Setari Cookie-uri

Destinul ne refuza?

De la: hellas75, la data 2011-08-02 20:41:30Asa este...putem influenta Destinul,daca intelegem ce este cu adevarat acesta...Cand am spus ce ai comentat tu aici m-am referit la totalitatea atitudinilor pe care le va avea vis-a-vis de acasta situatie...Si cum atitudinile ne sunt influentate energetic,comandate de suflet si filtrate de minte,poti sa recunosti ca intr-adevar Destinul este cel care o va lasa sau nu sa decida...mai depinde si cat Liber Arbitru are la indemana si cum stie sa il foloseasca...Doar venim pe acest Pamant ca Fiinte Libere,ce ne limiteaza sunt simturile trupesti si ceea ce le comanda...Multumesc de remarca ,oricum....
Nu prea sint de acord ,si am sa-ti spun de ce ......in momentul in care traiesti inconstient...atunci da ..bagi destinul la innaintare.adica lasi pe alti sa decida pt tine,sau desi nu tie bine intr-o anumita situatie,nu ei nici o atitudine.
Eu stiu ca am liberul arbitru pe tot parcursul vieti,ca nu TREBUE sa fac nimic,dar daca fac ceva ,atunci este pt ca asa vreau eu sa fac,deci sint constienta de consecintele actiunilor mele si nu dau vina pe destin,mai stiu ca am posibilitatea de a da un nou curs vietii mele in orce moment.
lilu_67
Postat pe 3 August 2011 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea mea imposibila e un actor american cunoscut.M-am indragostit de el. 297 De la: Georgia12 27 August 2009 00:45
ce locuri mai frecventati pt distractie?? 2 De la: kudika_6509 7 Mai 2012 23:06
CE ZICETI? 34 De la: kudika325074 15 Octombrie 2010 01:45
iubire complicata 196 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:36
oare e insarcinata? 20 De la: tania20 11 August 2009 18:22