Setari Cookie-uri

Iubitul meu face parte din mafie

De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.


Buna ziua,
ai dreptate pana la un punct,domnisoara,pentru ca,atata timp cat iti postezi problema pe acest forum si ceri sfaturi,deja caracterul "PRIVAT",isi pierde din veridicitate si trebuie sa-ti asumi si limbajul neadecvat practicat de prea multe ori totusi,cu parere de rau spun asta,de catre unele persoane,mai putin civilizate in limbajul folosit,dupa ce-ti vizualizeaza textul.Dar asta este o problema minora in comparartie cu situatia in care te afli,pentru ca,trebuie sa-ti spun asta,ai fost total nepregatita cand ai inceput o astfel de relatie.Si sa-ti spun de ce cred asta.
Nu stiu cat de veridica este aventura ta,dar presupunand ca te afli intr-o asemenea relatie si lasand la o parte latura aventuroasa,pot sa-ti spun cateva cuvinte.
Este, poate,greu de crezut ,dar,intr-adevar exista ,infiltrate, in societatea romaneasca,grupuri apartinand mafiei rusesti,nu cunosc foarte multe amanunte ,dar cu deschiderea masiva in spatiul european,a fost posibila o astfel de miscare mai ales ca tara noastra este "maicuta " tuturor,la toate nivelurile.Nivelul la care se afla domnul in cauza, nu il cunosc si nici nu ma intereseaza prea mult in acest moment,ceea ce pot sa-ti spun este ca,ai gresit IN ALEGEREA persoanei alaturi de care spui ca te simti bine.Vroiam sa te intreb ceva si anume;"-Esti romanca pur sange?" Numele mi se pare aparte de numele comune,romanesti.Poate ca gresesc!Nu ne luam acum,dupa filme cu gangsteri,dar nu vad de ce ai ales aceasta cale.Aceste persoane,indiferent din ce gasca fac parte,nu prezinta incredere,ci,mai degraba,un factor de risc!Daca ma iau dupa ceea ce ne-ai descris,nu stiu de ce te-ai alturat unui astfel de om.Toata dragalasenia din lume,toti banii,placerile pe care ti le face zi de zi,satisfactiile personale si materiale,nimic din toate astea nu-ti vor fi de folos atunci cand vei ajunge intr-un impas.Stiu ca viata traita in huzureala este fermecatoare,dar pune in balanta viata ta si pericolul ce-l aduce iubitul tau in relatia voastra.Deci,gandeste-te si ia hotararea cea mai buna!Nu stiu de ce toate fetele,fara minte as spune eu,alerga numai dupa barbatii care au doar bani,in rest,nimic!Poate doar violenta in sange!
kudika414141
Postat pe 28 Iulie 2011 15:04
De la: miss_darine, la data 2011-07-28 14:07:18
De la: kudika132368, la data 2011-07-28 13:41:03
"Anastasia" ,uite sfatul meu !

AI vazut ....te fac ba mincinoasa ,ba mai stiu eu cum...si singurul sfat pe care il pot da este sa termini aceasta POVESTE NEMURITOARE ! Te asteptai la altceva??? Sant femei care au uitat ce este dragostea, care gandesc marginalizat, fara sentiment si totul se leaga de bani! Ceea ce probabil le lipseste lor!

Dar daca iti poti infrana sentimentele dogoritoare si sa ti le rationalizezi ,sa pui frana cum s-ar spune, la timp, cred ca ar fi cea mai buna alegere!


am spicuit din mesajul tau, ID-ule care te ascunzi in spatele unui numar...sfaturile pe care le iei in deradere a celor care chipurile au uitat ce este dragostea.... si finalul tau de-a dreptul apoteotic
esti za best


DA,miss_darine KAKA - line, si eu la randul meu ,pe kudika ,sant tot un ID numerologic! am spus eu ca ma diferentiez prin ceva fata de ceilalti utilizatori,referitor la identitatea mea????
anumite sfaturi(ca al tau de exemplu ) nu merita nici atentie ,si nici sa i se atribuie vre-o importanta,vorbesc din punctul meu de vedere ! ceilalti nu au decat sa ti le asculte(sfaturile).
ptr. mine esti nula, multimea vida! ca si inainte de altfel,cee...m-ai uitat??? nu mai stii cine sant???
eu zic sa nu ma provoci iarasi ,ca iar o dam in altele...stii tu de care gen....l
Eu nu te-am mai bagat in seama,tu de ce te bagi , iarasi ca musca in lapte ???
M-am adresat "Anastasiei" ,nicidecum tie,asa ca hai ...PASHLI de aici !
kudika132368
Postat pe 28 Iulie 2011 15:44
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-28 14:59:19
De la: kudika132368, la data 2011-07-28 13:41:03
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.



"Anastasia" ,uite sfatul meu !
Lumea ,in general, este rautaciosa,si cunoscutii si necunoscutii!! mai ales necunoscutii,carora le place sa critice mai abitir ca ziarele de scandal romanesti! si nu-i poti combate ptr. ca si ei la randul lor isi ascund adevaratele identitati in spatele unor nume inventate,si nu numai numele ci si viata privata,care poate fi mai obscura decat povestea vietii tale ,dar ...critica pe altii!! asa ca parerea mea este ca(daca tot ce ai postat s-a petrecut si in fapt) ,nu ai facut bine facand-o publica,pe un site unde nu stiu daca ai ceva de invatat (benefic)sau poti beneficia de sfaturi demne de retinut! nu dau exemple,cred ca stii la ce postari ma refer!

FEMEIA INDRAGOSTITA isi spune offul ,si asta esti tu "Anastasia" !
Barbatii critica tipul de barbat cu care intamplator viata ti-a dat oportunitatea sa te intalnesti.Retine ,am spus OPORTUNITATE,ptr.ca poate fi destinul tau care te poate duce la pierzanie, constientizand, sau poate fi un test al vietii pe care daca il treci cu succes(renuntand la o relatie si la un viitor cetos) , reducand riscurile unei vieti cu un permanent pericol in spate,sa ajungi sa ai parte de o batranete linistita !
Femeile ,in general(cu mici exceptii) toate viseaza printul care le va pune lumea la picioare ! In cazul de fata cu exceptia meseriei "printului" tau ! AI vazut ....te fac ba mincinoasa ,ba mai stiu eu cum...si singurul sfat pe care il pot da este sa termini aceasta POVESTE NEMURITOARE ! Te asteptai la altceva??? Sant femei care au uitat ce este dragostea, care gandesc marginalizat, fara sentiment si totul se leaga de bani! Ceea ce probabil le lipseste lor!

Esential este ceea ce se petrece in inima ta ! Si banuiesc ca te mistuieste focul dragostei ! dar ...se intersecteaza cu buna ta constiinta care iti spune ca ceea ce face printul visurilor tale nu este deloc bine! nu-i asa??

Afla ca dupa parerea mea ,nu te poate sfatui nimeni ! ptr. ca nimeni nu traieste ceea ce traiesti si simti tu!
Numai tu esti aceea care poate pune in balanta esenta lucrurilor si numai tu poti decide ce este de facut in continuare!
Daca constientizezi pericolul,si totusi ti-l asumi,stiind bine ce soarta iti pot aduce banii murdari,dar crezi ca dragostea ta curata ptr. el ,va aduce o rezolvare pe mai tarziu ,in viata ta(ceea ce eu nu cred),atunci mergi inainte si fa ce-ti spune inima ta de indragostita de acum! dar ..nu uita ca dupa ce te vei casatori acest print mafiot al tau se poate schimba radical(in rau) ,asumati si acest risc si gandeste-te ce vei face si in aceasta situatie,cand nu stiu daca te va mai putea ajuta cineva! nici macar cu sfaturi!
Dar daca iti poti infrana sentimentele dogoritoare si sa ti le rationalizezi ,sa pui frana cum s-ar spune, la timp, cred ca ar fi cea mai buna alegere!
Este ceea ce te poate sfatui un om,sau o femeie cu o gandire normala,dar fara o inima parjolita de sentimente!
restul depinde numai de tine!
SUCCES si sper sa faci alegerea cea mai buna pentru TINE!




Iti multumesc din suflet, esti singura persoana care s-a exprimat civilizat. Deh, asta-i Romania si conceptiile ei stramte. Am citit tot ce ai scris, aveam nevoie de o parere din afara ...Si am ajuns la concluzia ca cel mai bun sfat pe care mi-l poate da cineva este al meu insami. Inclin sa cred ca a fost o greseala sa imi spun povestea aici , dar eram intr-o stare de panica si complet confuza. Ai dreptate si iti multumesc inca o data.


Cu placere draga mea ! daca ti-am ajutat cu ceva in luarea deciziei definitive, ma bucur ca ti-am putut fi de folos ,chiar daca aportul meu a fost minim! inca odata succes in continuare!
kudika132368
Postat pe 28 Iulie 2011 15:50
De la: , la data 2011-07-26 21:31:22L-am cunoscut in urma cu doi ani de zile, prin intermediul firmei la care lucrez si ne-am indragostit pe loc unul de celalalt. Este un barbat sarmant, inteligent, rafinat si superior din toate punctele de vedere barbatilor pe care i-am cunoscut vreodata si pe care continui sa-i cunosc. Mi-a oferit tot ce ar dori o femeie :iubire, atentie,siguranta ... m-a cucerit tot mai mult si ma facea sa ma simt ca si cum mi-ar fi pus lumea la picioare. Calatorea mult, motivul fiind afacerile si nu ii puneam intrebari,desi era ciudat. Avea multi oameni care il protejau, multe relatii ,dar majoritatea se temeau de el,nu am inteles niciodata de ce. Intr-o seara am fost contactata de un barbat care m-a amenintat,iar cand i-am spus iubitului meu s-a impacientat pe loc si a pus oameni sa ma urmareasca.El este de nationalitate rusa, dar momentan locuieste in Romania si Europa. Au urmat multe telefoane misterioase, ma tinea departe de el, venea si pleca tot timpul, spunandu-mi ca e spre binele meu sa nu fiu implicata. Am inceput sa banuiesc ca ar fi vorba despre o alta femeie,nu intelegeam nimic... Gelozia si disperarea atinsesera cote maxime. Pana intr-o zi,cand am aflat, printr-o intamplare tragica, ca face parte din mafia ruseasca. Am inceput sa rad, parea o poveste demna de Godfather... atunci cand l-am intrebat, mi-a confirmat ,asigurandu-ma de iubirea lui neconditionata si de protectia lui. Nu am crezut atunci, nici acum nu imi vine sa cred. E un personaj important ...negativ. Nu poate sa iasa sau sa se retraga, e un lant vicios si mortal. Il iubesc ,e barbatul vietii mele si nu pot renunta la el. Nu stiu nimic despre ce face el,spune ca e mai sigur asa, dar toate astea ma sperie de moarte. Si,pentru prima oara in viata, nu stiu ce sa fac ... Sau mai bine zis stiu, dar nu pot.
Nu va scriu sa ma lamentez, va scriu ca o femeie care a trecut prin socul vietii sale. Sunt o persoana rationala , echilibrata si sanatoasa mintal, dar sunt femeie ... si iubesc.Am nevoie de sfaturi , pareri, "ce as fi facut daca as fi fost in locul tau" ...sfaturile si parerile necunoscutilor sunt mult mai sincere si folositoare decat cele ale prietenilor. Va rog un singur lucru : lasati deoparte comentariile urate si lipsite de bun simt. Multumesc frumos.








... dragutza ... din experienta mea ... ce e bun se termina repede ... pina descoperi ca mai sint si alte lucruri bune pe linga tine ... ca sa revenim la subiect ... din ce spui se pare ca ''bunastarea'' individului e adusa de activitati de spionaj ... sa ii spunem asa ... pentru ca mafiotii rusi arata altfel fatza de cum ii descrii ... din pacate se pare ca s-a pus rau cu cine nu trebuie si s-ar putea sa se imbolnaveasca subit ... nu er fi cazul sa pui la inima ca de obicei tipul asta de ''fermecatori'' au diverse femei simplutze prin mai toate colturile lumii ... cind ai bani facuti usor nu e deloc greu sa fii atent si ''iubire'' ... parerea mea este ca te-a imbatat cu prea multa ''atentie'' (asa cum fac majoritatea cu romancutzele noastre dornice de viata ca in telenovele) ca ai cam si uitat pe ce pamint traiesti ... iar cind o sa te trezesti o sa ti se para prea urit ... pacat ...
marco918
Postat pe 28 Iulie 2011 16:26
ba papgalule daten morti mati nu mai vorbi ca.caturi ca nu te pricepi
animallover
Postat pe 28 Iulie 2011 16:46
De la: animallover, la data 2011-07-28 16:46:13ba papgalule daten morti mati nu mai vorbi ca.caturi ca nu te pricepi









... onanel ... mai traiesti mai badie ? ...

marco918
Postat pe 28 Iulie 2011 16:56
De la: kudika132368, la data 2011-07-28 15:44:57
De la: miss_darine, la data 2011-07-28 14:07:18
De la: kudika132368, la data 2011-07-28 13:41:03
"Anastasia" ,uite sfatul meu !

AI vazut ....te fac ba mincinoasa ,ba mai stiu eu cum...si singurul sfat pe care il pot da este sa termini aceasta POVESTE NEMURITOARE ! Te asteptai la altceva??? Sant femei care au uitat ce este dragostea, care gandesc marginalizat, fara sentiment si totul se leaga de bani! Ceea ce probabil le lipseste lor!

Dar daca iti poti infrana sentimentele dogoritoare si sa ti le rationalizezi ,sa pui frana cum s-ar spune, la timp, cred ca ar fi cea mai buna alegere!


am spicuit din mesajul tau, ID-ule care te ascunzi in spatele unui numar...sfaturile pe care le iei in deradere a celor care chipurile au uitat ce este dragostea.... si finalul tau de-a dreptul apoteotic
esti za best


DA,miss_darine KAKA - line, si eu la randul meu ,pe kudika ,sant tot un ID numerologic! am spus eu ca ma diferentiez prin ceva fata de ceilalti utilizatori,referitor la identitatea mea????
anumite sfaturi(ca al tau de exemplu ) nu merita nici atentie ,si nici sa i se atribuie vre-o importanta,vorbesc din punctul meu de vedere ! ceilalti nu au decat sa ti le asculte(sfaturile).
ptr. mine esti nula, multimea vida! ca si inainte de altfel,cee...m-ai uitat??? nu mai stii cine sant???
eu zic sa nu ma provoci iarasi ,ca iar o dam in altele...stii tu de care gen....l


Eu nu te-am mai bagat in seama,tu de ce te bagi , iarasi ca musca in lapte ???

M-am adresat "Anastasiei" ,nicidecum tie,asa ca hai ...PASHLI de aici !



Am uitat sa-ti precizez, miss_darine ca sfaturi ca ale tale,date in deradere,nu merita decat sa fie luate ca atare,adica tot in deradere....din partea mea poti sa te strofoci pina numai poti sa te tot pupi in bot pe aici,insa in ceea ce ma priveste ramai tot un produs AMBALAT si EXPIRAT!
kudika132368
Postat pe 29 Iulie 2011 12:59
Ma lamureste si pe mine cineva ?
De ce la prima postare de la acest topic apare acelasi avatar ca la prima postare de la urmatorul topic:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50306/buna-ziua.html
luchianramona
Postat pe 29 Iulie 2011 14:06
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-28 12:24:26
De la: PRALEA_, la data 2011-07-28 08:14:33
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt. Dar nu accept sa fiu judecata de x si y, pentru ca niciunul dintre voi nu este in masura sa judece pe nimeni.

te ascunzi in spatete unui ID...si stergi postarile care nu-ti convin...precum si cele care spun adevarul despre acest flagel.
unde imi e postarea de ieri...? vezi am prostul obicei sa verific ce postez...stiu e un defect benefic.si nici nu uit ce postez.




Tu deja ai probleme la cerebel.
Cum naiba sa iti stearga ea posturile?Poate ai vrut sa zica ca, kudik, nicidecum ea.

sigur la cerebel...? daca ma tratez dupa cum spui tu nu ajung la casa aia ?
stii tu ca mneaie nu este o kudik ?
eu am intrebat la ea tu ce te infigi asa tare in baiatu ? ai probleme cu ceva...
PRALEA_
Postat pe 29 Iulie 2011 15:53
Buna Anastasia.stiu ca este greu pentru ca il iubesti...esti pusa intre ciocan si nicovala....dar singura care decide esti tu..numai tu..indiferent de opinia unuia si altuia...dar un mic amanunt care trebuie sa-l stii...nu e cum zice el..daca intr-adevar vrea sa iasa din aceste afaceri dubioase ar putea.greu dar ar putea..dar sfatul meu este ca oricat de greu ti-ar fi viata ta e mult mai importanta decat relatia ta cu el...asa ca pune capat relatiei..in rest sper sa aud numai de bine..o seara buna sa ai..
eutoteu2399
Postat pe 29 Iulie 2011 21:16
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt.


Criticile nu isi au nici un rost acum, e prea tarziu.
Sfatul meu este sa te gandesti cam ce ti-ar putea aduce viitorul langa el.
Face parte din mafia ruseasca, brutala, fara reguli si fara onoare. Risca sa fie asasinat oricand, daca o sa ai copii cu el risca sa fie rapiti, tu doar pentru ca ai o relatie cu el ai inceput deja sa primesti amenintari. Risca, daca e prins, sa faca ani lungi de puscarie.
Plus ca nu poti sa stii ce are pe constiinta omul asta.
Gandeste-te bine daca merita.
Parerea mea e ca nu.
Armain
Postat pe 30 Iulie 2011 07:27
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-27 20:39:04Accept cu cea mai mare bucurie sfaturi, atata timp cat se fac in masura bunului simt... Inclusiv critici,mai ales critici; fiecare e liber sa-si exprime parerea. Toate in masura bunului simt.


Criticile nu isi au nici un rost acum, e prea tarziu.
Sfatul meu este sa te gandesti cam ce ti-ar putea aduce viitorul langa el.
Face parte din mafia ruseasca, brutala, fara reguli si fara onoare. Risca sa fie asasinat oricand, daca o sa ai copii cu el risca sa fie rapiti, tu doar pentru ca ai o relatie cu el ai inceput deja sa primesti amenintari. Risca, daca e prins, sa faca ani lungi de puscarie.
Plus ca nu poti sa stii ce are pe constiinta omul asta.
Gandeste-te bine daca merita.
Parerea mea e ca nu.
Armain
Postat pe 30 Iulie 2011 07:27
Nu stiu ce-i asa greu de crezut si nu inteleg de unde atata superficialitate in a trata un astfel de subiect. Intr-adevar, ai facut rau ca ai publicat asa ceva, desi iti inteleg nelinistea. Am trecut si eu prin ceva asemanator si stiu cum este sa fii prinsa intre inima si constiinta.Nu crezi vreodata ca tocmai tie ti se poate intampla asa ceva si totusi se intampla.Si da, nu e vorba de bani si da, persoana care cade urat in capcana poate fi o persona educata cu principii solide. Si uite asa, ce te faci, cand te indragostesti de uiti de tine, dar din pacate, de cine nu trebuie?! Nu-i deloc simplu. Dar, repet, nu trebuia sa faci public, Anastasia. Raspunsul il gasesti doar in tine, ajutata, poate de cei apropiati tie, desi, sigur, raspunsul lor iti va cadea greu, pentru ca sigur iti vor spune sa renunti, cat mai poti si daca mai poti.Poti sta de vorba si cu-n psiholog, care, ar vedea ceva mai obiectiv problema.Nu stiu daca se poate iesi asa usor din situatia respectiva, avand in vedere ca sunt sentimente puternice de iubire, la mijloc si fiind vorba de o situatie mai complicata.
lizzylight
Postat pe 30 Iulie 2011 11:42
Buna!
Cred cu tarie ca orice om se poate schimba.Cata vreme nu a omorat pe nimeni, nu a facut trafic de carne vie sau droguri cred ca as putea sa trec cu vederea(ex:spalare de bani).Dar totul depinde de tine ,si anume cat poti sa ierti si ce principii de viata ai.Cred ca trebuie sa te gandesti in primul rand ce anume te-ar face mai fericita .Nu inteleg de ce majoritatea "sfaturilor" tind sa fie pentru varianta usoara si anume fuga.Daca iubesti pe cineva cu adevarat trebuie sa-l sustii si sa lupti pentru dragostea voastra.Ideea e ca intr-o relatie trebuie sa lase ambii parteneri cate un pic de la ei ca relatia sa mearga.
Sper ca esti ok ,pentru ca am vazut ca nu ai mai scris de 2 zile.
Mult curaj !
gabi
gabi_cornel_2006
Postat pe 30 Iulie 2011 14:16
Ti-am citit povestea si in ciuda comentariilor m-am gandit totusi sa raspund.
Fostul meu iubit se aseamana mult cu cel al tau. Niciodata nu am stiut ce face, mereu imi spunea ca trebuie sa se intalneasca cu diferite persoane si ca atunci cand o sa aiba incredere in mine imi va spune tot. Din punctul meu de vedere o relatie se bazeaza pe incredere si comunicare, iar la voi nu stiu daca exista asa ceva din moment ce el se bazeaza doar pe faptul ca tu il iubesti si o sa intelegi ( sau taci ) pana la urma.
Lucrurile vor deveni mult mai grave pe parcurs. Toata familia fostului meu este respectata in oras ( de temut), mama lui nu iese mai niciodata din casa sau daca iese este mereu insotita, nu a lucrat o zi in viata ei.
La tine amenintarile deja au inceput si vor continua garantat. Vei duce o viata de prizoniera, te asigur. Nu vei avea voie sa vorbesti, sa ai prieteni, sa mergi undeva de capul tau. Si de la job poti sa iti iei adio de pe acum.
M-am indragostit de el asa cum ai facut si tu. Te fascineaza cum se poate schimba atunci cand e cu tine, pe mine m-a cerut de sotie inca din prima clipa , dar m-am indepartat. Ar putea umbla si cu altele, dar acum depinde numai de el. Oricum ar fi, tot la tine se va intoarce . El nu poate renunta la ceea ce este, tu nu poti renunta la el. Nu te sfatuiesc sa il parasesti decat daca ai motivele clar intiparite in cap, altfel te va intoarce. Eu inca ma gandesc la el in fiecare zi si cu greu ma abtin sa nu il caut...
Gloose
Postat pe 30 Iulie 2011 15:01
In Romania totul este la limita intre legal si ilegal .Dusmani mari poti avea si din afaceri cinstite , pot aparea tot felul de evenimente neplacute din aceasta cauza...vreu sa spun ca probleme la un anumit nivel apar si fara a fi asociata cu un interlop
Toti oamenii sunt diferiti,adica o sa gasesti oameni educati dar rai , dar in acelas timp oameni in afara legii dar cu mare caracter,totusi mediul ,educatia," jobul " ,valorile morale etc , mai devreme sau mai tarziu iti dau amprenta structurii tale interioare.
Probabil ca acest om a rezonat cu nevoia ta de a intalni un barbat adevarat ,atitudinea ,puterea (si de a castiga bani) de a fi cineva , de a face totusi lucrurile pe care le face , il recomanda ca si potent...asta daca face lucrurile la un anumit nivel , altfel daca e la nivel mic atunci - e prostie sau lipsa crunta de educatie de valori de a deosebi intre bine si rau .
Inima si ratiunea nu se vor intelege niciodata ! tine de tine sa sti daca vrei aventura in fiecare zi , sau de cateva ori sau nici atat pe an cu altcineva... oricum incetineste lucrurile ,acorda-ti timp sa simti ce vrei , sa alegi !!
Vladimir_Achimescu_1
Postat pe 30 Iulie 2011 15:46
De la: gabi8211, la data 2011-07-30 14:16:01Buna!
Cata vreme nu a omorat pe nimeni, nu a facut trafic de carne vie sau droguri cred ca as putea sa trec cu vederea(ex:spalare de bani).

Aha, si dupa mintea ta, banii aia care trebuie spalati nu provin tot din trafic de droguri, de carne vie, etc? Nu tot din asta traieste si el?
Armain
Postat pe 30 Iulie 2011 16:56
Interesanta povestea...dar mi-e teama ca daca spun ceva legat de subiectul asta, iubitul tau rus, recuperator si mafiot o sa ma asasineze :). Din start n-ar fi trebuit sa postezi aceasta povestioara pe acest site daca macar 10% din ea era adevarata. Motivul e simplu: nu in fiecare zi afli ca te-ai cuplat cu unu' care lucreaza pentru mafie, deci...don'soara blonda, esti foarte usor de identificat :). Mafiotii astia sunt o specie destul de stricta/severa, ma gandesc ca nu si-ar permite sa aiba un intrus in anturajul lor care sa povesteasca pe un site ce periculosi sunt ei :))). Iubitul tau e un neprofesionist :). Te-a cam varat in gura lupului, spunandu-ti ce face el cand merge la munca :). Bine, nu ti-a dat detalii, dar e lesne de inteles cam cu ce se ocupa :). Esti in rahat:)
Ionyssa
Postat pe 30 Iulie 2011 17:00
Lony, de mult nu am mai citit un comentariu de al tau Crezi ca ai panicat fata?
anastasia_m
Postat pe 30 Iulie 2011 17:03
De la: Ionyssa, la data 2011-07-30 17:00:28Interesanta povestea...dar mi-e teama ca daca spun ceva legat de subiectul asta, iubitul tau rus, recuperator si mafiot o sa ma asasineze :). Din start n-ar fi trebuit sa postezi aceasta povestioara pe acest site daca macar 10% din ea era adevarata. Motivul e simplu: nu in fiecare zi afli ca te-ai cuplat cu unu' care lucreaza pentru mafie, deci...don'soara blonda, esti foarte usor de identificat :). Mafiotii astia sunt o specie destul de stricta/severa, ma gandesc ca nu si-ar permite sa aiba un intrus in anturajul lor care sa povesteasca pe un site ce periculosi sunt ei :))). Iubitul tau e un neprofesionist :). Te-a cam varat in gura lupului, spunandu-ti ce face el cand merge la munca :). Bine, nu ti-a dat detalii, dar e lesne de inteles cam cu ce se ocupa :). Esti in rahat:)


Nu mi-e frica de Bau Bau
The_Exile
Postat pe 30 Iulie 2011 17:07
Apreciez din toata inima efortul si mai ales vointa unora de a imi scrie, sperand sa-mi dea un sfat bun.Mi se pare un gest omenesc in ziua de azi.

@eutoteu2399: Trebuie sa te contrazic intr-o privinta : nu are cum sa iasa, e absolut imposibil.Au o lege a tacerii sau ceva de genul..ar insemna sa fie ucis. Mafia ruseasca e cea mai periculoasa organizatie..in fine. Iti multumesc frumos !

@lizzylight : Stiu, nu trebuia sa-l fac public. Eram tulburata si cu mintea aiurea,dar trebuia sa ii las pe altii sa gandeasca la rece pentru mine ...eu eram prinsa intre sentimente si datorie. Iti multumesc pentru ce mi-ai scris, nici eu nu inteleg de ce lumea ia in ras asemenea situatii si le considera ireale doar pentru ca lor nu li s-a intamplat. As vrea ca astea sa fie doar in mintea mea, dar dau piept cu realitatea iar el e acolo..asteptand sa-i dau un raspuns.

@gabi8211 : Da, nu am mai scris pentru ca am luat o decizie. Nu puteam sa fug la nesfarsit si sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic, asa ca m-am intors si am discutat amandoi. Vreo...4 ore. Iar acum,daca sunt sigura de ceva, sunt sentimentele mele fata de el si ale lui fata de mine in acest moment. Iti multumesc pentru incurajare !

@Gloose : Mi se pare absolut firesc si necesar ca piatra de temelie a unei relatii sa fie comunicarea. Asa si e. Da,ma fascineaza din toate punctele de vedere... discuta totul cu mine (!) ,are incredere in mine, ma sprijina si ma iubeste .Stiti vorba aia, what's a man without a woman. Dar eu nu pot trece peste faptul ca m-a mintit si mi-a ascuns toate astea, chiar daca era spre binele meu...nu in toate cazurile ignoranta e o binecuvantare.

@ Maaad : Crede-ma pe cuvant, scopul vietii mele nu era sa ma incurc cu un mafiot rus. Si ai mare dreptate, inima simte ce vrea, iar creierul judeca ce trebuie. Iti multumesc pentru specificare.

@Vladimir_Achimescu_1 : Esti un barbat inteligent si ai priceput totul. Am cautat un barbat adevarat si am gasit unul cu "bonusuri". Da, sunt o femeie tanara, am toata viata inainte si o poarta catre fericire. Mereu m-am pus pe mine pe primul loc si la urma urmei, fac ceea ce consider ca este cel mai bine pentru mine, chiar daca poate fi unori in detrimentul altora. Nu am avut dintotdeauna resurse financiare,a trebuit sa ma lupt pentru ele si m-am maturizat de copil. Poate nevoia de siguranta a fost ce am cautat si am primit. Viata m-a invatat o groaza de lucruri ,iar cel mai important sa ma iubesc cum nu o va face nimeni.

Asa ca am luat o hotarare. Il iubesc si sunt sigura ca e barbatul vietii mele ...de aceea ne-am despartit. Nu stiu daca pentru o vreme sau pentru intotdeauna, timpul o va decide. Am nevoie sa fiu singura cu mine si sa ma regasesc cumva. E vara si am concediu, deci cred ca imi iau talpasita undeva frumos ,foarte departe, pentru o perioada prelungita. Va multumesc inca o data din toata inima ! Atunci cand o sa ma intorc ,va voi spune ce s-a intamplat ..cu mine si cu noi.



Anastasia_Novacek
Postat pe 30 Iulie 2011 17:20
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-30 17:20:41Apreciez din toata inima efortul si mai ales vointa unora de a imi scrie, sperand sa-mi dea un sfat bun.Mi se pare un gest omenesc in ziua de azi.

@eutoteu2399: Trebuie sa te contrazic intr-o privinta : nu are cum sa iasa, e absolut imposibil.Au o lege a tacerii sau ceva de genul..ar insemna sa fie ucis. Mafia ruseasca e cea mai periculoasa organizatie..in fine. Iti multumesc frumos !

@lizzylight : Stiu, nu trebuia sa-l fac public. Eram tulburata si cu mintea aiurea,dar trebuia sa ii las pe altii sa gandeasca la rece pentru mine ...eu eram prinsa intre sentimente si datorie. Iti multumesc pentru ce mi-ai scris, nici eu nu inteleg de ce lumea ia in ras asemenea situatii si le considera ireale doar pentru ca lor nu li s-a intamplat. As vrea ca astea sa fie doar in mintea mea, dar dau piept cu realitatea iar el e acolo..asteptand sa-i dau un raspuns.

@gabi8211 : Da, nu am mai scris pentru ca am luat o decizie. Nu puteam sa fug la nesfarsit si sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic, asa ca m-am intors si am discutat amandoi. Vreo...4 ore. Iar acum,daca sunt sigura de ceva, sunt sentimentele mele fata de el si ale lui fata de mine in acest moment. Iti multumesc pentru incurajare !

@Gloose : Mi se pare absolut firesc si necesar ca piatra de temelie a unei relatii sa fie comunicarea. Asa si e. Da,ma fascineaza din toate punctele de vedere... discuta totul cu mine (!) ,are incredere in mine, ma sprijina si ma iubeste .Stiti vorba aia, what's a man without a woman. Dar eu nu pot trece peste faptul ca m-a mintit si mi-a ascuns toate astea, chiar daca era spre binele meu...nu in toate cazurile ignoranta e o binecuvantare.

@ Maaad : Crede-ma pe cuvant, scopul vietii mele nu era sa ma incurc cu un mafiot rus. Si ai mare dreptate, inima simte ce vrea, iar creierul judeca ce trebuie. Iti multumesc pentru specificare.

@Vladimir_Achimescu_1 : Esti un barbat inteligent si ai priceput totul. Am cautat un barbat adevarat si am gasit unul cu "bonusuri". Da, sunt o femeie tanara, am toata viata inainte si o poarta catre fericire. Mereu m-am pus pe mine pe primul loc si la urma urmei, fac ceea ce consider ca este cel mai bine pentru mine, chiar daca poate fi unori in detrimentul altora. Nu am avut dintotdeauna resurse financiare,a trebuit sa ma lupt pentru ele si m-am maturizat de copil. Poate nevoia de siguranta a fost ce am cautat si am primit. Viata m-a invatat o groaza de lucruri ,iar cel mai important sa ma iubesc cum nu o va face nimeni.

Asa ca am luat o hotarare. Il iubesc si sunt sigura ca e barbatul vietii mele ...de aceea ne-am despartit. Nu stiu daca pentru o vreme sau pentru intotdeauna, timpul o va decide. Am nevoie sa fiu singura cu mine si sa ma regasesc cumva. E vara si am concediu, deci cred ca imi iau talpasita undeva frumos ,foarte departe, pentru o perioada prelungita. Va multumesc inca o data din toata inima ! Atunci cand o sa ma intorc ,va voi spune ce s-a intamplat ..cu mine si cu noi.





Eu ti-as sugera sa te duci in......mata si sa lasi vrajeala !!!
cristinxxx
Postat pe 30 Iulie 2011 17:30
De la: ilumax_76, la data 2011-07-26 22:22:52
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-26 22:16:05Si una si alta. Nu stau cu el pentru bani, am si eu ,ocup o functie importanta. Daca tu consideri ca e o poveste de adormit copiii, atunci esti limitat ,fie social, fie psihic. Nu ma bate, nu imi vorbeste urat, nu ma agreseaza in niciun fel. Din contra, pana acum mi-a aratat mereu dovezi de iubire. Ma iubesc indeajuns incat sa ma respect si sa primesc respect. Dar mi-e teama, mai ales ca am fost amenintata si s-au intamplat mai multe lucruri ... Si mi-e teama ca nu mi-e teama indeajuns. De-aia si scriu aici, in anonimat,pentru ca am parte de opinii brutal si neasteptat de sincere.


Eu nu inteleg de ce folositi ori cuv. limitat ori frustrat cand nu va convine ceva. Ma doare-n laterale ce functie ai tu si cat te respecti. Ai ajuns sa ai de a face cu asemenea oameni ...inseamna ca nu te respecti deloc. Nu ai luat-o inca in freza? Stai cool, ca o s-o iei curand Nu mi te umfla mie in pene ca ocupi nu's ce functie...crezi ca asta te face mai importanta? Tot o prostanaca esti care pune botu la orice martalog interlop



kudika226898
Postat pe 30 Iulie 2011 17:42
De la: Ionyssa, la data 2011-07-30 17:00:28Interesanta povestea...dar mi-e teama ca daca spun ceva legat de subiectul asta, iubitul tau rus, recuperator si mafiot o sa ma asasineze :). Din start n-ar fi trebuit sa postezi aceasta povestioara pe acest site daca macar 10% din ea era adevarata. Motivul e simplu: nu in fiecare zi afli ca te-ai cuplat cu unu' care lucreaza pentru mafie, deci...don'soara blonda, esti foarte usor de identificat :). Mafiotii astia sunt o specie destul de stricta/severa, ma gandesc ca nu si-ar permite sa aiba un intrus in anturajul lor care sa povesteasca pe un site ce periculosi sunt ei :))). Iubitul tau e un neprofesionist :). Te-a cam varat in gura lupului, spunandu-ti ce face el cand merge la munca :). Bine, nu ti-a dat detalii, dar e lesne de inteles cam cu ce se ocupa :). Esti in rahat:)


kudika226898
Postat pe 30 Iulie 2011 17:47
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 17:30:40
De la: Anastasia_Novacek, la data 2011-07-30 17:20:41Apreciez din toata inima efortul si mai ales vointa unora de a imi scrie, sperand sa-mi dea un sfat bun.Mi se pare un gest omenesc in ziua de azi.

@eutoteu2399: Trebuie sa te contrazic intr-o privinta : nu are cum sa iasa, e absolut imposibil.Au o lege a tacerii sau ceva de genul..ar insemna sa fie ucis. Mafia ruseasca e cea mai periculoasa organizatie..in fine. Iti multumesc frumos !

@lizzylight : Stiu, nu trebuia sa-l fac public. Eram tulburata si cu mintea aiurea,dar trebuia sa ii las pe altii sa gandeasca la rece pentru mine ...eu eram prinsa intre sentimente si datorie. Iti multumesc pentru ce mi-ai scris, nici eu nu inteleg de ce lumea ia in ras asemenea situatii si le considera ireale doar pentru ca lor nu li s-a intamplat. As vrea ca astea sa fie doar in mintea mea, dar dau piept cu realitatea iar el e acolo..asteptand sa-i dau un raspuns.

@gabi8211 : Da, nu am mai scris pentru ca am luat o decizie. Nu puteam sa fug la nesfarsit si sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic, asa ca m-am intors si am discutat amandoi. Vreo...4 ore. Iar acum,daca sunt sigura de ceva, sunt sentimentele mele fata de el si ale lui fata de mine in acest moment. Iti multumesc pentru incurajare !

@Gloose : Mi se pare absolut firesc si necesar ca piatra de temelie a unei relatii sa fie comunicarea. Asa si e. Da,ma fascineaza din toate punctele de vedere... discuta totul cu mine (!) ,are incredere in mine, ma sprijina si ma iubeste .Stiti vorba aia, what's a man without a woman. Dar eu nu pot trece peste faptul ca m-a mintit si mi-a ascuns toate astea, chiar daca era spre binele meu...nu in toate cazurile ignoranta e o binecuvantare.

@ Maaad : Crede-ma pe cuvant, scopul vietii mele nu era sa ma incurc cu un mafiot rus. Si ai mare dreptate, inima simte ce vrea, iar creierul judeca ce trebuie. Iti multumesc pentru specificare.

@Vladimir_Achimescu_1 : Esti un barbat inteligent si ai priceput totul. Am cautat un barbat adevarat si am gasit unul cu "bonusuri". Da, sunt o femeie tanara, am toata viata inainte si o poarta catre fericire. Mereu m-am pus pe mine pe primul loc si la urma urmei, fac ceea ce consider ca este cel mai bine pentru mine, chiar daca poate fi unori in detrimentul altora. Nu am avut dintotdeauna resurse financiare,a trebuit sa ma lupt pentru ele si m-am maturizat de copil. Poate nevoia de siguranta a fost ce am cautat si am primit. Viata m-a invatat o groaza de lucruri ,iar cel mai important sa ma iubesc cum nu o va face nimeni.

Asa ca am luat o hotarare. Il iubesc si sunt sigura ca e barbatul vietii mele ...de aceea ne-am despartit. Nu stiu daca pentru o vreme sau pentru intotdeauna, timpul o va decide. Am nevoie sa fiu singura cu mine si sa ma regasesc cumva. E vara si am concediu, deci cred ca imi iau talpasita undeva frumos ,foarte departe, pentru o perioada prelungita. Va multumesc inca o data din toata inima ! Atunci cand o sa ma intorc ,va voi spune ce s-a intamplat ..cu mine si cu noi.





Eu ti-as sugera sa te duci in......mata si sa lasi vrajeala !!!


kudika226898
Postat pe 30 Iulie 2011 17:48
fata si eu am trait asa cu cineva 2 ani si jumatate si mi-a oferit tot ma ducea si ma aducea cu masina si aveam tot ce vroiam pana am aflat.am facut greseala sa accept viatza asta.a intrat la puscarie in germania si a scapat mai tarziu a intrat in austria la mititica si iar a ieshit.ma iubeste si aqm dar nu e viatza langa un asemenea om.recunoscx ca nu pot sa mai iubesc la fel de mult pe nim ,asa cum l-am iubit pe el,dar viata merge inainte.daca as fi stat langa el ar fi fost un chin fiecare secunda din viata mea.deci renunta.
renunta acum si iubeste-l asa in continuare dar nu mai sta cu el intelege ca iti faci rau.stiu cum e sa fie plecat cu lunile sa nu stii nimic de el,telefoane de 2 minute si va vedeti odata la 3 luni.e naspa rau pe bune renunta
kudika020149
Postat pe 31 Iulie 2011 00:06
Draga Anastasia,

Povestea ta seamana foarte bine cu ceea ce i s-a intamplat unei prietene foarte bune.A cunoscut un tip foarte dragut, sarmant si cu toate calitatile si a petrecut alaturi de el 5 ani.Problema lui era ca avea o serie de afaceri nelegiuite si i-a spus prietenei mele ca o iubeste si daca accepta sa plece cu el in strainatate, va fi femeia vietii lui. Numai k lucrurile nu au stat asa, ea fiind o fata cu capul pe umeri si-a dat seama de afacerile lui, i-a spus ca il iubeste si ca nu poate sa plece cu el pentru ca nu ar putea sa mai traiasca cu ea insasi daca relatia lor nu ar merge si ar trebui sa se intoarca acasa.Ideea era ca el nu dorea sa o faca numai sotia lui ci si complice la activitatile lui dubioase si astfel, dupa o relatie de 5 ani, ea a ramas cu o dragoste care si dupa scurgerea a doi ani plini de evenimente, nu a reusit sa o uite.A avut parte de multe intamplari in relatia asta, i-a spus ca il iubeste si el i-a spus ca nu e adevarat; daca l-ar iubi ar accepta sa plece cu el. In plus ca ea era o fata modesta, cu un loc de munca modest si el ii imputa ca vezi doamne nu are bani pentru ca nu vrea sa aiba si fel de fel de alte intamplari.
Nu stiu daca faptul ca cineva a mai trait o poveste la fel de dureroasa ca cea relatata de tine iti va mai indulci suferinta pe care o traiesti, dar vreau sa subliniez ca desi a renuntat la relatie cu greu si a suferit extraordinar, prietena mea traieste cu inima impacata ca a facut ceea ce trebuia desi nu s-a mai indragostit.
Sfatul meu, daca imi permiti, este sa renunti la dragostea asta, desi e extraordinar de greu.Un regret il vei avea oricum, ba ca ai acceptat sa fii cu el in continuare partasa la afacerile lui ba ca renunti si nu vei stii niciodata ce viata ai fi avut alaturi de el.Iti spun chestia asta pentru ca am fost langa prietena mea cand a plans si si-a blestemat soarta din cauza lui si stiu intr-adevar cat de greu e.
lora_88
Postat pe 31 Iulie 2011 10:12
De la: kudika132368, la data 2011-07-29 12:59:33
Am uitat sa-ti precizez, miss_darine ca sfaturi ca ale tale,date in deradere,nu merita decat sa fie luate ca atare,adica tot in deradere....din partea mea poti sa te strofoci pina numai poti sa te tot pupi in bot pe aici,insa in ceea ce ma priveste ramai tot un produs AMBALAT si EXPIRAT!

eh prietena mea, cum puteam eu sa te uit tocmai pe tine...dar este ceva ce n-ai inteles atunci cand ai aparut meteoric si vad ca nici acum...eu nu dau sfaturi draga mea...asa ca poti sa consideri postarile mele cum vrei...in rest, nu ma deranjeaza deloc parerea ta despre mine...sa fi sanatoasa si iubita
miss_darine
Postat pe 31 Iulie 2011 10:49
Eu cred ca iubirea conteaza foarte mult si daca va iubiti, sa nu va certati pentru asta.
antonya92_19
Postat pe 31 Iulie 2011 10:59
Daca prietenul meu ar fi facut parte din "mafie" si ar fi fost barbatul vietii mele(sau orice fata care ar fi dat de asa ceva),nu cred ca as fi scris aici ca el este mafiot si mai ales sa caut un sfat...ciudat nu? cred ca as fi vorbit cu el,adica asa mi se pare normal.
Elyaa
Postat pe 31 Iulie 2011 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat, de ceva......... 17 De la: ploidevise 19 Noiembrie 2010 17:59
Reluarea unei relatii 38 De la: eyo_grl 4 Iulie 2010 23:00
vdjjdkfff 70 De la: yza79 29 Noiembrie 2009 01:03
caut amanta 18 De la: valy90 7 Decembrie 2010 13:23
de ce nu iubesc soacrele nepotii de la nora? 29 De la: MONSENIORUL 7 Ianuarie 2012 14:56