Setari Cookie-uri

un sfat ori o parere

Salut, am o problema, umpic mai mare ca data trecuta.....

Am o relatie cu o fata de aproape 8 luni, ea are 15 ani jumate si eu 17. Am fost plecat o saptamana la munte, timp in care, recunosc, o bagam in seama cand puteam pentru ca uneori nu aveam semnal, alteori eram ocupat cu altceva si tot asa, dar ea spunea ca o bag in seama doar cand am chef, totusi a trecut acea saptamana si am venit in Bucuresti, ne-am intalnit...am schimbat cateva vorbe si totul parea sa fie ok. Ea urma sa plece la tara, iar eu la mare peste 2-3 saptamani, ne-am intalnit, am stat de vorba si parea foarte fericita, chiar spunea ca ii era dor de mine si ca i-am lipsit, eu am crezut ce a spus si totul a fost ok. Dupa cateva zile de cand era la tara, brusc a inceput sa se schimbe, in sensul ca nu mai era la fel de calda cand vorbea cu mine, spunea ca are treaba cand o sunam, nu ma baga in seama decat daca ii spuneam eu ceva, nu m-am gandit neaparat ca ar avea pe altcineva, dar nu am gasit o explicatie plauzibila pentru comportamentul ei, totusi cred ca parintii au o influenta destul de mare asupra ei si cred ca si-ar fi bagat coada in relatia noastra, spun asta pentru ca am refuzat sa il ajut pe taicasu' in anumite treburi, asta pentru ca si el a avut un comportament urat fata de mine si nu am putut trece cu vederea, deci nu! Spun asta pentru ca stiu cat ma iubea, era imposibil sa se schimbe asa brusc. Acum ce pot face? Am vorbit cu ea acum cateva zile si spune a ca nu mai suntem impreuna si sa o las in pace, iar azi spunea ca nu e hotarata si ca ar mai vrea sa ne dam o sansa, eu m-am hotarat sa incerc sa o uit, chiar daca nu imi va fi usor, mai ales ca suntem si in acelasi liceu, dar voi vedea...
Si ar mai fi ceva, cat am fost plecat la mare, am cunoscut o fata, din Buzau, de care m-am indragostit si care ar vrea sa fim impreuna, dar nu stiu ce sa fac, sa incerc sa ma impac cu fosta sau sa o uit si sa incep o noua relatia cu asta? Probabil ca fosta va dori sa se impace cu mine cand imi va simti lipsa si probabil eu am sa am o relatia cu cealalta... chiar nu stiu ce sa fac..
As dori un sfat...sau orice altceva :(

Multumesc frumos.
kudika_andrei
Postat pe 10 August 2011 22:40
Faza asta-i tare!

,,de care m-am indragostit si care ar vrea sa fim impreuna"

Tu te-ai indragostit si ea vrea sa fi-ti impreuna.
doi_ochi_caprui
Postat pe 10 August 2011 22:46
As dori un sfat...sau orice altceva

un sfat ar fi sa te hotarasti ce vrei esti cu cu*u in sapte luntre.ar trebui sa te gandesti pentru ca vad ca in scris esti destul de matur .tu vi la 17 ani cu probleme pe care le au oameni mult mai batrani,de 30-40 de ani
pickard
Postat pe 10 August 2011 22:49
Nu am intrat in amanunte, spun acum pe scurt, eu m-am indragostit de ea, i-am spus, pe urma a aflat ca am prietena, i-am explicat ca nu prea ne mai intelegem si ne vom desparti, eu i-am tot explicat dar nu mai parea interesata de mine, am renuntat si incercam sa nu ma gandesc la ea, dar azi ma sunat si a adus vorba de asta, deci pot spune ca m-am indragostit de ea si ca vrea sa fim impreuna, eu nu stiu ce sa fac, nu stiu daca mai vreau, as accepta-o doar ca sa o uit pe fosta si poate cu timpul voi incepe sa tin la ea, dar aici apare o alta problema, daca imi va da tarcoale fosta?

PS: eu am sperat sa fiu cu ea, doar daca ma voi desparti de fata cu care eram atunci.
kudika_andrei
Postat pe 10 August 2011 22:52
De la: pickard, la data 2011-08-10 22:49:24As dori un sfat...sau orice altceva

un sfat ar fi sa te hotarasti ce vrei esti cu cu*u in sapte luntre.ar trebui sa te gandesti pentru ca vad ca in scris esti destul de matur .tu vi la 17 ani cu probleme pe care le au oameni mult mai batrani,de 30-40 de ani


Ai dreptate. Stiu ce vreau... sa ma impac cu fosta, dar daca nu vrea, nu am de gand sa o astept la infinit... asa ca m-as orienta mai mult spre cealalta...
kudika_andrei
Postat pe 10 August 2011 22:54
De la: kudika_andrei, la data 2011-08-10 22:52:20nu stiu daca mai vreau, as accepta-o doar ca sa o uit pe fosta si poate cu timpul voi incepe sa tin la ea,

esti indragostit de ea din parti tu doar te joci de-a dragostea, normal la varsta ta.

Daca nu tii la ea, las-o in pace.
kudika_pudika
Postat pe 10 August 2011 23:02
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-08-10 22:46:33Faza asta-i tare!

Deja ma binedispun cu tine, ochi caprui.

Cat pt baiat... Tipa cealalta ori a fost sfatuita de prietene sa para indiferenta, ori a gasit un alt tip. Fir-ar ea de varsta atunci crezi ca detii controlul.

Tu nu ai de ce sa stai langa cineva la care nu tii. Mai ales ca inca esti foarte tanar si poti profita de viata. Fa ce iti place, cu cine iti place. Te-ai "indragostit" de alta fata? Ce astepti, permisiunea noastra sa faci ceva?

BabeLove4U
Postat pe 10 August 2011 23:03
De la: kudika_andrei, la data 2011-08-10 22:40:06Salut, am o problema, umpic mai mare ca data trecuta.....

Am o relatie cu o fata de aproape 8 luni, ea are 15 ani jumate si eu 17. Am fost plecat o saptamana la munte, timp in care, recunosc, o bagam in seama cand puteam pentru ca uneori nu aveam semnal, alteori eram ocupat cu altceva si tot asa, dar ea spunea ca o bag in seama doar cand am chef, totusi a trecut acea saptamana si am venit in Bucuresti, ne-am intalnit...am schimbat cateva vorbe si totul parea sa fie ok. Ea urma sa plece la tara, iar eu la mare peste 2-3 saptamani, ne-am intalnit, am stat de vorba si parea foarte fericita, chiar spunea ca ii era dor de mine si ca i-am lipsit, eu am crezut ce a spus si totul a fost ok. Dupa cateva zile de cand era la tara, brusc a inceput sa se schimbe, in sensul ca nu mai era la fel de calda cand vorbea cu mine, spunea ca are treaba cand o sunam, nu ma baga in seama decat daca ii spuneam eu ceva, nu m-am gandit neaparat ca ar avea pe altcineva, dar nu am gasit o explicatie plauzibila pentru comportamentul ei, totusi cred ca parintii au o influenta destul de mare asupra ei si cred ca si-ar fi bagat coada in relatia noastra, spun asta pentru ca am refuzat sa il ajut pe taicasu' in anumite treburi, asta pentru ca si el a avut un comportament urat fata de mine si nu am putut trece cu vederea, deci nu! Spun asta pentru ca stiu cat ma iubea, era imposibil sa se schimbe asa brusc. Acum ce pot face? Am vorbit cu ea acum cateva zile si spune a ca nu mai suntem impreuna si sa o las in pace, iar azi spunea ca nu e hotarata si ca ar mai vrea sa ne dam o sansa, eu m-am hotarat sa incerc sa o uit, chiar daca nu imi va fi usor, mai ales ca suntem si in acelasi liceu, dar voi vedea...
Si ar mai fi ceva, cat am fost plecat la mare, am cunoscut o fata, din Buzau, de care m-am indragostit si care ar vrea sa fim impreuna, dar nu stiu ce sa fac, sa incerc sa ma impac cu fosta sau sa o uit si sa incep o noua relatia cu asta? Probabil ca fosta va dori sa se impace cu mine cand imi va simti lipsa si probabil eu am sa am o relatia cu cealalta... chiar nu stiu ce sa fac..
As dori un sfat...sau orice altceva :(

Multumesc frumos.


Fa-i un tatuaj
Pudika416607
Postat pe 10 August 2011 23:03
De la: kudika_andrei, la data 2011-08-10 22:54:44
De la: pickard, la data 2011-08-10 22:49:24As dori un sfat...sau orice altceva

un sfat ar fi sa te hotarasti ce vrei esti cu cu*u in sapte luntre.ar trebui sa te gandesti pentru ca vad ca in scris esti destul de matur .tu vi la 17 ani cu probleme pe care le au oameni mult mai batrani,de 30-40 de ani


Ai dreptate. Stiu ce vreau... sa ma impac cu fosta, dar daca nu vrea, nu am de gand sa o astept la infinit... asa ca m-as orienta mai mult spre cealalta...


adevarul e ca si eu pe la 17 -18 ani eram tot la fel de dezorientat cred ca ar trebui sa mai incerci si alte variante eu pana sa plec in armata aveam 11 prietene era o munca intelectuala foarte grea sa tin minte ce-i spuneam fiecareia , la ce ore ma intalneam, unde,etc.dar era placut si interesant cand mai le confundam
pickard
Postat pe 10 August 2011 23:09
adevarul e ca si eu pe la 17 -18 ani eram tot la fel de dezorientat cred ca ar trebui sa mai incerci si alte variante eu pana sa plec in armata aveam 11 prietene era o munca intelectuala foarte grea sa tin minte ce-i spuneam fiecareia , la ce ore ma intalneam, unde,etc.dar era placut si interesant cand mai le confundam [/quote]

Stiam eu ca nu ai fost cuminte pikard
...Si inainte totul parea asa de greu, de complicat . Acum insa te amuzi de intamplarile prin care ai trecut
BabeLove4U
Postat pe 10 August 2011 23:12
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-10 23:12:27adevarul e ca si eu pe la 17 -18 ani eram tot la fel de dezorientat cred ca ar trebui sa mai incerci si alte variante eu pana sa plec in armata aveam 11 prietene era o munca intelectuala foarte grea sa tin minte ce-i spuneam fiecareia , la ce ore ma intalneam, unde,etc.dar era placut si interesant cand mai le confundam


Stiam eu ca nu ai fost cuminte pikard
...Si inainte totul parea asa de greu, de complicat . Acum insa te amuzi de intamplarile prin care ai trecut [/quote]

ehe! sa fi avut eu internet, telefoane, toate rahaturile din ziua de azi ca mintea nu-mi difera mult de atunci IQ-ul este acelasi...inca
pickard
Postat pe 10 August 2011 23:29
De la: pickard, la data 2011-08-10 23:29:58
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-10 23:12:27adevarul e ca si eu pe la 17 -18 ani eram tot la fel de dezorientat cred ca ar trebui sa mai incerci si alte variante eu pana sa plec in armata aveam 11 prietene era o munca intelectuala foarte grea sa tin minte ce-i spuneam fiecareia , la ce ore ma intalneam, unde,etc.dar era placut si interesant cand mai le confundam


Stiam eu ca nu ai fost cuminte pikard
...Si inainte totul parea asa de greu, de complicat . Acum insa te amuzi de intamplarile prin care ai trecut


ehe! sa fi avut eu internet, telefoane, toate rahaturile din ziua de azi ca mintea nu-mi difera mult de atunci IQ-ul este acelasi...inca [/quote]

Asa este. Plus ca acum suntem "draci" mai mari, capabili de mult mai multe. Eu deja rad gandindu-ma la cat de mult imi placea sa invart baietii pe degete, ma credeam mare experta . Acum m-as trimite singura la culcare, ca sa cresc
BabeLove4U
Postat pe 10 August 2011 23:38
De la: kudika_andrei, la data 2011-08-10 22:54:44
De la: pickard, la data 2011-08-10 22:49:24As dori un sfat...sau orice altceva

un sfat ar fi sa te hotarasti ce vrei esti cu cu*u in sapte luntre.ar trebui sa te gandesti pentru ca vad ca in scris esti destul de matur .tu vi la 17 ani cu probleme pe care le au oameni mult mai batrani,de 30-40 de ani


Ai dreptate. Stiu ce vreau... sa ma impac cu fosta, dar daca nu vrea, nu am de gand sa o astept la infinit... asa ca m-as orienta mai mult spre cealalta...

esti cam nehotarat...
adica tie nu prea iti pasa de niciuna?
steffy91
Postat pe 11 August 2011 01:39
De la: steffy91, la data 2011-08-11 01:39:54
De la: kudika_andrei, la data 2011-08-10 22:54:44
De la: pickard, la data 2011-08-10 22:49:24As dori un sfat...sau orice altceva

un sfat ar fi sa te hotarasti ce vrei esti cu cu*u in sapte luntre.ar trebui sa te gandesti pentru ca vad ca in scris esti destul de matur .tu vi la 17 ani cu probleme pe care le au oameni mult mai batrani,de 30-40 de ani


Ai dreptate. Stiu ce vreau... sa ma impac cu fosta, dar daca nu vrea, nu am de gand sa o astept la infinit... asa ca m-as orienta mai mult spre cealalta...

esti cam nehotarat...
adica tie nu prea iti pasa de niciuna?


Pai, ba da, imi pasa de fosta, dar din moment ce ea spune ca nu ma mai vrea si eu am incercat totusi sa ne impacam si spune ca vrea, peste un sfert de ora ca nu vrea, nu mai stiu ce sa cred din partea ei, acum pe de alta parte, fata asta noua se poarta frumos cu mine dar nu stiu daca sa incep o relatie cu ea, pentru ca mi-e frica sa nu vrea cealalta sa ne impacam tocmai cand o sa incep sa tin la asta si tot asa.....cam aici m-am blocat, as putea sa merg cu amandoua..nu-i greu, dar nu vreau sa sufere niciuna.
kudika_andrei
Postat pe 11 August 2011 11:15
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-10 23:03:24
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-08-10 22:46:33Faza asta-i tare!

Deja ma binedispun cu tine, ochi caprui.

Cat pt baiat... Tipa cealalta ori a fost sfatuita de prietene sa para indiferenta, ori a gasit un alt tip. Fir-ar ea de varsta atunci crezi ca detii controlul.

Tu nu ai de ce sa stai langa cineva la care nu tii. Mai ales ca inca esti foarte tanar si poti profita de viata. Fa ce iti place, cu cine iti place. Te-ai "indragostit" de alta fata? Ce astepti, permisiunea noastra sa faci ceva?



Pai cred ca asa este, tinand cont ca ultimele 2-3 ori cand o sunam raspundea o prietena de-a ei, care imi spunea ca e plecata, minciuni. Dar am omis un amanunt, si-a inceput viata sexuala cu mine si asta cred ca o face sa fie nehotarata (din cauza varstei), totul a inceput dintr-o prostie, dar pana la urma a devenit ceva stabil si acum cred ca vrea sa ia o pauza..... :(
kudika_andrei
Postat pe 11 August 2011 11:58
careva pe aici cu un sfat o parere? :-
kudika467750
Postat pe 7 Noiembrie 2011 16:37
De la: kudika467750, la data 2011-11-07 16:37:37careva pe aici cu un sfat o parere? :-



despre ce?
guru_ion
Postat pe 7 Noiembrie 2011 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il uit? Cum sa imi revin si sa merg mai departe? 16 De la: kudika132565 5 Aprilie 2011 16:01
te-ai mai intalni cu fostul doar de dragul unei relatii strict sexuale???? 58 De la: Rafinata 15 Iunie 2009 15:08
sunt foarte confuza! 23 De la: arhanghel 15 Noiembrie 2009 21:25
Am procedat corect sau nu? 84 De la: kudika_nicole22 16 Ianuarie 2014 19:18
ajutati-ma cu un sfat pleaaaaaassssse!!! 44 De la: deya_22 27 Octombrie 2010 00:15