Setari Cookie-uri

Exercitii fizice...astept sugestiii:D

De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 09:13:04Va este greu sa mergeti si pe bicicleta, dar sa mai faceti alte exercitii.


:))) pur si simplu mi-e ciuda ca nu vad mai multa lume ca afara pe biciclete. pe mine una toate celelalte metode ma plictisesc sau mi se par prea scumpe. nu vreau sa vad anorexice disperate la sala, nici sa dau banii aiurea pe creme dubioase.
kudika421536
Postat pe 1 Septembrie 2011 18:49
mens sana in corpore sana... munca si sportul...inobileaza pe om...faceti fratilor...sporttttt
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Septembrie 2011 19:05
De la: kudika421536, la data 2011-09-01 18:49:35
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 09:13:04Va este greu sa mergeti si pe bicicleta, dar sa mai faceti alte exercitii.


:))) pur si simplu mi-e ciuda ca nu vad mai multa lume ca afara pe biciclete. pe mine una toate celelalte metode ma plictisesc sau mi se par prea scumpe. nu vreau sa vad anorexice disperate la sala, nici sa dau banii aiurea pe creme dubioase.


Astea sunt scuze.... cine vrea sa arate bine face sport altfel nu se poate.
Iulia_tenis
Postat pe 1 Septembrie 2011 20:39
De la: MiAn, la data 2011-07-24 15:01:03Ce exercitii imi recomandati pentru a da jos de pe solduri..am o problema,,,oricate exercitii,masaj,,,nu reusesc...chiar daca slabesc tot exista pe solduri,,,precizez ca alte probleme fizice nu am,nu am burtica:D sau celulita..doar ca pe solduri se depune...nu exagerat dar pe mine ma deranjeaza


Folosind gantera sau ganterele, de preferabil ar fi sa ai doua de aceeasi greutate, cu rezultate bune, zic asta fiindca le fac si eu, este exercitiul de genul acesta

[img]http://www.healthyexerciseworld.com/images/dumbell-exercises-abs.gif[/img]

Daca ai doua gantere, nu mai este nevoie sa tii mana in sold, deoarece gantera ridicata in timpul aplecarii lucreaza ca o contragreutate. Greutatea ganterei o stabilesti, in functie de cat stii ca poti sa ridici. La femei zic eu ca ar trebui sa fie undeva intre 5-8 kg, dar depinde de tine. Ideia este sa simti ca nu-ti apasa prea mult pe coloana iar dupa ce faci exercitiile sa nu te doara prea tare spatele. Desigur ideal ar fi ca inainte sa-ti antrenezi un pic muschii spatelui.

Apropos gantera, dupa cum se vede si in imagine, trebuie aplecata pana la nivelul genunchiului.

Spor la lucru.
Gelico
Postat pe 1 Septembrie 2011 20:58
De la: Gelico, la data 2011-09-01 20:58:59
Apropos gantera, dupa cum se vede si in imagine, trebuie aplecata pana la nivelul genunchiului.


si tinand spatele cat mai drept cu putinta.
Gelico
Postat pe 1 Septembrie 2011 21:01
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 20:39:49
De la: kudika421536, la data 2011-09-01 18:49:35
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 09:13:04Va este greu sa mergeti si pe bicicleta, dar sa mai faceti alte exercitii.


:))) pur si simplu mi-e ciuda ca nu vad mai multa lume ca afara pe biciclete. pe mine una toate celelalte metode ma plictisesc sau mi se par prea scumpe. nu vreau sa vad anorexice disperate la sala, nici sa dau banii aiurea pe creme dubioase.


Astea sunt scuze.... cine vrea sa arate bine face sport altfel nu se poate.


Nu trebuie decat sa dai bani pe doua gantere. Folosind ganterele si propria greutate poti sa-ti antrenezi cam toate grupele de muschi. Exercitiile folosind ganterele sunt un pic mai grele decat echivalentul lor folosind aparate mai sofisticate, insa dau rezultate la fel de bune sau chiar mai bune. Depinde insa cum le executi si sunt oarecum riscante daca nu stii ce faci, fiindca poti sa-ti strici coloana. Dar oricand zic eu ca poti sa te duci sa vorbesti cu cineva care se pricepe si acela iti va explica exact cum trebuiesc executate corect diversele exercitii folosind ganterele. De asemeni cred ca si pe internet gasesti instructiuni o gramada in acest sens.
Gelico
Postat pe 1 Septembrie 2011 21:23
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 20:39:49
De la: kudika421536, la data 2011-09-01 18:49:35
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 09:13:04Va este greu sa mergeti si pe bicicleta, dar sa mai faceti alte exercitii.


:))) pur si simplu mi-e ciuda ca nu vad mai multa lume ca afara pe biciclete. pe mine una toate celelalte metode ma plictisesc sau mi se par prea scumpe. nu vreau sa vad anorexice disperate la sala, nici sa dau banii aiurea pe creme dubioase.


Astea sunt scuze.... cine vrea sa arate bine face sport altfel nu se poate.


Nu trebuie decat sa dai bani pe doua gantere. Folosind ganterele si propria greutate poti sa-ti antrenezi cam toate grupele de muschi. Exercitiile folosind ganterele sunt un pic mai grele decat echivalentul lor folosind aparate mai sofisticate, insa dau rezultate la fel de bune sau chiar mai bune. Depinde insa cum le executi si sunt oarecum riscante daca nu stii ce faci, fiindca poti sa-ti strici coloana. Dar oricand zic eu ca poti sa te duci sa vorbesti cu cineva care se pricepe si acela iti va explica exact cum trebuiesc executate corect diversele exercitii folosind ganterele. De asemeni cred ca si pe internet gasesti instructiuni o gramada in acest sens.
Gelico
Postat pe 1 Septembrie 2011 21:23
Recunosc ca mi-e lene sa merg la sala sau sa fac exercitii acasa, asa ca mi-e mai usor sa merg pe bicicleta. Mai bine putina miscare decat deloc, nu?
purpleudrey
Postat pe 1 Septembrie 2011 21:47
E mai greu la inceput dar trebuie si vointa.
Iulia_tenis
Postat pe 1 Septembrie 2011 22:48
De la: Gelico, la data 2011-09-01 20:58:59
De la: MiAn, la data 2011-07-24 15:01:03Ce exercitii imi recomandati pentru a da jos de pe solduri..am o problema,,,oricate exercitii,masaj,,,nu reusesc...chiar daca slabesc tot exista pe solduri,,,precizez ca alte probleme fizice nu am,nu am burtica:D sau celulita..doar ca pe solduri se depune...nu exagerat dar pe mine ma deranjeaza


Folosind gantera sau ganterele, de preferabil ar fi sa ai doua de aceeasi greutate, cu rezultate bune, zic asta fiindca le fac si eu, este exercitiul de genul acesta

[img]http://www.healthyexerciseworld.com/images/dumbell-exercises-abs.gif[/img]

Daca ai doua gantere, nu mai este nevoie sa tii mana in sold, deoarece gantera ridicata in timpul aplecarii lucreaza ca o contragreutate. Greutatea ganterei o stabilesti, in functie de cat stii ca poti sa ridici. La femei zic eu ca ar trebui sa fie undeva intre 5-8 kg, dar depinde de tine. Ideia este sa simti ca nu-ti apasa prea mult pe coloana iar dupa ce faci exercitiile sa nu te doara prea tare spatele. Desigur ideal ar fi ca inainte sa-ti antrenezi un pic muschii spatelui.

Apropos gantera, dupa cum se vede si in imagine, trebuie aplecata pana la nivelul genunchiului.

Spor la lucru.


Uite, niste exercitii f f bune....o prietena de a mea face astfel de exercitii cu gantere si....pot spune ca se vad rezultate bune,dar doar daca efortul este sustinut!
kudika143524
Postat pe 2 Septembrie 2011 04:57
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 09:13:04Va este greu sa mergeti si pe bicicleta, dar sa mai faceti alte exercitii.


..hai fetito, esti chiar penibila!stai tu cumva la dosul cuiva sa vezi ce face in particular? uite si eu, eu as putea spune "obiectiv" despre tine ca esti supraponderala, mersul pe bicileta se practica......nu se teoretizeaza pe Kudika, asa ca foloseste-ti timpul in mod util, si, lasa foruul...hai pe bicilete!
kudika143524
Postat pe 2 Septembrie 2011 05:01
Biciclete?Sa fim seriosi! Mersul pe bicicleta lucreaza si dezvolta cu preponderenta muschii gambei si fesieri, nu si cei ai coapsei , zona in care se depune cel mai adesea masa adipoasa:)cel mult , mersul pe bicicleta intretine un tonus muscular bun, imbunatateste circulatia sangvina, in special in zona pulmonara, si da acea stare de bine aferenta oricarui efort fizic depus,in rest nu vezi mari rezultate pe acele zone-aripioare-ce dau batai de cap multor femei,fete.Eu recomand exercitii Tae-Bo,combinate cu 3 sedinte pe saptamana de Cellu M6-ce lucreaza exact zonele cu probleme:)Intr-o luna, maxim 2, esti alta! S-ar putea, chiar tu sa nu te recunosti.....bun, adevarul este ca aceste sedinte nu fac de orice tzarancutza obisnuita cu bicicleta......sunt destul de costisitoare!
kudikay
Postat pe 2 Septembrie 2011 06:03
De la: kudika143524, la data 2011-09-02 05:01:36
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 09:13:04Va este greu sa mergeti si pe bicicleta, dar sa mai faceti alte exercitii.


..hai fetito, esti chiar penibila!stai tu cumva la dosul cuiva sa vezi ce face in particular? uite si eu, eu as putea spune "obiectiv" despre tine ca esti supraponderala, mersul pe bicileta se practica......nu se teoretizeaza pe Kudika, asa ca foloseste-ti timpul in mod util, si, lasa foruul...hai pe bicilete!


Pot spune despre tine ca esti penibila, eu chiar i-am dat un exemplu de exercitiu celei care a deschis topicul iar unele au inceput ca e greu sa slabesti bla bla. Stai linistita ca eu n-am nevoie sa merg pe bicicleta. fac sport zilnic de 17 ani cate 8,9 ore ;)
Iulia_tenis
Postat pe 2 Septembrie 2011 07:17
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-02 07:17:57
De la: kudika143524, la data 2011-09-02 05:01:36
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-01 09:13:04Va este greu sa mergeti si pe bicicleta, dar sa mai faceti alte exercitii.


..hai fetito, esti chiar penibila!stai tu cumva la dosul cuiva sa vezi ce face in particular? uite si eu, eu as putea spune "obiectiv" despre tine ca esti supraponderala, mersul pe bicileta se practica......nu se teoretizeaza pe Kudika, asa ca foloseste-ti timpul in mod util, si, lasa foruul...hai pe bicilete!


Pot spune despre tine ca esti penibila, eu chiar i-am dat un exemplu de exercitiu celei care a deschis topicul iar unele au inceput ca e greu sa slabesti bla bla. Stai linistita ca eu n-am nevoie sa merg pe bicicleta. fac sport zilnic de 17 ani cate 8,9 ore pe zi ;)
Iulia_tenis
Postat pe 2 Septembrie 2011 07:20
bicicleta pe bune, ajuta mult mai mult.
Gelico
Postat pe 5 Septembrie 2011 13:46
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-02 07:20:00 fac sport zilnic de 17 ani cate 8,9 ore pe zi ;)
[/quote]
Lasa-ma sa ghicesc ce sport faci! Cumva pingpong?
Armain
Postat pe 5 Septembrie 2011 21:54
De la: Armain, la data 2011-09-05 21:54:48
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-02 07:20:00 fac sport zilnic de 17 ani cate 8,9 ore pe zi ;)

Lasa-ma sa ghicesc ce sport faci! Cumva pingpong? [/quote]

NU! Tenis!
ilumax_76
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:00
Pana la urma, important este sa facem sport asa cum ne este mai comod, dar sa facem. Fie ca e bicicleta, alergat sau mers la sala. Fara sport nu avem cum sa avem pretentia sa slabim doar de la dieta sau pastile.
GeorgianaBB
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:11
De la: ilumax_76, la data 2011-09-05 22:00:39NU! Tenis!

Ce tare esti! Dar eu ce sport fac?
Armain
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:17
De la: Armain, la data 2011-09-05 22:17:45
De la: ilumax_76, la data 2011-09-05 22:00:39NU! Tenis!

Ce tare esti! Dar eu ce sport fac?


Cand te-am citit mi am amintit imediat de un "sport"; am un "lipsus" acum. Mergi la sala si ...ajuta-ma! Cum se numeste ceea ce fac aia cand se bat ca chiorii de-si rup capu si oasele?
ilumax_76
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:26
De la: ilumax_76, la data 2011-09-05 22:26:15Cand te-am citit mi am amintit imediat de un "sport"; am un "lipsus" acum. Mergi la sala si ...ajuta-ma! Cum se numeste ceea ce fac aia cand se bat ca chiorii de-si rup capu si oasele?

Pingpong.
Armain
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:35
Tenis de camp fac.
Iulia_tenis
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:48
Incearca sa iti pui folie de sandvici imprejurul taliei si daca ai ceva crema de slabit sau fermitate poti sa te dai inainte si apoi faci exercitii pentru solduri si anume: rotiri de sold, extensii stanga dreapta, ridicari al piciorului in lateral cat mai sus in pozitie shezanda sau in picioare, faci pana te obosesti si transpiri. La inceput sa o iei mai usor ca poate faci febra musculara daca fortezi nota Bafta!
didiku
Postat pe 6 Septembrie 2011 12:17
De la: Iulia_tenis, la data 2011-09-06 10:48:45Tenis de camp fac.

Aha, deci nu de masa.
Armain
Postat pe 6 Septembrie 2011 20:49
Am postat in pagina noastra un program de exercitii si diete care se utilizeaza impreuna cu pachetul FIT.
Vezi in www punct juicenoni punct ro
Voi incerca sa postez si linkul direct, dar cred ca nu va trece de moderatori.

http://juicenoni.ro/produse/fit/pachet_fit.html

Exercitii: http://juicenoni.ro/produse/fit/fit_exercitii.html
juicenoni
Postat pe 18 Martie 2012 07:41
Programe personalizate slabire :
http://nutritiezilnica.ro/index.php?route=product/category&path=85_86_107
sorinporojan
Postat pe 21 August 2012 09:51
De la: didiku, la data 2011-09-06 12:17:04Incearca sa iti pui folie de sandvici imprejurul taliei si daca ai ceva crema de slabit sau fermitate poti sa te dai inainte si apoi faci exercitii pentru solduri si anume: rotiri de sold, extensii stanga dreapta, ridicari al piciorului in lateral cat mai sus in pozitie shezanda sau in picioare, faci pana te obosesti si transpiri. La inceput sa o iei mai usor ca poate faci febra musculara daca fortezi nota Bafta!
Mai sa stii ca am incercat-o si eu pe asta. O luna, de 3 ori pe sapt am facut-o. Dar mai mult nu am rezistat. Transpiratia aia imi dadea mancarimi.. mai ales ca era luna iulie si transpiram, nu gluma. Plus ca uneori se auzea fosnind pe sub haine si o prietena s-a si uitat ciudat la mine
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre electrostimulare? 30 De la: Gelico 2 Septembrie 2011 16:49
mers la sala 22 De la: Gelico 2 Septembrie 2011 15:51
Cum poti scapa rapid de limbrici? 33 De la: georgeta_banescu 15 Iunie 2015 22:52
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:29
fitness 9 De la: kudika_972444 18 August 2014 11:38