Setari Cookie-uri

Oare ma mai iubeste?

nu as pune problema asa
"plans de mila"
exista etape dureroase in viata unui om.
vrem nu vrem trecem prin asa ceva si nimeni nu-si revine peste noapte
acordam ceva timp...apoi ne indragostim iar
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:44
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:41:09
De la: steffy91, la data 2011-10-29 22:39:14
De la: steffy91, la data 2011-10-29 22:38:47
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:21:12putin zombi, in rest sunt ok

zombi??? nu inteleg si nu voi intelege niciodata..de ce va place sa va plangeti de mila??? fetelor...lumea e plina de baietzi....unii mai buni ca altii si de asemenea altii mai prostii decat unii depinde daca stiti ce sa alegeti...nu zik nu,toata lumea greseste si poate la un moment dat toti si toate ne-am indragostit de persoana nepotrivita....dar de aici pana la a ne dori moartea sau a ne considera un zombi???

prosti*

naspa
credeam ca ai prins glumita
insemna ca nu mai am nici o sansa la ciocolata tade la sarbi


las ca daca nu mai ramane de la ea, am una poiana cu alune
guru_ion
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:44
De la: guru_ion, la data 2011-10-29 22:41:34
De la: steffy91, la data 2011-10-29 22:38:47
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:21:12putin zombi, in rest sunt ok

zombi??? nu inteleg si nu voi intelege niciodata..de ce va place sa va plangeti de mila??? fetelor...lumea e plina de baietzi....unii mai buni ca altii si de asemenea altii mai prostii decat unii depinde daca stiti ce sa alegeti...nu zik nu,toata lumea greseste si poate la un moment dat toti si toate ne-am indragostit de persoana nepotrivita....dar de aici pana la a ne dori moartea sau a ne considera un zombi???


a folosit expresia ca figura de stil.

bravo, ionica
punct ochit, punct lovit
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:46
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:46:02
De la: guru_ion, la data 2011-10-29 22:41:34
De la: steffy91, la data 2011-10-29 22:38:47
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:21:12putin zombi, in rest sunt ok

zombi??? nu inteleg si nu voi intelege niciodata..de ce va place sa va plangeti de mila??? fetelor...lumea e plina de baietzi....unii mai buni ca altii si de asemenea altii mai prostii decat unii depinde daca stiti ce sa alegeti...nu zik nu,toata lumea greseste si poate la un moment dat toti si toate ne-am indragostit de persoana nepotrivita....dar de aici pana la a ne dori moartea sau a ne considera un zombi???


a folosit expresia ca figura de stil.

bravo, ionica
punct ochit, punct lovit


pupa-ma
guru_ion
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:48
De la: guru_ion, la data 2011-10-29 22:48:29
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:46:02
De la: guru_ion, la data 2011-10-29 22:41:34
De la: steffy91, la data 2011-10-29 22:38:47
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:21:12putin zombi, in rest sunt ok

zombi??? nu inteleg si nu voi intelege niciodata..de ce va place sa va plangeti de mila??? fetelor...lumea e plina de baietzi....unii mai buni ca altii si de asemenea altii mai prostii decat unii depinde daca stiti ce sa alegeti...nu zik nu,toata lumea greseste si poate la un moment dat toti si toate ne-am indragostit de persoana nepotrivita....dar de aici pana la a ne dori moartea sau a ne considera un zombi???


a folosit expresia ca figura de stil.

bravo, ionica
punct ochit, punct lovit


pupa-ma

te pup
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:52
Asa esti tu, o persoana patetica sau doar scrii o telenovela siropoasa? Crede-ma, absolutul in dragoste nu se aplica pentru cupluri barbati-femei. Dragostea asta oricand se poate sfarsi. Deci lasa patetismele si vezi-ti de viata ta.
Eva32
Postat pe 30 Octombrie 2011 01:31
Nu scriu nici un fel de telenovela.Am povestit totul,cum s-a intamplat:)
deeacip
Postat pe 30 Octombrie 2011 02:09
[Prefer sa mor decat fara el.El este tot pentru mine..Am foarte multe amitiri care ma leaga de el."
asta e tare de tot!
...te manipuleaza maxim fetito, nu-ti dai seama ? stiu, dragostea e oarba, dar cat de infantila sa fii sa zici ca este totul pt tine ? Ia pune-te pe tine in prim plan si lasa naibii putzalaii de trantori ce bazaie din floare in floare !
Tu il iubesti, ok, dar el oare ce simte din moment ce te conditioneaza sa faci ceva- adica "DACA ii demonstrezi tu lui ca te-ai schimbat, se va schimba situatia" ? Crezi ca te iubeste ? deschide bine ochii, si judeca la rece.
kudika143524
Postat pe 31 Octombrie 2011 03:53
cum sa te iubeasca din moment ce flirteaza cu alte fete? cati anisori ai? scuza-ma ca iti spun dar esti naiva...esti copil...cum poti sa spui ca mai bine mori fara el?? lumea este plina de baieti, de baieti care ar putea sa te iubeasca, sa te respecte...Cum ar trebui sa te schimbi tu in situatia asta? sa treci cu vederea faptul ca el este interesat si de alte fete??? banuiesc ca asta ar schimba situatia...esti tanara...acum ti se pare mai greu, dar cu timpul o sa realizezi ca ai facut cea mai buan alegere ca te-ai despartit de el...Hmmm lumea nu se sfarseste la un baiat...Gandeste-te bine!
mady_puppy
Postat pe 4 Noiembrie 2011 09:41
Cel mai important e sa vorbeste serios cu el, sa iti spuna daca isi doreste o relatie serioasa cu tine sau nu !
Pe Stefi si Eva nu le baga in seama...sunt convinsa ca ele au niste "relatii perfecte" daca au curajul a te condamna in asemenea hal.
O seara buna tuturor!
monik21
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:34
Paiii.... Eu una cred ca va trebui sa.l uiti... :))) . Sa treci peste ,poate, cum a facut`o si el... Nu te mai gandi la el... :)
kudika468484
Postat pe 8 Noiembrie 2011 23:31
De la: deeacip, la data 2011-10-29 17:29:52El spunea ca sunt posesiva..ca nu ii acord suficienta libertate.

Acorda-i ceva libertate.
Daca intr-adevar ii pasa, tot la tine se va intoarce.
Max2
Postat pe 17 Noiembrie 2011 23:05
De la: deeacip, la data 2011-10-29 17:46:06Pfuu..va multumesc frumos pentru raspunsuri!As vrea sa-l uit,sa nu mai simt nimic pentru el,dar din pacate nu e asa usor:)


Da, pacat ... sti tu, cu lumea asta ceva nu e in ordine
Toate pacatele sint permise in aceasta lume... singurul lucru interzis aicea jos, este iubirea; pentru ca iubirea, este singura partea contrara pacatelor...

Daca vrei o relatie bazata pe iubire, incredere, curatenie... atunci trebuie sa incepi chiar din acest moment sa te privesti in oglinda si sa-ti spui tie ceea ce ai vrea de la ceilalti

Presupun ca asta nu-ti va fi chiar asa de greu.
I-ai daruit baiatului astuia, ceva foarte pretios, pe care trebuia sa pastrezi pentru cel potrivit, pt cel care merita. Ai judecat gresit ! Ai rasplatiti un nemernic cu diamante si pe cel care merita diamantele, l-ai condamnat la moarte.
Ai judecat gresit, ai ales gresit si astea-s consecintele.
Spunea cineva, aici pe kudika, ca vei mai trece prin cateva esecuri pina cand te vei trezi la constintza...
Sint perfect de acord cu el... pacat...

Recomandarea din partea mea, este sa-ti faci o baza a valorilor morale, care consideri tu ca ar fi sustinatoarele iubirii. Atentie ! am spus iubirii si nu ale sexului !
Si cand iti alegi un barbat, alege-i mai intai, dupa aspectul moral daca vrei o relatie stabila.
Iar daca vrei doar sex, atunci alege-i dupa aspectul lor fizic, pe mine de exemplu

denis_3d25
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:06
De la: monik21, la data 2011-11-04 16:34:44Cel mai important e sa vorbeste serios cu el, sa iti spuna daca isi doreste o relatie serioasa cu tine sau nu !Pe Stefi si Eva nu le baga in seama...sunt convinsa ca ele au niste "relatii perfecte" daca au curajul a te condamna in asemenea hal.O seara buna tuturor!


Mai frumoaso ! Tu citesti cu ochii inchisi ?
Ce relatie serioasa ? Ce sa mai vorbeasca cu el ? Nu este suficient de clar pt. tine, ce-si doreste el ???
Se numeste sex, ceea ce-si doreste.
Si cu unul ca asta, care se baga in orice gaura, are sanse mari, sa se aleaga doar cu o boala, poate chiar mortala. Altceva nimic.




denis_3d25
Postat pe 19 Noiembrie 2011 08:26
De la: denis_3d25, la data 2011-11-19 08:06:07singurul lucru interzis aicea jos, este iubirea;

Ma, tu joci carti cu Scaraoschi
kudika_pudika
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:25
Salut Deea, ce mai faci? Sper ca esti bine. Imi pre rau pentru situatia in care te afli. Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare si stiu cum e. E greu sa uiti o persoana la care ti foarte mult insa nu imposibil. Parerea mea este ca ar trebui sa-ti faci si tu prieteni mai multi sa-ti cauti pe altcineva- gandeste-te ca daca a iesit cu alte fete nu te iubeste indeajuns cred ca mai degraba mai mult tine la tine si asta nu e deajuns - te vei amagi tot timpul. Incearca sa iesi mai mult cu prietenele cauta-ti ocupatii astfel incat sa nu te mai gandesti la el tot timpul. Asa v-a observa si el ca nu-i mai acorzi atentie si daca totusi realizeaza ca de fapt te place cu adevarat iti v-a demonstrasi - baiatul de care-ti zicea daka a vazut ca nu -i mai dau importanta e mult mai preocupat de mine de ceea ce fac iar asta inseamna ca-i pasa de mine poate e valabil si in cazul tau nu stiu. Tu trebuie sa fi tare - si nu plange ca s-a terminat- crede-ma sunt si baieti de treaba iar cel mai important intr-o relatie e sa fie intelegere si respect iti vei da seama de asta in timp - si atractia fizica are rolul ei - dar o sa vezi ca o sa gasesti pe cineva care sa va intelegeti si pe urma vei fi impacata sufleteste. Pana atunci concetreaza-te mai mult pe cariera si sa fi tu bine din punct de vedere profesional - eu in prezent asa fac - si o sa vezi ca o sa-ti fie bine in viitor. Sper sa-ti fie de folos sfatul meu - eu doar mi-am zis parerea acuma depinde de tine ce alegere faci.
kudika_nikole
Postat pe 19 Noiembrie 2011 23:19
De la: denis_3d25, la data 2011-11-19 08:06:07
Iar daca vrei doar sex, atunci alege-i dupa aspectul lor fizic, pe mine de exemplu



Bah aciupaliticule , ba rapciuga , ma intreb ce femeie te gaseste mah pe tine atragator mah. Laaba-giu narcisist si patetic ce esti , ti-ai frecat-o singurel in fata oglinzii si chiar ai ajuns sa crezi ce te minteai tu acolo singurel ca esti mumos?

Sunt curios ,se gaseste pe aici sa spuna vreo femeie pe aici ca te gaseste pe tine atragator
The_Exile
Postat pe 19 Noiembrie 2011 23:23
De la: Yharr, la data 2011-11-19 23:23:57
De la: denis_3d25, la data 2011-11-19 08:06:07
Iar daca vrei doar sex, atunci alege-i dupa aspectul lor fizic, pe mine de exemplu



Bah aciupaliticule , ba rapciuga , ma intreb ce femeie te gaseste mah pe tine atragator mah. Laaba-giu narcisist si patetic ce esti , ti-ai frecat-o singurel in fata oglinzii si chiar ai ajuns sa crezi ce te minteai tu acolo singurel ca esti mumos?

Sunt curios ,se gaseste pe aici sa spuna vreo femeie pe aici ca te gaseste pe tine atragator

Unii mai sufera si de boli psihice.
broscoiu
Postat pe 19 Noiembrie 2011 23:51
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-19 10:25:28
De la: denis_3d25, la data 2011-11-19 08:06:07singurul lucru interzis aicea jos, este iubirea;
Ma, tu joci carti cu Scaraoschi


"Ma", tu cine crezi ca-i rastignit pe cruce ??? Un corp fizic ?
Ceea ce a pironit lumea asta de jos in cuie, nu este trupul unui om, ci au rastignit si condamnat fiintza iubirii, fiintza adevarul, fiintza valorile morale care s-a coborat din paradis, aici jos intre morti... s-a coborat la noi in iad, ca sa ne dea o sansa celor ce-i ascultam glasul...

Isus Hristos, nu este o bucata de carne ce atarna pe cruce "Ma"
Ci ceea ce este rastignit si condamnat aicea jos, este Adevarul, Iubirea, Armonia... astea sint interzise-n iad.

Daca inca nu ti-ai dat seama ca esti in iad, atunci cum naiba sa intelegi ca Isus Hr. s-a coborat aicea jos ?

Si daca iubirea nu este interzisa, atunci de ce l-au rastignit ? Si de ce se intampla zilnic acest lucru ?
Sau tu nu vezi ce se intampla in lume ???
Atunci inseamna ca tu, inca nu sti pe ce lume traiesti...

Intr-o discoteca, a inceput o incaierare violenta, badigarzii au intervenit, singe mult a curs pe podea, dar muzica nu s-a oprit, lumina nu s-a aprins, si multimea de ignoranti , dansa mai departe, alunecand pe singele de sub picioarele lor... Asta este moralitatea acestei lumi...
denis_3d25
Postat pe 20 Noiembrie 2011 07:14
De la: Yharr, la data 2011-11-19 23:23:57
De la: denis_3d25, la data 2011-11-19 08:06:07Iar daca vrei doar sex, atunci alege-i dupa aspectul lor fizic, pe mine de exemplu
Bah aciupaliticule , ba rapciuga , ma intreb ce femeie te gaseste mah pe tine atragator mah. Laaba-giu narcisist si patetic ce esti , ti-ai frecat-o singurel in fata oglinzii si chiar ai ajuns sa crezi ce te minteai tu acolo singurel ca esti mumos? Sunt curios ,se gaseste pe aici sa spuna vreo femeie pe aici ca te gaseste pe tine atragator



Tu iar ai uitat sa-ti bei pastilele ?
Chiar asa de rau te doare sa vezi ca toti au, numai tu nu primesti nimic ?
hmmmm....
Sau care-i problema ta ?
Dute ia-ti pastilele si apoi incearca sa-ti reformulezi textul. Caci de la precipitatiile cu care ai incercat sa te exprimi, ti-ai umplut mesajul de saliva si nu se mai intelege nimic din tot latratul tau.

Ai grije de tine, ca sa nu te trezesti si cu surprize neplacute
ok ?
denis_3d25
Postat pe 20 Noiembrie 2011 07:51
Oare cine are nevoie de pastile si o alta viziune asupra lucrurilor ?
Cine a creat textul, sau cine n-a reusit sa-l inteleaga ?
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:58
ntr-o discoteca, a inceput o incaierare violenta, badigarzii au intervenit, singe mult a curs pe podea, dar muzica nu s-a oprit, lumina nu s-a aprins, si multimea de ignoranti , dansa mai departe, alunecand pe singele de sub picioarele lor... Asta este moralitatea acestei lumi...

asa e si pe acest forum!
PICCKARD
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:00
De la: denis_3d25, la data 2011-11-20 07:51:52
De la: Yharr, la data 2011-11-19 23:23:57
De la: denis_3d25, la data 2011-11-19 08:06:07Iar daca vrei doar sex, atunci alege-i dupa aspectul lor fizic, pe mine de exemplu
Bah aciupaliticule , ba rapciuga , ma intreb ce femeie te gaseste mah pe tine atragator mah. Laaba-giu narcisist si patetic ce esti , ti-ai frecat-o singurel in fata oglinzii si chiar ai ajuns sa crezi ce te minteai tu acolo singurel ca esti mumos? Sunt curios ,se gaseste pe aici sa spuna vreo femeie pe aici ca te gaseste pe tine atragator



Tu iar ai uitat sa-ti bei pastilele ?
Chiar asa de rau te doare sa vezi ca toti au, numai tu nu primesti nimic ?
hmmmm....
Sau care-i problema ta ?
Dute ia-ti pastilele si apoi incearca sa-ti reformulezi textul. Caci de la precipitatiile cu care ai incercat sa te exprimi, ti-ai umplut mesajul de saliva si nu se mai intelege nimic din tot latratul tau.

Ai grije de tine, ca sa nu te trezesti si cu surprize neplacute
ok ?
Denis , ascunde-te intr-o pestera mai mumosule si maraie tu de acolo , am vazut ca am gresit cand am scris randurile , pt ca m-am oprit sa fac si altceva si dupa mi-am continuat ideea.Nu m-am obosit sa rectific ca nici atata lucru nu meritai , aveam eu altceva de facut...dar daca nu stii sa extrapolezi iti traduc "precipitatiile" mele.
Hai fa tu un sondaj cu cate femei te plac pe tine , zi-le si parerea ta despre ele in caz ca stau in dubii , si dupa mai vorbim , mumosule...
Succes cu sora lui stanga , aia-i singura ta femeie care nu te-a inselat ,sau mai stii
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:05
De la: Max2, la data 2011-11-20 11:58:50Oare cine are nevoie de pastile si o alta viziune asupra lucrurilor ?
Cine a creat textul, sau cine n-a reusit sa-l inteleaga ?


Max , frate , daca n-ai stomac tare nu te baga in balamuc cu misoginul fustrat de Denis ca-i jale rau asta
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:06
De la: denis_3d25, la data 2011-11-20 07:51:52
Ai grije de tine, ca sa nu te trezesti si cu surprize neplacute
ok ?


Bah nu ma pupa ce dreacu te-au dezamagit femeile si te-ai reprofilat??? Vezi ca eu nu "joc in echipa ta" .
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:08
De la: Yharr, la data 2011-11-20 12:06:51
De la: Max2, la data 2011-11-20 11:58:50Oare cine are nevoie de pastile si o alta viziune asupra lucrurilor ?
Cine a creat textul, sau cine n-a reusit sa-l inteleaga ?


Max , frate , daca n-ai stomac tare nu te baga in balamuc cu misoginul fustrat de Denis ca-i jale rau asta


ce-aveti ba!?
incepeti fara mine?! ma simt marginalizat!
PICCKARD
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:14
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:14:54
De la: Yharr, la data 2011-11-20 12:06:51
De la: Max2, la data 2011-11-20 11:58:50Oare cine are nevoie de pastile si o alta viziune asupra lucrurilor ?
Cine a creat textul, sau cine n-a reusit sa-l inteleaga ?


Max , frate , daca n-ai stomac tare nu te baga in balamuc cu misoginul fustrat de Denis ca-i jale rau asta


ce-aveti ba!?
incepeti fara mine?! ma simt marginalizat!


Auzi daca vrei si tu duel , ti-ai facut antirabic, nu de alta dar "Denis pericol public" poate musca
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:17
De la: Yharr, la data 2011-11-20 12:17:52
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:14:54
De la: Yharr, la data 2011-11-20 12:06:51
De la: Max2, la data 2011-11-20 11:58:50Oare cine are nevoie de pastile si o alta viziune asupra lucrurilor ?
Cine a creat textul, sau cine n-a reusit sa-l inteleaga ?


Max , frate , daca n-ai stomac tare nu te baga in balamuc cu misoginul fustrat de Denis ca-i jale rau asta


ce-aveti ba!?
incepeti fara mine?! ma simt marginalizat!


Auzi daca vrei si tu duel , ti-ai facut antirabic, nu de alta dar "Denis pericol public" poate musca


pe mine daca ma musca se poate otravi instantaneu
n-am sesizat ceva la adresa mea, chiar sunt prieten cu el si unele chestii par ok la el.

stai linistit ca poate va impacati!
PICCKARD
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:22
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:22:59

pe mine daca ma musca se poate otravi instantaneu
n-am sesizat ceva la adresa mea, chiar sunt prieten cu el si unele chestii par ok la el.

stai linistit ca poate va impacati!


Eu prieten cu un specimen care-mi provoaca repulsie????Te inseli mon cher ...
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:26
De la: Yharr, la data 2011-11-20 12:26:03
De la: PICCKARD, la data 2011-11-20 12:22:59

pe mine daca ma musca se poate otravi instantaneu
n-am sesizat ceva la adresa mea, chiar sunt prieten cu el si unele chestii par ok la el.

stai linistit ca poate va impacati!


Eu prieten cu un specimen care-mi provoaca repulsie????Te inseli mon cher ...


inca odata repet ce am mai zis!
ca si in viata reala eu sunt oarecum prieten cu oameni ce se urasc intre ei
PICCKARD
Postat pe 20 Noiembrie 2011 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai fac:(( 36 De la: adina_oana 29 Septembrie 2009 10:46
Nu mai am resurse sa spun STOP! 54 De la: 1 Februarie 2015 07:25
relatii... relatii... 60 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:52
Iarasi impreuna 8 De la: gitan 2 Ianuarie 2012 18:22
e posibil sa se stinga flacara iubirii in decurs de 2 luni??? 43 De la: ionelaela 10 Octombrie 2009 01:00