Setari Cookie-uri

Barbatul care vrea sa te insele cu... tine.

Da, se practica ideea asta- dar stiu 2 cazuri cand tipii au rupt ei relatia pentru ca au aflat ca ea umbla cu genul asta de « incercari ». In tinerete, am fost cobai la un astfel de test – adica am ajutat o prietena sa-si testeze prietenul… si « grav de tot » tipul a tinut…desi, a vorbit cu mine la telefon, s-a intalnit cu mine de 2 ori (prietena mi-a cerut sa fiu insistenta) si mi-a ascultat pledoaria despre cat de indragostita sunt eu de el, fara insa sa aiba nici o reactie…Mi-a spus frumos ca el o iubeste pe prietena lui si nu are de gand sa o insele nici cu mine, nici cu altcineva. Nu stiu daca a facut-o pentru ca ea era prietena mea, si se gandea ca e « incercare » dar a mers. Sunt casatoriti de 4 ani si au fost impreuna inainte 6.
Eu personal nu as face asta- mi se pare ca te joci cu increderea oamenilor. Pe de alta parte – daca e un personaj de incredere se va amuza de joaca ta! A primi si raspunde unui mesaj provocator nu inseamna ca se va merge neaparat mai departe. Suntem curiosi din natura. Asa ca ai grija ce faci…

Eleodor
Postat pe 26 Iulie 2011 23:03
De la: Eleodor, la data 2011-07-26 23:03:19Da, se practica ideea asta- dar stiu 2 cazuri cand tipii au rupt ei relatia pentru ca au aflat ca ea umbla cu genul asta de « incercari ». In tinerete, am fost cobai la un astfel de test – adica am ajutat o prietena sa-si testeze prietenul… si « grav de tot » tipul a tinut…desi, a vorbit cu mine la telefon, s-a intalnit cu mine de 2 ori (prietena mi-a cerut sa fiu insistenta) si mi-a ascultat pledoaria despre cat de indragostita sunt eu de el, fara insa sa aiba nici o reactie…Mi-a spus frumos ca el o iubeste pe prietena lui si nu are de gand sa o insele nici cu mine, nici cu altcineva. Nu stiu daca a facut-o pentru ca ea era prietena mea, si se gandea ca e « incercare » dar a mers. Sunt casatoriti de 4 ani si au fost impreuna inainte 6.
Eu personal nu as face asta- mi se pare ca te joci cu increderea oamenilor. Pe de alta parte – daca e un personaj de incredere se va amuza de joaca ta! A primi si raspunde unui mesaj provocator nu inseamna ca se va merge neaparat mai departe. Suntem curiosi din natura. Asa ca ai grija ce faci…




Ca bine zici....te trezesti dupa ca daca trece acestui test si afla ca a fost cobailu tau , te paraseste,sa vad cum te simti tu(cea care-l testeaza) dupa.
The_Exile
Postat pe 26 Iulie 2011 23:08
A reactionat incredibil de bine. A trecut testul. Suntem inca impreuna, iar comunicarea a atins limite noi. A vazut reactia ca ceea ce a fost de fapt: o lipsa de incredere in el. Am discutat despre motivele din spatele lipsei mele de incredere si am gasit solutii. Da, era categoric mai simplu si usor sa comunic de la bun inceput, insa cateodata exista bariere emotionale sau psihologice de care te lovesti. In cazul asta a fost micul nostru test reciproc dramatic si cu happy ending.

SIncer, cred ca o reactie in genul "da? na, ia de aici papucii" e foarte imatura si daca face asa ceva fie proiecteaza prin reactia defensiva dorinta lui de a te insela la nivel inca subconstient, fie avea nevoie demulta vreme de un motiv sa-ti dea papucii si i l-ai oferit. In ambele cazuri concluzia e aceasi: relatia nu merita efortul.
MinaH
Postat pe 27 Iulie 2011 17:00
Corect! Asa ar trebui sa facem toate.
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 01:40
De la: MinaH, la data 2011-07-18 14:17:13............
1. ii gasesti slabiciunea ciberbetica - un forum, un site de dating pe care are un cont, chiar si uitat de lume si timp.
2. iti creezi cont acolo, sub un nume fals, abuzand (otzara ilegal) de pozele de pe net/ale unei prietene pe care prietenul nu a cunoscut-o niciodata.
3. ii scrii un mesaj (preferabil de pe un alt IP decat al tau, daca e un IT-ist) lasciv/prietenos/provocator,etc depinzand de personalitatea lui.
4. iti plangi in pumni de ciuda ca ai avut curajul de a-ti demonstra ca barbatul de langa tine pe care pana nu demult credeai ca te iubeste este - da, doamnelor, un porc.

am facut asta de cateva ori pana acum, aplicand DOAR regula neincrederii pentru a apela la acest lucru. totul poate parea perfect in relatie si totusi, ascultandu-mi al 6-lea simt am avut inspiratia de a face asta.

intrebarea si curiozitatea mea se reduce la urmatoarele:
in contextul in care barbatul raspunde mesajului in mod prietenos e cazul sa termini relatia? ce conteaza cel mai mult, gestul printr-un simplu mesaj sau comunicare strict in aria cibernetica cu 1000 de femei, sau fapta de a pasi din spatiul cibernetic in cel real?

5. in cazul in care acesta indrazneste sa raspunda provocarii fiind in relatie cu tine, abuzeaza de cartela aia veche de telefon pe care nu ai mai folosit-o de un car de ani si stabileste o intalnire cu el sub identitatea "ta" virtuala. cere-i chiar sa vina la intalnire cu un trandafir rosu pentru a-l putea recunoaste.
6. show up! prezinta-te sub identitatea ta, aseaza-te la masa increzatoare in tine si zambeste-i triumfatoare. nu-i spune nimic. lasa-l pe el sa vorbeasca.
7. ridica-te, stinge-ti tigara in ochiul lui drept si mergi mai departe fara regrete!


Netu asat e ochiul dracului mai nou .... am gafat-o si eu pe net ,, bine nu cum zici u ,,, eu am vb cu ce-a mai buna prietena a mea si i-amzis ce ma framanat , in momentu ala al relatziei park nu vroiam sam ai continui , nuami stiu dc si i-am zis ca nu o sa am insor nici-odata si in nici-un caz cu ea si uite ca prietena cumva a vazut ... am lasat-o ca sa vada ce se intampla dak te uitzi unde nu trebuie si dak faci crize de gelozie pe o prietena ce-a mai buna ... deci gandurile mele s.au schimbat dar atunci in ziua aia aveam eu ceva de vorbeam asa si pana la urma nu am dat nimanui in cap, eu cu tovarasa asta vorbeam mai altfel mai deschis de sex de una de alta si iar a deranjat-o rau ca vb nush cum cu ea s ica se vede clar ca tzin la aia :)))) ... dum pot sa tzin la cineva care nu am vazut de un an si ceva si deabea deabea mai vb pe net la telefon nu mai zic ( eu sunt plecat in afara ) si am stat cateva zile sa ii explic sa intzeleaga .... idea e ca nu tre sa faci porcarii deastea ca poate baiatu asa e el mai activ pe net , ii place sa stea la vrajeala dar doar atat ca pana la urma tot pe tine te saruta si te tzine in bratze si face dragoste ... normal ca itzi pik in plasa tzie ca doar il cunosti perfect si pur si ismplu i-ai intrat in inima si deaia o fi venit la intalnire ca semanai perfect cu prietena lui care desigur chiar prietena lui erai si cu sigurantza i,ai vorbit numai frumos si ai facut tot posibilu sa il cuceresti ... e logic ricare din noi poate sa itzi recucereask prietena pe net ca le stim toate defectele si bucruriile si viatza lor si te dai mereu ca il intzelegi ca sti defapt ce s-a intamplat. sper sa nu am grseli de ortografie ca am scris repede fara sa ma uit la nenorocita asta de tastatura pe baterii.o zi buna
xardasxp
Postat pe 31 Iulie 2011 05:21
De la: Yharr, la data 2011-07-18 14:50:01Bah virginel tu esti obsedat rau de tot .... ia google tu pe aia cu obsesia pt sex, sa vezi de ce suferi, ca tot "le ai" tu cu termenii psihologici adunati din "cultura ta generala" google


chiar ca-i obsedat....
LadyRasta
Postat pe 31 Iulie 2011 08:03
Netu asat e ochiul dracului mai nou .... am gafat-o si eu pe net ,, bine nu cum zici u ,,, eu am vb cu ce-a mai buna prietena a mea si i-amzis ce ma framanat , in momentu ala al relatziei park nu vroiam sam ai continui , nuami stiu dc si i-am zis ca nu o sa am insor nici-odata si in nici-un caz cu ea si uite ca prietena cumva a vazut ... am lasat-o ca sa vada ce se intampla dak te uitzi unde nu trebuie si dak faci crize de gelozie pe o prietena ce-a mai buna ... deci gandurile mele s.au schimbat dar atunci in ziua aia aveam eu ceva de vorbeam asa si pana la urma nu am dat nimanui in cap, eu cu tovarasa asta vorbeam mai altfel mai deschis de sex de una de alta si iar a deranjat-o rau ca vb nush cum cu ea s ica se vede clar ca tzin la aia :)))) ... dum pot sa tzin la cineva care nu am vazut de un an si ceva si deabea deabea mai vb pe net la telefon nu mai zic ( eu sunt plecat in afara ) si am stat cateva zile sa ii explic sa intzeleaga .... idea e ca nu tre sa faci porcarii deastea ca poate baiatu asa e el mai activ pe net , ii place sa stea la vrajeala dar doar atat ca pana la urma tot pe tine te saruta si te tzine in bratze si face dragoste ... normal ca itzi pik in plasa tzie ca doar il cunosti perfect si pur si ismplu i-ai intrat in inima si deaia o fi venit la intalnire ca semanai perfect cu prietena lui care desigur chiar prietena lui erai si cu sigurantza i,ai vorbit numai frumos si ai facut tot posibilu sa il cuceresti ... e logic ricare din noi poate sa itzi recucereask prietena pe net ca le stim toate defectele si bucruriile si viatza lor si te dai mereu ca il intzelegi ca sti defapt ce s-a intamplat. sper sa nu am grseli de ortografie ca am scris repede fara sa ma uit la nenorocita asta de tastatura pe baterii.o zi buna
n-ai gresit nimic
am inteles ideea, am scris si eu ceva dar am sters mesajul din greseala
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 08:06
1.Asa ceva faci daca il suspectezi ca e capabil sa te insele si, odata suspectat, va ajunge sa o si faca.

2.Daca tot il trag in capcana, e minunat ca ma inseala cu mine insami si nu cu alta :))

2.Am facut si eu o data acest lucru...De fapt, de doua ori. Jucam triplu rol.
Eram eu+Evolet(ca profil alesesem sa fiu o dama de lux superba)+Loredana(o tipa fara prea multa personalitate, nefericita intr-o relatie din care era incapabila sa iasa.
Frumos a fost ca el a raspuns la ambele provocari si apoi, in modul cel mai sincer, mi-a povestit despre lungile discutii cu aceste personaje. Nu a negat ca se simte foarte atras de Evolet, care era cu adevarat fascinanta(mi-am folosit intreaga imaginatie la crearea ei). Ea era superba, ajunsa la varsta de 34 de ani(varsta la care sunt pe val femeile), vorbea 3 limbi, era interesata de tehnica, istorie, metafizica, teoria conspiratiei, excursii si bubuia de inteligenta. A fost un personaj greu de "manuit", care necesita un studiu preliminar, inainte de a aborda conversatiile cu el.

Recunosc ca am profitat din plin de ambele personaje, caci amandoua il indemnau sa fie mai atent cu prietena lui(adica cu mine).

Concluziile experimentului:
-femeia e suficient de perversa si isteata ca sa poata juca orice rol isi doreste barbatul si sa-l zapaceasca. Atentie, doamnelor, la felul in care folositi aceasta abilitate. E un joc periculos in timpul caruia uitati cine sunteti cu adevarat.

-prietenul meu e un om sincer si transant.
Am apreciat foarte mult ca mi-a povestit deschis si fara temeri despre cele doua aparitii. Iar Evolet a fost un test greu, pentru ca pusesem in acel personaj toate calitatile pe care stiam ca el le cauta intr-o femeie. Era ireal de perfecta. Atata doar: era o fufa de lux. - Trebuia sa aibe si un defect mic, nu?!

-barbatii vor fi mereu atrasi de femeile misterioase, frumoase, care vin sa le gadile egoul si sa-i faca sa se simta speciali. Cu siguranta si femeile ar reactiona la fel, in cazul unui barbat "perfect".

Experimentul nu m-a facut sa ma simt prea mandra de mine insami si nu l-as mai face pe barbatul iubit...
E un pic josnic...Poate chiar mai mult...
Inca nu i-am spus ca eu eram papusarul din umbra lor.
Si nu ma mandresc deloc cu asta...
Toate au un pret, nu?!
yza29
Postat pe 31 Iulie 2011 09:00
Concluziile experimentului:
-femeia e suficient de perversa si isteata ca sa poata juca orice rol isi doreste barbatul si sa-l zapaceasca. Atentie, doamnelor, la felul in care folositi aceasta abilitate. E un joc periculos in timpul caruia uitati cine sunteti cu adevarat.

-prietenul meu e un om sincer si transant.
Am apreciat foarte mult ca mi-a povestit deschis si fara temeri despre cele doua aparitii. Iar Evolet a fost un test greu, pentru ca pusesem in acel personaj toate calitatile pe care stiam ca el le cauta intr-o femeie. Era ireal de perfecta. Atata doar: era o fufa de lux. - Trebuia sa aibe si un defect mic, nu?!

-barbatii vor fi mereu atrasi de femeile misterioase, frumoase, care vin sa le gadile egoul si sa-i faca sa se simta speciali. Cu siguranta si femeile ar reactiona la fel, in cazul unui barbat "perfect".

Experimentul nu m-a facut sa ma simt prea mandra de mine insami si nu l-as mai face pe barbatul iubit...
E un pic josnic...Poate chiar mai mult...
Inca nu i-am spus ca eu eram papusarul din umbra lor.
Si nu ma mandresc deloc cu asta...
Toate au un pret, nu?!

ai avut noroc.poate tipu tau stie toata treaba si te-a jucat el pe degete
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 09:03
De la: MinaH, la data 2011-07-18 14:17:13Am observat ca uneori in viata intalnesti barbati pe care ii consideri pur si simplu prea buni pentru tine, atat de buni incat devii paranoica intrebandu-te ce cauta tocmai ei cu tine. Sau intalnesti barbati in care parca nu poti avea incredere; sunt prea ocupati pentru tine, prea sexuali, prea dezinteresati sau mult prea interesati.
Scurt si la obiect: cel mai bun test pe care l-am facut unui barbat pana acum si de care nu a trecut niciun barbat pana acum (sad but true) este acesta:

1. ii gasesti slabiciunea ciberbetica - un forum, un site de dating pe care are un cont, chiar si uitat de lume si timp.
2. iti creezi cont acolo, sub un nume fals, abuzand (otzara ilegal) de pozele de pe net/ale unei prietene pe care prietenul nu a cunoscut-o niciodata.
3. ii scrii un mesaj (preferabil de pe un alt IP decat al tau, daca e un IT-ist) lasciv/prietenos/provocator,etc depinzand de personalitatea lui.
4. iti plangi in pumni de ciuda ca ai avut curajul de a-ti demonstra ca barbatul de langa tine pe care pana nu demult credeai ca te iubeste este - da, doamnelor, un porc.



am facut asta de cateva ori pana acum, aplicand DOAR regula neincrederii pentru a apela la acest lucru. totul poate parea perfect in relatie si totusi, ascultandu-mi al 6-lea simt am avut inspiratia de a face asta.

intrebarea si curiozitatea mea se reduce la urmatoarele:
in contextul in care barbatul raspunde mesajului in mod prietenos e cazul sa termini relatia? ce conteaza cel mai mult, gestul printr-un simplu mesaj sau comunicare strict in aria cibernetica cu 1000 de femei, sau fapta de a pasi din spatiul cibernetic in cel real?

5. in cazul in care acesta indrazneste sa raspunda provocarii fiind in relatie cu tine, abuzeaza de cartela aia veche de telefon pe care nu ai mai folosit-o de un car de ani si stabileste o intalnire cu el sub identitatea "ta" virtuala. cere-i chiar sa vina la intalnire cu un trandafir rosu pentru a-l putea recunoaste.
6. show up! prezinta-te sub identitatea ta, aseaza-te la masa increzatoare in tine si zambeste-i triumfatoare. nu-i spune nimic. lasa-l pe el sa vorbeasca.
7. ridica-te, stinge-ti tigara in ochiul lui drept si mergi mai departe fara regrete!



Draga cred ca ai numai 16 ani dupa gandire, daca intr-adevar ai 25 cum scrie la profilul tau, acea varsta este numai fizica, deoarece la minte nu depasesti 16 ani. Sau pe langa tine ai avut numai magari. Dar nu animalele acelea patrupede care sunt foarte bine dotate si cu o cruce pe spate deobicei de culoare gri. Sau asemenea comportament ai si tu daca numai asa patesti. Si daca asta este cel mai bun test de a verifica daca iti este un barbat fidel esti foarte jalnica. DIn asta rezulta ca totusi nu ai mai multe de 16 ani. Maturizeaza-te draga, trezeste-te la realitate, NU toti sunt asa de prosti cum crezi tu. Poate numai aceeai cu care umblii tu.
cocancl
Postat pe 31 Iulie 2011 10:01
barbatii vor fi mereu atrasi de femeile misterioase, frumoase, care vin sa le gadile egoul si sa-i faca sa se simta speciali. Cu siguranta si femeile ar reactiona la fel, in cazul unui barbat "perfect".



dragele mele....orice barbat , foarte inteligent....sau deloc inteligent , frumos sau nu ...se simte atras de femei....cel putin prin natura lor fiziologica, indiferent de farmecele feminine afisate

asa va vad de tinerele...si asa dornice de experiente extrem de periculoaseeee..... vai de mama voastra dragelor!

mai fetelor...voi v-ati gandit vreodata ca experimentand personaje duble pe net, sau live, cu ajutorul "prietenelor"...va riscati inutil linistita voatra viata de cuplu?!

v-ati gandit vreodata ca indiferent de fidelitatea partenerului...singure le rasaditi in minte ideea inselatoriei .....ca cel odata ce a aflat ca a fost suspectat de adulter, fara ca macar o data sa-i treaca prin cap asa ceva....se va simti ofensat si sigur va recurge la fapte...dandu-le chiar voi ideea ?!

v-ati gandit vreodata ca un barbat nu mai poate avea incredere in femeia de langa el...considerandu-se vesnic suspectat si de ce nu...ironizat ?!

nu va mai jucati cu orgoliul masculin...pentru ca oricat de istete va credeti voi.....ei nu va vor recunoaste niciodata istetimea.....ba mai mult...cat de curand o sa va arunce in fata tot dispretul .

mai bine fi-ti voi destepte... si lasati-le un dram de libertate...fara sa se simta suspectati de ceva ce inca n-au facut...lasati-i sa -si etaleze orgoliul masculin fata de alte "nimfe " pe net..sau in alta parte...pentru ca tot voi a-ti avea de castigat...pentru ca odata incarcate bateriile sub alintul cel putin verbal...si inocent pe net....tot catre voi si-ar revarsa masa de testosteron
(valabil pentru barbatii cuminti)

iar pentru cei mai 'distati".....ei se duc oricum....si cu voi de mana chiar

asa ca.... fiti fetelor mai destepte... ignorati-le iesirile deocheate pe net... si luati mai bine aminte de ceea ce va ofera acasa....si daca faceti asta tocmai pentru ca va simtiti ignorate---pai sa stiti ca voi aveti deja probleme

v-ati gandit cum ar fi sa cunoaste-ti un minunat barbat pe net....si care stie exact ce va trebuie....si va ofera cateva minute de extaz .....si cum va poate incolti voua in minte ideea ca acela e cu mult mai bun decat e barbatul de acasa.....si sa fie tocmai el ?.....oare cum ar fi....ia vedeti voi cam cum ar fi !?
kudika105225
Postat pe 31 Iulie 2011 10:11
De la: MinaH, la data 2011-07-18 14:17:13Am observat ca uneori in viata intalnesti barbati pe care ii consideri pur si simplu prea buni pentru tine, atat de buni incat devii paranoica intrebandu-te ce cauta tocmai ei cu tine. Sau intalnesti barbati in care parca nu poti avea incredere; sunt prea ocupati pentru tine, prea sexuali, prea dezinteresati sau mult prea interesati.
Scurt si la obiect: cel mai bun test pe care l-am facut unui barbat pana acum si de care nu a trecut niciun barbat pana acum (sad but true) este acesta:

1. ii gasesti slabiciunea ciberbetica - un forum, un site de dating pe care are un cont, chiar si uitat de lume si timp.
2. iti creezi cont acolo, sub un nume fals, abuzand (otzara ilegal) de pozele de pe net/ale unei prietene pe care prietenul nu a cunoscut-o niciodata.
3. ii scrii un mesaj (preferabil de pe un alt IP decat al tau, daca e un IT-ist) lasciv/prietenos/provocator,etc depinzand de personalitatea lui.
4. iti plangi in pumni de ciuda ca ai avut curajul de a-ti demonstra ca barbatul de langa tine pe care pana nu demult credeai ca te iubeste este - da, doamnelor, un porc.

am facut asta de cateva ori pana acum, aplicand DOAR regula neincrederii pentru a apela la acest lucru. totul poate parea perfect in relatie si totusi, ascultandu-mi al 6-lea simt am avut inspiratia de a face asta.

intrebarea si curiozitatea mea se reduce la urmatoarele:
in contextul in care barbatul raspunde mesajului in mod prietenos e cazul sa termini relatia? ce conteaza cel mai mult, gestul printr-un simplu mesaj sau comunicare strict in aria cibernetica cu 1000 de femei, sau fapta de a pasi din spatiul cibernetic in cel real?

5. in cazul in care acesta indrazneste sa raspunda provocarii fiind in relatie cu tine, abuzeaza de cartela aia veche de telefon pe care nu ai mai folosit-o de un car de ani si stabileste o intalnire cu el sub identitatea "ta" virtuala. cere-i chiar sa vina la intalnire cu un trandafir rosu pentru a-l putea recunoaste.
6. show up! prezinta-te sub identitatea ta, aseaza-te la masa increzatoare in tine si zambeste-i triumfatoare. nu-i spune nimic. lasa-l pe el sa vorbeasca.
7. ridica-te, stinge-ti tigara in ochiul lui drept si mergi mai departe fara regrete!
BRAVO SCUMPA MEA ,SUBSCRIU LA TOT CE SPUI..NU SUNT O FEMINISTA INRAITA....DAR SUNT CONVINSA CA ASA SE INTANMPLA CU 70% DIN BARBATI, CARE CRED CA DACA AU UN LAPTOP SI POT NAVIGA PE SIT-URI SUNT MAI GROZAVI,MAI MASCULI ECCT.NU-I MAI INTERESEAZA ASA MULT CEA DE LANGA EI SI PORNESC LA VANATOARE VIRTUALA...ACESTI BARBATI (DACA SE MAI POT NUMI ASA)NU MERITA NICI UN FEL DE CONSIDERATIE,PE EI NU POTI CONTA NICI O SECUNDA,NU PREA STIU CE INSEAMNA VALORI IN VIATA...LA EI TOTUL SE REZUMA IN A VRAJI PESTE TOT FEMEI ..NU CUNOSC NOTOUNEA DE FIDELITATE SI MAI ALES NU STIU SA PRETUIASCA O FEMEIE...AR FI F MULTE DE SPUS DAR CRED CA ESTE SUFICIENT SI NU VREAU SA-MI CONSUM ATATA ENERGIE CA NU MERITA....BARBATII DE CALITATE SUNT PE CALE DE DISPARITIE DRAGA MEA..NU AI DECAT 2 LUCRURI DE FACUT..ORI ACCEPTI MIZERIA UMANA ORI IGNORI TOATE GUNOAIELE..VEZI TU CA ESTI FATA DESTEAPTA..IN REST..SA AUZIM NUMAI DE BINE..
polettimonica
Postat pe 31 Iulie 2011 10:24
De la: kudika105225, la data 2011-07-31 10:11:18barbatii vor fi mereu atrasi de femeile misterioase, frumoase, care vin sa le gadile egoul si sa-i faca sa se simta speciali. Cu siguranta si femeile ar reactiona la fel, in cazul unui barbat "perfect".



dragele mele....orice barbat , foarte inteligent....sau deloc inteligent , frumos sau nu ...se simte atras de femei....cel putin prin natura lor fiziologica, indiferent de farmecele feminine afisate

asa va vad de tinerele...si asa dornice de experiente extrem de periculoaseeee..... vai de mama voastra dragelor!

mai fetelor...voi v-ati gandit vreodata ca experimentand personaje duble pe net, sau live, cu ajutorul "prietenelor"...va riscati inutil linistita voatra viata de cuplu?!

v-ati gandit vreodata ca indiferent de fidelitatea partenerului...singure le rasaditi in minte ideea inselatoriei .....ca cel odata ce a aflat ca a fost suspectat de adulter, fara ca macar o data sa-i treaca prin cap asa ceva....se va simti ofensat si sigur va recurge la fapte...dandu-le chiar voi ideea ?!

v-ati gandit vreodata ca un barbat nu mai poate avea incredere in femeia de langa el...considerandu-se vesnic suspectat si de ce nu...ironizat ?!

nu va mai jucati cu orgoliul masculin...pentru ca oricat de istete va credeti voi.....ei nu va vor recunoaste niciodata istetimea.....ba mai mult...cat de curand o sa va arunce in fata tot dispretul .

mai bine fi-ti voi destepte... si lasati-le un dram de libertate...fara sa se simta suspectati de ceva ce inca n-au facut...lasati-i sa -si etaleze orgoliul masculin fata de alte "nimfe " pe net..sau in alta parte...pentru ca tot voi a-ti avea de castigat...pentru ca odata incarcate bateriile sub alintul cel putin verbal...si inocent pe net....tot catre voi si-ar revarsa masa de testosteron
(valabil pentru barbatii cuminti)

iar pentru cei mai 'distati".....ei se duc oricum....si cu voi de mana chiar

asa ca.... fiti fetelor mai destepte... ignorati-le iesirile deocheate pe net... si luati mai bine aminte de ceea ce va ofera acasa....si daca faceti asta tocmai pentru ca va simtiti ignorate---pai sa stiti ca voi aveti deja probleme

v-ati gandit cum ar fi sa cunoaste-ti un minunat barbat pe net....si care stie exact ce va trebuie....si va ofera cateva minute de extaz .....si cum va poate incolti voua in minte ideea ca acela e cu mult mai bun decat e barbatul de acasa.....si sa fie tocmai el ?.....oare cum ar fi....ia vedeti voi cam cum ar fi !?
...DRAGA COCANCI...DACA ESTI ASA DE REVOLTAT DE TOT CE-A SCRIS ACEASTA FATA IN TOPIC,INSEAMNA CA SI TU ESTI UNUL DIN ACEIA,ALTFEL NU REACTIONAI ASA PSIHOLOGIC VORBIND..DE CE NU ACCEPTI IDEEA CA DIN PACATE PRINTRE VOI BARBATII SUNT SI DIN ACESTIA????PANA LA URMA FATA NU A GENERALIZAT..NU CRED CA ERA CAZUL SA RECURGI LA JIGNIRI PENTRU A-TI SPUNE PAREREA AICI(MASCUL RANIT IN AMORUL PRORIU)...
polettimonica
Postat pe 31 Iulie 2011 10:31
Si eu am facut acelasi lucru cu un porc...si l-am demascat...insa acum sunt fericita cu un tip care desi primeste asemenea mesaje de la alte tipe...( mentionez ca are poze numai cu mine pe profil...si viceversa) mi le arata...si radem impreuna de cat de usuratice sunt unele...;) iar in ceea ce priveste amicele sau amicii mei....ii cunoastem...iesim cu ei...conversam deseori unii cu ceilalti...:) asta e diferenta...
Sunt multi porci pe lumea asta...sau oameni cu care nu ne potrivim...dar merita sa-i intalnim... sa invatam cum sa alegem... sa invatam ceea ce ne place si ceea ce nu....
pinkisdry
Postat pe 31 Iulie 2011 10:50
I-am facut si eu asta lu al meu si n'a mers,sa prins ça sunt eu :-)))
De la: MinaH, la data 2011-07-18 14:17:13Am observat ca uneori in viata intalnesti barbati pe care ii consideri pur si simplu prea buni pentru tine, atat de buni incat devii paranoica intrebandu-te ce cauta tocmai ei cu tine. Sau intalnesti barbati in care parca nu poti avea incredere; sunt prea ocupati pentru tine, prea sexuali, prea dezinteresati sau mult prea interesati.
Scurt si la obiect: cel mai bun test pe care l-am facut unui barbat pana acum si de care nu a trecut niciun barbat pana acum (sad but true) este acesta:

1. ii gasesti slabiciunea ciberbetica - un forum, un site de dating pe care are un cont, chiar si uitat de lume si timp.
2. iti creezi cont acolo, sub un nume fals, abuzand (otzara ilegal) de pozele de pe net/ale unei prietene pe care prietenul nu a cunoscut-o niciodata.
3. ii scrii un mesaj (preferabil de pe un alt IP decat al tau, daca e un IT-ist) lasciv/prietenos/provocator,etc depinzand de personalitatea lui.
4. iti plangi in pumni de ciuda ca ai avut curajul de a-ti demonstra ca barbatul de langa tine pe care pana nu demult credeai ca te iubeste este - da, doamnelor, un porc.

am facut asta de cateva ori pana acum, aplicand DOAR regula neincrederii pentru a apela la acest lucru. totul poate parea perfect in relatie si totusi, ascultandu-mi al 6-lea simt am avut inspiratia de a face asta.

intrebarea si curiozitatea mea se reduce la urmatoarele:
in contextul in care barbatul raspunde mesajului in mod prietenos e cazul sa termini relatia? ce conteaza cel mai mult, gestul printr-un simplu mesaj sau comunicare strict in aria cibernetica cu 1000 de femei, sau fapta de a pasi din spatiul cibernetic in cel real?

5. in cazul in care acesta indrazneste sa raspunda provocarii fiind in relatie cu tine, abuzeaza de cartela aia veche de telefon pe care nu ai mai folosit-o de un car de ani si stabileste o intalnire cu el sub identitatea "ta" virtuala. cere-i chiar sa vina la intalnire cu un trandafir rosu pentru a-l putea recunoaste.
6. show up! prezinta-te sub identitatea ta, aseaza-te la masa increzatoare in tine si zambeste-i triumfatoare. nu-i spune nimic. lasa-l pe el sa vorbeasca.
7. ridica-te, stinge-ti tigara in ochiul lui drept si mergi mai departe fara regrete!
madyas
Postat pe 31 Iulie 2011 11:28
Mie nu mi se pare ok sa recurgi la astfel de tactici. Chiar ma indoiesc ca exista barbati care sunt 100 % fideli.
Fie ca are o colega noua si sexy la locul de munca, fie ca intalneste o alta cand isi plimba catelul prin parc sau cand se opreste sa isi cumpere un pachet de guma de la ziare, la un momentt dat, chiar daca tu esti iubita lui si esti pe primul loc, este posibil sa il atraga si altcineva. Asta nu inseamna neaparat ca va insela, poate ca da , poate ca nu, depinde foarte mult de relatia voastra.
kudika056560
Postat pe 31 Iulie 2011 11:51
De la: pinkisdry, la data 2011-07-31 10:50:31Si eu am facut acelasi lucru cu un porc...si l-am demascat...insa acum sunt fericita cu un tip care desi primeste asemenea mesaje de la alte tipe...( mentionez ca are poze numai cu mine pe profil...si viceversa) mi le arata...si radem impreuna de cat de usuratice sunt unele...;) iar in ceea ce priveste amicele sau amicii mei....ii cunoastem...iesim cu ei...conversam deseori unii cu ceilalti...:) asta e diferenta...
Sunt multi porci pe lumea asta...sau oameni cu care nu ne potrivim...dar merita sa-i intalnim... sa invatam cum sa alegem... sa invatam ceea ce ne place si ceea ce nu....

foarte comic sa ma gadile cineva sa rad si eu
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 12:36
De la: kudika056560, la data 2011-07-31 11:51:36Mie nu mi se pare ok sa recurgi la astfel de tactici. Chiar ma indoiesc ca exista barbati care sunt 100 % fideli.
Fie ca are o colega noua si sexy la locul de munca, fie ca intalneste o alta cand isi plimba catelul prin parc sau cand se opreste sa isi cumpere un pachet de guma de la ziare, la un momentt dat, chiar daca tu esti iubita lui si esti pe primul loc, este posibil sa il atraga si altcineva. Asta nu inseamna neaparat ca va insela, poate ca da , poate ca nu, depinde foarte mult de relatia voastra.

*inselatul* asta e cu dus si intors e ceva invechit
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 12:37
Fetelor,sa fim serioase!!nu exxista si nu va exista omul perfect.Fie barbat sau femeie.Cu toti la un moment dat ne putem simti atrasi de cineva,insa daca nu uitam ce avem acasa este perfect normal.Eu spre ex desi casatorita si multumita de relatia mea am simtit o atractie pt cineva.era ceva pur platonic,insa de aici pana la a-mi da intalniri si alte nebunii e cale lunga.Pur si simplu am admis ca e un barbat interesant,insa sotul meu si relatia noastra conteaza mai mult...Voua nu vi sa intamplat??
lilianne
Postat pe 31 Iulie 2011 12:44
mai baiatule, 16ani ai tu; si stii de ce? esti prea impulsiv si judeci fara temei; jalnic; nimeni nu e absolut si desavarsit; inseamna ca Sakespeare cand a scris Romeo si Julieta a avut 16ani, nu? adica de ce s-au sinucis? pt ca atunci cand iubesti din tot sufletul tau ai si pretentii si esti in stare de multe; cand iubesti cu adevarat nu te intereseaza alte discutii pe net cu altele; e simplu; e simplu sa intelegi ca netul virtual e fals si oamenii, atat femeile cat si barbatii sunt ascunsi, sunt altcineva, numai pt a atrage; ai multe de invatat dragalasule .
christina_healthy
Postat pe 31 Iulie 2011 12:51
De la: christina_healthy, la data 2011-07-31 12:51:42mai baiatule, 16ani ai tu; si stii de ce? esti prea impulsiv si judeci fara temei; jalnic; nimeni nu e absolut si desavarsit; inseamna ca Sakespeare cand a scris Romeo si Julieta a avut 16ani, nu? adica de ce s-au sinucis? pt ca atunci cand iubesti din tot sufletul tau ai si pretentii si esti in stare de multe; cand iubesti cu adevarat nu te intereseaza alte discutii pe net cu altele; e simplu; e simplu sa intelegi ca netul virtual e fals si oamenii, atat femeile cat si barbatii sunt ascunsi, sunt altcineva, numai pt a atrage; ai multe de invatat dragalasule .


ai dreptate! te poti sinucide pentru o iubire!
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 12:54
mesajul anterior si acesta este pt COCANICI, ooffff, e problema fiecaruia ce face, daca o poti sfatui de bine fa-o, daca nu, taci, taci , taci; asa e mentalitatea romanului si m-am saturat de ea; mai iesi si tu prin lume sa te stilezi si sa te cizelezi; scria cineva mai sus ca 70% dintre barbati asa sunt; asa este; e simplu de observat cu ochiul liber, nu trebuie sa ai fel si fel de experiente; pur si simplu observi in jurul tau, mizeria, prostia, meschinaria, viclenia, dorinta de altceva;;; pai daca pe mine ma abordeaza unul pe net si mai foloseste si un limbaj de golan, ii spun 2 cuvinte: du-te la oi, ma rog 3;;;; :)))) s-a pierdut farmecul de altadata de a cuceri o femeie; nu mai sunt cuceritori, sunt doar pusti fara creier-au doar aer in cap si sunt relaxati; de aceea e bine sa nu te pui cu cei carea au mintea odihnita; daca ii pui sa cucereasca o femeie la cinema sau la un concert sau oriunde altundeva, nu sunt in stare; nu au clasa, nu au vocabular, nu au sentiment; etc , etc,,, dar,, sunt si barbati cu statut, care se respecta;; eii, acestia nu au timp de net in scopuri din acestea, au altele de facut si cu siguranta aceia au femei superbe langa ei; si bravo lor; ideea e ca acestia sunt prea rari; cei care respecta femeia si vad in ea ceva frumos; fraierii vad in ele doar porno si acestia sunt cu adevarat mitocani; se gasesc cu precadere pe net, non-stop; ai inteles dragalasule cum sta treaba? te-ai regasit in ce ti-am spus?
christina_healthy
Postat pe 31 Iulie 2011 13:11
De la: christina_healthy, la data 2011-07-31 12:51:42mai baiatule, 16ani ai tu; si stii de ce? esti prea impulsiv si judeci fara temei; jalnic; nimeni nu e absolut si desavarsit; inseamna ca Sakespeare cand a scris Romeo si Julieta a avut 16ani, nu? adica de ce s-au sinucis? pt ca atunci cand iubesti din tot sufletul tau ai si pretentii si esti in stare de multe; cand iubesti cu adevarat nu te intereseaza alte discutii pe net cu altele; e simplu; e simplu sa intelegi ca netul virtual e fals si oamenii, atat femeile cat si barbatii sunt ascunsi, sunt altcineva, numai pt a atrage; ai multe de invatat dragalasule .


Awww sweetie..Guess what? Romeo si Julieta erau si ei `virtuali`..Si daca nu ma insel, nenea Shakespeare a trait bine-mersi casatorit cu o tanti desi avea niste oaresce pasiuni pentru barbati..cu care evident nu putea sa aiba relatii oficiale ca deh..Deci si el avea iubiri neimpartasite si nu s-a sinucis din iubire.. Ceea ce ne ilustreaza noua destul de frumos diferenta dintre fictiune si realitate..Deci nu e chiar bun exemplul..:* Dar in fine..sa inteleg ca tu personal daca iubesti si nu ti se raspunde la fel, te sinucizi?
Amisa
Postat pe 31 Iulie 2011 13:12
De la: christina_healthy, la data 2011-07-31 13:11:11mesajul anterior si acesta este pt COCANICI, ooffff, e problema fiecaruia ce face, daca o poti sfatui de bine fa-o, daca nu, taci, taci , taci; asa e mentalitatea romanului si m-am saturat de ea; mai iesi si tu prin lume sa te stilezi si sa te cizelezi; scria cineva mai sus ca 70% dintre barbati asa sunt; asa este; e simplu de observat cu ochiul liber, nu trebuie sa ai fel si fel de experiente; pur si simplu observi in jurul tau, mizeria, prostia, meschinaria, viclenia, dorinta de altceva;;; pai daca pe mine ma abordeaza unul pe net si mai foloseste si un limbaj de golan, ii spun 2 cuvinte: du-te la oi, ma rog 3;;;; :)))) s-a pierdut farmecul de altadata de a cuceri o femeie; nu mai sunt cuceritori, sunt doar pusti fara creier-au doar aer in cap si sunt relaxati; de aceea e bine sa nu te pui cu cei carea au mintea odihnita; daca ii pui sa cucereasca o femeie la cinema sau la un concert sau oriunde altundeva, nu sunt in stare; nu au clasa, nu au vocabular, nu au sentiment; etc , etc,,, dar,, sunt si barbati cu statut, care se respecta;; eii, acestia nu au timp de net in scopuri din acestea, au altele de facut si cu siguranta aceia au femei superbe langa ei; si bravo lor; ideea e ca acestia sunt prea rari; cei care respecta femeia si vad in ea ceva frumos; fraierii vad in ele doar porno si acestia sunt cu adevarat mitocani; se gasesc cu precadere pe net, non-stop; ai inteles dragalasule cum sta treaba? te-ai regasit in ce ti-am spus?

saracu cocanc!
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 13:13
Draga cred ca ai numai 16 ani dupa gandire, daca intr-adevar ai 25 cum scrie la profilul tau, acea varsta este numai fizica, deoarece la minte nu depasesti 16 ani. Sau pe langa tine ai avut numai magari. Dar nu animalele acelea patrupede care sunt foarte bine dotate si cu o cruce pe spate deobicei de culoare gri. Sau asemenea comportament ai si tu daca numai asa patesti. Si daca asta este cel mai bun test de a verifica daca iti este un barbat fidel esti foarte jalnica. DIn asta rezulta ca totusi nu ai mai multe de 16 ani. Maturizeaza-te draga, trezeste-te la realitate, NU toti sunt asa de prosti cum crezi tu. Poate numai aceeai cu care umblii tu.


Din contra persoanele care se poarta asa urat nu sunt implicate in relatie si de asta se poarta asa si prin urmare daca prietenul se poarta urat cu ele pur si simplu termina relatia.
Pare o idee in cazul in care nu ai incredere in el si crezi ca asta te-ar ajuta sa te lamuresti.
kudika414029
Postat pe 31 Iulie 2011 14:34
M-a atras titlul topicului...
M-a amuzat modul de'testare' al partenerului...sub un alt profil pe net...
SUSTIN in totalitate comentariul lui Kudika 105225 !!!CORECT !!
Mai bine ai umbla la a fii mult mai atenta la tine:cum te imbraci,coafuri noi,cum te porti,nu fii mataita,sclifosita..
Fii deschisa la nou,nonconformista,increzatoare in tine si-n EL...
Dar am vazut ca a trecut"testul",asteapta-te sa te testeze si el...orgoliul barbatilor e mult mai mare decat al femeilor!Iiertarea lui e de suprafata..nici nu stii cand te testeaza,si nu o v-a face ca tine pe net...poate gasi un bun si de incredere prieten,care sa-ti faca avansuri...poate chiar propunei,inregistrari..,filmari...mare,mare grija...V-a cauta un motiv bine intemeiat si dovedibil...numai ca sa scape de tine,umilindu-te!!
Blonda_37
Postat pe 31 Iulie 2011 15:10
se vede ca fiecare intelege ce vrea, nu ai inteles deloc exemplul, nu ma intereseaza ce-a facut nenea Shakespeare, stiu doar ca e un nume in lumea asta si nu ai dreptul tu sa spui ce a facut si ce nu; cand vei lasa si tu ceva in urma, mai vorbim.. ok?? si acum sa-ti raspund ca sa intelegi : normal ca nu e bine sa te sinucizi din dragoste, dar asta ne prezinta Shakespeare in piesa lui; si el nu avea 16ani cand ai scris-o; adica era matur si totusi prin iubire a exprimat durerea imensa a celor 2, care nu au reusit sa treaca hopul si au facut ce au facut; trebuie sa fii capabil sa intelegi ceva profund- ca nu e bine sa ti pui toata increderea intr-un singur om, sa nu traiesti doar prin el, caci atunci cand te va dezamagi si deziluziile si suferinta va fi pe masura si aici e hopul pe care trebuie sa-l trecem; unii il trec, altii nu; Shakespeare ne-a prezentat o teorie, din care sa invatam ceva; idealul nu exista si nu trebuie sa ne sinucidem ca sa-l atingem, ca n-o sa -l atingem, asta e fictiunea; ideea e ca trebuie sa fim siguri ca dragostea pe care o daruim celui drag si merita sa o daruim.. si parerea mea e a mea si nu te mai lega de ea, spuneti parerea si atat!
christina_healthy
Postat pe 31 Iulie 2011 15:13
De la: MinaH, la data 2011-07-18 14:17:13Am observat ca uneori in viata intalnesti barbati pe care ii consideri pur si simplu prea buni pentru tine, atat de buni incat devii paranoica intrebandu-te ce cauta tocmai ei cu tine. Sau intalnesti barbati in care parca nu poti avea incredere; sunt prea ocupati pentru tine, prea sexuali, prea dezinteresati sau mult prea interesati.
Scurt si la obiect: cel mai bun test pe care l-am facut unui barbat pana acum si de care nu a trecut niciun barbat pana acum (sad but true) este acesta:

1. ii gasesti slabiciunea ciberbetica - un forum, un site de dating pe care are un cont, chiar si uitat de lume si timp.
2. iti creezi cont acolo, sub un nume fals, abuzand (otzara ilegal) de pozele de pe net/ale unei prietene pe care prietenul nu a cunoscut-o niciodata.
3. ii scrii un mesaj (preferabil de pe un alt IP decat al tau, daca e un IT-ist) lasciv/prietenos/provocator,etc depinzand de personalitatea lui.
4. iti plangi in pumni de ciuda ca ai avut curajul de a-ti demonstra ca barbatul de langa tine pe care pana nu demult credeai ca te iubeste este - da, doamnelor, un porc.

am facut asta de cateva ori pana acum, aplicand DOAR regula neincrederii pentru a apela la acest lucru. totul poate parea perfect in relatie si totusi, ascultandu-mi al 6-lea simt am avut inspiratia de a face asta.

intrebarea si curiozitatea mea se reduce la urmatoarele:
in contextul in care barbatul raspunde mesajului in mod prietenos e cazul sa termini relatia? ce conteaza cel mai mult, gestul printr-un simplu mesaj sau comunicare strict in aria cibernetica cu 1000 de femei, sau fapta de a pasi din spatiul cibernetic in cel real?

5. in cazul in care acesta indrazneste sa raspunda provocarii fiind in relatie cu tine, abuzeaza de cartela aia veche de telefon pe care nu ai mai folosit-o de un car de ani si stabileste o intalnire cu el sub identitatea "ta" virtuala. cere-i chiar sa vina la intalnire cu un trandafir rosu pentru a-l putea recunoaste.
6. show up! prezinta-te sub identitatea ta, aseaza-te la masa increzatoare in tine si zambeste-i triumfatoare. nu-i spune nimic. lasa-l pe el sa vorbeasca.
7. ridica-te, stinge-ti tigara in ochiul lui drept si mergi mai departe fara regrete!
kudika171801
Postat pe 31 Iulie 2011 15:24
De la: MinaH, la data 2011-07-18 14:17:13Am observat ca uneori in viata intalnesti barbati pe care ii consideri pur si simplu prea buni pentru tine, atat de buni incat devii paranoica intrebandu-te ce cauta tocmai ei cu tine. Sau intalnesti barbati in care parca nu poti avea incredere; sunt prea ocupati pentru tine, prea sexuali, prea dezinteresati sau mult prea interesati.
Scurt si la obiect: cel mai bun test pe care l-am facut unui barbat pana acum si de care nu a trecut niciun barbat pana acum (sad but true) este acesta:

1. ii gasesti slabiciunea ciberbetica - un forum, un site de dating pe care are un cont, chiar si uitat de lume si timp.
2. iti creezi cont acolo, sub un nume fals, abuzand (otzara ilegal) de pozele de pe net/ale unei prietene pe care prietenul nu a cunoscut-o niciodata.
3. ii scrii un mesaj (preferabil de pe un alt IP decat al tau, daca e un IT-ist) lasciv/prietenos/provocator,etc depinzand de personalitatea lui.
4. iti plangi in pumni de ciuda ca ai avut curajul de a-ti demonstra ca barbatul de langa tine pe care pana nu demult credeai ca te iubeste este - da, doamnelor, un porc.

am facut asta de cateva ori pana acum, aplicand DOAR regula neincrederii pentru a apela la acest lucru. totul poate parea perfect in relatie si totusi, ascultandu-mi al 6-lea simt am avut inspiratia de a face asta.

intrebarea si curiozitatea mea se reduce la urmatoarele:
in contextul in care barbatul raspunde mesajului in mod prietenos e cazul sa termini relatia? ce conteaza cel mai mult, gestul printr-un simplu mesaj sau comunicare strict in aria cibernetica cu 1000 de femei, sau fapta de a pasi din spatiul cibernetic in cel real?

5. in cazul in care acesta indrazneste sa raspunda provocarii fiind in relatie cu tine, abuzeaza de cartela aia veche de telefon pe care nu ai mai folosit-o de un car de ani si stabileste o intalnire cu el sub identitatea "ta" virtuala. cere-i chiar sa vina la intalnire cu un trandafir rosu pentru a-l putea recunoaste.
6. show up! prezinta-te sub identitatea ta, aseaza-te la masa increzatoare in tine si zambeste-i triumfatoare. nu-i spune nimic. lasa-l pe el sa vorbeasca.
7. ridica-te, stinge-ti tigara in ochiul lui drept si mergi mai departe fara regrete!


Mare lucru si cu internetu' asta!!! intrebarea ar fi : daca nu se inventa,cum ai fi descoperit tu ca un barbat e sau nu fidel? Nu ar fi mai simplu sa vorbesti cu el? Multe se petrec din cauza faptului ca nu se comunica suficient.
kudika327226
Postat pe 31 Iulie 2011 17:15
De la: christina_healthy, la data 2011-07-31 13:11:11mesajul anterior si acesta este pt COCANICI, ooffff, e problema fiecaruia ce face, daca o poti sfatui de bine fa-o, daca nu, taci, taci , taci; asa e mentalitatea romanului si m-am saturat de ea; mai iesi si tu prin lume sa te stilezi si sa te cizelezi; scria cineva mai sus ca 70% dintre barbati asa sunt; asa este; e simplu de observat cu ochiul liber, nu trebuie sa ai fel si fel de experiente; pur si simplu observi in jurul tau, mizeria, prostia, meschinaria, viclenia, dorinta de altceva;;; pai daca pe mine ma abordeaza unul pe net si mai foloseste si un limbaj de golan, ii spun 2 cuvinte: du-te la oi, ma rog 3;;;; :)))) s-a pierdut farmecul de altadata de a cuceri o femeie; nu mai sunt cuceritori, sunt doar pusti fara creier-au doar aer in cap si sunt relaxati; de aceea e bine sa nu te pui cu cei carea au mintea odihnita; daca ii pui sa cucereasca o femeie la cinema sau la un concert sau oriunde altundeva, nu sunt in stare; nu au clasa, nu au vocabular, nu au sentiment; etc , etc,,, dar,, sunt si barbati cu statut, care se respecta;; eii, acestia nu au timp de net in scopuri din acestea, au altele de facut si cu siguranta aceia au femei superbe langa ei; si bravo lor; ideea e ca acestia sunt prea rari; cei care respecta femeia si vad in ea ceva frumos; fraierii vad in ele doar porno si acestia sunt cu adevarat mitocani; se gasesc cu precadere pe net, non-stop; ai inteles dragalasule cum sta treaba? te-ai regasit in ce ti-am spus?



NU ma regasesc in cei 70% de care specifici tu, sunt casatorit de aproxiamtiv 7 ani cu o sotie superba, am o fetita de 6 ani si mai superba :) (scuze de pleonasm). Nu vreau sa tac, spun ceea ce am de zis, prea mult tacem si s-a ajuns unde s-a ajuns, si eu am trecut prin probleme in casnicie, ca oricine altcineva, dar solutia nu a fost aceea de a spiona, pur si simplu mi-am luat sotia deoparte la o discutie in fata unei cafele (defapt mai multe cafele si mai multe pachete de tigari ) si am povestit cu ea, punctele mele de vedere si punctele ei de vedere, am reusit sa ajungem la un consens, si daca intr-adevar iubesti pe cineva iti dai seama daca te minte sau nu. Cat despre cei care nu au nimic in minte se regasesc peste tot mai ales pe strada te bati toata ziua de ei mai mult decat pe internet, ai dreptate in privinta aceea de a cuceri o fata (femeie) poate sunt de moda veche eu sotiei mele si azi ii recit versuri si din Eminescu si din Shakespeare, serenade nu i-am cantat ca sigur ar fi fugit de mine :D, dar daca ar fi necesar as face si acest lucru. Si in privinta a ceea ce caut aici pe aceste site-uri, doar atat am de spus, oricat de destept ai fi intotdeauna ai ceva de invatat. Ma respect pe mine insumi si respect si pe cei din jur atata timp cat ei insisi se respecta pe sine. Cat despre vocabularul meu adresat initiatorului acestui topic, nu cred ca am folosit cuvinte vulgare, aici ai dreptate ar trebuii sa ies si eu mai des in societate sa ma "cizelez" putin la noul vocabular de strada care se foloseste acum, sincer nu prea il inteleg. Mai repede inteleg un text scris in secolul trecut sau chiar acum 2 secole decat ceea ce vorbesc sau scriu tinerii de azi pe toate retelele de socializare si din pacate chiar in vorbirea curenta pe strada. Intru pe acest site pentru informare il accesez de foarte multa vreme dar nu am intervenit niciodata, m-am abonat recent sa primesc pe e-mail tot felul de teme, inainte il citeam de pe contul sotiei mele. Si dragalas-o chiar daca imi iubesc sotia foarte mult si o respect aia nu insemna ca trebuie sa o sufoc cu toate declartiile zilnice sau sa-i recit zilnic stiu eu ce versuri. Un simplu te iubesc spus atunci cand trebuie si din tot sufletul face mai mult decat orice altceva. Si ea este o persoana care are nevoie de libertate are nevoie de a traii, nu toata ziua sub papucul meu sau la cratita in bucatarie sau toate la un loc si pe deasupra sa fie prezenta si in viata copilului sa nu pateasca ceva. Chiar daca lucrez cate 9 sau 10 ore pe zi daca ajung inaintea ei acasa, pregatesc mancarea si fac curatenie ies cu copilul in parc pe cand vine ea acasa sa se poata relaxa, Acelasi lucru il face si ea pentru mine. Facem toate acestea fara sa ne spunem unul altuia ce sa facem. Eventual suna-m sa intrebam de ce ii este pofta sau daca vrea ceva anume. Si daca ar fi vreodata sa ma insele, atunci problema se pune altfel, trebuie sa-mi revizuiesc comportamentul fata de ea si de mine, trebuie sa vorbim din ce cauza s-a ajuns sau se a ajunge la acest aspect. Da si citind toate chestiile de pe net sau carti de specialitate sau chiar uneori literatura de duzina, ajungi sa inveti unule lucruri pe care le poti pune in practica si ai numai de castigat. Dar chastia cu spionatul persoanei "apropiate" in displace in totalitate, acest lucru denota ca nu ai incredere in tine insuti dar mai ales in cel de langa tine.
Si totodata sa raspund si la domnisioara sau doamna " polettimonica" care a spus ca "(MASCUL RANIT IN AMORUL PRORIU)... " Nu sunt ranit deloc nu mi-am inselat sotia nicidata in toti cei 7 ani, pe deasupra am incredere in ea, ca imi spune tot. Jigniri nu sunt jigniri dar scuza-ma ca iti repet chestii de genul acesta faceam cand aveam 16 ani, sa spionez pe cineva, este drept ca acum 16 ani nu exista internet la fiecare in casa, eu am avut internet primadata in casa in anul 1997, plateam niste facturi la romtelecom de si acum imi este groaza de ele. Sper ca nu v-am plisctisit.
cocancl
Postat pe 31 Iulie 2011 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rezervarea pe care o aveam pentru nunta mea de la restaurantul Amada Ballroom pe acest an 3 De la: piscolino 15 Noiembrie 2011 09:33
casnici nefericite 42 De la: Lucia38 23 Iulie 2009 16:13
Cum ºtii cã el este Alesul? 16 De la: valita76 14 Mai 2009 16:38
alegerea in viata 35 De la: ravenik_swwet 15 Iunie 2009 12:29
mare dilema 25 De la: cristinarudi 17 Mai 2009 13:20