Setari Cookie-uri

din amanta am dvenit prietena inselata....

cred ca ar trebui sa mai citesti o data ce am scris nu are cum sa ma arunce ptr ca eu am plecat de una singura si nu mai suntem impreuna
andrea88
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:10
andreea ca sa nu para ca vb singura, ai un buton "citeaza" in stanga lui "raspunde"...da click pe el...ca sa stim si noi cui te adresezi
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:15
De la: PICCKARD, la data 2011-10-12 20:39:14
De la: steffy91, la data 2011-10-12 20:37:28"nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate.... "

la fel cum s-a intamplat cu sotia lui??? la fel spuneti toate.."avea o casnicie deja terminata..nu se mai intelegeau.."....dar poate asa vreti voi sa fie sau poate asa va mint ei iar voi naive ii credeti.... daca tu nu stii sa te apreciezi ce pretentie mai ai de la barbatul de langa tine??? sa te respecte??? nicio sansa...fata draga,ai spart o familie,acum suporta consecintele..oricum el nu va fi niciodata al tau...nu l-ai castigat,ba din contra...l-ai pierdut in secunda in care ai acceptat sa ii fi amanta

mai vedem noi peste 20 de ani daca mai ai aceeasi verva

daca tu nu mai esti fericit nu inseamna ca nimeni nu este....fiecare cum isi alege si pe cine
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:15
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 21:15:07 andreea ca sa nu para ca vb singura, ai un buton "citeaza" in stanga lui "raspunde"...da click pe el...ca sa stim si noi cui te adresezi

cu mine darinule
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:15
De la: andrea88, la data 2011-10-12 21:10:40cred ca ar trebui sa mai citesti o data ce am scris nu are cum sa ma arunce ptr ca eu am plecat de una singura si nu mai suntem impreuna

si eu am zis ca o s-o faca nu ca a facut-o
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:17
De la: steffy91, la data 2011-10-12 21:15:49
cu mine darinule

nah...eram curioasa cu cine se cearta
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:18
Familia aia era demult sparta daca el a ales sa umble creanga.Cand o familie e inchegata niciunul din ei nu cauta in alta parte ce ii lipseste acasa , oricat ar fi de invechita vorba ca barbatul e facut ca sa umble.Rahat! E egalitate si daca unul inseala , atunci dece ar sta femeia de acasa sa-si planga de mila?
E libera sa plece din relatie daca vrea ...dar nu ...e mai bine sa dea vina pe amanta .Mai bine ar da vina pe lepra de barbat ce are la usa. Ca doara nu i-a violat amanta , barbatelul ala nevinovat si inocent pana la Dumnezeu.
Mayyyyana
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:22
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 21:18:10
De la: steffy91, la data 2011-10-12 21:15:49
cu mine darinule

nah...eram curioasa cu cine se cearta

atunci se cearta singurik
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:27
De la: MayanMistica, la data 2011-10-12 21:22:14Familia aia era demult sparta daca el a ales sa umble creanga.Cand o familie e inchegata niciunul din ei nu cauta in alta parte ce ii lipseste acasa

eh, asa scrie'n carti Mayan, dar si astea te pot pacali precum televizoru' cand e deschis pe Dan Diaconescu
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:27
De la: andrea88, la data 2011-10-12 20:28:15e usor sa critici dar pe bune ca nu eu i-am stricat casa poate ca ar fi fost mai bine sa astept divortul pana sa incepem o relatie dar tot aia era.... in fine sunt constienta ca nu mai exista barbati fideli dar macar de ar fi mai destepti si vroiam sa mai zic ca nu el ma aruncat ca pe carpa ci eu am plecat
nci un barbat nu isi lasa nevasta si sa se insoare cu amanta doar trece de la una la alta foarte rar care sa insurat cu amanta mai bine cauta unul fara obligatii e cel mai corect parerea mea
anavan
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:45
De la: steffy91, la data 2011-10-12 21:15:13
De la: PICCKARD, la data 2011-10-12 20:39:14
De la: steffy91, la data 2011-10-12 20:37:28"nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate.... "

la fel cum s-a intamplat cu sotia lui??? la fel spuneti toate.."avea o casnicie deja terminata..nu se mai intelegeau.."....dar poate asa vreti voi sa fie sau poate asa va mint ei iar voi naive ii credeti.... daca tu nu stii sa te apreciezi ce pretentie mai ai de la barbatul de langa tine??? sa te respecte??? nicio sansa...fata draga,ai spart o familie,acum suporta consecintele..oricum el nu va fi niciodata al tau...nu l-ai castigat,ba din contra...l-ai pierdut in secunda in care ai acceptat sa ii fi amanta

mai vedem noi peste 20 de ani daca mai ai aceeasi verva

daca tu nu mai esti fericit nu inseamna ca nimeni nu este....fiecare cum isi alege si pe cine


deci repet!
mai vorbim peste 20 de ani !
atunci tragem linie sa vedem daca te mai mentii pe pozitie.acum vorbesti ca o domnisoara de tip guvernanta germana
PICCKARD
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:49
De la: andrea88, la data 2011-10-12 21:10:40cred ca ar trebui sa mai citesti o data ce am scris nu are cum sa ma arunce ptr ca eu am plecat de una singura si nu mai suntem impreuna
nu dar tu ai sperat ca se va casatori cu tine o greseala mare ai facut ca ai avut incredere ai crezut ca esti ultima din viata lui dar niciodata pentru un barbat nu e destul ce are vrea mai multttt ...asa sint ei si daca femei ca tine nu ar fi ei nu ar avea cum sa fie infideli trebuie doi sa gresestiii
anavan
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:52
De la: anavan, la data 2011-10-12 21:52:36
De la: andrea88, la data 2011-10-12 21:10:40cred ca ar trebui sa mai citesti o data ce am scris nu are cum sa ma arunce ptr ca eu am plecat de una singura si nu mai suntem impreuna
nu dar tu ai sperat ca se va casatori cu tine o greseala mare ai facut ca ai avut incredere ai crezut ca esti ultima din viata lui dar niciodata pentru un barbat nu e destul ce are vrea mai multttt ...asa sint ei si daca femei ca tine nu ar fi ei nu ar avea cum sa fie infideli trebuie doi sa gresestiii

pfua!
mai bine analfabeta decat anavan
PICCKARD
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:56
iti meriti soarta pasarica. cand tu ai spart casa omului nu te ai gandit.acum ia si suporta; doar nu credeai ca tu esti printesa si ca nevasta aluia e o javra. a lasat o pt tine pt ca el era si este un mojic.
little_mermaid
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:08
pikard esti ascuns?
little_mermaid
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:10
De la: PICCKARD, la data 2011-10-12 21:56:44
De la: anavan, la data 2011-10-12 21:52:36
De la: andrea88, la data 2011-10-12 21:10:40cred ca ar trebui sa mai citesti o data ce am scris nu are cum sa ma arunce ptr ca eu am plecat de una singura si nu mai suntem impreuna
nu dar tu ai sperat ca se va casatori cu tine o greseala mare ai facut ca ai avut incredere ai crezut ca esti ultima din viata lui dar niciodata pentru un barbat nu e destul ce are vrea mai multttt ...asa sint ei si daca femei ca tine nu ar fi ei nu ar avea cum sa fie infideli trebuie doi sa gresestiii

pfua!
mai bine analfabeta decat anavan
anavan
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:12
Intr-o relatie e nevoie ca ambii sa spuna : da , sunt fericit/a, multumit/a, satisfacut/a. Daca unul din ei alege sa caute ceea ce crede ca ii lipseste atunci de bun simt ar fi ca sa se discute nemultumirea pe fatza. Nu pe la colturi ( in cazul acesta , in patul amantelor/ amantilor ) si nu fatis.
Nu pe amante le plang ...ele asculta povestile nemuritoare, povesti scrise bine de acasa de catre sotul cel infidel si nefericit.Ea nevasta trebuie sa-si impuna punctul de vedere si sa puna cartile pe masa de la bun inceput. Si sa ia atitudine daca ea crede ca ceva scartaie in relatia lor.
Normal ca ea , nevasta va fi intotdeauna compatimita , incurajata , protejata pe cand amanta va deveni tinta rosiilor , pietrelor samd. Dar nimeni nu se uita si la cel de-al treilea personaj . Nimeni nu ii cere socoteala , el trece galant si sprintar prin situatia creata , nepasandu-i de razboiul creeat in urma lui.
Mayyyyana
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:15
De la: MayanMistica, la data 2011-10-12 22:15:13Intr-o relatie e nevoie ca ambii sa spuna : da , sunt fericit/a, multumit/a, satisfacut/a. Daca unul din ei alege sa caute ceea ce crede ca ii lipseste atunci de bun simt ar fi ca sa se discute nemultumirea pe fatza. Nu pe la colturi ( in cazul acesta , in patul amantelor/ amantilor ) si nu fatis.
Nu pe amante le plang ...ele asculta povestile nemuritoare, povesti scrise bine de acasa de catre sotul cel infidel si nefericit.Ea nevasta trebuie sa-si impuna punctul de vedere si sa puna cartile pe masa de la bun inceput. Si sa ia atitudine daca ea crede ca ceva scartaie in relatia lor.
Normal ca ea , nevasta va fi intotdeauna compatimita , incurajata , protejata pe cand amanta va deveni tinta rosiilor , pietrelor samd. Dar nimeni nu se uita si la cel de-al treilea personaj . Nimeni nu ii cere socoteala , el trece galant si sprintar prin situatia creata , nepasandu-i de razboiul creeat in urma lui.

si daca nu scartie nimic???? daca totul a aproape "perfect"? atunci cine mai e de vina? tot nevasta/?? nu e asa...poate ca toti 3 au o parte din vina..insa principalul este barbatul fiind la egalitate cu amanta...daca nu ar exista astfel de femei poate nici ei nu ar gresi asa mult...si de asemenea daca nu ar exista astfel de barbati nu s-ar destrama familii frumoasa "odata"....
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:19
Surprize, surprize!
kudika_pudika
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:21
cateaua pana nu ridica coada.........cainele nu se duce s o miroasa.sunt neveste painea lui dumnezeu..frumoase destepte gospodine cu apetit sexual si sunt inselate cu femei mult mai urate si mai proaste.nu cred ca insala vreunu doar ca nu e ascultat acasa. sa zicem ca ar avea nevoie de o psiholoaga da? ca nevasta are timp sal asculte. ar putea sa se limiteze doar la discutii? nuuuuuuuuuuu..tot nu se lasa pana nuscapa toporu in padure vb bunica mii
little_mermaid
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:24
De la: steffy91, la data 2011-10-12 22:19:26
De la: MayanMistica, la data 2011-10-12 22:15:13Intr-o relatie e nevoie ca ambii sa spuna : da , sunt fericit/a, multumit/a, satisfacut/a. Daca unul din ei alege sa caute ceea ce crede ca ii lipseste atunci de bun simt ar fi ca sa se discute nemultumirea pe fatza. Nu pe la colturi ( in cazul acesta , in patul amantelor/ amantilor ) si nu fatis.
Nu pe amante le plang ...ele asculta povestile nemuritoare, povesti scrise bine de acasa de catre sotul cel infidel si nefericit.Ea nevasta trebuie sa-si impuna punctul de vedere si sa puna cartile pe masa de la bun inceput. Si sa ia atitudine daca ea crede ca ceva scartaie in relatia lor.
Normal ca ea , nevasta va fi intotdeauna compatimita , incurajata , protejata pe cand amanta va deveni tinta rosiilor , pietrelor samd. Dar nimeni nu se uita si la cel de-al treilea personaj . Nimeni nu ii cere socoteala , el trece galant si sprintar prin situatia creata , nepasandu-i de razboiul creeat in urma lui.

si daca nu scartie nimic???? daca totul a aproape "perfect"? atunci cine mai e de vina? tot nevasta/?? nu e asa...poate ca toti 3 au o parte din vina..insa principalul este barbatul fiind la egalitate cu amanta...daca nu ar exista astfel de femei poate nici ei nu ar gresi asa mult...si de asemenea daca nu ar exista astfel de barbati nu s-ar destrama familii frumoasa "odata"....

frumoase *
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:26
De la: little_mermaid, la data 2011-10-12 22:24:04cateaua pana nu ridica coada.........cainele nu se duce s o miroasa.sunt neveste painea lui dumnezeu..frumoase destepte gospodine cu apetit sexual si sunt inselate cu femei mult mai urate si mai proaste.nu cred ca insala vreunu doar ca nu e ascultat acasa. sa zicem ca ar avea nevoie de o psiholoaga da? ca nevasta are timp sal asculte. ar putea sa se limiteze doar la discutii? nuuuuuuuuuuu..tot nu se lasa pana nuscapa toporu in padure vb bunica mii


Sirenico ...daca nevasta n-are timp sa-l asculte ...atunci sa-si faca. Si viceversa.Si da , daca vrea ca relatia sa mearga cum vor ei , atunci sa faca si pe psihologul si pe amanta . Sa inteleaga ca daca el, sotul ar gasi in ea ce cauta afara , atunci ea amanta n-ar mai avea succes.
Stii ce fel de mancare strica femeia dupa casatorie? Iti spun eu : tortul de nunta !
Nevasta , care pe vremuri era doar iubita lui si facea de toate , avea timp si pentru el si pentru ei doi dupa casatorie se schimba instant.Dece? Pentru ca s-a vazut cu patalamaua la mana si ca atare poate jongla cum crede ea.
Mayyyyana
Postat pe 12 Octombrie 2011 22:41
Mai da-o naibii de treaba cu femeia care are numai obligatii intr-o casnicie si nici un drept si barbatul care are numai drepturi si nici o obligatie!
Nu mai traim in secolul 18, MayanMistica.
Nu este de datoria femeii sa tina familia stransa, din cauza mitului astuia stau toate fraierele cu unul de le inseala, bate si/sau jigneste. Ci tine de dorinta COMUNA a celor dintr-un cuplu sa fie impreuna, sa le fie bine, sa se asculte unul pe celalalt etc.
N-ai auzit de respect si reciprocitate??
kudika_pudika
Postat pe 12 Octombrie 2011 23:08
De la: MayanMistica, la data 2011-10-12 22:15:13Dar nimeni nu se uita si la cel de-al treilea personaj . Nimeni nu ii cere socoteala , el trece galant si sprintar prin situatia creata , nepasandu-i de razboiul creeat in urma lui.

Aici sunt de acord cu tine. M-am saturat sa tot aud de nenorocita de amanta, dar nimeni sa nu vada ca de vina la urma urmei, ei cel ce a inselat din capul locului. Caci, daca barbatul (in acest caz) spunea NU, nu se mai producea adulterul si gata.
Si asta e valabil si cand femeia inseala.
kudika_pudika
Postat pe 12 Octombrie 2011 23:12
De la: MayanMistica, la data 2011-10-12 22:41:38
De la: little_mermaid, la data 2011-10-12 22:24:04cateaua pana nu ridica coada.........cainele nu se duce s o miroasa.sunt neveste painea lui dumnezeu..frumoase destepte gospodine cu apetit sexual si sunt inselate cu femei mult mai urate si mai proaste.nu cred ca insala vreunu doar ca nu e ascultat acasa. sa zicem ca ar avea nevoie de o psiholoaga da? ca nevasta are timp sal asculte. ar putea sa se limiteze doar la discutii? nuuuuuuuuuuu..tot nu se lasa pana nuscapa toporu in padure vb bunica mii


Sirenico ...daca nevasta n-are timp sa-l asculte ...atunci sa-si faca. Si viceversa.Si da , daca vrea ca relatia sa mearga cum vor ei , atunci sa faca si pe psihologul si pe amanta . Sa inteleaga ca daca el, sotul ar gasi in ea ce cauta afara , atunci ea amanta n-ar mai avea succes.
Stii ce fel de mancare strica femeia dupa casatorie? Iti spun eu : tortul de nunta !
Nevasta , care pe vremuri era doar iubita lui si facea de toate , avea timp si pentru el si pentru ei doi dupa casatorie se schimba instant.Dece? Pentru ca s-a vazut cu patalamaua la mana si ca atare poate jongla cum crede ea.





sincer..nu cred ca nevasta se schimba pt ca s a vazut cu patalamaua la mana.ca pana la urma daca ne gandim bine..nu toate femeile urmaresc sa se casatoreasca cu un barbat.nu toate femeile alearga dupa barbati sai vaneze.de multe ori sunt ei cei care isi doresc asta cu indarjire. ele daca se schima si devin mai reci,devin din cauza lor pt ca devin niste dobitoci si considera ca nevasta e proprietate privata si pot face ce vor cu ea.
little_mermaid
Postat pe 12 Octombrie 2011 23:13

Aici sunt de acord cu tine. M-am saturat sa tot aud de nenorocita de amanta, dar nimeni sa nu vada ca de vina la urma urmei, ei cel ce a inselat din capul locului. Caci, daca barbatul (in acest caz) spunea NU, nu se mai producea adulterul si gata.
Si asta e valabil si cand femeia inseala.[/quote]



eu cunosc un barbat care a stiut sa spuna nu hihih i.si pt asta mi a castigat respectul pe vecie.
little_mermaid
Postat pe 12 Octombrie 2011 23:15
sincer..nu cred ca nevasta se schimba pt ca s-a vazut cu patalamaua la mana.ca pana la urma daca ne gandim bine..nu toate femeile urmaresc sa se casatoreasca cu un barbat.nu toate femeile alearga dupa barbati sa-i vaneze.de multe ori sunt ei cei care isi doresc asta cu indarjire. ele daca se schima si devin mai reci,devin din cauza lor pt ca devin niste dobitoci si considera ca nevasta e proprietate privata si pot face ce vor cu ea.

Nu , nu toate femeile alearga sa-i vaneze.Unele o fac pentru distractie , dar ce te faci ca afla nevasta si uite cum incepe distractia.
Dece isi doresc barbatii sa se insoare? Pentru ca domine femeia de acasa ? Din cauza ca amanta nu poate fi dominata? Normal cu amanta te porti frumos , cu manusi ca altfel iti una unde te doare mai tare si te intorci dracului de unde ai plecat De acasa , adica ...
Acum lasand gluma la o parte , vina e in toti 3 .. Nici amanta n-o fi usa de biserica cum nu e nici barbatul pus pe sotii.Dar nici nevasta daca nu gaseste puncte de comunicare si aici nu ma refer la vremurile de acum 100 ani cand femeia era supusa barbatului.Vorbesc de comunicarea de cuplu , nu de acceptarea mojiciilor.Dar din pacate unele femei accepta aceste mojicii pentru ca dau mai bine in postura de victime decat in cea de femeie divortata.
Mayyyyana
Postat pe 13 Octombrie 2011 00:20
Nu stiu de ce, am eu asa senzatia ca sotia care divorteaza findca sotul are amanta, n-o face dupa o singura escapada a sotului. Ca sa nu mai vorbim ca naravul din fire, n-are lecuire.
Nu O amanta strica o casa ci paduchele care are nenumarate amante. Unele de-o zi, altele de-o luna, altele pentru un an.
Foarte rar se intampla ca la prima abatere o romanca sa-si pararseasca barbatul. Daca-i si trecuta de 30 de ani si mai are si copii, nici vorba de divort.

In cazul povestii de fata, cred ca nevasta, satula de atatea escapade, l-a lasat. Intamplarea face ca fata de a deschis topicul sa fi fost ultima picatura. Felul cum s-a purtat el ca barbat divortat, imi dovedeste ca oricum nu da doi bani nici pe ea, nici pe sotie, nici pe o relatie de durata. Abia ce s-a vazut liber. Nu-l mai prinzi la altar cate zile o avea.
rashela
Postat pe 13 Octombrie 2011 00:29
fiindca

Jeus!
rashela
Postat pe 13 Octombrie 2011 00:41
De la: kudika_pudika, la data 2011-10-12 22:21:57Surprize, surprize!


te citez pe tine pudiko pentru ca sunt sigur ca dintre toate doar tu ai putea fi amanta
restul domnisoarelor si doamnelor cu sau faca acordul lor ,mai devreme sau mai tarziu vor fi sau au fost amante
PICCKARD
Postat pe 13 Octombrie 2011 05:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
L-am inselat si acum imi pare rau 49 De la: acum-sunt-eu 1 Septembrie 2013 18:57
AJUTOR! 38 De la: kudika421339 11 Decembrie 2011 10:53
Cura de ingrasare 3 De la: crone 30 Septembrie 2010 21:18
help:) 8 De la: Macika00 10 Iunie 2013 10:15
Am nev de parerea voastra fetelor!!!! 16 De la: valy90 21 Octombrie 2010 20:01