Setari Cookie-uri

Niste sfaturi, va rog! :(

De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 16:45:54Deocamdata nu a iesit cu nici una oficial,ca as fi aflat . Am si parola de la mail, si de pe site-urile de socializare, si mai verific din cand in cand, desi imi spun ca e ultima oara cand fac asta! dar nu ma pot abtine ... Si el incearca la una la alta,dar nu prea ii merge :)) nu conteaza cum arata, se baga sa se simta el important. Adevarul e ca e un barbat frumos, si amuzant, si mincinoooos, eu ma amuz cum se chinuie sa le vrajeasca pe alea.

mda.....ce anume te amuza?
ok ...e amuzant .frumos si mincinos........si tu-l placi si te amuza cum se da la alte femei
io sincer incep sa cred ca sunteti potriviti unu pt. altul
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:48
De la: marco918, la data 2011-09-19 16:48:17
De la: piscolino, la data 2011-09-19 16:43:34
De la: marco918, la data 2011-09-19 16:40:20
De la: piscolino, la data 2011-09-19 16:35:13
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 16:30:42Ok, pai atunci nu o sa ma mai intalnesc cu el sa vad reactia. Oricum asta s-a intamplat de 2-3 ori .... pentru ca parintii lui nu stiu ca ne-am despartit, si inventa scuze de genul sa trec pe la el ca sa ma vada ai lui :)))...am fost slaba intradevar, dar sper sa fiu puternica de acum inainte.

ce tare-i tipu
da ce treaba ai tu cu parintii lui? are texte bune tipu si vad ca la tine au si mers-






... nu prea intelegi ?! ... bajetul a prezentat-o acasa ca pe o pretendenta care vrea sa intre in familia lor ... asa a cucerit-o si mai bine ... fata s-a chinuit sa se faca placuta de parinti ... si bajetului ... ca asa e bine ... dar babuinul nu are curaj sa spuna asta acasa pentru ca, probabil, l-ar lua la intrebari despre ultima lui ''cucerire'' ... care probabil nu e nici sfinta, nici mai capabila ... si penduleaza ... o pompa aici ... o pompa acolo ... a prins repede gustul ... curvariei ...

io am inteles si inca foarte bine ,dar fatuca asta nu prea o priceput cum sta treaba









... fatuca a priceput ... pina la un punct ... dar babuinul s-a jucat tare cu ea si asta o zapaceste ... a prezentat-o parintilor ... e chestie mare ... da sperantze ... babuinul se joaca in continuare si ea nu stie in ce tabara sa intre ... a fostelor ... sau sa mai mimeze pe ... actuala ... e o chestie de finetze ...


...dada ...ea a priceput ca el e priceput...si la ea ii place ca el e priceput dar totusi nu-i convine cand ii iese pricepeala
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:50
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 16:45:54Deocamdata nu a iesit cu nici una oficial,ca as fi aflat . Am si parola de la mail, si de pe site-urile de socializare, si mai verific din cand in cand, desi imi spun ca e ultima oara cand fac asta! dar nu ma pot abtine ... Si el incearca la una la alta,dar nu prea ii merge :)) nu conteaza cum arata, se baga sa se simta el important. Adevarul e ca e un barbat frumos, si amuzant, si mincinoooos, eu ma amuz cum se chinuie sa le vrajeasca pe alea.









... fata ... daca nu joci tare ... da tare ... asa cum ar trebui sa fi jucat de la inceput ... ai pierdut 4 ani ... degeada ... iar daca nu esti chitita sa te mariti atunci lasa-l si dute in lumea larga ... pentru ca asta ar putea fi urmatorul pas ... logic ... daca vrei sa mai stea nitzel cu tine ... inseamna ca esti prosta de puti ...
marco918
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:52
Pai a inceput sa ma amuze, ca de plans am plans destul. Nu stiu ce vrea sa demonstreze ... si ma bucur ca nu ii ies combinatiile. Problema mea cred ca e ca nu pot sa accept ca e chiar asa de rau, si inca mai speram ca se poate schimba candva. Asta ma doare cel mai tare!
Oanasonia
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:53
De la: piscolino, la data 2011-09-19 16:50:51
De la: marco918, la data 2011-09-19 16:48:17
De la: piscolino, la data 2011-09-19 16:43:34
De la: marco918, la data 2011-09-19 16:40:20
De la: piscolino, la data 2011-09-19 16:35:13
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 16:30:42Ok, pai atunci nu o sa ma mai intalnesc cu el sa vad reactia. Oricum asta s-a intamplat de 2-3 ori .... pentru ca parintii lui nu stiu ca ne-am despartit, si inventa scuze de genul sa trec pe la el ca sa ma vada ai lui :)))...am fost slaba intradevar, dar sper sa fiu puternica de acum inainte.

ce tare-i tipu
da ce treaba ai tu cu parintii lui? are texte bune tipu si vad ca la tine au si mers-






... nu prea intelegi ?! ... bajetul a prezentat-o acasa ca pe o pretendenta care vrea sa intre in familia lor ... asa a cucerit-o si mai bine ... fata s-a chinuit sa se faca placuta de parinti ... si bajetului ... ca asa e bine ... dar babuinul nu are curaj sa spuna asta acasa pentru ca, probabil, l-ar lua la intrebari despre ultima lui ''cucerire'' ... care probabil nu e nici sfinta, nici mai capabila ... si penduleaza ... o pompa aici ... o pompa acolo ... a prins repede gustul ... curvariei ...

io am inteles si inca foarte bine ,dar fatuca asta nu prea o priceput cum sta treaba









... fatuca a priceput ... pina la un punct ... dar babuinul s-a jucat tare cu ea si asta o zapaceste ... a prezentat-o parintilor ... e chestie mare ... da sperantze ... babuinul se joaca in continuare si ea nu stie in ce tabara sa intre ... a fostelor ... sau sa mai mimeze pe ... actuala ... e o chestie de finetze ...


...dada ...ea a priceput ca el e priceput...si la ea ii place ca el e priceput dar totusi nu-i convine cand ii iese pricepeala






... e grele ... nu-i asa ? ... nu vezi mai departe de ... cuvinte ...
marco918
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:53
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 16:53:47Pai a inceput sa ma amuze, ca de plans am plans destul. Nu stiu ce vrea sa demonstreze ... si ma bucur ca nu ii ies combinatiile. Problema mea cred ca e ca nu pot sa accept ca e chiar asa de rau, si inca mai speram ca se poate schimba candva. Asta ma doare cel mai tare!

mai tu mai incearca ...cine stie poate o sa ai succes nu se stie niciodata......doar ca eu cred ca lupu-si schimba.....sti tu mai departe
io-ti urez mult noroc
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 16:57
Stiu,stiu continuarea ... Nu mai incerc nimic, imi pare rau doar ca mi-am dat seama prea tarziu ce fel de om e si nu ma asteptam la asa ceva din partea lui. Si stii cum e, cand treci printr-o despartire ai impresia ca nu o sa-ti mai gasesti pe nimeni niciodata ....
Oanasonia
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:01
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 16:45:54Deocamdata nu a iesit cu nici una oficial,ca as fi aflat . Am si parola de la mail, si de pe site-urile de socializare, si mai verific din cand in cand, desi imi spun ca e ultima oara cand fac asta! dar nu ma pot abtine ... Si el incearca la una la alta,dar nu prea ii merge :)) nu conteaza cum arata, se baga sa se simta el important. Adevarul e ca e un barbat frumos, si amuzant, si mincinoooos, eu ma amuz cum se chinuie sa le vrajeasca pe alea.


Draga,ca este "frumos si amuzant",mai treaca mearga,dar sa stii ca este si mincinos si sa mai si suferi din cauza lui,asta nu ma face sa cred decat ca esti foarte naiva!Minciuna este una dintre cele mai distrugatoare tare,atunci cand este folosita ca obiect al muncii intr-o relatie!Te-a dus la parinti,ei si?Ce s-a intamplat pozitiv,in evolutia relatiei voastre?Nimic!Te-a mintit si te-a inselat mai putin?Nu cred!Acestea sunt simple miscari de culise,de invaluire,ale prietenului tau,de a-ti castiga increderea si de a te manipula in continuare!Crezi ca pe parintii lui ii interesau prea mult ce persoana le aduce fiul in vizita?Ca erai tu sau alta femeie,din punctul lor de vedere,era totuna!Draga,"apucaturile urate" se mai dobandesc si in familie!Nu mai face gesturi copilaresti,nu-ti ajuta la nimic!
RAINBOWLADY
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:03
Ah,chiar acum m-a sunat, sa ne vedem diseara ... Ce satisfactie am avut cand am zis NU! Si a deschis subiectul impacarii, ca poate ne impacam ca nu stiu ce ... si zic poate nu. Probabil credea ca daca imi spune de impacare am sa ma vad cu el ...
Oanasonia
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:26
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 17:26:56Ah,chiar acum m-a sunat, sa ne vedem diseara ... Ce satisfactie am avut cand am zis NU! Si a deschis subiectul impacarii, ca poate ne impacam ca nu stiu ce ... si zic poate nu. Probabil credea ca daca imi spune de impacare am sa ma vad cu el ...


Ei,vezi ,ca se poate sa ai si o astfel de atitudine?Sper sa fii constanta in hotarari!
Barbatii sunt creati ca si noi femeiole dealtfel,sa ne cucerim si sa ne adoram reciproc,deci cauta un alt partener,astfel incat sa te implinesti cu el si in dragostea lui!
RAINBOWLADY
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:40
Asa e ... ce e al meu e pus deoparte. Pe el l-am simtit un pic speriat cand i-am spus toate astea
Oanasonia
Postat pe 19 Septembrie 2011 17:45
De la: piscolino, la data 2011-09-19 15:14:22
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 15:08:49Nici nu stiu cum sa incep ... Am 24 de ani, fostul meu iubit are 28, am avut o relatie de 4 ani frumoasa spun eu, desi ne mai certam din cauza ca eu sunt cam geloasa si el cam fustangiu dar l-am iubit si asa pana intr-o zi cand am aflat ca ma inseala cu una de mult timp. L-am parasit, m-a cautat in continuare cerandu-mi iertare, vroiam sa il iert dar trebuia sa mai treaca ceva timp sa ma obisnuiesc cu ideea. El a insistat cam 3 saptamani sa il iert, ca se va schimba, ca ma iubeste, ca nu imi poate lua locul nici una,etc ... Cand m-am hotarat sa il iert, nu a mai vrut, cred ca a prins gustul burlaciei din nou...dar ma suna in continuare, ne-am mai si intalnit, greseala mea este ca m-am culcat cu el , cred ca lui ii convine situatia, umbla pe unde vrea si stie ca eu sunt acolo cand are el chef. Au trecut 3 luni de atunci in care ma suna zilnic, imi vb frumos, imi spune ca ma iubeste dar cand l-am intrebat de relatia noastra, m-a rugat sa il mai las vreo 2 luni singur si apoi vom fi impreuna...am zis ok (ca sa nu par o disperata).Eu sunt foarte indiferenta cu el, dar nu ma pot abtine sa nu ii raspund la tel!Am aflat ca se baga in seama la toate femeile ce le prinde.... Nici nu stiu cum sa ma mai comport, cum sa-l opresc ... Ce credeti ca ar trebui sa fac?Eu il iubesc si cateodata simt ca si el ma iubeste, dar nu inteleg comportamentul asta al lui ... Cand il intreb daca si-a gasit pe altcineva spune ca nu, ca nu ii trebuie.... Credeti ca e dragoste sau e doar obisnuit cu mine si de aceea ma suna in continuare? Nu mai inteleg nimic... :(

uita-te pe topicul ..cum sa o fac sa slabeasca ...si probabil daca vei continua relatia cu el o sa ajungi in situatia sotiei domnului de pe acel topic
pai e tot Brosco din acelasi topic
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 18:30
De la: Oanasonia, la data 2011-09-19 17:26:56Ah,chiar acum m-a sunat, sa ne vedem diseara ... Ce satisfactie am avut cand am zis NU! Si a deschis subiectul impacarii, ca poate ne impacam ca nu stiu ce ... si zic poate nu. Probabil credea ca daca imi spune de impacare am sa ma vad cu el ...

ce face iubirea asta din oameni...fata mea,o viata ai...traiesteti o si lasa draq baietii astia... ia-ti altul mai bun
steffy91
Postat pe 19 Septembrie 2011 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poate fi considerat chat room-ul o modalitate de a insela? 18 De la: badgirl 1 Februarie 2010 15:55
Spuneti NU din start relatiei cu un barbat insurat 23 De la: kudika022141 21 Mai 2009 17:13
Te inseala partenerul? 63 De la: Cer_instelat 4 Septembrie 2011 10:29
cum sa procedez? 33 De la: Deeliaaaa 2 August 2011 12:30
Nelamurire 26 De la: Aesma_Daeva 2 Iulie 2009 14:47