Setari Cookie-uri

din amanta am dvenit prietena inselata....

De la: rashela, la data 2011-10-13 00:29:17Nu stiu de ce, am eu asa senzatia ca sotia care divorteaza findca sotul are amanta, n-o face dupa o singura escapada a sotului. Ca sa nu mai vorbim ca naravul din fire, n-are lecuire.
Nu O amanta strica o casa ci paduchele care are nenumarate amante. Unele de-o zi, altele de-o luna, altele pentru un an.
Foarte rar se intampla ca la prima abatere o romanca sa-si pararseasca barbatul. Daca-i si trecuta de 30 de ani si mai are si copii, nici vorba de divort.

In cazul povestii de fata, cred ca nevasta, satula de atatea escapade, l-a lasat. Intamplarea face ca fata de a deschis topicul sa fi fost ultima picatura. Felul cum s-a purtat el ca barbat divortat, imi dovedeste ca oricum nu da doi bani nici pe ea, nici pe sotie, nici pe o relatie de durata. Abia ce s-a vazut liber. Nu-l mai prinzi la altar cate zile o avea.


rashela! halo! nu vorbi prosti, adica nu generaliza!
PICCKARD
Postat pe 13 Octombrie 2011 06:01
De la: little_mermaid, la data 2011-10-12 22:08:45iti meriti soarta pasarica. cand tu ai spart casa omului nu te ai gandit.acum ia si suporta; doar nu credeai ca tu esti printesa si ca nevasta aluia e o javra. a lasat o pt tine pt ca el era si este un mojic.


mojic in tara mojicilor
sa te vedem pe tine! de cati mojici vei avea parte
PICCKARD
Postat pe 13 Octombrie 2011 06:14
De la: andrea88, la data 2011-10-12 05:31:49cand ne-am cunoscut noi el era implicat intr-o casnicie nu tocmai perfecta, mi-a placut stilul lui de viata, avea simtul umorului si am vrut sa incerc sa fiu amanta mi-a mers inca prea bine ptr ca el sustinea ca ma iubeste si nu stie ce sa faca pe care din noi sa o aleaga... intr-un final sa decis sa ma aleaga pe mine am fost cea mai fericita femeie am crezut ca mi-am gasit perechea perfecta, totul a decurs de minune, locuiam impreuna, nu concepeam o noapte fara el... lucram amandoi pe acelasi program doar ptr a sta cat mai mult timp impreuna, intre timp eu a trebuit sa imi schimb jobul si nu ne mai vedeam asa des, oricum planurile noastre au continuat visam amandoi la o nunta de vis, la copii.... totul a fost aproximativ frumos cu exceptia discutilor care exista in orice cuplu pana intr-o seara cand a trecut pe la mine la lucru dupa care a spus ca merge acasa, eu l-am sunat cam dupa o ora si primeam doar tonuri de ocupat, i-am trimis un msg prin care l-am unde e daca a ajuns bn acasa si mi-a zis ca face ce vrea si nu trebuie sa imi dea mie explicatii... eu lucrand de noapte ajunsesem acasa pe la 6 dimineata iar el nu era inca ajuns.... nu mai stiam ce sa cred, dupa vreo ora apare si el obosit si se pune la somn, in momentul acela am decis ca pana aici a fost si ca nu tolerez asa ceva si mi-am facut bagajele si am plecat la parinti, acum doua zile ma gandeam daca nu cumva am gresit luand o decizie pripita si vroiam sa vb cu el dar in acelasi timp ceva imi zicea ca nu merita. ieri cand am vrut sa intru pe un site de socializare am observat ca cineva imi schimbase parola id-ul si multe altele dupa care am observat ca de fapt fostul meu si-a insusit contul meu si pe deasupra mai flirta si cu cateva fete din lista mea de prieteni... am fost total dezamagita nu ma asteptam ca doar dupa patru zile el sa isi caute deja alta prietena, as vrea sa stiu voi ce ati face in locul meu? nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate....




cu el ai stat de vorbã ? te-a cãutat, a dat semn cã ar vrea sã-þi spunã ce s-a întâmplat ?

te-ai gândit cã existã posibilitatea sã nu te fi înºelat în noaptea în care a lipsit ?

multã lume considerã cã a flirta nu-i mare lucru, cã-i doar un joculeþ nevinovat....

poate ºi pe el l-a deranjat cã ai plecat fãrã sã aveþi o discuþie ca între doi oameni maturi ºi acum îþi face un picuþ de scene.... e ºi asta o strategie, tot un joculeþ.....

acum sã-þi mai spun ceva, dacã dupã o ceartã sau o scenã mai tare nu aºtepþi sã te lãmureºti ºi pleci pur ºi simplu la mãmica, ce te-ai fi fãcut dacã ai fi fot cãsãtoritã ? chiar aºa repede pãrãseºti barca? în fond este bãrbatul pe care þi l-ai ales ºi cu care fãceai planuri de cãsãtorie.... nu-i momentul sã înfunþi realitatea ºi sã vezi cu cine ai de a face cu adevãrat ?
eºti pregãtitã pentru o cãsãtorie? sã-þi spunã doamnele mãritate ce înseamnã o cãsnicie, ce implicã ea, ce compromisuri....
sã nu mã înþelegi greºit, nu spun sã accepþi orice fel de tratament din partea iubitului tãu.... dar nu pot fi de acord cu fuga, gata ne supãrãm, ne luãm jucãriile ºiii ...acasã la mãmica....

oare nu este comunicarea printre pietrele de temelie într-o relaþie ?

ai curaj sã vezi ºi pãrþile mai puþin plãcute ºi sã te lãmureºti unde te aflii, sã nu mai fi nevoitã sã întrebi necunoscuþii : "oare am fãcut bine ? oare m-am pripit ?"
the_same_contesina
Postat pe 13 Octombrie 2011 07:24
De la: PICCKARD, la data 2011-10-12 20:35:18
De la: coldwind, la data 2011-10-12 20:32:07
De la: PICCKARD, la data 2011-10-12 20:18:15
destul de amuzant!


mie imi zici ? vad ca nu s-a schimbat nimic pe aici de cand am lipsit !

n-ai fost tu atenta!
eu am lipsit o zi si mi se pare ca a trecut un secol.de exemplu topicul asta! denota ca lumea chiar crede ca aici gasete alinare




ºi tu ce crezi, gãseºte lumea sau nu alinare ?
the_same_contesina
Postat pe 13 Octombrie 2011 07:26
De la: PICCKARD, la data 2011-10-13 05:51:53
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-12 22:21:57Surprize, surprize!


te citez pe tine pudiko pentru ca sunt sigur ca dintre toate doar tu ai putea fi amanta


de ce...?
kudika_pudika
Postat pe 13 Octombrie 2011 11:16
De la: PICCKARD, la data 2011-10-13 06:01:33
De la: rashela, la data 2011-10-13 00:29:17Nu stiu de ce, am eu asa senzatia ca sotia care divorteaza findca sotul are amanta, n-o face dupa o singura escapada a sotului. Ca sa nu mai vorbim ca naravul din fire, n-are lecuire.
Nu O amanta strica o casa ci paduchele care are nenumarate amante. Unele de-o zi, altele de-o luna, altele pentru un an.
Foarte rar se intampla ca la prima abatere o romanca sa-si pararseasca barbatul. Daca-i si trecuta de 30 de ani si mai are si copii, nici vorba de divort.

In cazul povestii de fata, cred ca nevasta, satula de atatea escapade, l-a lasat. Intamplarea face ca fata de a deschis topicul sa fi fost ultima picatura. Felul cum s-a purtat el ca barbat divortat, imi dovedeste ca oricum nu da doi bani nici pe ea, nici pe sotie, nici pe o relatie de durata. Abia ce s-a vazut liber. Nu-l mai prinzi la altar cate zile o avea.


rashela! halo! nu vorbi prosti, adica nu generaliza!

adica nu-i da cosmaruri lui pickard ca poate sa-l lase nevasta
kudika_pudika
Postat pe 13 Octombrie 2011 11:17
De la: PICCKARD, la data 2011-10-13 06:01:33
De la: rashela, la data 2011-10-13 00:29:17Nu stiu de ce, am eu asa senzatia ca sotia care divorteaza findca sotul are amanta, n-o face dupa o singura escapada a sotului. Ca sa nu mai vorbim ca naravul din fire, n-are lecuire.
Nu O amanta strica o casa ci paduchele care are nenumarate amante. Unele de-o zi, altele de-o luna, altele pentru un an.
Foarte rar se intampla ca la prima abatere o romanca sa-si pararseasca barbatul. Daca-i si trecuta de 30 de ani si mai are si copii, nici vorba de divort.

In cazul povestii de fata, cred ca nevasta, satula de atatea escapade, l-a lasat. Intamplarea face ca fata de a deschis topicul sa fi fost ultima picatura. Felul cum s-a purtat el ca barbat divortat, imi dovedeste ca oricum nu da doi bani nici pe ea, nici pe sotie, nici pe o relatie de durata. Abia ce s-a vazut liber. Nu-l mai prinzi la altar cate zile o avea.


rashela! halo! nu vorbi prosti, adica nu generaliza!


:) Zau, Pick, daca n-am dreptate! Cel putin in viziunea mea. Nu era tocmai o generalizare, DESI am spus pe acolo "foarte rar se intampla"... Si totusi uita-te in jurul tau, in cercul cunoscutilor, vecinilor, amicilor. Nu ti-or spune toti ca-si insala nevestele, dar nici nu-i nevoie. STIM. Dar nu-s lasati, nu-s parasiti, nimeni nu vorbeste despre asta pe fata.

Era topicul ala cu doamna inselata de 10 ani care nu vrea sa divorteze pentru ca "nu-i lasha". :)) Grrr!
Raman la parerea ca trebuie sa fie multe, dar MULTE femei prin patul conjugal pentru ca nevasta sa divorteze totusi. Si CRED (asta ca sa nu spui ca dau vreun verdict) ca asa e si in cazul de fata.

Daca nu-i o Mihaela Borcea care sa se sacrifice 20 de ani pentru ca deh, e vorba de milioane de euro la mijloc, doar n-o sa le lase alteia, atunci romanca inghite o amanta. UNA. Dar cand casa-i devine bordel, spune si ea stop.
rashela
Postat pe 13 Octombrie 2011 15:12
ce-ai cautat ai gasit. Niciodata sa nu-ti cladesti fericirea pe nefericirea altora..... Se vede cat de mult te-a iubit. Ai fost doar divertisment.
cristicuta
Postat pe 13 Octombrie 2011 15:37
Eh...din amanta la sotie inselata.
Puteai sa ajungi din sotie inselata - amanta.,.
Mare branza
Da-l in mortii ma-sii si treci mai departe...nu mai pierde timp pretios cu el :)
beyoance
Postat pe 13 Octombrie 2011 15:47
Eh...din amanta la sotie inselata.
Puteai sa ajungi din sotie inselata - amanta.,.
Mare branza
Da-l in mortii ma-sii si treci mai departe...nu mai pierde timp pretios cu el :)
beyoance
Postat pe 13 Octombrie 2011 15:47
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-10-12 20:12:55
De la: selin32, la data 2011-10-12 17:46:59
De la: rashela, la data 2011-10-12 11:01:14Si eu care gandeam ca, in urma povestii Calybrei, lasati omul sa-si spuna toata povestea inainte de a o trimite sa se impuste / spanzure / taie venele.

Selin32, un sfat: inainte de a-ti continua povestea, bea cateva cafele in cafeneaua virtuala a forumului. Nu vei mai fi amanta nenorocita ci doar o victima a sortii si o buna prietena a celor de pe forum.

Hallooooo.... Bea tu o cafea sa vezi ca nu eu sint in postura de amanta.....cred ca ar fi frumos sa mai citesti odata


Usurel, usurel, nu te nervoza pe Rashela.Mai greseste omul.

Nu am spus nimic...fiind f de dimineata am inteles doar ca m am speriat :)))
selin32
Postat pe 13 Octombrie 2011 16:28
De la: PICCKARD, la data 2011-10-13 06:14:05
De la: little_mermaid, la data 2011-10-12 22:08:45iti meriti soarta pasarica. cand tu ai spart casa omului nu te ai gandit.acum ia si suporta; doar nu credeai ca tu esti printesa si ca nevasta aluia e o javra. a lasat o pt tine pt ca el era si este un mojic.


mojic in tara mojicilor
sa te vedem pe tine! de cati mojici vei avea parte


ehe ei exista pretutindeni,dar cine i vede?
little_mermaid
Postat pe 13 Octombrie 2011 21:31
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-13 11:16:56
De la: PICCKARD, la data 2011-10-13 05:51:53
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-12 22:21:57Surprize, surprize!


te citez pe tine pudiko pentru ca sunt sigur ca dintre toate doar tu ai putea fi amanta


de ce...?

scuze! am vrut sa zic ca dintre toate doar tu NU ai putea fi amanta! am gresit!
PICCKARD
Postat pe 13 Octombrie 2011 21:34
Stiam eu ca in viata totul se plateste, dar ca se intampla asa repede nu-mi imaginam. Ai dedus tu ca nu e perfecta casnicia lui si ce-oi fi zis? Ia sa-l fericesc eu pe dumnealui, ca tare mi-e drag. Uite ca acum s-a gasit alta sa-l umple de fericire!
kitty_na
Postat pe 13 Octombrie 2011 21:58
De la: PICCKARD, la data 2011-10-13 21:34:28
scuze! am vrut sa zic ca dintre toate doar tu NU ai putea fi amanta!

in premiera, chiar m-ai nimerit aici
kudika_pudika
Postat pe 14 Octombrie 2011 17:53
De la: andrea88, la data 2011-10-12 05:31:49cand ne-am cunoscut noi el era implicat intr-o casnicie nu tocmai perfecta, mi-a placut stilul lui de viata, avea simtul umorului si am vrut sa incerc sa fiu amanta mi-a mers inca prea bine ptr ca el sustinea ca ma iubeste si nu stie ce sa faca pe care din noi sa o aleaga... intr-un final sa decis sa ma aleaga pe mine am fost cea mai fericita femeie am crezut ca mi-am gasit perechea perfecta, totul a decurs de minune, locuiam impreuna, nu concepeam o noapte fara el... lucram amandoi pe acelasi program doar ptr a sta cat mai mult timp impreuna, intre timp eu a trebuit sa imi schimb jobul si nu ne mai vedeam asa des, oricum planurile noastre au continuat visam amandoi la o nunta de vis, la copii.... totul a fost aproximativ frumos cu exceptia discutilor care exista in orice cuplu pana intr-o seara cand a trecut pe la mine la lucru dupa care a spus ca merge acasa, eu l-am sunat cam dupa o ora si primeam doar tonuri de ocupat, i-am trimis un msg prin care l-am unde e daca a ajuns bn acasa si mi-a zis ca face ce vrea si nu trebuie sa imi dea mie explicatii... eu lucrand de noapte ajunsesem acasa pe la 6 dimineata iar el nu era inca ajuns.... nu mai stiam ce sa cred, dupa vreo ora apare si el obosit si se pune la somn, in momentul acela am decis ca pana aici a fost si ca nu tolerez asa ceva si mi-am facut bagajele si am plecat la parinti, acum doua zile ma gandeam daca nu cumva am gresit luand o decizie pripita si vroiam sa vb cu el dar in acelasi timp ceva imi zicea ca nu merita. ieri cand am vrut sa intru pe un site de socializare am observat ca cineva imi schimbase parola id-ul si multe altele dupa care am observat ca de fapt fostul meu si-a insusit contul meu si pe deasupra mai flirta si cu cateva fete din lista mea de prieteni... am fost total dezamagita nu ma asteptam ca doar dupa patru zile el sa isi caute deja alta prietena, as vrea sa stiu voi ce ati face in locul meu? nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate....




Cina sapa groapa altuia ....si-o sapa pentru sine de fapt, asta parafrazand proverbul sau daca l-ai citit pe Camil Petrescu "Patul lui Procust" , din calau poti oricand deveni victima.Viata are grija sa te puna sa platesti pentru raul pe care il faci altora.
Thais13
Postat pe 15 Octombrie 2011 12:36
"E pur si muove!"... din amanta, ai devenit prietena; din prietena, ai devenit amanta inselata - adica, el nu s-a schimbat nici o clipa, tu ai crezut ca poate fi altfel, te-ai iluzionat ignorand ca tradatorul nu are leac, doar perioade de latentza...caci asta-i legea naturala!
In aceasta situatie, ai totusi o sansa: experienta sa te ajute sa iei totul de la capat, curat si onest Cu un om fara trecut imbarligat, fara prezent incetosat de tradare. Invata ca totul se plateste si ca, orice am face, Pamantul, "...totusi, se invarte!"
maimai_no1
Postat pe 15 Octombrie 2011 15:02
era si inainte inselata,mai,mai,nr.1,ca doar era amanta
Indiana_Jones
Postat pe 15 Octombrie 2011 15:05
De la: Indiana_Jones, la data 2011-10-15 15:05:33era si inainte inselata,mai,mai,nr.1,ca doar era amanta



Cand era amanta oficial, accepta sa-l imparta... ca "prietena" vrea prestatii exclusive!
Femei, femei!!! Unele sunt mai naive decat naivitatea insasi: vor lucruri impotriva firii!
maimai_no1
Postat pe 15 Octombrie 2011 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti iubi un barbat mai mare ca tine cu aproape 19 ani? 31 De la: venera17 10 Iulie 2011 22:48
am nevoie de un raspuns 11 De la: anastasia_m 10 Octombrie 2010 19:10
Dupa 4 ani,face un copil cu alta 141 De la: kudika_963045 18 Iunie 2014 13:44
o idee???va rog eu mult 15 De la: bruneta21 3 Mai 2009 02:12
Nu stiu ce sa fac 7 De la: Barbie30_ 16 Octombrie 2011 08:55