Setari Cookie-uri

Cum sa scap de fostul?

Buna seara,
Eu sunt o mai veche membra a site-ului insa nu prea am activat. As dori, daca se poate, un sfat , doua sau mai multe, in legatura cu problema mea.
Ca sa nu o lungesc prea mult pt ca stiu ca e plictititor, am sa spun ca am avut o relatie de 4 ani, care s-a terminat acum 1 an si jumatate. In tot acest timp fostul, care sustine cu tarie ca inca ma iubeste ma hartuieste pur si simplu. Ma ameninta ca va pune pe internet niste poze indecente pe care le are cu mine (eu nu stiu daca exista cu adevrat aceste poze). Stiu ca este in stare de asa ceva pt ca acest lucru i l-a facut fostei lui prietene...Stie unde lucrez si spune ca vor ajunge pozele si acolo etc.Am incercat sa fac in toate felurile, sa ii explic frumos, sa il ignor dar situatia a devenit de nesuportat. Spune, citez :"Doar daca stiu ca te distrug am sa fiu sigur ca nu va mai fii nimic intre noi si nu am sa mai sper"
A mai trecut cineva prin situatii similare? Credeti ca organele de politie se vor sinchisii sa faca ceva in cazul unei reclamatii?
Va Multumesc!
monika885
Postat pe 9 August 2011 21:28
De la: monika885, la data 2011-08-09 21:28:31Buna seara,
Eu sunt o mai veche membra a site-ului insa nu prea am activat. As dori, daca se poate, un sfat , doua sau mai multe, in legatura cu problema mea.
Ca sa nu o lungesc prea mult pt ca stiu ca e plictititor, am sa spun ca am avut o relatie de 4 ani, care s-a terminat acum 1 an si jumatate. In tot acest timp fostul, care sustine cu tarie ca inca ma iubeste ma hartuieste pur si simplu. Ma ameninta ca va pune pe internet niste poze indecente pe care le are cu mine (eu nu stiu daca exista cu adevrat aceste poze). Stiu ca este in stare de asa ceva pt ca acest lucru i l-a facut fostei lui prietene...Stie unde lucrez si spune ca vor ajunge pozele si acolo etc.Am incercat sa fac in toate felurile, sa ii explic frumos, sa il ignor dar situatia a devenit de nesuportat. Spune, citez :"Doar daca stiu ca te distrug am sa fiu sigur ca nu va mai fii nimic intre noi si nu am sa mai sper"
A mai trecut cineva prin situatii similare? Credeti ca organele de politie se vor sinchisii sa faca ceva in cazul unei reclamatii?
Va Multumesc!


Da, daca-i vorba de santaj, mergi la politie.

In rest, dupa parerea mea, cand un om cu intentii rele vine la tine siti spune: voi povesti la tot satul ca ai facut plaja goala pe claia de fan din fundul gradinii, ei bine, singura mea reactie este: EI SI? Du-te si spune la tot satul, mi-e egal!

Daca insa voi ramane incremenita in fata lui, voi incepe sa tremur si voi spune: Nuuu, te rog, sa nu cumva sa afle lumea ca sunt terminata! apoi chiar terminata iti va fi viata.

Si daca fostul tau ar incepe sa spuna la lume nu stiu ce vorbe despre tine, daca nu ai vreo crima pe constiinta, vreun furt sau mai stiu eu ce infractiune din CPn, atunci care-i problema? Sani goi? Fund gol? EI SI???? Geme netul de femei dezbracate si nimanui nu-i pasa.

Te lasi santajata, suporti consecintele. Nu te lasi, du-te la politie si fa-l pe el sa suporte consecintele.
rashela
Postat pe 9 August 2011 21:36
si-ti spune*
rashela
Postat pe 9 August 2011 21:39
Bunã, îmi voi permite sã comentez . Într-adevãr, netul e plin de femei goale, însã nu îi convine unei persoane decente sã fie afiºatã, chiar dacã e sau nu vãzutã de cunoscuþi.
Pentru a declara faptul cã e hãrþuitã trebuie dovezi cã deh, suntem în Romania ºi aici nu te ascultã nimeni decât dacã eºti într-o problemã absolut gravã, deºi autoritãþile, uitã, de multe ori, de atacul psihologic produs la adresa "victimei".
Încearcã sã aduni niºte probe, de câte ori te sunã, poate sã ºi înregistrezi convorbirile, mesajele. Iar dacã el se va enerva ºi va încerca sã se apropie de tine, obþine un ordin de restricþie.
Presupun cã ºeful sau ºefa ta sunt oameni copþi la minte ºi nu vor permite ca incidente de acest fel sã ia amploare la serviciu, deºi cu siguranþã nu le va conveni situaþia ºi probabil îþi vor spune sã þii viaþa personalã departe de locul de muncã. Sper însã sã nu fie niºte persoane încuiate ºi sã încerce sã dea o micã mânã de ajutor.
Aº recomanda totuºi sã îl ignori pe "plod", care crede cã încã ar trebui sã îl mai crezi sau sa fii cu el. Aºa sunt unii, cred cã femeia este o proprietate, o jucãrie ºi cã pot face ce vor, când vor. Uite cã nu e aºa.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 21:51
Nu trebuie sa adune ea probe, e treaba politiei.
Spune ca este santajata de un fost prieten si povestea trece in mana politiei, ei stiu ce pasi trebuie urmati.

Sigur ca depinde foarte mult pe mana cui nimeresti, ce mentalitate are persoana de langa tine, DAR a poza goala, a-ti arata sanii, fundul, mai stiu eu ce, NU mai este o rusine. Nu in sensul pe care-l dadeam cu totii acum 20 - 100 de ani, sa zicem. Presa scrisa-i plina de "fata de la pagina 5" care-i vecina noastra, nu o prostituata de pe centura.

In fine, atata timp cat m-am pozat goala, inseamna ca mi-a placut. Si daca-mi place ceva in viata, atunci capul sus, ca-i viata mea si nu dau socoteala nimanui pentru ea, daca nu-i afecteaza pe altii.

Eu asa vad lucrurile. Si daca fata din poveste ar fi fost relaxata, nu ar fi trecut un an jumate de cosmar pentru ea.
rashela
Postat pe 9 August 2011 22:01
Nu strica deloc sa faci plangere. Hartuirea e hartuire. Nu numai in Romania, ci peste tot hartuirea e greu de demonstrat si este un demers anevoios. Insa daca iti trimite mesaje electronice, ala e.
E bine sa fie consemnat undeva ca tipul face ce face, de-aia nu strica deloc sa mergi la politie.

Si ca sfat: intrerupe total orice comunicare cu el. Pe de o parte, n-ai vrea sa se creada ca l-ai provocat cu ceva, pe de alta parte tot spunandu-i sa te lase in pace, il faci pe el sa creada ca-si atinge scopul: acela de a te rani.
kudika_pudika
Postat pe 9 August 2011 22:03
De la: monika885, la data 2011-08-09 21:28:31Buna seara,
Eu sunt o mai veche membra a site-ului insa nu prea am activat. As dori, daca se poate, un sfat , doua sau mai multe, in legatura cu problema mea.
Ca sa nu o lungesc prea mult pt ca stiu ca e plictititor, am sa spun ca am avut o relatie de 4 ani, care s-a terminat acum 1 an si jumatate. In tot acest timp fostul, care sustine cu tarie ca inca ma iubeste ma hartuieste pur si simplu. Ma ameninta ca va pune pe internet niste poze indecente pe care le are cu mine (eu nu stiu daca exista cu adevrat aceste poze). Stiu ca este in stare de asa ceva pt ca acest lucru i l-a facut fostei lui prietene...Stie unde lucrez si spune ca vor ajunge pozele si acolo etc.Am incercat sa fac in toate felurile, sa ii explic frumos, sa il ignor dar situatia a devenit de nesuportat. Spune, citez :"Doar daca stiu ca te distrug am sa fiu sigur ca nu va mai fii nimic intre noi si nu am sa mai sper"
A mai trecut cineva prin situatii similare? Credeti ca organele de politie se vor sinchisii sa faca ceva in cazul unei reclamatii?
Va Multumesc!



Buna seara!

In orice tara civilizata,exista legislatie care se aplica in cazurile de hartuire dovedita.Aceasta ar trebui sa se aplice si in Romania,dar cum vedem cu totii dealtfel,cum se aplica legislatia la noi,ma indoiesc ca ai putea sa gasesti o solutionare a problemei.Ce poti sa faci?In primul rand,apropie-ti familia,fii sincera cu ei si spune-le cu ce te confrunti,spune-le cu ce te ameninta individul si in raport cu comportamentul lui,fii indiferenta fata de el.Daca trece la alte forme de violenta, fizica sau verbala,poti depune plangere la politie,dar ,iarasi,nu vad sa ai sanse.Nu stiu cu ce poze te ameninta,doar tu stii cand te-ai pozat si in ce imprejurari.Poate ca te vor deranja in vreun fel,dar parerea mea este sa devii nepasatoare si sa-ti simti familia aproape.Nu te mai angaja in discutii inutile cu fostul pentru ca nu are rost.Evita contactul fizic cat poti de mult si ar fi bine sa nu stai singura.Gaseste-ti o prietena care sa accepte sa locuiasca cu tine.Acest fost domn este bolnav psihic,niciun om normal din punct de vedere psihic,nu recurge la astfel de metode distructive.Iti doresc succes in demararea actiunilor tale!
kudika414141
Postat pe 9 August 2011 22:13
Nu am spus cã ar trebui sã fie afectatã de faptul cã ar fi expusã pentru cã ai dreptate, nu mai este aceeaºi mentalitate ca înainte. Consider doar cã pe ea ar deranja-o sã fie expusã aºa... Deºi eu, dupã o rel de 3 ani n care am locuit cu fostul, am avut grijã sã plec cu toate pozele personale. Consider cã e o regulã.
Fiecare are dreptul la intimitate, nu la expunere fãrã permisiunea sa.

Am menþionat de probe în eventualitatea în care dã da poliþiºti care dorm pe ei ºi nu se aratã interesaþi sã se ocupe direct de caz. Oricum, ce face tipul nu reprezintã doar un simplu ºantaj, ci unul dublu.. Afiºarea pozelor, dar ºi ºantaj emoþional. Plus , cred eu, un mod de a îi viola intimitatea. Care iar atârnã destul de greu în ochii unor poliþiºti care îºi fac bine treaba.

Mda, teroarea asta dureazã cam mult. Nu înþeleg de ce i-ai permis sã creadã cã poate face ce vrea. Astfel l-ai lãsat sã înþeleagã cã încã are loc ãn sufetul tãu.

ªi în 1 an jumate ai fi putut scãpa de el. Dacã ai fi vrut ºi dacã i-ai fi dat de înþeles cã nu te mai intereseazã persoana lui.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 22:16
în *, fie-ar ea de tastaturã
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 22:19
fir-ar*. Fii puternicã ºi aratã-i cã nu eºti uºor de intimidat. ªi cã nu cedezi rapid.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 22:20
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-09 22:16:18 Dacã ai fi vrut ºi dacã i-ai fi dat de înþeles cã nu te mai intereseazã persoana lui.

Si cum ar fi putut sa faca asta?
kudika_pudika
Postat pe 9 August 2011 22:23
Ma rog, raspundeam nr-ului 141, nu stiam ca a postat si Babe. :)
rashela
Postat pe 9 August 2011 22:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-09 22:23:51
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-09 22:16:18 Dacã ai fi vrut ºi dacã i-ai fi dat de înþeles cã nu te mai intereseazã persoana lui.

Si cum ar fi putut sa faca asta?


Eu am avut parte de un fost care imediat dupã despãrþire, s-a simþit "dator" sã mã preseze psihologic, ºtiind cã de obicei, sunt o fire slabã. Nu am avut parte de jignire decât la despãrþire ºi era sã dea în mine, însã m-am dat în spate ºi am zis cã îºi înrãutãþeºte situaþia.

Timp de 2-3 luni mã tot suna, trimitea msg care sã mã inmoaie, aparea pe net, deºi eu eram foarte distanta. Cum am scapat de el? M-am purtat ca o persoana complet rece, mi-am ascuns sentimentele, nu m-am gandit la ceea ce se intamplase intre noi, pt a nu risca sa ma intorc din nou la el. Am spus ca nu am nevoie de el, l-am facut sa inteleaga ca mi-e excelent fara el A functionat. Desi sunt mereu atenta sa nu reapara cu noi forte pt o posibila razbunare, despre care vorbea uneori in cursul relatiei, mnotiv pt care preferam sa ii stiu pe ai mei in siguranta, atat timp cat eram cu el

Despre asta vorbeam, sa aiba un comportament total indiferent, rece. Sper doar ca ex-ul ei sa nu fie un bolnav psihic, cum s-a spus. In cazul ala, situatia e mult mai complicata.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 22:33
Pai avand in vedere ca o tine tot asa de un an jumate, ma gandesc ca nu e cu toate tiglele...

Da si eu sunt de acord cu comportamentul total indiferent; si sunt de acord ca lucrurile puteau fi altfel in momentul de fata (schimbat nr de telefon, blocat pe mess, mail, facebook etc.) Dar nu este prea tarziu niciodata sa ia atitudine.
kudika_pudika
Postat pe 9 August 2011 22:43
De la: monika885, la data 2011-08-09 21:28:31Buna seara,
Eu sunt o mai veche membra a site-ului insa nu prea am activat. As dori, daca se poate, un sfat , doua sau mai multe, in legatura cu problema mea.
Ca sa nu o lungesc prea mult pt ca stiu ca e plictititor, am sa spun ca am avut o relatie de 4 ani, care s-a terminat acum 1 an si jumatate. In tot acest timp fostul, care sustine cu tarie ca inca ma iubeste ma hartuieste pur si simplu. Ma ameninta ca va pune pe internet niste poze indecente pe care le are cu mine (eu nu stiu daca exista cu adevrat aceste poze). Stiu ca este in stare de asa ceva pt ca acest lucru i l-a facut fostei lui prietene...Stie unde lucrez si spune ca vor ajunge pozele si acolo etc.Am incercat sa fac in toate felurile, sa ii explic frumos, sa il ignor dar situatia a devenit de nesuportat. Spune, citez :"Doar daca stiu ca te distrug am sa fiu sigur ca nu va mai fii nimic intre noi si nu am sa mai sper"
A mai trecut cineva prin situatii similare? Credeti ca organele de politie se vor sinchisii sa faca ceva in cazul unei reclamatii?
Va Multumesc!


Hai las-o in colo de treaba.De 1an si ceva te ameninta cu acele poze?Daca le are, ce l-a retinut sa nu le publice in tot acest timp?Va ca tu, de intors, nu te-ai mai intors la el, deci.....?
doi_ochi_caprui
Postat pe 9 August 2011 22:48
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-09 22:43:51Pai avand in vedere ca o tine tot asa de un an jumate, ma gandesc ca nu e cu toate tiglele...

Da si eu sunt de acord cu comportamentul total indiferent; si sunt de acord ca lucrurile puteau fi altfel in momentul de fata (schimbat nr de telefon, blocat pe mess, mail, facebook etc.) Dar nu este prea tarziu niciodata sa ia atitudine.


Corect. SI sa nu uite ca parintii, mai ales, ii sunt alaturi. Conteaza foarte mult o vorba buna, o incurajare, sa aiba incredere in ei, deoarece sunt primii si probabil singurii care ii vor binele cu adevarat. Mult curaj! Astept sa aflu cum evolueaza situatia.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 22:49
Dar nici eu nu inteleg cum ai putut spune ca nu stii daca intr-adevar a facut pozele? tu nu erai acolo???? . Iar treaba cu amenintarea de un an jumate (am mintea ametita si abia acum realizez si eu ) e cam ... stupida. Asa e, ce il retinea sa expuna pozele pana acum? Doar faptul ac nu le are . Si se distreaza pe seama ta, care nici macar nu stii daca au fost facute poze indecente. E imposibil sa uiti ce faci in intimitate.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 22:52
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-09 22:52:53Dar nici eu nu inteleg cum ai putut spune ca nu stii daca intr-adevar a facut pozele? tu nu erai acolo???? . Iar treaba cu amenintarea de un an jumate (am mintea ametita si abia acum realizez si eu ) e cam ... stupida. Asa e, ce il retinea sa expuna pozele pana acum? Doar faptul ac nu le are . Si se distreaza pe seama ta, care nici macar nu stii daca au fost facute poze indecente. E imposibil sa uiti ce faci in intimitate.


Ce sa zica si ea acum, na.
Ii era frica de ,,reactia" noastra, daca zicea ca, pozele le-a facut cu voia ei.
Sper sa nu vina cu scuze ca i le-a facut fara sa stie.
doi_ochi_caprui
Postat pe 9 August 2011 23:08
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-08-09 23:08:26
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-09 22:52:53Dar nici eu nu inteleg cum ai putut spune ca nu stii daca intr-adevar a facut pozele? tu nu erai acolo???? . Iar treaba cu amenintarea de un an jumate (am mintea ametita si abia acum realizez si eu ) e cam ... stupida. Asa e, ce il retinea sa expuna pozele pana acum? Doar faptul ac nu le are . Si se distreaza pe seama ta, care nici macar nu stii daca au fost facute poze indecente. E imposibil sa uiti ce faci in intimitate.


Ce sa zica si ea acum, na.
Ii era frica de ,,reactia" noastra, daca zicea ca, pozele le-a facut cu voia ei.
Sper sa nu vina cu scuze ca i le-a facut fara sa stie.

Reactia noastra o poate afecta sau lasa rece. Des totusi a scris aici, ceea ce inseamna ca o intereseaza. Doar ca in intimitate, atunci cand accepti sa pozezi in ipostaze "compromitatoare", se vede si fata. Iar pozatul, nu filmatul, fara acord, e cam...inexistent. Tind, totusi, sa cred ca baiatul ala nu e prea destept de a ajuns sa o "ameninte" cu poze nud sau whatever. Sau e destept, pt ca stie exact ce anume o doare mai tare. Si din nou, baietii sau barbatii nu trebuie sa stie absolut totul despre tine, ce anume te-ar speria, sau sa te stie drept o fata sau femeie care se sperie destul de usor.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 23:18
Nu mai spuneti nimic? eu deja am chef de vorba
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 23:33
Kudiko, du-te draqu.
Unde mi-e postarea?
doi_ochi_caprui
Postat pe 9 August 2011 23:34
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-08-09 23:34:04Kudiko, du-te draqu.
Unde mi-e postarea?

Mai scrie o data ..credeam ca sunt singura cu chef de vorba
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 23:37
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-09 23:33:23Nu mai spuneti nimic? eu deja am chef de vorba


Da, ziceam asa:
Exista posibilitatea sa, stie ca a fost pozata(cu voia ei), d'asta ii este frica.Astfel nu inteleg frica ei.Probabil l-a dus cu lugu-lugu in tot acest timp, poate, poate uita.
Sau, el o ameninta aiurea, neavand nici o poza.Dar ea, fiind mai naiva, crede ca poate a fost pozata pe ,,ascuns" si ii temura membrele degeaba.
In fine, e cam aiurea povestea asta.

Eu, una, nu m-as lasa pozata in fundul gol de ,,iubi".La mare are sanse sa imi faca poze in costum de baie, dar si atunci, fereasca cel de sus de o despartire, as lua toate pozicile cu mine.
Nic, nu i-as lasa.
doi_ochi_caprui
Postat pe 9 August 2011 23:41
Eu nu cred faza cu pozele ...Te pacaleste ca pe un copil :'Daca nu manaci tot pupi pisica in bot'!.....stii k pozele nu exista,daca ar fi existat le-ar fi pus in asta 1 an jumatate...cum il mai poti crede?
Deeliaaaa
Postat pe 9 August 2011 23:41
De la: Deeliaaaa, la data 2011-08-09 23:41:57Eu nu cred faza cu pozele ...Te pacaleste ca pe un copil :'Daca nu manaci tot pupi pisica in bot'!.....stii k pozele nu exista,daca ar fi existat le-ar fi pus in asta 1 an jumatate...cum il mai poti crede?


Delia, fata draga, hai sa nu fim asa sigure ca nu le are.
Daca nu are pozele, si ea e sigura de asta,de ce i-ar mai fi frica?

Sa zicem ca i le-a facut fara sa stie, atunci ar trebuii sa o doare undeva.Se vad clar ca-s poze facut cu ,,japca".Oricine sta in preajma lu iubi, 10-15min in puta goala.
Deci, chiar nu vad o rusine in asta, ca el a fost animal si a profitat de min. alea si a pozato.
doi_ochi_caprui
Postat pe 9 August 2011 23:47

Eu, una, nu m-as lasa pozata in fundul gol de ,,iubi".La mare are sanse sa imi faca poze in costum de baie, dar si atunci, fereasca cel de sus de o despartire, as lua toate pozicile cu mine.
Nic, nu i-as lasa. [/quote]

Nu trebuie sa fie pozata in fundul gol neaparat, ci facand sex oral . Dar ma rog ...
Si pt tine... normal ca nu lasi iubitul sa te pozeze absolut goala. Asta se intampla, de obicei cand o rel are mai mult de 3 ani in spate, cand cei doi locuiesc impreuna si considera ca pozatul in intimitate e ceva ...yumy. Desi acum, nici eu nu mai cred in asta. Pt ca atat timp cat te poate vedea live, nu e nevoie de poze :p Sau poate nu a vrut sa confunde tipele, pt ca avea prea multe trupuri goale si a vrut neaparat sa isi aminteasca care si cum
joking
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 23:48
Si bv tie, deoarece consider ca e o regula ca pozele " incriminatorii" sa fie in posesia femeii, pt protectia sa. Ma rog...am ales si eu un termen partial potrivit.
BabeLove4U
Postat pe 9 August 2011 23:51
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-09 23:48:44
Eu, una, nu m-as lasa pozata in fundul gol de ,,iubi".La mare are sanse sa imi faca poze in costum de baie, dar si atunci, fereasca cel de sus de o despartire, as lua toate pozicile cu mine.
Nic, nu i-as lasa.


Nu trebuie sa fie pozata in fundul gol neaparat, ci facand sex oral . Dar ma rog ...
Si pt tine... normal ca nu lasi iubitul sa te pozeze absolut goala. Asta se intampla, de obicei cand o rel are mai mult de 3 ani in spate, cand cei doi locuiesc impreuna si considera ca pozatul in intimitate e ceva ...yumy. Desi acum, nici eu nu mai cred in asta. Pt ca atat timp cat te poate vedea live, nu e nevoie de poze :p Sau poate nu a vrut sa confunde tipele, pt ca avea prea multe trupuri goale si a vrut neaparat sa isi aminteasca care si cum
joking [/quote]

Omg, pai atunci e grav, daca ar avea astfel de poze.
Fetei nu ii este frica degeaba, asta-i cert.
Eu nu ma las pozata, una ca sunt mai rusinoasa, si a doua pt ca tot vad ce se intampla in ziua de azi.
doi_ochi_caprui
Postat pe 9 August 2011 23:54
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-09 23:51:05Si bv tie, deoarece consider ca e o regula ca pozele " incriminatorii" sa fie in posesia femeii, pt protectia sa. Ma rog...am ales si eu un termen partial potrivit.


Eu as face asa: pozele in care sunt doar eu, le iau.
in care e doar el i le dau, si in care suntem amandoi le rup.
Bine, poate as baga una pe sub bluzita, asa ca amintire.
doi_ochi_caprui
Postat pe 9 August 2011 23:56
Ma bucur ca esti descurcareata. Desi nu ti-as dori sa ai parte de "capat de drum".
BabeLove4U
Postat pe 10 August 2011 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai fac:(( 36 De la: adina_oana 29 Septembrie 2009 10:46
Despartire dureroasa 17 De la: kudika_989971 11 August 2015 09:33
nu stiu daca se va mai intoarce... 31 De la: fall4u 11 Octombrie 2010 19:24
RELIGIA SE CONFRUNTA CU DRAGOSTEA?POATE FI ACEASTA UNEORI UN MOTIV PENTRU CARE SA PARASESTI PERSOANA PE CARE O IUBESTI PENTRU RELIGIE? 52 De la: _dulcik_ 20 Martie 2009 23:09
Ati risca sa va despartiti de persoana pe care o iubiti ptr, ca nu mai exista intelegere intre voi? 131 De la: aleexa29_yahoo_com 8 Noiembrie 2009 15:43