Setari Cookie-uri

cum sa o scot din cuibul "viperelor" ?

De la: kudika411508, la data 2011-08-06 13:04:20frate da ce minte ingusta aveti voi barbatii


observati ce sfaturi dau barbatii? in niciunul din ele nu se mentioneaza ce e bine ptr ea, sau sa se gandeasca la ea, sau sa fie corect, doar solutii sa faca sa ii fie mai usor/bine lui cu orice pret. ei se gandesc la ei, ar trebui sa le urmam exemplul mai des, ca sa se echilibreze balanta cum trebuie.
DayC
Postat pe 6 August 2011 17:52
De la: DayC, la data 2011-08-06 17:52:11
De la: kudika411508, la data 2011-08-06 13:04:20frate da ce minte ingusta aveti voi barbatii


observati ce sfaturi dau barbatii? in niciunul din ele nu se mentioneaza ce e bine ptr ea, sau sa se gandeasca la ea, sau sa fie corect, doar solutii sa faca sa ii fie mai usor/bine lui cu orice pret. ei se gandesc la ei, ar trebui sa le urmam exemplul mai des, ca sa se echilibreze balanta cum trebuie.

normal! vispele cu viespele si trantorii cu trantorii
pickard
Postat pe 6 August 2011 17:56
De la: DayC, la data 2011-08-06 17:52:11
De la: kudika411508, la data 2011-08-06 13:04:20frate da ce minte ingusta aveti voi barbatii


observati ce sfaturi dau barbatii? in niciunul din ele nu se mentioneaza ce e bine ptr ea, sau sa se gandeasca la ea, sau sa fie corect, doar solutii sa faca sa ii fie mai usor/bine lui cu orice pret. ei se gandesc la ei, ar trebui sa le urmam exemplul mai des, ca sa se echilibreze balanta cum trebuie.


Aferim bre!
Declar astazi, sambata 6 august, "Day Z", ziua-n care feminismul a dat cu bomba nucleara.
Bine mai Hiroshimo, tu-l vezi probabil cal de curse sau ceva breaz, cand faptic, omu-i un vizitiu inselat si mintit de nevasta de cateva luni bune... Cam ce sfaturi ai vrea sa primeasca de la barbati in situatia lui? Sa-l dam cu capul de pereti? ;)
Urmareste-i tipului si restul topicurilor, si daca-l simti vreun fericit, arunca prima piatra...
Darkmagic
Postat pe 6 August 2011 18:09
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-06 18:09:03
De la: DayC, la data 2011-08-06 17:52:11
De la: kudika411508, la data 2011-08-06 13:04:20frate da ce minte ingusta aveti voi barbatii


observati ce sfaturi dau barbatii? in niciunul din ele nu se mentioneaza ce e bine ptr ea, sau sa se gandeasca la ea, sau sa fie corect, doar solutii sa faca sa ii fie mai usor/bine lui cu orice pret. ei se gandesc la ei, ar trebui sa le urmam exemplul mai des, ca sa se echilibreze balanta cum trebuie.


Aferim bre!
Declar astazi, sambata 6 august, "Day Z", ziua-n care feminismul a dat cu bomba nucleara.
Bine mai Hiroshimo, tu-l vezi probabil cal de curse sau ceva breaz, cand faptic, omu-i un vizitiu inselat si mintit de nevasta de cateva luni bune... Cam ce sfaturi ai vrea sa primeasca de la barbati in situatia lui? Sa-l dam cu capul de pereti? ;)
Urmareste-i tipului si restul topicurilor, si daca-l simti vreun fericit, arunca prima piatra...

oricum e prea gentil ca intreaba aici daca era un cercotpitec o transa pana acum
pickard
Postat pe 6 August 2011 18:21
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 11:24:57
Anu trecut prin august ne-am luat catel, o scumpete de Labrador cu pedigree si pe care am crescut-o ..la bloc. Bineneteles fiind mic si nedresat facea toate prostiile: rodea, facea pe unde apuca, te musca de degete, ....etc. La un moment dat ca am gasit toata casa ravasita (ma rog locurile unde avea voie) am legat-o de calorifer si am pus o camera de supraveghere si nu facea alceva decat sa doarma, se intorcea de pe o dunga pe alta si atunci mi-am sacrificat mai mult din timpul meu, i-am dat libertate si nu-i voie acolo, nu fa aia, nu asa, ..si cand facea ceva bun .. bravoo si ii dadeam recompensa si uite asa dupa vreo 2 sapt de munca cu un puppy de 3-4 luni cat avea am reusit sa o "dresez", aia trebuie sa fac si cu nevasta-mea ca vad ca altfel NU SE MAI POATE, nu se mai poate Dom'le !


parca iti si vad noua firma...LA VIZITIU: dresez neveste-satisfactie garantata
miss_darine
Postat pe 6 August 2011 19:19
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-06 18:09:03
Declar astazi, sambata 6 august, "Day Z", ziua-n care feminismul a dat cu bomba nucleara.
miss_darine
Postat pe 6 August 2011 19:22
mi-a papat kudika mesajul si nu era cu prostiute
repetir:
taman ce sfatui o tovarasa sa-si lase sotul sa doarma pe pres
pop dark'ule

miss_darine
Postat pe 6 August 2011 19:25
vai nu pot sa cred ca mai sunt barbati care gandesc asa... eu sunt o femeie de 30 de ani care mentine legatura cu prietenele foarte des si prin toate mijloacele (facebook, o iesire la o cafea, o partida de shopping, etc...chiar si o evadare de cateva zile din bucuresti... asa ca fetele) Pt mine conteaza foarte mult si iubitul meu cu care sunt de 9 ani m-a inteles intotdeauna si nu mi-a interzis niciodata nimic... este prieten cu toate prietenele mele si chiar si cu unii din partenerii lor. Avem incredere totala unul in altul si ne accordam unul altuia libertatea necesara... si suntem la fel de spontani si fericiti ca la inceputul relatiei. Pt noi viata in 2 nu a schimbat mai nimic... si nu sunt de accord cu persoana care a spus ca prietenii nu isi au locul intr-o familie tanara... ERONAT, nu traim singuri pe acest pamant si prietenii sunt foarte importanti pt ambii parteneri. Numai frustatii si cei care nu au incredere in ei insisi incep sa impuna bariere partenerului de viata
tatane
Postat pe 6 August 2011 19:29
or sa se gaseasca o multime de frustrati si misogini care sa apeleze la firma dansului
tatane
Postat pe 6 August 2011 19:35
De la: tatane, la data 2011-08-06 19:29:49... este prieten cu toate prietenele mele si chiar si cu unii din partenerii lor.

Asa-i ai dreptate,si eu sant foarte bun prieten cu prietenele sotiei ........multe dintre ele mi-au fost iar altele imi sant amante !!!
cristinxxx
Postat pe 6 August 2011 19:40
Oamenii au o influenta destul de mare, deci daca ai un partener mai slab sau mai naiv, e bine sa sti ce prieteni are...in rest...noi avem multi prieteni, sa iasa la bere cat vrea, atata timp cat sunt bani destui in casa:)
godesshera
Postat pe 6 August 2011 19:44
Din cuibul viperelor ???

N-ai cum s-o scoti altfel decat moarta Daca nu foloseste prezervative, poate-ti mai aduce si niste virusi interesanti pe acasa Imi pare foarte rau ca trebuie sa-ti spun asta, dar sotia ta, nu mai este sotia ta de mult

Daca te-ar iubii , ar cauta sa petreaca timpul cu tine, sa va dezvoltati voi relatia impreuna. Fata asta, ca si altele, doar profita de tine ca de o roata de rezerva. E trist dar adevarat !

Intrebarea corecta ar fi : Cum sa te scoti pe tine din pericolul in care te afli ???
Si raspunsul este: Gaseste o modalitate prin care, sa nu mai ai nevoie de ea deloc si sa o lasi de finitiv in lumea viperelor pe care si-a aleso. Sufletul si corpul ei, este deja compromis, otravit. Acum otrava din ea, ajunge si la sufletul tau.

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul... Daca esti un om bun, poti sa o uiti.
Daca o vrei inapoi, trebuie sa fi mai cu..a si mai vipera decat cu..ele si viperele cu care umbla ea. Nu uita proverbul: "Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun eu cine esti. "



Intrebarea este: chiar vrei sa renunti la moralitate , pt ca sa maninci si tu din marul interzis ???

Ispita a ajuns acum si la tine prin ea. Acum depinde ce alegi

Sa-mi spui si mie ce decizie ai luat ... sint curios daca vei merge pe calea ei sau daca vei reusii sa-i intorci spatele si sa te intorci la claritatea iubirii .

In ceatza te-a bagat deja, seductia vampirica a preluat controlul... De tine trebuie sa ai grije acum, ea este deja pierduta... imi pare rau
Ea si-a facut deja alegerea ei...
denis_3d25
Postat pe 6 August 2011 21:02
De la: denis_3d25, la data 2011-08-06 21:02:08 Din cuibul viperelor ???

N-ai cum s-o scoti altfel decat moarta Daca nu foloseste prezervative, poate-ti mai aduce si niste virusi interesanti pe acasa Imi pare foarte rau ca trebuie sa-ti spun asta, dar sotia ta, nu mai este sotia ta de mult

Daca te-ar iubii , ar cauta sa petreaca timpul cu tine, sa va dezvoltati voi relatia impreuna. Fata asta, ca si altele, doar profita de tine ca de o roata de rezerva. E trist dar adevarat !

Intrebarea corecta ar fi : Cum sa te scoti pe tine din pericolul in care te afli ???
Si raspunsul este: Gaseste o modalitate prin care, sa nu mai ai nevoie de ea deloc si sa o lasi de finitiv in lumea viperelor pe care si-a aleso. Sufletul si corpul ei, este deja compromis, otravit. Acum otrava din ea, ajunge si la sufletul tau.

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul... Daca esti un om bun, poti sa o uiti.
Daca o vrei inapoi, trebuie sa fi mai cu..a si mai vipera decat cu..ele si viperele cu care umbla ea. Nu uita proverbul: "Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun eu cine esti. "



Intrebarea este: chiar vrei sa renunti la moralitate , pt ca sa maninci si tu din marul interzis ???

Ispita a ajuns acum si la tine prin ea. Acum depinde ce alegi

Sa-mi spui si mie ce decizie ai luat ... sint curios daca vei merge pe calea ei sau daca vei reusii sa-i intorci spatele si sa te intorci la claritatea iubirii .

In ceatza te-a bagat deja, seductia vampirica a preluat controlul... De tine trebuie sa ai grije acum, ea este deja pierduta... imi pare rau
Ea si-a facut deja alegerea ei...

m-ai dat gata!
sa vina aia care-mi spun ca sunt confuz si frustrat sa vada pe taticul frustratilor confuzi
pickard
Postat pe 6 August 2011 21:13
asa e frate ai dreptate cu bitches daco scapi din mana se duce dupa pu.la si te pomenesti cu probleme pa cap ori esti barbat si ii bagi mintile in cap ori o lasi cu viperele ei Dumnezeu tia dat viata so traiesti nu so pierzi cu toate bitches aia nu e femeie de casa laso
animallover
Postat pe 6 August 2011 21:23
De la: animallover, la data 2011-08-06 21:23:28asa e frate ai dreptate cu bitches daco scapi din mana se duce dupa pu.la si te pomenesti cu probleme pa cap ori esti barbat si ii bagi mintile in cap ori o lasi cu viperele ei Dumnezeu tia dat viata so traiesti nu so pierzi cu toate bitches aia nu e femeie de casa laso


E clar,nu ti-ai luat tratamentul pe ziua de asta,d-asta esti asa nervozat
Barbie30_
Postat pe 6 August 2011 22:09
Barbie, nu iti e dor de 282 ?
anastasia_m
Postat pe 6 August 2011 22:12
Sincer?Nu! In schimb ma bucur ca s-a vindecat sau asa vreau eu sa cred
Barbie30_
Postat pe 6 August 2011 22:15
De la: denis_3d25, la data 2011-08-06 21:02:08

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul...
woaw ce descriere.......hai sa-ti zic un banc.
Un tip ajunge la spital cu comotie cerebrala,rudele ingrijorate pe hol asteptau verdictul doctorului,intr-un tirziu apare doctorul obosit si spune,imi pare rau ,dar bolnavul nu mai are nici o sansa decit daca facem transplant de creier,dar tin sa va avertizez ca este o metoda noua ,neexperimentata si la care nu pot spune ce urmari va avea.Daca sinteti de acord mai ramine sa-mi spuneti ce fel de creier sa fie .....de femeie sau de barbat,cel de femeie costa 2000euro iar cel de barbat costa 5000euro.Dupa socul initial la aflarea vestii,barbatii din hol au inceput sa zimbeasca pe sub mustati........cineva din sala intreaba...dar de ce aceasta diferenta de pret........Doctorul zimbind ,raspunde......pentru-ca ....creierul de femeie este mai folosit,pe cind cel de barbat este mai putin folosit,deci e ca si nou si de aici si diferenta de pret.

Fara suparare
lilu_67
Postat pe 6 August 2011 23:09
De la: lilu_67, la data 2011-08-06 23:09:32
De la: denis_3d25, la data 2011-08-06 21:02:08

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul...
woaw ce descriere.......hai sa-ti zic un banc.
Un tip ajunge la spital cu comotie cerebrala,rudele ingrijorate pe hol asteptau verdictul doctorului,intr-un tirziu apare doctorul obosit si spune,imi pare rau ,dar bolnavul nu mai are nici o sansa decit daca facem transplant de creier,dar tin sa va avertizez ca este o metoda noua ,neexperimentata si la care nu pot spune ce urmari va avea.Daca sinteti de acord mai ramine sa-mi spuneti ce fel de creier sa fie .....de femeie sau de barbat,cel de femeie costa 2000euro iar cel de barbat costa 5000euro.Dupa socul initial la aflarea vestii,barbatii din hol au inceput sa zimbeasca pe sub mustati........cineva din sala intreaba...dar de ce aceasta diferenta de pret........Doctorul zimbind ,raspunde......pentru-ca ....creierul de femeie este mai folosit,pe cind cel de barbat este mai putin folosit,deci e ca si nou si de aici si diferenta de pret.

Fara suparare


creierul femeii e mai folosit in scopuri inutile barbatii nu se gandesc la doua lucruri deodata dar femeile au impresia ca barbatii sunt cu gandul la alte sapte femei
pickard
Postat pe 6 August 2011 23:29
Eu pun pariu ca-i bi nevasta-ta ! ! Si mai cred k te va lasa in curand ,cand o sa vada ce IQ slab ai,si cata lipsa de incredere ai in tine de poti sa scrii aseamenea tampenii pe forum :)) , ca sa nu mai zis de comparatzia cu cateaua dresata ,este catastrofala !! 2 cuv pt tine din Robotzi : S_ G_-O !!
kudika413866
Postat pe 7 August 2011 00:02
sunt femeie,dar hai sa-ti spun un lucru:indiferenta ta va da roade mai mult decat crezi!e mai greu la inceput...prin asta inteleg k tu t consumi mai mult pt tot ce va inconjoara pe amandoi...fa sa fie asta in mod egal sau mai mult din partea ei...sa vedem dak ii mai convine si in scurt timp veti ajunge la intrebarea:ce ne mai leaga pe noi?traim impreuna pt toate lucrurile frumoase kre ne-au legat kndva si in care aveam incredere sau cu lumea si ideile lor obosite kre ascund frustrari si neputinte?cu stima denisa
denisuk1985
Postat pe 7 August 2011 00:03
crede-ma k nu are sufletul otravit!se amageste si ea singura...
denisuk1985
Postat pe 7 August 2011 00:07
De la: pickard, la data 2011-08-06 23:29:25
De la: lilu_67, la data 2011-08-06 23:09:32
De la: denis_3d25, la data 2011-08-06 21:02:08

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul...
woaw ce descriere.......hai sa-ti zic un banc.
Un tip ajunge la spital cu comotie cerebrala,rudele ingrijorate pe hol asteptau verdictul doctorului,intr-un tirziu apare doctorul obosit si spune,imi pare rau ,dar bolnavul nu mai are nici o sansa decit daca facem transplant de creier,dar tin sa va avertizez ca este o metoda noua ,neexperimentata si la care nu pot spune ce urmari va avea.Daca sinteti de acord mai ramine sa-mi spuneti ce fel de creier sa fie .....de femeie sau de barbat,cel de femeie costa 2000euro iar cel de barbat costa 5000euro.Dupa socul initial la aflarea vestii,barbatii din hol au inceput sa zimbeasca pe sub mustati........cineva din sala intreaba...dar de ce aceasta diferenta de pret........Doctorul zimbind ,raspunde......pentru-ca ....creierul de femeie este mai folosit,pe cind cel de barbat este mai putin folosit,deci e ca si nou si de aici si diferenta de pret.

Fara suparare


creierul femeii e mai folosit in scopuri inutile barbatii nu se gandesc la doua lucruri deodata dar femeile au impresia ca barbatii sunt cu gandul la alte sapte femei
cum sa fie folosit creierul in scopuri inutile ,eu il folosesc doar im mod constructiv de
gabrielle_new
Postat pe 7 August 2011 00:21
de pilda ma enerveaza reclamele stupide
gabrielle_new
Postat pe 7 August 2011 00:22
Ceau,
Eu zic sa petreci mai mult timp cu sotia ta, sa iesiti in oras la cumparaturi impreuna, la o plimbare in parc, la o pizza sau restaurant sau chiar si un club. Sa-i aduci din cand in cand o floare si sa nu uiti sa ii spui cat o iubesti si ce importanta are ea in viata ta. Ai putea sa o intrebi pe ea ce isi doreste si poate iti da chiar ea niste solutii.
Sa va iubiti mult.
kudika338754
Postat pe 7 August 2011 01:13
Te plangi ca ea sta pe facebook si mess....pai tu ma uit ca ai 105 mesaje doar pe kudika postate...ceea ce inseamna ca esti un utilizator frecvent, adica ce ii reprosezi ei se pare ca tu faci mai abitir ca ea....adica stai si citesti sfaturi de muieri pentru muieri ....si mai apuci sa mai si comentezi la ele...
si mergand mai departe cu rationamentul, ai mult timp liber pe care jumatate ti l petreci gandindu te la cretinatati cu ce se intampla daca pica drobul si daca "viperele" o atrag pe nevestica in pacat....iar cealalta jumatate ti l petreci postand pe site -uri de femei ....pune mana (ca sa nu zic altceva) da ti doua palme si apuca te sa faci ceva pentru relatia ta...oricum mie mi se pare ca te plictisesti asa in general
parvati
Postat pe 7 August 2011 01:56
De la: pickard, la data 2011-08-06 23:29:25
De la: lilu_67, la data 2011-08-06 23:09:32
De la: denis_3d25, la data 2011-08-06 21:02:08

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul...
woaw ce descriere.......hai sa-ti zic un banc.
Un tip ajunge la spital cu comotie cerebrala,rudele ingrijorate pe hol asteptau verdictul doctorului,intr-un tirziu apare doctorul obosit si spune,imi pare rau ,dar bolnavul nu mai are nici o sansa decit daca facem transplant de creier,dar tin sa va avertizez ca este o metoda noua ,neexperimentata si la care nu pot spune ce urmari va avea.Daca sinteti de acord mai ramine sa-mi spuneti ce fel de creier sa fie .....de femeie sau de barbat,cel de femeie costa 2000euro iar cel de barbat costa 5000euro.Dupa socul initial la aflarea vestii,barbatii din hol au inceput sa zimbeasca pe sub mustati........cineva din sala intreaba...dar de ce aceasta diferenta de pret........Doctorul zimbind ,raspunde......pentru-ca ....creierul de femeie este mai folosit,pe cind cel de barbat este mai putin folosit,deci e ca si nou si de aici si diferenta de pret.

Fara suparare


creierul femeii e mai folosit in scopuri inutile barbatii nu se gandesc la doua lucruri deodata dar femeile au impresia ca barbatii sunt cu gandul la alte sapte femei
Mai......scopurii utile sau neutile ,important este ca este folosit......pe cind al vostru.. ...e ca nou.... cum zicea doctoru.
Mintea e ca un muschi,cu cit il folosesti cu atit e mai dezvoltat.
lilu_67
Postat pe 7 August 2011 10:13
De la: parvati, la data 2011-08-07 01:56:29Te plangi ca ea sta pe facebook si mess....pai tu ma uit ca ai 105 mesaje doar pe kudika postate...ceea ce inseamna ca esti un utilizator frecvent, adica ce ii reprosezi ei se pare ca tu faci mai abitir ca ea....adica stai si citesti sfaturi de muieri pentru muieri ....si mai apuci sa mai si comentezi la ele...
si mergand mai departe cu rationamentul, ai mult timp liber pe care jumatate ti l petreci gandindu te la cretinatati cu ce se intampla daca pica drobul si daca "viperele" o atrag pe nevestica in pacat....iar cealalta jumatate ti l petreci postand pe site -uri de femei ....pune mana (ca sa nu zic altceva) da ti doua palme si apuca te sa faci ceva pentru relatia ta...oricum mie mi se pare ca te plictisesti asa in general


exact... dar daca stau bine sa ma gandesc totusi nu are atatea postari ca alte persoane, deci tot are ceva activitati...
Crinutu
Postat pe 7 August 2011 12:18
si de ce ai vrea sa o scoti?? tu nu ai prietenii tai? amicii tai de betie sau cu care te duci la un sexy club sau biliard sau fotbal? la „chestii masculine"?? lasa femeia in pace sa aiba si ea supapa ei, sa socializeze, sa se simta si ea bine. care e pb ta?????
kudika021451
Postat pe 7 August 2011 13:16
Dar poate chiar are dreptate. mereu fetele isi extrag iubitii /sotii din grupuri "daunatoare". tu nu ti-ai dori sa iti scoti iubitul dintr-un grup de oameni care tie iti par mai destrabalati?
poate omul stie ce stie despre femeile alea.
ps: sa iti dau exemplu concret. actualul meu sot umbra cu niste drogati si avea tendinta de a merge pe acel drum si i-am dat de ales. acum suntem amadoi bine mersi si acel grup de oameni nu mai exista in viata noastra
daca vrei sa o scoti pe ea din grupul "viperelor" incearca ori sa o faci sa vada ce vezi si tu rau in prietenia lor si sa iti inteleaga punctul de vedere sau IESI SI TU CU EA IN ORAS...MAI SCOATE-O IN LUME. cand e ocupata cu altceva nu mai are timp de ele
iulia_stratulat
Postat pe 7 August 2011 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce dra.ku are forumul? 6 De la: yumy 15 Aprilie 2011 20:35
PESTE 70% DIN pib-UL AUSTRIEI PLEACA DE LA NOI DIN TARAR HAI SA DAM MANA CU MAN A AVETI MASINA . 1 De la: kudika023849 15 Ianuarie 2011 00:17
Cum sa pun capat relatiei mele 93 De la: mitica_1 27 Iulie 2010 15:14
buna! 4 De la: luluby 9 Iunie 2010 22:44
rugaciune catre Maica Domnului- pt. indeplinirea unei dorinte 32 De la: raluca_25772 21 Iunie 2022 16:27