Setari Cookie-uri

Oare ma mai iubeste?

De la: monik21, la data 2011-11-04 16:34:44Cel mai important e sa vorbeste serios cu el, sa iti spuna daca isi doreste o relatie serioasa cu tine sau nu !
Pe Stefi si Eva nu le baga in seama...sunt convinsa ca ele au niste "relatii perfecte" daca au curajul a te condamna in asemenea hal.
O seara buna tuturor!

femeie draga,tu ce topic ai citit de ai dat acest raspuns? eu i-am dat un sfat prietenesc...caci spunea ca prefera sa moara fara el....iar cat despre relatiile noastre,ale mele si ale evei,....poate nu-s perfecte,da' macar eu nu stau sa ma milogesc de un baiat sa ma iubeasca si sa vrea ceva serios cu mine.... nu incerc sa-mi iau zilele ca nu mai vrea un p...licfric sa fie cu mine...
steffy91
Postat pe 20 Noiembrie 2011 13:09
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:49:30
De la: Yharr, la data 2011-11-20 12:26:03
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:22:59

pe mine daca ma musca se poate otravi instantaneu
n-am sesizat ceva la adresa mea, chiar sunt prieten cu el si unele chestii par ok la el.

stai linistit ca poate va impacati!


Eu prieten cu un specimen care-mi provoaca repulsie????Te inseli mon cher ...


inca odata repet ce am mai zis!
ca si in viata reala eu sunt oarecum prieten cu oameni ce se urasc intre ei

Adica tu esti posta?
broscoiu
Postat pe 20 Noiembrie 2011 13:20
De la: denis_3d25, la data 2011-11-20 07:14:20
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-19 10:25:28
De la: denis_3d25, la data 2011-11-19 08:06:07singurul lucru interzis aicea jos, este iubirea;
Ma, tu joci carti cu Scaraoschi


"Ma", tu cine crezi ca-i rastignit pe cruce ??? Un corp fizic ?
Ceea ce a pironit lumea asta de jos in cuie, nu este trupul unui om, ci au rastignit si condamnat fiintza iubirii, fiintza adevarul, fiintza valorile morale care s-a coborat din paradis, aici jos intre morti... s-a coborat la noi in iad, ca sa ne dea o sansa celor ce-i ascultam glasul...

Isus Hristos, nu este o bucata de carne ce atarna pe cruce "Ma"
Ci ceea ce este rastignit si condamnat aicea jos, este Adevarul, Iubirea, Armonia... astea sint interzise-n iad.

Daca inca nu ti-ai dat seama ca esti in iad, atunci cum naiba sa intelegi ca Isus Hr. s-a coborat aicea jos ?

Si daca iubirea nu este interzisa, atunci de ce l-au rastignit ? Si de ce se intampla zilnic acest lucru ?
Sau tu nu vezi ce se intampla in lume ???
Atunci inseamna ca tu, inca nu sti pe ce lume traiesti...

Intr-o discoteca, a inceput o incaierare violenta, badigarzii au intervenit, singe mult a curs pe podea, dar muzica nu s-a oprit, lumina nu s-a aprins, si multimea de ignoranti , dansa mai departe, alunecand pe singele de sub picioarele lor... Asta este moralitatea acestei lumi...

Dupa cum spuneam, recunosti ca esti un drac! Si ce minte pacatoasa ai tu. Ptiu, piei drace
kudika_pudika
Postat pe 20 Noiembrie 2011 13:55
Salut tuturor!In primul rand,vreau sa va multumesc pentru toate raspunsurile!As vrea sa lamuresc anumite aspecte,nu m-am milogit de nimeni,n-am cersit iubirea nimanui,am facut lucruri care le-ar fi facut orice persoana care iubeste..AM fost foarte trista o perioada,dar mi-am revenit(sa-i spun asa) datorita prieteniilor care mi-au fost alaturi,si timpului care a ajutat la cicatrizarea ranii.Acum sunt bine.In al doilea rand,am creat acest subiect pentru sfaturi,nu ca sa primesc anumite insulte sau jigniri din partea altora,la astea suntem buni cu toti.;)
deeacip
Postat pe 20 Noiembrie 2011 14:50
De la: guru_ion, la data 2011-10-29 22:41:34
De la: steffy91, la data 2011-10-29 22:38:47
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:21:12putin zombi, in rest sunt ok

zombi??? nu inteleg si nu voi intelege niciodata..de ce va place sa va plangeti de mila??? fetelor...lumea e plina de baietzi....unii mai buni ca altii si de asemenea altii mai prostii decat unii depinde daca stiti ce sa alegeti...nu zik nu,toata lumea greseste si poate la un moment dat toti si toate ne-am indragostit de persoana nepotrivita....dar de aici pana la a ne dori moartea sau a ne considera un zombi???


a folosit expresia ca figura de stil.


Nu cred ca s-a prins....
Nonaflowermay
Postat pe 20 Noiembrie 2011 15:13
De la: broscoiu, la data 2011-11-20 13:20:09
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:49:30
De la: Yharr, la data 2011-11-20 12:26:03
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:22:59

pe mine daca ma musca se poate otravi instantaneu
n-am sesizat ceva la adresa mea, chiar sunt prieten cu el si unele chestii par ok la el.

stai linistit ca poate va impacati!


Eu prieten cu un specimen care-mi provoaca repulsie????Te inseli mon cher ...


inca odata repet ce am mai zis!
ca si in viata reala eu sunt oarecum prieten cu oameni ce se urasc intre ei

Adica tu esti posta?

depinde cum vrei s-o iei!
PICCKARD
Postat pe 20 Noiembrie 2011 16:53
De la: deeacip, la data 2011-11-20 14:50:36Salut tuturor!In primul rand,vreau sa va multumesc pentru toate raspunsurile!As vrea sa lamuresc anumite aspecte,nu m-am milogit de nimeni,n-am cersit iubirea nimanui,am facut lucruri care le-ar fi facut orice persoana care iubeste..AM fost foarte trista o perioada,dar mi-am revenit(sa-i spun asa) datorita prieteniilor care mi-au fost alaturi,si timpului care a ajutat la cicatrizarea ranii.Acum sunt bine.In al doilea rand,am creat acest subiect pentru sfaturi,nu ca sa primesc anumite insulte sau jigniri din partea altora,la astea suntem buni cu toti.;)

Oamenii-s rai, distructivi si mistocari din constructie si cu greu isi depasesc conditiile astea primordiale.
Imi pare bine ca ti-ai revenit. Grija mai mare pe viitor.
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:58
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:00:46ntr-o discoteca, a inceput o incaierare violenta, badigarzii au intervenit, singe mult a curs pe podea, dar muzica nu s-a oprit, lumina nu s-a aprins, si multimea de ignoranti , dansa mai departe, alunecand pe singele de sub picioarele lor... Asta este moralitatea acestei lumi...

asa e si pe acest forum!



Da, cu micul convenient ca aici pe forum nu mai trebuie sa-mi spal pantofii de singe


Discutand despre conflictul dintre oameni, cu verisoara mea care a terminat psihologia, mi-a dat un text interesant din cartile ei de studiu, sa-l analizez si sa-i dau un raspuns, cu DA sau NU.

Acesta este textul pe baza caruia, se nasc toate conflictele din lume.

"Raspundeti cu Da sau Nu, la urmatoarea intrebare:
Tot ceea ce nu ati pierdut, aveti ??? "

sau altfel formulat:

"Aveti tot ceea ce nu ati pierdut ?"

Da ? sau Nu ?




denis_3d25
Postat pe 22 Noiembrie 2011 01:32
" Dupa cum spuneam, recunosti ca esti un drac! Si ce minte pacatoasa ai tu. Ptiu, piei drace "

Daca asta e tot ce ai inteles tu prin filtrele tale de perceptie, atunci asa este. Ai dreptate.

Dar, in caz ca vei reusi candva sa-ti dai seama si de realitate, eu nu am spus despre mine ca asi fi "dracu" (ceea ce definesti tu prin acest cuvant nu se stie) ci diferenta intre noi doi, este ca eu, imi recunosc mediul inconjurator si sint absolut convins, ca nu ma aflu in paradisul din care s-a coborat Hristos aicea jos la noi.

"Facase voia ta, precum in paradis asa si pe pamant" - Pentru ca voia Adevarului, Increderii, Iubirii, sa se faca si pe pamant, asa precum in lumea Fericiri vesnice , e nevoie de ceva mai multa intelegere decat doar a spune : piei satano ! Dar e un inceput bun, te felicit pt. intentia ta.

Cica, un preot Ortodox si unul Catolic, se luptau intre ei , stropindu-se cu apa sfintita, si-si spuneau unul altuia: Piei satano! Dupa ore intregi de lupta, unul dintre ei a cazut frant de oboseala.
Cine a castigat razboiul ?
R: Tineretea si conditia fizica.


Daca se puneau amandoi , in acele ore de lupta aberanta, sa studieze sensul cuvantului "satana" sau cuvintului "Inger" " Amin" "Ali lui Iah" Adevar, minciuna, onoare, tradare.... ar fi ajuns sa constate amandoi, ca satana, nu este nimic altceva, decat propria lor nestiintza, propria lor fiintza intunecata, cazuta din relatia cu Adevarul.

Cei care nu intelegeti ce am scris, mergeti la biserica, inmuiati niste busuioc in apa sfintita si veniti sa-mi dati cu el in cap. Si daca nici atunci nu veti intelege nimic, incercati sa-mi dati cu o bata de beisbol in cap, sau poate mai bine sa ma impuscati cu un pistol.
Incercati mai multe variante si vedeti, poate veti gasiti ceva , ce sa va ajute sa intelegeti...

In urma cu aprox. 2.000 de ani, am fost rastignit de cei ce nu reuseau sa ma inteleaga. Si de atunci ci pina azi, tot acelasi lucru-l fac si tot nimic nu sint capabili sa inteleaga.
Iar aceasta mare ne-ntelegere, se numeste lumea mortilor in care m-am coborat.


Vai uite ce am scris !!! Cred ca am fost posedat de duhul lui Hristos pt cateva secunde.


Dar oare ce o fi vrut sa zica ?

denis_3d25
Postat pe 22 Noiembrie 2011 02:26
Bine Narcis, cum zici tu acolo

Ia zi, ce mai face Scaraoschi?
kudika_pudika
Postat pe 22 Noiembrie 2011 14:00
Apropo, verisoara ta, care a terminat psihologia, nu ti-a spus si de ce tulburare de personalitate suferi?
kudika_pudika
Postat pe 22 Noiembrie 2011 14:02
De la: denis_3d25, la data 2011-11-22 02:26:00" Dupa cum spuneam, recunosti ca esti un drac! Si ce minte pacatoasa ai tu. Ptiu, piei drace "

Daca asta e tot ce ai inteles tu prin filtrele tale de perceptie, atunci asa este. Ai dreptate.

Dar, in caz ca vei reusi candva sa-ti dai seama si de realitate, eu nu am spus despre mine ca asi fi "dracu" (ceea ce definesti tu prin acest cuvant nu se stie) ci diferenta intre noi doi, este ca eu, imi recunosc mediul inconjurator si sint absolut convins, ca nu ma aflu in paradisul din care s-a coborat Hristos aicea jos la noi.

"Facase voia ta, precum in paradis asa si pe pamant" - Pentru ca voia Adevarului, Increderii, Iubirii, sa se faca si pe pamant, asa precum in lumea Fericiri vesnice , e nevoie de ceva mai multa intelegere decat doar a spune : piei satano ! Dar e un inceput bun, te felicit pt. intentia ta.

Cica, un preot Ortodox si unul Catolic, se luptau intre ei , stropindu-se cu apa sfintita, si-si spuneau unul altuia: Piei satano! Dupa ore intregi de lupta, unul dintre ei a cazut frant de oboseala.
Cine a castigat razboiul ?
R: Tineretea si conditia fizica.


Daca se puneau amandoi , in acele ore de lupta aberanta, sa studieze sensul cuvantului "satana" sau cuvintului "Inger" " Amin" "Ali lui Iah" Adevar, minciuna, onoare, tradare.... ar fi ajuns sa constate amandoi, ca satana, nu este nimic altceva, decat propria lor nestiintza, propria lor fiintza intunecata, cazuta din relatia cu Adevarul.

Cei care nu intelegeti ce am scris, mergeti la biserica, inmuiati niste busuioc in apa sfintita si veniti sa-mi dati cu el in cap. Si daca nici atunci nu veti intelege nimic, incercati sa-mi dati cu o bata de beisbol in cap, sau poate mai bine sa ma impuscati cu un pistol.
Incercati mai multe variante si vedeti, poate veti gasiti ceva , ce sa va ajute sa intelegeti...

In urma cu aprox. 2.000 de ani, am fost rastignit de cei ce nu reuseau sa ma inteleaga. Si de atunci ci pina azi, tot acelasi lucru-l fac si tot nimic nu sint capabili sa inteleaga.
Iar aceasta mare ne-ntelegere, se numeste lumea mortilor in care m-am coborat.


Vai uite ce am scris !!! Cred ca am fost posedat de duhul lui Hristos pt cateva secunde.


Dar oare ce o fi vrut sa zica ?




ai fost posedat de o maaaare mândrie ºi din pãcate nu pentru câteva secunde ....
contessyna
Postat pe 22 Noiembrie 2011 14:15
De la: denis_3d25, la data 2011-11-22 02:26:00" Dupa cum spuneam, recunosti ca esti un drac! Si ce minte pacatoasa ai tu. Ptiu, piei drace "

Daca asta e tot ce ai inteles tu prin filtrele tale de perceptie, atunci asa este. Ai dreptate.

Dar, in caz ca vei reusi candva sa-ti dai seama si de realitate, eu nu am spus despre mine ca asi fi "dracu" (ceea ce definesti tu prin acest cuvant nu se stie) ci diferenta intre noi doi, este ca eu, imi recunosc mediul inconjurator si sint absolut convins, ca nu ma aflu in paradisul din care s-a coborat Hristos aicea jos la noi.

"Facase voia ta, precum in paradis asa si pe pamant" - Pentru ca voia Adevarului, Increderii, Iubirii, sa se faca si pe pamant, asa precum in lumea Fericiri vesnice , e nevoie de ceva mai multa intelegere decat doar a spune : piei satano ! Dar e un inceput bun, te felicit pt. intentia ta.

Cica, un preot Ortodox si unul Catolic, se luptau intre ei , stropindu-se cu apa sfintita, si-si spuneau unul altuia: Piei satano! Dupa ore intregi de lupta, unul dintre ei a cazut frant de oboseala.
Cine a castigat razboiul ?
R: Tineretea si conditia fizica.


Daca se puneau amandoi , in acele ore de lupta aberanta, sa studieze sensul cuvantului "satana" sau cuvintului "Inger" " Amin" "Ali lui Iah" Adevar, minciuna, onoare, tradare.... ar fi ajuns sa constate amandoi, ca satana, nu este nimic altceva, decat propria lor nestiintza, propria lor fiintza intunecata, cazuta din relatia cu Adevarul.

Cei care nu intelegeti ce am scris, mergeti la biserica, inmuiati niste busuioc in apa sfintita si veniti sa-mi dati cu el in cap. Si daca nici atunci nu veti intelege nimic, incercati sa-mi dati cu o bata de beisbol in cap, sau poate mai bine sa ma impuscati cu un pistol.
Incercati mai multe variante si vedeti, poate veti gasiti ceva , ce sa va ajute sa intelegeti...

In urma cu aprox. 2.000 de ani, am fost rastignit de cei ce nu reuseau sa ma inteleaga. Si de atunci ci pina azi, tot acelasi lucru-l fac si tot nimic nu sint capabili sa inteleaga.
Iar aceasta mare ne-ntelegere, se numeste lumea mortilor in care m-am coborat.


Vai uite ce am scris !!! Cred ca am fost posedat de duhul lui Hristos pt cateva secunde.


Dar oare ce o fi vrut sa zica ?


Ai uitat un sfat: sa bea oamenii agheazma.
Lucia_41
Postat pe 22 Noiembrie 2011 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma umilesc in fata iubitului 0 De la: 10 Aprilie 2011 23:07
Ati risca sa va despartiti de persoana pe care o iubiti ptr, ca nu mai exista intelegere intre voi? 131 De la: aleexa29_yahoo_com 8 Noiembrie 2009 15:43
ce va face cu adevarat sa va simtiti iubite ????????????????? 10 De la: inamina 13 Iunie 2009 18:55
Despartire cu motive inventate 15 De la: NeverSayNever 10 Iunie 2013 10:02
Nu il pot uita 44 De la: ancacumintica 17 Aprilie 2013 17:35