai aflat care este problema, urmatoarea intrebare este "Recunoaste ca are o problema si vrea sa faca ceva in legatura cu asta?" Daca da, merge la terapie. Daca nu, e alegerea ta daca vrei sa-i stai alaturi sau nu.
kudika_pudika
Postat pe 16 Iulie 2011 17:48
De la: julia25, la data 2011-07-15 19:58:22Buna,am incercat de cateva ori sa scriu aici,am sters,iar am scris si azi am reusit sa deschid subiectul asta pt ca am nevoie de sfaturi,poate se gaseste si ceva barbati care sa-mi vada problemele cu alti oki si poate asa sa primesc de la voi niste sfaturi care sa ma ajute sa trec mai usor prin perioada asta neagra.
Am 27 ani,am avut o relatie de 3 ani cu un roman (traim in germania) si avem o frumusete de fata de 2 ani.totul a inceput frumos,pot spune ca El este marea mea dragoste si totodata o mare dezamagire...,ne-am cunoscut,tineri,fericiti si saraci,el avea probleme financiare grave cand ne-am cunoscut si din cauza asta nu ne puteam permite un apartament al nostru,am stat o perioada la mama lui dupa care ne-am facut rost de un apartament mai ieftin si ne-am mutat pt ca acolo era groaznic.a venit fata,el a mai facut ceva scoala,am economisit si ajunsesem sa ne mearga cat de cat bine fianciar,eram fericiti,aveam un copil,incepusem si eu munca si atunci au inceput problemele noastre.
eu m-am imbolnavit de Glanda tiroida si am mai facut si un basedow urat,ochii mei erau asa iesiti in afara ca nu mai puteam inchide ploapele noapte,dormeam cu ochii deschisi si dupa cateva ore ma trezeam cu dureri cumplite,erau iritati,uscati si mai ca-mi ieseau din orbite.a fost cumplit sa ma trezesc dintr-o data cu o asa boala si toti medici erau depasiti,nu reactionam la nici un tratament,m-am izolat din cauza asta de cunostinte,ma rusinam de felul in care m-am transformat,am facut si o depresie si iubirea mea a fost langa mine la inceputul bolii.imi promitea ca reusim sa trecem peste toate impreuna,ma incuraja sa nu mai plang cand ma privesc in oglinda..............ce mai,a fost fff groaznic! asa aratam.
1 an m-am tot chinuit cu tot felul de tratamente si pt ca stateam acasa,vedeam si de copil si de treburile casnice si al meu barbat incet incet a inceput sa se indeparteze de mine.am ajuns sa ma opereze,mi-au scos glanda toata in speranta ca-mi va ajuta si ochii si tot nimic,al meuincepuse sa aiba prietenii dubioase,avea numai prieteni noi de la munca majoritatea musulmani si pretindea ca e invitat acolo si acolo si trebuie sa mearga singur,nu ne mai intelegeam deloc si certurile au devenit frecvente,ne jigneam,nu mai petreceam timp impreuna si de fata noastra pe care o iubea ca pe ochii lui din cap dintr-o data era indiferenta,nu mai avea timp nici pt ea,mereu la sala,mereu cu treaba prin oras,mereu la munca.........
In Mai l-am dat afara,am crezut ca-si da seama de ce-a facut,dar nu,sa mutat la un prieten ciudat si a inceput sa mearga la cazinouri,parca era nebun.am plans,m-am necajit si cand a vazut ca ma despart cu banii la banca si vreau sa termin emotional cu el gata ca vrea sa vina inapoi.ne-am intalnit in oras,am fost la restaurant si dupa o lunga perioada de timp l-am vazut ca-i fericit ca la inceputul relatiei,mi-a si spus asta.a vrut sa vina acasa de buna voie si mi-a promis ca-si vede de treaba,ca-i pare rau pt ce mi-a facut si l-am crezut.recunosc si eu devenisem foarte geloasa si-l urmaream ca un detectiv,n-am gasit niciodata ceva de care sa ma leg si cu toate astea eu ma incapatanam sa-l prin
a venit acasa,am fost fericiti,fata lafel pana intr-o zi cand m-am trezit dimineata la 6 si m-am dus in masina sa caut iar ceva care sa-mi dovedeasca infidelitatea si am gasit sub scaunul soferului adeverinta de salar unde scria ca in Mai inainte sa-l dau prima data afara la sf de saptamana cand el zicea ca merge la munca de noapte,aprea c-a fost liber.Am innebunit,l-am trezit din somn,scandal ca la carte(din partea mea),el a incercat sa-mi spuna ca nu-i adevarat ca-i o greseala,dar cine sa-l creada cand vezi negru pe alb?si iar i-am pus boarfele la usa,mi-a jurat ca-mi dovedeste si merge la birou dar n-am crezu si azi am vazut pe adeverinta de luna asta ca ia pus orele care lipseau acum..........deci,n-a mintit,poate a ascuns hartia de frica c-o sa reactionez exact asa cum am si facut.
deci,l-am dat iar afara..si cu toate astea ne scriem milioane de mesaje,ne certam pe f-book si sms-uri pana ajungem sa ne fie dor de vremurile bune si iar ne spunem ca ne iubim,ca ne este dor de tot ce-am avut si nu intelegem unde e problema noastra?pe 1 luna asta iar ne-am apropiat mai mult si am hotarat sa lasam lucrurile sa maerga incet,am primit mesaje de la el ca ma iubeste,ca si-a dat seama acum cat a gresit,ca nu ma mai respectat,nu ma mai ajutat nici in casa nici in treburile casnice avand in vedere ca eram operata si regreta,ca-mi dovedeste ca vb serios si o sa arate lumii ca ne merita si nu-i un ticalos care trage la mine numai cand da de greu(asa zice fam mea),venea aici,totul perfect mi-a cumparat si un ceas scump pe care nu mi l-am permis niciodata si ma rugat sa nu ma duk la banca in urmatoarele zile ca nu vrea sa vad eu cat a costat.am zis ok si intr-o dimineata,fiind la dr am zis sa fac niste cumparaturi si am vrut sa platesc cu cardul nostru si cand colo,era blocata cartea.m-am dus pusca la banca si am scos hartiile si-am vazut ca el scotea sute de € pe zi si asa cum mi-a explicat dupa mergea mai departe la automate.acum cand mi-a promis ca ma va respecta,ca nu mai face,c-o sa vada de noi si ma iubeste............ma mintea in fata si dupa ce pleca de aici fugea direct la jocuri de noroc.iar a argumentat ca ia fost frica,c-a fost disperat sa puna banii la loc si in loc sa castige a pierdut tot mai mult. binenteles ca iar suntem despartiti,familia mea e cu nervii la pamant,nu stiu ce sa-mi mai faca,cum sa-l mai descrie ca sa-mi dovedeasca ca nu merita,ca nu-i responsabil,ca nu ne iubeste destul.........si eu nu stiu ce sa fac,pe moment sunt furioasa,spun ca-i gata si la primul mesaj sunt terminata dupa el.sa fie doar o faza,poate a fost numai depasit de probleme si-a incercat sa gaseasca linistea in alta parte si acum a cazut in patima asta???nu stiu,dar nu-mi pot imagina viata fara el.
Mda....e clar ca-l iubesti,dar este o iubire bolnava......nu esti constienta ce influenta negativa are acest dute -vino asupra copilului.El iti cunoaste slabiciunea si se foloseste de ea din plin vei sulporta din plin consecintele,fiecare este raspunzaror pt viata pe care si-o creeaza.tu ar trebui sa-ti definesti un model de viata si apoi sa-l urmezi strict.
lilu_67
Postat pe 16 Iulie 2011 18:08
liliu_67, hai sa fim seriosi, nu e nici o iubire bonlava, pur si simpul iubeste.
Cand iubesti, nu mai vezi si nu mai auzi nimic.Bine sunt oameni si oameni, unii stiu cand sa puna STOP chiar daca iubesc, altii nu.
doi_ochi_caprui
Postat pe 16 Iulie 2011 18:19
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-16 18:19:04liliu_67, hai sa fim seriosi, nu e nici o iubire bonlava, pur si simpul iubeste.
Cand iubesti, nu mai vezi si nu mai auzi nimic.Bine sunt oameni si oameni, unii stiu cand sa puna STOP chiar daca iubesc, altii nu.

pickard
Postat pe 16 Iulie 2011 18:35
De la: pickard, la data 2011-07-16 18:35:58
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-16 18:19:04liliu_67, hai sa fim seriosi, nu e nici o iubire bonlava, pur si simpul iubeste.
Cand iubesti, nu mai vezi si nu mai auzi nimic.Bine sunt oameni si oameni, unii stiu cand sa puna STOP chiar daca iubesc, altii nu.




AGAIN?
doi_ochi_caprui
Postat pe 16 Iulie 2011 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prea frumos ca sa fie adevarat! 5 De la: kudika332973 7 Mai 2011 12:23
parinti mei nu ma inteleg si nu stiu ce sa fac.. 5 De la: G3yny 12 Iulie 2012 12:35
Singuratate sau dor ? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:44
cine vrea o coffe cu lapte??? 34 De la: PICCKARD 16 Noiembrie 2011 16:00
Mai ceva ca in telenovele 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:35