Setari Cookie-uri

cum sa o scot din cuibul "viperelor" ?


e simplu ! fii mai interesant ptr ea decat prietenele ei ! sufoc-o cu tandrete , atentie , iubire , gesturi si determin-o sa prefere compania ta decat a lor , da-i interesul maxim , fa-o printesa ta .
banalulanonim
Postat pe 19 August 2011 11:43
De la: lilu_67, la data 2011-08-06 23:09:32
De la: denis_3d25, la data 2011-08-06 21:02:08

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul...
woaw ce descriere.......hai sa-ti zic un banc.
Un tip ajunge la spital cu comotie cerebrala,rudele ingrijorate pe hol asteptau verdictul doctorului,intr-un tirziu apare doctorul obosit si spune,imi pare rau ,dar bolnavul nu mai are nici o sansa decit daca facem transplant de creier,dar tin sa va avertizez ca este o metoda noua ,neexperimentata si la care nu pot spune ce urmari va avea.Daca sinteti de acord mai ramine sa-mi spuneti ce fel de creier sa fie .....de femeie sau de barbat,cel de femeie costa 2000euro iar cel de barbat costa 5000euro.Dupa socul initial la aflarea vestii,barbatii din hol au inceput sa zimbeasca pe sub mustati........cineva din sala intreaba...dar de ce aceasta diferenta de pret........Doctorul zimbind ,raspunde......pentru-ca ....creierul de femeie este mai folosit,pe cind cel de barbat este mai putin folosit,deci e ca si nou si de aici si diferenta de pret.

Fara suparare






Este foarte adevarat ce spui tu ! Chiar si creierul de barbat, este mult mai valoros decat cel de Femeie.



Dar acest banc, l-a spus un Maestru spiritual, unui grup de elevi , care doreau sa atinga nivelul de calatorie extracorporala si comunicarea telepatica ! Acest lucru fiind posibil , doar prin renuntzarea la "Minte" si la intregul corp de lut , care nu este altceva, decat un lantz pentru suflete !

Maestrul , le-a spus elevilor: Primul pas, in recunoasterea de sine, consta in a face diferentza intre trup si suflet !

Trupul are "Minte" sau creie, iar sufletul are Constintza !
Pentru a devenii constient de Sine, trebuie sa renuntzati la "Minte" ! Caci "Mintea", va minte si va impiedica de la recunoasterea Adevarului.

Femeile sint mult mai mincinoase decat barbatii. Acest fapt, le defineste natura lor inferioara ! Ele, adora minciuna si barfa, pentru ca ele folosesc mai mult mintea si foarte rar sau chiar deloc sufletul ! Ele, sint mai trupesti si de aceea se ingrijesc mai mult de trup si aproape deloc de suflet.
Acesta fiind si motivul pentru care Isus Hristos si-a ales 12 Apostoli barbati, si nici o femeie. Femeile sint datoare sa asculte de barbati daca vor sa eleveze, iar de nu, atunci sa taca.

Despre sfarsitul lumii, spunea Isus Hrist., ca semnele sfarsitului se vor vedea prin femeie. Cand lumea va fi condusa de femei si de copii...O lume condusa de femei, inseamna : Adultere excesive, Prostitutie fara limite, Sodoma si Gomora in toata lumea, barbati care ajung sa se imbrace in haine de femeie si sa faca cu alti barbati ce fac femeile.
Femeia reprezinta Mintea, reprezinta slabiciunea trupeasca, iar mintea si slabiciunea trupeasca, reprezinta pacatul, tradarea si moartea.
Pacatul infidelitatii a venit prin Eva si prin infidelitatea ei fatza de iubire s-a nascut iadul !

Barbatul , reprezinta salvarea femeilor ascultatoare !
Si cand spun Barbatul, ma refer la cei ca mine, nicidecum la cei care se imbraca in fustita de femeie ca sa le amuze pe femei.

Alegeti-ma pe mine la conducere si am sa le dau foc la toate cu*rvele din lume, si la toti barbatii care sustin cu*rvele... Doar astfel, se poate reinstala imparatia iubirii pe pamant !

Justitie pe pamant, impotriva pacatelor aveti. Dar la ce va foloseste ca o aveti , daca este corupta de pacate si nu condamna pacatul !!!

Voi folositi justitia, pentru a-i condamna pe cei curati si beti din cupe de aur, singele sfintilor !








denis_3d25
Postat pe 27 Martie 2012 17:42
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 17:42:31
De la: lilu_67, la data 2011-08-06 23:09:32
De la: denis_3d25, la data 2011-08-06 21:02:08

Femeile iubesc rautatea, minciuna, perversitatea, agresivitatea, maleficul...
woaw ce descriere.......hai sa-ti zic un banc.
Un tip ajunge la spital cu comotie cerebrala,rudele ingrijorate pe hol asteptau verdictul doctorului,intr-un tirziu apare doctorul obosit si spune,imi pare rau ,dar bolnavul nu mai are nici o sansa decit daca facem transplant de creier,dar tin sa va avertizez ca este o metoda noua ,neexperimentata si la care nu pot spune ce urmari va avea.Daca sinteti de acord mai ramine sa-mi spuneti ce fel de creier sa fie .....de femeie sau de barbat,cel de femeie costa 2000euro iar cel de barbat costa 5000euro.Dupa socul initial la aflarea vestii,barbatii din hol au inceput sa zimbeasca pe sub mustati........cineva din sala intreaba...dar de ce aceasta diferenta de pret........Doctorul zimbind ,raspunde......pentru-ca ....creierul de femeie este mai folosit,pe cind cel de barbat este mai putin folosit,deci e ca si nou si de aici si diferenta de pret.

Fara suparare






Este foarte adevarat ce spui tu ! Chiar si creierul de barbat, este mult mai valoros decat cel de Femeie.



Dar acest banc, l-a spus un Maestru spiritual, unui grup de elevi , care doreau sa atinga nivelul de calatorie extracorporala si comunicarea telepatica ! Acest lucru fiind posibil , doar prin renuntzarea la "Minte" si la intregul corp de lut , care nu este altceva, decat un lantz pentru suflete !

Maestrul , le-a spus elevilor: Primul pas, in recunoasterea de sine, consta in a face diferentza intre trup si suflet !

Trupul are "Minte" sau creie, iar sufletul are Constintza !
Pentru a devenii constient de Sine, trebuie sa renuntzati la "Minte" ! Caci "Mintea", va minte si va impiedica de la recunoasterea Adevarului.

Femeile sint mult mai mincinoase decat barbatii. Acest fapt, le defineste natura lor inferioara ! Ele, adora minciuna si barfa, pentru ca ele folosesc mai mult mintea si foarte rar sau chiar deloc sufletul ! Ele, sint mai trupesti si de aceea se ingrijesc mai mult de trup si aproape deloc de suflet.
Acesta fiind si motivul pentru care Isus Hristos si-a ales 12 Apostoli barbati, si nici o femeie. Femeile sint datoare sa asculte de barbati daca vor sa eleveze, iar de nu, atunci sa taca.

Despre sfarsitul lumii, spunea Isus Hrist., ca semnele sfarsitului se vor vedea prin femeie. Cand lumea va fi condusa de femei si de copii...O lume condusa de femei, inseamna : Adultere excesive, Prostitutie fara limite, Sodoma si Gomora in toata lumea, barbati care ajung sa se imbrace in haine de femeie si sa faca cu alti barbati ce fac femeile.
Femeia reprezinta Mintea, reprezinta slabiciunea trupeasca, iar mintea si slabiciunea trupeasca, reprezinta pacatul, tradarea si moartea.
Pacatul infidelitatii a venit prin Eva si prin infidelitatea ei fatza de iubire s-a nascut iadul !

Barbatul , reprezinta salvarea femeilor ascultatoare !
Si cand spun Barbatul, ma refer la cei ca mine, nicidecum la cei care se imbraca in fustita de femeie ca sa le amuze pe femei.

Alegeti-ma pe mine la conducere si am sa le dau foc la toate cu*rvele din lume, si la toti barbatii care sustin cu*rvele... Doar astfel, se poate reinstala imparatia iubirii pe pamant !

Justitie pe pamant, impotriva pacatelor aveti. Dar la ce va foloseste ca o aveti , daca este corupta de pacate si nu condamna pacatul !!!

Voi folositi justitia, pentru a-i condamna pe cei curati si beti din cupe de aur, singele sfintilor !












dar ºi mâmtuirea omenirii a venit tot printr-o femeie - Fecioara Maria !!!! ai idee câte sfinte ºi muceniþe existã ?.... nu lãsa mândria sã-þi acopere înþelepciunea.... dovedeºte cã eºti "superior" ....
contessyna
Postat pe 27 Martie 2012 18:00
mântuirea
contessyna
Postat pe 27 Martie 2012 18:01
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !

Prin copilul Mariei, a venit Hristosul pe pamant... dar mantuirea ta, depinde doar de ascultarea ta !

Daca nu asculti de barbat, ai si incalcat legea lui Hristos si nu exista nici o mantuire pentru tine !
Femeia se mantuieste doar prin ascultarea de barbat ! Alta mantuire, nu exista pentru femeie !

Tot raul , s-a nascut din neascultarea Evei fatza de barbatul ei !
Deci, mantuirea din acest pacat de moarte, cum crezi ca poate fi altfel, decat prin intoarcerea la spovedanie si ascultare ???

Faptul ca Hristos a venit prin Maria, asta e meritul Mariei. Dar tu sau alta, nu aveti nici un beneficiu din treaba asta !

Cata vreme traiesti in neascultare fatza de barbatul tau, esti o jigodie ce traieste pe ascuns cu serpii desfranarilor si esti demna doar de focul iadului !




denis_3d25
Postat pe 27 Martie 2012 19:25
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 19:25:54
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !

Prin copilul Mariei, a venit Hristosul pe pamant... dar mantuirea ta, depinde doar de ascultarea ta !

Daca nu asculti de barbat, ai si incalcat legea lui Hristos si nu exista nici o mantuire pentru tine !
Femeia se mantuieste doar prin ascultarea de barbat ! Alta mantuire, nu exista pentru femeie !

Tot raul , s-a nascut din neascultarea Evei fatza de barbatul ei !
Deci, mantuirea din acest pacat de moarte, cum crezi ca poate fi altfel, decat prin intoarcerea la spovedanie si ascultare ???

Faptul ca Hristos a venit prin Maria, asta e meritul Mariei. Dar tu sau alta, nu aveti nici un beneficiu din treaba asta !

Cata vreme traiesti in neascultare fatza de barbatul tau, esti o jigodie ce traieste pe ascuns cu serpii desfranarilor si esti demna doar de focul iadului !




esti pocait?
pinochyoo
Postat pe 27 Martie 2012 19:27
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 19:25:54
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !

Prin copilul Mariei, a venit Hristosul pe pamant... dar mantuirea ta, depinde doar de ascultarea ta !

Daca nu asculti de barbat, ai si incalcat legea lui Hristos si nu exista nici o mantuire pentru tine !
Femeia se mantuieste doar prin ascultarea de barbat ! Alta mantuire, nu exista pentru femeie !

Tot raul , s-a nascut din neascultarea Evei fatza de barbatul ei !
Deci, mantuirea din acest pacat de moarte, cum crezi ca poate fi altfel, decat prin intoarcerea la spovedanie si ascultare ???

Faptul ca Hristos a venit prin Maria, asta e meritul Mariei. Dar tu sau alta, nu aveti nici un beneficiu din treaba asta !

Cata vreme traiesti in neascultare fatza de barbatul tau, esti o jigodie ce traieste pe ascuns cu serpii desfranarilor si esti demna doar de focul iadului !







de acord cã femeia trebuie sã asculte de bãrbatul ei.... însã bãrbatul a primit ºi el poruncã - aceea de a o iubi pe femeia sa, aºa cum Hristos iubeºte Biserica Sa....

rãul n-a venit în lume pentru cã Eva nu ºi-a ascultat bãrbatul, atunci Dumnezeu ar fi pedepsit-o doar pe ea...

primul om, Adam, a cãzut prin trei lucruri : femeia, lemnul (pomul) ºi neascultarea....ºi tot prin cele trei va fi mântuit : Maica Domnului, crucea (lemnul) ºi ascultarea ....

în ceea ce priveºte condiþia femeii, aprecierile tale nu-þi fac deloc cinste, prea multã furie ºi înverºunare.... aminteºte-þi cã legãtura dintre un bãrbat ºi o femeie este una dumnezeiascã, o tainã.... suntem fãcuþi pentru a ne completa ºi asta este minunat...

am putea discuta zile întregi pe tema asta, însã prefer sã-l citesc pe Sfântul Ioan Gurã de Aur....

a, uitasem, îþi mulþumesc pentru dialog
contessyna
Postat pe 27 Martie 2012 21:43



Felicitari pentru partea asta :

" de acord cã femeia trebuie sã asculte de bãrbatul ei.... însã bãrbatul a primit ºi el poruncã - aceea de a o iubi pe femeia sa, aºa cum Hristos iubeºte Biserica ... si S-a dat pe Sine pentru ea... "

Da, dar aici si in urmatoarele, trebuie sa clarificam :

" rãul n-a venit în lume pentru cã Eva nu ºi-a ascultat bãrbatul, atunci Dumnezeu ar fi pedepsit-o doar pe ea "

Nu, nu-i asa !
In primul rand, D-zeu nu pedepseste pe nimeni !
In al doilea rand, masculinul si femininul, reprezinta intregul armoniei Dumnezeiesti (chipul lui) care nu poate fi despartit si nu pot fi pedepsiti separat !
Iar in concluzie, dezarmonia dintre barbat si femeie a generat o lume noua, haotica, o lume paralela cu gradina edenului...

Eu nu am spus ca raul, ar fi venit in lume, caci lumea aceasta, nici nu exista pe atunci . Aceasta lume de azi, este un rezultat al tradarii . Aceasta lume, este expresia infidelitatii, expresia haoticului, dezarmoniei.

Iar aici, faci o confuzie de toata blasfemia, atribuind locul Mantuitorului Isus Hristos, cu cel al Mariei !
Maria, este doar poarta, prin care a venit Mantuitorul si nu Mantuitorul insasi !!! Helloooo atentie ce vorbesti !

" ºi tot prin cele trei va fi mântuit : Maica Domnului, crucea (lemnul) ºi ascultarea "

1. Maica Domnului , nu este Mantuitorul, ci poarta pe care a venit Mantuitorul !
2.Crucea, nu este lemnul, ci simbolul fiintzei salvatoare, sibolul Luminii, simbolul Adevarului, simbolul pozitivului, crucea rosie in medicina (salvarea), in matematica adunarea, in geometrie( doua drepte intersectate formeaza punctul existentzei ) , in iubire intersectarea lui M cu F reprezinta armonia chipului D-zeiesc, este simbolul armoniei, este drapelul imparatiei cerului, este simbolul Sinelui, Fiintzei, Eu-lui...
Pomul cu fructe otravite, nu este din lemn si nici macar un pom fizic nu este. Nu confunda metafora pomului cu fructe otravite, cu pomul cu mere !
Fructele otravitoare sint: minciuna, lacomia, invidia, adulterul, talharia si lista poate continua cu toate pacatele... iar acest pom, in care se afla aceste fructe otravitoare de suflet, detinatorul acestor fructe, este Diavolul, Dracul, Lucifer ! El este Pomul cu fructe otravite !

Iar Isus Hristos, este Pomul cu fructe mantuitoare, care s-a coborat si s-a plantat aicea jos in mijlocul Iadului, pentru ca toti cei ce maninca din fructele acestea : Adevarul, iubirea, fidelitatea, increderea, armonia, onoarea, elevarea... sa se intoarca inapoi acasa, in imparatia vietii vesnice !

Mergand pe calea Adevarului se ajunge in lumina recunoasterii Sinelui... iar glasul Sinelui , vorbeste direct din imparatia cerului !


Despre furie: Adevarul, este perceput de catre infractori/ pacatosi, ca un foc nemarginit ce arde vesnic !
Cand ai sa urci mai sus in recunoasterea de sine, in loc de furie, ai sa vezi doar iubire stralucitoare...

Vampirul, percepe lumina adevarului ca pe ceva daunator... dar omul, se bucura de lumina...

Daca justitia nu mai arde microbii, bolile se inmultesc si in loc de oameni, pe pamant vor locuii doar monstrii !!!


Poti sa-mi multumesti din nou pentru complectarea ce ti-am facut-o...
...iar eu, iti multumesc pentru interesul tau in cautarea Adevarului si regasirea Sinelui




denis_3d25
Postat pe 28 Martie 2012 01:18

[/quote]esti pocait? [/quote]




Pentru unii sint pocait, pentru altii sint ateu, pentru altii sint dracu si pentru altii sint Dumnezeu



Ceea ce sint eu acum... Depinde de nivelul tau de perceptie. Sint asa cum ma poti vedea tu acum, de la nivelul la care te aflii si voi fi altfel , cand vei trece tu la un alt nivel de perceptie...


denis_3d25
Postat pe 28 Martie 2012 01:27
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 19:25:54
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !




denis, io zic s-o iei si la bataie. a indraznit sa scrie ceva ce te-a deranjat la tratament. cat tupeu din partea ei!!
fluturasi, ingerasi si alte buburuze zburtacind..............
geo_revitalizat
Postat pe 28 Martie 2012 07:27
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-28 07:27:05
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 19:25:54
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !




denis, io zic s-o iei si la bataie. a indraznit sa scrie ceva ce te-a deranjat la tratament. cat tupeu din partea ei!!
fluturasi, ingerasi si alte buburuze zburtacind..............






Da mai bufonule, tu zici multe pana-ti vine si tie randul.
Toate la timpul lor... Momentan, sint alte femei pe masa de tortura, mai am si cateva de ars pe rug, pe altele le-am dat in mainile betivilor sa le bata si altele asteapta la rand ca si tine bufonule.




denis_3d25
Postat pe 28 Martie 2012 15:03
De la: denis_3d25, la data 2012-03-28 01:18:53


Felicitari pentru partea asta :

" de acord cã femeia trebuie sã asculte de bãrbatul ei.... însã bãrbatul a primit ºi el poruncã - aceea de a o iubi pe femeia sa, aºa cum Hristos iubeºte Biserica ... si S-a dat pe Sine pentru ea... "

Da, dar aici si in urmatoarele, trebuie sa clarificam :

" rãul n-a venit în lume pentru cã Eva nu ºi-a ascultat bãrbatul, atunci Dumnezeu ar fi pedepsit-o doar pe ea "

Nu, nu-i asa !
In primul rand, D-zeu nu pedepseste pe nimeni !
In al doilea rand, masculinul si femininul, reprezinta intregul armoniei Dumnezeiesti (chipul lui) care nu poate fi despartit si nu pot fi pedepsiti separat !
Iar in concluzie, dezarmonia dintre barbat si femeie a generat o lume noua, haotica, o lume paralela cu gradina edenului...

Eu nu am spus ca raul, ar fi venit in lume, caci lumea aceasta, nici nu exista pe atunci . Aceasta lume de azi, este un rezultat al tradarii . Aceasta lume, este expresia infidelitatii, expresia haoticului, dezarmoniei.

Iar aici, faci o confuzie de toata blasfemia, atribuind locul Mantuitorului Isus Hristos, cu cel al Mariei !
Maria, este doar poarta, prin care a venit Mantuitorul si nu Mantuitorul insasi !!! Helloooo atentie ce vorbesti !

" ºi tot prin cele trei va fi mântuit : Maica Domnului, crucea (lemnul) ºi ascultarea "

1. Maica Domnului , nu este Mantuitorul, ci poarta pe care a venit Mantuitorul !
2.Crucea, nu este lemnul, ci simbolul fiintzei salvatoare, sibolul Luminii, simbolul Adevarului, simbolul pozitivului, crucea rosie in medicina (salvarea), in matematica adunarea, in geometrie( doua drepte intersectate formeaza punctul existentzei ) , in iubire intersectarea lui M cu F reprezinta armonia chipului D-zeiesc, este simbolul armoniei, este drapelul imparatiei cerului, este simbolul Sinelui, Fiintzei, Eu-lui...
Pomul cu fructe otravite, nu este din lemn si nici macar un pom fizic nu este. Nu confunda metafora pomului cu fructe otravite, cu pomul cu mere !
Fructele otravitoare sint: minciuna, lacomia, invidia, adulterul, talharia si lista poate continua cu toate pacatele... iar acest pom, in care se afla aceste fructe otravitoare de suflet, detinatorul acestor fructe, este Diavolul, Dracul, Lucifer ! El este Pomul cu fructe otravite !

Iar Isus Hristos, este Pomul cu fructe mantuitoare, care s-a coborat si s-a plantat aicea jos in mijlocul Iadului, pentru ca toti cei ce maninca din fructele acestea : Adevarul, iubirea, fidelitatea, increderea, armonia, onoarea, elevarea... sa se intoarca inapoi acasa, in imparatia vietii vesnice !

Mergand pe calea Adevarului se ajunge in lumina recunoasterii Sinelui... iar glasul Sinelui , vorbeste direct din imparatia cerului !


Despre furie: Adevarul, este perceput de catre infractori/ pacatosi, ca un foc nemarginit ce arde vesnic !
Cand ai sa urci mai sus in recunoasterea de sine, in loc de furie, ai sa vezi doar iubire stralucitoare...

Vampirul, percepe lumina adevarului ca pe ceva daunator... dar omul, se bucura de lumina...

Daca justitia nu mai arde microbii, bolile se inmultesc si in loc de oameni, pe pamant vor locuii doar monstrii !!!


Poti sa-mi multumesti din nou pentru complectarea ce ti-am facut-o...
...iar eu, iti multumesc pentru interesul tau in cautarea Adevarului si regasirea Sinelui







mulþumesc .... sã-þi ajute Bunul Dumnezeu....
contessyna
Postat pe 28 Martie 2012 15:24
daca ea iti lasa prietenii in pace si tu ar trebui sa faci la fel, oricum nu-ti face prea mari probleme ca femeile nu stiu sa-si mentina prea mult prietenele.
kattia
Postat pe 28 Martie 2012 15:52
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 19:25:54
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !

Prin copilul Mariei, a venit Hristosul pe pamant... dar mantuirea ta, depinde doar de ascultarea ta !

Daca nu asculti de barbat, ai si incalcat legea lui Hristos si nu exista nici o mantuire pentru tine !
Femeia se mantuieste doar prin ascultarea de barbat ! Alta mantuire, nu exista pentru femeie !

Tot raul , s-a nascut din neascultarea Evei fatza de barbatul ei !
Deci, mantuirea din acest pacat de moarte, cum crezi ca poate fi altfel, decat prin intoarcerea la spovedanie si ascultare ???

Faptul ca Hristos a venit prin Maria, asta e meritul Mariei. Dar tu sau alta, nu aveti nici un beneficiu din treaba asta !

Cata vreme traiesti in neascultare fatza de barbatul tau, esti o jigodie ce traieste pe ascuns cu serpii desfranarilor si esti demna doar de focul iadului !






Sa-ti fie rusine ca-i vorbesti asa unei femei si ca ai astfel de ganduri oribile la adresa femeilor. Atat am avut sa-ti spun.
eu_33
Postat pe 29 Martie 2012 10:10
sunt multe commenturi asa ca nu stiu dk mai are rost sa iti las si parerea mea. nu este rau sa aiba un grup de prietene mai ales cand tu esti la munca nu apuca sa guste din sentimentu numit plictiseala...acorda-i timp sa se vada cu acele vipere dar spune+i ca este nevoie si de ea in cuplu, asa ca in timpul destinat voua faceti ce va place cel mai mult. oricum, poti face si tu cunostinta cu sotii-iubitii respectivelor si sa iesiti ca intre baieti la o bere. nu cred ca ar zice ceva la asta. cat priveste ideea de a avea copii...cred ca orice femeie normala isi doreste asa ca ai rabdare si la acest capitol. cat timp isi vede de munca, datoriri casnice , cerc de vipere si are timp si ptr voi, atunci totul este perfect. dk insa sta mai mult cu alea in detrimentul tau ar fi bine sa discuti cu ea calm despre asta si...vezi ce iti zice... tu o cunosti mult mai bine decat toti cei care au comentat aici
kudika021451
Postat pe 29 Martie 2012 15:51
cind iubesti pe cineva cu adevarat ii dai libertatea de a pleca oricind de linga tine ,
insa daca ea prefera sa ramina linga tine inseamna ca te iubeste cu adevarat :)
kudika_3939
Postat pe 29 Martie 2012 16:11
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-29 16:30:35
De la: denis_3d25, la data 2012-03-28 15:03:54
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-28 07:27:05
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 19:25:54
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !




denis, io zic s-o iei si la bataie. a indraznit sa scrie ceva ce te-a deranjat la tratament. cat tupeu din partea ei!!
fluturasi, ingerasi si alte buburuze zburtacind..............






Da mai bufonule, tu zici multe pana-ti vine si tie randul.
Toate la timpul lor... Momentan, sint alte femei pe masa de tortura, mai am si cateva de ars pe rug, pe altele le-am dat in mainile betivilor sa le bata si altele asteapta la rand ca si tine bufonule.






ti-ai facut lista?






Lista, o faceti voi. Prin tot ce ganditi, vorbiti si faceti. Eu, doar constat si aprob lista, pentru ca voi sa primiti ceea ce va doriti.
Faptul ca voi nu constientizati ceea ce va doriti, va determina sa credeti, ca nu primiti ceea ce ati cerut.



Hai sa ma exprim si altfel:

Primim ceea ce dorim , chiar daca noi, in ipostaza de egouri, nu constientizam sau nu recunoastem, ceea ce ne dorim sau ne-am dorit.

denis_3d25
Postat pe 30 Martie 2012 16:45
De la: denis_3d25, la data 2012-03-30 16:45:21
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-29 16:30:35
De la: denis_3d25, la data 2012-03-28 15:03:54
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-28 07:27:05
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 19:25:54
De la: contessyna, la data 2012-03-27 18:01:35mântuirea




Mai femeie ! De ce nu-ti ti gura inchisa cand vorbesti cu mine ?

In afara de multumesc, nu ai ce sa-mi spui !




denis, io zic s-o iei si la bataie. a indraznit sa scrie ceva ce te-a deranjat la tratament. cat tupeu din partea ei!!
fluturasi, ingerasi si alte buburuze zburtacind..............






Da mai bufonule, tu zici multe pana-ti vine si tie randul.
Toate la timpul lor... Momentan, sint alte femei pe masa de tortura, mai am si cateva de ars pe rug, pe altele le-am dat in mainile betivilor sa le bata si altele asteapta la rand ca si tine bufonule.






ti-ai facut lista?






Lista, o faceti voi. Prin tot ce ganditi, vorbiti si faceti. Eu, doar constat si aprob lista, pentru ca voi sa primiti ceea ce va doriti.
Faptul ca voi nu constientizati ceea ce va doriti, va determina sa credeti, ca nu primiti ceea ce ati cerut.



Hai sa ma exprim si altfel:

Primim ceea ce dorim , chiar daca noi, in ipostaza de egouri, nu constientizam sau nu recunoastem, ceea ce ne dorim sau ne-am dorit.





primim ceea ce meritãm ....
contessyna
Postat pe 1 Aprilie 2012 05:59

Lista, o faceti voi. Prin tot ce ganditi, vorbiti si faceti. Eu, doar constat si aprob lista, pentru ca voi sa primiti ceea ce va doriti.
Faptul ca voi nu constientizati ceea ce va doriti, va determina sa credeti, ca nu primiti ceea ce ati cerut.



Hai sa ma exprim si altfel:

Primim ceea ce dorim , chiar daca noi, in ipostaza de egouri, nu constientizam sau nu recunoastem, ceea ce ne dorim sau ne-am dorit.

[/quote]



primim ceea ce meritãm .... [/quote]




primim ceea ce meritãm .... pentru ca D-zeu, este insasi fiul dreptatii, care se manifesta in tot sensul vietzii...
Multumesc "contessyna" pentru concluzia ta, respectiv, pentru recunoasterea ta...





denis_3d25
Postat pe 1 Aprilie 2012 17:03
De la: denis_3d25, la data 2012-04-01 17:03:18
Lista, o faceti voi. Prin tot ce ganditi, vorbiti si faceti. Eu, doar constat si aprob lista, pentru ca voi sa primiti ceea ce va doriti.
Faptul ca voi nu constientizati ceea ce va doriti, va determina sa credeti, ca nu primiti ceea ce ati cerut.



Hai sa ma exprim si altfel:

Primim ceea ce dorim , chiar daca noi, in ipostaza de egouri, nu constientizam sau nu recunoastem, ceea ce ne dorim sau ne-am dorit.





primim ceea ce meritãm .... [/quote]




primim ceea ce meritãm .... pentru ca D-zeu, este insasi fiul dreptatii, care se manifesta in tot sensul vietzii...
Multumesc "contessyna" pentru concluzia ta, respectiv, pentru recunoasterea ta...





[/quote]


sã dãm Cezarului, ce-i al Cezarului ...
contessyna
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:34



Da, putem spune si asa...

Dar un alt nivel de recunoastere, ne spune ca: Nici macar atentie nu trebuie sa-i dam Cezarului... pentru ca Cezarul , este doar o iluzie a trecutului ... el nu exista cu adevarat, nici macar de ti-ar sta in fatza ochilor trupesti... el este doar o deviere de la Sensul Vietii, este o deviere de la Adevar, o deviere de la Sine...


Atentia, ... merita sa fie indreptata doar spre Lumina interioara... Caci imparatia Totului meu, se afla inauntrul vostru... iar Eu si Totul meu, una sintem...

Toate iluziile, se dizolva in lumina recunoasterii de Sine ....


...


Cezarul, s-a nascut din imaginatia celor, ce se inchina unui D-zeu imaginar, asezat pe un tron de aur !

...


NU va inchinati atentzia, spre Dumnezei inchipuiti de mintea voastra ! Nu va creeati Dumnezei in gand, nici din lemn sau metale pretioase... caci orice inchipuire, este o minciuna care va deviaza de la recunoasterea adevarului...
Dumnezeu nu trebuie nici sa fie crezut, nici sa fie creeat, nici rugat, nici imaginat, ci doar recunoscut in infinitatea sinelui nelimitat...

Ascultarea , este Recunoasterea... iar Recunoasterea, este Calea Adevarului... ( rugaciunile sint pacate ), pacatele, sint galagie mare si deviere de la ascultare...




denis_3d25
Postat pe 3 Aprilie 2012 02:43
De la: denis_3d25, la data 2012-04-03 02:43:29
este Calea Adevarului... ( rugaciunile sint pacate ),


te rog doamne, ajuta-l pe denis, ingerasul nostru protector, si firma de internet sa aiba curent mereu si semnal bun, sa putem citii minunatele povesti ale lui denis.
geo_revitalizat
Postat pe 3 Aprilie 2012 10:20
Buna dupa parerea mea cea ce ai putea sa faci este sa ii dai alternativa!!!Adica daca va avea ceva mai bun de facut sigur nu va sta in fata calculatorului!!!Plimbati-va in parc,mergeti la film,petreceti timp impreuna si sa vezi ca nu o sa mai vrea pe facebook!!!
kudika_6026
Postat pe 26 Aprilie 2012 14:22
De la: denis_3d25, la data 2012-04-03 02:43:29


Da, putem spune si asa...

Dar un alt nivel de recunoastere, ne spune ca: Nici macar atentie nu trebuie sa-i dam Cezarului... pentru ca Cezarul , este doar o iluzie a trecutului ... el nu exista cu adevarat, nici macar de ti-ar sta in fatza ochilor trupesti... el este doar o deviere de la Sensul Vietii, este o deviere de la Adevar, o deviere de la Sine...


Atentia, ... merita sa fie indreptata doar spre Lumina interioara... Caci imparatia Totului meu, se afla inauntrul vostru... iar Eu si Totul meu, una sintem...

Toate iluziile, se dizolva in lumina recunoasterii de Sine ....


...


Cezarul, s-a nascut din imaginatia celor, ce se inchina unui D-zeu imaginar, asezat pe un tron de aur !

...


NU va inchinati atentzia, spre Dumnezei inchipuiti de mintea voastra ! Nu va creeati Dumnezei in gand, nici din lemn sau metale pretioase... caci orice inchipuire, este o minciuna care va deviaza de la recunoasterea adevarului...
Dumnezeu nu trebuie nici sa fie crezut, nici sa fie creeat, nici rugat, nici imaginat, ci doar recunoscut in infinitatea sinelui nelimitat...

Ascultarea , este Recunoasterea... iar Recunoasterea, este Calea Adevarului... ( rugaciunile sint pacate ), pacatele, sint galagie mare si deviere de la ascultare...





ce zici tu aici?rugaciunile sunt pacate? bre tu esti oaresce fanatic?vai de capu tau baiete ti-as recomanda niste franghie
Piscolinoo
Postat pe 26 Aprilie 2012 15:25


Recomandarea ta, este un pacat de moarte "bre"
denis_3d25
Postat pe 27 Aprilie 2012 01:00
kudika467548
Postat pe 27 Aprilie 2012 04:50
De la: denis_3d25, la data 2012-04-03 02:43:29


Da, putem spune si asa...

Dar un alt nivel de recunoastere, ne spune ca: Nici macar atentie nu trebuie sa-i dam Cezarului... pentru ca Cezarul , este doar o iluzie a trecutului ... el nu exista cu adevarat, nici macar de ti-ar sta in fatza ochilor trupesti... el este doar o deviere de la Sensul Vietii, este o deviere de la Adevar, o deviere de la Sine...


Atentia, ... merita sa fie indreptata doar spre Lumina interioara... Caci imparatia Totului meu, se afla inauntrul vostru... iar Eu si Totul meu, una sintem...

Toate iluziile, se dizolva in lumina recunoasterii de Sine ....


...


Cezarul, s-a nascut din imaginatia celor, ce se inchina unui D-zeu imaginar, asezat pe un tron de aur !

...


NU va inchinati atentzia, spre Dumnezei inchipuiti de mintea voastra ! Nu va creeati Dumnezei in gand, nici din lemn sau metale pretioase... caci orice inchipuire, este o minciuna care va deviaza de la recunoasterea adevarului...
Dumnezeu nu trebuie nici sa fie crezut, nici sa fie creeat, nici rugat, nici imaginat, ci doar recunoscut in infinitatea sinelui nelimitat...

Ascultarea , este Recunoasterea... iar Recunoasterea, este Calea Adevarului... ( rugaciunile sint pacate ), pacatele, sint galagie mare si deviere de la ascultare...







teorie, teorie, vorbe, vorbe, vorbe ....
contessyna
Postat pe 27 Aprilie 2012 09:55


teorie, teorie, vorbe, vorbe, vorbe .... [/quote]


Teo-logic, teo-logic, cuvintul, cuvantul, cuvantul...


Teo = ??? (vezi in dex)
Logic = ???
rie = ???
Vorbe = ???
Cuvantul = ???

La inceput era Cuvantul si Cuvantul era la D-zeu si D-zeu era Cuvantul...

Toate prin Cuvant s-au facut si fara de Cuvant, nimic nu s-a facut din tot ce s-a facut.

Cuvintul este Magia suprema a vietii...
Iar cuvantul intors pe dos, este Magia neagra.
Magia neagra, se transmite prin zvonuri, barfe, minciuni...

Un "om" din Austria, care a preluat guvernarea Germaniei, doar prin folosirea cuvintelor , el a intors lumea pe dos si a produs al doilea razboi mondial !

NU subestima puterea cuvintelor !
Cuvintele guverneaza lumea, universul, totul !

denis_3d25
Postat pe 29 Aprilie 2012 11:18
De la: denis_3d25, la data 2012-04-29 11:18:51

teorie, teorie, vorbe, vorbe, vorbe ....



Teo-logic, teo-logic, cuvintul, cuvantul, cuvantul...


Teo = ??? (vezi in dex)
Logic = ???
rie = ???
Vorbe = ???
Cuvantul = ???

La inceput era Cuvantul si Cuvantul era la D-zeu si D-zeu era Cuvantul...

Toate prin Cuvant s-au facut si fara de Cuvant, nimic nu s-a facut din tot ce s-a facut.

Cuvintul este Magia suprema a vietii...
Iar cuvantul intors pe dos, este Magia neagra.
Magia neagra, se transmite prin zvonuri, barfe, minciuni...

Un "om" din Austria, care a preluat guvernarea Germaniei, doar prin folosirea cuvintelor , el a intors lumea pe dos si a produs al doilea razboi mondial !

NU subestima puterea cuvintelor !
Cuvintele guverneaza lumea, universul, totul !

[/quote]aoleee iar tu ma ingeras ravasit
kudika_5823
Postat pe 29 Aprilie 2012 11:22
De la: denis_3d25, la data 2012-04-29 11:18:51

teorie, teorie, vorbe, vorbe, vorbe ....



Teo-logic, teo-logic, cuvintul, cuvantul, cuvantul...


Teo = ??? (vezi in dex)
Logic = ???
rie = ???
Vorbe = ???
Cuvantul = ???

La inceput era Cuvantul si Cuvantul era la D-zeu si D-zeu era Cuvantul...

Toate prin Cuvant s-au facut si fara de Cuvant, nimic nu s-a facut din tot ce s-a facut.

Cuvintul este Magia suprema a vietii...
Iar cuvantul intors pe dos, este Magia neagra.
Magia neagra, se transmite prin zvonuri, barfe, minciuni...

Un "om" din Austria, care a preluat guvernarea Germaniei, doar prin folosirea cuvintelor , el a intors lumea pe dos si a produs al doilea razboi mondial !

NU subestima puterea cuvintelor !
Cuvintele guverneaza lumea, universul, totul !

[/quote]


pentru cã suntem conºtienþi de cât de preþios ºi puternic poate fi cuvântul, nu ar fi mai indicat sã-l folosim cu înþelepciune, sã nu-l irosim în van ?

oare nu faptele noastre grãiesc mai puternic decât orice cuvânt ?

am spus teorie, pentru cã dincolo de acceptare ºi înþelegere, existã partea aplicatã, care-i mult mai importantã ºi complicatã decât pare la prima vedere... trãind ºi simþind efectiv, teoria prinde contur ºi sens, altfel totul devine puf de pãpãdie în vânt...
contessyna
Postat pe 29 Aprilie 2012 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cea mai buna prietena 7 De la: kudika421339 5 Septembrie 2011 14:34
Monotonie..plictiseala? 6 De la: kudika_pudika 1 Iunie 2011 11:47
Autocolante de perete 1 De la: Iryna_1984 20 Mai 2010 12:37
gene false 1 De la: DINMARIANA 28 Mai 2010 11:24
escapelle eficient in perioada fertila??? 1 De la: moni89 14 Iulie 2010 20:02