Setari Cookie-uri

oare exista cineva pentru fiecare?

sti cum se spune " ce-i al tau e pus deoparte..." ! deci..., fiecare din noi avem o jumatate , a noastra , numai ca destinul decide , cat de aproape s-au cat de departe , putem fi de aceasta " jumatate " . Ne putem bucura , an fiec.zi, formand un cuplu, o familie, s-au antr-o alta postura, formand un cuplu, avand o relatie , dar fara a putea vreodata sa-ti antemeiezi o familie ! si spun asta din experienta ...! e ff greu sa antelegem acest gen de relatie, dar exista cineva ptr fiecare ! doar distanta , face diferenta, an astfel de situatii ... ... ...
kudika462415
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:50
De la: kudika465016, la data 2011-11-06 08:42:45Nu exista suflet pereche.Si nici dragoste adevarata.Tot ce se zice nu-i adevarat.EXISTA NUMAI IN FILME SI-N POVESTI.

tu esti femeia barbata?
PICCKARD
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:51
De la: PICCKARD, la data 2011-11-06 08:51:05
De la: kudika465016, la data 2011-11-06 08:42:45Nu exista suflet pereche.Si nici dragoste adevarata.Tot ce se zice nu-i adevarat.EXISTA NUMAI IN FILME SI-N POVESTI.

tu esti femeia barbata?



Dragoste adevarata exista , are momente de urcusuri si coborasuri ...abia dupa ce ai pierdut-o,sau esti pe cale de a o pierde realizezi asta
Cat despre suflete pereche
The_Exile
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:53
DA,cred cu tarie ca exista!Cei care afirma ca nu,sunt pesimisti,si nu sunt de condamnat,sunt asa pt ca pana acum au avut dezamagiri si astea i-au cam facut sa-si piarda din elan!Dar trebuie sa stiti ca oricate lovituri am primi de la viata,noi suntem singurii care ne putem ridica,nu trebuie sa asteptam sa se intample minuni in jurul nostru,ci trebuie sa le dam noi nastere!
Ce e mai rau,sunt persoane care-si intalnesc jumatatea in a doua sau a treia parte a vietii!Dar in tot raul e si un bine,MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA!
Am o propunere,nu mai cautati jumatati,rupeti-va de acest obsesiv gand(pt unii dintre voi)si ocupati-va timpul cu alte aspecte ale vietii voastre!O sa vedeti ca atunci cand va asteptati mai putin va aparea si jumatatea voastra!Sa auzim numai de bine
corina_g
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:53
De la: PICCKARD, la data 2011-11-06 08:51:05
De la: kudika465016, la data 2011-11-06 08:42:45Nu exista suflet pereche.Si nici dragoste adevarata.Tot ce se zice nu-i adevarat.EXISTA NUMAI IN FILME SI-N POVESTI.

tu esti femeia barbata?

E barbata
The_Exile
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:53
nu cred ca exista asa ceva...poate pe vremuri exista..pt ca avem cate un motiv de a crede asta cand vedem pe str batranei de 80-90 de ani care se tin de mana...probabil atunci exista..dar aum nu mai exista...sa stii ca am si eu aceeashi intrebare...pt ca intotdeauna cand imi gasesc un tip..si-mi place din toate pctele de vdr...la 1 luna deja incepe sa nu-mi mai placa deloc...si stau sh io cateodata sh ma gandesc...ce-i de fapt sufletu pereche ? sa-l iubeshti orbeshte ? sa te intelegi cu el bine ? sa existe respect reciproc ? sa nu existe certuri ? toate astea intr-o singura relatie de durata...nu crd k exista ...nici nush la ce sa ma gandesc cand ic suflet pereche...
just_kitty
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:00
De la: just_kitty, la data 2011-11-06 09:00:40 nu cred ca exista asa ceva...poate pe vremuri exista..pt ca avem cate un motiv de a crede asta cand vedem pe str batranei de 80-90 de ani care se tin de mana...probabil atunci exista..dar aum nu mai exista...sa stii ca am si eu aceeashi intrebare...pt ca intotdeauna cand imi gasesc un tip..si-mi place din toate pctele de vdr...la 1 luna deja incepe sa nu-mi mai placa deloc...si stau sh io cateodata sh ma gandesc...ce-i de fapt sufletu pereche ? sa-l iubeshti orbeshte ? sa te intelegi cu el bine ? sa existe respect reciproc ? sa nu existe certuri ? toate astea intr-o singura relatie de durata...nu crd k exista ...nici nush la ce sa ma gandesc cand ic suflet pereche...
Atunci cand vei simti ca nu vrei sa mai fii a tuturor si ,totusi , a nimanui iti vei gasi acea dorinta de a fi a cuiva ,sa ai ceva al tau !!!!
cristinxxx
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:07
nu esti singura persoana car este singura la vel si eu
kudika466410
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:37
Eu cred ca exista acea persoana care iti e sortita sa-ti fie aproape toata viata, dar nu trebuie sa ne astetam numai la bine. Dumnezeu a lasat cate ceva pt toata lumea. Dar daca stati si va gandeti si o parte din soarta ne o facem noi, daca stam si asteptam sa pice din cer fat-frumos si gata primul venit l-am si luat apoi ne-o facem cu mana noastra. poate pana la cel sortit mai sunt si piedici pe care depinde de noi daca le trecem sau nu
anaid2011
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:49
Nu se poate. Oamenii sunt cate doi. Exista si situatia cand din ratiuni ce noi nu le vom intelege niciodata sa ramai singur(a). Nu trebuie sa tragem concluzii pripite ci sa facem totul pentru a intra pe fagasul dorit. Este o vorba care spune ca Dumnezeu iti da dar nu iti baga si in traista.
kudika449603
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:51
Daca tu crezi ca poate fi scris sa ramai singur de ce nu crezi ca poate fi scris si sa avem un suflet pereche.Nici eu nu stiu ce sa cred dar suna a contrazicere.
maravigliosa
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:56
De la: kudika449603, la data 2011-11-06 09:51:16Nu se poate. Oamenii sunt cate doi. Exista si situatia cand din ratiuni ce noi nu le vom intelege niciodata sa ramai singur(a). Nu trebuie sa tragem concluzii pripite ci sa facem totul pentru a intra pe fagasul dorit. Este o vorba care spune ca Dumnezeu iti da dar nu iti baga si in traista.
Trasni'var...dupa mintea voastra D-zeu v-o baga si'ntre picioare cand va f...
cristinxxx
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:58
Buna ziua tuturor. E uimitor ca tocmai acum, cand viata mea s-a schimbat, primesc aceasta intrebare:"exista suflete pereche?" DA, cu siguranta ! Eu l-am gasit, el m-a gasit.

"E posibil sa nu-l intalnim din prima, e posibil sa nu-l intalnim niciodata sau e posibil sa fie chiar langa noi... Ai impresia ca il stii dintotdeauna, ca stii ce gandeste si simte, telepatia este foarte bine reprezentata, prietenia sau iubirea se leaga de la sine, comunicarea e usoara, placerea de a fi impreuna este maxima.
Exista un sentiment aparte care îti poate indica faptul ca fata de acest om ai o altfel de atractie decât pentru alte persoane. Nu e doar atractie fizica, sexuala, emotionala, ci relatia de acest tip trece dincolo de senzatiile trupesti sau psihice.
Atunci când întâlnesti un suflet pereche, esti capabil sa renunti la orice s-ar opune si sa învingi orice ti-ar sta în cale. Te cufunzi în inima si îl simti acolo.
Tacerea capata mii de nuante. Îl poti simti de la distanta. Îl poti simti în toata complexitatea lui, ca si cum l-ai cunoaste de mii de ani. Este ca si cum nu mai astepti nimic de la celalalt, pentru ca ai deja totul. Simplul fapt ca stii ca exista îti este suficient. Însa exista si suflete pereche care, nu pot fi împreuna niciodata, suflete sortite într-un fel tristetii si durerii neîmplinirii. Atunci îti spui: sufletul meu pereche e pierdut, îl voi regasi poate, cândva, într-o alta viata?!
Sufletele pereche, se simt. Si se intuiesc. Si se stiu. Este mai grea cautarea caci de fiecare data trebuie sa te opresti asupra unuia si sa vezi daca nu cumva sub toate acele ziduri de aparare si acele masti, nu este El. Si poposesti ceva timp sa iti convingi sufletul daca ai avut dreptate sau nu. Daca nu, pleci mai departe in cautare. Dar toate acele cautari , nu sunt de fapt oare o cale de a te ajuta pe tine ca suflet de a deveni mai puternic, de a deveni frumos ? Pentru ca atunci cind il gasesti, sa stii ca l-ai gasit si sa poti impleti lumina? Multi cauta toata viata, sperand mereu si mereu ca vor gasi, altii devin blazati si obositi si inceteaza a mai cauta. Niciodata sa nu spui niciodata, pentru ca nu stii unde se poate ascunde. Poate fi linga tine, poate la fi in alt oras, poate fi la 2000 km departare. Oriunde ar fi, cauta-l. Te poate intregi.
Sufletele pereche, sunt acele suflete care se completeaza reciproc, care sunt compatibile mental si spiritual. Care simt pe celalalt dinainte de a suna telefonul, care simt din tonalitatea vocii, daca e bine sau nu, daca simt atunci cand fac dragoste, ca devin Unul, ca sufletele lor zboara, depasind bariera timpului si a spatiului, trecand in astral, in transcendental, devenind printr-o impletire a dansului ametitor si frenetic o energie puternica, o lumina alba.
Sufletele pereche dainuesc."
Am pus ghilimele pentru ca acele cuvinte nu-mi apartin. Le-am citit si vi le daruiesc si voua. Dar sunt rupte din sufletul si emotiile iubirii pe care o traiesc langa sufletul meu pereche. L-am gasit si sunt o femeie fericita!
Nicolionita
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:02
parerea mea este ca viata este nedreapta!!!!!!!!!!!!!! chiar si atunci cand oferi 15 chiar 16 ani din viata unui om in care ai crezut si ai vazut tot ce-ti poti dorii tot apare o ruptura si realizezi ca omul care iubeste este si prost si orb. Eu personal nu cred ca exista cineva pt fiecare ..........ci ai doar noroc sa te "aburesti" o perioada dupa care vine norul negru
kudika167847
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:05
Suflet Pereche ,,, EXISTA in modul cel mai sigur.
El va intra in viata ta, la momentul potrivit, in momentul in care esti deschisa la un dialog mai mult, in momentul in care esti deschisa sa primesti in jurul tau, orice persoana care vrea sa intre in dialog cu tine, in momentul in care esti deschisa sa primesti ajutor de la Divinitate, de la Dumnezeul nostru Creator.
In momentul in care ,,, un OM uita de unde a venit, uita cine e, uita care-i menirea lui ca fiinta pe Planeta Pamant, a uitat de Legea nescrisa a Omului, a uitat ce inseamna adevarata Iubire Divina, adevarata iubire fata de creatia divina, fata de parinti, frati, surori, prieteni, colegi , de scoala, joca, sevici etc. primeste de la Sufletul Suprem anumite incercari ( examene ) care va fi obligat sa le dea si sa le treaca.
Vei redescoperi acel suflet pereche , imediat prin ajutorul care il primesti de la el, fara sa aibe vreo pretentie financiara, materiala,,, etc.
El este si va fi permanent pe o linie Spirituala, mai mult sau mai putin, Credincios in Dumnezeul nostru Creator ,,,, acum depinde ce misiune si-a ales si el ca OM pe Planeta Pamant.
Totusi, e bine sa intelegi ca Sufletul tau, Sufletul lui, sunt independente, cu misiuni diferite bine stabilite inainte de a cobora ca OM pe aceasta Planeta.
Amandoi ati ales un joc diferit, un joc care sa va ajute reciproc la ascensiune spre infinit.
Un adevarat Suflet Pereche IUBESTE fiinta din fata lui, iubeste tot ce se afla in jurul lui fara pretentii, ajuta si iubeste pe oricine ii cere ajutorul, fara pretentii financiare, materiale, iubirea lui e infinita.
Refuza Gelozia, Invidia, Barfa, exploatarea Omului si a celorlalte fiinte. E deosebit.
Acum, in cazul de fata, cred ca e nevoie de mai multa Credinta in Dumnezeul nostru Creator, e nevoie de mai multe Rugaciuni de Multumire, adresate Creatorului nostru divin, e nevoie de mai multa Gandire si Vorbe Pozitive, constructive, e nevoie de mai multa incredere in noi insine, in parintii nostri. Cred ca e binevenit un dialog si cu un Duhovnic inzestrat de la oricare Manastire , care sigur va va indruma pe calea dreapta.
Dupa voia divina si vointa voastra, Dumnezeul nostru Creator sa va ofere o infinita iubire divina si dragoste de viata alaturi de cei dragi fara limite.
healthy000378
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:27
nu exista asa ceva
totul depinde de tine...
iub_deea
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:29
Buna ziua!Cred ca este o soarta pt.fiecare,fiecare avem crucea noastra de dus
kudika449196
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:31
Vai ce va chinuiti aici saracii de voi....!!!Eu ma pricep la astrologie....Asa ca...imi trimiteti cit mai exacte...momentul si locul nasterii voastre....pentru a putea vedea de ce merge si de ce nu merge ceea ce pare ca nu merge cum trebuie...Am iD de yahoo messenger marc_neculai si email marc_neculai@yahoo.com vorbim pe yahoo messenger Doamne ajuta!
kudika432612
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:34
Ia uite dom'ne, ce simplu era ! Si eu, care ma intreb de vreo saptamana daca e sau nu sufletu' asta pereche !?! Bine ca am rezolvat-o si pe asta
alegro6543
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:45
da eu sunt sigura ca sufletul pereche e pe undeva, de exemplu eu sunt casatorita dar nu cu sufletul pereche, eram copila cand am fost mireasa atunci mi-am fortat destinul sa-mi leg viata alaturi de cineva care nu m-a iubit, nu ma iubeste dar nici nu ma respecta , dee... credeam ca el e sufletul perche dar s-a adeverit ca nu, acum imi ling ranile , si sufar in secret si tacere , la 41 de ani am descoperit si sufletul pereche dar...ne e hazardat sa nu fim impreuna.
kudika167255
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:51
De la: kudika167255, la data 2011-11-06 10:51:37da eu sunt sigura ca sufletul pereche e pe undeva, de exemplu eu sunt casatorita dar nu cu sufletul pereche, eram copila cand am fost mireasa atunci mi-am fortat destinul sa-mi leg viata alaturi de cineva care nu m-a iubit, nu ma iubeste dar nici nu ma respecta , dee... credeam ca el e sufletul perche dar s-a adeverit ca nu, acum imi ling ranile , si sufar in secret si tacere , la 41 de ani am descoperit si sufletul pereche dar...ne e hazardat sa nu fim impreuna.

Ia spune : sufletu' asta pereche ce l-ai descoperit de curand.. are cumva vreo 25 de anisori ?
alegro6543
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:54
si dc nu te duci dupa"sufletu` pereche" daca tot l-ai gasit?
in loc sa fi nefericita?
iub_deea
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:57
imi iubesc copii si il respect pe el tatal copiilor
kudika167255
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:01
De la: kudika167255, la data 2011-11-06 10:51:37da eu sunt sigura ca sufletul pereche e pe undeva, de exemplu eu sunt casatorita dar nu cu sufletul pereche, eram copila cand am fost mireasa atunci mi-am fortat destinul sa-mi leg viata alaturi de cineva care nu m-a iubit, nu ma iubeste dar nici nu ma respecta , dee... credeam ca el e sufletul perche dar s-a adeverit ca nu, acum imi ling ranile , si sufar in secret si tacere , la 41 de ani am descoperit si sufletul pereche dar...ne e sa nu fim impreuna.



" hazardat" - harazit Este mare diferenta intre acesti termeni,draga mea!
Daca ai suferit si tragi ponoasele unei casatorii nedorite,dar incheiate totusi,cine sau ce te-a retinut de la inceperea demersurilor in vederea separarii voastre?Lamentarea nu este de bun augur!Fericirea este daruita tuturor,dar nu toti o accepta in viata lor sau nu o pretuiesc la timpul cuvenit,asa cum ar trebui!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:01
Pai daca s-ar duce dupa el, ar mai plange pe site ca este nefericita? Starea de nefericire se intretine , la fel ca si cealalta.Cand iti bate sufletul pereche la usa si tu intrebi:
-Cinw este acolo?
Iar el iti raspunde:
-Sunt : Pe langa plopii cei cu sot.
-Imi pare rau, dar cantecul se numeste " Pe langa plopii fara sot.
Si aici protagonista trage un oftat de se zguduie gardurile manastirii.
kudika023770
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:02
De la: kudika167255, la data 2011-11-06 11:01:23imi iubesc copii si il respect pe el tatal copiilor



Retine urmatorul aspect;a tine intr-un anumit fel la o persoana nu este acelasi lucru cu a iubi acea persoana!

Si ce legatura au copiii cu ceea ce simti pentru sotul tau?Sunt compartimente total diferite!Copiii cresc,isi iau zborul si tu vei ramane singura ,fara a iubi si a fi iubita!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:05
Nu iubirea cu sot sau fara sot ne face nefericiti. Ci gargaunii nostri care se zbenguie anapoda prin balarii. Cunosc o doamna care a facut cele mai proaste alegeri in viata si acum se plange pe la toate colturile de strada ca este nefericita. Cine sa fie de vina? Sufletul pereche care a tras chiulul de la intalnire, sau alegerile facute care au dus catre faliment in mod iremediabil?
kudika023770
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:08
De la: iub_deea, la data 2011-11-06 10:29:32nu exista asa ceva
totul depinde de tine...


"iubi" deja ai progresat ,iti dai cu parerea, dai sfaturi altora,e clar te-ai infectat cu virusul kudika
The_Exile
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:08
Eu cred ca da..exista cineva ptr fiecare!!! cred k ptr toata lumea exista cineva menit sa il faca fericit , insa e greu de gasit foarte greu....iar uneori nu il gasesti niciodata, insa el exista si te asteapta si el pe tn:D:D...parerea mea:
kudika458092
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:09
pt alergo6543 -nu nu are 25 de anisor este mai in varsta decat mine si e o persoana matura care nu vrea decat sa ma iubeasca si sa il iubesc daca intelegi notiunea de iubire
kudika167255
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum seduci un baiat de 15 ani? 182 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
cadou pt el 26 De la: flaviadragomir 1 Iunie 2011 18:19
help pls...:) 19 De la: anissya 14 Noiembrie 2009 11:44
BUNA ! 8 De la: Celia_29 9 Octombrie 2010 00:28
buna 2 De la: Celia_29 15 Aprilie 2010 16:23