Setari Cookie-uri

Iubitul meu face parte din mafie

De la: kudika226898, la data 2011-07-30 17:48:58Am cautat un barbat adevarat si am gasit unul cu "bonusuri".

Asa ca am luat o hotarare. ...de aceea ne-am despartit. Nu stiu daca pentru o vreme sau pentru intotdeauna, timpul o va decide.


"Bonusurile" astea ilicite sunt foarte "fragile" si "temporare", daca il prinde legea sau "concurenta", nu stiu cum de nu-ti dai seama.

Probabil ai luat hotararea cea mai buna, ideal ar fi pentru totdeauna.
Armain
Postat pe 31 Iulie 2011 19:42
:))) esti tare ilumax...respect...poate domnita arata bine iar "vladimir" asta sau cum l-o chema e constient ca ar face bani buni pe funduletul (intelegeti voi) si d-aia o copleseste cu dovezi de iubire...;)
cursed
Postat pe 31 Iulie 2011 21:56
De facut...n-as prea sti ce sa-ti spun ca ai de facut. Destul ca esti intr-o situatie limita. Daca ai incerca sa-l parasesti, n-as vrea sa fiu in pielea ta. Pe de alta parte, ar putea cineva sa-ti faca rau doar ca sa loveasca in el. te-ai gandit la toate astea? Ma gandesc ca odinioara...femeile nici nu ar indraznit sa iasa cu careva pana nu stiau clar cu cine au de-a face. Nu mai e de ajuns din pacate sa-ti lasi doar hormonii sa zburde vioi. E cam riscant. Nimeni de pe acest site, nu cred ca are cum te sfatui propice. Esti cam pe pielea ta. Te-ai cam bagat singura si evident, tot asa ai sa si scapi.
cristinarudi
Postat pe 1 August 2011 08:50
Buna! In primul rand, nu baga in seama toti rautaciosii sau rautacioasele care ti-au raspuns urat, pur si simplu ei nu inteleg ce insemana sa iubesti cu adevarat pe cineva si sa vrei sa fii alaturi de el, indiferent de obstacole! Puteau macar sa se abtina de la comentarii daca nu au ceva inteligent de spus! In al doilea rand, daca povestea pe care ai spus-o e reala si tu crezi ca e jumatatea ta, iar el te respecta, te iubeste si se comporta incredibil de frumos cu tine, eu cred ca ar trebui sa ramaneti impreuna si sa va "adaptati" fiecare la viata celuilalt cumva. Sa fii atenta, totusi, sa nu se comporte urat cu tine si sa nu se dovedeasca pe viitor ca nu e ce crezi, ca atunci, probabil, nu vei putea da inapoi si nu vei mai iesi din cerul acela. Pe de alta parte, pe mine nu m-ar interesa cum face el banii, atata timp cat noi ne intelegem si mie nu-mi face absolut nimic rau! Nu, nu sunt egoista dar in ziua de azi tre sa te descurci cum poti, ca toti fac la fel, iar cei buni au doar de pierdut. Tu stii cel mai bine ce e intre voi si cat de mult va iubiti si cat de bine va intelegeti. Daca relatia voastra e puternica si va doriti foarte mult sa fiti impreuna, veti gasi modalitati sa fiti, indiferent de situatie si riscuri! Multa bafta!
kudika414253
Postat pe 1 August 2011 10:04
A, repet din nou: sa fii foarte atenta sa nu fie vreo capcana, ca se poate, de exemplu, sa se dea barbatul perfect, sa te faca sa-l iubesti neconditionat, iar apoi sa te oblige se te prostituezi (sau altele) ca sa il "salvezi" pe el. Eu stiu cazuri concrete de acest gen cand el juca rolul iubitului ideal pana fata musca momeala, iar apoi saraca nu mai avea cale de iesire. Sa ai multa grija ca e f periculos, totusi!
kudika414253
Postat pe 1 August 2011 10:08
De la: luchianramona, la data 2011-07-29 14:06:58Ma lamureste si pe mine cineva ?
De ce la prima postare de la acest topic apare acelasi avatar ca la prima postare de la urmatorul topic:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50306/buna-ziua.html

Tot nelamurita sunt.....
luchianramona
Postat pe 1 August 2011 14:18
De la: luchianramona, la data 2011-08-01 14:18:25
De la: luchianramona, la data 2011-07-29 14:06:58Ma lamureste si pe mine cineva ?
De ce la prima postare de la acest topic apare acelasi avatar ca la prima postare de la urmatorul topic:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50306/buna-ziua.html

Tot nelamurita sunt.....

uite de aia ...ca face parte din mafie...(kudikuta)...ok ?
PRALEA_
Postat pe 1 August 2011 14:39
De la: PRALEA_, la data 2011-08-01 14:39:38
De la: luchianramona, la data 2011-08-01 14:18:25
De la: luchianramona, la data 2011-07-29 14:06:58Ma lamureste si pe mine cineva ?
De ce la prima postare de la acest topic apare acelasi avatar ca la prima postare de la urmatorul topic:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50306/buna-ziua.html

Tot nelamurita sunt.....

uite de aia ...ca face parte din mafie...(kudikuta)...ok ?

Multumesc
luchianramona
Postat pe 1 August 2011 14:41
De la: luchianramona, la data 2011-08-01 14:41:37
De la: PRALEA_, la data 2011-08-01 14:39:38
De la: luchianramona, la data 2011-08-01 14:18:25
De la: luchianramona, la data 2011-07-29 14:06:58Ma lamureste si pe mine cineva ?
De ce la prima postare de la acest topic apare acelasi avatar ca la prima postare de la urmatorul topic:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50306/buna-ziua.html

Tot nelamurita sunt.....

uite de aia ...ca face parte din mafie...(kudikuta)...ok ?

Multumesc

cu placere si alta data...
PRALEA_
Postat pe 1 August 2011 14:54
ma gandeam la frauda
gabi_cornel_2006
Postat pe 1 August 2011 15:11
De la: gabi8211, la data 2011-08-01 15:11:15ma gandeam la frauda

tu vrei sa spargi o bancaaa
PRALEA_
Postat pe 1 August 2011 15:19
nu . ii raspundeam lui armain_qi_1
gabi_cornel_2006
Postat pe 1 August 2011 15:33
De la: luchianramona, la data 2011-08-01 14:18:25
De la: luchianramona, la data 2011-07-29 14:06:58Ma lamureste si pe mine cineva ?
De ce la prima postare de la acest topic apare acelasi avatar ca la prima postare de la urmatorul topic:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50306/buna-ziua.html

Tot nelamurita sunt.....

e o eroare a kudicii
kudika_pudika
Postat pe 1 August 2011 16:32
De la: miss_darine, la data 2011-07-31 10:49:09
De la: kudika132368, la data 2011-07-29 12:59:33
Am uitat sa-ti precizez, miss_darine ca sfaturi ca ale tale,date in deradere,nu merita decat sa fie luate ca atare,adica tot in deradere....din partea mea poti sa te strofoci pina numai poti sa te tot pupi in bot pe aici,insa in ceea ce ma priveste ramai tot un produs AMBALAT si EXPIRAT!

eh prietena mea, cum puteam eu sa te uit tocmai pe tine...dar este ceva ce n-ai inteles atunci cand ai aparut meteoric si vad ca nici acum...eu nu dau sfaturi draga mea...asa ca poti sa consideri postarile mele cum vrei...in rest, nu ma deranjeaza deloc parerea ta despre mine...sa fi sanatoasa si iubita




nu sant prietena ta ,si nu am sa fiu niciodata ! aparitiile mele meteorice arata cat de mult ma intereseaza kudika,de asta mai apar cateodata "meteoric" cum spui tu!

TU NU DAI SFATURI doar comentezi mult, prost si fara rost!

opiniile ca si presa sant libere asa ca ....parerea mea in ceea ce te priveste este aceeasi! neschimbata!

Daca nu te deranjeaza ,cu atat mai bine ptr. tine,arata cat de "nesimtita " esti!Si asta este un merit ,sa stii !!

Sant si sanatoasa si iubita ! Nu-ti face griji!
kudika132368
Postat pe 2 August 2011 15:26
Se vede dupa artag cat esti de iubita...
kudika226898
Postat pe 2 August 2011 17:17
ok. ce-as fi facut in locul tau:

As fi pus in balanta punctele pozitive si punctele negative.

negativ:
pot fi la fel de indragostita de el si daca aflu ca a omorat o groaza de vieti, ca sta si lucreaza impotriva principiilor mele?
pot fi la fel de indragostita de el daca ajunge in inchisoare? in ce pozitie ma voi afla in acel context fata de societate ca nevasta/amanta a unui interlop patat de sange si bani murdari si aflat in inchisoare?
ce se intampla peste 10 ani de casnicie cand prietenii lui imi suna la usa ca sa-mi spuna ca a murit impuscat in spate?
ce se intampla daca din cauza afacerilor lui copiii nostrii vor fi rapiti / omorati de familii mafiote adverse?

pozitiv:
hei, va iubiti, iti ofera masini, blanuri, bani si siguranta. da, acum. dar pana cand? si cu ce risc? Realizezi ca poate chiar tu vei fi victima rapita si asasinata, etc? esti dispusa sa-ti dai viata nu pentru el, ci pentru niste jocuri politico-economice murdare?

Daca eu as fi fost in locul tau as fi renuntat deja la el. Intrebarea e: oare poti renunta la un mafiot sau ii devii sclava pana renunta el la tine? Pune-ti serios intrebarea asta!
MinaH
Postat pe 2 August 2011 17:21
Sincer,draguta noastra Anastasia povestea ta pare cam cusuta cu ata galbena...Dar daca tu zici,deh putem face altceva decat sa te credem??!!
Si ca tot vrei sfaturi parerea mea e sa il lasi fiindca daca totul e adevarat(si nu SF cum tind sa cred) mai devreme sau mai tarziu vei avea de suferit...Dar daca spui ca il iubesti asa mult,si nu poti trai fara el asuma-ti riscul.
TRAIASCA MAMA RUSIA!!1
lilianne
Postat pe 2 August 2011 18:12
De la: kudika226898, la data 2011-08-02 17:17:01Se vede dupa artag cat esti de iubita...



da tu de unde stii cat de iubita sant eu???

se pare ca tu ai avea chef de putin artag! se pare...!!

daca vrei ....oricand iti stau la dispozitie!!

numai ca nu prea am timp de kudika ...dar nici o problema ,cu intarziere si tot am sa-ti raspund !

asa ca ..astept !

si daca tot te irita la icre sa stii cat de iubita sant eu,afla ca astea mai artagoase sant cele mai iubite!! nu stiai??
cele care nu-si arata coltii sant luate de prostute si se cam .......c'a....c'a in capul lor!

asa ca inchipuieti cat de iubita pot fi eu una care tot timpul are chef de artag!
daca vrei sa afli ....provoacama1
kudika132368
Postat pe 8 August 2011 12:48
De la: , la data 2011-07-26 21:31:22L-am cunoscut in urma cu doi ani de zile, prin intermediul firmei la care lucrez si ne-am indragostit pe loc unul de celalalt. Este un barbat sarmant, inteligent, rafinat si superior din toate punctele de vedere barbatilor pe care i-am cunoscut vreodata si pe care continui sa-i cunosc. Mi-a oferit tot ce ar dori o femeie :iubire, atentie,siguranta ... m-a cucerit tot mai mult si ma facea sa ma simt ca si cum mi-ar fi pus lumea la picioare. Calatorea mult, motivul fiind afacerile si nu ii puneam intrebari,desi era ciudat. Avea multi oameni care il protejau, multe relatii ,dar majoritatea se temeau de el,nu am inteles niciodata de ce. Intr-o seara am fost contactata de un barbat care m-a amenintat,iar cand i-am spus iubitului meu s-a impacientat pe loc si a pus oameni sa ma urmareasca.El este de nationalitate rusa, dar momentan locuieste in Romania si Europa. Au urmat multe telefoane misterioase, ma tinea departe de el, venea si pleca tot timpul, spunandu-mi ca e spre binele meu sa nu fiu implicata. Am inceput sa banuiesc ca ar fi vorba despre o alta femeie,nu intelegeam nimic... Gelozia si disperarea atinsesera cote maxime. Pana intr-o zi,cand am aflat, printr-o intamplare tragica, ca face parte din mafia ruseasca. Am inceput sa rad, parea o poveste demna de Godfather... atunci cand l-am intrebat, mi-a confirmat ,asigurandu-ma de iubirea lui neconditionata si de protectia lui. Nu am crezut atunci, nici acum nu imi vine sa cred. E un personaj important ...negativ. Nu poate sa iasa sau sa se retraga, e un lant vicios si mortal. Il iubesc ,e barbatul vietii mele si nu pot renunta la el. Nu stiu nimic despre ce face el,spune ca e mai sigur asa, dar toate astea ma sperie de moarte. Si,pentru prima oara in viata, nu stiu ce sa fac ... Sau mai bine zis stiu, dar nu pot.
Nu va scriu sa ma lamentez, va scriu ca o femeie care a trecut prin socul vietii sale. Sunt o persoana rationala , echilibrata si sanatoasa mintal, dar sunt femeie ... si iubesc.Am nevoie de sfaturi , pareri, "ce as fi facut daca as fi fost in locul tau" ...sfaturile si parerile necunoscutilor sunt mult mai sincere si folositoare decat cele ale prietenilor. Va rog un singur lucru : lasati deoparte comentariile urate si lipsite de bun simt. Multumesc frumos.


sincera sa fiu imi pare rau pentru faptul ca nu poti sa iti fructifici aceasta iubire cu barbatul vietii tale
multi nu stiu cum e sa iubesti un om care nu e potrivit pentru tine dar care il iubesti cu toata fiinta ta
pur si simplu daca nu ai focul acestei iubiri poti sa fi dureros de citic
o sa iti ramana intotdeauna acolo undeva in inima ,poate ca si cand tu vei crede ca l-ai uitat tot o sa ii mai ai in suflet
inima iti spune sa fi cu el ,insa frica de ceea ce se va alege de familia ta tind sa cred ca este ceea ce te-a facut sa te desparti de el si intreadevar un motiv intemeiat sa stai departe de el
eu nu cred ca se va transforma intr-o fiara si daca nu ti-a spus cu ce se ocupa a facut-o pentru ca a vrut sa te protejeze si nu vad ce e rau in faptul ca ai primit cadouri ,atentii(potrivit celorlalte comentarii )o femeie merita asa
e greu sa ii comanzi inimi,e greu dar daca te-ai despartit de el e un mare pas
esti o femeie puternica !sper indiferent de ceea ce o sa faci pe viitor sa iti fie bine!
hocus_pocus
Postat pe 8 August 2011 18:25
De la: kudika132368, la data 2011-08-08 12:48:12
De la: kudika226898, la data 2011-08-02 17:17:01Se vede dupa artag cat esti de iubita...



da tu de unde stii cat de iubita sant eu???

se pare ca tu ai avea chef de putin artag! se pare...!!

daca vrei ....oricand iti stau la dispozitie!!

numai ca nu prea am timp de kudika ...dar nici o problema ,cu intarziere si tot am sa-ti raspund !

asa ca ..astept !

si daca tot te irita la icre sa stii cat de iubita sant eu,afla ca astea mai artagoase sant cele mai iubite!! nu stiai??
cele care nu-si arata coltii sant luate de prostute si se cam .......c'a....c'a in capul lor!

asa ca inchipuieti cat de iubita pot fi eu una care tot timpul are chef de artag!
daca vrei sa afli ....provoacama1



"inchipuieti", "provoacama"...
kudika226898
Postat pe 9 August 2011 22:09
De la: kudika226898, la data 2011-08-09 22:09:03
De la: kudika132368, la data 2011-08-08 12:48:12
De la: kudika226898, la data 2011-08-02 17:17:01Se vede dupa artag cat esti de iubita...



da tu de unde stii cat de iubita sant eu???

se pare ca tu ai avea chef de putin artag! se pare...!!

daca vrei ....oricand iti stau la dispozitie!!

numai ca nu prea am timp de kudika ...dar nici o problema ,cu intarziere si tot am sa-ti raspund !

asa ca ..astept !

si daca tot te irita la icre sa stii cat de iubita sant eu,afla ca astea mai artagoase sant cele mai iubite!! nu stiai??
cele care nu-si arata coltii sant luate de prostute si se cam .......c'a....c'a in capul lor!

asa ca inchipuieti cat de iubita pot fi eu una care tot timpul are chef de artag!
daca vrei sa afli ....provoacama1



"inchipuieti", "provoacama"...




Ce faci breeee....du...du...ie care nu-i duduie mintea de nici o culoare????
Numai atata poti ?? sa te strici de ras numai ca ai gasit doua greseli minore ortografice facute din viteza atingand tastele gresit???
si te-ai stricat de ras nu-i asa??/
Si eu ...crede-ma cand vad ca altii sant cu zece trepte mai jos ca mine ! ma ingras de atata ras!
Si uite de asta o sa ma duc acum la toaleta sa trag o pishare in cinstea ta ca m-ai facut sa rad !
Ai inteles ce am scris nuuuu??? ia hai mai corecteza putin lucrarea ..ca sa ma mai satisfaci un pic!!
kudika132368
Postat pe 27 August 2011 14:57
Greseli minore...cica de la tastare...toate agramatele se scuza astfel...
kudika226898
Postat pe 11 Septembrie 2011 00:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt in impasul vietii 70 De la: kudika018999 10 Mai 2009 14:50
tankini...? 7 De la: Barbie30 1 Iulie 2010 18:09
Sa iubesti un barbat casatorit... 359 De la: 11 August 2012 02:45
sfaturi 10 De la: kiss_my_ass 6 August 2013 15:48
nu ma mai vrea in viata lui...de ce?va rog ajutati-ma!!:( 47 De la: alyn27 6 Iunie 2010 12:38