Setari Cookie-uri

cum sa o scot din cuibul "viperelor" ?

Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".
vizitiul_tm
Postat pe 26 Iulie 2011 10:27
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".

Las-o in pace! Atata timp cat fata de tine se comporta frumos si iti arata ca te iubeste, ofera-i si tu putina libertate. Nu o sufoca!
Lucia_41
Postat pe 26 Iulie 2011 10:31
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".


Faceti si voi un bebe. Timp de cativa ani nu o sa mai aiba timp nici de net, nici de amanti , nici de "vipere"
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 10:56
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".


mai daca s-ar putea sa ii pui si ochelari de cal si sa o legi de calorifer ai face-o ,nu-i asa??????
EGOIST
Ame_ly
Postat pe 26 Iulie 2011 11:07
De la: Gina1989, la data 2011-07-26 10:31:43
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".

Las-o in pace! Atata timp cat fata de tine se comporta frumos si iti arata ca te iubeste, ofera-i si tu putina libertate. Nu o sufoca!
ar trebui sa ii explici separat ce te deranjeaza !
gabrielle_new
Postat pe 26 Iulie 2011 11:11
De la: Gina1989, la data 2011-07-26 10:31:43
Las-o in pace! Atata timp cat fata de tine se comporta frumos si iti arata ca te iubeste, ofera-i si tu putina libertate. Nu o sufoca!

Ha, ha, ha,... libertatea STRICA, believe me !
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 10:56:51
Faceti si voi un bebe. Timp de cativa ani nu o sa mai aiba timp nici de net, nici de amanti , nici de "vipere"


De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 11:07:36 mai daca s-ar putea sa ii pui si ochelari de cal si sa o legi de calorifer ai face-o, nu-i asa??????
EGOIST

Ma urmaresti si nu stiu Nu ii asa si sa iti dau un exemplu ....
Anu trecut prin august ne-am luat catel, o scumpete de Labrador cu pedigree si pe care am crescut-o ..la bloc. Bineneteles fiind mic si nedresat facea toate prostiile: rodea, facea pe unde apuca, te musca de degete, ....etc. La un moment dat ca am gasit toata casa ravasita (ma rog locurile unde avea voie) am legat-o de calorifer si am pus o camera de supraveghere si nu facea alceva decat sa doarma, se intorcea de pe o dunga pe alta si atunci mi-am sacrificat mai mult din timpul meu, i-am dat libertate si nu-i voie acolo, nu fa aia, nu asa, ..si cand facea ceva bun .. bravoo si ii dadeam recompensa si uite asa dupa vreo 2 sapt de munca cu un puppy de 3-4 luni cat avea am reusit sa o "dresez", aia trebuie sa fac si cu nevasta-mea ca vad ca altfel NU SE MAI POATE, nu se mai poate Dom'le !

vizitiul_tm
Postat pe 26 Iulie 2011 11:24
Nu rade ca eu am vorbit serios. E timpul s-o faci fata de casa daca tot o vrei langa tine pt totdeauna.
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 11:29
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 11:29:51Nu rade ca eu am vorbit serios. E timpul s-o faci fata de casa daca tot o vrei langa tine pt totdeauna.

Fiindca relatia "scartie" rau de tot mi-a fost sugerat contrariul ... sa nu care cumva sa fac copii, oricum eu imi doresc, am avut discutia asta cu ea mai demult iar ea nu isi dorea. Dupa marea "escapada" a ei si marea "impacare" acum nu mai zice NU, o fi semn bun, o fi rau ?!!?

vizitiul_tm
Postat pe 26 Iulie 2011 13:09
Si inca una bunaa .. le-am zis "vipere" O nuuu, am gresit ... bitches bitcheas please ca le dau pe mana lu animallover
vizitiul_tm
Postat pe 26 Iulie 2011 13:12
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 13:09:13
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 11:29:51Nu rade ca eu am vorbit serios. E timpul s-o faci fata de casa daca tot o vrei langa tine pt totdeauna.

Fiindca relatia "scartie" rau de tot mi-a fost sugerat contrariul ... sa nu care cumva sa fac copii, oricum eu imi doresc, am avut discutia asta cu ea mai demult iar ea nu isi dorea. Dupa marea "escapada" a ei si marea "impacare" acum nu mai zice NU, o fi semn bun, o fi rau ?!!?



Eu cred ca un copil in acest moment e binevenit. Exista o mare posibilitate ca el sa poata schimba destinul vostru pt totdeauna. Ea se poate maturiza foarte mult odata cu venirea bebeului. Daca totusi nu va functiona, nu pierzi nimic, din contra...castigi exact ceea ce are omul mai de pret pe lumea asta, si anume un urmas( fructul unei iubiri). Imagineaza-ti ce poate iesi din aceasta combinatie: o mama frumoasa si un tata destept, iubitor si cu suflet bun.. Dupa ceva ani, cand iti vei privi copilul, vei realiza ca nu ai suferit, luptat si iertat degeaba.
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 13:31
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".

Incep sa inteleg de ce te-a inselat/te inseala sotia

Tot nu sunt de acord cu inselatul, dar ii inteleg motivele.
kudika_pudika
Postat pe 26 Iulie 2011 14:20
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 13:31:56
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 13:09:13
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 11:29:51Nu rade ca eu am vorbit serios. E timpul s-o faci fata de casa daca tot o vrei langa tine pt totdeauna.

Fiindca relatia "scartie" rau de tot mi-a fost sugerat contrariul ... sa nu care cumva sa fac copii, oricum eu imi doresc, am avut discutia asta cu ea mai demult iar ea nu isi dorea. Dupa marea "escapada" a ei si marea "impacare" acum nu mai zice NU, o fi semn bun, o fi rau ?!!?



Eu cred ca un copil in acest moment e binevenit. Exista o mare posibilitate ca el sa poata schimba destinul vostru pt totdeauna. Ea se poate maturiza foarte mult odata cu venirea bebeului. Daca totusi nu va functiona, nu pierzi nimic, din contra...castigi exact ceea ce are omul mai de pret pe lumea asta, si anume un urmas( fructul unei iubiri). Imagineaza-ti ce poate iesi din aceasta combinatie: o mama frumoasa si un tata destept, iubitor si cu suflet bun.. Dupa ceva ani, cand iti vei privi copilul, vei realiza ca nu ai suferit, luptat si iertat degeaba.

Mi se pare de-a dreptul iresoponsabil sa aduci un copil intr-o relatie care scartaie. Dar asta-s doar eu.
kudika_pudika
Postat pe 26 Iulie 2011 14:22
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".

Buna ziua,
hai ca,chiar m-a amuzat acest subiect si,totodata,este interesant pentru dezbatere intrucat vine de la un domn si nu de la o doamna si cum stim ca,barbatii sunt firi puternice,care nu se lasa doborate usor, de orice problema ,nu puteam sa las acest subiect neabordat.
As incepe cu urmatoarele intrebari:
-Stimate domn,tu nu ai avut un cerc de prieteni pana sa te casatoresti?Daca da,nu mai mentii legatura cu ei,de ce intreb asta?O fac pentru ca, voi,barbatii,sustineti sus si tare ca nimeni si nimic nu va poate sta in cale,d-apai o femeie....!Deci,ce poti sa ne spui,sotia ta te-a ingradit cu ceva si iti interzice sa-ti mentii vechile amicitii,la acelasi nivel,ridicat,de profunzime mentala?Fa ,te rog,un schimb de locuri si ai sa constati ca, am dreptate si ca, ai devenit usor egoist.
Pe de alta parte,te intreb daca ,asa cum spui,cunosteai aceasta situatie inca de inainte de a va casatori si ai acceptat-o,de ce acum reprezinta o problema pentru tine?Sa stii ca,de regula,barbatii se schimba in comportament si sentimente,studiile de specialitate o demonstreaza, nu eu o spun,doar o confirm,imediat dupa casatorie,mai putin o fac femeile.
Continui cu intrebarile si te rog,spune-ne,nu cumva nu ati avut ,inca de la inceputul relatiei voastre,nimic in comun in afara sexului,pentru ca ,atunci cand te casatoresti,o faci de comun acord cu toate afinitatile si partilor comune ale existentei voastre si acum,te-ai trezit ca-ti pleaca sotia la intalniri, cu prietenele doar pentru ca nu mai ai ce sa-i oferi? In experienta mea am intalnit multe astfel de cazuri.Ce ai facut tu pentru ea ca sa o determini sa aleaga placerea de a fi langa tine si nu cu prietenele?Eu spun ca nimic,pentru ca,tot experienta de-o viata si profesia mi-au demonstrat ca, unei femei ii trebuie mult mai putin decat unui barbat ,sa ramana langa persoana iubita cat mai mult timp.Schimba-ti atitudinea fata de ea,iesi mai mult timp cu ea,invita si prietenele ei,impreuna cu sotii lor, la o agapa,de exemplu,asa o sa va cunoasteti reciproc si poate va fi mai bine.Lasa-i si timp pentru ea singura!Cauta sa o atragi in alte activitati,nu smotru si slugareala,caci,sigur ,se va refugia in exterior.Faceti planninguri familiale pentru weeknd-uri,iesiti in decor,trebuie gasita o cale de mijloc!
Am ascultat opinia unui antevorbitor,referitoare la aducerea pe lume a unui bebe.Dragii mei,un copil nu suplineste dorinta de a fi impreuna,nu asa cum vrea distinsul domn!Copilul vine sa implineasca o familie,cu acordul partilor,cu responsabilitati si nu in ultimul rand,cu sacrificii imense,bilaterale.Deci,copilul trebuie sa uneasca,nu sa destrame.Ori,daca alegi sa faci un copil numai pentru a tine un partener langa tine,este una dintre cele mai mari prostii din mentalitatea oamenilor.Copilul se va naste pentru amandoi,nu doar pentru unul!Stimate domn,faceti un copil cand va veti simti siguri pe faptul ca, puteti renunta la viata de holtei,asta v-o spun amandoura.Toate trebuie facute la timpul lor.Discuta cu sotia ta,spune-i ce te deranjeaza,lasa-i impresia ca ii acorzi libertatea dorita,in ceea ce priveste iesirile cu prietenele si cu tact,fa-o sa simta ca ti-e dor de ea ,in permanenta.Nu se poate sa nu ajungeti la un consens daca discutati ceea ce te framanta!
kudika414141
Postat pe 26 Iulie 2011 14:27
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-26 14:22:41
Mi se pare de-a dreptul iresoponsabil sa aduci un copil intr-o relatie care scartaie. Dar asta-s doar eu.


Da, este destul de riscant dar decat sa stea cu mainile in san si sa boceasca pe la colturi o viata intreaga..mai bine sa faca ceva. De lasat nu o poate lasa, atunci ce mama naibii??? Stai asa o viata intreaga fara sa incerci nimic? In fine, doar ei pot decide ce si cum.
ilumax_76
Postat pe 26 Iulie 2011 14:34
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 14:34:09
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-26 14:22:41
Mi se pare de-a dreptul iresponsabil sa aduci un copil intr-o relatie care scartaie. Dar asta-s doar eu.


Da, este destul de riscant dar decat sa stea cu mainile in san si sa boceasca pe la colturi o viata intreaga..mai bine sa faca ceva.

asta asa e.
kudika_pudika
Postat pe 26 Iulie 2011 14:53
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-26 14:22:41
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 13:31:56
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 13:09:13
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 11:29:51Nu rade ca eu am vorbit serios. E timpul s-o faci fata de casa daca tot o vrei langa tine pt totdeauna.

Fiindca relatia "scartie" rau de tot mi-a fost sugerat contrariul ... sa nu care cumva sa fac copii, oricum eu imi doresc, am avut discutia asta cu ea mai demult iar ea nu isi dorea. Dupa marea "escapada" a ei si marea "impacare" acum nu mai zice NU, o fi semn bun, o fi rau ?!!?



Eu cred ca un copil in acest moment e binevenit. Exista o mare posibilitate ca el sa poata schimba destinul vostru pt totdeauna. Ea se poate maturiza foarte mult odata cu venirea bebeului. Daca totusi nu va functiona, nu pierzi nimic, din contra...castigi exact ceea ce are omul mai de pret pe lumea asta, si anume un urmas( fructul unei iubiri). Imagineaza-ti ce poate iesi din aceasta combinatie: o mama frumoasa si un tata destept, iubitor si cu suflet bun.. Dupa ceva ani, cand iti vei privi copilul, vei realiza ca nu ai suferit, luptat si iertat degeaba.

Mi se pare de-a dreptul iresoponsabil sa aduci un copil intr-o relatie care scartaie. Dar asta-s doar eu.

Si cu mine.
Lucia_41
Postat pe 26 Iulie 2011 14:54
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 11:24:57[quote
Ma urmaresti si nu stiu Nu ii asa si sa iti dau un exemplu ....
Anu trecut prin august ne-am luat catel, o scumpete de Labrador cu pedigree si pe care am crescut-o ..la bloc. Bineneteles fiind mic si nedresat facea toate prostiile: rodea, facea pe unde apuca, te musca de degete, ....etc. La un moment dat ca am gasit toata casa ravasita (ma rog locurile unde avea voie) am legat-o de calorifer si am pus o camera de supraveghere si nu facea alceva decat sa doarma, se intorcea de pe o dunga pe alta si atunci mi-am sacrificat mai mult din timpul meu, i-am dat libertate si nu-i voie acolo, nu fa aia, nu asa, ..si cand facea ceva bun .. bravoo si ii dadeam recompensa si uite asa dupa vreo 2 sapt de munca cu un puppy de 3-4 luni cat avea am reusit sa o "dresez", aia trebuie sa fac si cu nevasta-mea ca vad ca altfel NU SE MAI POATE, nu se mai poate Dom'le !

Frumoasa comparatie bravo....esti un barbat de prima clasa fira-ti voi sa fiti de purtatori de p..a,care ginditi asa.
lilu_67
Postat pe 26 Iulie 2011 15:04
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 13:12:57Si inca una bunaa .. le-am zis "vipere" O nuuu, am gresit ... bitches bitcheas please ca le dau pe mana lu animallover


hai sa-ti si eu una si mai buna:

"Behind every bitches is a man who made it to become like that"
in rest nu mai am ce sa adaug,kudica …141 a punctat foarte bine ,ceea ce vroiam si eu sa spun incat e de prisos sa mai adaug ceva
ps:pacat doar ca ne racim gura de pomana cu tine
Ame_ly
Postat pe 26 Iulie 2011 15:56
De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 15:56:34
in rest nu mai am ce sa adaug,kudica …141 a punctat foarte bine ,ceea ce vroiam si eu sa spun incat e de prisos sa mai adaug ceva


Daa, foarte tare, no comment si nota 11. Experienta isi spune cuvantul
vizitiul_tm
Postat pe 26 Iulie 2011 16:06
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 16:06:18
De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 15:56:34
in rest nu mai am ce sa adaug,kudica …141 a punctat foarte bine ,ceea ce vroiam si eu sa spun incat e de prisos sa mai adaug ceva


Daa, foarte tare, no comment si nota 11. Experienta isi spune cuvantul


sarcastic cumva?
Ame_ly
Postat pe 26 Iulie 2011 16:13
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 16:06:18
De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 15:56:34
in rest nu mai am ce sa adaug,kudica …141 a punctat foarte bine ,ceea ce vroiam si eu sa spun incat e de prisos sa mai adaug ceva


Daa, foarte tare, no comment si nota 11. Experienta isi spune cuvantul


Stimate domn,m-as bucura foarte mult sa aflu ca ai invatat cate ceva din umilele mele sfaturi si as vrea sa fii si in viata personala un "VIZITIU" experimentat in a-ti mana roibii inhamati la trasura vietii. Sa dea Domnul sa ocolesti damburile si drumul vostru sa fie drept si lin!
kudika414141
Postat pe 26 Iulie 2011 16:16
De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 16:13:41
sarcastic cumva?

No dimpotriva, doamna a scris foarte mult si bine, de aceea i-am acordat nota 11 sau 10 plus. Mi-a placut tonul, detaliile si concluziile.
vizitiul_tm
Postat pe 26 Iulie 2011 16:16
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 16:16:55
De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 16:13:41
sarcastic cumva?

No dimpotriva, doamna a scris foarte mult si bine, de aceea i-am acordat nota 11 sau 10 plus. Mi-a placut tonul, detaliile si concluziile.


ok,sfaturi mai bune nici ca puteai sa primesti
dar vezi si tu teoria ca teoria,practica ne omoara,incearca sa pui in aplicare di sfaturile alea
nu se va putea schimba totul dintr-o data dar asa copacel,copacel si rezultatele nu vor intarzia sa afara
bafta
Ame_ly
Postat pe 26 Iulie 2011 16:22
De la: kudika414141, la data 2011-07-26 14:27:54
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".

Buna ziua,
hai ca,chiar m-a amuzat acest subiect si,totodata,este interesant pentru dezbatere intrucat vine de la un domn si nu de la o doamna si cum stim ca,barbatii sunt firi puternice,care nu se lasa doborate usor, de orice problema ,nu puteam sa las acest subiect neabordat.
As incepe cu urmatoarele intrebari:
-Stimate domn,tu nu ai avut un cerc de prieteni pana sa te casatoresti?Daca da,nu mai mentii legatura cu ei,de ce intreb asta?O fac pentru ca, voi,barbatii,sustineti sus si tare ca nimeni si nimic nu va poate sta in cale,d-apai o femeie....!Deci,ce poti sa ne spui,sotia ta te-a ingradit cu ceva si iti interzice sa-ti mentii vechile amicitii,la acelasi nivel,ridicat,de profunzime mentala?Fa ,te rog,un schimb de locuri si ai sa constati ca, am dreptate si ca, ai devenit usor egoist.
Pe de alta parte,te intreb daca ,asa cum spui,cunosteai aceasta situatie inca de inainte de a va casatori si ai acceptat-o,de ce acum reprezinta o problema pentru tine?Sa stii ca,de regula,barbatii se schimba in comportament si sentimente,studiile de specialitate o demonstreaza, nu eu o spun,doar o confirm,imediat dupa casatorie,mai putin o fac femeile.
Continui cu intrebarile si te rog,spune-ne,nu cumva nu ati avut ,inca de la inceputul relatiei voastre,nimic in comun in afara sexului,pentru ca ,atunci cand te casatoresti,o faci de comun acord cu toate afinitatile si partilor comune ale existentei voastre si acum,te-ai trezit ca-ti pleaca sotia la intalniri, cu prietenele doar pentru ca nu mai ai ce sa-i oferi? In experienta mea am intalnit multe astfel de cazuri.Ce ai facut tu pentru ea ca sa o determini sa aleaga placerea de a fi langa tine si nu cu prietenele?Eu spun ca nimic,pentru ca,tot experienta de-o viata si profesia mi-au demonstrat ca, unei femei ii trebuie mult mai putin decat unui barbat ,sa ramana langa persoana iubita cat mai mult timp.Schimba-ti atitudinea fata de ea,iesi mai mult timp cu ea,invita si prietenele ei,impreuna cu sotii lor, la o agapa,de exemplu,asa o sa va cunoasteti reciproc si poate va fi mai bine.Lasa-i si timp pentru ea singura!Cauta sa o atragi in alte activitati,nu smotru si slugareala,caci,sigur ,se va refugia in exterior.Faceti planninguri familiale pentru weeknd-uri,iesiti in decor,trebuie gasita o cale de mijloc!
Am ascultat opinia unui antevorbitor,referitoare la aducerea pe lume a unui bebe.Dragii mei,un copil nu suplineste dorinta de a fi impreuna,nu asa cum vrea distinsul domn!Copilul vine sa implineasca o familie,cu acordul partilor,cu responsabilitati si nu in ultimul rand,cu sacrificii imense,bilaterale.Deci,copilul trebuie sa uneasca,nu sa destrame.Ori,daca alegi sa faci un copil numai pentru a tine un partener langa tine,este una dintre cele mai mari prostii din mentalitatea oamenilor.Copilul se va naste pentru amandoi,nu doar pentru unul!Stimate domn,faceti un copil cand va veti simti siguri pe faptul ca, puteti renunta la viata de holtei,asta v-o spun amandoura.Toate trebuie facute la timpul lor.Discuta cu sotia ta,spune-i ce te deranjeaza,lasa-i impresia ca ii acorzi libertatea dorita,in ceea ce priveste iesirile cu prietenele si cu tact,fa-o sa simta ca ti-e dor de ea ,in permanenta.Nu se poate sa nu ajungeti la un consens daca discutati ceea ce te framanta!

usor de zis greu de facut dar nu imposibil.
asta trebuia facut inca de la primii pasi in relatie... bafta multa.
PRALEA_
Postat pe 26 Iulie 2011 16:32
De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 16:22:10
ok,sfaturi mai bune nici ca puteai sa primesti
bafta


Lumea asta virtuala e plina de sfaturi, important este sa poti si sa stii sa le selectezi, sa le cerni pentru ca nu toate sunt bune.
vizitiul_tm
Postat pe 26 Iulie 2011 16:36
draga domnule,singurul sfat e de fapt o idee pe care poti sa o iei sau nu in considerare...parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci mai mult timp pt ea,sa va okupati timpul amundoi dar...lasandu-i si ei cateva ore sau 1,2 zile pe sapt cu prietenele....e un motiv de a te relaxa nu neaparat de a invata lucruri nesfinte.iesi si tu cu baietii la o bere,un fotbal...sa vezi ce bine o sa va simtiti si mai bine dispusi si mai cu drag o sa va apropiati unul de celalalt..daca o inkizi intr-o cupola s-ar putea sa va pierdeti...si nu cred ca iti doresti asta...crede-ma sunt femeie,am 27 ani am fost cu sotul meu impreuna 8 ani dar dupa ce a vrut sa ne luam casa departe de oras si sa ma rupa de familie,prieteni...n-am rezistat decat 2 ani...am bagat divort...cu un copil de 4 ani in brate...am venit la bucuresti langa familie si prieteni si...sunt mai fericita ca niciodata...iar el e ca un caine vagabond..homeless....asa ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca sa o rupi de acest cuib sausa mai raresti intalnirile facand-va un program impreuna...mergeti la un film,stati la un film cu un popcorn in brate...mergeti in parc...ai sa vezi cat conteaza aceste lukruri...si mai ales flateaz-o cu vorbe dulci...
kudika415840
Postat pe 6 August 2011 05:55
De la: kudika415840, la data 2011-08-06 05:55:15draga domnule,singurul sfat e de fapt o idee pe care poti sa o iei sau nu in considerare...parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci mai mult timp pt ea,sa va okupati timpul amundoi dar...lasandu-i si ei cateva ore sau 1,2 zile pe sapt cu prietenele....e un motiv de a te relaxa nu neaparat de a invata lucruri nesfinte.iesi si tu cu baietii la o bere,un fotbal...sa vezi ce bine o sa va simtiti si mai bine dispusi si mai cu drag o sa va apropiati unul de celalalt..daca o inkizi intr-o cupola s-ar putea sa va pierdeti...si nu cred ca iti doresti asta...crede-ma sunt femeie,am 27 ani am fost cu sotul meu impreuna 8 ani dar dupa ce a vrut sa ne luam casa departe de oras si sa ma rupa de familie,prieteni...n-am rezistat decat 2 ani...am bagat divort...cu un copil de 4 ani in brate...am venit la bucuresti langa familie si prieteni si...sunt mai fericita ca niciodata...iar el e ca un caine vagabond..homeless....asa ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca sa o rupi de acest cuib sausa mai raresti intalnirile facand-va un program impreuna...mergeti la un film,stati la un film cu un popcorn in brate...mergeti in parc...ai sa vezi cat conteaza aceste lukruri...si mai ales flateaz-o cu vorbe dulci...
perla_negra
Postat pe 6 August 2011 06:16
Oare de ce alege ea sa-si petreaca o mare parte din timp cu prietenele si nu cu tine?
Barbie30_
Postat pe 6 August 2011 07:55
De la: Barbie30_, la data 2011-08-06 07:55:33Oare de ce alege ea sa-si petreaca o mare parte din timp cu prietenele si nu cu tine?


te referi la vipere?? Barbie
anastasia_m
Postat pe 6 August 2011 07:58
De la: anastasia_m, la data 2011-08-06 07:58:23
De la: Barbie30_, la data 2011-08-06 07:55:33Oare de ce alege ea sa-si petreaca o mare parte din timp cu prietenele si nu cu tine?


te referi la vipere?? Barbie


Anuscaaaa
Azi sunt rea am zis sa intru si eu pe kudika cat timp imi beau cafeaua si ce crezi? Vazusi insemnarile tipei fara nume,nu am putut sa nu ma gandesc de ce nu o fi ramas ea in munti
Barbie30_
Postat pe 6 August 2011 08:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum obtii cetatenie germana? 27 De la: reea006 1 Decembrie 2010 12:31
lumea tacuta a unui inger 0 De la: 19 Octombrie 2010 11:27
http://kudika.ro/KLI-SB 1 De la: zavarov 26 Mai 2010 22:56
par prea pufos si deteriorat! heelp! 9 De la: mihaitza932 7 Aprilie 2016 00:27
LA MULTI ANI DRAGI ROMANI 2 De la: valy90 1 Decembrie 2010 11:13