Setari Cookie-uri

cu ce sa inlocuiesc painea ?


Pentru inceput ar fi bine ca in anumite situatii sa o inlocuiti cu mancare:daca mancarea contine glucide multe,respectiv destui hidrati de carbon,mancati fara paine:cartofi cu carne...orez cu carne,sarmale,pilaf...Ideal ar fi sa nu se asocieze hidratii de carbon cu carnea,dar suntem si noi oameni..
-Evitati produsele de patiserie si incet incet painea pe care4 o consumati se va diminua cantitativ foarte mult;
-Incercati sa consumati paine doar cand trebuie unsa cu ceva,sau la unele ciorbe si aceasta sa nu fie nici intr-un caz alba,exista in comert paine neagra,sau de secara-ex.cea produsa de "Panemar" fara adausuri sau coloranti pt.innegrire:sa contina faina,apa,drojdie,sare si gata-iar daca nu e mancata proaspata,se va mesteca mai bine si nu se va inghiti ca si cea calda-painea tre sa aiba o densitate mai mare,sa nu fie pufoasa-ideal ar fi sa va faceti paine acasa din faina integrala originala sau din faina de la tara,care nu este atat de rafinata;
-Mamaliga isi poate gasi un loc mult mai mare inlocuind cat de cat painea
-Painea de soia-soia,cubulete sau felii,inlucuieste cu succes painea,ba mai mult avand un continut mult mai mare de fibre digestia d-voastra se va imbunatati,curatindu-se mai bine tractul intestinal;
-Iar daca ve-ti consuma apa mai multadar nu minerala gazoasa sau negazoasa(plata spun cei din comert)gen Bucovina,care are un continut de minerale mai scazut,in cateva saptamani ve-ti "functiona"la niste parametri
net superiori,metabolismul sw va imbunatati,eliminandu-se toxinele din organism mult mai usor;
-Nu uitati de sucuri de legume si fructe proaspete,stoarse acasa!

va doresc multa sanatate si succesuri!!!

bunicu tr water
traiant
Postat pe 9 Octombrie 2011 06:35
Nu este usor sa renunti la paine ,mai ales daca iti place.Mie personal imi place painea la nebunie dar suport consecintele ca dupa 40 de ani am inceput sa pun niste kg care nu mai reusesc sa le dau jos.Acum ca esti inca tanara e mai usor.Painea nu o poti inlocui decat cu mamaliga care nu ingrasa dar nu poti manca orice cu mamaliga asa ca incearca cu cartofi fierti sau pur si simplu reduci serios portia de paine,dar treptat pana ajungi la doar 3 felii de paine pe zi adica sa nu depasesti 80 de gram de paine zilnic.Bafta !
mimishor957
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:09
kudika162031
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:41
De la: GreenLemon, la data 2011-09-19 15:21:37cum sa scap de paine ? cu ce sa o inlocuiesc ?
sunt 'addicted' , nu reusesc sa renunt deloc la ea, parca nu e buna mancarea
care ati reusit sa scapati de ea?

FATA MMEA-E CHIAR SIMPLU-DIMINEATA CEAI CU O FELIE DE PITA CU DULCEATA
POTI FOLOSI LA DEJUN SI CEREALE CU LAPTE
LA AMIAZA-SUPE SAU CIRBE.LA FELU DOI,EGAL CE GATESTI,DAR CU OREZ,SAU MAMALIGA,CARTOFI NATUR,MACAROANE,DAR SA NU LIPSEASCA SALATELE
SEARA O FELIE DE COZONAC CU CEAI SAU CAFEA FARA COFEINA.DUPA MASA NEAPARAT FA PUTIN SPORT CU BICICLETA SAU PURSIMPLU ALEARGA O ORA DAR USOR SA NU TE OBOSESTI PREA TARE.
INTRE MESE,MULTE FRUCTE.
TOTAL SCOATE SUCURILE DIN COMERT CARE SINT TOXICE PT ORGANISM.DACA POTI,O SA REUSESTI.DACA AI UN IZVOR PE UNDEVA,E SI MAI BINE SAU APA PLATA.


ASA AM SLABIT IN 6 LUNI 10 KG.
DAR CREDEMA CA SE MERITA.TREBUIE DOAR SA POTI.IN ZIUA DE AZI MANINC PAINE DOAR DIMINEATA,DACA AM POFTA.
TE PUP!!!
Titanika
Postat pe 9 Octombrie 2011 19:09
loc de paine se maninca mamaliga
kudika434361
Postat pe 10 Octombrie 2011 20:16
Salut, informatii despre fructe care te pot ingrasa toamna, mituri despre paine si fructe si multe alte retet diete si cure de slabire gasiti pe http://cumslabim.eu
cumslabim
Postat pe 10 Octombrie 2011 23:07
Rondele din grau expandat :) ?
kudika_M486940
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:11
De la: kudika326647, la data 2011-12-11 20:11:29Rondele din grau expandat :) ?


sau chifle.
guru_ion
Postat pe 11 Decembrie 2011 20:14
De la: GreenLemon, la data 2011-09-19 15:21:37cum sa scap de paine ? cu ce sa o inlocuiesc ?
sunt 'addicted' , nu reusesc sa renunt deloc la ea, parca nu e buna mancarea
care ati reusit sa scapati de ea?


Mananca paine integrala, e foarte sanatoasa si satioasa, in acelasi timp.
franziska_eu
Postat pe 21 Decembrie 2011 12:53
incearca sa inlocuiesti painea cu chifle,cornuri sau batoane
EXTERMINATOR2
Postat pe 21 Decembrie 2011 12:55
ai slabit la cap,kultivato,si ai ajuns analfabeta si agramata...
De la: polin, la data 2011-10-09 19:09:07
De la: GreenLemon, la data 2011-09-19 15:21:37cum sa scap de paine ? cu ce sa o inlocuiesc ?
sunt 'addicted' , nu reusesc sa renunt deloc la ea, parca nu e buna mancarea
care ati reusit sa scapati de ea?

FATA MMEA-E CHIAR SIMPLU-DIMINEATA CEAI CU O FELIE DE PITA CU DULCEATA
POTI FOLOSI LA DEJUN SI CEREALE CU LAPTE
LA AMIAZA-SUPE SAU CIRBE.LA FELU DOI,EGAL CE GATESTI,DAR CU OREZ,SAU MAMALIGA,CARTOFI NATUR,MACAROANE,DAR SA NU LIPSEASCA SALATELE
SEARA O FELIE DE COZONAC CU CEAI SAU CAFEA FARA COFEINA.DUPA MASA NEAPARAT FA PUTIN SPORT CU BICICLETA SAU PURSIMPLU ALEARGA O ORA DAR USOR SA NU TE OBOSESTI PREA TARE.
INTRE MESE,MULTE FRUCTE.
TOTAL SCOATE SUCURILE DIN COMERT CARE SINT TOXICE PT ORGANISM.DACA POTI,O SA REUSESTI.DACA AI UN IZVOR PE UNDEVA,E SI MAI BINE SAU APA PLATA.


ASA AM SLABIT IN 6 LUNI 10 KG.
DAR CREDEMA CA SE MERITA.TREBUIE DOAR SA POTI.IN ZIUA DE AZI MANINC PAINE DOAR DIMINEATA,DACA AM POFTA.
TE PUP!!!
EXTERMINATOR2
Postat pe 21 Decembrie 2011 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomandarile unui cunoscut antrenor de fitness 2 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:06
tagatesse 2 De la: cyril 19 Iulie 2009 11:20
FOTOTAPET PERSONALIZAT TABLOURI PERSONALIZATE 1 De la: fototapettt 27 Ianuarie 2011 16:26
Bomboane cu efecte benefice pentru organism de la Amarelli 1 De la: kudika_9274 11 Iunie 2012 15:20
Produsele pe baza de aloe 3 De la: mveve 23 Februarie 2009 15:25