Setari Cookie-uri

Buna

Sunt intr-o mare incurcatura si nu stiu ce sa fac,as vrea un sfat pentru ca nu pot sa spun la nici o persoana cunoscuta prin ce trec.Am avut o relatie serioasa dar s-a terminat si acum m-am indragostit de o persoana interzisa.Vreau sa specific de la inceput ca ne iubim foarte mult dar ne este frica de reactia celor din jurul nostru.ubitul meu este fratele fetei cu care vorbeste fratele meu de 4 ani incoace si noi ne cunoastem doar de 3 luni.Problema este ca ascundem ce simtim pentru ca nu vrem sa se desparta ei din cauza noastra.Si as vrea sa mai stiu daca e pacat ca ei doi sunt impreuna si noi 2 la fel.Va rog sa-mi raspundeti pentru ca nu stim ce sa mai facem sa continuam sa ne vedem pe ascuns sau sa ne despartim pentru ca ei sa fie impreuna.
Radu_Simy28
Postat pe 27 August 2011 17:25
nu vad unde-i problema?
Ame_ly
Postat pe 27 August 2011 17:41
De la: Ame_ly, la data 2011-08-27 17:41:24 nu vad unde-i problema?


daca tot te-am prins aici unde e liber sa ti tzuc Problema e daca e pacat ca aia sunt 2 impreuna si ei sunt 2 impreuna
Barbie30_
Postat pe 27 August 2011 18:18
ah..acum am inteles... Tecuci... acolo toti sunt "inruditi"
rockk
Postat pe 27 August 2011 18:27
... ... ca-n telenovelel pentru prosti ... ... ea a avut o ''relatie serioasa'' ... dar ... s-a terminat !!! ... ... acu are o iubire ... interzisa !!! ...
marco918
Postat pe 27 August 2011 18:33
De la: marco918, la data 2011-08-27 18:33:03... ... ca-n telenovelel pentru prosti ... ... ea a avut o ''relatie serioasa'' ... dar ... s-a terminat !!! ... ... acu are o iubire ... interzisa !!! ...


Numai sa faci misto stii...Misto a facut viata de tine si v-a face in continuare!
Deeliaaaa
Postat pe 27 August 2011 18:37
De la: Deeliaaaa, la data 2011-08-27 18:37:41
De la: marco918, la data 2011-08-27 18:33:03... ... ca-n telenovelel pentru prosti ... ... ea a avut o ''relatie serioasa'' ... dar ... s-a terminat !!! ... ... acu are o iubire ... interzisa !!! ...


Numai sa faci misto stii...Misto a facut viata de tine si v-a face in continuare!








... ... cita profunzimeeeee ...
marco918
Postat pe 27 August 2011 18:38
Problema e ca daca noi le spunem ca suntem impreuna ei doi se despart si nu vrem asta.
Radu_Simy28
Postat pe 27 August 2011 18:39
De la: simy_daria, la data 2011-08-27 18:39:39Problema e ca daca noi le spunem ca suntem impreuna ei doi se despart si nu vrem asta.


oare de aia ca sunt blonda nu pricep
@Barbie ,sper ca mai esti prin zona
Ame_ly
Postat pe 27 August 2011 18:56
De la: simy_daria, la data 2011-08-27 18:39:39Problema e ca daca noi le spunem ca suntem impreuna ei doi se despart si nu vrem asta.






... daaaa ... pai atunci ''actionati'' in ... ilegalitate ... apoi pune-o si pe asta (relatia) la capitolul ... relatie serioasa care s-a terminat !!! ... ... probabil ca fratele prieteniei fratelui tau e o ... poama rara ...
marco918
Postat pe 27 August 2011 19:04
De la: simy_daria, la data 2011-08-27 18:39:39Problema e ca daca noi le spunem ca suntem impreuna ei doi se despart si nu vrem asta.


De ce sa se desparta?
ilumax_76
Postat pe 27 August 2011 19:14
De la: simy_daria, la data 2011-08-27 18:39:39Problema e ca daca noi le spunem ca suntem impreuna ei doi se despart si nu vrem asta.


Aia doi se despart sau iti este frica ca trebuie sa o rupeti voi?
Barbie30_
Postat pe 27 August 2011 19:55
De la: simy_daria, la data 2011-08-27 17:25:49Sunt intr-o mare incurcatura si nu stiu ce sa fac,as vrea un sfat pentru ca nu pot sa spun la nici o persoana cunoscuta prin ce trec.Am avut o relatie serioasa dar s-a terminat si acum m-am indragostit de o persoana interzisa.Vreau sa specific de la inceput ca ne iubim foarte mult dar ne este frica de reactia celor din jurul nostru.ubitul meu este fratele fetei cu care vorbeste fratele meu de 4 ani incoace si noi ne cunoastem doar de 3 luni.Problema este ca ascundem ce simtim pentru ca nu vrem sa se desparta ei din cauza noastra.Si as vrea sa mai stiu daca e pacat ca ei doi sunt impreuna si noi 2 la fel.Va rog sa-mi raspundeti pentru ca nu stim ce sa mai facem sa continuam sa ne vedem pe ascuns sau sa ne despartim pentru ca ei sa fie impreuna.



Si unde este problema,caci eu nu vad decat o povestioara de dragoste?Ce legatura are ceea ce se intampla cu voi doi cu relatia dintre fratele tau si sora iubitului tau?Sunt doua relatii specifice varstei voastre!Nu trebuie sa va fie rusine sau teama de ceea ce simtiti unul pentru celalalt!Mai sunt si astfel de cazuri,totul este sa nu va precipitati,lasati timpul sa va modeleze ca si cuplu si traiti-va iubirea!Este prea scurt timpul de cand va cunoasteti,nu poti sa iti sedimentezi sentimentele clar si la obiect,acesta este motivul pentru care te sfatuiesc sa ai rabdare cu tine,cu el si cu relatia dintre voi.Ce spune lumea,asta conteaza foarte putin in fata iubirii!Este mai important ceea ce spuneti voi lumii si ceea ce va spuneti unul celuilalt!Love is free!
RAINBOWLADY
Postat pe 27 August 2011 21:11
Daca doi frati se iubesc cu alti doi frati (de sexe diferite ), fara sa se-'ncurce intre ei ... nu-i nici imoral, nici ilegal.
alegro6543
Postat pe 27 August 2011 21:19
Da chiar este o poveste de dragoste intre noi si inca adevarata.Dar nu vrem sa ne cladim fericirea pe baza suferintei altor persoane,mai ales a familiei noastre.Eu am 26 de ani si el 28 si credem ca suntem destul de maturi sa luam o hotarare,dar vrem sa stim si parerea altor persoane care sunt inafara problemei.Asta pentru ca nu putem sa spunem la nimeni si nu are cine sa ne ajute.Momentan stam toti 4 in aceasi casa in Italia deoarece muncim aici si ne vine foarte greu sa fim impreuna si toti sa nu ne baagam in seama.De aceea trebuie sa luam o hotarare dar nu stim care ar fi cea mai buna.Va multumesc pentru raspunsuri si astept in continuare parerea voastra.
Radu_Simy28
Postat pe 28 August 2011 14:26
De la: simy_daria, la data 2011-08-28 14:26:41Da chiar este o poveste de dragoste intre noi si inca adevarata.Dar nu vrem sa ne cladim fericirea pe baza suferintei altor persoane,mai ales a familiei noastre.Eu am 26 de ani si el 28 si credem ca suntem destul de maturi sa luam o hotarare,dar vrem sa stim si parerea altor persoane care sunt inafara problemei.Asta pentru ca nu putem sa spunem la nimeni si nu are cine sa ne ajute.Momentan stam toti 4 in aceasi casa in Italia deoarece muncim aici si ne vine foarte greu sa fim impreuna si toti sa nu ne baagam in seama.De aceea trebuie sa luam o hotarare dar nu stim care ar fi cea mai buna.Va multumesc pentru raspunsuri si astept in continuare parerea voastra.



Hhotararea ati luat-o deja,este aceea de a fi iubiti! Totusi,nu inteleg unde este problema!!!! Vreti sa fiti doar voi doi,mutati-va ,voi doi,in alta parte daca va permiteti!Este adevarat ca lucrurile amestecate,"nu dau bine" niciodata,dar sunteti maturi,luati o hotarare odata,nu va mai amagiti cu intrebari ce nu isi gasesc rostul in relatia voastra!Ati incercat vreodata,sa vorbiti unii cu ceilalti,nu de alta,dar nu trebuie sa va feriti de nimeni!Lasati prejudecatile la o parte si ganditi matur,daca tot spui ca ati ajuns la acel prag de gandire chibzuita!Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 14:37
Pai casatoriti-va in aceeasi zi, sa nu mai fie pacat.
Eva32
Postat pe 30 August 2011 00:22
Va multumesc pentru sfaturi si o sa ramanem impreuna pentru ca ne iubim,dar si pentru ca am aflat ca fratele meu nu vrea o relatie serioasa(adica casatorie si chestii din astea)cu sora lui.Pe cand noi ne dorim sa fim impreuna pentru totdeauna.Trebuie sa astept sa ii spuna si ei pentru ca nu pot sa-i spun eu,desi lucru asta mi-ar usura reletia cu iubitul meu.Fratele meu mi-a zis ca sta din plictiseala cu ea,dar chiar si asa nu pot sa ma bag in relatia lor.Voi ce zice-ti?
Radu_Simy28
Postat pe 28 Octombrie 2011 12:16
De la: Radu_Simy28, la data 2011-10-28 12:16:52Va multumesc pentru sfaturi si o sa ramanem impreuna pentru ca ne iubim,dar si pentru ca am aflat ca fratele meu nu vrea o relatie serioasa(adica casatorie si chestii din astea)cu sora lui.Pe cand noi ne dorim sa fim impreuna pentru totdeauna.Trebuie sa astept sa ii spuna si ei pentru ca nu pot sa-i spun eu,desi lucru asta mi-ar usura reletia cu iubitul meu.Fratele meu mi-a zis ca sta din plictiseala cu ea,dar chiar si asa nu pot sa ma bag in relatia lor.Voi ce zice-ti?

sta din plictiseala...
steffy91
Postat pe 28 Octombrie 2011 13:48
De la: Radu_Simy28, la data 2011-10-28 12:16:52Va multumesc pentru sfaturi si o sa ramanem impreuna pentru ca ne iubim,dar si pentru ca am aflat ca fratele meu nu vrea o relatie serioasa(adica casatorie si chestii din astea)cu sora lui.Pe cand noi ne dorim sa fim impreuna pentru totdeauna.Trebuie sa astept sa ii spuna si ei pentru ca nu pot sa-i spun eu,desi lucru asta mi-ar usura reletia cu iubitul meu.Fratele meu mi-a zis ca sta din plictiseala cu ea,dar chiar si asa nu pot sa ma bag in relatia lor.Voi ce zice-ti?


Parea palpitamt,acuma fratele tau e martalog rau.
matracucu
Postat pe 28 Octombrie 2011 13:54
De la: Radu_Simy28, la data 2011-10-28 12:16:52Va multumesc pentru sfaturi si o sa ramanem impreuna pentru ca ne iubim,dar si pentru ca am aflat ca fratele meu nu vrea o relatie serioasa(adica casatorie si chestii din astea)cu sora lui.Pe cand noi ne dorim sa fim impreuna pentru totdeauna.Trebuie sa astept sa ii spuna si ei pentru ca nu pot sa-i spun eu,desi lucru asta mi-ar usura reletia cu iubitul meu.Fratele meu mi-a zis ca sta din plictiseala cu ea,dar chiar si asa nu pot sa ma bag in relatia lor.Voi ce zice-ti?

Acu' o sa va certati intre voi pt. ca ceilalti 2 nu vor o relatie serioasa... si cu siguranta cineva tot va suferi aici...
luchianramona
Postat pe 28 Octombrie 2011 13:56
De la: luchianramona, la data 2011-10-28 13:56:06
De la: Radu_Simy28, la data 2011-10-28 12:16:52Va multumesc pentru sfaturi si o sa ramanem impreuna pentru ca ne iubim,dar si pentru ca am aflat ca fratele meu nu vrea o relatie serioasa(adica casatorie si chestii din astea)cu sora lui.Pe cand noi ne dorim sa fim impreuna pentru totdeauna.Trebuie sa astept sa ii spuna si ei pentru ca nu pot sa-i spun eu,desi lucru asta mi-ar usura reletia cu iubitul meu.Fratele meu mi-a zis ca sta din plictiseala cu ea,dar chiar si asa nu pot sa ma bag in relatia lor.Voi ce zice-ti?

Acu' o sa va certati intre voi pt. ca ceilalti 2 nu vor o relatie serioasa... si cu siguranta cineva tot va suferi aici...


iubitul tau il va acuza pe fratele tau pt ca isi bate joc de sor'sa ,pe tine te va ranii pe ca deh,e frac'tu si uite,tot asa o s-o tinetzi intr-o ceatza.
nu prea suna bine,sa stii
matracucu
Postat pe 28 Octombrie 2011 14:00
si sor'sa se va simti jignita ca ca frate'tu sta cu ea din plictiseala si o sa se smioarcaie iubitului tau ca sunteti o familie neserioasa..si .... nu-i a buna
Ame_li
Postat pe 28 Octombrie 2011 14:06
Exact asta am vrut sa spui si io, dar voi doua ati facuto mai bine
luchianramona
Postat pe 28 Octombrie 2011 14:25
De la: luchianramona, la data 2011-10-28 14:25:07Exact asta am vrut sa spui si io, dar voi doua ati facuto mai bine



Ramo
,cred ca mai mult am incurcat fata
Ame_li
Postat pe 28 Octombrie 2011 14:42
Da asa este ma-ti derutat mai tare,pentru ca tot ati spus parerea voastra.Iar fratele meu nu e martalog doar ca mi-a zis ca nu o iubeste si ca sta cu ea din plictiseala.Sincera sa fiu iubitul meu nici nu vrea sa auda de despartire dar nu vrea sa vorbim cu ei pentru ca gandeste la fel ca mine sa nu fim noi marul discoridiei intre ei.Dar situatia este complicata si eu nu stiu ce sa fac si nu pot sa stau nici la fel de linistita ca iubitul meu care este foarte calm si zice ca nu il intreseaza nimic si nimeni.Deci o sa-mi raspunde-ti serios sau nu?
Radu_Simy28
Postat pe 10 Noiembrie 2011 14:04
Apropo de cearta care zice-ti ca o avem defapt nu este asa noi nu ne-am certat deloc pe tema asta doar am discutat si nici eu nu tin cu fratemiu dar nici el nu a zis nimic de el,doar ca e treaba lor si sorsa trebuie sa-si dea seama pe cine are langa ea.Oricum ei nu au o relatie sanatoasa dupa parerea mea ptr ca fratemiu o inseala cand ei nu sunt impreuna si asta o stie toti inclusiv iubitul meu si sorsa(pentru ca ea ii da voie).
Radu_Simy28
Postat pe 10 Noiembrie 2011 14:12
De la: Radu_Simy28, la data 2011-11-10 14:12:07Apropo de cearta care zice-ti ca o avem defapt nu este asa noi nu ne-am certat deloc pe tema asta doar am discutat si nici eu nu tin cu fratemiu dar nici el nu a zis nimic de el,doar ca e treaba lor si sorsa trebuie sa-si dea seama pe cine are langa ea.Oricum ei nu au o relatie sanatoasa dupa parerea mea ptr ca fratemiu o inseala cand ei nu sunt impreuna si asta o stie toti inclusiv iubitul meu si sorsa(pentru ca ea ii da voie).

Hai ca mai aveti un pic si cine stie ...pe intuneric parca vad ca o faceti cu fratii
PRALEA_
Postat pe 10 Noiembrie 2011 14:18
De la: steffy91, la data 2011-10-28 13:48:58
De la: Radu_Simy28, la data 2011-10-28 12:16:52Va multumesc pentru sfaturi si o sa ramanem impreuna pentru ca ne iubim,dar si pentru ca am aflat ca fratele meu nu vrea o relatie serioasa(adica casatorie si chestii din astea)cu sora lui.Pe cand noi ne dorim sa fim impreuna pentru totdeauna.Trebuie sa astept sa ii spuna si ei pentru ca nu pot sa-i spun eu,desi lucru asta mi-ar usura reletia cu iubitul meu.Fratele meu mi-a zis ca sta din plictiseala cu ea,dar chiar si asa nu pot sa ma bag in relatia lor.Voi ce zice-ti?

sta din plictiseala...


LOL barbatii nu stau din plictiseala cu nici o femeie ,daca te plictiseste te duci frate unde vezi cu ochii.Poate sa-l atraga doar fizic...sau asta e "plictiseala"
The_Exile
Postat pe 10 Noiembrie 2011 14:38
De la: Yharr, la data 2011-11-10 14:38:58
De la: steffy91, la data 2011-10-28 13:48:58
De la: Radu_Simy28, la data 2011-10-28 12:16:52Va multumesc pentru sfaturi si o sa ramanem impreuna pentru ca ne iubim,dar si pentru ca am aflat ca fratele meu nu vrea o relatie serioasa(adica casatorie si chestii din astea)cu sora lui.Pe cand noi ne dorim sa fim impreuna pentru totdeauna.Trebuie sa astept sa ii spuna si ei pentru ca nu pot sa-i spun eu,desi lucru asta mi-ar usura reletia cu iubitul meu.Fratele meu mi-a zis ca sta din plictiseala cu ea,dar chiar si asa nu pot sa ma bag in relatia lor.Voi ce zice-ti?

sta din plictiseala...


LOL barbatii nu stau din plictiseala cu nici o femeie ,daca te plictiseste te duci frate unde vezi cu ochii.Poate sa-l atraga doar fizic...sau asta e "plictiseala"


barbatii nu stau din plictiseala stau pentru ca vor!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Noiembrie 2011 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tot eu 5 De la: yumalai 26 Aprilie 2009 06:57
o intamplare :( 3 De la: oktober 19 Ianuarie 2009 14:52
Barbatul-capricorn 20 De la: kudika021802 15 Iunie 2009 01:09
Tipuri de fete 50 De la: Millennium 24 Iulie 2011 17:12
cum pot sa scap de sentimentele pe care le mai am inca pentru fostul iubit? 16 De la: kudika032667 9 Iunie 2009 16:29