Setari Cookie-uri

cum sa o scot din cuibul "viperelor" ?

Dar tu de ce vrei sa o scoti din cuibul asta de vipere? Ca sa ramana numai cu tine, sau pt ca ii fac ei rau? /:) Daca e prima, deja o sufoci si in locul ei as baga la divort :)) Eh acuma sincer nu ai vrea sa ramana fara prieteni ... totusi :| Mai bine discuta cu ea ... CU CALM!

Sau ... umbla si tu cu grupul tau de prieteni, si fa ca ea ... :)) Poate isi da seama ... numai sa nu va despartiti din cauza asta :| Deci, mai bine vorbeste cu ea
kudika226325
Postat pe 7 August 2011 17:57
[quote name='kudika414141' date='2011-07-26 14:27:54'................Am ascultat opinia unui antevorbitor,referitoare la aducerea pe lume a unui bebe.Dragii mei,un copil nu suplineste dorinta de a fi impreuna,nu asa cum vrea distinsul domn!Copilul vine sa implineasca o familie,cu acordul partilor,cu responsabilitati si nu in ultimul rand,cu sacrificii imense,bilaterale.Deci,copilul trebuie sa uneasca,nu sa destrame.Ori,daca alegi sa faci un copil numai pentru a tine un partener langa tine,este una dintre cele mai mari prostii din mentalitatea oamenilor.Copilul se va naste pentru amandoi,nu doar pentru unul!Stimate domn,faceti un copil cand va veti simti siguri pe faptul ca, puteti renunta la viata de holtei,asta v-o spun amandoura.Toate trebuie facute la timpul lor.Discuta cu sotia ta,spune-i ce te deranjeaza,lasa-i impresia ca ii acorzi libertatea dorita,in ceea ce priveste iesirile cu prietenele si cu tact,fa-o sa simta ca ti-e dor de ea ,in permanenta.Nu se poate sa nu ajungeti la un consens daca discutati ceea ce te framanta![/quote]







... draga doamna ... din fericire viata bate filmul si telenovelele ... realitatea arata ca IDEALISMUl (copilul care vine pe lume dupa ce parintii bat palma ca intr-un compromis oarecare) si lipsa de curaj nu duce decit la ... ESECURI ... fiecare trebuie sa evolueze ... sa treaca de la o stare gregara de interes personal (''prietenii'' facebook, messenger, limonade - cum zicea cel care a deschis topicul) la una de interes comun ... si de cele mai multe ori asta se realizeaza cind apar ''lucrurile comune'' care nu mai pot fi impartite ca pe o canapea si un televizor ... ceea ce propuneti nu a fost niciodata REAL ... daca o ''sfinta'' nu se poate desprinde azi de prietenele ei, miine va fi prea tirziu ... daca nu are alte preocupari decit gargara si ''socializarea'' excesiva ... imi pare rau ... dar ce propuneti e o asfixie lenta si dureroasa a orice e a fost frumos intre ei ...

... e foarte posibil, dar putin probabil in realitate, ca sa se poate realiza atit de simplu un consens de durata ... vor aparea discutii si ''strategii'' interminabile din care nu vad ce lucruri bune vor iesi ... am mai vazut situatii din astea ... gargara si politicile nu au dus decit la niste aparentze de intelegere ... in conclzie ... niste copii sint tot ce le trebuie pentru a trece la o noua etapa a vietii lor ... de normalizare naturala a relatiei ...

marco918
Postat pe 7 August 2011 18:22
De la: kudika414141, la data 2011-07-26 14:27:54[Am ascultat opinia unui antevorbitor,referitoare la aducerea pe lume a unui bebe.Dragii mei,un copil nu suplineste dorinta de a fi impreuna,nu asa cum vrea distinsul domn!Copilul vine sa implineasca o familie,cu acordul partilor,cu responsabilitati si nu in ultimul rand,cu sacrificii imense,bilaterale.Deci,copilul trebuie sa uneasca,nu sa destrame.Ori,daca alegi sa faci un copil numai pentru a tine un partener langa tine,este una dintre cele mai mari prostii din mentalitatea oamenilor.Copilul se va naste pentru amandoi,nu doar pentru unul!Stimate domn,faceti un copil cand va veti simti siguri pe faptul ca, puteti renunta la viata de holtei,asta v-o spun amandoura.Toate trebuie facute la timpul lor.Discuta cu sotia ta,spune-i ce te deranjeaza,lasa-i impresia ca ii acorzi libertatea dorita,in ceea ce priveste iesirile cu prietenele si cu tact,fa-o sa simta ca ti-e dor de ea ,in permanenta.Nu se poate sa nu ajungeti la un consens daca discutati ceea ce te framanta!









... draga doamna ... din fericire viata bate filmul si telenovelele ... realitatea arata ca IDEALISMUl (copilul care vine pe lume dupa ce parintii bat palma ca intr-un compromis oarecare) si lipsa de curaj nu duce decit la ... ESECURI ... fiecare trebuie sa evolueze ... sa treaca de la o stare gregara de interes personal (''prietenii'' facebook, messenger, limonade - cum zicea cel care a deschis topicul) la una de interes comun ... si de cele mai multe ori asta se realizeaza cind apar ''lucrurile comune'' care nu mai pot fi impartite ca pe o canapea si un televizor ... ceea ce propuneti nu a fost niciodata REAL ... daca o ''sfinta'' nu se poate desprinde azi de prietenele ei, miine va fi prea tirziu ... daca nu are alte preocupari decit gargara si ''socializarea'' excesiva ... imi pare rau ... dar ce propuneti e o asfixie lenta si dureroasa a orice e a fost frumos intre ei ...

... e foarte posibil, dar putin probabil in realitate, ca sa se poate realiza atit de simplu un consens de durata ... vor aparea discutii si ''strategii'' interminabile din care nu vad ce lucruri bune vor iesi ... am mai vazut situatii din astea ... gargara si politicile nu au dus decit la niste aparentze de intelegere ... in conclzie ... niste copii sint tot ce le trebuie pentru a trece la o noua etapa a vietii lor ... de normalizare naturala a relatiei ...
marco918
Postat pe 7 August 2011 18:24
De la: kudika415840, la data 2011-08-06 05:55:15draga domnule,singurul sfat e de fapt o idee pe care poti sa o iei sau nu in considerare...parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci mai mult timp pt ea,sa va okupati timpul amundoi dar...lasandu-i si ei cateva ore sau 1,2 zile pe sapt cu prietenele....e un motiv de a te relaxa nu neaparat de a invata lucruri nesfinte.iesi si tu cu baietii la o bere,un fotbal...sa vezi ce bine o sa va simtiti si mai bine dispusi si mai cu drag o sa va apropiati unul de celalalt..daca o inkizi intr-o cupola s-ar putea sa va pierdeti...si nu cred ca iti doresti asta...crede-ma sunt femeie,am 27 ani am fost cu sotul meu impreuna 8 ani dar dupa ce a vrut sa ne luam casa departe de oras si sa ma rupa de familie,prieteni...n-am rezistat decat 2 ani...am bagat divort...cu un copil de 4 ani in brate...am venit la bucuresti langa familie si prieteni si...sunt mai fericita ca niciodata...iar el e ca un caine vagabond..homeless....asa ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca sa o rupi de acest cuib sausa mai raresti intalnirile facand-va un program impreuna...mergeti la un film,stati la un film cu un popcorn in brate...mergeti in parc...ai sa vezi cat conteaza aceste lukruri...si mai ales flateaz-o cu vorbe dulci...









... si care e ideea ? ... ce ai cistiga din ceea ce spui ? ... ... faptul ca e ''homeless'' acopera si faptul ca te duci singura in parc, si ca stai cu popcornul singura la televizor, si ca te flateaza cite un coleg cu vorbe dulci doar, doar oi trece si prin patul lui ... hai ca ai fost tare cu exemplul asta ...


marco918
Postat pe 7 August 2011 18:29
De la: marco918, la data 2011-08-07 18:29:06
De la: kudika415840, la data 2011-08-06 05:55:15draga domnule,singurul sfat e de fapt o idee pe care poti sa o iei sau nu in considerare...parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci mai mult timp pt ea,sa va okupati timpul amundoi dar...lasandu-i si ei cateva ore sau 1,2 zile pe sapt cu prietenele....e un motiv de a te relaxa nu neaparat de a invata lucruri nesfinte.iesi si tu cu baietii la o bere,un fotbal...sa vezi ce bine o sa va simtiti si mai bine dispusi si mai cu drag o sa va apropiati unul de celalalt..daca o inkizi intr-o cupola s-ar putea sa va pierdeti...si nu cred ca iti doresti asta...crede-ma sunt femeie,am 27 ani am fost cu sotul meu impreuna 8 ani dar dupa ce a vrut sa ne luam casa departe de oras si sa ma rupa de familie,prieteni...n-am rezistat decat 2 ani...am bagat divort...cu un copil de 4 ani in brate...am venit la bucuresti langa familie si prieteni si...sunt mai fericita ca niciodata...iar el e ca un caine vagabond..homeless....asa ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca sa o rupi de acest cuib sausa mai raresti intalnirile facand-va un program impreuna...mergeti la un film,stati la un film cu un popcorn in brate...mergeti in parc...ai sa vezi cat conteaza aceste lukruri...si mai ales flateaz-o cu vorbe dulci...









... si care e ideea ? ... ce ai cistiga din ceea ce spui ? ... ... faptul ca e ''homeless'' acopera si faptul ca te duci singura in parc, si ca stai cu popcornul singura la televizor, si ca te flateaza cite un coleg cu vorbe dulci doar, doar oi trece si prin patul lui ... hai ca ai fost tare cu exemplul asta ...



hmmmm...ai reaparut si tu...ink putin si te dadeam disparut
steffy91
Postat pe 7 August 2011 18:38
De la: steffy91, la data 2011-08-07 18:38:13
De la: marco918, la data 2011-08-07 18:29:06
De la: kudika415840, la data 2011-08-06 05:55:15draga domnule,singurul sfat e de fapt o idee pe care poti sa o iei sau nu in considerare...parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci mai mult timp pt ea,sa va okupati timpul amundoi dar...lasandu-i si ei cateva ore sau 1,2 zile pe sapt cu prietenele....e un motiv de a te relaxa nu neaparat de a invata lucruri nesfinte.iesi si tu cu baietii la o bere,un fotbal...sa vezi ce bine o sa va simtiti si mai bine dispusi si mai cu drag o sa va apropiati unul de celalalt..daca o inkizi intr-o cupola s-ar putea sa va pierdeti...si nu cred ca iti doresti asta...crede-ma sunt femeie,am 27 ani am fost cu sotul meu impreuna 8 ani dar dupa ce a vrut sa ne luam casa departe de oras si sa ma rupa de familie,prieteni...n-am rezistat decat 2 ani...am bagat divort...cu un copil de 4 ani in brate...am venit la bucuresti langa familie si prieteni si...sunt mai fericita ca niciodata...iar el e ca un caine vagabond..homeless....asa ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca sa o rupi de acest cuib sausa mai raresti intalnirile facand-va un program impreuna...mergeti la un film,stati la un film cu un popcorn in brate...mergeti in parc...ai sa vezi cat conteaza aceste lukruri...si mai ales flateaz-o cu vorbe dulci...









... si care e ideea ? ... ce ai cistiga din ceea ce spui ? ... ... faptul ca e ''homeless'' acopera si faptul ca te duci singura in parc, si ca stai cu popcornul singura la televizor, si ca te flateaza cite un coleg cu vorbe dulci doar, doar oi trece si prin patul lui ... hai ca ai fost tare cu exemplul asta ...



hmmmm...ai reaparut si tu...ink putin si te dadeam disparut







... am ceva probleme cu netul si nici nu imi pare fereastra de comentarii asa ca mai comentez la intimplare ... iarba rea nu piere prea usor ...
marco918
Postat pe 7 August 2011 18:43
De la: marco918, la data 2011-08-07 18:43:21
De la: steffy91, la data 2011-08-07 18:38:13
De la: marco918, la data 2011-08-07 18:29:06
De la: kudika415840, la data 2011-08-06 05:55:15draga domnule,singurul sfat e de fapt o idee pe care poti sa o iei sau nu in considerare...parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci mai mult timp pt ea,sa va okupati timpul amundoi dar...lasandu-i si ei cateva ore sau 1,2 zile pe sapt cu prietenele....e un motiv de a te relaxa nu neaparat de a invata lucruri nesfinte.iesi si tu cu baietii la o bere,un fotbal...sa vezi ce bine o sa va simtiti si mai bine dispusi si mai cu drag o sa va apropiati unul de celalalt..daca o inkizi intr-o cupola s-ar putea sa va pierdeti...si nu cred ca iti doresti asta...crede-ma sunt femeie,am 27 ani am fost cu sotul meu impreuna 8 ani dar dupa ce a vrut sa ne luam casa departe de oras si sa ma rupa de familie,prieteni...n-am rezistat decat 2 ani...am bagat divort...cu un copil de 4 ani in brate...am venit la bucuresti langa familie si prieteni si...sunt mai fericita ca niciodata...iar el e ca un caine vagabond..homeless....asa ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca sa o rupi de acest cuib sausa mai raresti intalnirile facand-va un program impreuna...mergeti la un film,stati la un film cu un popcorn in brate...mergeti in parc...ai sa vezi cat conteaza aceste lukruri...si mai ales flateaz-o cu vorbe dulci...









... si care e ideea ? ... ce ai cistiga din ceea ce spui ? ... ... faptul ca e ''homeless'' acopera si faptul ca te duci singura in parc, si ca stai cu popcornul singura la televizor, si ca te flateaza cite un coleg cu vorbe dulci doar, doar oi trece si prin patul lui ... hai ca ai fost tare cu exemplul asta ...



hmmmm...ai reaparut si tu...ink putin si te dadeam disparut







... am ceva probleme cu netul si nici nu imi pare fereastra de comentarii asa ca mai comentez la intimplare ... iarba rea nu piere prea usor ...

asa asa
steffy91
Postat pe 7 August 2011 18:55
din moment ce are timp pentru "vipere" inseamna ca nu ii acorzi destula atentie ... ti-as spune mai multe ... dar :)) am si eu grupul meu de "vipere" ... analizeaza-te pe tine si ai sa vezi de ce merge la "vipere"
UnFriendly
Postat pe 7 August 2011 19:53
ma abtin, am niste mancarimi la degete, asa ca mai bine tac. si imi vad de familia mea :
Ca si sfat nu distruge si viata unui copil degeaba
Mai cunosc cativa de genul acesta si saracii copii ....., unul chiar a murit si copilul lui nici macar nu i-a dat un pahar de apa pe patul de moarte.
cocancl
Postat pe 7 August 2011 21:08
Big mistake ! sa nu te puna necuratul sa faci greseala sa te bagi intre ea si prietenele ei,nu e corect si apoi nu poti fi egoist ,banuiesc ca si tu mai iesi cu baietii la o berica si ea nu se opune,si atita timp cit relatia e ok ,putina libertate nu strica,nu gresi sa pui monopol pe ea pentru-ca sti cum e cu fructul oprit. Iar daca ea vine acasa cu ceva influente cel mai corect e sa stai cu ea de vorba si cu argumente sa demontezi tot ce-ti spune.Iar daca a disparut increderea este trist deja relatia voastra are ceva probleme si acolo trebuie umblat.
kudika091279
Postat pe 8 August 2011 00:11
ideea a fost ca daca actionezi in modul asta e foarte usor sa pierzi persoana apropiata.. si pe urma sa ramii homeless, imi pare mie..sau nu ai inteles "morala"
Khristie
Postat pe 8 August 2011 10:08
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 13:12:57Si inca una bunaa .. le-am zis "vipere" O nuuu, am gresit ... bitches bitcheas please ca le dau pe mana lu animallover


se pare ca esti inca in faza de negare! crede-ma UN DOCTOR AR FACE MINUNI!
kiss_my_ass
Postat pe 8 August 2011 10:52
toarnai frate un copil no mai lasa sa iasa cu bitches tu o lasi sa iasa cu bitches in loc so pui la treaba puno sa faca da mancare sa spele sa tina casa curata daco lasi sa umble panarama cu alea o sa ajunga in pu.la la altu
animallover
Postat pe 8 August 2011 11:02
:))Pai in primul rand trebuie sa comunici cu ea intr-un mod placut si sa i explici ceea ce are nevoie , daca a ibntrat intr-un astfel de grup inseamna ca are nevoie de ceva ...de o simpla discutie preiteneasca ...de un sfat ...de prietene ...de intelegere ...afla unde este pb si actioneaza ! Multa Bafta! SI mult Clam ...sunt absolut necesare!
kudika356196
Postat pe 8 August 2011 12:01
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 11:24:57
De la: Gina1989, la data 2011-07-26 10:31:43
Las-o in pace! Atata timp cat fata de tine se comporta frumos si iti arata ca te iubeste, ofera-i si tu putina libertate. Nu o sufoca!

Ha, ha, ha,... libertatea STRICA, believe me !
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 10:56:51
Faceti si voi un bebe. Timp de cativa ani nu o sa mai aiba timp nici de net, nici de amanti , nici de "vipere"


De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 11:07:36 mai daca s-ar putea sa ii pui si ochelari de cal si sa o legi de calorifer ai face-o, nu-i asa??????
EGOIST

Ma urmaresti si nu stiu Nu ii asa si sa iti dau un exemplu ....
Anu trecut prin august ne-am luat catel, o scumpete de Labrador cu pedigree si pe care am crescut-o ..la bloc. Bineneteles fiind mic si nedresat facea toate prostiile: rodea, facea pe unde apuca, te musca de degete, ....etc. La un moment dat ca am gasit toata casa ravasita (ma rog locurile unde avea voie) am legat-o de calorifer si am pus o camera de supraveghere si nu facea alceva decat sa doarma, se intorcea de pe o dunga pe alta si atunci mi-am sacrificat mai mult din timpul meu, i-am dat libertate si nu-i voie acolo, nu fa aia, nu asa, ..si cand facea ceva bun .. bravoo si ii dadeam recompensa si uite asa dupa vreo 2 sapt de munca cu un puppy de 3-4 luni cat avea am reusit sa o "dresez", aia trebuie sa fac si cu nevasta-mea ca vad ca altfel NU SE MAI POATE, nu se mai poate Dom'le !


Pai unu la mana nevasta nu e ca si catelul.
Doi la mana: cu astfel de atitudine sa nu te miri daca te paraseste sau te inseala.
Intelege ca nu poti sa controlezi alta fiinta fara ca acea fiinta sa te urasca pentru asta. Daca ii dai libertate te va iubi pentru si da, iti va fi si fidela.
lore27
Postat pe 8 August 2011 12:03
O intrebare asa mai cidata: daca tot spui ca a calcat stramb...esti sigur ca nu mentine inca relatia cu the lover?
Daca petrece asa mult cu fetele, nu te face sa crezi ca sunt un apanaj la intrevederile cu el?
Treaba asta cu fetele mi se pare un pic ciudata. Mai ales ca isi schimba comportamentul dupa. O intalnire cu fetele nu ar duce asa de departe.Sper sa ma insel
bea79
Postat pe 8 August 2011 12:17
ti se pare ca face ceva rau? daca o rupi de lume e mai rau,nu mai are cui sa spuna ce bluza si-a luat si multe altele.trebuie sa fiti prieteni inainte de a-ti fi nevasta.eu ma-m izolat din cauza sotului si nu e bine.ma duc la munca si stau cu fata. daca fata nu e acasa (ca are 19 ani) stau cuc .si crezi ca imi e bine?ma imbrac cu aceleasi lucruri etc
kudika089896
Postat pe 8 August 2011 15:20
daca nu va convine ca sotiile voastre stau prea mult cu cine nu trebuie puteti binemerci sa le spuneti ce va supara dar trebuie sa aveti motive serioase ... si credeti ca tinandu-le in casa sau le ,,dresati'' se va intampla ceva ba dincontra s-ar putea ca relatia sa se strice si sa luam problema altfel daca sotiile voastre var reprosa ca stati prea mult cu baietii si ca beti prea multa bere cum vati simti ?
kudika067875
Postat pe 8 August 2011 18:28
De la: animallover, la data 2011-08-08 11:02:54toarnai frate un copil no mai lasa sa iasa cu bitches tu o lasi sa iasa cu bitches in loc so pui la treaba puno sa faca da mancare sa spele sa tina casa curata daco lasi sa umble panarama cu alea o sa ajunga in pu.la la altu


Tu asa ai patit?Prea esti vehement.....
Nonaflowermay
Postat pe 8 August 2011 21:16
buna,
incearca sa ii oferi un club pe masura ei. e imposibil sa nu aveti prieteni sau amici cu alte preocupari. apropiati-va de ei.
uneori avem nevoie ca cineva sa ne arate directia si...diferentele intre noi si amicii nostri.
te felicit ca iti pasa si se pare ca nici nu esti agresiv...asa ca te sfatuiesc sa inlocuiesti treptat timpul si prietenii nepotriviti cu ceva nou-simplu si care sa va faca bine amandurora.
poate ca nu ai solutii, dar cere-i si ei parerea cum sa faceti sa schimbati ceva din monotonoia in care ati intrat...pentru ca ea poate din monotonoie accepta lancezeala barfei cu te miri cine.
kudika344360
Postat pe 9 August 2011 10:25
Buna,

Eu am o problema: nu ar trebui ca tu sa ai aceasta discutie cu ea si nu cu zecile de persoane care intra pe forum? Cum crezi ca te pot ajuta niste persoane care nu au idee de ceea ce se intampla intre voi? Putem cu totii sa ne dam cu parerea, ca e simplu sa stai pe margine si sa judeci, sa dai sfaturi si sa te afli in treaba.

Problema este ca singurele persoane care pot rezolva situatia sunteti voi: tu si cu ea.

Cum poti sa spui ca te deranjeaza prietenele ei ca se baga in casnicia voastra, cand tu expui probleme de genul pe forum???

Nu mai pierde timpul discutand problemele cu altii ci rezolva-le cu ea. Pana la urma casnicia este bilateral consimtita, asa ar trebui rezolvate si problemele.

Multa bafta!
Dadutza
Postat pe 9 August 2011 11:39
De la: cocancl, la data 2011-08-07 21:08:21ma abtin, am niste mancarimi la degete, asa ca mai bine tac. si imi vad de familia mea :
Ca si sfat nu distruge si viata unui copil degeaba
Mai cunosc cativa de genul acesta si saracii copii ....., unul chiar a murit si copilul lui nici macar nu i-a dat un pahar de apa pe patul de moarte.








... inca un ''filozof'' !!! ... nu ''distruge viata unui copil degeaba'' !!! ... sloganurile sovietice nu au disparut nici acum ... cu astea vroiau aia sa ne termine definitiv ... cu slozinci - omoara-l, bre, decit sa se ''chinuie'' in viata ... asta e sloganul celui care a fost convins ca nu s-a nascut cind trebuie, unde trebuie ... care crede ca lumea ar trebui sa se invirta in jurul lui si ca ar fi trebuit sa fie nemuritor ... daca tot s-a nascut !!! ... astia sint ... mortaciuni in viata ...
marco918
Postat pe 10 August 2011 15:19
De la: marco918, la data 2011-08-10 15:19:47
De la: cocancl, la data 2011-08-07 21:08:21ma abtin, am niste mancarimi la degete, asa ca mai bine tac. si imi vad de familia mea :
Ca si sfat nu distruge si viata unui copil degeaba
Mai cunosc cativa de genul acesta si saracii copii ....., unul chiar a murit si copilul lui nici macar nu i-a dat un pahar de apa pe patul de moarte.








... inca un ''filozof'' !!! ... nu ''distruge viata unui copil degeaba'' !!! ... sloganurile sovietice nu au disparut nici acum ... cu astea vroiau aia sa ne termine definitiv ... cu slozinci - omoara-l, bre, decit sa se ''chinuie'' in viata ... asta e sloganul celui care a fost convins ca nu s-a nascut cind trebuie, unde trebuie ... care crede ca lumea ar trebui sa se invirta in jurul lui si ca ar fi trebuit sa fie nemuritor ... daca tot s-a nascut !!! ... astia sint ... mortaciuni in viata ...


Dar pe tine cine te-a calcat pe coada asa de tare astazi?
Crinutu
Postat pe 10 August 2011 19:26
De la: cocancl, la data 2011-08-07 21:08:21ma abtin, am niste mancarimi la degete, asa ca mai bine tac. si imi vad de familia mea :
Ca si sfat nu distruge si viata unui copil degeaba
Mai cunosc cativa de genul acesta si saracii copii ....., unul chiar a murit si copilul lui nici macar nu i-a dat un pahar de apa pe patul de moarte.


AI SCABIE...ADICA RIIE,
monreve3031
Postat pe 10 August 2011 20:46
Am convenit de comun acord ca o intalnire cu "viperele" din cand in cand nu strica ! dar nu la modul exagerat dintr-o anumita perioada si a fost si ea de acord. Intalnirea cu "fetele" era si un paravan pentru alte intalniri, dar ce a fost, a fost, in prezent intalnirile au loc in locuri publice, verificabile si de scurta durata.
Este interesant cum o discutie deviaza de la subiect, lucru ce l-ati facut multi/multe dintre voi.
Pe curand ...

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 11 August 2011 13:19
De la: vizitiul_tm, la data 2011-08-11 13:19:21Am convenit de comun acord ca o intalnire cu "viperele" din cand in cand nu strica ! dar nu la modul exagerat dintr-o anumita perioada si a fost si ea de acord. Intalnirea cu "fetele" era si un paravan pentru alte intalniri, dar ce a fost, a fost, in prezent intalnirile au loc in locuri publice, verificabile si de scurta durata.
Este interesant cum o discutie deviaza de la subiect, lucru ce l-ati facut multi/multe dintre voi.
Pe curand ...

Vizitiul_tm.


si lesa cat este de lunga?!
kiss_my_ass
Postat pe 18 August 2011 11:21
De la: sexynurse, la data 2011-08-18 11:11:24 Nu l-a inselat tuto prostuto!

Incep sa inteleg de ce te-a inselat/te inseala sotia

Tot nu sunt de acord cu inselatul, dar ii inteleg motivele.
[/quote]
Ok, inainte de a face un om prost pentru ca expune niste fapte, ce-ar fi sa te interesezi daca nu cumva acele fapte sunt reale..??!?

Daca aveai bunavointa de a afla de ce am spus de inselat, te uitai frumos pe profilul omului si vedeai ce alte topicuri a mai deschis... si ta daaa!
Sau asta cere materie cenusie?
kudika_pudika
Postat pe 18 August 2011 12:19
De la: animallover, la data 2011-08-08 11:02:54toarnai frate un copil no mai lasa sa iasa cu bitches tu o lasi sa iasa cu bitches in loc so pui la treaba puno sa faca da mancare sa spele sa tina casa curata daco lasi sa umble panarama cu alea o sa ajunga in pu.la la altu


Apuca-te de dat sfaturi dupa ce inveti gramatica limbii romane..mai .."bitch" ce esti tu.
iulia_stratulat
Postat pe 19 August 2011 03:22
Salut!

Ma surprinde extrem de mult ca mai sunat oameni ca tine pe fata pamantului. Esti ca un sarpe care se tot strange in jurul gatului pana nu mai ai aer. Tu esti cumva cu muulti ani mai mare decat ea? Sau poate ti e frica sa nu faca ea ceea ce faci si tu cand ea nu e acolo. Sau esti tare frustrat?! din motive necunoscute. Daca nu te-a inselat inca, ar trebui sa o faca, si inca toata viata, sau si mai bine, sa te lase cu tot cu labradorul tau dresat de mana ta si sa gaseasca si ea un colt de fericire. Oricum felicitari pt ea ca macar nu te lasa sa uiti cat esti de `naspa` ca persoana, ca partener de viata. Si sa nu te gandesti ca un copil o va lega de tine ca nu mai traim in Epoca de Aur.

Cheers!
ratzuscaM
Postat pe 19 August 2011 08:36
De la: ratzuscaM, la data 2011-08-19 08:36:23Salut!

Ma surprinde extrem de mult ca mai sunat oameni ca tine pe fata pamantului. Esti ca un sarpe care se tot strange in jurul gatului pana nu mai ai aer. Tu esti cumva cu muulti ani mai mare decat ea? Sau poate ti e frica sa nu faca ea ceea ce faci si tu cand ea nu e acolo. Sau esti tare frustrat?! din motive necunoscute. Daca nu te-a inselat inca, ar trebui sa o faca, si inca toata viata, sau si mai bine, sa te lase cu tot cu labradorul tau dresat de mana ta si sa gaseasca si ea un colt de fericire. Oricum felicitari pt ea ca macar nu te lasa sa uiti cat esti de `naspa` ca persoana, ca partener de viata. Si sa nu te gandesti ca un copil o va lega de tine ca nu mai traim in Epoca de Aur.

Cheers!


ai sa razi dar e clar ca un copil poate face mai mult decat o duzina de catuse si lanturi
kirk
Postat pe 19 August 2011 08:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog 10 stelutze 3 De la: doi_ochi_caprui 5 Octombrie 2011 23:46
Ofer cadou o superba pisicuta din Rasa Europeana 2 De la: angelo_micnegrusiurat 3 Octombrie 2010 18:21
INGRASARE 4 De la: kudika189811 6 Iulie 2010 15:12
se intoarce roata ? 26 De la: CojocariuSilvia 20 Februarie 2014 18:47
ce sa fac 7 De la: Barbie30 11 Iulie 2010 20:04