Setari Cookie-uri

cum sa o scot din cuibul "viperelor" ?

De la: Barbie30_, la data 2011-08-06 08:04:48
De la: anastasia_m, la data 2011-08-06 07:58:23
De la: Barbie30_, la data 2011-08-06 07:55:33Oare de ce alege ea sa-si petreaca o mare parte din timp cu prietenele si nu cu tine?


te referi la vipere?? Barbie


Anuscaaaa
Azi sunt rea am zis sa intru si eu pe kudika cat timp imi beau cafeaua si ce crezi? Vazusi insemnarile tipei fara nume,nu am putut sa nu ma gandesc de ce nu o fi ramas ea in munti


anastasia_m
Postat pe 6 August 2011 08:25
buna!!! cea mai buna solutie este sa ai multa rabdare cu ea si sa ai oferi tu mai multa atentie.....invit-o la o plimbare,la cumparaturi cind ii face`placere,sa ai oferi mereu ceva nou ca sa o interesezi tu mai mult decit¨¨viperele¨¨nu ai interzice ca va iesi scantei.....bafta!!!
nona1989
Postat pe 6 August 2011 08:35
sunt sigura ca dupa intalnirea cu ele este putin schimbata.........noi fetele avem tendinta de a " invata prietena cum sa se comporte mai bine cu sotul" - incearca sa i cunosti prietenele sa vezi daca intradevar reprezinta un pericol.
nu lasa mediul sa ti schimbe relatia
kudika354160
Postat pe 6 August 2011 08:36
ti-am citit mesajul si intradevar este ciudat ca vine din partea unui barbat pe acest site,dar ce te sfatuiesc eu este sa o scoti cat mai mult in oras sa aveti activitati doar voi doi,daca incearca ca sa iti bage vreo prietena pe gat explicai ca este doar pt voi doi iesirea,incearca si fa-i cateva cadouri (nu sa te saraceasca ci atat cat sa o incante,cumpara-i flori macar odata pe saptamana),sigur o va incanta si incet incet va renunta la prietene, si eu eram f legata de prietenele mele,si nu concepeam sa imi zica ceva de ele,dar cu timpul el facand gesturile pe care ti le-am spus mai m-a facut sa imi dau seama ca nu pot o viata sa traiesc cu prietenele,invat-o sa se bucure de momentele cu tine ,nu doar ca este cu tine,fa-o sa se simta speciala daca nu vrei sa o pierzi si vrei sa scapi de prietene,si fetele care sunt carcotase si s-au luat de el ca vrea sa o sufoce,dar voua v-ar placea ca iubitul ,sotul sa iasa tot timpul cu prietenii sa te gandesti ca se du la agatat,toata ziua sa fie cu prietenii in gura,de-asta nu mai merg relatiile,prea multa libertate strica.
kudika175590
Postat pe 6 August 2011 08:36
Sotia ta ar trebui sa fie numai a ta?Sa traiasca si sa respire numai in preajma ta?Si daca intr-o buna zi te vei plictisi de ea? Fiecare avem nevoie de un coltisor in fundul sufletului care sa fie numai al nostru;sunt sigura ca si tu il ai asa ceva si daca te-ai analiza ,ai vedea ca esti destul de posesiv.Parerea mea este ca ar trebui sa ai o alta atitudine vis-a-vis de aceasta problema pentru ca ii cam ingradesti libertatea,putina libertate pe care o mai are.
viogen26
Postat pe 6 August 2011 09:18
Criogen spune prostiute.Un barbat se insoara cu o femeie ca sa imparta cu ea problemele de viata.Faptul ca acorda mai multa atentie prietenelor, inseamna ca tu nu ii umpli timpul cum trebuie.Fa-o sa nu mai aiba timp de prietene.Fii tu cel mai bun prieten al ei , ca ea sa isi dea seama ca tu le esti acestor prietene net superior.Antreneaz-o la activitatile casnice si din afara casei, soate-o la plimbare, distreaz-o, fa de asa natura sa va simtiti bine impreuna.Fa-o sa simta ca te preocupi mai mult de ea, (dar implic-o in diferite proiecte)daca nu vrei ca relatia sa osteneasca si sa te trezesti la un moment dat singur si cu degetul in gura.
kudika023770
Postat pe 6 August 2011 09:35
Cred ca Criogenuta ar trebui sa defineasca ce intelege ea prin libertate.Libertatea nu inseamna sa umbli brambura , sa fii maritata si sa ai vreo trei amanti care sa tasneasca din fiecare colt in momentele cele mai nepotrivite.O casatorie implica niste responsabilitati.Daca ea nu pricepe acest lucru, ar trebui sa fie dusa la maica-sa sa mai bea lapte pana se maturizeaza.Prietenele si prietenii, nu prea au ce cauta in cadrul unei familii tinere, deoarece introduc factorul de neprevazut.Pe intuneric nu stii cum te pune pacatul sa nimeresti in patul prietenei sau pe blogul prietenului.Asa ca daca tot este sa se intample un accident, mai bine apelezi la aerbagurile sotiei, fiindca sunt naturale.
kudika023770
Postat pe 6 August 2011 09:45
Da ,draga prietene ,tu nu esti laga ea .Daca ai fi ...n-ar fi in CUIBUL DE VIPERE ....Dute cu ea in drumetii si cheama-le si pe VIPERE in drumetii,acolo este iarba ,acolo este soare ...acolo nu-i calculatorul ...dar poti bea o cafea si totul numai cu dragoste ...Am vrut sa-ti spun mai multe ...oricum tu esti de vina pentru ca nu-i langa tine ..iar daca esti si ea este cu prietenele ...atunci nu te iubeste ....Nu zic sa te sufoce cu dragostea dar prieteni puteti fi in toate ...
kudika065807
Postat pe 6 August 2011 10:01
incearca sa petreci cat mai mult timp cu ea si iai in seama orice amanunt sincer si eu am aflu intro astfel de postura dar crede-ma ca nu fac altcv decat sa ascult nu sa le iau in considerare sfaturile amicelor
kudika067256
Postat pe 6 August 2011 10:22
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 11:24:57
De la: Gina1989, la data 2011-07-26 10:31:43
Las-o in pace! Atata timp cat fata de tine se comporta frumos si iti arata ca te iubeste, ofera-i si tu putina libertate. Nu o sufoca!

Ha, ha, ha,... libertatea STRICA, believe me !
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 10:56:51
Faceti si voi un bebe. Timp de cativa ani nu o sa mai aiba timp nici de net, nici de amanti , nici de "vipere"


De la: Ame_ly, la data 2011-07-26 11:07:36 mai daca s-ar putea sa ii pui si ochelari de cal si sa o legi de calorifer ai face-o, nu-i asa??????
EGOIST

Ma urmaresti si nu stiu Nu ii asa si sa iti dau un exemplu ....
Anu trecut prin august ne-am luat catel, o scumpete de Labrador cu pedigree si pe care am crescut-o ..la bloc. Bineneteles fiind mic si nedresat facea toate prostiile: rodea, facea pe unde apuca, te musca de degete, ....etc. La un moment dat ca am gasit toata casa ravasita (ma rog locurile unde avea voie) am legat-o de calorifer si am pus o camera de supraveghere si nu facea alceva decat sa doarma, se intorcea de pe o dunga pe alta si atunci mi-am sacrificat mai mult din timpul meu, i-am dat libertate si nu-i voie acolo, nu fa aia, nu asa, ..si cand facea ceva bun .. bravoo si ii dadeam recompensa si uite asa dupa vreo 2 sapt de munca cu un puppy de 3-4 luni cat avea am reusit sa o "dresez", aia trebuie sa fac si cu nevasta-mea ca vad ca altfel NU SE MAI POATE, nu se mai poate Dom'le !

LaureenDa
Postat pe 6 August 2011 10:27
Parerea mea exclusiva....fa si tu acelasi lucru...sau macar simuleaza...poate realizeaza ca , a cam sarit calul!!!!!!!!!
SOLITUDE_54
Postat pe 6 August 2011 10:30
Atunci de ce mai este casatorita daca se poarta ca o adolescenta? Cred ca ar trebui sa-ti faci si tu un grup de prieteni sa mergi la o bere,sa o tratezi exact asa cum te trateaza domnisoara..
kudika402381
Postat pe 6 August 2011 10:35
in cuib de vipere, tu esti. ea este intr-un club de prietene , asa cum afirmi. uite-te in gradina ta, nu a ei. faptul ca "ti s-a sugerat" sa faceti sau nu copii, este o demonstratie a lebilitatii tale, tu cauti vipere. succes. sau voi sinteti stapinii jocului pe kudika si creati aceste suboecte pt" handicapati ?"ma refer la cei handicapati de lipsa unui serviciu-viciu sau" aerieni cu capul in nori, dupa relatii esuate"
penibilitatea continua pe acest site.succes
monreve3031
Postat pe 6 August 2011 10:54
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".


OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT- tu , in id-ul tau masculin, ce cauti pe un site de femei? cumva esti un id ratat in dragosate si faci valuri pe unde apuci-clabuci, domnule tm esti PENIBIL, ca de altfel subiectele ,forumul si site-ul.sau esti vreo reincarnare ratata?sau de ratat ?
kudika028762
Postat pe 6 August 2011 11:12
Buna ziua.Eu cred ca tu esti cel egoist si te deranjeaza ca sotia ta are prietene...Dar tu nu comunici pe facebook???De ce sa-i interzici ei sa se desparta de prietenele ei si sa ramana singura doar cu tine???Sotia ta lucreaza???dar tu???Atunci ai putea sa planifici timpul vostru liber si sa iesiti impreuna ,asa incat ea sa nu-si maoi doreasca alte companii...Tu crezi ca sotia ta este manipulata spre rele de "viespile" din grup???Eu cred ca daca este cerebrala nu poate fi manipulata de cineva...Incearca sa comunicati mai bine si nu te lasa inlaturat...Cu drag, Gina.
kudika323092
Postat pe 6 August 2011 11:15
De la: kudika323092, la data 2011-08-06 11:15:21Buna ziua.Eu cred ca tu esti cel egoist si te deranjeaza ca sotia ta are prietene...Dar tu nu comunici pe facebook???De ce sa-i interzici ei sa se desparta de prietenele ei si sa ramana singura doar cu tine???Sotia ta lucreaza???dar tu???Atunci ai putea sa planifici timpul vostru liber si sa iesiti impreuna ,asa incat ea sa nu-si maoi doreasca alte companii...Tu crezi ca sotia ta este manipulata spre rele de "viespile" din grup???Eu cred ca daca este cerebrala nu poate fi manipulata de cineva...Incearca sa comunicati mai bine si nu te lasa inlaturat...Cu drag, Gina.


CE ONESTI SINT CEI DIN ONESTI- m-am emotionat pina la lacrimi
kudika028762
Postat pe 6 August 2011 11:20
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".
corinutza28
Postat pe 6 August 2011 11:32
ce bine ca are niste prietene care o invata de una ,de alta...misoginilor,ce crezi ca dak era invers lucrurule stateau altfel?!!
corinutza28
Postat pe 6 August 2011 11:37
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".


De ce nu-i spui direct ce te deranjeaza? Ex.: "Femeie, mi-am dat seama ca de cate ori te vezi cu prietenele tale, iti schimbi comportamentul fata de mine. De ce?"
Tu vei asculta ceea ce are sa-ti spuna si daca nu e chiar o "adolescenta", dupa ce-i vei expune motivele tale, poate va realiza ca ai dreptate si ar trebui sa mai rareasca iesirile cu prietenele.
Cred ca intr-un cuplu, comunicarea "directa" (nu prin comportamente sau gesturi, care ar putea aduce alte consecinte) e foarte importanta.
Numa' bine!
lusha_ubitik
Postat pe 6 August 2011 11:40
daca nu iti plac prietenele ei, cum de iti place de ea? stii doar, cine se aseamana se aduna. deci ori ai evaluat-o gresit pe ea, ori pe ele.
eu zic sa nu incerci sa o desparti de grupul ei de prietene, s-au dus timpurile cand casatoria insemna sa renunti la toti prietenii si sa stai numai bot in bot. daca sa zicem ca renunta la ele, cu ce ramane?`intreaba-te ce activitati placute ii raman. si nu, statul in casa, si curatenia si mancarea nu se pun mai degraba incearca sa reduci iesirile ei cu ele daca ti se par prea dese. dar ofera-i o alternativa! una placuta, nu una cu corvezi si probleme. sunt sigura ca stii ce ii place sa faca si ca poti sa ii oferi, in speranta ca iti pasa ce vrea. nu uita ca problema ta o au si multe femei cu sotul sau partenerul care le cam lasa singure cand sunt coplesiti de ele cu chestii neplacute si se refugiaza cu prietenii. bafta!
DayC
Postat pe 6 August 2011 11:49
frate tu esti barbat sau carpa cum sa nu te asculte nevasta daca o lasi cu bagaboantele alea o sa te pomenesti ca se fu.te cu toti ratati fi barbat
animallover
Postat pe 6 August 2011 11:52
si ai grija, sper sa nu scrii mai tarziu: am reusit sa o despart de ele si acum e tot pe capul meu, ma stresseaza cu tot felul de discutii ca numai pe mine ma are si nu mai pot sa ma relaxez si eu un pic, plus ca e tot acra ca e satula de munca fara distractie.
DayC
Postat pe 6 August 2011 11:53
frate femeia trebuie sa stea cu casa sau o sa ajunga o bitch care cauta pu.la pe siteu asta
animallover
Postat pe 6 August 2011 11:56
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 13:31:56
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 13:09:13
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 11:29:51Nu rade ca eu am vorbit serios. E timpul s-o faci fata de casa daca tot o vrei langa tine pt totdeauna.

Fiindca relatia "scartie" rau de tot mi-a fost sugerat contrariul ... sa nu care cumva sa fac copii, oricum eu imi doresc, am avut discutia asta cu ea mai demult iar ea nu isi dorea. Dupa marea "escapada" a ei si marea "impacare" acum nu mai zice NU, o fi semn bun, o fi rau ?!!?



Eu cred ca un copil in acest moment e binevenit. Exista o mare posibilitate ca el sa poata schimba destinul vostru pt totdeauna. Ea se poate maturiza foarte mult odata cu venirea bebeului. Daca totusi nu va functiona, nu pierzi nimic, din contra...castigi exact ceea ce are omul mai de pret pe lumea asta, si anume un urmas( fructul unei iubiri). Imagineaza-ti ce poate iesi din aceasta combinatie: o mama frumoasa si un tata destept, iubitor si cu suflet bun.. Dupa ceva ani, cand iti vei privi copilul, vei realiza ca nu ai suferit, luptat si iertat degeaba.


va dati toti cu parerea...si sunt gresite din pacate... credeti ca un copil o maturizeaza?? atunci daca e asa, de ce atatia copiii sunt dati spre adoptie...din ce ai scris, nu stiu ce sa mai inteleg, acum o vezi "o sfanta", dupa care spui ca a avut o "escapada", care e adevarul?!..dar daca a avut o escapada, iti spun ca nu e timpul...nu stiu de cati ani sunteti impreuna?!..depune eforturi sa ti salvezi casnicia, nu trebuie sa ii iei jucaria fortat, lasa o sa ti o dea singura...comunica, si spune i ce te deranjeaza, afla ce obiective are, ce planuri are de viitor , si daca te includ pe tine si un posibil copilas daca apare....daca cei vedea progrese din partea ei, numai atunci poti sa te gandesti la un copil...in rest, iti doresc succes, pentru ca e clar ca o iubesti..
kudika034292
Postat pe 6 August 2011 11:57
De la: animallover, la data 2011-08-06 11:56:31frate femeia trebuie sa stea cu casa sau o sa ajunga o bitch care cauta pu.la pe siteu asta
Pai esti tu prezent la datorie ,in caz de cauta.
lilu_67
Postat pe 6 August 2011 12:16
asta e greseala barbatilor..... doresc ca iubita lor sa renunte la prietene din gelozie pt ca simt ca mai exista cineva imp pt. ele... nu obtin decat ura
kudika411508
Postat pe 6 August 2011 12:52
frate da ce minte ingusta aveti voi barbatii
kudika411508
Postat pe 6 August 2011 13:04
De la: animallover, la data 2011-08-06 11:52:49frate tu esti barbat sau carpa cum sa nu te asculte nevasta daca o lasi cu bagaboantele alea o sa te pomenesti ca se fu.te cu toti ratati fi barbat


Ce inseamna barbat pentru tine?
Nonaflowermay
Postat pe 6 August 2011 13:52
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-26 14:22:41
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 13:31:56
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 13:09:13
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 11:29:51Nu rade ca eu am vorbit serios. E timpul s-o faci fata de casa daca tot o vrei langa tine pt totdeauna.

Fiindca relatia "scartie" rau de tot mi-a fost sugerat contrariul ... sa nu care cumva sa fac copii, oricum eu imi doresc, am avut discutia asta cu ea mai demult iar ea nu isi dorea. Dupa marea "escapada" a ei si marea "impacare" acum nu mai zice NU, o fi semn bun, o fi rau ?!!?



Eu cred ca un copil in acest moment e binevenit. Exista o mare posibilitate ca el sa poata schimba destinul vostru pt totdeauna. Ea se poate maturiza foarte mult odata cu venirea bebeului. Daca totusi nu va functiona, nu pierzi nimic, din contra...castigi exact ceea ce are omul mai de pret pe lumea asta, si anume un urmas( fructul unei iubiri). Imagineaza-ti ce poate iesi din aceasta combinatie: o mama frumoasa si un tata destept, iubitor si cu suflet bun.. Dupa ceva ani, cand iti vei privi copilul, vei realiza ca nu ai suferit, luptat si iertat degeaba.

Mi se pare de-a dreptul iresoponsabil sa aduci un copil intr-o relatie care scartaie. Dar asta-s doar eu.


Corect nu copilul o sa le rezolve probleme si in timp, frustrarile se aduna ....
kudika052198
Postat pe 6 August 2011 13:52
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-26 10:27:11Helou pipal

Sotia mea are un grup de "fete" cu care stau la palavre pe ... facebook, messenger, la cafea, la limonada, la mall,....Cu acest grup se cunoaste cu o parte din ele de pe vremea cand erau solo cu altele fiind casatorite, acum fiind toate casatorite. Acest grup e ca "taciunele" pentru a mea sotie, ii impuie capul cu tot felul de prostii, o indeamna la prostii.Ea este cea mai tanara dintre ele si ea este vazuta ca "sfanta" grupului si acest lucru se pare ca deranjeaza pe unele mai neastamparate. Spuneti-mi va rog dragele mele CUM as putea sa o extrag din acest cuib al "viperelor" fara sa ia ura pe mine sau sa zica ca de ce imi permit sa ma leg de "prietenele" ei si sa le indepartez ca numai pe ele le are ?!!? Astept solutii, sugestii, idei pentru scoaterea sotiei din "CLUB".

Eu propun o idee unik de restul ideilor de aici ... odata ce "viperele" alea sunt si ele maritate, atunci dc te deranjeaza pe tine ... Idea e ca tu sa faci cumva mai in gluma mai in serios sa ii strangi si pe barbatzi "viperelor" la o berik etc sa facetzi si voi ce fac fetele ... si dicutatzi si vedetzi pe care din ei ii deranjeaza sau dak vor si ei la fel sa nu se mai vada asa des fetele etc , cu barbati faci treaba nu cu femeile ... de aici itzi dai seama si singur ce ai putea sa mai faci ... Sa ii spui ei sa nu se mai vada cu viperele nu se poate , cauta sa le faci pe ele sa nu se mai vada sau cel putin pe sotia ta sa nu se mai vada cu ele .... bft
xardasxp
Postat pe 6 August 2011 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Paranoica? 23 De la: dragon_fly88 30 August 2010 20:15
Divortul - singura solutie? 11 De la: dragon_fly88 21 Iulie 2010 20:30
Cum sa scap de ura? 25 De la: mimi_ca29 13 Februarie 2011 11:59
experienta vorbeste..! 4 De la: alina_constantin88 16 Iunie 2010 13:14
nuantator 4 De la: Alexiel 9 Octombrie 2010 12:35