Setari Cookie-uri

Viitorul meu sot va avea un copil cu alta

De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 18:11:43Marco ca esti un dobitoc am observat.Nici nu te-ai zbatut prea mult . Si pana la urma ai fost tu la curul aleia de a facut avortul sa afli ce a determinat-o sa faca acel gest? Suntfete/ femei care aleg sa faca o intrerupere de sarcina inaintata din mai multe motive: realizeaza ca santajul n-a functionat si ca atare nu se pot spala pe cap cu un copil, amenintarile parintilor .De asemeni poate aparea o sarcina nedorita si din cauza deteriorarii prezervativului ( DA se intampla !) dar Marco poate nu stie pentru ca la el n-are cine sau ce sa-l se rupa .









... auzi ma, mama ... un avort e dovada cel mai BARBAR lucru pe care o femeie il poate face ... arata INCULTURA, NON-VALOARE, LIPSA DE CARACTER ... pentru valorile umane ... nu trebuie sa fiu la curul nimanui ... dar fiecare TREBUIE sa stie sa isi pazeasca curul ... intelegi ... nu am vazut femei aduse cu fortza la avort ... nu le obliga nimeni ... in alta oridine ... nu deschizi ca vaca picioarele si dupa citva ani deschizi si ochii ... nu te culci cu toti care te gidila pe fund doar pentru ca ai prezervativ in geanta si esti ca o maimutza in calduri ... scuza-ma ... dar modul tau de gindire este al uneia care nu o intereseaza prea mult cu cine se culca ... prezervativ sa aiba !!! ... probabil esti divortzata si vezi lucrurile foarte simplist ... asa o sa le vada si copii tai ... nu uita ... tu esti exemplul lor ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:24
Auzi ma , Marco vezi ca eu nu sunt mata! Si tu in tot neamul tau ..n-a avut nimei avorturi pana acum? Eu cred ca tu ai aparut tocmai din prezervativul ala spart si n-a mai avut saraca maica-ta ce sa mai faca!
Acu fara gluma: tu chiar asa tampit esti si in viata de zi cu zi sau numai aici in spatiul virtual vi sa te dai mare inteligent?!Ca de astia ca tine e lumea plina ...
Mayyyyana
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:34
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 18:20:47Nu e o jignire , e o parere personala







... citeva intrebari ... daca nu te superi ... stiu ca ai copil ... un copil ... poti sa imi spui de ce NU ai folosit prezervativul ? ... poti sa imi spui de ce NU ai facut avort (asa cum ai facut cu altii) acestui copil ? ... cu ce crezi ca e mai bun copilul pe care il ai acasa fatza de cei care nu mai sint ? ... nu trebuie sa imi raspunzi dar gindeste-te cit de IPOCRIT gindesti ... si ai pretentia ca esti obiectiva si dai sfaturi altora (asta e cel mai penibil) ... daca acum gindesti asa, cum vei gindi mai tirziu ... mi-e mila de tine ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:34
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 18:34:16Auzi ma , Marco vezi ca eu nu sunt mata! Si tu in tot neamul tau ..n-a avut nimei avorturi pana acum? Eu cred ca tu ai aparut tocmai din prezervativul ala spart si n-a mai avut saraca maica-ta ce sa mai faca!
Acu fara gluma: tu chiar asa tampit esti si in viata de zi cu zi sau numai aici in spatiul virtual vi sa te dai mare inteligent?!Ca de astia ca tine e lumea plina ...







... ... ce ai mami ? ... ce te-ai oparit asa ? ... ... uite care e treaba ... eu sint dintr-un neam de brontozauri ... care nu prea au stiut ''finetzuri'' din astea ... daca stau bine si ma gindesc totul pleaca de la o strastrabunica care l-a facut pe strabunica-miu fara sa fie maritata ... rusine mare, atunci ... nu s-a mai maritat ... dar a ramas un fel de lege ... LASA-L SA TRAIASCA ... s-a marit neamul ... muuuuult ... e misto ... e bine cind ai peste tot pe cineva ... chiar daca ''e'' mai brontozauri ... ... poate o sa avem grija si de fii-ta ... poate ... ca tu oricum o sa fii expirata ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:42
Marco , in principiu n-am nicio obligatie sa-ti raspund. Nu e vorba ca acest copil are o valoare mai mare ca altii dar in celelalte cazuri am fost obligata de situatie .Am fost rau bolnava si a trebuit sa urmez tratament medical. Nu stiam ca sunt insarcinata la momentul respectiv si datorita medicamentelor luate mi-a fost teama sa tin sarcina in cazul in care copilul ar fi iesit cu probleme. Cealalta sarcina s-a ales cu avort spontan dupa doua luni.
Mayyyyana
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:44
Imi cer scuze pentru expresie dar Marco draga eu te f.t in gura daca te mai iei de copilul meu.Cine dracu a pus-o pe mata sa faca dobitoci ca tine?
Mayyyyana
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:46
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 18:46:09Imi cer scuze pentru expresie dar Marco draga eu te f.t in gura daca te mai iei de copilul meu.Cine dracu a pus-o pe mata sa faca dobitoci ca tine?







... scuze ... nu m-am luat copilul tau ... ci de gindirea ta de mancurta ... vad ca incepe pitzipoanca din tine sa iasa la iveala ... ma mir ca ai copil ... nu esti inca matura sa cresti copii ... bine ca neamul tau se opreste odata cu progenitura ta ... nu ma indoiesc ca o sa o ''educi'' bine sa foloseasca tot ce inseamna ... contraceptie ... ... oftica-te ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:51
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 18:44:21Marco , in principiu n-am nicio obligatie sa-ti raspund. Nu e vorba ca acest copil are o valoare mai mare ca altii dar in celelalte cazuri am fost obligata de situatie .Am fost rau bolnava si a trebuit sa urmez tratament medical. Nu stiam ca sunt insarcinata la momentul respectiv si datorita medicamentelor luate mi-a fost teama sa tin sarcina in cazul in care copilul ar fi iesit cu probleme. Cealalta sarcina s-a ales cu avort spontan dupa doua luni.







... nu ma intereseaza ... dar am sentimentul ca ... MINTI !!! ... e treaba ta de ce o faci ... atit stii, atit faci ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:54
Neamul tau se va termina cu tine in ziua in care te va calca trenul.Beat mort pe calea ferata .
Mayyyyana
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:55
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 18:55:02Neamul tau se va termina cu tine in ziua in care te va calca trenul.Beat mort pe calea ferata .






... ... ai vrea tu ... ... eu nu ti-am dorit nimic ... ti-am spus unde esti si unde o sa fii ... nu ai ce sa schimbi ... ... acum sa ai grija ... ce iti doresti ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 18:57
Marco , din secunda asta ai IGNORE! PA
Mayyyyana
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:02
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 19:02:18Marco , din secunda asta ai IGNORE! PA







... ... nu poti ... doamna ... prezervativ ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:06
De la: MayanMistica, la data 2011-10-02 18:11:43Marco ca esti un dobitoc am observat.Nici nu te-ai zbatut prea mult . Si pana la urma ai fost tu la curul aleia de a facut avortul sa afli ce a determinat-o sa faca acel gest? Suntfete/ femei care aleg sa faca o intrerupere de sarcina inaintata din mai multe motive: realizeaza ca santajul n-a functionat si ca atare nu se pot spala pe cap cu un copil, amenintarile parintilor .De asemeni poate aparea o sarcina nedorita si din cauza deteriorarii prezervativului ( DA se intampla !) dar Marco poate nu stie pentru ca la el n-are cine sau ce sa-l se rupa .

se vede ca esti noua pe forum
kudika_pudika
Postat pe 3 Octombrie 2011 20:59
Imi pare rau ptr fata aceea dar nu este vina mea .. Si nu cred ca imi iau eu pacatele ..asupra mea ptr ca eu nu i-am despartit sau mai stiu eu ce totu a fost o aventura d o noapte.. Ibtre el si ea si cred ca ei 2 au pacatuit .. Da stiu nu e bn k mam bucurat ptr lucrul ala am si spus mai sus in caz k nu ati citit comurile dar .. Daca copilul acela nu era dorit .. Si ea vroia sa il tina doar ca sa o poata lua de nevasta... Deci nu mai sariti cu gura p mn ca nu am luat eu nici un pacat asupra mea pacatul este al ei al lui si al familiile lor .. Sincer se mai intampla si la case mari tot felul d astfel d lucruri dar nu sunt dezvaluite.. Nu cred ca este singurul .. Si app viol se num atunci cand tragi d ea cu forta si o abuzezi sexual nu cand sta si ea cu cracii in sus;) este numit "violator" ptr ca este minora dar hai sa fim seriosi ca deja fetitele de 16 ani nu mai sunt ca alta data unele din ele sunt mai experimentate ca unele de peste 20 ... Stiti si voi in ce lume traim asa ca hai sa fim realisti si daca isi dorea atat d mult copilul ala nu il mai "videa" p 10.000 d ron ... Parerea mea.. Se poate intampla oricarei femei sa ii faca o surpriza de genu asta iubitul ei asa k .. Nu are rost sa ma judecati aiurea si ca am suflet d bumbac sau ce ati mai zis eu vroiam sfatul vostru nu sa m judecati ... Dar vad ca unele persoane deja incepe cu aberatii de genu .. Bumbac si altele .. Asta e sa intamplat .. Nu poti sa ii dai cu paru in cap.. Si sa il judecati asa .. Intai trebuie sa cun o pers sa o judeci sau sa o jignesti parerea mea ... Dar asta e .. Oricum eu sunt o finutza si va multumesc tuturor chiar daca unii nu stiu sa dea sfaturi ... Si incepe prin a ma insulta ... Ma rog fiecare cu gandirea lui ... asa k nu o mai dati in simentalisme ca nici ea nu e vreo sfanta;) din moment ce a mancat-o ... Asta e a mancat-o a scarpinat-o in loc sa isi vada de scoala de viitor ... A umblat cu gura cascata dupa ... ;) ce a vrut asta a primit ..
kudika425470
Postat pe 8 Octombrie 2011 05:22
mai papusica, voi la scoala nu ati facut ore de educatie sexuala si etica...cum e posibil ca in secolul vitezei, cand se presupune ca am evoluat...avem I-Phone si mai stiu eu ce..dar nu avem creier si demnitate. De prost crezi ca te-a cerut de nevasta dupa numai 3 luni?!? sau vroia sa gaseasca o cale de scapare....
hera_aness
Postat pe 8 Octombrie 2011 07:57
Tot ce pot sa zic este ca va potriviti manusa,tu si viitorul tau SOT Sa nu mai deschizi vreun topic la urmatoarea pustoaica,ramai asa...in lumea ta imaginara....
Barbie30_
Postat pe 8 Octombrie 2011 08:12
Cum spui tu..
kudika425470
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:15
Eu am invatat educatie sexuala la scoala .... Asta e sa intamplat inainte. Sa fie cu mine... Se poate intampla oricui .. Era normal sa aibe si el relatii intrecut si tipa asta a ascuns sarcina .. In fine o sa imi calce demnitatea at cand o sa se duca la alta fiind cu mn .. Dar cu cn a fost inainte si cu cate sa culcat nu ma intereseaza.. Conteaza sa-mi fie fidel acum si sa n intelegem bn .. Asa cum este el in iubesc si e singuru pucru cu care mi-a gresit oricum daca se va mai intampla ceva zboara din viata mea iam dat o a doua si ultima sansa..
kudika425470
Postat pe 8 Octombrie 2011 16:23
Dragalasa daca a putut sa auzeze de naivitatea unei minore si a mai fost si inconstient si nu s/au protejat de a lasat/o insarcinata,tu mai stai la ganduri ce sa faci?fuuugi cat mai departe de asa individ oricat de mult ti/ar placea sau l/ai iubi,cu toate ca in 3 luni de zile....e relativ sa cunosti omul si sa/l si iubesti...Bafta draguta si fii mai atenta cu cine relationezi!
mimishor957
Postat pe 9 Octombrie 2011 10:57
De la: kudika425470, la data 2011-10-08 16:23:53Eu am invatat educatie sexuala la scoala .... Asta e sa intamplat inainte. Sa fie cu mine... Se poate intampla oricui .. Era normal sa aibe si el relatii intrecut si tipa asta a ascuns sarcina .. In fine o sa imi calce demnitatea at cand o sa se duca la alta fiind cu mn .. Dar cu cn a fost inainte si cu cate sa culcat nu ma intereseaza.. Conteaza sa-mi fie fidel acum si sa n intelegem bn .. Asa cum este el in iubesc si e singuru pucru cu care mi-a gresit oricum daca se va mai intampla ceva zboara din viata mea iam dat o a doua si ultima sansa..


eu m-as mai gandi de 2 ori inainte sa raman cu un tip care:
- are aventuri de o noapte (chiar si inainte de a te cunoaste, ptr ca arata ce fel de "aventurier" e)
- cu o minora!!! (se vede cat ii pasa lui de reguli, crezi ca cu tine nu va "fenta" regulile?)
- nu isi asuma responsabilitatea faptelor sale (asa o sa iti faca si tie, si inca cu chestii si mai mari)
- te cere de nevasta dupa numai 3 luni!!! (oare de ce, nu cumva e o metoda de a te convinge sa te culci cu el?)

de ce dai vina pe tipa ca "a stat cu cracii in sus"? daca tu acuma te culci cu el crezand ca sunteti intr-o relatie si ca va casatoriti, ca doar te-a cerut, si apoi dispare??? si va zice la urmatoarea ca ah, ai fost doar o aventura si ai stat cu cracii in sus? de unde stii tu ca nu exact asta i-a facut si ei?

conlcuzia: ai grija!!! nu tot ce zboara se mananca, si DA trebuie sa te uiti ce a facut inainte de a fi cu tine, asta iti da cele mai multe informatii despre un om...ca sa te poti feri de probleme cu el pe viitor...
DayC
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:39
De la: kudika425470, la data 2011-10-08 16:23:53Dar cu cn a fost inainte si cu cate sa culcat nu ma intereseaza..


ar trebui sa te intereseze...oare el ar mai sta cu tine daca ar stii despre tine ce stii tu despre el?
ca ai fost cu nu stiu cati inlcusiv aventuri de o noapte si ai renuntat la un copil? ar zice ca nu conteaza? ia gandeste-te...
si in plus, trebuie sa te intereseze ptr ca un om nu se schimba de dragul unei femei....asta e un mit in care nu mai crede nimeni...deci...cum a fost inainte asa va fi si cat e cu tine, de asta poti fi sigura....sigur in primele luni se poate preface, dar pe urma isi va arata adevarata fatza...
DayC
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:43
De la: kudika425470, la data 2011-09-25 14:20:50Buna ziua, ma numesc Madalina si as vrea sa va spun si voua ceea ce mi se intampla mie si nu stiu ce decizie sa iau sunt foarte derutata si indurerata. Am o relatie cu un baiat de aproximtiv 3 luni.... Toate bune si frumoase intre noi ba chiar ma cerut si de sotie intr-un timp atat de scurt . Pana intr-o zi cand el mi-a spus ca sa culcat o fata minora inaintea relatiei noastre si ca acea fata a ramas gravida avand cam 4 luni si ceva acum decand este insarcinata si aceasta fata vrea cu orice pret sa se marite cu viitorul meu sot ba chiar mai mult la dat in judecata precum ca a violato nu stiu ce sa mai fac sunt distrusa am aflat vestea asta chiar ieri .. :( nu stiu ce sa fac va rog va implor ajutati-ma
kudika067621
Postat pe 9 Octombrie 2011 13:20
De la: kudika425470, la data 2011-09-25 14:20:50Buna ziua, ma numesc Madalina si as vrea sa va spun si voua ceea ce mi se intampla mie si nu stiu ce decizie sa iau sunt foarte derutata si indurerata. Am o relatie cu un baiat de aproximtiv 3 luni.... Toate bune si frumoase intre noi ba chiar ma cerut si de sotie intr-un timp atat de scurt . Pana intr-o zi cand el mi-a spus ca sa culcat o fata minora inaintea relatiei noastre si ca acea fata a ramas gravida avand cam 4 luni si ceva acum decand este insarcinata si aceasta fata vrea cu orice pret sa se marite cu viitorul meu sot ba chiar mai mult la dat in judecata precum ca a violato nu stiu ce sa mai fac sunt distrusa am aflat vestea asta chiar ieri .. :( nu stiu ce sa fac va rog va implor ajutati-ma
kudika067621
Postat pe 9 Octombrie 2011 13:20
De la: kudika067621, la data 2011-10-09 13:20:24
De la: kudika425470, la data 2011-09-25 14:20:50Buna ziua, ma numesc Madalina si as vrea sa va spun si voua ceea ce mi se intampla mie si nu stiu ce decizie sa iau sunt foarte derutata si indurerata. Am o relatie cu un baiat de aproximtiv 3 luni.... Toate bune si frumoase intre noi ba chiar ma cerut si de sotie intr-un timp atat de scurt . Pana intr-o zi cand el mi-a spus ca sa culcat o fata minora inaintea relatiei noastre si ca acea fata a ramas gravida avand cam 4 luni si ceva acum decand este insarcinata si aceasta fata vrea cu orice pret sa se marite cu viitorul meu sot ba chiar mai mult la dat in judecata precum ca a violato nu stiu ce sa mai fac sunt distrusa am aflat vestea asta chiar ieri .. :( nu stiu ce sa fac va rog va implor ajutati-ma
kudika067621
Postat pe 9 Octombrie 2011 13:30
Bine '621, am citit de trei ori, acu'... m-am dumirit. Totusi... de ce n-ai adaugat si tu ceva ?
alegro6543
Postat pe 9 Octombrie 2011 14:08
Parerea mea e sa ramai cu el. Si o sa afli singura cand o sa iti dea si tie papucii cand o sa ramai gravida cu cine te-ai incurcat..pentru ca daca a facut chestia asta o data cu alta femeie, inseamna ca o poate face si cu tine...adica sa iti dea papucii la un mod oribil, care denota lipsa de caracter. Dar tu ca o femeie proasta ce esti, stai si pui botul la faptul ca te a cerut de nevasta. Dar fiecare isi merita soarta. Ce te face sa crezi ca daca i-a facut uneia asa se va schimba? Poate si pe ea a cerut-o de nevasta cand s-a culcat cu ea si poate nici macar nu au folosit prezervativ, asta e un text pe care ti l=a spus tie si tu l-ai crezut, pentru ca probabil ti se pare extraordinar ca te baga in seama si te cere de nevasta. Poate te=a cerut de nevasta tocmai pentru ca sa poata scapa de ea...minora sau nu....si cand vei ramane si tu gravida, dintr un "accident" iti va face la fel si tie si nu va mai sti cum sa scape de tine..si atunci va aparea alta naiva ca tine, careia ii va spune ca o va lua de nevasta, iti va da si tie niste bani sa scape de tine si totul o sa fie ok...iar ea ca si tine, va posta pe forum...ia uite, viitorul meu sot o sa aiba un copil cu alta femeie. Daca tu consideri ca atata meriti, un barbat care de frica responsabilitatii unui copil alearga prin tribunale, nu ai decat sa ti-l iei asa...si sa suporti consecintele. Dar atata timp cat tu nu iti pui nici un semn de intrebare cu privire la ce s-a intamplat in trecutul lui si ti se pare chiar perfect normal ce se intampla si nici macar nu te gandesti ac ai putea fi urmatoarea victima...inseamna ca iti meriti soarta. Asa ca iti urez "casa de piatra"....desi pot pune deja pariu si sunt sigura ca il voi castiga ca vei fi urmatoarea pe lista lui de victime.
parvati
Postat pe 9 Octombrie 2011 16:24
Iti multumesc din suflet ptr sfat si am sa ma gandesc ... La tot ce mi-ai spus:*
kudika425470
Postat pe 9 Octombrie 2011 20:32
buna seara,
draga mea, lasa-l, nu-i de tine.
ai o viata frumoasa inainte, nu este singurul barbat din lume, mai ales ca relatia este de numai trei luni.
iti doresc sa fi fericita
kudika328896
Postat pe 9 Octombrie 2011 22:09
am o curiozitate: cati ani ai? 80? ...la anii astia e mai greu sa gasesti altul...dar de gasit gasesti....da-l dracu si mergi mai departe...
ally_ally00
Postat pe 9 Octombrie 2011 22:12
De la: kudika447190, la data 2011-10-09 22:12:05am o curiozitate: cati ani ai? 80? ...la anii astia e mai greu sa gasesti altul...dar de gasit gasesti....da-l dracu si mergi mai departe...
Asa-i, din p--la'n p--la iti gasesti norocul....
cristinxxx
Postat pe 9 Octombrie 2011 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am incercat...nu reusesc 32 De la: ionelaela 10 Octombrie 2009 01:05
cum sa-l recucesresc? 30 De la: kudika095647 19 Decembrie 2009 14:04
Machiajul de mireasa 1 De la: mail_to_roxana 26 Martie 2011 08:34
In sfarsit am pus capat unei casatorii de calvar 16 De la: kudika098645 7 Martie 2010 20:22
Cum trec peste o despartire sau mai bine zis peste o dezamagire... 11 De la: Operator_CATV 29 Iulie 2009 21:26