Setari Cookie-uri

cine plateste la intalnire ???

De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 19:44:03
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-07 19:08:07
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 17:46:57
De la: Pudika416607, la data 2011-09-07 17:39:23platesti tu,ca un imprumut,si mai tarziu ti-l restituie ea "in natura"



sunt fata.... ma refer la un baiat acum..


desi sunt fata nu sunt de acord cu tine!!....este o regula ca baiatul sa plateasca? exemplu:in seara asta eu am pofta de iesit la restaurant sa mananc ceamciuci pe varza, el poate n-are chef si nici bani, eu tin mortis sa ma insoteasca, spune-mi cine plateste in cazul asta?!


eu niciodata nu am avut o astfel de pretentie sa mergem la restaurant si sa mancam ghebe in sos de rechin facut la tava..... si niciodata nu am insistat eu sa iesim in oras EL insista in fiecare zi sa ne vedem indiferent daca avem sau nu bani sa bem un suc sau sa mancam un biscuite... de multe ori mi se face foame si nu ii spun asta.. de cele mai multe ori eu am mai multi bani in buzunar decat el.. si daca mi as lua eu mancare ar tb sa ii iau si lui.. fiindca el nu are destui bani...


si de multe ori i am luat si lui mancare.. avand in vedere ca el vine de la antrenament si e lesinat de foame...dar el de cele mai multe ori nu spune..si au fost momente in care mi a fost foame si n am mai suportat.. acasa nu ma lasa sa ma duc si am zis hai sa intram la kfc si i am luat si lui de mancare dar el facea pe desteptul imi zicea sa nu ii iau si ma certa ca i am luat.......tu ai manca in fatza prietenului tau stiind ca lui ii e foame dar nu are bani sa ia de mancare ?
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:51
De la: Pudika416607, la data 2011-09-07 19:48:32cand te mai invita,spune-i ca ai manca 2 portii de icre negre,si ai scapat de el...fotbalist cu 8 milioane ?dar ce-i faci de nu mai are energie sa se afirme la echipa sa ajunga si el la Pandurii Tg. Jiu sau Concordia Chiajna pe un salariu adevarat?


nu cred ca e relevant ce spui tu .. a jucat la concordia chiajna daca asta era problema..si la sportul studentesc, inca e junior daca stii ce inseamna.. in orice caz pe mine nu ma intereseaza asta.. e l am cunoscut cand era la o echipa care ii dadea si mai putin de 8 mil .. el nu este nici chivu nici mutu.. asa isi castiga el existenta si nici nu are 30 de ani e la facultate e student si face un sport sunt multi sportivi care castiga putin..
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:54
AS COMANDA 2 PORTII SI I-AS SPUNE SA MA AJUTE CA M-AM GRABIT CAND AM COMANDAT
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:54
E jenanta situatia. Cand mi-am cunoscut sotul, la fel era. Un zgarcit, ca nu cumva ca fetele sa profite de el. Ma plimbam iarna prin parc si ma scotea la o amandina din cand in cand. Era mai mare decat mine si lucra Dar...am rezistat eroic si azi, ca sotie a lui imi ofera tot ceea ce doresc ( nu exista NU in vocabularul lui). Desi povestea mea are un final fericit, nu te-as sfatui sa faci ca mine. E jenant! Nu mai zic nimic!
ilumax_76
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:08
Ia discuta tu problema asta cu el. Deschis, cu calm, spune-i ce te doare, explica-i ca nu tii mortis sa iesiti in fiecare seara daca nu isi permite, dar atunci cand iesiti vrei sa simti ca esti cu iubitul, nu cu un coleg. Si daca i s-o parea deplasat, eu zic sa fugi acum, ca asta nu se va schimba.
kitty_na
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:12
De la: kitty_na, la data 2011-09-07 20:12:02Ia discuta tu problema asta cu el. Deschis, cu calm, spune-i ce te doare, explica-i ca nu tii mortis sa iesiti in fiecare seara daca nu isi permite, dar atunci cand iesiti vrei sa simti ca esti cu iubitul, nu cu un coleg. Si daca i s-o parea deplasat, eu zic sa fugi acum, ca asta nu se va schimba.


am discutat de foarte foarte multe ori problema aceasta cu el si altele... raspunsurile lui sunt " nu ca eu vreau sa stam impreuna in fiecare zi ca mi e dor de tine zilnic ca vreau sa te vad zilnic . ca pt mine e ca o desprindere de toate problemele cand te vad pe tine si tu ma scoti din schema mea zilnica " la noi este o ocazie speciala daca nu ne vedem......astazi i am zis ca nu am chef sa ies ca ma simt rau.. evident nu e asa a terbuit sa gasesc o scuza ca sa nu ies afara.....eu nu sunt asa.. eu spun lucrurilor pe nume dar cu el nu merge... au mai fost momente in care i am zis ca doar vreau sa stau in casa sa lenevesc.. si ne am certat...." ce nu ma mai iubesti? nu mai vrei sa iesim , nu mai tii la mine te ai saturat ?? " doar pt k am vrut sa stau acasa sa lenevesc, sa stau pur si simplu sa ma uit la tv sau sa nu fac nimic...........
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:19
De la: ilumax_76, la data 2011-09-07 20:08:33E jenanta situatia. Cand mi-am cunoscut sotul, la fel era. Un zgarcit, ca nu cumva ca fetele sa profite de el. Ma plimbam iarna prin parc si ma scotea la o amandina din cand in cand. Era mai mare decat mine si lucra Dar...am rezistat eroic si azi, ca sotie a lui imi ofera tot ceea ce doresc ( nu exista NU in vocabularul lui). Desi povestea mea are un final fericit, nu te-as sfatui sa faci ca mine. E jenant! Nu mai zic nimic!


au fost momente in care a platit el de la cap la coada... dar destul de putine.. cum am mai zis nu am p cretentii de prima doamna...dar au fost foarte foarte multe momente gen de pasti in care a zis o sa iti cumpar nu stiu ce rochita ca am vazut ca ti a placut sau nu stiu ce portofel sau nu stiu ce bratarica si nu a facut o.. eu nu inteleg de ce a mai spus ?????????? doar ca sa CE? nu eram eu vai nerabdatoare hai ia mi hai ia mi ...dar totusi........nu mai spune daca nu o faci ..dece o spui doar ca sa te aflii in treaba, de ce promiti ca faci ceea ce nu o sa o faci niciodata... la fel si de Vday a zis ca sa nu cheltuim bani si eu i am luat o rama si am pus o poza cu noi iar el mi a luat un cristal swarovsky pe care l am vazut ulterior costa 2 mil...eu nu i am cerut asa ceva si apoi mi a si spus ca s a imprumutat de bani aia la nu stiu care...................
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:23
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 20:23:06
De la: ilumax_76, la data 2011-09-07 20:08:33E jenanta situatia. Cand mi-am cunoscut sotul, la fel era. Un zgarcit, ca nu cumva ca fetele sa profite de el. Ma plimbam iarna prin parc si ma scotea la o amandina din cand in cand. Era mai mare decat mine si lucra Dar...am rezistat eroic si azi, ca sotie a lui imi ofera tot ceea ce doresc ( nu exista NU in vocabularul lui). Desi povestea mea are un final fericit, nu te-as sfatui sa faci ca mine. E jenant! Nu mai zic nimic!


au fost momente in care a platit el de la cap la coada... dar destul de putine.. cum am mai zis nu am p cretentii de prima doamna...dar au fost foarte foarte multe momente gen de pasti in care a zis o sa iti cumpar nu stiu ce rochita ca am vazut ca ti a placut sau nu stiu ce portofel sau nu stiu ce bratarica si nu a facut o.. eu nu inteleg de ce a mai spus ?????????? doar ca sa CE? nu eram eu vai nerabdatoare hai ia mi hai ia mi ...dar totusi........nu mai spune daca nu o faci ..dece o spui doar ca sa te aflii in treaba, de ce promiti ca faci ceea ce nu o sa o faci niciodata... la fel si de Vday a zis ca sa nu cheltuim bani si eu i am luat o rama si am pus o poza cu noi iar el mi a luat un cristal swarovsky pe care l am vazut ulterior costa 2 mil...eu nu i am cerut asa ceva si apoi mi a si spus ca s a imprumutat de bani aia la nu stiu care...................



U naduful tre sa-l vershi in fatza lui nu a noastra,,,degeaba ii scotzi in evidentza defectele,asta nu-l va schimba..
Arutzu28
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:33
din discutii apare concluzia ca totul se rezuma la bani,de fapt subiectul este daca sa-l parasesti ca nu are bani suficienti,cred ca ai pus ochii pe vreun coleg de la facultate care nu pare zgarcit,dar si fotbalistul are perspective financiare,dar nu acumcand esti la limita rabdarii si ai vrea sa castige mai mult
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:38
De la: Arutzu28, la data 2011-09-07 20:33:33
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 20:23:06
De la: ilumax_76, la data 2011-09-07 20:08:33E jenanta situatia. Cand mi-am cunoscut sotul, la fel era. Un zgarcit, ca nu cumva ca fetele sa profite de el. Ma plimbam iarna prin parc si ma scotea la o amandina din cand in cand. Era mai mare decat mine si lucra Dar...am rezistat eroic si azi, ca sotie a lui imi ofera tot ceea ce doresc ( nu exista NU in vocabularul lui). Desi povestea mea are un final fericit, nu te-as sfatui sa faci ca mine. E jenant! Nu mai zic nimic!


au fost momente in care a platit el de la cap la coada... dar destul de putine.. cum am mai zis nu am p cretentii de prima doamna...dar au fost foarte foarte multe momente gen de pasti in care a zis o sa iti cumpar nu stiu ce rochita ca am vazut ca ti a placut sau nu stiu ce portofel sau nu stiu ce bratarica si nu a facut o.. eu nu inteleg de ce a mai spus ?????????? doar ca sa CE? nu eram eu vai nerabdatoare hai ia mi hai ia mi ...dar totusi........nu mai spune daca nu o faci ..dece o spui doar ca sa te aflii in treaba, de ce promiti ca faci ceea ce nu o sa o faci niciodata... la fel si de Vday a zis ca sa nu cheltuim bani si eu i am luat o rama si am pus o poza cu noi iar el mi a luat un cristal swarovsky pe care l am vazut ulterior costa 2 mil...eu nu i am cerut asa ceva si apoi mi a si spus ca s a imprumutat de bani aia la nu stiu care...................



U naduful tre sa-l vershi in fatza lui nu a noastra,,,degeaba ii scotzi in evidentza defectele,asta nu-l va schimba..


nu incerc sa ii scot in fatza defectele doar sa aveti si voi o idee reala despre ce vorbesc...eu ii stiu calitatile si defectele , dar am nevoie de persoane care sa ma sfatuiasca corect despre situatia corecta... nu mai incerc sa il schimb ca am incercat destul si el face doar din cand in cand ce promite .....si tot el scoate ochii ca el s a schimbat si nu stiu ce .. eu vreau sa stiu ce sa fac... probleme sunt mult mai multe decat asta cu platitul sucului.. si vreau sa stiu daca intr un final mai merita relatia sau nu.....eu sincer nu il mai iubesc si asta ar fi de ajuns sa pun stop, dar am dat multe sanse sa vad poate s au pierdut sentimentele prin sertare si o sa le regasesc etc am facut multe pt el si pt relatie.....dar am si eu o viata pe care sa mi o traiesc, dar nu alaturi de un copil pe care tb sa il invat eu cand sa plateasca, cum sa ma satisfaca si sa ma apere in fata cui ma jigneste .........are si el creier in cap parinti si frati si prieteni care sa il invete ce sa faca cu o femeie....
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:38
800 lei nu inseamna nimic in ziua de azi. Sunt sigura ca el contribuie la cheltuielile casei, de aceea nu-i raman bani si de intalniri. Intrebarea e: esti dispusa sa faci compromisuri in speranta unui viitor promitator sau deja te gandesti sa iti gasesti un iubit mai matur, cu salariu mai mare? Ca fotbalist poate avansa rapid daca e bun dar in acelasi timp i se poate urca la cap vedetismul si sa te lase pt altele. Gandeste-te cam care ar fi posibilitatile si iei o decizie.
ilumax_76
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:40
Avaritia este boala grea ...si tare urata ! Trebuie ca-l iubesti tare mult daca ii suporti acest "defect"...!!
rondina
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:43
in vremuri de criza si tinand cont de cheltuieli raportat la 8 mil salariu,nu mai exista avaritie...
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:46
De la: ilumax_76, la data 2011-09-07 20:40:57800 lei nu inseamna nimic in ziua de azi. Sunt sigura ca el contribuie la cheltuielile casei, de aceea nu-i raman bani si de intalniri. Intrebarea e: esti dispusa sa faci compromisuri in speranta unui viitor promitator sau deja te gandesti sa iti gasesti un iubit mai matur, cu salariu mai mare? Ca fotbalist poate avansa rapid daca e bun dar in acelasi timp i se poate urca la cap vedetismul si sa te lase pt altele. Gandeste-te cam care ar fi posibilitatile si iei o decizie.


nu contribuie cu acei bani la cheltuielile casei sunt banii lui de buzunar .....asta cu avansatul rapid in fotbal la fel nu sunt de acord pt ca de 8 luni de cand il cunosc n a facut prea mari pasi in chestia asta.. nu zic ca nu o sa fie fotbalist dar e treaba lui.. eu am nevoie de un tip care sa ma faca sa ma simt femeie nu sa ma simt colega lui de clasa careia i a facut cinste cu o fanta..viitorul cu el nu e promitator deloc.. la ei in casa maicasa castiga mai mult ca taicasu si vad ca se obisnuieste ca femeia sa fie aia care depune efortul material.. pe maicasa nu a deranjat o dar asta nu inseamna ca eu sunt ca ea.. el face facultatea de sport si ce poate sa fie decat un profesor sau antrenor.. nu are cine stie ce inteligenta masiva ca sa fie el cine stie ce om de afaceri mai ales ca are si conceptii limitate gen hai sa deschidem un magazin alimentar.. iar eu fac dreptul si am nenumarate usi de deschis...iar el imi zice mie sa nu ma fac aia sa nu ma fac aia ca nu o sa mai am timp de el si nush ce..
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:47
" probleme sunt mult mai multe decat asta cu platitul sucului.. si vreau sa stiu daca intr un final mai merita relatia sau nu.....eu sincer nu il mai iubesc |"

am vrut sa-ti raspund cine plateste sucul ala ,mai apoi am vazut unde a ajuns discutia
raspuns:NU,nu mai are rost aceasta relatie,e pierdere de timp
Ame_ly
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:49
De la: rondina, la data 2011-09-07 20:43:02Avaritia este boala grea ...si tare urata ! Trebuie ca-l iubesti tare mult daca ii suporti acest "defect"...!!


nu .. nu il mai iubesc pt ca a facut mult mult prea multe greseli.. lasand-o la o parte pe asta cu platitul sucului...nu e destul de barbat dupa parerea mea si eu am crezut ca langa mine va invata niste chestii...dar se pare ca e si prea incapatanat...ca nimeni nu sta cu mainile in san cand prietena lui e "agresata" in vreun fel verbal sau fizic ma refer.. si nu spun ca m a lovit cineva sa ma bata sau ceva dar m am certat cu niste prieteni de ai lui cu care de altfel nu aveam nimic dar ei in mod clar aveau ceva cu mine , unul din ei a aruncat cu un bat in mine de 2 ori .. reactiile lui au fost minime.. ce pot sa zic certuri din nimicuri.. eu la cearta vreau sa fiu calma si sa discut problema dar el face in asa fel incat ma face sa ma enervez foarte rau si apoi spune ca tot eu sunt de vina ca tip si ma supar... deci de iubire nu mai poate fi vorba...
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:51
De la: Ame_ly, la data 2011-09-07 20:49:20" probleme sunt mult mai multe decat asta cu platitul sucului.. si vreau sa stiu daca intr un final mai merita relatia sau nu.....eu sincer nu il mai iubesc |"

am vrut sa-ti raspund cine plateste sucul ala ,mai apoi am vazut unde a ajuns discutia
raspuns:NU,nu mai are rost aceasta relatie,e pierdere de timp


multumesc cred ca asta aveam nevoie sa aud de la cineva care a citit tot ce am scris...
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:54
esti jurista,da-i in judecata...pana la urma si la coada tot banii sunt problema in relatie
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:55
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 20:54:02
De la: Ame_ly, la data 2011-09-07 20:49:20" probleme sunt mult mai multe decat asta cu platitul sucului.. si vreau sa stiu daca intr un final mai merita relatia sau nu.....eu sincer nu il mai iubesc |"

am vrut sa-ti raspund cine plateste sucul ala ,mai apoi am vazut unde a ajuns discutia
raspuns:NU,nu mai are rost aceasta relatie,e pierdere de timp


multumesc cred ca asta aveam nevoie sa aud de la cineva care a citit tot ce am scris...


si asta pentru ca nu il mai iubesti,nu pentru ca n-are bani de sucu'ala
Ame_ly
Postat pe 7 Septembrie 2011 20:58
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 20:51:48
De la: rondina, la data 2011-09-07 20:43:02Avaritia este boala grea ...si tare urata ! Trebuie ca-l iubesti tare mult daca ii suporti acest "defect"...!!


nu .. nu il mai iubesc pt ca a facut mult mult prea multe greseli.. lasand-o la o parte pe asta cu platitul sucului...nu e destul de barbat dupa parerea mea si eu am crezut ca langa mine va invata niste chestii...dar se pare ca e si prea incapatanat...ca nimeni nu sta cu mainile in san cand prietena lui e "agresata" in vreun fel verbal sau fizic ma refer.. si nu spun ca m a lovit cineva sa ma bata sau ceva dar m am certat cu niste prieteni de ai lui cu care de altfel nu aveam nimic dar ei in mod clar aveau ceva cu mine , unul din ei a aruncat cu un bat in mine de 2 ori .. reactiile lui au fost minime.. ce pot sa zic certuri din nimicuri.. eu la cearta vreau sa fiu calma si sa discut problema dar el face in asa fel incat ma face sa ma enervez foarte rau si apoi spune ca tot eu sunt de vina ca tip si ma supar... deci de iubire nu mai poate fi vorba...

Inteleg perfect ce vrei sa spui, am fost si eu intr-o poveste asemanatoare cu a ta si intr-un final (dupa 7 ani) am ajuns la concluzia ca decat singura in doi, mai bine singura de una singura! Acum regret doar timpul petrecut impreuna, nicidecum persoana! Iar din ceea ce-ai povestit pana acum...vis-a-vis de tine s-a comportat execrabil, nu te-a ocrotit ci a fost un simplu spectator, la ce....? Mai bine acum decat mai tarziu, sau niciodata, rupe-te definitiv din aceasta relatie care ti-a creat numai disconfort si ti-a adus numai nefericire si nemultumire sufleteasca !
rondina
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:00
De la: Pudika416607, la data 2011-09-07 20:55:38esti jurista,da-i in judecata...pana la urma si la coada tot banii sunt problema in relatie


citeste si tu mai bine ce am scris anterior... ca am vb despre multe momente in care i am cumparat eu lui mancare cand nu avea bani.. de ziua lui i am cumparat un telefon mobil , tatal meu l a ajutat cu fotbalul.. ce mai vrei mai mult de atat nu intelegi ca nu strict banul e problema ? problema e el..
si in afara de asta tu ai sta cu un barbat care sexual nu te satisface? ca si asta am incercat sa o rezolv.. 8 luni de zile eu am avut orgasm 1 singura data ...si nu m am focusat pe asta fa ma sa am orgasm etc am asteptat am zis ca o sa mearga ca o sa se intample etc etc.. inainte de el am fost cu cineva cu care ajunsesem sa am aceasta placere la fiecare contact, si pt el conta enorm ca eu sa ma simt bine...

mentionez ca am discutat cu "fotbalistul " de mii de ori problema asta de natura sexuala, cum sa fie , sa aiba rabdare etc...nu l am facut niciodata sa se simta prost.... niciodata nu i am zis pe fatza ceva urat etc..

tu ai sta cu unul care nu iti ia apararea, adica nu se impune in fatza celor care au o problema cu tine ca fiind iubita lui , chiar dak aia sunt prietenii lui?
sa iti promita mereu ca nu o sa mai fie asa etc etc ca nu o sa stea cu mainile in san etc...

mai sunt doar banii problema acum ?
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:00
De la: rondina, la data 2011-09-07 21:00:31
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 20:51:48
De la: rondina, la data 2011-09-07 20:43:02Avaritia este boala grea ...si tare urata ! Trebuie ca-l iubesti tare mult daca ii suporti acest "defect"...!!


nu .. nu il mai iubesc pt ca a facut mult mult prea multe greseli.. lasand-o la o parte pe asta cu platitul sucului...nu e destul de barbat dupa parerea mea si eu am crezut ca langa mine va invata niste chestii...dar se pare ca e si prea incapatanat...ca nimeni nu sta cu mainile in san cand prietena lui e "agresata" in vreun fel verbal sau fizic ma refer.. si nu spun ca m a lovit cineva sa ma bata sau ceva dar m am certat cu niste prieteni de ai lui cu care de altfel nu aveam nimic dar ei in mod clar aveau ceva cu mine , unul din ei a aruncat cu un bat in mine de 2 ori .. reactiile lui au fost minime.. ce pot sa zic certuri din nimicuri.. eu la cearta vreau sa fiu calma si sa discut problema dar el face in asa fel incat ma face sa ma enervez foarte rau si apoi spune ca tot eu sunt de vina ca tip si ma supar... deci de iubire nu mai poate fi vorba...

Inteleg perfect ce vrei sa spui, am fost si eu intr-o poveste asemanatoare cu a ta si intr-un final (dupa 7 ani) am ajuns la concluzia ca decat singura in doi, mai bine singura de una singura! Acum regret doar timpul petrecut impreuna, nicidecum persoana! Iar din ceea ce-ai povestit pana acum...vis-a-vis de tine s-a comportat execrabil, nu te-a ocrotit ci a fost un simplu spectator, la ce....? Mai bine acum decat mai tarziu, sau niciodata, rupe-te definitiv din aceasta relatie care ti-a creat numai disconfort si ti-a adus numai nefericire si nemultumire sufleteasca !


multumesc frumos pt ce ai spus rondina ai fost o scumpa... relatia asta ar fi mers doar in capul meu .. pt ca eu asteptam mereu ca el sa faca macar ceva din ce spunea.. m a mintit mult a facut lucruri pe ascuns etc.. singura chestie pe care nu a facut o .. nu m a inselat , pt ca e prea obsedat de relatia asta.. mai e si taur ca sa specific ca e fidel dar eu cred ca sunt oricum destul de inteligenta incat sa mi dau seama daca ar fi calcat stramb... oricum trebuie sa gasesc o modalitate sa o rup definitiv pt ca nu mai suport.. iar el isi face sperante desarte ca o sa mearga relatia si nu stiu ce .. el de fiecare data cand spune te iubesc asteapta sa ii spun inapoi.. altfel se supara.. si am incercat sa ii spun ca nu il mai iubesc o data si a iesit scandal... ca m ai mintit pana acum si nu stiu ce.. nu e deloc asa ...... nu stiu cum sa fac...... :(((
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:04
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 21:00:57'citeste si tu mai bine ce am scris anterior... ca am vb despre multe momente in care i am cumparat eu lui mancare cand nu avea bani.. de ziua lui i am cumparat un telefon mobil , tatal meu l a ajutat cu fotbalul.. ce mai vrei mai mult de atat nu intelegi ca nu strict banul e problema ? problema e el..
si in afara de asta tu ai sta cu un barbat care sexual nu te satisface? ca si asta am incercat sa o rezolv.. 8 luni de zile eu am avut orgasm 1 singura data ...mai sunt doar banii problema acum ?

Pai bani nu, sex nu, de ce mai stai cu el? E frumos, e destept, e un mare fotbalist?
Si legat de cine plateste, intotdeauna cine invita si plateste, chiar daca e femeie sau barbat.
Armain
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:14
De la: Armain, la data 2011-09-07 21:14:46
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 21:00:57'citeste si tu mai bine ce am scris anterior... ca am vb despre multe momente in care i am cumparat eu lui mancare cand nu avea bani.. de ziua lui i am cumparat un telefon mobil , tatal meu l a ajutat cu fotbalul.. ce mai vrei mai mult de atat nu intelegi ca nu strict banul e problema ? problema e el..
si in afara de asta tu ai sta cu un barbat care sexual nu te satisface? ca si asta am incercat sa o rezolv.. 8 luni de zile eu am avut orgasm 1 singura data ...mai sunt doar banii problema acum ?

Pai bani nu, sex nu, de ce mai stai cu el? E frumos, e destept, e un mare fotbalist?
Si legat de cine plateste, intotdeauna cine invita si plateste, chiar daca e femeie sau barbat.


am stat cu el pt ca l am iubit ... nu pt ca am iubit ce are ( ce nu are mai bine zis ) in buzunar...frumos este da... fizic ma atrage.. dar fizicul nu poate tine o relatie intreaga oameni buni.......
tzvetociki
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:21
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 21:04:36
De la: rondina, la data 2011-09-07 21:00:31
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 20:51:48
De la: rondina, la data 2011-09-07 20:43:02Avaritia este boala grea ...si tare urata ! Trebuie ca-l iubesti tare mult daca ii suporti acest "defect"...!!


nu .. nu il mai iubesc pt ca a facut mult mult prea multe greseli.. lasand-o la o parte pe asta cu platitul sucului...nu e destul de barbat dupa parerea mea si eu am crezut ca langa mine va invata niste chestii...dar se pare ca e si prea incapatanat...ca nimeni nu sta cu mainile in san cand prietena lui e "agresata" in vreun fel verbal sau fizic ma refer.. si nu spun ca m a lovit cineva sa ma bata sau ceva dar m am certat cu niste prieteni de ai lui cu care de altfel nu aveam nimic dar ei in mod clar aveau ceva cu mine , unul din ei a aruncat cu un bat in mine de 2 ori .. reactiile lui au fost minime.. ce pot sa zic certuri din nimicuri.. eu la cearta vreau sa fiu calma si sa discut problema dar el face in asa fel incat ma face sa ma enervez foarte rau si apoi spune ca tot eu sunt de vina ca tip si ma supar... deci de iubire nu mai poate fi vorba...

Inteleg perfect ce vrei sa spui, am fost si eu intr-o poveste asemanatoare cu a ta si intr-un final (dupa 7 ani) am ajuns la concluzia ca decat singura in doi, mai bine singura de una singura! Acum regret doar timpul petrecut impreuna, nicidecum persoana! Iar din ceea ce-ai povestit pana acum...vis-a-vis de tine s-a comportat execrabil, nu te-a ocrotit ci a fost un simplu spectator, la ce....? Mai bine acum decat mai tarziu, sau niciodata, rupe-te definitiv din aceasta relatie care ti-a creat numai disconfort si ti-a adus numai nefericire si nemultumire sufleteasca !


multumesc frumos pt ce ai spus rondina ai fost o scumpa... relatia asta ar fi mers doar in capul meu .. pt ca eu asteptam mereu ca el sa faca macar ceva din ce spunea.. m a mintit mult a facut lucruri pe ascuns etc.. singura chestie pe care nu a facut o .. nu m a inselat , pt ca e prea obsedat de relatia asta.. mai e si taur ca sa specific ca e fidel dar eu cred ca sunt oricum destul de inteligenta incat sa mi dau seama daca ar fi calcat stramb... oricum trebuie sa gasesc o modalitate sa o rup definitiv pt ca nu mai suport.. iar el isi face sperante desarte ca o sa mearga relatia si nu stiu ce .. el de fiecare data cand spune te iubesc asteapta sa ii spun inapoi.. altfel se supara.. si am incercat sa ii spun ca nu il mai iubesc o data si a iesit scandal... ca m ai mintit pana acum si nu stiu ce.. nu e deloc asa ...... nu stiu cum sa fac...... :(((

Trebuie sa fii 100% convinsa ca nu-l mai vrei altfel vei continua sa te minti pe tine insati, vei continua sa traiesti in aceiasi minciuna ca si pana acum....iar cea care va suferi vei fi tot tu ! Trebuie sa fii puternica atunci cand iei o astfel de hotarare, iar cand vei hotari sa rupi relatia, o faci dintr-o singura "lovitura de satar"...daca-mi permiti expresia artistica! Boala lunga este moarte sigura!
rondina
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:22
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 21:21:29

am stat cu el pt ca l am iubit ... nu pt ca am iubit ce are ( ce nu are mai bine zis ) in buzunar...frumos este da... fizic ma atrage.. dar fizicul nu poate tine o relatie intreaga oameni buni.......

intr-o singura fraza te contrazici singura...nu's importanti banii, dar totusi sunt
miss_darine
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:23
ouch mea culpa...acu' am citit ce i-ai raspuns lui rondina...sorry ...imi retrag ironia
didina_cu_masina, hai sa te tzuc fata
miss_darine
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:26
fizicul nu poate tine o relatie intreaga,mai trebuie si bani de suc si de pizza...
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:28
De la: tzvetociki, la data 2011-09-07 20:51:48
De la: rondina, la data 2011-09-07 20:43:02Avaritia este boala grea ...si tare urata ! Trebuie ca-l iubesti tare mult daca ii suporti acest "defect"...!!


nu .. nu il mai iubesc pt ca a facut mult mult prea multe greseli.. lasand-o la o parte pe asta cu platitul sucului...nu e destul de barbat dupa parerea mea si eu am crezut ca langa mine va invata niste chestii...dar se pare ca e si prea incapatanat...ca nimeni nu sta cu mainile in san cand prietena lui e "agresata" in vreun fel verbal sau fizic ma refer.. si nu spun ca m a lovit cineva sa ma bata sau ceva dar m am certat cu niste prieteni de ai lui cu care de altfel nu aveam nimic dar ei in mod clar aveau ceva cu mine , unul din ei a aruncat cu un bat in mine de 2 ori .. reactiile lui au fost minime.. ce pot sa zic certuri din nimicuri.. eu la cearta vreau sa fiu calma si sa discut problema dar el face in asa fel incat ma face sa ma enervez foarte rau si apoi spune ca tot eu sunt de vina ca tip si ma supar... deci de iubire nu mai poate fi vorba...

Daca nu-l mai iubesti, ce astepti? Sa-ti spunem noi sa pleci de langa el? Ei bine, eu una nu-ti spun. Faci cum te taie capul! Cum iti asterni, asa vei dormi!
kitty_na
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:28
la 8 milioane si atatea cheltuieli are destule probleme,daca il mai parasesti si tu s-ar putea sa-i distrugi cariera de fotbalist sau din contra,sa-l ajuti sa mai economiseasca niste bani cheltuiti cu tine.Va trebui sa iei singura decizia asta ca esti jurista si poti sa cantaresti bine lucrurile,mai ales ca stii situatia exacta si incepi cu " cine plateste la intalnire ?",cand voi sunteti impreuna aproape zilnic,deci: banii sunt problema pe care va trebui sa o rezolvi SINGURA,nu inteleg de ce ai mai deschis acest topic
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire 11 De la: kudika510412 11 Mai 2012 12:29
Tine de curaj sa-ti dai cu parerea 197 De la: Lusha_ubitik 22 Mai 2010 18:54
....de ce sunt unii nesimtiti? 84 De la: just_laura 20 Mai 2009 12:41
Eu taur...el Rac!! 7 De la: oana434 28 Iulie 2009 09:44
certuri neincetate....oare de ce? 62 De la: ramo22gd 24 Ianuarie 2013 15:40